Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
POZDRAV PRO CATTY divokej bill 22.07.2004 09:49
Tak teda taky zdravím Catty.
Co říkáš na tu slohovku? Já bych řek, že se pan pisatel asi moc dobře necejtí.
A taky bych řek, že pokud nehodí volit, tak ať si nestěžuje. Pokud se mu nelíbí nějaká konkétní strana, nebo lidi co jí zastupují, tak si může založit stranu svojí a nabídnout nám něco lepšího.
jenže to dá moc práce, lehčí je brečet na internetu.

A k tý rádobyfilozofický druhý polovině bych mu snad jenom doporučil, ať se jede podívat na kubu, tam to taky dělaj jinak.
Reagovat na tento příspěvek

POZDRAV PRO CATTY Zbyněk Kotúč 22.07.2004 03:41
Milá Catty, stejně jako vy již delší dobu sleduji to, co se děje kolem chrudimského letiště. Je potěšující vidět, jak tisíce Chrudimáků cítí, že ve vzduchu visí několik otázek, na které jaksi nikdo nechce dát pravdivou a upřímnou odpověď. Nečekáte snad, že na náměstí vy- stoupí sám pan Beran a řekne vám: chci to a to a tohle a udělám pro to tohle a tohle? Dokonce si myslím, že v některých případech mohou být samotné otázky důleži- tější než odpovědi na ně.
Chtěl jsem vám napsat - a teď si asi udělám hodně nepřátel - že si to, co se děje kolem letiště a na radnici, vlastně zasloužíme. Čím? Tím, že podporujeme systém, který je nefunkční. Chodíte k volbám? Já fakt ne. Nehodlám se na takovýchto diskohrátkách podílet.
A mám minimálně o jednu starost míň. Pokud chodíte volit, je mi vás upřímně líto. Jednou zvolíte tuhle stranu a časem se cítíte podvedená.... v příštích volbách zkusíte jinou stranu a zase stejný výsledek .... a tak pořád dokola až třeba po x-letech zjistíte, že jste volila 20 stran a stejně se nic nezměnilo.
Nebojím se říct nahlas jednu věc: díky za "aféru" kolem letiště, díky za p. Berana, díky JUDr. Berán- kovi za reportáž na Nově, díky starostovi Libému.
Možná to chtělo velká písmena - DÍKY VÁM VŠEM ! Abych to trošku vysvětlil - vůbec tady nejde o jména.
Uvedení pánové pouze hrají svoje role v tomhle světě duality, v kterém všichni žijeme. Tady totiž vůbec nejde o problém Chrudimě, letiště, aeroklubu nebo kohokoliv jiného. Je to pouze ukázkový příklad toho, že celý svět už hodně dlouho jede po slepé koleji a že je čas na ZMĚNU. Věřte tomu, že nebýt situace kolem letiště, zcela jistě by se objevili jiní lidé a jiné "aféry". Problémy totiž nemá Chrudim, ale celý svět.
Víte, co je podle mě největší problém? Je jich víc: 1./lidé stále nechtějí chápat, že spolu tvoří jeden celek 2./stále věří tomu, že někdo je "nahoře" a někdo "dole" 3./lidi se zajímají pouze o materiálno a zapomínají na duševní rozvoj.

Zkusím to jinak, třeba příklad. Vemte si dvě osoby.
Jedna je řekněme úspěšný podnikatel, který ročně vydě-lá miliony a třeba zakoupí pro nemocnici přístroj za milion. Druhá osoba je školák, který chodí za školu, dvakrát propadl a jednoho krásného dne vytáhne z řeky tonoucí holčičku a zachrání jí život. Troufnete si mně teď říct, kdo z nich je "víc" a kdo "míň"? Nebo kdo z nich je "nahoře" a kdo je "dole"? Tvrdím, že všichni jsme součástí celku a každý jednotlivec může být něčím prospěšný.
Co se týče politických stran - to je to poslední, co tenhle svět potřebuje. On je totiž nepotřebuje vůbec.
Co svět potřebuje jsou lidi, kteří potáhnou za jeden provaz. Opravdu je mi líto lidí, kteří chodí k volbám a naivně věří, že teď se všechno změní. Jak jistě dobře víte, politické strany mají své sponzory. A kdo je sponzorem? Řekl bych, že to nebude člověk s průměr- ným příjmem, ale někdo, komu na nějaké kačce nezáleží.
Nechtějte pak po politikovi, aby hájil zájmy invalidní babičky z Dolní Lhoty, když ho sponzoruje kocour z Horní Lhoty. Anebo ještě jinak - založte si třeba cyklistickou profistáj, kterou vám bude sponzorovat fabrika na televizory, a všem říkejte, že jezdíte za uhelné sklady. Schválně, kdy "dojedete".
Jen tak na okraj - už dávno kdosi moudrý řekl: "Poli- tika je druh umění. Umění říkat lidem věci tak, aby si mysleli, že to s nimi myslíte dobře." Stačí? Že znáte nějakého upřímného, pravdomluvného a neúplatného poli- tika? Rád vám to věřím. Nedělejte si však iluze, že převálcuje ty ostatní.
Mimochodem - pamatujete hudební Independent festival, který se konal každoročně na ploché dráze? Náš soused si každý rok stěžoval na hluk až na radnici. Samozřej- mě marně. Pak začaly u ploché dráhy vyrůstat nové domy - a bylo po festivalu. Další ukázka toho, že podle současných lidských měřítek je někdo "víc" a někdo "míň".

