Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Šedé eminence v Chrudimi kocourek 03.10.2010 11:58
Ty hlavně bezdůvodně urážíš a hlavně ty lidi co mají jiný názor než ty.Krásný důkaz jsem já a tvé urážky na mě.Napíši svůj názor na dnešní stavění,který je opřen o dnešní praxi a zkušenosti spousty lidí ze stavbou domů a s stavebními firmami.Žádné bláboly,ale holou skutečnost.Evidentně o dnešním stavění moc nevíš jinak bys toto nepsal.
Reagovat na tento příspěvek
 
OSTRÁ KAMPAŇ V CHRUDIMI kodlcr 03.10.2010 11:51
VE STŘEDU SE SEJDEME S NÁČELNÍKEM PIRÁTŮ - ZASÁHNOU I ONI DO TÉTO TVRDÉ KAMPANĚ - BUDOU DALŠÍ OBĚTI?
Reagovat na tento příspěvek
 
OSTRÁ KAMPAŇ V CHRUDIMI kodlcr 03.10.2010 11:48
PŘIPRAVUJEME - KAMPAŇ V CHRUDIMI OPRAVDU PŘIOSTŘILA - na náměstí pověsili 5 kandidátů - je mezi nimi i jedna žena, Řezníček je na koni, na Skřivánku se vyskytl vzácný motýl Jasoň červenooký - Parnassius apollo - zastaví radní a ekologové kvůli několik jedincům tohoto druhu výstavbu nových domů ... u sochy Matěje Kopeckého byl TRÁVNÍČEK - jak dopadne ... V PONDĚLÍ PŘIJÍŽDÍ DO CHRUDIMI PROGNOSTIK MILOŠ ZEMAN - BUDE SE O VZNIKLOU SITUACI ZAJÍMAT?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec baby 03.10.2010 10:16
Aha, shot v další kvalifikaci. Tentokrát jako vykladač politické filosofie VV, kdo je Dinosaurus a kdo ne. Takže podle něj Řezníček vegetující v jedné funkci na radnici 20 let dinosaurus není a prvních pár kandidátů v Chrudimské volbě je. Opět mistrovská logika. On se ani u pánů Beránka a Řezníčka lepší advokát očekávat nedá.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Lajos 03.10.2010 10:04
Nevím, jak by mohl požadavek, aby někdo dodržoval platné zákony této země, zavánět duchem 70. let. Když někdo dělá předvolební kampaň, tak ať si ji dělá, na to má plné právo. A když chce někdo vydávat noviny, tak ať si vydává noviny. Ale v tom případě by si měl nejprve přečíst tiskový zákon. Mohu Vás ujistit, že nikam nekandiduji a ani v dohledné době kandidovat nehodlám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec Nemo kpt 03.10.2010 09:58
Ještě, že jsi nám vysvětlil, jak to tvůrci volební kampaně Věcí veřejných s těmi dinosaury skutečně mysleli. Oni vlatně bojují proti Chrudimské volbě Úsměv . A paní Michalová je z úplně jiného hnízdečka, ale jistě názor VéVéček kvalifikovaně doplní.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Krmelec 03.10.2010 09:39
Pomóc... shot má zas menstruační tenzi...!
Reagovat na tento příspěvek
 
PRVNÍ FOTO - VĚRA VESELÁ kodlcr 03.10.2010 09:03
 
WWW Petra Řezníčka Podzim 03.10.2010 09:00
Řězníček-učitel? STRAŠNÁ TRAGEDIE. Co tak může děti učit-podvádět+lhást. Proboha-raději nan ěho udělajte nějakou sbírku-ať už nikomu-městu-výstavbě domů- naškodí.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka ANO 03.10.2010 08:37
Mladá paní, netvrďte mi, že ten text z 01.10.2010 12:58 psal PŘ osobně. Takovou perlu jako "do další kauzi" snad nemůže učitel vypustit ani pod vlivem. To vážně Mgr. PŘ neumí pravopis?
