Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Chrudim se dne 30.4. stala mistrem ve footsale Blix 03.05.2004 07:56
Je mi známo. Super! Bomba! Gratulace...
S pozdravem Blix Úsměv
Reagovat na tento příspěvek

Uz bych toho nechal... Lebduška Josef 02.05.2004 21:18
Máte docela pravdu. Na to pivo moc nechodím, ale docela rád si "potlachám" s lidmi, kteří mají názor a třeba i jiný než já. Já svůj názor prosazuji, obhajuji, ale rozhodně se kvůli němu neperu.
Dá se někde v Chrudimi (kromě těchto stránek)potlachat a projevit svůj názor (ať souhlasný či nesouhlasný) tak, aby to mělo nějaký dopad? Myslím tím na regionální poliku, aby se naši zastupitelé také dozvěděli jiný názor než mají městští úředníci a politické grémia.

Přihlašování Lebduška Josef 02.05.2004 21:07
Nevím jak je to uděláno s přihlašováním, ale pokud se hodlá z mého počítače přihlásit můj syn, nemá šanci a musí psát pod mým jménem. Dělá chybu on či je to systém?

Chrudim se dne 30.4. stala mistrem ve footsale Mexiko 02.05.2004 19:28
a zapomnel jsem - GRATULUJU !!!!!

Chrudim se dne 30.4. stala mistrem ve footsale Mexiko 02.05.2004 19:25
No to se panu Reznickovi nebude libit. Ted marne premyslim, jakou ze tu ligu ti jeho hokejisti vlastne hraji. Ze by mistni prebor??

Kruháky Mexiko 02.05.2004 19:18
ehmmmmm .....

zrovna v pátek 30.4. cca 16:40 - před kruhákem u Bídy ve směru z Pardubic sahala zhruba 400 metru za ceduli s koncem obce ..... Za to ty železniční klacky moc nemohou

Kruháky T. 01.05.2004 18:10
Však ja to Tčko taky nechválil, jsem rád, že někdo exaktně změřil (na to sem moc línej) co já už dávno tvrdím! Za frontu u Bídy stejně můžou šraňky na Pardubický.

PRŮMYSLOVÁ ZONA-MARKOVICE Jan Roček 01.05.2004 17:37
Již delší dobu propaguji myšlenku - napojení PZ a areálu Transporty zezadu (spojka mezi 1/37 a starou silnicí Markovice - Dřenice). K tomu mě vyprovokoval záměr našich radních "rozříznout" město a vybudovat "obchvat" přes Rozhlednu - opravdu se divím co vše se dá vymyslet. Proč dělat něco jednoduše a levně, když to jde složitě a draze...??? Detailní popis mého návrhu je zveřejněn na jiném místě zdejší diskuze - "doprava v CR", mapka pak na: www.excelia-hifi.cz/obchvat.jpg Zajímal by mě názor lidí z Markovic, zda by tuto variantu podporovali?

A vize samotné PZ? Já bych si dokázal představit, že by se Chrudim mohla stát čistě vývojovým a výzkumným centrem světového významu. Samotná výroba by pak mohla být dislokována kdekoli - v Pardubicích nebo třeba v Číně. Kdysi jsme byli "Athénami" východních Čech, tak nyní bychom mohli na tuto tradici navázat.
Takové půvabné vědecké městečko se spoustou zeleně, vlastní universitou... a letištěm pro VIP... Úsměv

Chrudim se dne 30.4. stala mistrem ve footsale Feri 30.04.2004 23:28
Chrudim ma titul ve footsale!!!!

Kruháky Mara 30.04.2004 10:30
Je to sice možná již vyčpělé téma, ale poslední dobou velice často jezdím v dopravní špičce Chrudim - Hradec Kr. a zpět (ráno okolo 8,00 z CR a odpoledne okolo 16,00 zpět) a mohu podle mnou provedených měření říci že na křizovatce v PCE (to skvělé T u Parama, které zde někdo vychvaloval) strávím o 2-3 minuty delší dobu než na provizorním kruháku u Bídy (a to u bídy do toho chodí ještě chodci. Jediné co se mi na kruháku nelíbí je to že není hotov a že je tam cesta jak na tankodromu, takže doporučuji urychleně dodělat.

letiště X obyvatelé Likvidátor 28.04.2004 19:56
Prý byl v televizi na CT pořad o letišti.Viděl to z vás někdo?