Toužíte po změně? Máte radostnější vizi zítřka? Nechcete, aby se opakovalo letiště ani nic podobného? Tohle za vás nevyřeší "ti nahoře", bude to vyžadovat vůli a nasazení "těch dole". Kdyby to s námi mocipáni světa mysleli tak dobře, jak vždy prohlašují, jezdí už dnes všechna auta na vodu.

chrudim a radnice catty 21.07.2004 16:31
Chce si v příštích volbách vzpomenou kdo tu něco dělal pro lidi a kdo pracoval pouze na svém zviditelnění, možná také na svém kariérním růstu.

chrudim a radnice Likvidátor 21.07.2004 14:58
A pro koho na radnici jsou? Jenom tak z legrace?Nebo pro Berana a jemu podobný?To jsme opravdu národ kecalů od piva? Já myslím že ne!Máme vše ve své moci a máme na to právo.Tak proč ho nevyužít!Jsou tady pro nás.My je můžeme vyměnit.Stačí jenom chtít.

Dopravní hřiště L.B. 21.07.2004 14:03
Párkrát jsme se synem při projížďkách na kole zabrousili do městského parku, kde poblíž bývalé restaurace "Na sklepích" je již léta zbudované dopravní hřiště pro děti. Bohužel vždy v době, kdy je vše zamčeno a důkladně oploceno. Pečlivě jsem pročetl vyvěšené cedule. Pominu fakt, že je pro veřejnost vyhrazena doba Po-Pá 14.00-15.30, pro mne velmi nevhodná. Když se mi ale naskytla výjimečně možnost stihnout danou hodinu, vyrazili jsme a od 14.20-14.50 postávali u zamčeného hřiště, ze zoufalství zkoušený mobil uvedený na ceduli nedostupný. Těžko jsem to zklamanému synovi vysvětloval. Pěkně mě to naštvalo.
Tak ať nic nevyvěšují, nebo napíšou "po předchozí telefonické dohodě".

chrudim a radnice Mara 21.07.2004 13:38
Dovol abych se zasmál Úsměv na zastupitelstvu nikomu nikdo nepomůže, bude to možná nechutné, ale myslím si že velice rychlé, odvolaj a aninstalují nové lidi a jsou už dohodnutí, takže NIC žádné volby a podobné věci.

Beran vs. Beranek catty 21.07.2004 12:52
Jinak pro úplnost - pan Beran je majitelem finanční společnosti Profireal, dle článku v nějakých ekonomických novinách se pohybuje mezi 20 nejbohatšími lidmi v ČR.

Beran vs. Beranek Lumen 20.07.2004 23:02
Aha, uz se zacinam trochu orientovat ze starsich diskusi ...

chrudim a radnice catty 20.07.2004 22:33
Když už se tady bavíme o odvolání pana Trávníčka - tak by se měl každý zamyslet, co v poslední době hýbalo naší ospalou Chrudimí. Napadá mě tolik mediálně známé téma letiště - kdo viděl reportáž na TV Nova, tak si o tom udělal vlastní názor a pochopil co dokáží peníze.
V mediální kampani, která na nás teď útočí ze všech stran, stojí proti sobě jedna osoba, v podobě pana Trávníčka, která se snaží udělat maximum pro obyčejné Chrudimáky (jak jsem třeba já) a na druhé straně stojí pan starosta Libý, který odjakživa podporuje podnikatele a na obyčejné chrudimáky trošku zapomíná .... tak mě tak napadá opět to letiště, kde jediná osoba, která to z radnice komentovala byl pan Trávníček, který se postavil za petici pro zachování letiště.

Pocitu, že při pokusu o odvolání pana Trávníčka jde o trochu něco jiného než co se dozvíme v tisku, se asi nezbavím.

