Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Od všeho trochu Larry 22.03.2004 21:59
OK, sice nevím o co ti jde. V případě p. Macely,ten pokud vím měl projev proti PZ snad jen jednou, ale vždy hlasoval pro . Nevím ani jak jinak p. Lebduška bojuje za veřejný zájem, ale jeho příspěvky na těchto stránkách proti PZ byly konkrétní a byly (na rozdíl od těch kteří byli pro PZ) doloženy fakty, která si každý mohl ověřit. Já jsem tak udělal a byl se podívat na onu PZ. Ten kdo ji tam v tom rozsahu vymyslel a navrhnul byl buď blb a nebo na tom vydělal balík, jiné vysvětlení nemám. Bohužel svědčí to i práci některých zastupitelů. Někteří zřejmě berou svou účast v zastupitelstvu jako "malou stříbrnou" a jinak nic nedělají. Jiní se asi podíleli na dělení balíku nebo ze sebe nechají městskými úředníky dělat pitomce.
A co se týká oné ekologické havárie. Jednoznačně za ni mohou všichni ti, kteří ji zavinili, ale i ti, kdo jí mohli zabránit a to jsou pánové Libý, Hejduk a Moučka. A náš právní řád sice má mechanizmy jak potrestat viníky (viz příspěvky k tomuto tématu), ale uplatni je - to u nás není možné. P. Libý míří do krajského zastupitelstva a dle svého vyjádření i do parlamentu. Asi dle hesla už toho zbabral dost, má na čase jít výš. No, já jej volit nebudu a kvůli němu nebudu volit po letech ani ODS, bude-li on na její kandidátce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Od všeho trochu Oblomov 22.03.2004 19:45
Pan Lebduška bojuje za zajem verejny, pokud se nahodou kryje se zajmem jeho vlastnim.Nic noveho pod sluncem. To same plati i pro pana Macelu, ktery snad jiz od detstvi pracoval a dale pracuje na mistech, na ktere evidentne nema ani vzdelani a ani schopnosti(viz. tajemnik MěU v Chrudimi- titul Bc. nabyt behem pusobeni na MeU - post dale získán se znacnou podporou jeho pribuzneho, p. Noveho, tehdejsiho starosty - bez predchozi v praxe samosprave - u vedouci funkce nevidane!!!:). Nyni pracuje jako uvolneny radni Pardubickeho kraje a miri na ministerstvo. Prejme mu to. Ale bylo by snad zahodno vice kompetence u jedincu zastavajicich takoveto posty...
PS: Co se tyce meho prispevku, "Vzdyt je to tak jednoduche", byl jsem zrejme spatne pochopen.
Neuvadel jsem zadny konkretni pripad, situace s 15 členy byla smyslena (pouze pro demonstraci). Dale se domnivam, ze zijeme v demokraticke spolecnosti.
Demokracie vyzaduje aktivitu, iniciativu, demokracie nikoho nevodi za rucicku. Chcili vstoupit do pol.
strany, najdu si sekretariat, zaplatim prispevek, nebo zalozim vlastni politickou stranu atd.. Stejne jako za me nikdo nevyplni danove priznani, nikdo za vas do pol. strany nevstoupi. Demokracie vyzaduje ucast. Snazte se se, nestezujte si, nenadavejte, jednejte. Nechte-li zakladat politickou stranu, zalozte obcanske sdruzeni, ovlinujte jinak.S pozdravem Oblomov
Reagovat na tento příspěvek
 
