Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Trochu mimo Oblomov 05.04.2004 19:28
Nejdrive bych rad vsechny ujistil, ze na radnici rozhodne napracuji. Jinak bych sem neprispival a nesnazil se presvedcit na anonymni diskusi jedince, kteri, vetsinou, presvedcit nejdou. Oznacovani nekoho za jineho jsem tu jiz meli a vtipne to vubec nebylo(minimalne ne pro mistostarostu). Ale pokud si chce nekdo "prolustrovat" vsech 250 zamestnancu MeU, preji mu prijemnou zabavu.
A ted odpoved na otazky:1. Netvrdim, ze vsude sedi kompetentni lide. Jen rikam, ze narikanim na webove diskusi nic nezmenim.
Je tu mnoho moznosti,ktere vam demokraticky pravni stat dava k tomu, abyste mohli do tvorby rozhodnuti na svech urovnich zasahovat. Jen se podivejte, kolik lidi chodi na zasedani zastupitelstva,ktere se navic kona jen jednou za 3 mesice!!!Je to smesne, jak si zde pak vschini stezujete, ze vas nikdo neposloucha, ze si politici delaji, co chteji. Ono nestaci jim to rici jen jednou za 4 roky, to kazdy rychle zapomenene. Ale politici, i komunalni, totiz nevidi realny (face to face) tlak verejnosti. Nejaka diskuse? Tech par vyvolenych, co maji internet a navstevuji ji? Cha, 50 hlasu. Nezajem.
Jinak plati jiz to, co jsem napsal drive.
2. Samozrejme, ze na tvorbe statniho, potazmo komunalniho, rozpoctu se podilime vsichni. Ja jen v nadsazce narazel na to, kdo jakym dilem!3. Co se tyce p. Kudrnace, je pravdou, ze se v boji za Chrudim neprethl. Na druhou stranu je vsak po politicich na vsech urovnich vyzadovana ferovost. Pak se ptam, zda je na miste za kazdou cenu "kopat" za sve mesto, i kdyz tim porusuji sve zasady a zpusobuji nespravedlnosti? (Argumentace, ze tak jednaji vsichni, alespon u me, neobstoji.) Viz Litomysl a Vysoke Myto, kam diky dobrym kontaktum na PsP CR tecou penize jak vodovodem. AVSAK NA UKOR JINYCH, KTERI KONTAKTY POSTRADAJI. Toto(klientelismus etc.) kritizujeme u jinych, ale pokud by slo o nas, prijimali bychom takove jednani s povdekem?Ja tedy ne. Btw., mohu vas ujistit, ze napr. p.Macela, radni pro dopravu, je podstatne vice odpovedny za neexistujici obchvat Chrudime nez p. Kudrnac. Ale to by museli nekteri jedinci skutecne neco umet, nez jen sedet na zidli. A ja myslim, ze p. Kudrnac toho umi jiste vice. Narozdil od vyse jmenovaneho "dopravniho" radniho.
4. Zaverem strucne poselstvi: Pokud nekoho neznam, nehodnotim ho. Viz JR, ktery se nejdrive zepta, kdo je Korejtko, ze o nem cetl, resp. cetl, co rekl.
Nasledne vsak prohlasi, ze soude dle JEHO VERBALNIHO PROJEVU BLA,BLA,BLA...!!!!Budto JR nevi, coznamena slovo verbalni(a je trochu jednodussi), nebo lze. A k tomu bych se priklanel nejvice. CASTO SE ZDE OVSEM SETKAVAM S TIM, ZE NEKDO PREDLOZI NEPODLOZENE TVRZENI(VIZ NAPR. HILLARY) A CEKA, JAKE BUDOU REAKCE, CO SE BUDE DIT. VDECNE TEMA JSOU(ODJAKZIVA), UREDNICI(HNED SE OZVE FLAKACI, POVALECI ETC.), STAROSTA, MISTOSTROSTA ETC. JA TAKE NETRPIM VROZENYM OBDIVEM K UREDNICTVU, ALE ZNAM MNOHO SCHOPNYCH JEDINCU, STEJNE TAK, JAKO ZNAM DOST TECH NESCHOPNYCH. PROTO ALE NERIKAM, ZE UREDNICI JSOU FLAKACI. STEJNE JAKO S MNOHA KROKY STAROSTY LIBEHO SOUHLASIM, TAK PROTI MNOHA BROJIM A VYOVALAVAJI VE MNE ZLOST.ALE VZDY, A NEBUDE TOMU NIKDY JINAK, VOLIM MENSI ZLO. PTAM SE TEDY, CHCETE ZA STAROSTKU PI. HROCHOVOU, KTERA NENI SCHOPNA SOUVISLEHO PROJEVU BEZ SLOVNIKU? NEBO NEKOHO LEPSIHO, BYT NE ZROVNA DOKONALEHO(A TED MLUVIM OBECNE)?CO TEDY CHCEME? CHTELI BYCHOM BYT NA JEJICH MISTECH MY.SAMOZREJME, KAZDY BY SE CHTEL MIT DOBRE.
PAK SI JESTE MUSI STRIZLIVY JEDINEC POLOZIT OTAZKU: MAM NA TO? CO JSEM V ZIVOTE DOKAZAL. DOKAZAL JSEM VICE NEZ TLACHAT(HLOUPE)? A NAKONEC MUSIM ZVEDNOUT ZADEK A NECO UDELAT.
S pozdravem OblomovPS: Jsem zvedav, zda bude dnes zase na zastupitelstvu deset lidi, jako vzdy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Rampa 05.04.2004 18:26
Vážená paní Sedláčková. Cedule, kterými byly vstupy na letiště označeny i v minulosti, o kterých jste se zmínila, jsme byli nuceni obnovit. Občanská iniciativa, brojící proti letišti, dala jako záminku k přerušení provozu na letišti fakt, že by mohlo dojít k ohrožení osob, které se na ploše letiště pohybují. Nicméně každého návštěvníka v areálu Aeroklubu Chrudim rádi uvítáme. Toto opatření je z důvodu bezpečnosti Vaší i naší.
S pozdravemSprávní rada AK Chrudim
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? JR 05.04.2004 13:46
And by the way, Korejtka znám, takže dobře vím, o kom mluvím.
Ta prvotní otázka byla pro navození diskuse o konkrétní personě......
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? JR 05.04.2004 13:43
Hmmm, to je fakt, tajemník je důležitá funkce,vždyť dříve byl hlavou ve státě ne prezident, ale dokonce generální tajemník.......
Upřímně, I do not give a fuck about tajemník a celý byrokratický aparát, státních úředníků je maxinadbytek a redukce je životně důležitá pro přežití této republiky. Není možné vytvářet stát ve státě (a úřednický stát je excelentní v tom, že si dokáže přidělávat práci neefektivní výkonností - jak můžeme vidět i v Chrudimi, a hlavně nenese žádnou zodpovědnost)!!!!!A na chrudimské radnici, tam určitě vše funguje, jak má, když to tam řídí tak super tajemník a ještě lepší starosta s príííma partou (ekologická havárie, průmyslová zóna, chrudimský obchvat, stupidní kruhové objezdy, exkluzivně zastřešený a pro veřejnost přístupný zimní stadion.....atd, je toho dost hodně....)As I said before, God bless Chrudim!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? Ronda 05.04.2004 12:35
Proč nejdříve nezjistíš, co vlastně má na starosti p.Korejtko a v čem spočívá jeho práce??????Možná by byla lepší nejdříve fakta a potom kritika.
Já také můžu o tobě říci, že se v práci kopeš do...............přesně tam. A v podstatě ani nevím, kdo jsi a co děláš.
Připadá ti to logické?
Reagovat na tento příspěvek
 
