Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Pozvánka Rampa 08.06.2004 15:00
Aeroklub ČR – Chrudim ve spolupráci s příznivci létání si Vás dovolují pozvat na veřejné shromáždění uspořádané za účelem podpory zachování letiště v Chrudimi. Shromáždění se koná dne 17.6.2004 v 16:00 hodin na Resslově náměstí v Chrudimi. K vidění bude historický kluzák „Orlík“, bude uspořádána soutěž o časově nejdelší let vlaštovky složené z papíru. Takže si zalétáme alespoň na náměstí ,když to nejde na letišti.
Srdečně zveme všechny spoluobčany a příznivce létání.

S pozdraven „letu zadar“

Aeroklub ČR - Chrudim
Reagovat na tento příspěvek

Výhled na koupaliště? karel 08.06.2004 06:44
Místo aby bylo toto pěkné a drahé koupaliště vidět a tím si ďálo reklamu samo je U nemocnice cedulka ukazující do křoví.Bylo by určitě vhodnější posekat to klestí a prořezat stromy.Městu to přinese peníze,protože každý kdo jede a nebo jde z kopce dolů ho uvidí a určitě i dost lidí se zajde vykoupat.

Silnice přes Rozhlednu Jan Roček 07.06.2004 19:57
Ne, ne. Jedná se o "obchvat", který měl vést přes Rozhlednu těsně okolo nových bytovek, nikoliv rodinných domků.

Silnice přes Rozhlednu alena 07.06.2004 13:12
Rozumím dobře, že silnice, která má vést mezi nově postavenými rodinnými domky a Markovicemi kolmo k silnici na Heřmanův Městec se nejspíš nebude realizovat?

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Jan Roček 05.06.2004 08:53
Tak ať si ofotí telefonní seznam, vyjde mu to skoro nastejno HAHAHA! Chce snad zpochybnit 5 tisíc podpisů ? Nějaký přivandrovalec z Pardubic nebude Chrudimi diktovat ! Chcete-li podpořit ZACHOVÁNÍ letiště, neváhejte a podepište. Každý hlas pomůže !!!!!!!

Uzavirka v Chrudimi Jan Roček 05.06.2004 08:29
INFO Z KRAJE:

Uzavírka na okružní křižovatce U Plynáren v Chrudimi bude zkrácena

Stavba okružní křižovatky U Plynáren v Chrudimi způsobila řidičům v minulých týdnech nemalé problémy. Z tohoto důvodu byla na posledním kontrolním dnu projednána opatření ke zkrácení uzavírek. „Zhotovitel se zavázal, že zavede prodloužené směny a doba uzavírky se zkrátí z 30. na 23. června. Celá stavba má být dokončena 20. července 2004, dopravní omezení v rámci dokončování stavby však skončí již 13. července,“ řekl krajský radní zodpovědný za oblast dopravy Miloslav Macela. Určité komplikace působí nutnost koordinace se sousední stavbou obchodního domu, kterou provádí soukromý investor.
Kromě potřeby zajištění vjezdu a výjezdu ze staveniště se zde prováděly kompletní přeložky inženýrských sítí. Kromě dopravních opatření, které provedlo Město Chrudim (zobousměrnění provozu v Široké ulici), byla také odsunuta oprava silnice mezi Chrudimí a Slatiňany z června na červenec.
„Zkušenosti z této akce ukazují, jak nutný je v Chrudimi obchvat. V tomto případě šlo o plánovanou akci, kolaps však může způsobit jakákoliv větší nehoda. Budeme proto apelovat na stát, aby výstavbu obchvatu maximálně urychlil. Silným argumentem bude i stav dopravy při této uzavírce,“ dodal Macela. Stavba nové silnice z Pardubic do Chrudimi, na kterou obchvat města navazuje, bude zahájena již v tomto roce. „Podle informací z Ředitelství silnic a dálnic je již vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby, kvůli určitým majetkoprávním problémům se zřejmě začne stavět v úseku od Medlešic,“ doplnil Macela.

Tiskové oddělení KrÚ

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Likvidátor 04.06.2004 22:15
Mám pro vás takovou perličku.Představte si že pan Beran navštívil Chrudimskou radnici a chtěl si ofotit petice za zachování letiště.To je ale neomalenost!!On si opravdu o sobě myslí že je bůh.Samozřejmě byl vykázán.

hyper a super Pegy 04.06.2004 19:34
Dobrý den všem! Měl bych jednu připomínku ohledně stavby Kauflandu.Nejsem osobně proti tomu aby v Chrudimi postavili další hypermarket,naopak,jsem rád,neboť Hypernova je jen nouzovka.Bydlím na "Legumě" a nejbližší obchod je buď Borzna nebo Hypernova.Bohužel,v poslední době je pro mě výhodnější jet až do Pardubic,neboť tamní Hypernova se nedá s tou naší srovnávat.Řekl bych,že je daleko lépe zásobená,je větší a potraviny čerstvější.Mám na mysli hlavně salámy a sýry,protože ty jsou po rozbalení druhý den nepoživatelné.Nevím zda je to výrobou či skladováním,ale pokud udělám nákup kde koli jinde než v Chrudimské Hypernově,salámy i sýry vydrží déle.Dále se mi nelíbí akce videokazety za slevněnou cenu,zažil jsem sám a ne jen já,že mne zaujala určitá videokazeta a cena byla přiměřená,ale u pokladny jsem zjistil,že cena slevněná není.Osobně to považuji za podvod na zákazníky neboť v množství zakoupených věcí snadno přehlédnete že kazeta nestojí 150,- ale 300,- apod.Zkrátka chtělo byto tu nějakou konkurenci.Jen aby nebyla horší!!!!!!!