dotaz Benq 28.04.2004 19:56
Ne, mohu všechny pochybovače uklidnit : jezdí 2x týdně a nejte sami kdo is ho všimnul. HAHAHA! )

letiště X obyvatelé Likvidátor 28.04.2004 15:38
Už se na tom pracuje.

letiště X obyvatelé Jan Roček 28.04.2004 15:29
Zveřejňuji místa, kde jsou k dispozici petiční archy - každý podpis pomůže !!! Podpořit AK můžete v posilovně Golem Club - škola Dr. Malíka, 13 - 21 h, o víkendu 16 - 20 h (tel: 737-748764 Vlastimil Černota) a také v prodejně textilu "Cross" v Havlíčkově ulici 4 (vedle zlatnictví), 9 - 17 h (tel: 728-749517 Petra Šutová)

letiště X obyvatelé Jan Roček 28.04.2004 12:19
Chtělo by to dát petiční archy na veřejná místa - např. do obchodů, na pošty, atd... kam chodí víc lidí. Sám jsem si pár archů vytisknul a chodím po okolí, ale chce to rozjet ve velkém !!!

dotaz Blix 28.04.2004 10:56
Dobrá zpráva! Sláva! Pokud ovšem nebude uklízeč viděn například méně než 1x týdně...to by moc nezachránil pokud většina pejskařů nebude sbírat...
S pozdravem Blix Úsměv

dotaz Zizi 28.04.2004 09:52
Ahoj všem.
Právě jsem viděla z balkonu v sídlišti Na Větrníku "uklízeče" psích exkrementů, jak prozkoumává sídlište na mopedu a má vzadu vysavač.
Takže to není fáma, on existuje.
Zizi

doprava v CR Mexiko 27.04.2004 21:30
to ne, jed ne; raději mu připiju na zdraví ....

jed ať si vezme Beran a jeho vlezdoprdelkové !!!!

doprava v CR Likvidátor 27.04.2004 19:39
To letiště tam bude,na to vem jed!!!

doprava v CR vaca 27.04.2004 15:15
spis by me zajimalo proc je postavena ta zrudnost na krizovatce u transporty? jedinej vjezd do prumyslovy zony a sou tam udelany nejaky stupidni ostruvky. pan sikl asi pouziva hlavu hlavne na noseni cepice, ze?

doprava v CR Mexiko 27.04.2004 14:56
docela mne pobavila ta mapka, kde je zakresleny jak obchvat, tak i letiste - s nazvem Aeroklub Chrudim. Kez by blizka budoucnost vypadala podle tohoto planu Úsměv

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim Mexiko 27.04.2004 14:46
na https://www.servis24.cz/ se píše:

Vážený kliente, používáte internetový prohlížeč, který není plně podporován službou SERVIS 24 Internetbanking.

Je nám líto, ale aplikace Internetbanking není optimalizována pro internetový prohlížeč, který používáte. Z tohoto důvodu nemusí být stránky aplikace zobrazeny správně a některé funkčnosti nebudou dostupné. Doporučený prohlížeč pro SERVIS 24 Internetbanking je Microsoft Internet Explorer 5.0 nebo vyšší verze.

Ať jdou do míst, kam se všichni tak rádi posíláme........

doprava v CR Jan Roček 27.04.2004 13:38
Vzhledem k akutní potřebě řešení dopravního napojení průmyslového areálu bývalé Transporty, dovoluji si přispět do diskuze následujícím návrhem: Řešení přeložky silnice 1/17 (směr Čáslav - Vysoké Mýto) s napojením na průmyslovou zónu západ, areál bývalé Transporty a průmyslovou zónu sever dle zakreslených dispozic na mapce - obrázku, který naleznete na adrese: www.excelia-hifi.cz/obchvat.jpg