Pane inženýre, nikdo za nic nemůže??? JR 05.04.2004 07:48
100% souhlas, výstižné, přesné.....
JR
Reagovat na tento příspěvek
 
Pane inženýre, nikdo za nic nemůže??? Z. Kotúč 05.04.2004 02:29
Pročetl jsem si příspěvky týkající se průsaku v areálu Transporty. Opravdu NIKDO NIC NEZPACKAL?? NIKDO NECÍTÍ ŽÁDNOU ZODPOVĚDNOST?? Řeknu vám - já mít na zahradě časovanou ekologickou bombu, a navíc o ní vědět, tak se HODNĚ RYCHLE SMEKÁM, abych zabránil nejhoršímu. A za to lítání a zařizování kolem bych ani nebyl placenej.
Pane starosto Libý, teď ten největší průser: ta havárie se stala na "vaší zahradě". Jste přece starostou města Chrudimě? Stále ještě NIKDO za NIC nemůže? Pokud při dalších volbách uvidím vaši usměvavou tvář na předvolebním plakátu, doplněnou sloganem patrně ve stylu "s námi bude vaše cesta radostnější", budu mít jasno. To neudělá žádné zvíře, toho je schopen pouze bezcharakterní člověk. Promiňte, končím příspěvek, chce se mi zvracet.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Pražák 04.04.2004 23:59
Vážení přátelé ZŠ Bojanov.
Úvodem bych zdůraznil,že toto je můj první příspěvek,takže nejsem D.Erra,Čenda ba ani Anonym.
Možná jsem zklamal někoho,kdo o mně roznáší pomluvy,že zde házím špínu na členy učitelského sboru místní školy,nebo,že mne pověřil někdo,jež nemá k dispozici internet.Je mně ho upřímně líto a věřím,že tak konal v nevědomosti,nebo pod vlivem návykové látky.
K poměrům na zdejší škole bych napsal jen krátce: myslín,že rodiče mají možnost kdykoliv navštívit školu a zeptat se na prospěch či chování svého dítěte a popřípadě se poradit s učitelem na dalším postupu.
Druhá strana mince: učitel má k dispozici žákovskou knížku a myslím,že není problém jednou za čas informovat rodiče podrobnější zprávou o prospěchu a chování dítěte.
S pozdravem Petr Valenta,Pražák z Hůrky
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Jarmila Sedláčková 04.04.2004 19:27
Na letišti se objevily cedule s nápisem Letiště, letištní provoz, vsup zakázán. Podepsala jsem petici za zachování letěiště především proto, že tato plocha sloužila nejen jako letiště, ale i dalším účelům. Dnes toho začínám litovat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:): Jarda 04.04.2004 16:32
Myslel jsem si,že jsem trochu pozitiní.Ale Oblomov na naší radnici nebo vlastně kde,to mne docelapřekvapilo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Honza 04.04.2004 13:51
Tak co? Odstoupíte? Nebo ukážete, že je vám všechno jedno, hlavně, že se pěkně mlaská u koryta?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:): Honza 04.04.2004 13:32
Je to zajímavé počtení, které vyvolává pár otázek.
1. Kdo tedy financuje veškerý provoz města, jeho výstavbu, když to není z našich daní? Že by se na to zastupitelstvo skládalo? Nebo našli poklad? Zkus to Oblomove vysvětlit. Ale neříkej stát - tomu ty daně dáváme také my.
2. Na kraji v Pardubicích, máme též své zástupce. Jak tam prosazují zájmy Chrudimi? Jestli je tam p. Kudnáč a spol. prosazují se stejnou vehemencí jako se starali, aby nevznikla ekologická havárie, pak se nelze divit, že Chrudim nemá obchvat.
3. Koupaliště za drahé peníze slouží ??? komu? Vydělává?? kolik a komu? Totéž zimní stadion. A kdo to zaplatil? Martani, nebo my z daní?3. Všude je pravidlem, že ten kdo platí, ten poroučí.
Jen zde jsme si zvykli, že platíme všichni a poroučí pár lidí, kteří nemají žádnou zodpovědnost. Proto se nediv (a jsi určitě jeden z radnice) že mě a nejen mě to štve a chci po úřednících a zastupitelech lepší práci za moje (naše) peníze.
Chci slyšet jasnou koncepci, jasně a průhledně utracené peníze a ne to co se děje. Koncepce chybí peníze se utrácí - ani nikdo pořádně neví za co. Malý příklad - dá se dotace subjektu přímo z městského rozpočtu a stejému subjektu se dá další dotace z organizace spravované městem (asi aby to neproběhlo veřejným zasedáním). Potom peníze na potřebné věci nejsou.
Závěr: Občanům města by se měli všichni úředníci zpovídat a žádat je o svolení utrácet jejich peníze.
A jsou-li v zastupitelstvu lidé kteří možná perfektně vědí kdy použít jódovou tinkturu a jak masírovat záda, případně jak si sehnat klidné a teplé místečko, ale nic nevědí a ani se nezajímají o fungování města tak si z nich, ale i z nás mohou úřednici dělat v klidu prču a různé politické strany a lobby za naše peníze v klidu žít.

