Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Letiště se už ruší!? Michal Tůma 15.07.2004 07:40
Uf tak to se mi ulevilo.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště se už ruší!? Zorro 14.07.2004 15:34
Žádný strach. A po návratu bude oslava. Mimo jiné se bude na rožni opékat skopec střední velikosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště se už ruší!? Michal Tůma 13.07.2004 12:45
Tak jsem jel nedávno okolo letiště a s úděsem jsem si všiml, že se pomalu rozebíra. Jsou sundane věže pro výcvik parašutistů. A leží smutně rozebrané na boku na zemi. Tak se chci zeptat co se děje. Doufám, že to není tak jak to vypadá, tedy, že už někdo započal s rozebíráním letiště. Máte někdo aktualní informace okolo letiště. Jinak ještě jedna smutná záležitost. Pan Beran a Beránek nedávno zaznamenali bohužel významné vítězství.
Podepsali s Armadou jako občanské združení Chrudim zóna klidu smlouvu o velmi výrázném omezení leteckého provozu v běžných dnech a dokonce o zrušení letecké činosti po dobu letního období a to na dobu 15 let. Můj předpoklad je, že armáda z Chrudimi brzo odejde, přece nebude tam kde má znemožněn základní výcvik. Zas na druhou stranu, původní požadavek sdružení, byl aby vojácí přesunuly letecký vicvik úplně jinam. Takže až zas takové vítězství to nebylo.
Reagovat na tento příspěvek
 
"M_I_CH_A_L_A_K" Lebduška Josef 09.07.2004 16:19
A jakou dělají práci?
Reagovat na tento příspěvek
 
"M_I_CH_A_L_A_K" Adam 08.07.2004 18:25
pane "6", nevim z jakyho duvodu sem pisete tyhle trapny kecy, ale spis mi pridete, ze ste jen jeden z tech ztezovatelu, kterym vadi, ze ostatni se dokazou bavit a nesedi doma na zadku u televize jako vy ...
Zamknout??? a nechtel byste nahodou zamknout cely centrum? A nebo jeste lip, co treba natahnout okolo michalaku ostnatej drat Ok? ??? Nechte "pany" strazniky at si delaj svou praci a netravujte je s temito malichernymi stiznostmi...

A o tom, kdo by mel zit na strome... sem si udelal obrazek sam!!!


Reagovat na tento příspěvek
 
"M_I_CH_A_L_A_K" Načo jméno 07.07.2004 10:11
to bysme možná i mohli, každopádně o nás vůbec nic nevíš...tak radši zkus řešit závažnější problémy a vykašli se na předsudky...
Reagovat na tento příspěvek
 
"M_I_CH_A_L_A_K" divokej bill 07.07.2004 00:04
Každého, kdo dělá hluk bych poslal na 5 let na nucené práce.

Aby tam dělal dozorce těm, které bych tam zavřel na 10 let za stěžování si na blbosti
Reagovat na tento příspěvek
 
"M_I_CH_A_L_A_K" six 06.07.2004 12:09
V tomto parku v centru CR je casto po 22 hod. slyset velky hluk! Byl bych proto aby park byl na nocni hodiny se zavrel nebo aby ho casteji navstevovalo MP! Dle me se tam schazi lide, kteri by mohli klidne ziti na strome :/ Co vy na to?
Reagovat na tento příspěvek
 
Městská policie six 06.07.2004 12:03
presne taaaaaaaaak
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška Josef 01.07.2004 08:54
Ti majetní, kteří hodlají stavět domek za pár miliónů si určitě budou pečlivě vybírat místo. A bohužel Chrudim pro ně zatím nebude mnoho atraktivní. Nemá řádné dopravní napojení (místo vyřešní obchvatu se řeší napojení PZ), územní plán se mění na každém zasedání zastupitelstva, trazitní doprava se směřuje do centra města a tam kde je dnes v ÚP zeleň může být zítra silnice či prům. zóna a pod., průjezd přes Chrudim pak trvá stejně dlouho jako cesta do Pardubic. Za této situace nikdo do Chrudimi svůj dům stavět nepůjde.
Reagovat na tento příspěvek
 