Návrh pracovně pojmenovaný "přeložka 1/17 verze sever" řeší problematiku dopravního napojení ve dvou etapách v návaznosti na vybudování obchvatu (přeložky komunikace 1/37) Chrudimě. První etapa je na plánku vyznačena fialově a spočívá ve vybudování spojky mezi stávající silnicí 1/37 při příjezdu od Medlešic ještě před benzínovou čerpací stanicí AGIP a staré komunikace Markovice-Dřenice v těsné blízkosti areálu Transporty. Křížení s hlavní železniční tratí směr Pardubice by bylo provedeno jako mimoúrovňové (most by bylo vhodné dimenzovat na případné budoucí zdvojení kolejí - rozšíření železničního koridoru). Napojení Transporty je řešeno novou komunikací "sever-jih", napojující se na severu na starou silnici Markovice-Dřenice (odbočka s úrovńovým křížením méně frekventované železniční trati Chrudim - Heřmanův Městec) a na jihu na stávající silnici 1/17. Druhá etapa je na plánku vyznačena žlutě a probíhala by současně s dostavbou obchvatu (rovněž vyznačen žlutě). Přeložka 1/17 by v zásadě vedla podél trati Chrudim - Heřmanův Městec s napojením na stávající komunikaci 1/17 u Bylan. Tím by se zcela vyhla obytným částem Chrudimě a Markovic.
Výhody uvedeného návrhu: 1) Vedení přeložky 1/17 mimo obytné zóny se velmi příznivě projeví na životním prostředí a komfortu bydlení obyvatel Chrudimi i Markovic 2) Mimoúrovňové křížení s hlavním železničním tahem bude znamenat rychlejší, pohodlnější a hlavně bezpečnější dopravu. V budoucnu se velmi zjednoduší případné rozšíření železničního koridoru Chrudim - Pardubice.
3) První etapa by mohla být financována z finančních prostředků města Chrudim a tudíž realizována co možná v nejbližší době !!! 4) Návaznost na stávající komunikaci Markovice-Dřenice (postačilo by pouze její rozšíření v krátkém vyznačeném úseku) 5) V první etapě se též vyřeší dopravní napojení průmyslové zóny západ.
Věřím, že uvedené podněty přispějí k úspěšnému rozvoji města Chrudim, což je náš společný cíl. Jan Roček

doprava v CR Jan Roček 27.04.2004 12:46
Diskuze je výborná věc, ale chcete-li něco změnit, choďte na zastupitelsta, říkejte zde své názory, dotazy adresujte odpovědným osobám. Chtějte po svých zastupitelích odpovědi - jsou tu pro nás a za naše peníze. Zveřejňuji svůj dopis panu místostarostovi ze dne 27.4.04:

"Vážený pane Trávníček, bohužel se Vám nemohu dovolat na telefonní číslo uveřejněné v tel. seznamu na www.chrudim-city.cz. Mám na Vás následující dotazy: 1) Bylo mi přislíbeno, že dopravní komise dne 6.dubna se vyjádří k mému návrhu - pokračování čtyřpruhu jako rychlostní komunikace dále na jih, (komunikace evropského významu - trasa: Wroclaw - Hradec Králové - Pardubice - Chrudim - Havlíčkův Brod - Jihlava - České Budějovice - Linz). Ze zveřejněného zápisu je zřejmé, že se tak nestalo. Jaký je postoj radnice k tomuto návrhu ? 2) Další můj návrh ohledně trasy přeložky silnice 1/17 (tzv.
malý obchvat) je dle vyjádření pana ing. Libého velmi blízký vyhledávací studii SUDOP PRAHA. Můžete mi prosím tuto studii včetně plánku navržené trasy zaslat v elektronické podobě na moji e-mailovou adresu ? 3) Taktéž by mě zajímal zamýšlený návrh kruhového objezdu na Bídě. Můj názor je ten, že zvláštní odbočovací pruh směrem od Pardubic k Bohemii nic neřeší, protože se auta zastaví na kruhovém objezdu u Bohemie, který kapacitně nestačí. Pouze se prodraží stavba a zabere místo chodcům. Předpokládal jsem, že objezdy jsou projektovány do budoucna - až budeme mít velký i malý obchvat, klesne výrazně průjezd právě ve směru Pardubice - Bohemie. Myslím, že by stačilo současnému provizornímu objezdu pouze o málo zvětšit průměr a uspořené peníze věnovat účelněji - např. na úpravy, které si vyžádá zprůjezdnění od Bídy směrem k divadlu. Jaký je Váš názor ? 4) Vedle oficiálních internetových stránek www.chrudim-city.cz existují i velmi pěkné stránky www.chrudim.cz . Nebylo by rozumnější místo duplicitního vytváření téhož za nemalé peníze se pouze domluvit a využít již existující www.chrudim.cz ? Předem děkuji za odpovědi Jan Roček"

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim Franta 27.04.2004 00:18
Neni prihlaseni heslem jako prihlaseni heslem. Tady mate treba vyzvu https://www.servis24.cz/ Tak se ukazte ... :)

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim Administrátor 26.04.2004 19:06
Oni tam ty značky jsou, ale musíte si nejdříve to vlastní téma rozbalit. Leda že bych tu značku ve stromové struktuře vypisoval hned u hlavního příspěvku.