Reagovat na tento příspěvek
 
Ekologická havárie v Chrudimi Hana 04.04.2004 11:42
Máme to podivné státní a obecní úředníky. Ti, kteří se mají starat o ochranu přírody ji ničí buď na Novém Zélandě, nebo alespoň na Slovensku a nelze-li v zahraničí, tak alespoň doma. Jako pan Hejduk který měl a má ochranu přírody přímo v popisu práce.
Jiní mají zase v popisu práce starost o obec, kraj a přesto v poklidu nechají dojít k ekologické havárii, jejíž odsranění bude nás všechny stát velké peníze.
Potom se s tím ještě chlubí v novinách.
Prostě svou neschopností, leností a nabubřelostí se zřejmě domnívají, že oni jsou úřad a proto jsou nejchytřejší a nemůže se jim nic stát. A my občané máme jenom držet hubu a krok.
Souhlasím se Svědkem a a jeho příspěvkem z 10. 03.
04. Měli by nést i právní zodpovědnost a ne jenom onu politickou.
K čertu s takovými úředníky a zastupiteli, ale i stranami, které představují.

Reagovat na tento příspěvek
 
Konečná verze využití průmyslové zóny Larry 04.04.2004 11:15
Zjisti si co plánuje obec Rudoltice (u Lanškrouna).
Mají asi 1000 obyvatel. Neplánují tržnici, ale výstavbu domků, bytů, nákupního centra apod. Žádnou průmyslovou zónu. A hodlají o 100% zvýšit počt obyvatel, kterým chtějí nabídnout kvalitní bydlení.
To jenom v Chrudimi nejchytřejší z chytrých usoudili, že nejlepší jak někomu pomoci k snadnému výdělku je odkoupit od něj pozemky na PZ. Vůbec jim totiž nejde o to čím se ohánějí, o zaměstnanost, o rozvoj města atd. To konečně potvrdili prvotním výběrem investorů - italská chemička a výronba bionafty - vše zábor velké plochy, málo zaměstnanců, ohrožení životního prostředí.
Jde jim jenom o to, aby nemuseli nést odpovědnost za zbytečně vyhozené miliony. Proto také schvalují výstavbu supermarketů v místech, kde je již dnes problém s dopravou a neplánují (kromě Hypernovy) výstavbu za městem - ačkoliv jedno z vhodných míst je ona PZ. Proto se nestarají o obchvat Chrudimi. Jeho výstavba se zarazí u Medlešic. Proto Libému, Kudrnáčovi a Moučkovi bylo šumafuk (a i dále je), že jejich nečinností vznikne ekologická katastrofa. Co tam tedy dělají a za co zodpovídají a za co beru nemalé peníze?
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečná verze využití průmyslové zóny kašpárek 02.04.2004 22:42
Vypadá to, že "město" v průmyslové zóně již pro......
hodně peněz. Obětoval bych ještě nějakou kačku navíc, postavil tam oooobrovskou tržnici a ZADARMO ji pronajal vietnamským trhovcům. Za chvíli bude plná, a pozor, teď to hlavní: příslušné orgány DOHLÍDNOU na to, aby VŠICHNI trhovci řádně PLATILI DANĚ ! A co to všechno přinese?A/ Česká obchodní inspekce a celníci budou mít usnadněné kontroly - vše na jednom místečku.
B/ Centrum města bude alespoň vzdáleně připomínat tu krásu, jaká zde byla, když jsem byl malý kluk.
C/ Při troše štěstí se za hóóóóóóódně let vrátí na vybraných daních peníze, které zde byly pro......
D/ Neohrozí to životní prostředí ani ovzduší. Leda že si tam někdo občas pšoukne, ale to se může stát každému.
Má někdo jiný nápad?
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Larry 02.04.2004 18:07
Tak se podívej jak dokáží zhanobit ty, kteří sepsali petici. Najdi si na těchto stránkách příspěvky p.
Lebdušky a přečti si reakce na ně. Přečti si čkánky v novinách od starosty Libého a prvního radního Trávníčka. Přečti si jejich vystoupení na zasedání zastupitelstva.
Protože se někdo opovážil zkřížit jejich záměry, nenechali na něm nitku souchou. A je hodně lidí, kteří chtějí, aby se věci hýbaly správným směrem, ale nechtějí být vláčeni po novinách.
Libý je starostou, ačkoliv v hlasování získal méně hlasů než jiní. Libý i Trávníček lhali o Colorobii, Libý s Moučkou a Kudrnáčem nedokázali zabránit ekologické katastrofě, Trávníček o Colorobii lže dále (poslední zpravodaj), projeli co mohli, městské (naše) peníze jenom utrácí, ale nevydělávají, tak co s nimi. A Broďák s Pulpánem jenom sedí a mlčí, místo aby řvali a třískali do stolu.
Ať odejdou, když na to nestačí.
Reagovat na tento příspěvek
 
POLICIE Larry 02.04.2004 17:53
Doporučuji po večerech studium vyhlášky či návštěvu kondičního kurzu v autoškole. Zjednodušeně:Řidič vjíždějící z vedlejší na hlavní je povinen dát přednost VŠEM vozidlům jedoucím po hlavní. Všem (předjíždějícím, couvajícím, otáčejícím se, jedoucím) prostě VŠEM.
Jiná otázka je, mohl-li řidič vozidlo jedoucí po hlavní vidět. Ale to si je opět povinen zajistit např. náležitě poučenou a způsobilou osobou.
Ted policie postupovala naprosto dle platné právní úpravy.
Reagovat na tento příspěvek
 
sranda v Chrudimi Larry 02.04.2004 17:46
Přesto si myslím, že by se někdo z radnice oficiáně vyjadřovak k tématům. Jonak s hodnocením Oblomova souhlasím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(4)-p.Trávníček a noclehárna Larry 02.04.2004 17:42
Ano. "Já jsem první rádní." tudíž jsem nejchytřejší.
Neznáme to odněkud? Silně mi to připomíná Naše furianty.
A netýká se to z radnice jenom p. Trávníčka.
Jinak souhlasím, proč smrad, kouř v Chrudimi.
Revokujme usnesení o PZ dokud je čas.