Beran vs. Beranek catty 20.07.2004 21:59
Pan Beranek ma novostavbu ve vilove ctvrti a Beran koupil pred par lety vilu na Podhure - jen pro info :)

Beran vs. Beranek Lumen 20.07.2004 21:52
Muze mi nekdo vysvetlit kdo je kdo, u letiste ma ranc jeden z nich nebo oba?

Nechapu, jak si nekdo muze postavit barak u letiste a pak si stezovat, ze mu tam litaji letadla.

P.S. V Chrudimi zili odjakziva vidlaci, viz stavba zeleznice Praha - Ceska Trebova, ktera mela vest pres Chrudim a skoncila v Pardubicich. Kde jsou dneska Pce kazdy vidi a byvale krajske mesto Chrudim se stava jejich periferii. Nekomu proste vadilo, ze pres jeho pozemek povede trat. :)

Letiště se už ruší!? Max 20.07.2004 20:49
Táááák.
To se nám to ten náš komunální žvanil zase "vyblil." Na medální vystoupení pana Libého už opravdu není co dodat. Snad jen proletáři, skopci (B+B) a golfisti - spojte se...

...a táhněte už do háje!!!

Servus

Max

chrudim a radnice Michal Tereska 20.07.2004 15:27
Vztahoval jsem to na volby

Letiště se už ruší!? Český rozhlas Pardubice 20.07.2004 12:27
Český rozhlas 1 - Radiožurnál - poslouchejte dnes v Událostech - 13 hodin - rozhovor s panem místostarostou Jaroslavem Trávníčkem:

Start letadel z chrudimského letiště je zatím v nedohlednu.
Smlouvu mezi armádou a aeroklubem o pronájmu letištní plochy zbrzdil Úřad pro civilní letectví. Ten sdělil městu, že podle platného zákona není možné, aby civilní letiště užívala ke svému výcviku armáda. To znamená, že armáda a místní aeroklub nemohou na letišti souběžně fungovat.
Starosta Ladislav Libý by řešení viděl ve vybudování nového letiště pro chrudimský aeroklub. Místostarosta Jaroslav Trávníček to nepokládá za reálné.

http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=132

Letiště se už ruší!? Administrátor 20.07.2004 12:21
Tradičně jsem zapoměl dodat:

Poslouchejte zítra Český rozhlas 1 - Radiožurnál, pořad Pod kůži - vichřice na chrudimské radnici - středa 21.7.2004 ~ 10:35

Letiště se už ruší!? Český rozhlas Pardubice 20.07.2004 12:16
Příspěvek Českého rozhlasu Pardubice:

Tak tohle je opravdu zajímavý rozhovor, rozhodně poslechněte:

Z chrudimského letiště nevzlétlo do poloviny dubna žádné letadlo. Mohou za to nevyjasněné majetkoprávní vztahy mezi chrudimským aeroklubem a armádou. Celou causu odstartovala už před rokem petice několika obyvatelů, kterým vadil hluk letadel. Letiště však nedávno podpořilo asi 4 tisíce Chrudimáků. Ti si přejí, aby tradice chrudimského aeroklubu nadále pokračovala. V současné době spor zkomplikoval Úřad pro civilní letectví, který vydává potřebnou licenci k provozu. O vysvětlení požádala starostu Chrudimi Ladislava Libého redaktorka Naďa Kubínková.

http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=133

Výzva pro obyvatele Rampa 20.07.2004 10:58

chrudim a radnice ANO 20.07.2004 10:53
To jsem nepochopil. :( Otázka výběru? To jako, že když místo Trávníčka přijdou Pavlíčkovci, bude to ve městě fungovat líp??? Nebo snad otázka výběru ve volbách? No tam by se snad konečně mělo ukázat, že Libý a spol. už nemají na radnici co dělat....

chrudim a radnice Michal Tereska 20.07.2004 09:57
To si nemyslím. Je to otázka výběru. - min. nové koště dobře mete.

"M_I_CH_A_L_A_K" ANO 20.07.2004 07:54
Maskují se!;) A poměrně úspěšně.... :))

chrudim a radnice ANO 20.07.2004 07:52
Ale může. Nic radikálního se přeci nestane, jenom přijde někdo, kdo bude taky držet basu a pojede se dál ve stejných kolejích a bude ticho po pěšině...

chrudim a radnice Mexiko 19.07.2004 23:46
Když vzhledem k pozdní hodině odhlédnu od gramatických chyb (míří výše a výše), tak nezbývá než souhlasit. A také by stála za pozornost věc navrhovaná Likvidátorem v jiné diskuzi, a to jít podpořit pana Trávníčka na zasedání zastupitelstva.

A můj osobní komentář - když jsem se po delší době vrátil domů a od známého jsem slyšel, co se děje na radnici, tak moje první myšlenka byla, že to snad nemůže skončit jinak než defenestrací a předčasnými volbami.