Každopádně se témata seřazují dle data podle nejnovějšího příspěvku z každého tématu.

Admin

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Jenda 26.04.2004 00:29
S tím chaosem na náměstí máš pravdu. Napadlo tě ale někdy, že chaos je tam díky tomu, že není v centru Chrudimi žádný přehledný parkovací systém? Že na příjezdu do města nejsou vyznačena parkoviště a jejich kapacita (která je mimochodem zoufalá).
Stačí se podívat např. do Vysokého Mýta. Tam je na náměstí klid a přitom průjezdný profil ulic okolo centra je mnohem užší než v Chrudimi. Je to jenom v systému organizace dopravy, tzn. v lidech, kteří to mají na radnici za úkol.

Zase to "letiste" Georgina 26.04.2004 00:01
Jejda, ale tohle by taky šlo dát do televize, ne? Postavit to na svědectví těch lidí, to by byla docela zajímavá protireportáž.

Zase to "letiste" Likvidátor 25.04.2004 19:42
Bohužel máme zprávy že se jedná o úplatky a vyhrožování ze strany pana Berana. Takže prosím už nepište o hluku na letišti.Ten byl měřen a byl hluboko pod úrovní.Představte si že pan Beran nechtěl zaplatit firmám které mu zvelebují kometu,pokudˇnepodepíší petici proti letišti.

letiště X obyvatelé Max 25.04.2004 19:41
Nepřipusťme, aby nám nad hlavami lítaly golfové míčky... Kauza okolo letiště je opravdový humus. Držím palce !!!

Chrudim 2004 Max 25.04.2004 19:31
Haló Chrudimáci, dost cestuji a vždycky se rád vracím domů, do Chrudimi. Blížící se věže kostela,...no paráda! Tím však veškerá romantika končí. S pomyšlením na radniční páku v čele se pseudodemokraty Libým a spol. a skupinkám rádobypodnikatelů je mi hned na nic.
Jsou to opravdové "opory města." Například jejich podpora místního aeroklubu, o níž se dozvídáme jen z celostátních periodik, je opravdu bezmezná. Copak je světová elita proti bezvýznamnému chovu koníčků jednoho velkostatkáře a jeho selky? Třeba z nich vychová šampiony... Kdopak zná futsalový tým ERA-PACK, "skorovítěze" nejvyšší soutěže s pravidelnou vysokou návštěvností . Vždyť máme bezva partu hokejistů s luxusním sprotovním stánkem, jejichž souboj o udržení ve II.lize je každoročním evergreenem (opravdu zábava Bohužel, škoda ). O sportovním snažení AFK ani nemluvě. Navíc zápasům uvedených radničních "velkoklubů" HC a AFK přihlíží hrstka opravdových fandů s pevnými nervy! Ani hokejbalisté, hrající svého času nejvyšší soutěž si nezískali svými výkony pozornost soudruhů na radnici. Dalo by se dál pokračovat, ale... Páni radní, proberte se. Už dávno nejsme v totáči, nebo snad...???

letiště X obyvatelé Likvidátor 25.04.2004 19:19
Celá Chrudim už pochopila že se nejedná o hluk letiště ale o pozemky.Tak že natočená reportáž může mít ohlas nanejvýš v Praze kde o tom nemají ani ponětí o co tu jde.Záleží tedy na nás jak se k tomu postavíme a jestli si to necháme líbit nebo ne.Nikde ve světě by žádné město nedopustilo odchod svých reprezentantů tímto způsobem.Nevím zda-li si někdo z vás pamatuje že se mělo rušit hřiště Evony za vodojemem a též restaurace na hřišti.Měl tam být snad parkůr pro koně nebo něco takového.To byl najednou poprask mezi fanoušky a pivními hochy!!To bylo najednou peticí!Dokonce byli ochotni bránit vše holýma rukama.A pak že to nejde.