Reagovat na tento příspěvek
 
sranda v Chrudimi mara 02.04.2004 10:06
Podle mě jde o chat, tak ať si každej píše pod nick name jakým chce (to že někdo např. ty píšeš pod skutečným a asi i svým jménem nic neznamená) to k tomu patří, pokud nejsou příspěvky urážlivé a sprosté tak ať si každej píše třeba i takové ty polopravdy a lži které jsou zde často. Administrátor psal že se omezí nějaké věci. Osobně píšu pod nick proto že to k chatu patří, až to bude registrace přes IP adresy na heslo a na jméno tak se přizpůsobím. Pokud ty ale nejsi s tím, že to je chat a tím pádem bezejmenná záležitost spokojen tak pak dohledáváš přes IP adresy vždy až kam se dostaneš což možná pro někoho nebude ještě více v pořádku než psát pod nick name, nicméně je to tvoje právo a já (možná ani nikdo jiný) ti to nechci upírat.
Reagovat na tento příspěvek
 
sranda v Chrudimi Z. Kotúč 01.04.2004 23:23
Vážně nechápu, proč konkrétní osoba z radnice má potřebu skrývat se pod krycím jménem Oblomov. Nejdřív jsem se tomu zasmál, pak mi však dotyčného bylo líto.
Čeho se asi bojí? Skoro bych se vsadil, že "Oblomov" 1./ nemá čisté svědomí, 2./ neumí jednat na rovinu, 3./ nejspíš obojí dohromady.
Jeden člověk a dvě jména? Trošku mi z toho zavání Dr.
Jekyll and Mr. Hyde.
Reagovat na tento příspěvek
 
POLICIE T. 01.04.2004 21:02
A ještě to upřesním: pokud bude na té hlavní plná čára(čili zákaz předjíždění) a stejně tam dojde k takovéráně, tak ten z té vedlejší ZAVINIL nehodu a ten cojako prase předjížděl na plný čáře, ten pouze PORUŠILnějaký paragraf. Takže naprosto zvrácená logikapomáhající udržovat na našich silnicích status džungle.
Svědek, který by dosvědčil, že v době, kdy z vedlejšíauto vjelo, ten na hlavní ještě nepředjížděl, je v doběvyšetřování zpravidla v prachu a zbývá policejní logika.
Nicméně zde teoretizujeme. Mohla by paní Hamáčková zasezlepšit naše šoférské vědomosti v NCh?
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(4)-p.Trávníček a noclehárna Hlas radnice 01.04.2004 14:26
A hlavně drž hubu a krok.
A neupozorňuj na nic, co se Ti nelíbí!To nás nezajímá!Vše, co děláme, děláme pro blaho našich občanů!Radnice
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? JR 01.04.2004 14:23
Díky za milé oslovení, chytrá hlavo.
Obnáší mnohé, hlavně pravidelnou jistou výplatu, která jistě není malá a ve vztahu k zodpovědnosti a inteligenci této postavičky určitě adekvátní....let me laugh....ha ha ha..
Fuck off byrokracie and state officers!God bless Chrudim and its future!
Reagovat na tento příspěvek
 
POLICIE divokej bill 01.04.2004 12:30
Odpověď to možná není profesionální, ale správná určitě je. Viz.
§ 17Předjíždění 5) Řidič nesmí předjíždět

f) na křižovatce a v těsné blízkosti před ní; tento zákaz neplatí pro řidiče jedoucího po hlavní pozemní komunikaci, nebo jde-li o předjíždění vpravo podle odstavce 1; na křižovatce s řízeným provozem smí předjíždět jen při světelném signálu nebo pokynu "Volno",
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(4)-p.Trávníček a noclehárna budouci zastupitel 01.04.2004 12:16
ses dost dobrej pesik:-)))))))) probud se a ber realitu takovou jaka je!
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? VP 01.04.2004 12:08
Idiote,ani nevis co ta prace obnasi!
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Čenda 01.04.2004 09:48
Milá Máňo,za komolení jména se panu učiteli Zigmundovi samozřejmě omlouvám a jestli se Tě to nějak dotklo, omlouvám se i Tobě. To víš, je to už pár let a člověk zapomene spoustu věcí. Mimochodem nenapsal jsem, že bych měl pana učitele Zigmunda nějak zvlášť rád, pouze jsem se snažil upozornit na generaci učitelů, ke které patří. Č
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Administrátor 01.04.2004 09:22