fotbal v letním kině primář Sova 30.06.2004 15:38
Tak ja reaguju na svůj příspěvek. Zjistil sem, že v fotbal v kině zítra je. Trochu mě zmátly tahle stránka, kde se píše něco jinýho. Takže tohle téma může příslušná osoba klidně smazat.
Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
fotbal v letním kině primář Sova 30.06.2004 12:28
V neděli jsem byl na čtvrtfinále a bylo to super. Těšil jsem se i na čtvrtek, ale bohužel v kině už to nepujde. Co na tom, že tam v neděli bylo narváno a zápas sledovala asi 1000 lidí, radši budem hrát film pro 30...
Reagovat na tento příspěvek
 
poděkování x kruhák u plynáren Administrátor 30.06.2004 09:11


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region29.6.2004 Pardubický - strana 2 Řidiči už projedou Chrudimí bez problémů

Chrudim Nový kruhový objezd na chrudimské křižovatce u benzinové stanice Shell už začal fungovat. Auta tak po pěti měsících mohou znovu plynule projet od křižovatky Na Bídě k sídlišti Stromovka.
Řidiči i chodci si zároveň v těchto dnech poprvé vyzkouší, jak vypadá na náměstí obyčejný provoz, když mohou auta projíždět Širokou ulicí v obou směrech. Městský úřad se totiž rozhodl po několika letech zrušit jednosměrku v centru města, až když Chrudim kvůli zavřené křižovatce zasáhl na konci května dopravní kolaps.
„Jsem rád, že je už kruhový objezd průjezdný. Myslím, že se dopravní situaci ve městě uleví. Navíc je křižovatka nyní přehledně upravená, dříve si člověk málem vykroutil krk, než zjistil, že může na hlavní silnici bezpečně vjet,“ řekl Petr Vlk. Do konce měsíce zůstane už uzavřený jen krátký úsek silnice mezi křižovatkou a výjezdem z benzinové stanice.
Původně měl být kruhový objezd, jehož stavbu financoval Pardubický kraj, dokončen už v květnu. Silničáři ale dostali za úkol připravit ještě nový vjezd k plánovanému supermarketu Lidl a proto se délka stavby prodloužila. Nový supermarket by měl v Chrudimi vyrůst ještě letos, zároveň vedle něj vznikne parkoviště pro více než stovku automobilů.

KONEČNĚ! Obyvatelé Chrudimě se dočkali otevření nového kruhového objezdu u plynáren. Kvůli jeho stavbě zažilo město na konci května dopravní kolaps.

Autor: (tum)
Reagovat na tento příspěvek
 
Den otevřených dveří chrudimských památek Jana Slejšková 29.06.2004 19:04
Nevíte někdo, prosím, kolikátého se bude konat Den otevřených dveří chrudimských památek??? Předem moc díky za odpověď
Reagovat na tento příspěvek
 
Pouť v Chrudimi broskef 29.06.2004 16:58
 
Pouť v Chrudimi Jaroslav Nedomysl 29.06.2004 15:29
Neznám termín chrudimské pouti, neznáte předpokládaný datum konání? děkuji
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills divokej bill 29.06.2004 10:35
Beverly Hills Pardubic??? Možná to není špatný nápad, ale má to jeden háček. Totiž přesvědčit ty majetnější pardubáky, aby se stěhovali do Chrudimě.
Problém je totiž v tom, že okolo Pardubic je asi tak deset menších obcí, které usilují o to samé, můžou nabídnout stejně klidná a možná i atraktivní místa za lepší ceny, jezdí tam povětšinou pardubická městská doprava a cestování autem mezi těmi místy a Parubicemi zdaleka tolik nezvyšuje riziko sebevraždy jako cestování mezi Pardubicemi a Chrudimí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu Administrátor 28.06.2004 17:39


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region28.6.2004 Pardubický - strana 2 Lidé z vilové čtvrti se bojí kamionů