Senátor Pithart vs. Chrudim Katka 22.03.2004 16:53
Senát je na ... a "náš pražský senátor taky". Proto jsem ve druhém kole nešla volit. Štěpánek nebo Pithart, jeden za 18, druhý za 20-2.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Katka 22.03.2004 16:36
Soukromě (tj.pro sebe za naše) jich tam pracuje dost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Senátor Pithart vs. Chrudim J 22.03.2004 15:15
Vzhledem k diskusi, která se týká kvality činnosti představitelů města, se domnívám, že není možné ze současného stavu vinit pouze tyto lidi.
Ptám se: do jaké míry přispěl lidmi z chrudimského regionu volený senátor Péťa Pithart této oblasti?V novinách si můžeme přečíst, že přijede podebatovat, že se na Chrudimsku cítí jako doma, i když od 6 let žije v Praze, že je nutné řešit to a támhleto, že se jede podívat do muzea loutek.....krása, idylka, balada, pohádka.
Ale co to přinese regionu? Kolik investorů či jakým jiným způsobem přispěl náš milý pan senátor k rozvoji Chrudimě? Jakým způsobem se angažoval v tom, aby se v Chrudimi nenechala padnout historická strojírenská tradice? Jak zatraktivnil Chrudim v očích investorů?Odpověď: prostě to nechal na radnici města, protože on má přeci jiné starosti, když řídí tak důležitý a pro naši republiku nepostradatelný Senát.
Milí občané, voliči, uvědomte si tuto skutečnost, až budete stát před volební urnou při příštích volbách do této jako sůl potřebné instituce!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte J 22.03.2004 15:06
Dobrá poznámka...8-))Docela by mne zajímalo, kdyby vzhledem k rostoucí nespokojenosti nebyli tito pánové k odstoupení vyzýváni pouze prostřednictvím tohoto chatu, ale kdyby se stejně jako u Colorobie uspořádala petice na odstoupení nejméně aktivních (měřeno počtem předložených návrhů na zlepšení podmínek života ve městě, zatraktivnění regionu atd.)a pro město nic nedělajících "chytrých" hlav, a tudíž redukce rady města třeba o 2,3 nebo 5 konšelů (samozřejmě s patřičným upozorněním, co tito lidé pro město skutečně dokázali - ve vztahu k jejich současné mimoradniční činnosti - aby si jich v jejich normálních zaměstnáních náležitě vážili).
Také by mne zajímalo, kolik z těch konšelů, kteří na radnici "pracují", má nebo mělo co do činění se soukromým sektorem a jak dlouho s v něm ohřáli?????J
Reagovat na tento příspěvek
 
Aktivita zastupitelů Katka 22.03.2004 14:36
Docela je tvá otázka na místě. Jenom poznámka: proč zastupitelé cpou ty fabriky do míst, kde zákonitě vždy někdo musí křičet (a miliony na PZ). To máme opravdu tak prostoduché zastupitele? Oni totiž lidé své domy nemohou přestěhovat. A tak křičí.

Reagovat na tento příspěvek
 
Ekologická havárie v Chrudimi Jana 22.03.2004 14:27
Tak co na to druhý v pořadí na kandidátce ODS p.
Libý? Patří mezi ty, kteří svou liknavostí nechali zničit podzemní vody a ještě kandiduje? To jeho nic nedělání skoro zavání trestným činem. Sice se říká, že kdo nic nedělá, ten nic nezkazí. Přesto si myslím, že na kandidátce by měl být někdo, kdo něco dělá. To ať se ODS nediví, že prohraje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic J.F. 22.03.2004 14:17
Pane Jarkovský, máte pravdu. Nevidím problém v tom, jestli Široká ulice bude či nebude průjezdná oběma směry, spíše vidím problém v tom, že pokud má Chrudim být živým městem, musí umožnit vjezd aut do centra.
Jsou zde úřady, centrální pošta, policie, soud aj.
Jako občan se chci do těchto institucí a úřadů dostat. Nejsem-li obyvatel centrální části Chrudimi, musím zajet do města autem. A kde zaparkovat? Soud, policie? Cha cha. Parkoviště zabrané policíí pro její zaměstnance. Pošta? MěÚ? ÚP? U "okresu" parkoviště opět zabrané úředníky. V době trhů na náměstí smějí stát auta trhovců, Těch kteří potřebují na poštu, MěÚ, policii nikoliv. Proč? Aby neotravovali? . A ono jít od haly na MěÚ na Bídu je poněkuď z ruky.
Proto by zde mělo vzniknout více parkovacích míst pro obyčejné občany či přestěhovat úřady někam jinam.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Homo 22.03.2004 13:56
To by byla krása. Ale oni tam budou sedět jako zařezaní, slova nevydajíce budou přemýšlet .... o čem asi? O blahu města?
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Larry 22.03.2004 13:39
A než začneš kritizovat jiné, udělej si pořádek v čárkách i v koncovkách. Také tázací věta se píše s otazníkem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Aktivita zastupitelů Larry 22.03.2004 13:08
A proč nestojí ta slavná zóna někde za městem? Proč je nacpaná přímo k rodinným domkům? Může se pak někdo těm lidem divit? Řval by každý, kdo si postaví domek a pak mu vedle něj udělají průmyslovou zónu. A ty domky tam stojí někdy od r. 1950.
Zastupitelé opravdu vyvíjejí podivné aktivity.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Ron 22.03.2004 09:03
Zkuste si porovnat ve svých hlavičkách auta z let 80.tých (obousměrný provoz) a dnešní auta. Je to provoz a provoz.
Jaká je vize pustit auta obousměrně?V Široké ulici stojící auta typu Tranzit u chodníků a vybalující zboží, ty obíhají lidé-chodci, auta jedoucí nahoru a dolů se sobě střídavě vyhýbají - brzdí provoz, tvoří se čím dál delší štrůdl, na náměstí zmateně popojíždějí osobáky hledající místo k zaparkování, mezi nimi strážníci nemající ani tolik botiček, aby to všechno obuli (co neparkuje dle pravidel), turisti u kašny, důchodci u pošty, auta sem, auta tam, nemáte šanci přejít (přechod je jen u Vápeníka a u Šedivky), do toho ve středu trhy - no prostě paráda !!! To asi není o kafi a klidné práci úředníků, co? To je jaksi "o nás" !!!Nebo si to představujete jinak?Mně se také nelíbí jednosměrný provoz na námku, ale na druhou stranu - něco to do sebe asi má........
Připadáte mi jako ti řidiči, co nadávají na přechody a tupý chodce a jakmile někam jdou pěšky, nadávají na auta a bezohledný řidiče.

Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic J 22.03.2004 08:59
To máš pravdu, došlo k přesunu, ale přesto je na náměstí třeba stará radnice s městskou policií.....
I když, upřímně, když tak o tom přemýšlím, ono je to úplně jedno, jestli se bude jezdit jedním nebo oběma směry, chrudimské náměstí je stejně postupně určeno k zániku z hlediska obchodního ruchu - vzhledem k plánované výstavbě dalších obchodních center především na periferiích Chrudimi se zájem lidí nakupovat v centru ještě sníží.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Ron 22.03.2004 08:46
Kolik myslíš, že tam těch úředníčků je? Vždyť se to stěhovalo houfně na bývalý Okres !!! Copak ti někdo něco úředně vyřídí na Radnici? Kulový, musíš na Okres!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Aktivita zastupitelů Ron 22.03.2004 08:42
Tak jim je nezáviď !!! Je to hrozná vlastnost. Kdybys ten pknej barák měla ty, tak taky budeš řvát, že chceš vedle něj mít palouček se srnkou a lesík se studánkou !!!
Reagovat na tento příspěvek
 
KONEC Ron 22.03.2004 08:39
Zase někdo, kdo se chce zviditelnit svým odchodem.
Proč jednoduše nepřestaneš psát? To nám to bude každý oznamovat, že končí? "Končím, roňte slzy......."
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Trox 21.03.2004 21:36
70% ulic v Berlíně jednosměrných ? ... Tys tam někdy byl ? Pokud ne, podívej se alespoň na mapu :)
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Nemo 21.03.2004 20:35
Vážený pane,myslím, že hledané řešení opravdu nevychází z Vašich protestů. Protesty totiž budou vždy a proti všemu.
Budou i proti jiné variantě obchvatu. Možná, že tak vehementně nebudete protestovat vy, ale jistě se někdo najde. Nová varianta má smysl z mnoha důvodů. Mohla by být levnějčí, než stávající a reaguje na rozvoj města.
Ale myslím, že se jí bohužel nedočkáme, i když průměrný věk je něco přes 70 let. Takže z krátkodobého hlediska je ve hře stejně napojení areaálu Transporty a PZ u Markovic.
Reagovat na tento příspěvek
 
Plánované rušení základních škol v Chrudimi máňa 21.03.2004 19:54
To teda zírám - nedávno jsem totiž viděla papír s vypsaným konkurzem na ředitele Husovky. Buď v tom maj trochu zmatek, anebo maj smysl pro černej humor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic divokej bill 21.03.2004 14:29
Široká ulice je široká jen podle jména, kvůli zásobování je tam nutný pruh na zastavení a bohužel tam není dost místa na obousměrný provoz + stojící auta. Jediným výsledkem by byl zmatek. Myslím si, že současný stav je lepší. První přispěvatel uvedl, že v 70% ulic v Berlíně je omezená rychlost. Zapoměl dodat, že taky 70% ulic v centru (nejenom Berlína), je jednosměrných
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? divokej bill 21.03.2004 14:19
Opravdu skvělé...
Vsadím flašku whisky že se najde někdo, jako domkaři od Markovic, komu bude i nová varianta obchvatu proti srsti a začne křičet na celé kolo, že bude poškozeno životní prostředí, zlikvidováni zemědělci, od hluku někdo dostane rakovinu a otřesy půdy od projíždějících kamiónů někomu zavalí sklep....
zbytek si doplňte
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov maminka žáka 4.třídy nedávno zrušené ZŠ 21.03.2004 12:14
Vážení občané Bojanova (a všech přifařených obcí),málo si vážíte daru, který vám byl dán: že je u vás stále ještě základní škola (ne tak zkažená městským prostředím a vlivy), kam můžete posílat své děti.
Zároveň s tím i centrum mládí a života, spoustu nových aktivit a činností, možnosti zaměstnání ....
Místo toho vymýšlíte všemožné způsoby, jak se jí zbavit a přispět k jejímu uzavření - tím, že ji falešně obviňujete, že chcete děti posílat jinam apod.
Není vám hanba?? Ne nadarmo se říká, že hodnotu "věcí" poznáme teprve tehdy, až se nám jich nedostává.
Podobně tomu totiž bylo i u nás: rodiče z touhy "po senzaci" přispěli ke zrušení naší venkovské málotřídní školy a přitom nedomysleli důsledky (na děti, na obec, na sebe samé). Nyní už jen litují...
Nechcete se tomu vyvarovat? Začít přemýšlet, hledat pravdu, dívat se na věci kolem sebe správnýma očima a hodnotit je čistým srdcem...?Kéž byste vždy jednali správně, aniž byste nejdřív museli sklízet ovoce svých předešlých špatných rozhodnutí...! Marie
Reagovat na tento příspěvek
 