"M_I_CH_A_L_A_K" six 19.07.2004 22:10
pane Adame dejte se do ust speka a zacnete myslet :o))

"M_I_CH_A_L_A_K" six 19.07.2004 22:09
OK je to Vas nazor dekuji za reakce LEV... :o))

Výzva pro obyvatele Likvidátor 19.07.2004 20:34
Vyzývám tímto všechny rozumné obyvatele aby přišli podpořit místostarostu pana Trávníčka na mimořádné zasedání které se koná 28.7 v 17 hodin v muzeu.Pan Trávníček jako jediný naslouchá potřebám obyvatel a nebojí se moci peněz, které směřují z podhůry.Jeho zásluhou se opět začíná na letišti létat.I když se jedná pouze o ultralehký provoz.Toto je velký trn v oku nejen pánů Libý a Řezníček.Ale též Beran a Beránek kteří mají vše ve své režii.

chrudim a radnice Michal Tereska 18.07.2004 22:47
Nechci být pesimista, ale Chrudim a její fungování by zachránila jen defenestrace ( referendum a předčasné volby ).
Chrudim uhasíná, miliony v hajzlu a kde nic tu nic. Starosta by měl za Chrudim dýchat a né se cpát víš a víš a při tom Chrudimáky a jejich přání přehlížet.

koalice a opozice Michal Tereska 18.07.2004 22:33
Je zajímavé, že se vedou jednání - kdo na místo pana Trávníčka a nějak všichni zúčastnění zapoměli na to, co tvrdili po komunálních volbách a po tom, co si nezávislý, ods a čssd zahrála malou domů. Vysvětlí mně to někdo ( co volbo nedo kdučsl )????

hurá do vzduchu Michal Tereska 18.07.2004 22:19
Tak jsem koukal, že se začíná létat ( Lambáda se prohání po obloze ). Slyšel jsem, že je povolení pouze pro ultráky, ale aspoň něco - tak hurá do strojů.

radní v Chrudimi Michal Tereska 18.07.2004 22:16
Na naší radnici je možný všechno.

radní v Chrudimi Max 18.07.2004 21:15
...bohužel ale musíme dodat, že takoví lidé se na naši radnici nehodí !!! Tam musejí být jiní kádři - prověření různými uhlobarony a hlavně, musejí to být vášniví golfisti - aneb kam letí míček a odkud smrděj prachy, tam je nám hej...
Tak si myslím, že Beran toho Libýho do tý Prahy za ten golfovej plácek stejně dostane... Už nebude páchat "dobro" pro Chrudimáky, už to bude celostátní. JUPIIIIIIIIIIII.

radní v Chrudimi Jan Roček 18.07.2004 07:29
Vyjadřuji plnou podporu panu Trávníčkovi. Je to člověk slušný, k občanům velmi vstřícný a se snahou městu (= nám všem) doopravdy pomáhat.

Letiště se už ruší!? Jan Roček 18.07.2004 06:53
PŘESUN LETIŠTĚ ??????? Otázka je kam ? V blízkém okolí Chrudimi nejsou žádné vhodné plochy (?) a mít letiště 10-20 km za Chrudimí nemá pro město význam...

Článek z MFD 17.7.2004:

Chrudim Petici za zachování chrudimského letiště, které od dubna nemůže tamní aeroklub využívat, podpořilo přes čtyři tisíce lidí.
Přesto obnovení jeho provozu bude složité, anebo dokonce nemožné. Starosta Chrudimě Ladislav Libý si myslí, že by se letiště mohlo přestěhovat.
Úřad pro civilní letectví upozornil vedení města, že podle platného zákona nemůže plocha za Chrudimí fungovat jako civilní letiště a zároveň sloužit k výcviku armády. Chrudimští radní se lekli, že by kvůli snaze o obnovení letiště armáda odešla. Proto nyní schválili usnesení, podle něhož je pro ně klíčové zachování armády ve městě i za cenu, že by to znamenalo odchod aeroklubu jinam. "Za daných okolností jsem připraven podpořit pomoc města Aeroklubu Chrudim při budování nového moderního letiště pro jeho potřeby v jiné vhodnější lokalitě," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý.