Chrudim Desítky lidí si v Chrudimi koupily od města pozemky u místní části Markovice a postavily na nich nové domy. Pak se lidé dozvěděli, že radní chtějí přímo před vilovou čtvrť postavit křižovatku a silnici, po níž budou jezdit kamiony z průmyslové zóny. "Rozhodně s tím nesouhlasím, kvůli hluku i kvůli dětem.
Když jsme pozemek kupovali, nikdo nám o ničem takovém neřekl," uvedla Alexandra Vobejdová, která už bydlí v novém domě u Markovic.
Obyvatelé nové čtvrti však mají šanci, že kamiony budou jezdit jinudy. Zastupitelé totiž nyní odmítli radním schválit změnu územního plánu, která by stavbu silnici k zóně umožnila. "Bylo to zcela nekoncepční dopravní řešení," říká chrudimský zastupitel a krajský radní Miloslav Macela, který zároveň patří k lidem, kteří si od města koupili pozemek v nové čtvrti.
"Případnému investoru musíme zajistit přístup do průmyslové zóny, toto řešení bylo přirozené a silnice by navazovala na páteřní komunikaci zóny, kterou už máme z velké části hotovou," uvedl zástupce starosty Chrudimě Jaroslav Trávníček. Ten nevyloučil, že rada v budoucnu návrh na změnu územního plánu znovu nepředloží.
Hlavní potíž je v tom, že chrudimští zastupitelé koupili v roce 2000 pozemky pro průmyslovou zónu, aniž měli jasno v tom, jak ji napojí na hlavní silnici. Od té doby radní hledají řešení. Jedna z variant spojení ztroskotala na přemrštěných požadavcích majitelů pozemků, druhá narazila na protesty lidí v nové vilové čtvrti.Ve hře tak už zůstává jen možnost, že Chrudim vybuduje obchvat Markovic a v budoucnu napojí zónu na silnici vedoucí na Pardubice.
Pokud radní narazí na potíže i v tomto případě, mohou se pokusit opět prosadit stavbu silnice vedoucí od vilové čtvrtě, anebo investoři budou do zóny jezdit přes areál zkrachovalé Transporty.

Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Městská policie Lebduška Josef 28.06.2004 13:35
Otázka barvy uniformy je vcelku nepodstatná. Je snad důležité, aby byla "použitelná a funkční".
Spíš je důležitější ona druhá část příspěvku. A to je vlastní funkčnost MP. V Chrudimi jsou vidět hlavně v prostoru omezeném náměstím, Bídou, divadlem a Širokými schody. Jinde jsou vidět jen velmi sporadicky. Nevím, proč MP má kameru pod okny na náměstí a proč není třeba na sídlišti u Stadionu, proč velmi dobře MP funguje v Široké ulici, ale v Malecku ne. Proč přímo v křižovatce u Centrálu mohou parkovat vozidla (pod dohledem kamery MP)a v Široké ulici dávají botičky. Je to spíše otázka jak radnice řídí MP a jaké úkoly jí zadává.
Jinak podotýkám, že mé zkušenosti s MP jsou spíše pozitivní, jen se domnívám, že by měli být více vidět i jinde než v okruhu náměstí, či jen jak kolem projedou autem. Ale totéž se týká i policie ČR.

Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška Josef 28.06.2004 08:35
Ale o to jde. Co bude v Chrudimi. Postavíme zde něco co zamořuje (hutě, těžká chemie) či ekologicky šetrné výroby a budeme se snažit v Chrudimi rozšířit školství, získat sem vědu, výzkum.
Zárodky firem zde jsou, jen je podpořit a možná časem... Jinak to, co stojí práce průměrného dělníka v Chrudimi, to na Ukrajině či v Číně stojí jeho práce za celý měsíc. A jen tak mimochodem.
Možná v Chrudimi a okolí jsou lidé hledající práci. Ale před půl rokem jsme sháněli soustružníka, před dvěmi měsíci zámečníka.
Takto kvalifikovaní lidé na trhu práce prostě nejsou. Lidí s minimálním vzděláním je ovšem dost. A co se týče dopravy to je otázka více vládní politiky, Buď necháme "vymřít vesnice" nebo se musí přijmout nějaké programy. Místo miliard na prohrané arbitráže, náhrad za zkrachovalé kampeličky a dotací různých revitalizačních programů, dát peníze na jiné programy jako např. rozvoj dopravy, vzdělání. Ale to je jiná kapitola.
Reagovat na tento příspěvek
 