Silnice přes Rozhlednu Jan Roček 04.06.2004 17:15
Naštěstí se zdá, že se to nebude realizovat. Hledá se jiná trasa, nejpravděpodobnější varianta je podél současné železniční trati Chrudim - Heřmanův Městec (viz. plánek na www.excelia-hifi.cz/obchvat.jpg )

Chrudim = mrtvé město Administrátor 04.06.2004 16:45
celkem pěkně napsané:

Noviny Chrudimska - 4.6.2004

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040604000001.html Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Chrudim = mrtvé město Administrátor 04.06.2004 16:42
Noviny Chrudimska - 4.6.2004

Asijským prodejcům se daří, koupili dva domy v centru

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040604000004.html

Asijské obchodníky vnímá naše společnost rozporuplně. Mnozí lidé vítají levné oblečení a obuv, jiní poukazují na špatnou kvalitu nebo kopírování renomovaných značek. Každý ale vidí, že obchodů s tímto zbožím v Chrudimi přibývá.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Silnice přes Rozhlednu Lebduška Josef 04.06.2004 15:31
V souvislostí s železniční spojkou jsem se podíval na www.uzemniplany.cz a zaujala mne plánovaná přípojka začínající mezi Markovicemi a Vaňkovými školkami, pokračující přes sídliště Rozhledna kolem TRA a končící na plánovaném obchvatu Chrudimi v prostoru za stávající odbočkou na Vestec. Je to tedy síla pustit dopravu kolem nově vybudovaných bytovek na Rozhledně. Přitom kolem Bylan je plánován obchvat. Takže to, co vadí Bylanům, zřejmě bude přínosem pro obyvatele Markovic a Rozhledny.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Lebduška Josef 04.06.2004 15:20
Je to opravdu těžké posouzení. Nejprve dopravovali zboží formani s koňmi, poté železniční doprava, nyní je to doprava silniční, co bude za pár let? Nevím. jediný volnější prostor je ve vzduchu. Ale diskusní příspěvek Divokého Billa je zcela jistě také k zamyšlení. K zamyšlení je i představa, že si v Chrudimi koupím lístek (za přiměřenou cenu) např. do Prahy, v Praze budu čistým vlakem za hodinu a lístek bude platit celý den i na místní dopravu v cílovém městě (nebudu hledat parkovací místo, nebudu popojíždět v zácpě).Koridor se dá zcela jistě odhlučnit a vést tak aby nevadil stávajícím obydlím. A cena? Asi bude vyšší než ony 2 miliardy, neznám totiž stavbu a zvláště v režii státu, která by nebyla dražšší než je stanoveno v rozpočtu. Takže se mi spíše jeví otázky za kolik budou vlaky jezdit, jak často a jaké další služby dokáže dráha nabídnout. A také to zda za 20 či 30 let bude někdo železniční spojení využívat.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? divokej bill 04.06.2004 14:43
Medlešická spojka mi připadá jako docela dobrý nápad, ale:

Je 2 000 000 000 kč za pár kilometrů kolejí rozumná investice? Obzvláště za situace, kdy stavba nekonec bude stát miliardy 4 a protáhne se o 5 let (stačí se podívat na stavbu koridorů) Za ty peníze se dá silnice vydláždit zlatem.

Kolik bude stát následně provoz té tratě a bude využívána?

Jste si jisti, že po krásné moderní trati nebudou jezdit 40 let staré motoráky se záchody bez prkínek? Jedna moderní vlaková souprava stojí alespoň 100 milionů!

Myslíte si, že obyvatelé Medlešic, Mikulovic a Nemošic jsou zvědaví na to, aby jim za zahradou rachotily vlaky?

Platím na můj vkus docela velké daně, vlakem téměř nejezdím a proto mě napadá jiná varianta: Zrušit trať do Pardubic, za ušetřené peníze postavit pořádné silniční spojení s vyhrazeným koridorem pro autobusy, síť cyklostezek, přispět autobusovým dopravcům na ekologičtější pohon (třeba plyn)a na ztrátové spoje, a ještě by zbyla spousta peněz na mnoho užitečného.

Peníze se dají třeba i házet do kamen a přijde mi to jako ekologičtější a ekonomičtější, než je cpát ČD (/alespoň těm součastným

tvorba nejen městských www stránek Mexiko 04.06.2004 10:13
Všem tvůrcům webových stránek doporučuji k přečtení článek na www.lupa.cz , který pojednává o připravovaných pravidlech pro přístupnost webů státní správy.