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic pp 25.04.2004 17:33
Argumenty ve prospěch příjezdu na náměstí od Bídy:

První a nesmírně důležitý argument, který v této diskuzi nezazněl: historicky daný příjezd do města byl vždy ze směru odspodu. To je součást odkazu předků, součást fungování města od jeho vzniku. Víme že historická část Chrudimi je krásná, ale chránit bychom měli i to co sice není vidět, ale co k ní patří.
Mimochodem – nikoho nenapadne, aby se třeba do budovy městského úřadu chodilo dvorem.

Zásah do funkce dopravy a způsobení, že do Chrudimi se jezdí jaksi zadkem je pro město i jeho obyvatele a návštěvníky škodlivý. Turistům, kteří by k nám „zajeli“ tím cestu do města znesnadníme a tím i znemožníme. A potřebujeme je – turismus se rozvíjí - a je to nejčistší průmysl.

Tvrzení, že neúměrně zhoustne provoz je zbytečné. Vhodná opatření způsobí spíše opak. Mám na mysli retardéry – ty nízké dlouhé prahy pro přechody pro chodce, několikrát na trase od Růžku, před náměstím, za náměstím, prostě tam kde to půjde, kovové špunty, omezení rychlosti, způsobů je řada. Tím odpadne dost velká část těch řidičů (mezi něž patřím i já), kteří si zkracují cestu městem od Hypernovy i od nemocnice.

Pokud má kdokoliv pocit, že dnešní požadavky na provoz naše centrum neunese, ať se zajede podívat do Vysokého Mýta.
Historicky daný vjezd do města úzkou bránou, obousměrně.
Příjezd na náměstí oboustranně průjezdnou a řádově užší vozovkou s úzkými chodníky, po obou stranách bezproblémově zásobované obchody. Náměstí méně hezké než naše, poznamenané „socíkovými stavbami“, ale živé, srovnejte stav v 18 hodin v Chrudimi a v Mýtě! Okolo náměstí úzké uličky – obousměrné.
Prostě někdo má potřebu regulovat a omezovat pokud možno všechno, v Mýtě věří, že lidé se v daných podmínkách sami zregulují, vyhnou, počkají…, a ono to funguje.

S oživením provozu a návštěvnosti na našem náměstí souvisí i rozšířená nutnost parkování. V Pardubicích na Bílém to regulují cenově. U nás lidé na parkovišti na náměstí většinou neplatí, projděte si to, a jestli najdete u 50 % aut lístek, tak se divte! Mnoho aut tam stojí po celou pracovní dobu. Zdá se, že strážníci vědí koho buzerovat a koho nechat na pokoji.
Dají se vytipovat i další možnosti parkování. Chrudimská volba sama městu poskytla studii, která parkování a informační systém řeší. Pan Trávníček a spol. se zprůjezdnění Široké doposud bránili, moc nevěřím, že je vůle provoz v Široké měnit.
Pokud to bude jinak, dám na modlení.

pp

Ekologická havárie v Chrudimi J.No. 24.04.2004 21:16
Marně pročítám noviny, chodím na veřejné zasedání zastupitelstva a zjišťuji, kdo je za to odpovědný. Pánové Libý, Hejduk, Kudrnáč a Moučka strčili hlavu do písku tak, oni asi ne.
Takže to nespíše bude ten majitel pivovaru, který havárii zjistil. Protože, kdyby nic nezjišťoval, vlastně by nic nebylo. Opravdu nejlépe je být úředníkem. Bere slušný plat, za nic nezodpovídá a šáhne-li mu někdo na 13. a 14. plat tak stávkuje.
Zaměstnavatel mu nezkrachuje, ani jej nevyhodí. Nevíte o nějakém slušném místě? Bouchat razítkem umím.

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim T. 23.04.2004 20:38
Aha. Některý znaky jsou pořád tabu. Znovu: "T" není "T."! To admin: přestaly mě chodit časové značky 24h, 48h atd. Jen ve stromu. Proč?

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim T. 23.04.2004 20:28
Jen pro pořádek: "T""T." Jasný? T.

letiště X obyvatelé Michal Tůma 23.04.2004 14:32

letiště X obyvatelé xxx 23.04.2004 13:26
Kdo nepoznal p. Berana osobne, ten tezko pochopi.....

letiště X obyvatelé Chester Flyboy 23.04.2004 09:18
Ahoj Michale,
můžu se zeptat, o jakou missku se jedná?
I když jsem z Chrudimi, bohužel o tom nic nevím.
Díky.
Chester

Silvestr na bazene Pavel V. 23.04.2004 08:32
Samozrejme,ze vyhlaska stanovuje dobu klidu od 22 hod,ale kdyz chce nekdo slavit timto zpusobem,at jede nekam na chatu,kde nebydli tolik lidi.Je to Vas nazor Marco Polo,muj je zase jiny.Skoda ze nemam Vas rodny list,ja se za sve jmeno nestydim,i kdyz jsem ho napsal zkracene.