poděkování x kruhák u plynáren Michal Tereska 25.06.2004 17:24
Chtěl bych poděkovat za předčasné dokončení ( zprůjezdnění ) kruháku u plynáren - v dnešní době, kdy většinou stavební firmy termíny nedodržují a na lidi kašlou je to příklad toho že se najdou i vyjímky - fakt dík.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Michal Tereska 25.06.2004 17:21
Průmysl a vzdělávání by mělo jít ve městě po stejné linii - ani moc toho ani moc toho druhého městu nepomůže. Pokud se zaměříme pouze na vzdělávání úpně zapomeneme na pracující ( těch vzhledem k průmyslu v minulosti je v Chrudimi hodně ) a mladé kteří hledají jakoukoliv práci a co se vesnic a dopravy týká - vy jste možná musel 20km pěšky, protože jste nestihl poslední večerní spoj, ale v dnešní době kolikrát do některých vesnic ty spoje nejedou vůbec nebo jen dvakrát denně.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Michal Tereska 25.06.2004 17:13
To zní moc pěkně ale vzhledem k české povaze by to nefungovalo - jak by jste chtěl zajistit přesné zásobování v určité hodiny, když obchody zavážejí různě a jak by jte tam chtěl pouštět jen ty co tam chtějí nakupovat a né si zkrátit cestu k nemocnici.
stávající obousměrný provoz si myslím koleduje o průšvih, až nějaký chodec přehlédne auto či obráceně. Jinak z osobní zkušenosti je zábavné zkusit zaparkovat podél kašny v plném provozu, kdy se odspoda a zvrchu valý auta. Jakomile si najede, aby jste do volného prostoru zacouvali, tak se vám někdo nalepí na záda a zacouvat vás nenechá a objed vás taky kvůli provozu ze spoda nemůže, pak je to jen o tom, kdo má lepší nervy a větší výdrž.
Reagovat na tento příspěvek
 
Městská policie Max 25.06.2004 12:57
S úkolem a posláním MP souhalsím a myslím, že jej v Chrudimi naši četníci plní. Ale návrat do první republiky, to snad néé. Vím, že zdravit jest slušnost, ale to by měli večer pusu až u kolen, kdyby měli každého zdravit - to asi není nutností. To bychom mohli po nějaké -náctce chtít, aby nosila "masaryčku" a jezdila obkročmo na koni! A kopírovat Texas? To je můžem zrovna navlíct do uniformy moskevského regulovčíka, ale to už je dávno za námi. Buďme originální...
Prostě žijeme v trochu jiné době a finito!

Zdar chrudimskému četnictvu a všem v CR...