"To je pro nás zcela nová informace a nevíme, jak s ní naložit," uvedl zástupce předsedy chrudimského aeroklubu Vítězslav Pouč.
Podle starosty Chrudimě Ladislava Libého jsou ale zatím otevřeny všechny varianty.
"Když armáda bude souhlasit s tím, že si nechá kousek letiště a zbytek nechá aeroklubu, třeba tam budou moci být společně, těžko říct," uvedl Ladislav Libý.
"Snažíme se najít nějaké řešení, jestli jím bude znovuobnovení provozu, nebo zákaz provozu, není nikdo schopen říct. Na právní analýze, která by nám to měla objasnit, se nyní pracuje," uvedl Oldřich Nápravník, velitel 43. výsadkového mechanizovaného praporu v Chrudimi.
Lidé, kterým vadil hluk letadel, vyvolali spor o letiště a založili občanské sdružení Zóna klidu Chrudimsko, dosáhli dalšího úspěchu. Armáda s nimi podepsala dohodu, podle níž omezí své vzlety nad Chrudimí a o prázdninách nebude létat vůbec. "Dohodli jsme se na určitém omezení leteckého provozu, abychom měli možnost splnit úkoly, které máme, a zároveň to bylo akceptovatelné pro toto občanské sdružení," uvedl Nápravník.

Ten samý den vyšel v MFD zajímavý článek o trhu s byty - cituji pasáž týkající se Chrudimi:

"... nabídka volných starších bytů se v Chrudimi podle majitele tamní realitní kanceláře Jaroslava Misofa v posledních měsících zvýšila a jejich ceny dokonce nepatrně klesly. "Podle mne to ale nesouvisí se vstupem do Evropské unie ale spíše s chystaným odchodem vojáků z Chrudimi. Až dosud v Chrudimi kupovali hodně bytů vojáci, kteří teď ale v Chrudimi nevidí perspektivu a část z nich už odchází jinam," uvedl Misof."

Ať to tady není celé jenom negativní Administrátor 16.07.2004 16:25

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

16.7.2004 Pardubický - strana 1 Cyklostezka Pardubice - Chrudim čeká na obchvat

Pardubice Cyklostezka mezi Pardubicemi a Chrudimí bude.
Alespoň na papíře. Pardubický kraj si nechává zpracovávat první dokumenty pro tuto stavbu. Kdy se po ní projedou první milovníci kol je ale nejasné, nejdříve se totiž bude muset postavit nový obchvat Dražkovic a dalších vesnic. Stezka totiž částečně povede po nynější státní silnici, zčásti půjde sousedním polem.
"Kraj zadal zpracování dokumentace k územnímu řízení společně s oběma městy, náklady asi čtyři sta tisícům korun se rozdělí rovným dílem na třetiny," uvedl krajský radní odpovědný za dopravu Miloslav Macela. V územním řízení se podle něj musí vyjasnit i všechny majetkové poměry na budoucí trase.
Jedenáct kilometrů mezi Pardubicemi a Chrudimí překoná cyklostezka částečně po nynější silnici přes Dražkovice, Mikulovice a Medlešice, pak silnici opustí a povede vlevo polem. V Chrudimi vyústí v oblasti vojenského opravárenského závodu, do Pardubic vstoupí po nynější silnici. "Stezka počítá s tím, že nejdříve bude vybudován obchvat Dražkovic a Medlešic," upozornil Macela. Pokračování na str. C2

Pokračování ze str. C1 Odhadovat si termín výstavby si netroufá. "Pokud se vyřeší majetkoprávní věci s pozemky, je to jen otázka peněz a Státní fond dopravní infrastruktury je má pro tuto akci rezervované," tvrdí Macela.
Podle krajského radního Jana Čulíka bude dokonce stát cykloturistiku finančně ještě více podporovat. "Podle současných pravidel dá šedesát procent stát, ostatní musí být vlastní," uvedl Čulík. Jak se o zbylé náklady výstavby podělí města a kraj, není dosud jasné. Dřívější odhady celkových nákladů včetně výkupu pozemků se pohybovaly kolem šestatřiceti milionů korun.

Stezka bude mít osvětlení i dopravní značky

Stezka by měla být široká přes tři metry a bude osvětlená pouličními lampami. Tam, kde povede po současné silnici, se její povrch nově upraví. Na vozovce budou označeny jízdní pruhy pro oba směry, u křižovatek budou stát dopravní značky upravující přednost v jízdě. Jiné budou upozorňovat na riziková místa s případným spádem.
Do budoucna by měla stezka navazovat na cyklostezku z Pardubic do Hradce Králové.

Autor: (pav)

radní v Chrudimi Administrátor 16.07.2004 16:16

16.7.2004 Pardubický - strana 1 Starosta Chrudimi viní svého zástupce

Chrudim Starosta Chrudimi Ladislav Libý a jeho zástupce Petr Řezníček podali trestní oznámení na svého kolegu místostarostu Jaroslava Trávníčka (ČSSD), protože podle nich překročil své pravomoci při podpisu smlouvy na výstavbu bytového domu. Zároveň chystají změnu ve vedení města, sociální demokraty hodlají i s Trávníčkem poslat na mimořádném zasedání zastupitelstva 28. července do opozice a nahradit je Chrudimskou volbou a Koalicí. Trávníček obvinění odmítá.