Uz bych toho nechal... J.No. 22.04.2004 22:41
A s výběrovými řízeními: jsou-li napsána tak, že vyhovují jenom jedné firmě ... pak?
Když někdo dá podklad zastupitelům o tom, že městská intranetová síť má mít analogové vstupy a ty převádět na digitál a ten zpětně na analogový výstup v době digitalizace ..?
Takže znovu, nenechal.
Nechám toho, až vypadnou oni přechytralí a vyčůraní Kudrnáčové, Libí, Řezníčkové, Moučkové apod. Lidé, kteří nebýt politiky, tak se zřejmě neuživí. Kdo z nich něco dokázal, kromě kecání. Co vytvořili pro město, pro jeho obyvatele? A když už něco, tak co to město stálo?
Kde mají stanoveny priority rozvoje města? Jak vedou jim podřízené úřady, když územní plán je jednou hot a podruhé čehý?

Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim T 22.04.2004 21:26
2 připomínky:
1. tato firma již odměněna byla - dostává městské zakázky
2. obávám se, že ASP bude tak trochu problém i pro ně:-/

Zase to "letiste" Administrátor 22.04.2004 20:11

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

22.4.2004 Pardubický - strana 2

Chrudimské sportovní letiště se aeroklubu dočasně uzavřelo

Chrudim Chrudimské letiště je dočasně uzavřeno.
Tamní aeroklub musel přestat provozovat letiště, protože ministerstvo dopravy 14. dubna zamítlo rozklad, kterým se chrudimští příznivci sportovního létání pokoušeli bránit vůči předchozímu rozhodnutí ministerstva dopravy.
"Letiště je nyní dočasně zavřené a my se snažíme se zástupci armády dohodnout, abychom měli letiště v pronájmu nebo abychom k tomuto území získali nějaký jiný vztah," uvedl zástupce předsedy chrudimského aeroklubu Vítězslav Pouč. Úřad pro civilní letectví už loni na podzim rozhodl o odebrání licence k provozování letiště vzhledem k tomu, že armáda ukončila klubu pronájem plochy.
Několik desítek lidí bydlících v okolí vedených vlivným místním podnikatelem Davidem Beranem si nejprve úspěšně stěžovalo na hluk letadel a nyní požadují, aby obnovení provozu letiště předcházelo územní řízení, při němž by se k jeho existenci měli možnost vyjádřit jednotlivé úřady.

To by návrat letadel však velmi oddálilo a zkomplikovalo.

Autor: (dp)

Zase to "letiste" Administrátor 22.04.2004 20:09

21.4.2004 Pardubický - strana 3

Stěžovatelé mají nyní navrch

Spor o chrudimské letiště se dostal do fáze, kdy část stěžovatelů dokázala přesvědčit ministerstvo dopravy, aby vydalo předběžné opatření, kterým aeroklubu zakázalo používat tamní letiště. Armáda loni vypověděla klubu nájemní smlouvu a Úřad pro civilní letectví taktéž loni rozhodl o odebrání licence. Na základě těchto a dalších faktů jsem do titulku článku napsal, že letiště je na konci sil. Je to hodnocení, za kterým si stojím. Aeroklub se ocitl ve sporu s mimořádně agilními stěžovateli v hluboké defenzivě. Nikdy jsem však nepsal, že to vše znamená konec letiště, které většina obyvatel právem chápe jako samozřejmou součást Chrudimě.