Technická poznámka T. 19.03.2004 20:57
Jen do toho. Ať se dílo podaří.
Reagovat na tento příspěvek
 
Technická poznámka Lebduška 19.03.2004 17:20
Obávám se, že po registraci bude podstatně méně přispěvovatelů. Ale bude to asi lepší.

Ing. Josef Lebduška
Reagovat na tento příspěvek
 
Technická poznámka Administrátor 19.03.2004 15:29
Poslední dobou se intenzivně věnuji přetvoření diskusného fóra.
Zkusím předběžně nastínit hlavní změny:1. Stromová struktura, která je v momentalně naprosto nepoužitelná, bude po změně naopak velice užitečná.
Nyní je snad nejlepší číst nové příspěvky prostřednictvím odkazů na titulní straně našeho serveru nebo se zaregistrovat k odběru příspěvků do emailu.
2. Registrace - už slyším ten řev a pláč. No, doufám, že se s tím nějak každý vyrovná. Poděkujte p. Laff, Modo, James Bond atd. jeden a tentýž samý z domény www.chrudim-city.cz a dalším kteří přispěli pod již použitým jménem někoho jiného.
3. Kupa dalších maličkostí a vymožeností, které nám čtenářům zpříjemní a zjednodušší naši diskusi.
Vaši poznámku beru do úvahy a snad se mi ji tam podaří úspěšně zaintegrovat.
Hezký víkend,Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
pomůžete? Administrátor 19.03.2004 14:50
Hi,we have also one english page http://www.chrudim.info/en/There are not so much information, most especially due to low interest from our visitors.
But you can read history of our town:http://www.chrudim.info/historie/chrudim/index.php3?lang=enIt is not so bad. ;-)With best regards,Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov SBOR 19.03.2004 13:54
Vážení!Co namítnout na tyto dohady? Přijeďte se do naší školy podívat, o všem můžeme pohovořit ústně a potom můžete soudit.
Pedagogický sbor ZŠ Bojanov
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Larry 19.03.2004 10:04
k Lebduška 18,3,04 Bylo by to fain, ještě propojit směr od Žďáru n. S..
jinak asi petičníci ěli úspěch větší než se zdá a na radnici si asi uvědomili co Chrudim nejvíce pálí.
Je třeby je popohánět a pak snad svou práci budou dělat dobře
Reagovat na tento příspěvek
 