Reagovat na tento příspěvek
 
Najděte práci pro odcházející místarosty muzejník 03.10.2010 06:43
Mgr. Petr Řezníček pro začátek navrhuji aby šel učit, neměl by se před důchodem o tuto zkušenost ošidit. Mgr. Pavel Kobetič do muzea to asi nevyjde, moc se tam netváří, že by jim tam chyběl, takže pro začátek do důchodu. Roman Málek – náš rudolící, ryšavý chlapec vzhledem k tomu, že je to nevzdělané hovádko boží, tak opět pro začátek jednoznačně návrat do školy
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Gerus 03.10.2010 06:05
V rámci volební kampaně tam normálně v zaplaceným stánku pekli placky ty debile a peníze za to jim lidi strkali do kasičky pro dobročinný konto mateřský školky a byla tam konečně sranda:). Ps: až na pár kyselejch, závistivejch a zrzavejch ksichtů
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny shot 02.10.2010 23:52
Jasně. Franta se svým známým architektem a pár dalších lidí.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka shot 02.10.2010 23:49
Jo, jo. Každý soudný člověk pochopí, že p. Řezníček zapoměl heslo. Zapomínání je lidské. Jen by někdo neměl zapomenout, že většina lidí nejsou blbci a proto vědí, že foto bilboardu tam musel dát ten, kdo to heslo před 14 dny znal. Inu jsou věci mezi nebem a Chrudimí a její volbou, že ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka shot 02.10.2010 23:44
Zatím rozhodně teroristy nejsou. Ale mají mezi sebou bývalého podvodníka a bývalého zloděje. Tím se diskreditují a divím se těm slušným z nich, že se nechali vlákat do takové party.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny shot 02.10.2010 23:42
Na mne zase dýchl duch let minulých z akce na náměstí. V té době také na kdejaké kulturní akci visel plakát s hvězdou, případně alespoň s nápisem se SSSR na věčné časy. Přesně v tomhle duchu to proběhlo na náměstí. Takže, byli tam pánové jako zástupci města, nebo ChV? A jak to, že na akci pořádané městem visel plakát ChV? Nesvědčí to o něčem?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny shot 02.10.2010 23:31
Prostě zase jeden inzerát.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny - to si jinde nepřečtete shot 02.10.2010 23:30
Jo, to by měli vyšetřovat. Bohužel hodně vyšetřování se točilo kolem jednoho jména v Chrudimi a na to se nesmělo šáhnout, ODS v té době měla velmi dlouhé prsty. Tajemník Korejtko nezadával podmínky a nevyhodnocoval výběrová řízení,nenavrhoval ani dodatky smluv. Jenom, když už ho z toho bolel žaludek a odmítl se v takovách akcích angažovat, byl odejit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec shot 02.10.2010 23:25
Mám pocit, že nerozumíš více věcem. Padouch nebo hrdina, všechno jedna rodiny by se spíš hodilo na Chrudimskou volbu. Těch prvých tam pár na kandidátce mají. Ano, VV chtějí sesadit ty dinosaury na radnicích. Chtějí to udělat slušnou formou a nejde jen o ty co jsou vidět. VV chtějí sesadit hlavně ty, kteří tahají za zákulisní špagátky. Doufám, že se objeví rozhovor s paní Michalovou na toto téma.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu shot 02.10.2010 23:19
Sakra, a kdo p, Beránka zvolil za předsedu místní ODS. Že on se zvolil sám? Nebo to bylo proto, jak s ním vyšplouchli při volbě starosty?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny shot 02.10.2010 23:16
Vildo, vido, viloušku. Nejprve si přečti tiskový zákon, je tam definice, a pak se podívej na ty noviny. Pokud jsi nevyšel z 5. třídy pomocné školy, tak ti to dojde. Ale vůbec se nedivím. Jak ukazuje zkušenost, většina z těch, kteří jednou podváděli a kradli, bude podvádět a krást znova. Proto je pro mne Chrudimská volba nedůvěryhodná, zařazením pravomocně odsouzených za podvody a krádeže na svou kandidátku, i když si ti kandidáti svůj trest odpykali, si převzala a nese stigma svých kandidátů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu shot 02.10.2010 23:04