MAX
Reagovat na tento příspěvek
 
Městská policie pp 25.06.2004 08:39
Pojďme si popovídat o městské policii. Jaký je, resp. měl by být, podle občanů mšsta její úkol, činnost, chování, vzhled? Jistě jsme o tom četli - za první republiky - lidé "své" strážníky znali a věřili jim a svěřovali se..., je to stav, ke kterému by bylo možné dospět i v Chrudimi? Vzpomínám na jeden zážitek z Texasu, kdy jsem bloumal po nějakém městečku zřejmě očividně bez cíle a strážník ke mně přistoupil s úsměvem a se zájmem, jestli s něčím nepotřebuju poradit - a teď pozor, nebyl to žádný černý chlapík, jako ti u nás, ale ve vlídné pískově zabarvené uniformě s kloboukem (jak jinak?) - je dobré, aby městský policajt se oblékal do černé, a tedy negativně a represivně vyhlížející uniformy? Včera šel okolo nás v prázdné ulici mezi vilkami pár takových černých chlapíků, vylézal jsem z auta, museli se trochu uhnput.
Myslíte že pozdravili? No neznáme se, tak proč by měli. Ale oni by měli! Jak jinak by chtěli dospět k efektu "první republika?".
No, třeba tu nejsou od toho, aby se vybavovali s občany, ale naopak, aby je nakopali když ruší řád? Představte si to ponížení, kdyby měli pozdravit, usmát se a říct - krásný ráno sousede, co říkáte? Mějte se - PP.
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic pp 25.06.2004 08:26
Velmi se raduji z otevření dopravy v Široké. Udělal jsem si čas a pozoroval následky. Všiml jsem si, že řidiči jsou ohleduplní, jistě k tomu přispívá i místy určitá nepřehlednost, ale počkají, opatrně se vyhýbají, aniž by se tvořily nějaké obtížněji řešitelné situace nebo dokonce větší zácpy. Myslím, že radní velmi rozumně pustili v této fázi dopravu bez jakýchkoliv omezení, je to zkouška za těch nejobtížnějších podmínek. Rozhodne-li se v září zastupitelstvo k tomu, že za omezujících podmínek, které odradí řidiče od prostého "rychlého" průjezdu městem od Mýta do Pardubic a obráceně (omezení rychlosti, široké vyvýšené pásy pro přechod lidí - na náměstí aspoň třikrát a další tři od Růžku k Resslovi, není pak třeba ani regulovat hodiny k zásobování. Postačí jen trochu víc snahy od městské policie vyhánět, neříkám pokutovat - k tomu městskou policii nemáme!, auta parkující v Široké (jen třeba za účelem nákupu chlebíčku u Smetánků).
Znovu opakuji - vjezd do města od Pardubic je daný historií a honit návštěvníky do centra odněkud přes zahrady je nedůstojné a ostudou. Doufám, že tričko, které ode mne před lety dostali všichni zastupitelé s nápisem "Chrudim, město do kterého se jezdí ZADkEM" už bude možné jako historický předmět uložit do městského muzea. pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
Výstavba v Tovární ulici Lebduška Josef 24.06.2004 18:07
prosím všechny, kteří čtou tuto diskusi, aby vyjádřili svůj názor na výstavbu prodejny v Tovární ulici (LIDL ?). zde, SMS či telefon. Děkuji.
602 243 282
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu divokej bill 24.06.2004 17:50
dík za radu, ale nefunguje to. do wordu písu v pohode, éíáý mi jdou, jinak nic
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Lebduška Josef 24.06.2004 17:20
Naprostý souhlas. Jenom ty retardéry vybudovat již v ulici Novoměstská u hotelu Sport a někde u Růžku další a v Široké ulici nejméně dva. Vyčlenit hodiny pro zásobování obchodů a umožnit řádné zaparkování těm, kteří nakupují, vyřizují něco na úřadech ap. Do centra pustit pouze ty, kteří tam mají co do činění a ne ty, kteří pouze projíždí. Vytvořit parkovací místa, zpoplatnit více celodenní stání pro všechy ty automobily, jenž stojí po celý den v centru.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška Josef 24.06.2004 17:04
Já sám jsem také dost dlouho dojížděl (nejenom denně za prací, ale i za vzděláním), pravda bylo to v jiné době. A když mi ujel poslední autobus, musel jem jít přes 20km pěšky.
Chrudim již není okresním městem. A nějaké povinnost zajišťovat práci okolním městečkům a obcím? Nevím proč.
Starostové a zastupitelstva menších městeček a obcí musí najít společnou řeč a vytvořit vhodné podnikatelsé prostředí v daném regionu. Jinak z jejich obcí budou občané vždy nuceni jezdit za prací a časem se odstěhují. A také naše vláda a parlament musí vytvořit podmínky pro bydlení na vesnicích - vzdělání, doprava, zdravotní péče, podmínky pro vytváření pracovních míst apod. Protože žádný potencionální zaměstnavatel nezřídí výrobu v místě, kde není doprava, telefon, energie a kde ani nesežene potřebný počet lidí dané kvalifikace.
Proto vím jen jistě, že bude-li Chrudim příjemným místem pro bydlení a bude-li vhodným místem pro vzdělání a kulturní vyžití, vyvolá to vše tlak na zvýšení doprovodných služeb k bydlení - od různých obchodů, přes zdravotnictví a drobné řemeslné výroby (nábytek, instalatéři, stavaři) až po poptávku po kultuře a vzdělání. Tím se vytvoří řada pracovních příležitostí pro obyvatele okolních obcí a městeček.
Bude-li ovšem Chrudim místem s čadídími komíny a spoustou nekvalifikovaných pracovních míst, lidé, kteří mají na bydlení jinde ji opustí a požadavky na služby budou minimální.
Chrudim se vlastně stane jakousi průmyslovou zónou Pradubic a obyvatelé přilehlých obcí budou dále dojíždět za prací v lepším případě do Chrudimi, v horším do Pardubic či H. Králové nebo Kolína.

Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Max 24.06.2004 15:07
Ani náhodou!!! Je otázkou času, kdy někdo v Široké ulici "zařve"! No minimálně nějakej zásobovač, až mu přejedou nohu...
Doprava do centra města prostě nepatří - udělejme raději záchytná parkoviště, jak už to někdo v diskusi zmiňoval.

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Administrátor 24.06.2004 09:23


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

23.6.2004 Pardubický - strana 2 Chrudim do září otevře centrum

Chrudim Na chrudimské náměstí mohou od konce května řidiči poprvé po devíti letech jezdit i ve směru od křižovatky Na Bídě.
Jednosměrka se měla do Široké ulice vrátit hned poté, co skončí stavba kruhového objezdu u plynáren, která spustila dopravní zácpy. Zastupitelé nyní rozhodli, že centrum zůstane otevřené minimálně do konce září. "Zastupitelstvo souhlasilo s tím, že Široká ulice zůstane otevřena v obou směrech až do 20. září. V září se sejde zastupitelstvo, které by mělo definitivně rozhodnout, zda v ulici bude jednosměrka, nebo ne. Nechtěli jsme, abychom na dva měsíce zavedli jednosměrku a pak ji zase zrušili, to by byl blázinec," řekl místostarosta Jaroslav Trávníček. Lidé ve městě jsou rozděleni do dvou táborů. Zatímco jedni mají z dočasného otevření Široké ulice radost, druhým se to nelíbí. "Je to výhoda, protože kvůli cestě na náměstí se nemusí objíždět celé město," uvedl podnikatel Petr Slanina.
"Bylo by lepší, kdyby centrum bylo klidnější a fungovalo jako pěší zóna," řekl důchodce Pavel Hájek.

Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Jan Roček 23.06.2004 19:41
 
Beverly Hills Jindra Urban 23.06.2004 14:59
Vážený nebo vážená (?)

Nějak nejste věrný svému heslu v závěru. Myslíte totiž jenna sebe jakožto jistě chrudimáka. Ale zapomenout nesmíte na to, že Chrudim je okresní město a mělo by dát pracovní příležitosti i lidem z okolí. N venkově chcíp pes, co se práce týká. A jestliže Vám nebude zatěžko jezdit ten kousek do Pardubic za prací, múže to už být zatěžko lidem někde z Železných hor. Těm Chrudim jenom ve službách práci nedá. Je to i můj přídad, jezdím do Pardubic za prací denně okolo 30 km a nemít relativně slušný plat, tak jsem odkázaný na pracák a podporu, měsíčně projezdím téměř 5000 v benzínu, jiná doprava nepřipadá v úvahu. Pokud uvažujete tak , jak jste napsal, jste prvotřídní sobec nebo člověk bez rozhledu. A je vás na tomto fóru více. Bohužel. Asi to s sebou nese tahle doba. Takže díky chrudimským radním, že namyslí jen na "čistokrevné" chrudimáky a chtějí vytvořit větší nabídku práce. Tím neříkám, že k nim nemám jiné výhrady.