Aktivita zastupitelů Larry 19.03.2004 09:58
Mě se to jeví tak, že pár úředníků (ve spolupráci s některými zastupiteli) si z města udělalo dojnou krávu. A nestydatě ji dojí. Ostatní zastupitelé je kývou a sem tam seberou drobky. (viz výzvy Broďáku Půlpáne odstupte)Proto by především měli odejít ti, kteří buď vůbec nevědí o co jde, a nebo se na tom podílí,
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super Blix 19.03.2004 09:18
K "J 19.3.":Kompletní souhlas.
S pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Technická poznámka Blix 19.03.2004 09:14
Oblíbil jsem si řazení příspěvků dle data (u stromové struktury musím mít vše rozbaleno abych zachytil novinky). Avšak občas nemám moc jistotu na co ten který konkrétní příspěvek reaguje (přestože je snaha znázornit strukturu různým odsazením odstavců jednotlivých příspěvků). Započal jsem psát ve svých příspěvcích v záhlaví nick a datum příspěvku ke kterému jsem reagoval. To myslím leckdy může pomoci od nedorozumění. Nebo by Admin mohl doplnit u příspěvku ke stávajícím kolonkám ještě "Reakce na: xxxxx dd.mm.
hh.mm"? S pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super J 19.03.2004 09:09
Excelentní zpráva!Ať žije konkurence a svobodná soutěž! Jednoznačné ano nižším cenam a hustější síti obchodů.
Na monopolní postavení Hypernovy a na stagnující kvalitu služeb a zázemí neporovnatelnou s kvalitou Hypernovy pardubické se již není možné dívat!A o podmínkách práce a přístupu k pracovní síle v tomto super podniku se ani vyjadřovat nechci!
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic J 19.03.2004 09:05
Milý Guthe,jistě je Tvůj názor zajímavý, ale nerozumím tomu, proč by po otevření mělo dojít ke kolapsu a podobné situaci jako na Borzně. Kolem Borzny vede přímý tah dopravy směrem na jih, tedy na Havlíčkův Brod atd.
Jaký přímý tah by vedl směrem přes náměstí?????Který motorista by si tímto průjezdem přes náměstí zrychlil svoji trasu? Snad jenom ten, který by na tom náměstí chtěl navštívit obchody nebo vyřídit něco na úřadě. Nic jiného mě nenapadá. Rozhodně se nedomnívám, že po otevření dojde k extrémnímu nárůstu prašnosti, hlučnosti a ostatních negativních aspektů spojených s osobní dopravou.
J
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Jarkovský 19.03.2004 08:56
Tedy tomu nějak nerozumím. Oživení si nepředstavuji tak, že budou po Široké ulici jezdit od rána do večera proudy aut nahoru i dolů. Obousměrný provoz v 80. letech byl, ale taky jezdilo podstatně méně aut.
A to, že je dnes Široká ulice jednosměrná je naprosto v pořádku. Pokud chce někdo "živější" prostředí, tak ať se jde postavit na Borznu, tam si užije života, že ho bude za půl hodiny bolet hlava a pálit oči z prachu, hluku a výfukových plynů. To je stejné, jako s tou PZ. Proč si budeme zhoršovat životní prostředí, když to není nutné. Nebo je takový problém objet centrum a dojít na náměstí pěšky od parkoviště u sportovní haly? Stejně na náměstí nezaparkujete, tak proč tam cpát více aut, která jenom projedou a "oživí"?! Širokou ulici i s náměstím?PS. na náměstí ani v okolí nebydlím...
Čili: doporučil bych velice důkladně posoudit výhody a nevýhody otevření průjezdu k divadlu, na náměstí bych ale auta od Bídy v žádném případě nepustil.
Ing. Josef Jarkovský
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Blix 19.03.2004 08:52
K "NEMO 18.3.":Souhlasím, snad jen bych byl opatrnější se spojením "maximálně otevřít...". Opatření vyjmenovaná v závěru Tvého příspěvku jsou rozhodně nutná, ale ještě důležitější potom bude vymoci jejich dodržování, to bývá často největší problém.
S pozdravem Blix :-)P.S.: Na okraj...Široká už je dááávno obousměrná, malinko za světla a dost hodně za tmy..... :-)))
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic J 19.03.2004 07:09
Jednoznačný souhlas!
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic J 19.03.2004 07:06
Dobrý den,tak můj vkus je nenáročný? To je zajímavá teze,posuzovat vkus někoho podle tří vět, opravdu very interesting.
No, takže k tomu kafíčku, nehovořil jsem o kafíčku po práci, ale kafíčku při práci a v souvislosti se státním úředníkem je zde jeden takový malý rozdíleček.
Práce nebo nepráce státního úředníka ovlivňuje životy lidí, a to nejenom státních úředníků. Nikdo mi nebude namlouvat, že produktivita práce státních úředníků je srovnatelná s produktivitou práce v soukromém sektoru.
A zde je ten rozdílek (dle mého nenáročeného vkusu....8-)) - státní úředníček je placen z jakých prostředků? Z prostředků státního nebo městského rozpočtu - jenom se podívejme, jaká je ve výdajové části rozpočtu města položka související s ohodnocením té dřiny.
Nemám nic proti kafíčku při práci kdekoliv, konec konců je to nejlepší způsob, jak se bránit proti únavě, ale šlo spíše o to, že z chrudimských úředníků, kterých je příliš mnoho, mám pocit spíše jako: nerušit, pracujeme, jsme very busy.....a musím se smát, když vidím, jaké město se z Chrudimi stává díky práci těchto lidí. A není to jenom o průjezdnosti náměstí v obou směrech - to je jedna z těch méně špatných věcí.
Kdyby radnici šlo skutečně o rozvoj drobného živnostenského podnikání v centru města, větší ruch, rozvoj atd, tak už oboustranný průjezd funguje dávno.
A argument auta do centra nepatří? To mi jako chcete naznačit, že tam na náměstí a v okolí žádná auta v současné době nejsou, neparkují, nepopojíždí atd.?????
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov D.Erra 18.03.2004 22:37
Paní (nebo slečno) učitelko, velmi Vám děkuji za Váš příspěvek. Jsem opravdu moc rád, že jste se rozhodla napsat. Uznávám (po tom, co jsem si znovu přečetl svůj první příspěvek, který tuto překvapivou diskusi rozpoutal), že ne všechno jsem napsal objektivně a věcně. Psal jsem pod dojmem pro mě ztěží uvěřitelných informací a opravdu mi nešlo o nic jiného, než o vyvrácení těchto "drbů". Je mi líto, že mé obavy byly pochopeny jako snaha pomluvit a očernit Vaši školu. Bohužel mě nenapadla jiná možnost, jak si o ní na dálku udělat obrázek. Na druhou stranu jsem rád, že jsem svůj dotaz vznesl takovýmto způsobem, protože kdybych napsal: "Víte něco o ZŠ Bojanov?", asi by mi nikdo neodpověděl.
Ještě jednou děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů u státnic i v budoucím životě.
K příspěvkům typu: " vaše dítě do té školy chodí....., paní D.Erra....."atd. - Já jsem se snažil slušnou formou (i když ne zrovna šťastnou) získat informace, pokud nemáte skutečné argumenty, vaše dedukce mě nezajímají.
Děkuji všem za přínosnou diskusi D.Erra
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Administrátor 18.03.2004 21:43