Zase to "letiste" Administrátor 22.04.2004 20:08

21.4.2004 Pardubický - strana 3

Boj o letiště v Chrudimi začíná

Reakce na článek iDnes Pardubický kraj ze dne 13.
dubna 2004 Chrudimské letiště je na konci sil: To, co tvrdíte v MF DNES dne 13.4.2004, není pravda. Chrudimské letiště není na konci sil, ale začíná teprve nyní skutečně bojovat. Buďte si jisti, že letiště existuje, což snadno zjistíte, pokud k nám přijedete a na vlastní oči ho uvidíte. Zkuste si domyslet, proč pan David Beran tvrdí opak a proč požaduje provedení územního řízení a kolaudace něčeho, co již existuje více než 65 let.
Nejsou v tom možné spekulace s pozemky v okolí letiště, které by se mohly stát lukrativními stavebními parcelami? Letiště v Chrudimi bylo vybudováno v letech 1936-38 na obranu proti hitlerovskému Německu a město Chrudim dostalo od státu za úkol zajistit pro něj pozemky. Tak se sice stalo, ale mnichovskou zradou na něm začala jako první létat Göringova Luftwafe.
Teprve po osvobození se pak čs. letectvo dočkalo a využívalo chrudimské letiště k výcviku letovodů a leteckých spojařů až do konce 50. let. Následně se pak na letišti střídaly různé vojenské posádky, prakticky do současnosti, kdy zde působí součást praporu rychlého nasazení, spadající pod vedení NATO.
Letiště Chrudim tedy existuje již celých 66 let a po celou dobu existence je ve správě naší armády. Tento fakt pak v minulých dnech potvrdil i Pozemkový fond ČR! To, že na letišti žije a působí Aeroklub Chrudim, bylo ošetřeno smlouvou s vojenskou správou již v roce 1959, doplněnou v roce 1996 a v současnosti se pracuje na její definitivní podobě.

Autor: Stanislav Šťastný, člen Aeroklubu Chrudim

Zase to "letiste" Administrátor 22.04.2004 19:57

21.4.2004 Pardubický - strana 2
Chrudim vyčkává na výsledek sporu o letiště

Chrudim Chrudimští radní budou zatím jen přihlížet sporům o tamní letiště, jehož provoz je po stížnostech části obyvatel v čele s podnikatelem Davidem Beranem ohrožen. Ti si stěžují na hluk a poukazují na to, že letiště po právní stránce neexistuje a není řádně zkolaudované. Ministerstvo dopravy vydalo předběžné opatření, kterým aeroklubu zakázalo používat tamní letiště, aeroklub však podal rozklad ministerského rozhodnutí. Navíc se pokouší získat letiště od armády zpět do pronájmu.
Chrudimští zastupitelé se rozhodli, že chtějí letiště udržet, ale zatím pro to žádné kroky podnikat nebudou.
„Nejdříve musíme počkat, jak dopadne celé šetření, jaké bude definitivní rozhodnutí státních orgánů, které se tím zabývají. Může být takové, že požehnají stávající stav a provoz letiště bude pokračovat jako dosud. Nebo jej nepožehnají,“ uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý.

* Co by nastalo pak?

Možností není mnoho, jsou vlastně tři. Buď aeroklub zažádá, že chce být provozovatelem letiště, a potom bude muset proběhnout územní řízení, posouzení vlivu stavby na životní prostředí a všechny další náležitosti. Existuje i možnost, že zastupitelé zvednou ruku pro to, že město nějak vyřeší majetkově vztah k tomuto území, zainvestuje letiště a bude jej provozovat. Nebo může přijít někdo úplně jiný než aeroklub s tím, že by chtěl provozovat letiště, a v tom mu určitě nebudeme bránit. Letiště máme totiž v územním plánu. Jak to dopadne, lze ale nyní těžko říct.

* Letiště už nespravuje Pozemkový fond, ale armáda. Ta by měla v roce 2009 z Chrudimi odejít. Neumožnilo by to městu plochu snadno získat?

Pokud by armáda odešla a zbavovala by se majetku, tak by se město určitě snažilo pozemky po armádě získat. Jestli tam bude letiště nebo třeba bytová výstavba, to už je věc druhá. Záleželo by na zastupitelstvu v té době, jak se rozhodne.

* Budete tedy čekat, jak se to vyvine?

Asi nám nic jiného nezbývá, nemůžeme nikoho ovlivňovat, musíme čekat, jaké padne rozhodnutí. Usnesení zastupitelstva počítá se zachováním letiště a sportovního létání v Chrudimi, je ale důležité upozornit i na druhou část usnesení, totiž že letiště musí odpovídat všem normám a předpisům. Pokud se někde používala stezka, po které se jezdilo a my chceme, aby to byla silnice, tak musíme udělat něco pro to, aby z toho silnice byla. A to samé platí v případě letiště.