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

31.3.2004 Pardubický - strana 3Spor o silnice dusí další rozvoj zóny, firmy nechtějí platit mýtnéChrudim Většina firem, které si během konkurzu koupily výrobní haly v areálu někdejší Transporty, prožila nepříjemné rozčarování.
Jednoho dne totiž zjistily, že ke svým provozům se dostanou jen se souhlasem firmy Onivon, která při konkurzu levně koupila komunikace a sítě v areálu.
Společnost Onivon chce za užívání silnic peníze, firmám už pohrozila, že bude za každý kamion a osobní auto vybírat poplatek. Podnikatelé to odmítají a snaží se přesvědčit město, aby se nesoustředilo jen na budování nové průmyslové zóny v sousedství, a odkoupilo od firmy Onivon klíčové komunikace v areálu Transporty. Předběžná cena je 28 milionů korun. "Podnikatelé na nás apelují, že budoucí průmyslová zóna je holub na střeše, současný areál bývalé Transporty je naopak vrabec v hrsti, pracuje tam už dva tisíce lidí. Chtěli bychom jim vyhovět," uvedl zástupce starosty Chrudimě Jaroslav Trávníček.
"Chceme získat komunikace, usnadnit působení firem v areálu a zároveň si vyřešit i nejlevnější přístup k průmyslové zóně," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý. Město vyjednává s Onivonem už druhý rok.
"Nechceme nic jiného než platit daně a dostat se k svému majetku a ne mít své podniky obehnané plotem a platit mýtné," říká Miroslav Božetický, člen sdružení Průmyslová zóna Chrudim a jednatel dopravní firmy Marlo AB. "Bylo by absurdní udělat nový příjezd k zóně, kde nikdo zatím není, a v sousedství nechat firmy omezovat podnikání a zastavit investice jen kvůli tomu, že tamní komunikace patří soukromé společnosti," dodal.
Město však nemá na koupi silnic dost peněz, a tak vyjednává o tom, co Onivonu nabídne jako protihodnotu. "Mohou to být pozemky v nové zóně, můžeme se dohodnout na dlouhodobém splátkovém kalendáři. O konkrétních podmínkách jsme ale ještě nejednali," uvedla členka dozorčí rady Onivonu Petra Harapátová.
Konkurz se povedl, mělo to ale háčekKonkurz Transporty byl na první pohled mimořádně úspěšný. Opuštěné tovární haly si rychle koupilo několik firem. Nečekaly však, že za přístup ke svému majetku budou muset platit.
"Koupili jsme nemovitosti za účelem podnikání a bylo nám slíbeno, že se dostaneme k majetku jako normální občané. Čekali jsme, že komunikace bude spravovat město. Nakonec ale silnice koupila soukromá firma a najednou hrozí, že za každý kamion budeme platit pět set korun. Je to pro mne jako Damoklův meč. Za takových podmínek nemám zájem v areálu investovat," uvedl Božetický.
Podobným způsobem uzavřelo kohouty investic do areálu více firem. Všechny si stěžují, že komplikace s cestami jim znehodnotila majetek."Když nemáme bezproblémový přístup ke svému majetku, tak to nejenom omezuje podnikání, ale znehodnocuje i hodnotu nemovitostí, které jsme koupili. O tom jsme se bohužel už přesvědčili při jednání s bankou o úvěru," řekl ředitel chrudimské divize firmy Kovintrade Aleš Musil.
"Problém tkví ve způsobu rozprodeje nemovitostí, jaký byl zvolen. Že stav není ideální, je nasnadě," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Správce konkurzní podstaty Transporty Chrudim Jaroslav Wimmer tvrdí, že podnikatelé při nákupu nemovitostí věděli o možnosti, že komunikace získá jiná firma a oni pak budou muset platit za zřízení věcného břemene. "Ve smlouvách to bylo," uvedlWimmer.
Onivon: Za užívání silnic se musí platitČlenka dozorčí rady Onivonu Petra Harapátová otevřeně přiznává, že koupit v rámci konkurzu Transporty komunikace, sítě a budovy byl pro firmu velmi dobrý obchod. "Bylo to pro naši firmu výhodné. Cenu bych říkala nerada," uvedla.
Onivon podle ní požaduje jen to, na co má nárok. "V areálu nepodnikáme nic, čím bychom bránili firmám prosperovat. Přišli jsme sem po konkurzu jako noví vlastníci majetku, koupili jsme veškeré komunikace a některé přilehlé pozemky a s tím souvisí správa a údržba. S částí firem máme uzavřené smlouvy na služby, poskytujeme ostrahu, umožňujeme průjezdy, není s nimi problém, s jinými firmami se naopak nelze dohodnout," uvedla Harapátová.
Onivon podle ní neustoupí od toho, aby firmy, které v areálu podnikají, dávaly peníze na údržbu a opravu komunikací. Ty jsou mimochodem v dost zuboženém stavu.
"Rozhodně se chystáme vybírat příspěvky na údržbu komunikací, zatím není jasné, jakou formou. Je možné i zpoplatňovat vjezd do areálu, kontrolovat vozidla je však až krajní řešení," uvedla. Spory by samozřejmě vyřešilo, pokud by peníze za komunikace zaplatilo město.
Podnikatelé tvrdí: Město zaváhaloBožetický je přesvědčený, že problémy v areálu Transporty vůbec nemusely vzniknout. "Úředníci na městě si mohli všimnout, že je Transporta v konkurzu.
Stačilo, aby se jeden z nich zúčastnil výběrového řízení. Věřím, že by komunikace město mnoho nestály," uvedl.
Starosta Chrudimi Ladislav Libý naopak tvrdí, že město do konkurzu zasáhnout ani nemohlo. "Nebylo to nabízeno jako komunikace, ale jako balík mnoha aktivit včetně například rozvodu energií. K něčemu takovému město nemá licence, koupit jsme to nemohli," uvedl. Město ale nyní musí jednat s Onivonem, nejenom aby pomohlo podnikatelům v areálu někdejší Transporty, ale také aby vůbec získalo přístup k nové průmyslové zóně, do jejíž stavby vložilo sto milionů korun. Jinudy než přes komunikace Onivonu do ní cesta nevede. Onivon navíc má pod kontrolou sítě, které město pro svoji zónu potřebuje. A ještě jedna drobnost. Firma Onivon získala při konkurzu i některé pozemky přímo ve městě, vlastní například chodníky a parcely chrudimského sídliště Na Rozhledně.
Foto: OSKAR, KAM SE PODÍVÁŠ. Chrudim si zvolila za své sídlo i firma Český Mobil, operátor sítě Oskar.
Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
PZ konec Administrátor 01.04.2004 09:20