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

17.3.2004 Pardubický - strana 2Firma Evona uvažuje o přestěhování do zónyChrudim Do chrudimské průmyslové zóny, která stále čeká na prvního investora, by mohla zamířit tamní textilka Evona. Nynější areál v centru města je pro ni příliš velký a chce se co nejdříve odstěhovat.
Přestěhování však podle ředitele Evony Josefa Němce zatím vázne na tom, že by potřebovali do zóny dotáhnout zbylé inženýrské sítě, například přípojku parovodu. Druhou neznámou je, komu a za kolik se podaří prodat současný areál podniku, když zisk z této transakce budou potřebovat k výstavbě nového sídla.
Město se k plánům výrobce punčochového zboží staví vstřícně.

Reagovat na tento příspěvek
 
Znovu kruhaky Administrátor 18.03.2004 21:37


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

17.3.2004 Pardubický - strana 2Chrudim má chuť postavit nový obchvatChrudim Lidé v Chrudimi se v budoucnu možná dočkají toho, že kamiony směřující z Pardubic do areálu bývalé Transporty a průmyslové zóny nebudou ucpávat křižovatky a ničit silnice v centru města. Vedle východního obchvatu, který by mělo Ředitelství silnic a dálnic dokončit v roce 2009, totiž chtějí chrudimští radní prosadit i postavení obchvatu spojující silnice vedoucí na Pardubice a Čáslav.
Nyní mají v ruce zcela nový plán, jak to provést.
Další obchvat by odvedl dopravu z města i sousedních Markovic. "Trasa by se vyhnula jakékoliv zástavbě, už by neovlivnila Rozhlednu, přes níž nyní projíždí nadměrné náklady. Přiznám se, že tento návrh se mi líbí ze všech nejvíce," uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.
Obchvat by za normálních okolností stavěl stát, ale není vyloučeno, že první jeho část kolem Markovic postaví Chrudim sama. Napojila by jím na hlavní silnici svoji průmyslovou zónu. Návrh připravila projekční společnost Sudop Praha, jejíž práci platí město společně s Pardubickým krajem.
Chrudimští radní už déle než tři roky hledají odpověď na otázku, jak napojit na hlavní silnici průmyslovou zónu u bývalé Transporty, do níž už město dalo zhruba sto milionů korun. Až dosud předpokládali, že nákladní vozy ze zóny budou vyjíždět po nové cestě na silnici mezi Markovicemi a Chrudimí. Proti tomu se však bouřili obyvatelé Markovic i nového sídliště rodinných domů. Nový obchvat by problémy zřejmě vyřešil.
"Mělo by to obrovský přínos, protože nákladní vozy by se dostaly na silnici od Pardubic rychle a nemusely by jezdit přes město. Je to však zatím jen vyhledávací studie. Musí se na tom dál pracovat, doprojektovat to," uvedl radní Pardubického kraje zodpovědný za dopravu Miloslav Macela.
Chrudim v územním plánu sice obchvat města mezi silnicí na Pardubice a Čáslav zakreslen má, ale vede mnohem blíže města a jeho stavba by byla dražší i komplikovanější. Původně navržená trasa obchvatu navíc z velké části blokuje městské pozemky na výpadovce směrem na Pardubice, které Chrudim nakoupila v roce 2000 za dvacet milionů korun, ale dodnes pro ně nenašla kupce. Pokud povede obchvat jinudy, město pozemky bez potíží prodá.
Nový obchvat by podle předběžných odhadů stál zhruba sto milionů korun. Chrudimští radní se ale k tomuto způsobu napojení zóny ještě definitivně nepřiklonili.
Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super Administrátor 18.03.2004 21:35