článek je na adrese http://www.lupa.cz/clanek.php3?show=3380

PS: podle dalších informací mají být tyto pravidla uzákoněny ve formě vyhlášky a její nedodržování může být pokutováno až do výše 1.000.000 Kč. Takže si opět rejpnu do naší radnice - nedopusťte, aby bylo město o ten milionek chudší.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Jan Roček 04.06.2004 08:33
Vidím, že diskuze opravdu funguje, tak rychlou reakci jsem opravdu nečekal Úsměv Uvedený článek bych si rád přečetl, protože podle mých iformací:

1) Projektová rychlost Medlešické spojky je max. 100 km / hod, celková délka trati bude pro cestující do HK o 5 km delší než nyní.
Původní návrh Medlešické spojky z roku 1996 byl kratší a přímější. Spojka se napojovala těsně u Medlešic (odtuď zřejmě to pojmenování) a pak procházela přes Mikulovice dál. Je škoda, že se od této kratší varianty ustoupilo. V současné podobě je trasa od té původně navržené asi o 2 km delší a "klikatější" - viz. www.uzemniplany.cz Když už se investuje do budoucnosti, neměly by se dělat kompromisy..

2) Navrhovaná rychlost spojení CR hln. – PU hln. 18 minut. (to je výrazné zlepšení oproti současnému stavu) Rychlost spojení CR hln. – HK hln. 45 minut (stejně jako dnes). To už je srovnatelné s autobusem, ale kdo si zvykl jezdit autíčkem, určitě na vlak nepřesedlá.

3) O zdvojkolejnění se uvažuje jen v úseku HK – PU. Informace o dvojkolejce do Medlešic je pro mě nová. Logická by byla dvojolejka až do Chrudimi.

4) V případě lepšího dopravního napojení nádraží v Rosicích na městskou dopravu, nevidím pro cestující HK – PU a CR – PU problém vystoupit v Rosicích a do centra pokračovat autobusem, případně trolejbusem. Do Polabin a na Universitu Pardubice je to z Rosic dokonce blíž. Cestující do jižní části Pardubic mohou nyní také použít zastávku Závodiště.

5) Pro porovnání: Zdvojkolejnění 22 km úseku HK – PU přijde na ty samé peníze jako výstavba 6 km Medlešické spojky.

Další argumenty beru, zejména pohodlnost přestupu pro cestující CR - Praha. Je vás víc, než nás co cestujeme CR – HK HAHAHA! Také se vyřeší MUK u Parama, což je zásadní věc pro dostavbu řtyřpruhu 1 /37.

Zdá se, že Vaše argumenty PRO Medlešickou spojku převažují.
Těší mě, že jsme si to takhle vyříkali. Rád se nechám přesvědčit, že je to pro Chrudim ta nejlepší varianta.

Hezký den do Mexika !

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Mexiko 04.06.2004 01:04
a jestě bych zapoměl - okolo Starých Jesenčan je hodně měkké podloží, proto tam je snížená rychlost z 90 na 70 (a přes veksly před mostem přes Labe až do Rosic na 40), a vlaky rozjíždějící se ze zastávky v Jesenčanech na Chrudim rozjíždějí mnohem pomalěji než z jiných zastávek (do Pardubic jsem v letech 89-98 jezdil skoro den co den, takže to mám vypozorované, navíc se stejný vlak rozjížděl mnohem rychleji do mnohem většího kopce mezi Prosetínem a Skutčí)

Takže se vůbec nedivím, že se projektanti chtějí tomuto úseku vyhnout

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Mexiko 04.06.2004 00:53
Dost brutálně nesouhlasím !!!!!!

1) podle plánů zveřejněných v časopise "ČD pro Vás 3/2003" má být v první etapě zdvojkolejnění úseku Stéblová Opatovice (nyní se převážně míjejí vlaky ve Stéblové) a vybudování přeložky z pardubického nádraží do Medlešic, která má být v úseku Nemošice-Medlešice už dvojkolejná s vyšší traťovou rychlostí. Současně s tím má být modernizována stanice Chrudim (nástupiště a bezbariérový přstup). Navíc si má realizace I.etapy vyžádat investice ve výši 3 miliard v letech 2006-2007.
Teprve ve 3.etapě má být dokončena modernizace úseku Chrudim-Pardubice-Hradec Králové (dvoukolejná, 160 km/h a začátek zdvojkolejnění trati HK-Jaroměř)

Celý článek se pokusím sescanovat a domluvím se s adminem na zveřejnění

2) jaký ostrý zatáčky, kde jste to vyhrabal, maximálně jich bude stejný počet jako když trať objíždí pardubické letiště, ale docela o tom pochybuji, protože ve výsledku má být trať konstruována na 160 km/h. Trať bude sice delší na kilomery, ale časově kratší. Navíc na současné trase není prostor pro zdvojkolejnění (leda že by zrušili tu T-křižovatku u nadjezdu u Parama.

3) zvýšení významu rosického nádraží???? Nerad bych urazil kastráta tura domácího, ale to je naprostá volovina. Aby cestující z HK nebo z CR cestující na jakýkoliv vlak na koridoru museli navíc přestupovat .... no to by bylo nadávek!! Nyní díky jízdním řádům upraveným pro potřeby výluk (práce na koridoru) trvá cesta do Prahy tak 70-100 minut dle typu vlaku. Reálná doba jízdy (jako že to i v jednom jízdním řádu bylo) je tak cca 50-70 minut. Ale z vlastní zkušenosti vím, že cesta z Chrudimi vlakem do Prahy trvá díky přestupu a nenávaznosti vlaků tak 120-200 minut (problém je na mostě přes Labe mezi Pardubicemi a Rosicemi). Takže do Pardubic jezdím autem (a nejen já), které nechávám u Hypernovy a pak do Prahy vlakem.