Ano, jsem podle tebe naprosý nýmand a tohle ocenění právě od tebe mne velmi těší. Jinak s těmi nohami na stole a retkem v hubě, a jak pozoruji víme oba, kdo to dělá, je naprostá pravda. A vůbec nemrkám vím moc dobře jak dokáže s čímkoliv vyběhnout nejen s lidma. Jediné štěstí, že nekandiduje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Viky 02.10.2010 22:11
Je jen na Vás jak se rozhodnete, je to Vaše svobodné rozhodnutí. Projekt na Skřivánku je zajímavý a lákavý. Ovšem, řeknu Vám jedno: kdybyste totiž bydleli v jednom z bytů co pan Kušta postavil, tak si postavit už od něj nedáte...a přeberte si to jak chcete
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Tara 02.10.2010 21:49
Děkuju za rady od různých poraděnků, zejména označení Kocourka za pana Lorence považuju za hodně trefné. Takže nechte na mě a mém manželovi, jak se rozhodneme. Každopádně považujeme projekt Skřivánku za hodně zajímavý a chceme si tam pořídit dům. Mimochodem, momentálně bydlíme v bytě v domě, který stavěl pan Kušta a jsme s jeho kvalitou vcelku spokojeni. Nemáme důvod se domnívat, že by na Skřivánku měl odvést nějakou fušeřinu, takže opravdu nehodláme o víkendu běhat kolem míchačky, ani posílat tchána jako kontrolu na stavbu. Moje poznámka směřovala výhradně k tomu, že nechápu některé politiky v tomhle městě, kteří tu výstavbu blokují a projekt ostouzejí. A mezi protestujícími obyvateli Skřivánku znám minimálně dva, kteří si tam za komunistů postavili z nakradeného. Je bezvadné když někdo protestuje, aby se tam nestavělo, když má sám postaveno. Pokud tady někdo vykřikuje, že kdo chtěl v Chrudimi stavět, už má postaveno, tak by si měl omývat pohlaví vlažnou vodou, jak praví spisek páně Batisty. Pravda je, že v Chrudimi prostě podobně řešená čtvrť není a o Sobětuchy nebo Medlešice vážně nestojíme.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny vilda 02.10.2010 21:45
Jezevče zalez zase do nory ten bilboard je tam už několik týdnů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny vilda 02.10.2010 21:40
Kdo porušuje zákon šotku? Znáš vůbec tiskovej zákon? Pochybuju jinak bys zase nešílel a nešířil paniku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu vilda 02.10.2010 21:36
Šotku běž se už léčit - nevím jak dlouho bude trvat než ti dojde že seš nemocnej psychicky narušenej nýmand plnej závisti a nenávisti. Krmíš nás tady žvástama. To že je někdo arogantní neznamená že má při jednání nohy na stole a žváro v hubě ale že funkcionářsky vyrost za komančů a potom se dostal v kapitalismu ke korýtku. To bys mrkal jak dokázal vyběhnout s lidma.
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu vilda 02.10.2010 21:29
Kapitáne Nemo znovu ste se trefil. Beránek i když nebyl posledně lídr kandidátky ODS - neunesl že to byl mladší a průbojnější Čechlovský tak udělal partyzánštinu v podobě vlastní sólo kampaně. Každej v kterýkoliv partaji ví že se to nedělá. Když se potom nestal starostou začal ho z pozice městskýho předsedy ODS vydírat nesplnitelnejma požadavkama až se ho strana musela zbavit. To že potom hlasoval s komančema a česanama hovoří za vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny - to si jinde nepřečtete Nemo kpt 02.10.2010 20:37
Nevím, jestli je to navádění. Ale policii by mohlo zajímat, kdo sponzoroval hokej a kdo dostával městské zakázky. To vše za tajemníka Korejtka. Své by o tom mohl vyprávět hlavně Dino ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu Krmelec 02.10.2010 20:32
Asi to, baby, žere málokdo Úsměv Skupina podporující EB na facebooku měla před měsícem 108 příznivců a dnes jich má 118. Nejsou to zrovna raketový nárusty, a to při tom právě vrcholí kampaň Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu baby 02.10.2010 19:24
Právě proto, že přeběhl, musel si vymyslet příběh o slušnosti a morálce. Ale asi mu to málokdo baští. Hlavně ti, kteří ho znají léta ze školy, ti by o jeho "morálce" mohli vyprávět.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny - to si jinde nepřečtete chrudimak100 02.10.2010 18:52
Není to navádění k trestnému činu?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny chrudimak100 02.10.2010 18:50
A už je tedy veřejně známé, kdo to vydává?