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

31.3.2004 Pardubický - strana 1V areálu Transporty pracuje 2000 lidí.
Chrudim Krach Transporty Chrudim, bývalého strojírenského obra, neskončil pro město katastrofou.
Areál podniku, který místo někdejších pěti tisíc zaměstnával ve svém posledním roce 1998 už jen sedm set lidí, obsadilo zhruba dvacet firem, které nyní dávají práci až dvěma tisícovkám zaměstnanců. Mezi největší zaměstnavatele se vyhoupl Český Mobil, pro který v zákaznickém centru Oskara v někdejší administrativní budově pracuje zhruba tři sta padesát lidí.
Tím, že dostal Český Mobil do Chrudimi, se v předvolební kampani před čtyřmi lety chlubil tehdejší kandidát ČSSD na chrudimského senátora Miroslav Šlouf.
Dodnes není jasné, zda v příchodu Oskara sehrál nějakou roli.
Výrobní haly si rozebraly především strojírenské firmy. Pád skomírajícího giganta přesto happy endem neskončil. Řada firem totiž zatáhla kohouty investic a nechtějí ani nabírat další lidi. Visí nad nimi Damoklův meč. Při konkurzu koupila sítě a všechny komunikace v areálu firma Onivon. Bez jejího souhlasu se ke svému majetku nedostanou, hrozí jim, že budou platit za vjezd poplatky. "Vjezd jim umožňujeme, ale je to v podstatě naše dobrá vůle, žádná z firem nemá na komunikace zřízeno věcné břemeno," uvedla členka dozorčí rady Onivonu Petra Harapátová.
Více viz Téma na str. C3Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
POLICIE Blix 01.04.2004 08:53
K "máňa 31.3.": Nebude to profesionální odpověď a nemusím mít úplnou pravdu, ale domnívám se, že to tak je. Řidič z vedlejší odbočující vpravo musí kouknout i doprava zda tam zrovna nejede v levém pruhu předjíždějící auto (takto předjíždět myslím není zakázáno). Při odbočení z vedlejší vlevo pak není co řešit - přednost všem zleva i zprava (včetně event. předjíždějícího).
Odpověď asi neuspokojí, nevysvětluje proč, jen konstatuje jak to (snad - nechám se případně poučit) je.
S pozdravem Blix :-)
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Čestmír K. 01.04.2004 00:04
Co jsme to za národ, když na výzvu aby jsi se ozval sám veřejně na zastupitelstvu (v novinách, ve Zpravodaji) se odvoláváš na hrdinné občany Markovic, kteří to "ukázali" radnici? Proč nejdeš na zastupitelstvo a nezeptáš se starosty přímo? Čeho se bojíš? Jak Ti může radnice znepříjemnit zaměstnání? Pokud jde o volby, na které se odvoláváš - nezapomeň, že průměrný volič je reprezentant mlčenlivé většiny, která se rozhoduje maximálně na úrovni hlasování novácké superstar. Volí Buzkovou kvůli poprsí, či Klause, že mu to dobře mluví. A ti Klusové či Buzkové potom vytáhnou prostřednictvím svých stran úplné nýmandy jako jsou Libý či Trávníček.
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov máňa 31.03.2004 19:57
Čendo, pokud jsi měl tak rád pana učitele ZiGmunda, moh sis aspoň zapamatovat, jak se opravdu jmenuje, a ne mu komolit jméno.
Reagovat na tento příspěvek
 
POLICIE máňa 31.03.2004 19:50
Mohl by mi prosím někdo z PČR osvětlit, jak je to s předjížděním v blízkosti křižovatek(např.v případě, že vjíždím na hlavní silnici z vedlejší, vidím, že přijíždějící auto neohrozím ani neomezím a srazí mě ten, který ho předjíždí)? Stala se podobná nehoda a viníkem nehody byl určen řidič přijíždějící z vedlejší silnice za nedání přednosti v jízdě.

Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Jana 31.03.2004 17:06
Milá paní Marie,ve všem s Vámi plně souhlaím.
Jana
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Čenda 31.03.2004 13:21
Skoro jsi mě rozbrečel. K psychologovi asi nepůjdu, abych tam nenarazil na stejného odborníka jako jsi Ty a na erotický salón nemám ani peníze ani žaludek.
Takže díky za posudek, vytiskl jsem si ho. Č
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte JR 31.03.2004 08:15
A ještě malá poznámka k těm vágním argumentům, které volají po odstoupení.
Jestli je celkový zpackaný, nedotažený projekt průmyslové zóny v Chrudimi (jaktože už za těch 10 let nemáme investora), který město zainvestovalo miliony korun a kde nic, tu nic, vágním argumentem, na základě kterého by neměly padat hlavy, tak už potom opravdu nevím, co by mělo spolek stále stejných chytrých hlav přimět k odstoupení.
Nejhezčí byl Trávníčkův super článek v Chrudimském zpravodaji týkající se útěku Colorobie z Chrudimi - prý rozčarovaný investor, na kterého nekompromisně zaútočili markovičtí se svoji peticí, zhatění dlouhodobých úspěšných jednání......člověk se musí smát, Trávníček a spol. komunikují s investorem, aniž by měli jasno s lidmi ve vlastním městě.
Ať žijí markovičtí odvážní občané, kteří ukázali radnici, na jak vratkých argumentech vyjednává s investory!Ale hlavně konšely nekritizujme, vždyť oni jsou hodní, Chrudim vzkvétá, rozpočet vykazuje přebytky, všechno je, jak má být...................
Good luck, Chrudim a jasnou mysl při volbách!JR
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:): JR 31.03.2004 08:06
A ještě malá poznámečka o zbytečnosti.
Ano, je to můj názor, úředníků je v tomhle státě až přespříliš a to je vždy a všude cesta do pekel.
To, co umí přebujelá byrokracie, můžeme vidět např. na TV Nova - místostarosta plzeňské městské části a bytová politika, atd. Nemyslím si, že se jedná o jeden vyjímečný individuální případ, je to problém celého státního úřednického sektoru - vysoká produktivita práce hlavně při práci do vlastní kapsy a neomezený prostor pro korupci bez legitimních možností kontroly.
OBČANE - chceš, OBČANE - zaplať!Ve všech státních orgánech je nutná redukční dieta - Parlamentem počínaje a obecními úřady rozhodně nekonče.
A o tom se může přít jenom ten, kdo by přišel o KOREJTKO!
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:): JR 31.03.2004 07:24
Ne, oni všichni tito výše uvedení zástupci jsou na svých místech a svoji práci vykonávají velice dobře.
Proto je nebudeme vůbec kritizovat, budeme mlčet a jenom koukat, co se s Chrudimí děje.
A ještě jim za to tleskat, ne?Za ty s odpuštěním prosrané miliony do průmyslové zóny, do které dle mého názoru nedostanou nikdy nového strategického investora pro region - ušili si moc prima bič v nedalekých Markovicích, atd.....
A např. konkrétně k tajemníkovi chrudimské radnice, v souvislosti s jeho verbálním projevem mám pochybnosti o efektivitě výkonu jeho současného zaměstnání a to nemluvím o tom, že se má jednat o vystudovaného právníka.
Ale ono na tom stejně ve státním sektoru nezáleží, kdo je placen ze státních či obecních peněz, má téměř vždy nižší produktivitu práce než člověk v soukromém sektoru (který jej živí), takže tam se jistě pár "chytrých" hlav ztratí!
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte J 31.03.2004 07:14
Je hezké hovořit o obhajování nebo neobhajování předposranosti v situaci, kdy je člověk závislý jenom sám na sobě a do nějakých kašpárků na radnici je mu shit, ale v situaci, kdy mají tito lidé například moc někomu, kdo je kritizuje, zpříjemnit zaměstnání (což je v dnešní situaci v Chrudimi likvidace a impuls k odstěhování se), se nedivím těm, kteří mohou alespoň anonymně, ale veřejně prezentovat svůj názor.
A silácké řečičky o nějaké předposranosti a natírání něčeho někomu, kdo má řečníka jako jednotlivce natvrdo v prdeli, to je jenom plácání.
Jediné, co to může změnit, jsou volby. A kdokoliv, kdo tohle čte, si snad už udělal obrázek o určitém fungování radnice a v příštích volbách ani jednoho z těch, kteří tam nyní švejkují, volit nebude.
A vo tom to je.....
Nebudu se hádat s někým na zastupitelstvu a vysvětlovat švejkům, že švejkují špatně.
Prostě jim příště nedám mandát (stejně jsem jim ho nikdy nedal) a doufám, že se mnou stovky dalších.
J
Reagovat na tento příspěvek
 