Jablkem sváru je smlouva na výstavbu domu

Trávníček zhruba před dvěma měsíci podepsal smlouvu s firmou BW stavitelství na stavbu bytového domu. Podle zdroje z městského úřadu to bylo ve chvíli, kdy nebylo ještě jisté, že státní dotace na tuto akci přijde a město nemělo na tuto věc ani schválené peníze v rozpočtu. "Po konzultaci s právníky jsme podali trestní oznámení," uvedl starosta Chrudimě Ladislav Libý (ODS). Oznámil to na tiskové konferenci města, kde seděl i Trávníček. Zatímco Libý hýřil dobrou náladou a nahlas se těšil, že odlétá na dovolenou, Trávníček byl viditelně rozrušený.
"Městu mohla být způsobena škoda," uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček. "Dotace byla jistá, měl jsem pojistku, která by to řešila, kdyby se to zpozdilo," řekl Jaroslav Trávníček.

Věc by měla prošetřovat policie

Podle dvou nezávislých zdrojů Okresní státní zastupitelství Chrudim už dospělo ohledně trestního oznámení k závěru, že celou věc by měla prošetřit policie. Okresní státní zástupce však nebyl včera k zastižení, a tak to nemohl potvrdit.
"Trestní oznámení jsme ze státního zastupitelství dosud neobdrželi," uvedla tisková mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.
Trávníčka jeho kolegové podezřívají z trestného činu maření úkolu veřejného činitele z nedbalosti s trestní sazbou až tři roky vězení.
Trestní oznámení může podat kdokoliv na kohokoliv. Zda byl k jeho podání důvod, ukáže až vyšetřování policie. "Neudělal jsem žádnou chybu, mám zájem na tom, aby to bylo vyšetřeno co nejdříve," uvedl Trávníček.

Více viz Chrudim.... na str. C3

Místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček byl obviněn radními z překročení pravomoci a bude patrně odvolán.

Autor: DAVID PŮLPÁN

radní v Chrudimi Administrátor 16.07.2004 16:15

16.7.2004 Pardubický - strana 1 Puč na radnici je zvláštní

Pád vlády nebo výměna politiků na radnici má ve vyspělých společnostech jasná pravidla a jednání politiků jsou čitelná.
V Chrudimi se bude nyní měnit složení rady. Proč tomu tak je, ale zůstává záhadou. Dopustil se místostarosta a sociální demokrat Jaroslav Trávníček po čtyřech letech ve funkci skutečně nějakého pochybení? Jsou pravým důvodem dlouhodobé neshody, jak říká starosta Ladislav Libý (ODS)? Proč tedy přizval před rokem a půl sociální demokraty znovu do koalice? Nebo má pravdu Trávníček, když tvrdí, že snaha ho sesadit, je pomsta za jeho podporu chrudimskému aeroklubu, který bojuje o letiště? Co je pravou příčinou současných událostí, asi vědí jen sami politici. Neprůhledné jednání ale vytváří podhoubí pro vznik fám. Podobný styl jednání totiž do politiky, natož komunální, vůbec nepatří.

Autor: JIŘÍ TŮMA

radní v Chrudimi Administrátor 16.07.2004 16:14

16.7.2004 Pardubický - strana 3 Chrudim bude mít nové radní

Chrudim Chrudim s největší pravděpodobností čekají změny ve vedení města. Občanská demokratická strana starosty Ladislava Libého a Sdružení nezávislých místostarosty Petra Řezníčka totiž včera vypověděly koaliční smlouvu sociálním demokratům. Do nové koalice přizvaly Chrudimskou volbu i Koalici.
Libý a Řezníček už nechtějí pracovat s místostarostou Jaroslavem Trávníčkem z ČSSD. Před několika dny na něj dokonce podali trestní oznámení. "Panovaly mezi námi dlouhotrvající neshody," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Nezávislí kandidáti a ODS nyní vyzvali dva sociální demokraty v městské radě, aby odstoupili. "Pokud jejich zástupci nerezignují na své funkce dobrovolně, tak budou na zastupitelstvu 28. července odvoláni," uvedl předseda Oblastního sdružení ODS v Chrudimi Ivan Pištora.
Zatím se zdá, že nová koalice vznikne v Chrudimi bez větších problémů. Například zástupci Koalice, tedy unionistů a lidovců, kteří až dosud seděli v opozici, se k tomu staví vstřícně. "O této středopravé koalici jsme vlastně jednali hned po komunálních volbách, ale ODS to tehdy odmítla a dnes se k tomu opět vrací. Je to poměrně reálná varianta. Dohodli jsme se i na programových záležitostech," uvedl zastupitel Koalice a radní Pardubického kraje Miloslav Macela.
Jeho seskupení chce na radnici prosazovat rychlé vyřešení průmyslové zóny, oživení centra a lepší fungování městského úřadu.
Zatím není jasné, kdo a zda vůbec nahradí Jaroslava Trávníčka na postu místostarosty.