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi Viky 02.10.2010 18:44
Bavili jsme se o individuální stavbě rodinného domu!! a i o výběru kvalitního stavebního dozoru!! ne o stavbě bytovky, to snad nemyslíš vážně...tak se uklidni a pořádně si přečti o čem se tu bavíme a nepřeháněj a neprud
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi Nemo kpt 02.10.2010 18:32
Tak už vidím, jak se staví bytovka, kde je 40 bytů a všichni tam chodí dohlížet, jestli to ta stavební firma dělá dobře (táta, máma, děda, babička, občas vezmou strýce, nebo nějakého specialistu atd.). Těch co kontrolují tam bude víc jak řemeslníků. Občas spadne na hlavu někomu cihla, ale solidní firma přece nechá docházet každého na kontrolu. Takhle si to myslel ? Většina investorů má objednaný profesionální stavební dozor. Je tak se nechá stavět ekonomicky a kvalitně.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dinosaurus - to je mazec Bujón 02.10.2010 18:28
Nerozumím tomu, proč se VV v Chrudimi distancují od billboardu s Dinem? Právě mi tady vedle v reklamách vyběhly oficiální celostátní stránky VV a víte, jaký slogan u nich je? "Velcí dinosauři už odešli, a co ti malí na Vaší radnici?" Mám tomu rozumět tak, že to jen taková hra se slovy? Já na bráchu, brácha na mě? Lotr nebo hrdina, všichni jedna rodina? Chruidmské VV by měly vysvětlit, jak dalece myslí své proklamace vážně?
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi Krmelec 02.10.2010 18:20
Ó, Kocoukrku, to se mýlíš, vůbec tady neurážím všechny. Urážím pouze ty, kteří tady lžou, pouštějí polopravdy a fámy... případně vykazují zjevný nedostatek inteligence. Konkrétně ty osciluješ mezi oběma skupinami.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi Viky 02.10.2010 18:10
Právě proto nedokážu pochopit Taru, která si zde již chtěla rezervovat dům na Skřivánku. Zase jeden ( nebo jedna)co jedná dřív než začne myslet. A kvalitní, seriozní firmy tu naštěstí ještě jsou, přizpůsobují se především zákazníkovi, jejich možnostem a požadavkům. Vše je otázkou dohody a pokud Vám stavební firma není schopna nabídnout servis, který si jako investor stavby zasloužíte, je nejjednodušší jít jinam, kde Vám Vaše požadavky budou respektovat. Ale pokud chce někdo jen podepsat smlouvu a pak si jen převzít klíče, budiž mu to přáno. Bude mít po dobu výstavby dobrý pocit jak to všechno dobře jde, bude ho to stát mnohonásobně víc peněz a po další roky může jen nadávat a stěžovat si. Chcete si tedy nechat postavit od developera? ano, klidně můžete ale důslednou kontrolu a správně nastavené podmínky již na začátku. A vše mít podepsané.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi kocourek 02.10.2010 17:59
Ano.Máte pravdu jsou takové firmy,ale jejich málo.A kdo se nevyzná jako většina lidí tak se pěkně napálí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi kocourek 02.10.2010 17:54
Vůbec mě nepřekvapuje tvůj příspěvek ty umíš jenom všechny urážet a nerespektovat něčí jiný názor.Nejsem takový pan Lorenc.Jsem jenom člověk co do toho trochu vidí.To jseš pěknej trou.. když nevíš kde se dají koupit výše zmiňované věci.Divím se,že znáš písmenka na klávesnici.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny filek 02.10.2010 17:53
Z Lájošova a Jezevcova příspěvku na mě zavanul duch 70. let, kdy strana vše řídila a zakazovala. Odhaduji, kdo z kandidátů zde píšících je zcela ponořen v této době. A vůbec bych se nedivil, kdyby to byl ten, který na stránkách Svobodných ve stejném duchu "požaduje, aby se tvůrce Chrudimských novin k jejich vydávání veřejně přihlásil". To jsem už někde slyšel a jsem rád, že to je už hodně dávno.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka karin pospíšilová 02.10.2010 17:52
nejsou oni ti lidé z churdimské volby náhodou teroristé???Úsměv no aspoň vidímě shote, kdo ti leží v žalůdku....