4) že by prioritou ČD mělo být zvýšení cestovní rychlosti Chrudim-HK - vždyť se ČD o nic jiného nesnaží. V současné trati i já - jako neželezničář - považuju za nemožné.

"zavedení rychlé kyvadlové dopravy: Letiště Pardubice - Pardubice Rosice - Pardubice hlavní nádraží" - to samé jak už jsem zmínil - jakýkoliv přestup výrazně zpomaluje cestovní rychlost

A pro pana Ročka - zvyk je sice železná košile, ale pokuste se od toho oprostit. A pokud pravidelně jezdíte do HK, tak přímý vlak CR-Nemošice-Pce-Stéblová-HK bez nutnosti přesedat bude jen přínosem. Já mnohem častěji jezdím do Prahy - a to couvání z Rosic do Pardubic je docela zdlouhavé, stejně jako případná přestup na vlak od HK.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Jan Roček 03.06.2004 19:24
Investici přes 2 miliardy do tzv. Medlešické spojky (plánovaná přeložka železniční trati Chrudim - Pardubice přes Nemošice) nepovažuji za správný a ekonomicky návratný krok. Sice se odstraní úvraťové napojení Chrudim - Pardubice, ale délka nové trasy bude mnohem delší než nyní a rychlost vlaku pomalejší kvůli několika ostrým zatáčkám. Většina cestujících tak dá přednost silniční dopravě. Také pro cestující z Chrudimi do Hradce Králové vznikne "zajížďka", prodlouží se čas jízdy a opět poklesne konkurenceschopnost ČD. Mnohem levněji by vyšlo zdvojkolejnění současné trati Hradec Králové - Chrudim (až do Chrudimi) a zvýšení významu nádraží Pardubice Rosice jako druhého velkého nádraží pro Pardubice a tomu odpovídající lepší dopravní napojení do centra Pardubic včetně zavedení rychlé kyvadlové dopravy: Letiště Pardubice - Pardubice Rosice - Pardubice hlavní nádraží pro případný přestup.
Většina cestujících dnes využívá vlakové spojení především na větší vzdálenosti (nad 30 km), kde jedině mohou vlaky rychlostí konkurovat automobilové dopravě. Prioritou železnice by proto mělo být zvýšení cestovní rychlosti Chrudim - Hradec Králové, nikoliv bezprostředně sousedících měst Chrudim - Pardubice. Jaký je Váš názor ?

Kruháky Administrátor 02.06.2004 21:18
Dva zajímavé články na

iDnes na toto téma, dovolím si zveřejnit pouze odkazy:

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_3_2 Potřebuje Chrudim šest kruhových objezdů?

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_3_4 Město sází na kruhové objezdy

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Administrátor 02.06.2004 21:15
Včera a hlavně dnes se vynořila kupa článků v

iDnes a Novinách Chrudimska na toto téma, dovolím si zveřejnit pouze odkazy:

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice&c=krajpardubickyi_1_5

Obousměrná ulice dopravě pomohla

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_3_3 Vjezd na náměstí lidi rozděluje

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_3_1 Chrudim zažívá revoluci v dopravě

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_1_7 Chrudim potřebuje živé náměstí

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Cmfpardubice&c=krajpardubickyi_1_4 Kolony aut z Chrudimě zmizely

http://www.novinychrudimska.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20040531000005.html Osvědčí se zkušební provoz?

Zajímavé čtení. Jaký je Váš názor?

Chrudim = mrtvé město Jan Roček 02.06.2004 20:36
Historické centrum vždy bylo a mělo by být chloubou a výkladní skříní města. Sídlem význačných institucí, exkluzivních obchůdků s opravdu originálním a kvalitním zbožím (takovým co v marketech nikdy nenajdete), plné příjemných restaurací, kaváren, galerií... Měli bychom být hrdí, že máme tak krásné centrum a těšit se z něj. Bydlet, vlastnit dům či mít obchod na náměstí byla vždy otázka prestiže a cti. Mám tohle město rád a proto nemohu nečinně přihlížet k tomu jak umírá. Přes všechen smutek v duši mě naplňuje naděje. Poslední měsíce ukázaly, že lidé přestávají být lhostejní a jde-li o dobrou věc, táhnou za jeden provaz. Už téměř pět tisíc (!) lidí podpořilo svým podpisem petici za zachování letiště !!! Chrudimáci jen tak dál ! Úsměv

letiště X obyvatelé Český rozhlas Pardubice 02.06.2004 20:34
Nabízíme k poslechu rozhovor Naďi Kubínkové s ředitelem chrudimského státního okresního archivu Mgr.Ivo Šulcem u příležitosti výstavy Letecká Chrudim 1939 - 2004 která probíhá ve výstavních prostorách Vodních zdrojů Chrudim až do 27.6.2004:

Chrudimské letiště zažívá krušné časy. Úřad pro civilní letectví odebral leteckým amatérům potřebnou licenci k provozu. Z letiště, které existuje téměř 65 let, tak nevzlétlo od půlky dubna žádné letadlo. Většina Chrudimáků ho však považuje za součást své historie a bojuje za jeho záchranu.
Chrudimský okresní archiv připravil ve výstavních prostorách Vodních zdrojů Chrudim pro všechny příznivce letectví výstavu s názvem Letecká Chrudim 1939 - 2004. Kurátora Ivo Šulce oslovila s mikrofonem redaktorka Naďa Kubínková.
http://www.chrudim.info/images/2004/87.mp3 (1,8MB)

Chrudim = mrtvé město Georgina 02.06.2004 18:42
Myslím si, že zprůjezdnění Široké ulice oběma směry přišlo pozdě. Byl jste někdo v poslední době na náměstí? Místo Vápeníka -> Vietnamci, hned vedle směrem k náměstí otevřen další SOS textil, dva obchody v Břetislavce jsou k pronájmu, obuv u Kaslů se zavírá a copak tam asi bude za obchod, končí papírnictví v Široké a mě začíná mrazit v zádech...