Budování dvou bytových domů na Větrníku uspíšilo politickou roztržku v Chrudimi. Za podpis smlouvy na jejich výstavbu čelí místostarosta Jaroslav Trávníček z ČSSD trestnímu oznámení.

Autor: (dp)

radní v Chrudimi Administrátor 16.07.2004 16:13

16.7.2004 Pardubický - strana 3 Místostarosta Chrudimi: Ušetřil jsem devět milionů

Chrudim Místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček je přesvědčen, že neudělal chybu, přestože na něj kvůli jeho podpisu smlouvy s firmouBWstavitelství na vybudování bytového domu podal starosta a první místostarosta trestní oznámení. Považuje to jen za záminku. "Mám k dispozici právní rozbor, podle kterého byl můj postup v pořádku. Podepsal jsem smlouvu ještě předtím, než přišly peníze, ale to byla jedna z podmínek, aby mohla být uzavřena smlouva o dotaci se Státním fondem rozvoje bydlení. Peníze jsou už k dispozici a včasným podpisem smlouvy se ušetřilo městu devět milionů korun bez daně. Kdybychom to s firmou včas nepodepsali, stavěla by objekt firma druhá v pořadí, která měla cenu o tuto částku vyšší," uvedl Jaroslav Trávníček.

* Zástupci dvou koaličních stran chtějí, abyste odstoupil, jinak vás z funkce odvolají. Uvažujete o rezignaci?

Ne. Věřím, že zastupitelům vše vysvětlím, a pokud se budou řídit vlastním rozumem a ne podle pokynů svých stran, nemohou mne odvolat. Celou záležitost považuji za záminku, jak se mne zbavit.

* Proč?

Jsem přesvědčen, že je za tím spor o chrudimské letiště. Snažil jsem se i přes odpor některých radních pomáhat aeroklubu, aby mohl pokračovat. Jestliže starosta a jeho zástupce tvrdí, že jsme měli i další vážné neshody, já o nich nevím.

Autor: (dp)

radní v Chrudimi Administrátor 16.07.2004 15:15
Raději se zopakuji, aby to někomu neuteklo:

Chladné a deštivé léto přineslo vichřici na chrudimskou radnici. Chystá se odvolání místostarosty Jaroslava Trávníčka. Starosta Ladislav Libý a místostarosta Petr Řezníček na něj podali trestní oznámení. A důvod - Jaroslav Trávníček překročil své pravomoci veřejného činitele.

Na chrudimské radnici radikálně zhoustla atmosféra. Starosta Ladislav Libý a místostarosta Petr Řezníček podali na druhého místostostarostu Jaroslava Trávníčka trestní oznámení.

Podle slov starosty bude Jaroslav Trávníček s největší pravděpodobností příští týden odvolán.

Zvukový záznam: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=134

Letiště se už ruší!? Administrátor 16.07.2004 15:10
A jinak úterý příští týden poslouchejte příspěvek na toto téma na Českém rozhlasu Pardubice Radiožurnál.

Dopoledne - pořad Pod kůži, tuším že v 10:00.

Letiště se už ruší!? Administrátor 16.07.2004 15:08
Přesně tak. Návštěvnost teď máme pomalu o 50% nižší Bohužel, škoda

Letiště se už ruší!? Český rozhlas Pardubice 16.07.2004 15:05
Možné odvolání pana místostarosty J. Trávníčka (hlavního zastánce letiště na radnici) mne zaskočilo, více informací viz. příspěvek: Chladné a deštivé léto přineslo vichřici na chrudimskou radnici. Chystáse odvolání místostarosty Jaroslava Trávníčka. Starosta Ladislav Libý amístostarosta Petr Řezníček na něj podali trestní oznámení. A důvod -Jaroslav Trávníček překročil své pravomoci veřejného činitele.
Na chrudimské radnici radikálně zhoustla atmosféra. Starosta LadislavLibý a místostarosta Petr Řezníček podali na druhého místostostarostuJaroslava Trávníčka trestní oznámení. Podle slov starosty bude Jaroslav Trávníček s největší pravděpodobnostípříští týden odvolán.
http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=134

Bude se snažit udržovat článek se souhrnem aktuální: http://www.chrudim.info/zpravy/vypis.php?kategorie=15

Admin

radní v Chrudimi Zorro 16.07.2004 13:52
A je tu další umělá konstrukce v režii berana s beránkem, protože libý a řezníček jsou beranem podplacení ubožáci. Libému dokonce slíbil zaplatit volební kampaň do senátu (! ta krysa chce dělat senátora !).
Obvinění pana Trávníčka je stejný podvod jako řada předchozích (v Chrudimi není letiště, petice proti letišti nebo občanské sdružení zóna klidu).
Ty zrůdy (b & b) mají v pozemcích u letiště peníze a půjdou přes mrtvoly. Lidem z Aeroklubu už vyhrožovali.