ZŠ Bojanov Psycholog 31.03.2004 07:02
Čendo, tato odpověď je určena výhradně Tobě.
Když čtu Tvoje řádky,je mi Tě upřímně líto.Tvoje potřeba veřejně kritizovat,vzdychat po starých časech a odsuzovat kohokoliv za cokoliv svědčí o jediném:CHYBÍ TI LÁSKA!Nic a nikdo na světě není jen černé nebo jen bílé,a pokud chci o něčem nebo někom hovořit,měl bych to dělat objektivně.Jestli chci kritizovat učitele za způsoby jejich práce,měl bych si to nejdřív zkusit,abych věděl, do čeho to vlastně mluvím.
A pokud pracuji v kolektivu, který kromě pracovních povinností žádné jiné vyžití nezná/s vyjímkou veřejných kritik a pomluv/,pak je to stav spíš k politování.
"Kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde."Rozumné lidi tímto způsobem nepřesvědčíš-vědí,že každá mince má dvě strany,ty druhé-senzacechtivé-přesvědčovat nemusíš-jsou na tom stejně jako Ty.
LÍBÍ SE TI PŘEDSTAVA,ŽE BY SE NA VEŘEJNÝCH STRÁNKÁCH KDEJAKÝ HEJHULA NAVÁŽEL DO TVÉ PRÁCE A TVÉHO SOUKROMÍ?Z hlediska své profese Ti doporučuji navštívit nejbližší psychologickou poradnu,a pokud se Ti to příčí,tedy pak k úplnému vybití erotický salon.
Nejlepší by bylo sehnat si někoho,kdo by Tě měl rád...
Ale jak,při Tvé povaze,viď? Psycholog
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak nestastny jsem v tomto svete, vid,Hillary?:): Oblomov 30.03.2004 21:37
Mila Hillary, jako obcanka mesta mas zajimave jmeno.
Pokud se snad ma jednat o vyjadreni naklonosti kHillary Clinton, budiz.
Tve prispevky me vsak nenechaly klidnym.Tak postupne: 1) Volby jsou demokraticke, zvolte si koho chcete.
Chce-li mit vetsina za starostu (ci poslance) p. Libeho, necht je starostou ci poslancem, jest tototiz vule vetsiny. Vecne remcani bez jakykolivargumentu a konkretnich cinu je jen placani do vody.
2) To, ze je pan Reznicek prodlouzenou rukou hokejovelobby, je verejnym tajemstvim.A to, ze pravidelne vevolbach obdrzi nejvetsi pocet preferencnich hlasu, je zase fakt. Musim ale rici, ze z vasich dani se tentostadion jiste nepostavil:) Vzhledem k jeho cene. Toovsem nic nemeni na skutecnosti, ze je ostudne omezovat prostor pro verejnost jen na 2 hod./den. Nadruhe strane je reditel sportovist tlacen ke snizovanijiz tak hroziveho schodku hospodareni, ktery je danvysokymi provoznimi naklady. Proto komercnipronajmy.Myslim, ze zverejnil-li by vysi deficitu, bylaby Hillary prvni, kdo by kricel, ze se to vsechno platiz jejich dani:) Co tedy chceme?3) Pokud se tyce nerezove vany bazenu, rozhodnenetece. Jestlize nekdo tvrdi opak, nepochybne nevi, ocem mluvi. Nebo lze! Jakakoliv prasklina je nanerezovem povrchu velmi dobre znatelna, navic cirkulacivody reguluje (a tez sleduje mnozstvi vody v obehu) vtechto zarizenich pocitac. Jiste by zaznamenal jeji unik.
Btw. Bazenservis - dodavatel technologie, a.s.,existuje. Staci se podivat do obchodniho rejstriku.
Co se tyce omezeni vstupu (okresnim hygienikem!) dobazenu , pokud vim, jiz neplati. Je pro rodice s detmido tri let na vlastni nebezpeci.
4) Obchvat neni zalezitosti mesta. Takoveto investicejsou zcela v kompetenci, vzhledem ke sve financninarocnosti, ustrednich organu statni spravy.Tyrozhodnou, kam potecou penize. Kraj bude hajit zajmycentra regionu, tj. Pardubic, od nej se nicehozavratneho Chrudim nedocka. Obec, resp. i kraj, muzevse ovlivnovat pouze v oblasti uzemniho planovani,event. pripadnou fin. spoluucasti.. Rozhodne to neniona, kdo meni svevolne planovanou trasu, at jiz zjakychkoliv duvodu.
Proto, mila Hillary,nez se rozhodnu a necem psat,musim mit o dane problematice alespon minimalniprehled.Jinak radeji mlcim, abych nepusobil trapne..
Dale k dotazu JR:" kdo a co je tajmenik MeU?"Pokud tohle nevis, neprekvapuje me ani tvuj stupidnizaver. Podle neho jsme totiz zbytecni asi vsichni, ze.
Tajemnikem MeU a reditelem krajskeho uradu pocinaje,vladou, prezidentem a Parlamentem konce. No nic, nekdoje jednoduse nenapravitelny stezovatel a sebelitoval.
Vsem, alespon trochu pozitivne uvazujicim jednicum,preji hezky vecer.............Oblomov
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště? A je to tady ! T. 30.03.2004 20:25
Nepotvrdím ani nevyvrátím. Ale před pár dny jsem sedostal do prostoru Ploché dráhy a vypadá to, že tamradnice chystá offroadovej autodrom. Bláto je pomalu ažv podchodu u nádraží....
Reagovat na tento příspěvek
 