Sami jsme nahnali lidi do hypermarketů, tím, že jsme si nachali Širokou zavřít. Teď jsou zvyklí, že mají všechno pod jednou střechou a zpátky do města je už nikdo nevrátí. A tak asi nezbývá než čekat na otevření dalších super a hypermarketů, aby ta šílená Hypernova konečně dostala nějakou konkurenci.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? pepa 02.06.2004 09:55
nejde ani tak o to,že podvádějí ale že vůbec něco takového chtějí letiště tu bylo dřív než se oni narodili,proč si tam postavili dům když tam létala letadla ,myslí si ,že když mají peníze tak mohou vše,braňme letiště není první ,peníze dokázaly už zničit i Kometu co příjde po letišti?

Pán velkomožný Beran a L(B)ibý Ladislav L. 02.06.2004 08:48
Dobrý den, už toho mám skutečně dost, neustálé otírání o precizní výkony naší radnice. Co se Vám nelíbí? Od rána do večera dřeme, makáme, fungujeme pro prospěch našeho města a Vám se pořád něco nelíbí? A že z toho taky chceme mít víc než jen plat neodpovídající našim schopnostem? Tomu se přece nemůže nikdo divit, nic není zadarmo a když už si mě někdo zvolil, tak si musí uvědomit, že přece musím stejně jako moji kamarádi na radnici z něčeho slušně žít.
Dost už těm pisálkům, co jenom plijí na nás, bojovníky za město do roztrhání těla!!! .....................................................
Voliči, uvědomte si vše výše napsané při volbách!

Pán velkomožný Beran a L(B)ibý Max 02.06.2004 06:17
Tak tenhle článek vystihuje úplně všechno.
SOUHLAAAAS...Bravo!!! Úsměv Max

Pán velkomožný Beran a L(B)ibý J.No. 01.06.2004 22:46
Já se pánům z radnice vůbec nedivím. Zkuste si vyžít z platu chudého úředníka nebo starosty. Pracuje od rána do oběda, s bídou si stihne přečíst dvoje či troje noviny. Navíc v pondělí a středu mu odemknou kouli na dveřích a jeho otravují kdejací blbové (jako třeba já). Když si chce zasportovat, tak na koupi nějakého toho letatélka (i obnošeného) nemá a kdyby měl, tak mu to budou všichni závidět a někdo by se mohl šťourat v tom, kde na to vzal. A když už konečně může pracovat za provizi, (na opozici také něco zbude), tak se o něj otírají kdejací pisálci na internetu. Vyčítají mu dobré úmysly, které tak nějak nevyšly - nákup pozemků pro PZ za přiměřenou cenu, když šetří peníze, je z toho ekologická havárie, chce aby si lid užil a pak mu vyčítají kruhové objezdy, když nešetří na nerezu, tak mu to vyčtou taky - je to těžký život. Takže když ná možnost přeměnt letiště na golfové hřiště, zkoupit golfové hole (jsou lacinější než letadýlko) a se stejně smýšlejícími lidmi hrát golf, zase mu to měkdo vyčítá. No řekněte není to hrůza?

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic T. 01.06.2004 21:24
Nevím, co je logického na chození kolem náměstí. Pamatuju, že na náměstí na celé ploše parkovala auta, a přesto se dalo v pohodě chodit všemi směry, pokud to člověk potřeboval. Dneska když potřebuju dojít od radnice k radnici, opravdu nezbejvá, než to oběhnout celé. Zvlášť s kočárem je to docela zábava, slalom mezi reklamními cedulemi miluju. Ono v Chrudimi už dlouho platí, že nejkratší spojnicí dvou bodů je klikatej oblouk... Mno, když jsem nakous ty reklamní cedule - když se projdete ulicí Čs.
partyzánů, od Kálesů k divadlu, tak u druhé zeleniny v pořadí vám nezbyde, než vzít kočár, protáhnout ho mezi auty pěkně do silnice, obejít auta a zeleninu, protáhnout ho zpátky na chodník... Hlavně že má radnice chechtáky z pronájmu chodníku! A divíme se, že nám klesá porodnost. Po zkušenostech co z toho mám, bych se na to v příštím životě taky vy....!