MUSÍME ČEKAT. Starosta Chrudimě Ladislav Libý vysvětluje, že do sporu o další existenci letiště nemůže město zatím zasahovat.

Autor: DAVID PŮLPÁN

Silvestr na bazene marco polo 21.04.2004 15:27
nevim jak autoři předchozích příspěvků, ale myslím,že pod pojmem demokracie si představuji svobodu jednání trochu jinak.to,že někoho dokáže vytočit pár rachejtlí, když celej život bydlí u průmyslové zóny.a to, že byl ramus slyšet od bazénu až na rozhledně mi připadá velmi absurdní... Lidé by se nejdřívě měli zajímat o své nedostatky a nekritizovat blbosti, ketré trápí jenom jejich hlavu... komplexy se dají léčit i jinými způsoby...za chvíli se nebudeme moci ani nahlas zasmát...arivederči nerváci

Uz bych toho nechal... Chester Flyboy 21.04.2004 08:22
Přestal bych s neustálým hodnocením duševního zdraví do diskuse přispívajících jedinců, domnívám se, že se v mnoha případech jedná o hřebíčky dost přesně trefené na hlavičku!
A pokud jsi zástupce radnice, pracovník radnice či člověk mající ze stávajícího radničního uskupení prospěch, nepřekvapuje mne, že jakéhokoliv kritika nazýváš člověkem s podlomeným duševním zdravím, aniž bys byl schopen říct, že kritik ve svém příspěvku skutečně nemluví pravdu.
A při pohledu na to, jak Chrudim vypadá, mají kritici z 90% pravdu....bohužel pro rozvoj Chrudimi!
Nic proti městu s klidným zázemím, s dostatkem možností pohodlného nakupování, kvalitními sportovišti atd. a pracovní zónou v Pardubicích, to je naprosto v pořádku......KDO ALE PONESE ODPOVĚDNOST ZA MILIONY VYHÁZENÉ DO NEEFEKTIVNÍ PRůMYSLOVÉ ZÓNY, když investoři nevnímají Chrudim jako perspektivní a nejpalčivějším problémem byl, je a bude obchvat Chrudimě? Nehodilo by se oněch 100 milionů třeba právě na tuto investici? Ono se asi v průběhu 90. let nedalo předpokládat, že nárůst počtu aut, které Chrudimí projíždějí, bude větší, než možnosti chrudimských pozemních komunikací.....(to jsou ale bedny, ti chrudimští radní....oni vlastně vždycky byli - viz.
železniční spojení a historické upřednostňování soukromých zájmů před zájmy veřejnými).
A hovořit o tlachání.....myslím, že anglický překlad slova chat je tlachat, komunikovat, vést hovor....
pokud ovšem anglicky umíš, inteligentní zástupče radnice.
Chester Flyboy
P.S. Když už bys toho chtěl nechat, tak to udělej.

Zase to "letiste" Zbyněk Kotúč 21.04.2004 03:59
Že by si pan starosta už připravoval zadní vrátka, aby byl "hezkej na všechny strany"? ..... my jsme sice chtěli zachovat letiště, ale ......

Uz bych toho nechal... J.No. 20.04.2004 22:34
Podívej se kolem. Kolik máme úředníků vymýšlejících voloviny a obtěžujících lidi, podniky a podnikatele.
Kolik procent z práceschopného obyvatelstva je ve státních službách,či v místní samosprávě, kolik procent z městského rozpočtu se spotřebuje na provoz radnice (mzdy, údržba, cestovné, diety, různé odměny ...)? A výsledky? Vyhozené peníze za nesmysly, rozfofrovaný majetek města, nesmyslně zadaná výběrová řízení, nesmyslně povolované stavby u letiště, u prům. zóny, v zátopové oblasti (Pištovy), rozdávání peněz na cesty k rodinným domům, prodělečný prodej parcel, nevykoupení cest k PZ v Transportě a hledání té nejdražší varianty přístupu, obchvat Chrudimi v nedohlednu, spousta podivností při nákupu pozemků a prodeji domů, příběh Penymarket, letiště, Palučiny, ekologická havárie.... Tak se nediv, nenechal. Opravdu ti úředníci za moc nestojí. A jedno přísloví praví, ýe ryba vždy smrdí od hlavy a druhé, že schody se zametají ze zhora.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39  38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.