Plánované rušení základních škol v Chrudimi PAVLA 30.03.2004 20:22
PROČ RUŠIT ŠKOLU U HLAVNÍ SILNICE, KDE JE MOŽNOST NEHOD, HLAVNĚ MENŠÍCH DĚTÍ, RADĚJI ZRUŠÍME ŠKOLU S MÉNĚ FREKVENTOVANOU ULICÍ. TO JE LOGIKA. TO ABY MĚSTSKÁ POLICIE STÁLA NA PŘECHODECH PO CELÝ DEN.
MĚLA JSEM MOŽNOST VYSLECHNOUT NÁZORY NA URČITÉ ŠKOLY V CR A MŮŽU ŘICT, ŽE TY KTERÉ BYLY DOBRÉ SE ZAVŘOU.
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi (3) - nerezový bazén T. 30.03.2004 20:19
No já z nerezu radši polívku a plavat chodim dopřírody. Ale co mě irituje, je zákaz plavání v KRYTÉM smalejma dětma. Nebo ho už nějaká osvícená hlavazrušila? On mi klučina už taky trochu povyrost...
Reagovat na tento příspěvek
 
Broďáku a Půlpáne - odstupte Čestmír K. 30.03.2004 19:25
Milý "J.", dík za reakci na můj příspěvek. Bohužel s Tebou nemohu souhlasit už proto, že rozpory jsou i v Tvém textu.

Prvním z nich je tradiční předposranost, kterou obhajuješ.
Druhý omyl, kterého se dopouštíš je obhajoba "plácání do větru". Pravdu bys měl pouze v případě, že by zmínění "odstupovači" dodávali do diskuse názory a argumenty. Ale stále dokola opakovat "ODSTUPTE" s vágními argumenty je legrační. Přítel psycholog by řekl, že jde pouze o klasické uvolnění napětí, které snižuje frustraci.
V politice to myslím funguje podobně, nespokojenec se vykřičí a zkušený politický matador ví, že je to lepší než aby s ním musel dikutovat třeba na zastupitelstvu.
Jsou lidé, kteří odvahu projevit názor na veřejnosti občas najdou, přijď se podívat někdy na zastupitelstvo. Tam "onanovat" nemusíš, můžeš se do kohokoliv poctivě "opřít".
Jinak můj text není zaměřen proti anonymitě na webu, ale proti bohapustému a únavnému plácání "onanistů" - (to abych udělal radost Tvé pruderitě:)) Céna
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(4)-p.Trávníček a noclehárna Hillary 30.03.2004 16:25
ad4) Vůbec by mi nevadilo, kdyby se z Chrudimi stalo město, kde lidé budou mít především čisté a zdravé ovzduší. Nevím, proč by se tedy v CR musela za každou cenu stavět prům. zona, navíc v místě, kde jsou v blízkosti byty. A řešení kruh. objezdů a tzv.
Trávníčkovo kolečko? Hrůza!!! Místo aby se představitelé města co nejvíce snažili o obchvat, tak ještě 10x změní trasu a již vidím, jak jim přicházejí dotace, když pořád něco mění a sami nevědí, co vlastně chtějí. Prostě neschopnost našich představitelů mne již nenechává lhostejnou, a proto aspoň touto formou vyjadřuji nesouhlas s věcmi, které mne nejvíce pálí!
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi (3) - nerezový bazén Hillary 30.03.2004 16:16
ad3)Když chci jít s dětmi v Chrudimi v létě na plovárnu, abych se bála, že mi je tam někdo pošlape. To byla akce našeho vedení Chrudimi!! Mimochodem, mohl by někdo říci něco bližšího k průsakům těchto "velice kvalitních nerezových bazénů" a k tomu, že firma, která by se měla podílet na opravě již neexistuje?
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(2) - p.Řezníček a zimní stadion Hillary 30.03.2004 16:12
ad2)Jsem matka malých dětí, které chtějí v zimě bruslit.
vzhledem k tomu, že platím v CR daně, očekávám, že mně i mým dětem budem k dispozici zimní stadion. Jak tomu je ve skutečnosti? O víkendu, kdy většina rodičů chce být se svými dětmi a chce si zasportovat a tedy i zabruslit, musí projít tímto martyriem:a) nejdříve zjistit, kdy je o víkendu bruslení pro veřejnostb) z denního tisku se to nedočtu, ze Zpravodaje také ne, takže pokaždé musím telefonovat a dotazovat sec) skoro pokaždé se naštvu, protože 1 - 2 hodiny denně pro veřejnost, to je výsměchKdyž jsem se jednou dotazovala, jak je to možné,bylo mi řečeno, že vše ostatní mají hokejisté. Je veřejným tajemstvím, že především pan Řezníček propaguje hokejisty, ale stadion byl zastřešen z našich daní a těch hodin pro veřejnost by mělo být více!!! Nehledě na výsledky chrudimských hokejistů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Situace v Chrudimi(1)-starosta Hillary 30.03.2004 16:02
Pravidelně čtu příspěvky, a protože bydlím v Chrudimi a situace okolo tohoto města se mi již dlouhou dobu nelíbí a irituje mne, píši několik poznámek.
ad1) Tu postavičku, kterou máme v čele naší radnice už asi dlouho míti nebudeme. Jak jsme se mohli dočíst v médiích, míří výše. Přesně podle hesla - Už jsem toho zpackal dost, musím se posunout o stupínek výše- tedy do Parlamentu. Pro CR jen dobře!!!
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35  34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.