Pán velkomožný Beran a L(B)ibý T. 01.06.2004 21:09
Zase vedle. Ten kdo požíval jistou imunitu, byl právě ŠAŠEK.
Tady je to ale obráceně... Navíc on to dělal DOBROVOLNĚ. Nevim jak to přesně vidíš ty, ale tu dobu, kdy jsme mohli říkat nahlas to, co jsme si mysleli, tu jsme si tak nějak užili (teda já aspoň jo) a teď to zase bere nějakej divnej směr.... Nezbejvá nám, než to zkusit votočit.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Český rozhlas Pardubice 01.06.2004 14:51
Reportáž Českého rozhlasu Pardubice si můžete poslechnout na adrese:

http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/75.mp3 (celkem 2MB) Úvodní slovo k reportáži:Z chrudimského letiště už od poloviny dubna nevzlétlo žádné letadlo.
Mohou za to nevyjasněné majetkoprávní vztahy mezi chrudimským aeroklubema armádou. Ta leteckým amatérům neobnovila smlouvu o pronájmu. Celoucausu odstartovala petice několika občanů, žijících v okolí letiště,kterým se nelíbil hluk letištního provozu - a to jak armádníchvrtulníků, tak i letadel chrudimského aeroklubu a akrobatické letkyFlaying Balls. Causa nabyla dalšího rozměru. Přišlo se na to, že se napetici proti letišti objevily falešné podpisy. Více podrobností pro váspřipravila redaktorka Naďa Kubínková.

Budeme se také snažit o tyto příspěvky pravidelně aktualizovat článek zabývající se letištěm: http://www.chrudim.info/zpravy/vypis.php?kategorie=15

Admin

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Max 01.06.2004 14:34
No tak přečin proti pravidlům slušného chování je to v 1.řadě a ještě nejvyššího kalibru. Ale pánové Beran, malý Beran, Libý a kol. nevědí, co to slušný chování je, to je v pohodě. Proto se takové diskuse ani neúčastní, jejich chování je naprosto O.K.
(podle nich) a skvěle zapadá do dnešní doby a do týhle země vůbec... Takže bych to nějak ukončil diskusi o svědomí těch bohorovných...

konec Microsoftu?? Vaklaf 01.06.2004 13:59
Dík za podnětnou reakci - některé věci jsem znal, některé ne.
Přesto stále stojím na pozici uživatelského přístupu k jakékoliv win aplikaci pomocí OS Windows. Nutí mne k tomu skladba zaměstnanců v naší společnosti (a je jich bohužel hodně), kteří vědí co je klávesnice, monitor a možná myš.
Všechny ostatní vymoženosti počítačů jsou v tomto případě irelevantní. Když k tomu připočtu fakt, že většina úřadů pracuje s Microsofskými aplikacemi, pak mi ani nic jiného nezbývá, než s nimi pracovat taky.
Jo chtěl bych podotknout, že nejsem správce sítě, pouze ze záliby programuju.

PS: příkaz FORMAT C: mám velmi rád, ale pouze v tom případě, že ho do příkazového řádku napíšu sám HAHAHA! )

Letiště ANO Lebduška Josef 01.06.2004 12:43
Proboha jen ne defenestraci. Tou začala 30 letá válka.
Jinak si zkuste přečíst pro osvěžení paměti starší příspěvky, namátkou od Pavla z 04.03.04, Svědka z 03.03.04, Tallymana z 18.03.04 a od L. (Trochu mimo)z 05. 04.04. Spousta příspěvků má společné téma. Nespokojenost s prací radnice, s prací volených zástupců a nespokojenost s vývojem v Chrudimi. Tak co s tím?

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Lebduška Josef 01.06.2004 11:13
To není přestupek proti pravidlům slušného chování, to je snad přestupek proti petičnímu zákonu. Ale protože všichni vědí, že žádný přestupek proti petičnímu zákonu v zákoně přímo uveden není a nelze za něj tedy trestat. Všichni občané, kteří petici nepodepsali a cítí se poškozeni, mohou požadovat na osobě, která petici předala satisfakci (omluva, finanční odškodněni, apod.). Bylo by to velmi zajímavé.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Zbyněk Kotúč 01.06.2004 09:46
Skoro bych se vsadil, že ten, kdo obhajuje podvod, sám je podvodník.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Zbyněk Kotúč 01.06.2004 07:25
Čímpak to je asi, čím, že modrý ptáček z ODS pan starosta jde na ruku Beránkovi s Beranem?? Nesypou mu náhodou zrní???

konec Microsoftu?? Josef Jarkovský 01.06.2004 07:09
Já to říkám pořád, zlaty Macintoshe...

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Likvidátor 31.05.2004 20:31
Na co vlastně čekáme?Až to tady bude opravdu jako ve středověku.Kdo je zvolil? A kdo je může sesadit? Na toto bychom si měli odpovědět.Pan Beran cpe peníze všemi směry a těm se těžko odolává.Cpe do armády na ministerstva na radnici.A zvonečky na jeho ovečkách pěkně vyzvání.Co takhle pane Libý a pane Řezníčku(bohužel vy jste mě zklamal) odstupte!!!

konec Microsoftu?? MsG 31.05.2004 12:25
to Vaklaf: Co to tady slintas za hlouposti, vrat se radsi k tem svym Widlim.

Jinak ja nejsem zadny pocitacivy nadsenec, jen uz me ty Widle nebavi, tak jsem chtel neco jiniho a GNU/Linux se mi hned zalibil, takze s Vilimkem Branou nazdar.