Faust
Reagovat na tento příspěvek
 
Beverly Hills Lebduška Josef 23.06.2004 09:44
Možná se dočkáme. Pan starosta mluvil na posledním veřejném zasedání o zájmu jisté zahraniční university zřídit v Chrudimi pobočku. Přiznám se, že to je věc, která mne zaujala a velice se mi líbí. Takovému investorovi,dle mého názoru, by město mělo dát pozemky zdarma. Jen škoda, že pobočku university nelze postavit v oné slavné PZ.
Dokáže někdo k tomu říci více?
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu J.No. 22.06.2004 21:41
Přepni si z AJ na ČJ.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu J.No. 22.06.2004 21:40
Bude se realizovat. A zřejmě 2x. Jedna směrem na Slatiňany. je již asi půl roku schválena v územním plánu a druhá směrem na Pardubice (napojení na PZ) - projednáváno na jenání 21.06.04, nepochopil jsem zda bylo či nebylo schváleno, tak zmatené vedení hlasování jsem již dlouho neviděl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu J.No. 22.06.2004 21:34
Proč samá provizoria? Nebylo by lepší udělat to jen jednou a pořádně? Stálo by to určitě méně peněz, takhle se vesele vyhazují kačky za různé studie, plány rozvoje, zaměstnává se tím spousta lidí, prostě černá díra. Vždyť je to už nejméně čtvrtá změna týkající se napojení PZ.(Kdo za co bere peníze?) Kdyby za ty peníze odkoupili silnice v arálu TRA, byla by to asi nejlevnější varianta a mohl by se konečně začít budovat obchvat kolem Chrudimi - to je to co bolí nejvíc a ne nějaká přípojka do PZ.
Tu potřebují jen ti, kteří si na PZ nahrabali a teď potřebují dokázat že vše kolem PZ je v pořádku.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu Benq 22.06.2004 20:57
Já ti to prozradím .... MÁŠ TO POLÁMANÝ Úsměv Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Zpravodajství iDnes.cz Administrátor 22.06.2004 20:20
Vážení přátelé, ve spolupráci se serverem http://zpravy.iDnes.cz naleznete od dnešního dne na našich strankách regionální zpravodajství pardubického kraje.

Klasické zpravodajství naleznete na titulni straně našeho serveru.

Zprávy ze sportu naleznete v sekci Sport - www.Chrudim.cz/sport/ a zprávy ze světa kultury naleznete v sekci Kultura - www.Chrudim.cz/kultura/

Enjoy it!
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu Max 22.06.2004 19:35
Tak na ty háčky a čárky bych doporučoval horní řadu klávesnic, třeba to pomůže...Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu divokej bill 22.06.2004 18:36
Podle me se jedna o provizorni pripojku na prumyslovou zonu do doby nez bude vybudovan obchvat.

Nevite nekdo proc mi nejdou psat hacky a carky? Kdyz to zkusim, pise mi to nesmysly (klavesnici mam ceskou)
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyšumí do ztracena? Mara 21.06.2004 13:01
Zřejmě došlo k omylu, to nebylo vůbec proti Div.B. ...., ale zase sorry max návštěvnost 120/den (pokud vezmu v potaz to že se někteří podívají vícekrát za den) tak to není nic moc. No a já osobně ty plky zde moc rád čtu a taky občas píšu Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu Jan Roček 21.06.2004 12:48
Ověřená informace: Změna ÚP č.11 se týká ulice, která povede doprostřed průmyslové zóny, nikoliv přes Rozhlednu - viz.
mapka na: http://www.azcomputers.cz/excelia-hifi/pz.jpg (nová ulice vyznačena fialovou barvou). V budoucnu se pak napojí na již zmíněný obchvat Markovic (oranžovou barvou).
Reagovat na tento příspěvek
 
Silnice přes Rozhlednu J.No. 20.06.2004 22:31
V pondělí 21. 06. 2004 je navženo pod b. č. 15 na pořad jednání zastupitelstva schválení změny č. 11 ÚPSÚ tj. propojení prům.
zóny s silnicí č. I/17. Původní využití jako území zeleně na nové využití pro místní komunikace.
To je opět rána pod pás majitelům přilehlých domků a začátek budování propojení z kopce u Vaňkových školek přes Rozhlednu kamsi k Májovu.
TAKŽE - VESELE SE POKRAČUJE.
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyšumí do ztracena? J.No. 20.06.2004 21:55
Asi je to pravda. Píší sem jen samí jasnovidci, hodně z toho co předvídali to se stalo. Bohužel. A ty plky - když se podívám na statistiku,(Admine díky za ni), je opravdu dost návštěvníků čtoucích ony plky. Je vidět, že se o ty naše plky někdo zajímá.
Osobně se domnvám, že ti kdo chtějí činit v regionální politice by se o ně zajímat měli. Víš, nemůžeme všicni pracovat v politických funkcích a nemáme všichni takové vyjadřovací schopnosti, proto možná řada názorů (a velmi zajímavých) při povrchním čtení vypadá jako plk. Já prosím všechny, kdo čtou tyto stránky, prosím "plkejte". Ono totiž i z názorů Divokého Billa a jemu podobných si člověk utvoří názor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozvánka Administrátor 20.06.2004 21:28
Alespoň pár foteček z Protestní akce na Podporu letiště Chrudim ze dne 17.6.2004: http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/cl146.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Vyšumí do ztracena? T. 19.06.2004 19:12
No, sorry, ale tohle už jsme tu jednou řešili. mimochodem jsem dneska viděl pozitivní výsledek těchhle plků, takže v nich budu vesele pokračovat!
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozvánka Administrátor 18.06.2004 16:18