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

18.3.2004 Pardubický - strana 1Nové supermarkety se valí do ChrudimiChrudim Obchodní řetězce míří do Chrudimi. Poté, co v minulých letech obsadily Pardubice, se chystají utkat o trh ve druhém největším městě v Pardubickém kraji. V dohledné době by měly v Chrudimi vyrůst až čtyři supermarkety. Ještě letos budou stát v Chrudimi nové supermarkety Penny Market a Kaufland. Do města chce přijít i Billa a obchodní řetězec Lidl. Pro řadu lidí z Chrudimska, kteří jezdí nakupovat do pardubických hypermarketů, by to mohlo znamenat zkrácení cesty a úsporu peněz.
Pokračování na str. C3Pokračování ze str. C1"Strategie obchodních řetězců je pochopitelná. Chtějí zachytit lidi, kteří až dosud jezdí do Pardubic," soudí místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.
Největší z nových supermarketů postaví Kaufland v sousedství Hypernovy. Obchodní řetězec počítá s kapacitou parkoviště pro 232 aut, kvůli obchodu navíc nechá vybudovat novou kruhovou křižovatku. "Na stavbu je už vydáno územní rozhodnutí, které nabude právní moci v dubnu. Chtějí to stihnout do Vánoc, což se jim zřejmě podaří," uvedl vedoucí odboru výstavby Městského úřadu v Chrudimi Vladimír Bálek.
Stavba supermarketu Penny Market by v areálu zkrachovalé firmy Tramo měla začít v nejbližších dnech. Akci, která počítá i s postavením nové křižovatky, brzdily spory v zastupitelstvu města a odpor lidí, kteří žijí v okolí a bojí se hluku a zápachu z aut.
Přímo v centru Chrudimi, v areálu společnosti Evona, se chystá v budově někdejší barvírny otevřít obchod Billa. I v tomto případě by obchodní řetězec zaplatil přestavbu křižovatky.
O příchod do Chrudimi má už delší dobu zájem i společnost Lidl. Původně chtěla stavět obchod na stejném místě jako Penny Market, nyní zřejmě uvažuje o stavbě u Východočeské plynárenské. "Nemůžu vyvrátit ani potvrdit," uvedl Vojtěch Kastner z královéhradecké expanzní kanceláře firmy Lidl.
Foto: Na vyznačených místech vzniknou v Chrudimi nové supermarkety, které by měly konkurovat těm pardubickým.
Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Administrátor 18.03.2004 21:32
Dovolím si doplnit konkrétní článek:Noviny Chrudimska - 18.3.2004http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040318000022.htmlTrávníčkovo kolečko navždy?Kruhové objezdy v Chrudimi polovinu řidičů trápí, druhá je vítá. Pomohly tyto silniční stavby k plynulému dopravnímu provozu anebo dosáhly pravého opaku? Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov úča 18.03.2004 19:17
Nejdřív mi připadalo pod moji úroveň vyjadřovat se k této snůšce polopravd (mimochodem myslím, že tuším, odkud vítr vane), protože, jak už věděli staří filosofové, nemá smysl někomu něco vysvětlovat - přítel to nepotřebuje a nepřítel stejně neuvěří.
Učím na ZŚ v Bojanově a byla bych velice ráda, kdyby byl tento příspěvek chápán jako vyjádření MÉHO VLASTNÍHO názoru na věc, nikoliv jako oficiální prohlášení školy.
Patřím k těm učitelkám, kterým „děti tykají“. Chtěla bych však podotknout, že ne při vyučování, ale mimo něj. Nevím jak Vám, ale mně připadá přinejmenším zvláštní vyžadovat mimo vyučování vykání od rodinných příslušníků ( v mém případě od sestřenic a bratranců), od dětí mých přátel, které mě odmalička znají jako „tetu“, popř. od mladých hasičů na kroužku.
Myslím, že i přesto si ke mně děti nedovolují víc drzostí než ke kolegyním.
Možná jsou moje názory zkreslené „předrevoluční“ výchovou, ale mám dojem, že zdravit dospělé, dovednost neohrozit sebe ani ostatní nůžkami při výtvarné výchově, určitá samostatnost – např. při převlékání na tělocvik (některým dětem to trvá téměř 30minut) nebo schopnost reagovat i na „kalendářní“ podobu svého jména (i když mu doma říkají např. Pepíčku), by pro dítě nastupující do školy mělo být samozřejmostí, a to i na „vesnické škole, která bojuje o každé dítě“.
Pochopitelně v této souvislosti nevyvracím možnost jistého nedorozumění učitelky a rodičů během zápisu do 1.třídy (této fáze zápisu jsem se osobně neúčastnila), možná, že forma podání těchto informací „nesedla“ každému rodiči. Mám však dojem, že podobná situace může nastat i na kterékoliv jiné škole.
Zajímalo by mě přesnější vysvětlení „podivných metod“ vyučování – bylo by to prosím možné, Batmane?No – to jsem se teda rozjela, místo abych se učila na státnice – jsem totiž jedna ze dvou neaprobovaných učitelek na této škole (máme pouze SpgŠ). Já končím studium na vysoké škole za necelý měsíc, kolegyně za rok - tudíž naše neaprobovanost nebude trvat věčně.
Vážený D.Erro. Chápu, že chcete pro své dítě jen to nejlepší. V době současných možností mi však připadá (mírně řečeno) nemoderní získávat informace o školském zařízení systémem „jedna paní povídala...“. Daleko více, než jak často chodí učitelé společně na večeři (a věřte, že tato společnost není nijak vybírána), by mě asi zajímal jejich přístup k dětem a schopnost předávat informace. Mohu potvrdit, že v tomto směru (podle údajů nedávno zjišťovaných pro moji diplomovou práci) si škola vede docela dobře.

Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Nemo 18.03.2004 18:12
Jsem pro maximální otevření centra města dopravě.
Proti úředníkúm mám to, že společně s volenými zástupci města "zazdili" náměstí chybným rozhodnutím na mnoho let. Doprava totiž do města patří. Komu to nevyhovuje, ať jde bydlet na vesnici, nebo na samotu k lesu. Proč ale dělat vesnici z Chrudimi. Obousměrná Široká ulice fungovala, tak nevím, proč by tomu nemělo být i nadále. Je samozřejmě potřeba vhodnými opatřeními zabezpečit zpomalení provozu, zakázat vjezd těžké dopravě, udělat z těchto míst např. zónu s omezením rychlosti na 30km atd.
Tím opatřením se oživí centrum města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Říha 18.03.2004 17:44
Nevím kdo káže. Ale ty mu závidíš i ten titul. Jestli ho doopravdy má ať ho používá.
A s ttou zónou měl pravdu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pokrytci a lháři K.T. 18.03.2004 16:11
Bylo to pěkné v televizi s těmi úplatky v Plzni.
Zajímavé by to bylo s kamerou v Chrudimi. Hlavně při jednání některých vrcholných úředníků města. Nebo ne?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Anonym 18.03.2004 15:25
Dobrý den.
Opravdu nemám rád tyto nesmyslné a hloupé útoky na úředníky radnice. "Klídeček"? "Kafíčko po práci"? Proboha, kde to jsme? V páté cenové, nebo na diskusním fóru???Úředníci jsou pracovníci jako všichni ostatní. Někteří pracují lépe, jiní hůře. Neparafrázuji přitom úsloví o házení do jednoho pytle. Mluvím o něčem jiném.
A když jsem u toho "kafíčka": co máte proti kafi v kanceláři při práci za počítačem? Zedníci ve výkopu zase pijí pivo a prodavačky mají pod kasou schovanou minerálku. Omlouvám se za intelektuálně slaboduchou argumentaci, ale na hloupou výtku jsem se doposud nenaučil reagovat chytře.
Podotýkám, že na radnici nepracuji. Ale mám také kancelářskou práci, a to kafe na stole mé výkony nijak nesnižuje.
Až budete reagovat na tento příspěvek, možná využijete - vzhledem k Vašemu nenáročnému vkusu - mou opačnou zaujatost týkající se problému, o kterém tato série příspěvků začala: velkou radost ze zobousměrnění Široké ulice nemám. Přestože tam nebydlím. Auta do centra prostě nepatří. Města patří chodcům a cyklistům. Leda, a to bych si dokázal představit, jak už tady zaznělo, že by vjezd byl povolen pouze osobním autům (ovšem s výjimkou tranzitu), dopravní obsluze a zásobování.
A ještě jednou prosím, nesnižujte se k tak povrchním a vulgárním útokům na úředníky. Třeba jím jednou taky budete.
Děkuji, s pozdravem A.
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Lebduška 18.03.2004 15:23
Nejsem ohromě chytrý, jsou chvíle kdy se domnívám, že některým situacím nerozumím. Jsou věci kterým nerozumím vůbec a jsou obory, kde se domnívám, že něco vím.
Jinak máte pravdu, oslovujeme 5. pádem. Omlouvám se.
Ale v textu nešo o 5. či 1. pád (a nikdo není bez chyby, přečtěte si prosím znovu svůj příspěvek, alespoň 1 chyba tam je).
Co se týče titulu, řádným studiem jsem jej nabyl a proto se nestydím jej používat.
Ing. Josef Lebduška
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový vítr? Honza 18.03.2004 15:13
Je vidět, že pokud se lidé dají dohromady úřady povolí. Je potřeba úředníky hlídat. Bylo by to krásné, kdyby doprava šla mimo město.

Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33  32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.