Kdyby neco, tak jsem si vybral - prozatim - distribuci (predtim to byli RedHat 8 a 9) Fedora Core a u ni neni treba umet konfigurovat jadro, instaluje se to velice podobne jako ty vase Widle. Nemel jsem vice casu zabivat se GNU/Linuxem do hloubky, ale brzo jiz budu mit a popravde receno, uz se na to tesim.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Rampa 31.05.2004 10:50
Nějak me hlava nebere, že zástupci "právního státu" panové Libý a Řezníček obhajují to co se stalo s falšováním podpisů na petici proti letišti. Snaží se problém bagatelizovat a dokonce omlouvat?????????.Vůbec jim nevadí, že se jedná o hrubý přečin proti základním pravidlům slušného chování !!!!!!!!!! No asi jejich vyjadřování o právním státě, které se vyskytuje snad ve všech jejich vyjádřeních bude naplněno a třeba dojde i k tomu, že někdo začne zkoumat podněty , které je k tomu vedou.Řekl bych , že dnes se jedná o docela aktuální věc, kdy úřady prošetřují "překlepy" komunálních politiků.

Uzavirka v Chrudimi Jan Roček 31.05.2004 09:55
Možná by se městu vyplatilo, učinit dotaz na ředitelství Českých drah, jaké jsou záměry s železniční tratí CHRUDIM - HEŘMANŮV MĚSTEC. Zda se neuvažuje o jejím zrušení, či naopak o její přeložce (napřímení) a modernizaci. Mám za to, že v současném stavu není trať konkurenceschopná a provoz na ní je ztrátový. V případě, že by vedení ČD bylo nakloněno myšlence zrušení, mohl by se stávající železniční koridor okolo Markovic využít právě pro stavbu přeložky silnice 1/17. Část pozemků by se tak nemusela vůbec vykupovat ! Když už jsem u železnice…

Plánovanou realizaci tzv. Medlešické spojky nepovažuji za správný a ekonomicky návratný krok. Sice se odstraní úvraťové napojení Chrudimi, ale délka nové trasy bude dvakrát delší než při jízdě autobusem. Většina cestujících tak dá přednost silniční dopravě. Naopak pro cestující z Chrudimi do Hradce Králové vznikne "zajížďka", prodlouží se čas jízdy a opět poklesne konkurenceschopnost ČD.

Mnohem levněji by vyšlo zdvojkolejnění současné trati Hradec Králové - Chrudim (až do Chrudimi) a zvýšení významu nádraží Pardubice Rosice jako druhého velkého nádraží pro Pardubice a tomu odpovídající lepší dopravní napojení do centra Pardubic včetně zavedení rychlé kyvadlové dopravy: Letiště Pardubice - Pardubice Rosice - Pardubice hlavní nádraží pro případný přestup.

Hezký den Roček

konec Microsoftu?? Mexiko 31.05.2004 09:50
Vážený Vaklafe, jsi trochu na omylu s tím, že tento článek je nesmyslný. Není tam sice jasně řečeno, jaké nebezpečí hrozí, ale každému i průměrnému odborníkovi z IT je jasné, že pokud se objeví červík typu Sasser, který ponese v sobě příkaz jako FORMAT C:, tak během zatraceně krátké doby přijdou miliony uživatelů o data v počítači. K tomu Sasseru - ten se nešířil emailem, aby jej uživatel "musel spustit", tak jako je to třeba u virů Netsky a Bagle (a takových uživatelů je hromada, při čtení signatur u mailu vím, že jich hodně chodí z městského úřadu a ze sítě vetrnik.net)

Poměrně velkým mýtem je i tvrzení, že linux používají jen počítačoví nadšenci - už se to stává omylem. Pokud víte, k čemu slouží "nmap", tak si otestujte, na jakém systému funguje většina web-serverů a skoro všechny routery. Dokonce už existuje řada škol v rámci projektu Edunix, která úspěšně opustila platformu windows.

A co se týká děravosti programů - stará dobrá programátorská poučka praví, že v každém programu delším než jeden řádek je alespoň jedna chyba - takže není software bez chyb, jde jen o to, jak zneužitelné ty chyby jsou. A protože se živím podporou koncových uživatelů a vím, kolik těch děr v MSWIN je (či spíše to je jedna velká černá díra) a kolik nejrůznějších aplikací (viry, červy, spyware) se nerušeně těmito dírami "prohání", tak je mi těch uživatelů líto.

A linux - co to je?? To je jádro obalené aplikacemi dle volby jednotlivých firem zabývající se jednotlivými distribucemi.
Vývoj jádra je poměrně ostře sledován velice širokou skupinou lidí (i několik čechů se podílí na vývoji) a případná chyba bývá poměrně rychle odhalena a opravena. Takže zbývá se podívat na aplikace a jejich bezpečnost - tam však existuje možnost volby - co budu používat a existuje spousta alternativ.

Shrnuto - windows je monokultura a jako taková je jednodušeji napadnutelná, ostatní systémy včetně linuxu používají jinou architekturu a virus samočinně napadající obecně tyto systému je poměrně nemožné. A co se týká rozšíření windowsů - podle toho jakou agenturu a jaké výsledky si vyberete - od 20 do 60 procent všech zařízení (počítačů, serverů i jiných zařízení), takže NE-windows systémů je odhadem nadpoloviční většina - a to už za pozornost "virových a jiných kašparů" rozhodně stojí (to že se jim povede proniknout přes některé servery se občas ve zprávách objeví, ale že by dokázali shazovat jeden za druhým dle libosti, tak to ne. Proč asi???)

konec Microsoftu?? Vaklaf 31.05.2004 08:06
Tak a máme tady další z řady nesmyslných článků o tom zlém Microsoftu, který už se takovou dobu potácí nad propastí a pořád do ní ne a ne spadnout Bohužel, škoda Vážené Mexiko - než sem zase něco tak nesmyslného zase pastnete, tak si to pořádně rozmyslete.