Crudimáci, do střehu ! Poteče krev.

radní v Chrudimi Rampa 16.07.2004 12:45
Nejde mi na rozum, ze nekdo usetri mestske penize a ma byt odvolan. Nekdo pemezmi neucelne plytva a nic se nestane. No partne to bude jako u nas v kocourkove Tak to je fakt na ... ((

radní v Chrudimi Jana Vomočilová 16.07.2004 12:24
Už jste četli dnešní přolohu MF pro Pardubický kraj ? Je tam popsána "výměna" městských radních v Chrudimi, boj místostarosty Trávníčka o letiště a jeho následné odstranění z vedení města. Je mi z toho už tady opravdu špatně. Zvítězí peníze p. Berana a Beránka a nebo přání většiny obyvatel města ???

Letiště se už ruší!? Michal Tůma 16.07.2004 08:04
Tak to jsem koukam panikaril zbytecne. Veze pro vycvik parasutistu a rozhledna se mi lehce (tezce zamnenili). Videl jsem nejakou konstrukci na boku a uz jsem udelal ukvapeny zaver.
Úsměv .

Rozhledna? Doufam ze bude nekde pobliz. Aby jsme mohli vychutnavat krasna panoramata. Mne osobne se libi pohled ze silnice mezi Janovicemi a Zbyhnevicemi (jeste pred lesem samozrejme) smerem na Chrudim. Jo, ale z letadla je to neco jineho. Loni jsem stravil neuveritelne krasnych 15 mint v Z-43 a byla to naprosta bomba.

Letiště se už ruší!? Rampa 16.07.2004 05:57
Nejak jsem nemel cas, proto jsem se neobjevil. Ale sleduju to.
Kroky jsou jednoduche, nekoncici jednani a vysvetlovani, a jako jiz od zacatku vysvetlujeme predevsim armade a ted panu veliteli Napravnikovi. Ma vazne obavy ze neni mozny soubeh provozu civilniho a vojenskeho. Jinak ta kontrukce je opravdu rozhedna, pro kterou se hleda vhodna lokalita na postaveni.

Letiště se už ruší!? Georgina 15.07.2004 22:19
Co bys nechtěl? Okurková sezóna je v plném proudu...Úsměv

Letiště se už ruší!? Max 15.07.2004 21:25
Ted teda nevim, co se s letistem a tahanicemi okolo nej vubec deje. Po "demonstraci," na namku se na foru vubec nehlasi Rampa Mc KVAAAK s hlaskami z ridici veze, jake kroky ted aeroklubaci podnikaj-jestli teda vubec nejake podnikaj, co chysta Dave z Podhury,krome uplaceni beztak nanicovatych zelenych mozkuuuuu, pan Lebduska se svymi, s prominutim anarchistickymi hlaskami je pravdepodobne na dovolene (nic proti němu), Adam a divokej bill rusej nocni klid v Michalaku za dohledu SIXe ...a k tomu Vase info, ze Trava jde z rathausu

Zatim opravdu celkove tak nejak vlazneeeeeeee leto...

Servus

MAX

Letiště se už ruší!? Zorro 15.07.2004 13:41
Zaletěl jsem se podívat nad letiště. Věže pro výcvik parašutistů jsou na svých místech. Ta konstrukce u hangáru vypadá jako dobře uskladněná rozhledna.
A Nápravníku ... vyhazov z armády je málo. Ty zraješ pro nápravný ústav.

Letiště se už ruší!? Mara 15.07.2004 08:58
No tak to ti stačí docela málo k uklidnění .... to bych tě chtěl mít doma Úsměv , ale nyní vážně !!! Kde jsou sliby aeroklubu že je vše již na spadnutí ??? kde mají povolení ??? zatím nic a čas pracuje proti nim ...... BaB podepsali smlouvu s armádou o nelítání, Trávníček (zastánce letiště ???) bude pravděpodobně odvolán a tím vším se to pro aeroklub komplikuje .... jsem na to vše zvědavej. Bohužel, škoda

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47  46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.