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region18.6.2004 Pardubický - strana 1 Letce čeká boj

Proč na chrudimské náměstí přišly včera stovky lidí na manifestaci za zachování tamního letiště? Vždyť letiště využívá jen hrstka letců, ostatní by mohli být rádi, že jim už nikdo neruší nedělní siestu. Jenže řada lidí ve městě to cítí jinak, letiště k Chrudimi patří už sedmašedesát let stejně neodmyslitelně jako divadlo, nemocnice nebo muzeum. Jistě, nebýt agilního podnikatele Davida Berana, který se k letišti přistěhoval a hluk letadel mu vadí, několik desítek kritiků letiště by sotva mělo šanci na úspěch. Na tom ale už nikdo nic nezmění. Město tvrdí, že letiště chce. Mělo by tedy aeroklubu pomoci spletitý spor vyhrát. Je oprávněné žádat, aby letouny obtěžovaly lidi co možná nejméně. Není ale důvod letiště zavírat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozvánka Administrátor 18.06.2004 16:17


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region18.6.2004 Pardubický - strana 1 Lidé demonstrovali za letiště

Chrudim Lidé, kterým se nelíbí uzavření chrudimského letiště, se ozvali. Na demonstraci na náměstí v Chrudimi se jich včera odpoledne sešlo více než tři sta. Většina z nich podepsala i petici za zachování letiště, kterou podpořilo už více než čtyři tisíce lidí. Chrudimskému aeroklubu letos v dubnu odebral Úřad pro civilní letectví licenci kvůli tomu, že mu armáda vypověděla pronájem plochy. Na hluk z letadel si navíc stěžovalo několik desítek obyvatel města.
"Chceme v co nejbližší době obnovit provoz města, rádi bychom také pokračovali v pořádání dětských nebo otevřených dnů.
Věříme, že představitelé města nakonec pochopí, že letiště Chrudim potřebuje," řekl místopředseda chrudimského aeroklubu Vítězslav Pouč.
Během asi dvacetiminutové demonstrace členové aeroklubu kritizovali některé radní města, kteří se podle nich zasloužili o konec leteckého provozu v Chrudimi. Slovo naopak dostal místostarosta Jaroslav Trávníček, kterému lidé za podporu letiště tleskali.
K zastáncům amatérského létání si přihlásil i chrudimský podnikatel Ivan Hoffman. "Chci věřit, že za peníze si nelze koupit vše," vzkázal demonstrantům. Narážel na to, že v čele odpůrců letiště stojí pardubický podnikatel David Beran, který bydlí nedaleko letiště poblíž bývalé restaurace Kometa.
Jeho jméno sice v oficiálních projevech nezaznělo, řada demonstrantů se ale netajila tím, že podle nich za konec amatérských letů může právě on. "Kdyby se přestěhoval k nádraží, tak ho bude chtít také zavřít, protože je z něj hodně prachu?" rozčiloval se jeden z demonstrantů.
David Beran podle svých slov jen chce, aby provoz letiště byl v souladu se zákony. "Po právní stránce letiště neexistuje, je to jen zemědělská půda," uvedl před časem.
Včera také mohli lidé poslední den připojit svůj podpis pod petici za zachování letiště. Zatím ji podepsalo přes čtyři tisíce sto lidí.
"V příštích dnech hlasy sečteme a petici předáme na radnici," uvedl Pouč.

***

Napište nám!

* Jaký je váš názor na spory o letiště v Chrudimi? Mělo by začít opět fungovat? * Pište na adresu redakce: MF Dnes, nám.
Republiky 56 Pardubice 530 02 e-mail: redpa@mfdnes.cz

LETIŠTĚ MUSÍ ZŮSTAT. Více než tři sta lidí přišlo včera na chrudimské náměstí demonstrovat za to, aby tamní letiště zůstalo zachováno.

Autor: JIŘÍ TŮMA
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46  45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.