Jen jednu reakci na článek, a to k onomu úžasnému Linuxu, kterého se ten hloupý Mrkvosoft tak strašně bojí. Je nutné si uvědomit, že Linux používají především počítačoví nadšenci, kteří "tomu" opravdu rozumějí a kteří si to jádro opravdu umějí nakonfigurovat po svém. Nic proti Linuxu, ale pokud by se rozšířil tak, jako Microsoft (potěš pánbůh - můžem to zrovna zabalit) tak by jeho výdaje na likvidaci škod vysoce převýšily výdaje Microsoftu - on ten slavnej Linux má děr nepočítaně - jen se na něj právě z důvodu jeho uživatelského nerozšíření ještě nezaměřily skupiny virových a jiných kašparů, kteří v důsledcích ničí práci, případně i majetek jiných lidí

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? CÉZAR 31.05.2004 07:30
Je to Rudá záře nad Chrudimí.

Afera falesne podpisy na petici, co vy na to ?? Rampa 31.05.2004 06:54
Český rozhlas Pardubice vysílal ve dnech 28. a 29. 5. 2004 relaci k zneužitým jménům a adresám a zfalšovaným podpisům na petici proti letišti dlouhou relaci. V ní zazněly výroky pana Beránka a pana starosty Libého, se kterými nelze souhlasit.

Je evidentní, že vše začalo podvodem. Lze se dopočítat, že i kolem poloviny účastníků podpisové akce Beran, Beránek a Dobrovolná byla zneužita. Lze oprávněně předpokládat, že tři úplné listy po 27 jménech z celkového počtu 148 jsou buď uvedena neoprávněně, nebo neexistují, případně jsou uvedena jména dvakrát. Zlehčovat tuto skutečnost, poukazovat na jiné petice, je od pana starosty nehoráznost a jeho výroky o mimochudimských občanech, případně o nezletilých občanech v jiných dřívějších peticích, svědčí dokonce o jeho neznalosti petičního zákona, případně o tom, jaký má na radnici pořádek.

Pan Beránek se zase vyjadřuje, že petiční výbor a signatáře jejich petice chce někdo zdiskreditovat. Myslíme si, že petiční výbor se dostatečně zdiskredituje sám tím, že zřetelný podvod považuje za bezvýznamný. Dokonce si dovoluje tvrdit, že jména, adresy a podpisy mohou být úmyslně podvrženy.Položme si proto otázku, proč takto zmanipulovanou petici sami neodhalili a proč ji vůbec použili.

Co to je asi za sílu,která nutí pány Libého Řezníčka omlouvat podvod!

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Mexiko 30.05.2004 22:12
myslím si, že otevření náměstí pro dopravu a vůbec celá změna dopravní situace teď nepovede k ničemu dobrému. Ač jsem z počátku s jednosměrným provozem v Široké ulici spíše nesouhlasil, tak teď s ním souhlasím. Není to ale tím, že bych si "zvykl", ale tím, že mám zkušenosti z kamionu i nejrůznějších náklaďáků, a raději bych se rozjížděl z kopce. A Široká ulice není vůbec tak široká, aby dokázala pohltit provoz v obou směrech a ještě k tomu stojící auta od zásobování (a i nakupujících) - a to v současné situaci při uzavírce křižovatky U Plynárny bude asi skutečně rachot.

Pokud bude vybudován obchvat Chrudimi (už aby to bylo), tak by otázka obousměrného zprůjednění Široké ulice bylo celkem na místě, ale nyní NE!! Náměstí a centrum není stavěno na takovou hustotu silniční dopravy.

Pán velkomožný Beran a L(B)ibý Mexiko 30.05.2004 21:57
tak tedy smekám své sombréro, takto dobře bych to nenapsal.
Prostě souhlasím, až na poslední větu. K té bych měl jednu připomínku - našemu panstvu šašci nechybí, protože (mám totiž takový pocit), ty šašky dělají dosti často z nás - občanů.

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Benq 30.05.2004 21:50
Asi opořádně nerozumím která místa se rozumějí s těmi přechod, ale pokud dobře počítám jsou přechody : u Růžovky, u kostela (pod farou), u lékárny na náměstí, pak u cukrárny Smetánkovi, dále pak u Muzea, u Komerční banky a samozřejmě u Bídy, tedy celkem 7 (což podle mě jako podle chodce i řidiče stačí). Na co další přechod na náměstí, kde je logické jít dokola ??? nebo jsem vše špatně pochopil ??

Konečně vjezd na náměstí od Pardubic T. 30.05.2004 20:16
S tím zas nesouhlasím já. 95% zásobování jde od Pardubic a všichni jak blbci objídíme půl města. Ať žije životní prostředí. Náměstí je stejně přítulné jen dopravě, pěšky se tam člověk moc nevyřádí. Zkusil jsem to ve středu s kočárkem a ukrutně jsem se bavïl. Chyběj tam jen řetězy po celé délce průtahu z obou stran... Nebo rači rovnou svodidla. To je to jediný, čím lze ospravedlnit neexistenci přechodu pro chodce jinde, než před, a za náměstím.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44  43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.