Reagovat na tento příspěvek
 
Šedé eminence v Chrudimi kocourek 02.10.2010 17:47
Já vím,že nejsem osel.Co to meleš o socialismu?Nemáš pravdu o té rodině.Jenom stačí zadávat práci vybraným řemeslníkům a né celou stavbu jedné firmě.A něco si sám udělat.V rámci možností jak kdo co umí.Dobré firmy jsou to nepopírám,ale je jich jak šafránu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Nemo kpt 02.10.2010 16:42
Oni úředníci chodí do práce v sobotu ? Nevím o tom. Tak proč by nemohli pracovníci městskéhůo úřadu ve svém volném čase stát na náměstí u plakátu ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny jezevec 02.10.2010 15:38
Tiskový zákon je tímto porušován zcela zřejmě a fér není ani dnešní předvolební - eh čo to táram - pracovní účast pana Kadeřávka a Mgr. Štěpánka na bramborovém jarmarku, pokud tam ale byli pracovně, jeden jako ředitel Chrudimské besedy a druhý jako vedoucí odboru kultury MěÚ Chrudim, tak co tam potom dělal ten jejich volební plakát lídra Chrudimské volby?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Viky 02.10.2010 12:55
A kvůli asi tak komu je výstavba v Sobětuchách tragická? to Vás nenapadá?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chrudimské noviny Nemo kpt 02.10.2010 12:52
Shotovy nesmysly nemá cenu komentovat. Ale že i ty ? Údajná lež č.8: Když lidi začali podepisovali petici proti výstavbě 9-ti patrových domů, už skoro rok probíhalo územní řízení na výstavbu domů maximálně čtyřpatrových s výškou stávající bytovky. Údajná lež č.9: devoleper se zavazuje zahájit budování obchvatu, tak nevím proč by to měla být lež Údajná lež č.10: Proč by nemohli stavět individuálně ? Jen by asi měl být zachován jednotný urbanistický koncept. Jinak výstavba v Sobětuchách je tragická.
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka filek 02.10.2010 12:19
Ano shote, stránky Petra Řezníčka provozuje Chrudimská volba. A také ještě obsluhuje web hrad.cz, microsoft.com a swingersparty.ru
Reagovat na tento příspěvek
 
Proč kandiduje Eduard Beránek na starostu Bujón 02.10.2010 10:35
Kpt. Nemo má pravdu - nechápu, že se tady vyzdvihuje Beránek, který je normálním politickým přeběhlíkem. V parlamentu to všichni odsuzujeme a tady si před tím člověkem máme sednout na zadek?
Reagovat na tento příspěvek
 
WWW Petra Řezníčka trunec 02.10.2010 10:34
Situace je ještě horší než jsem čekal. Petr Řezníček se na svých stránkách konečně přiznal, proč tam nechává čtyři roky starou kandidátku a volební program. On prostě zapomněl heslo! Ano, je to prosté, dvacet let sloužící místostarosta, který rozumí uplně všemu, nemá přístup na svůj volební web. Naskýtá se otázka. Podle čeho si má občan vybrat, když nikdo nezná volební program SNK-ED? Bude se volit podle obličejů? Nebo sladkých slibů v novinách? Obávám se, že tomu tak bude, tak jak tomu bylo u Petra Řezníčka i v minulosti. To, že Petr Řezníček kandiduje aniž by měl volební program přece vůbec nevadí. Stačí pěkná tvářička, hezké sáčko a pár rozdaných slibů a je to doma. Zase budeme 4 roky na radnici. Nakonec, podívejte se sami na jeho prohlášení: http://chrudim-snked.wz.cz/index.php?kam=gb
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285  284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.