Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Ceny benzínu v Chrudimi Lukas Nemec 08.09.2004 14:44
Chrudim je holt exkluzivní město Úsměv - stává se z ní New Beverly Hills.

Když vidím ty ceny bytů .... , nejlepší jsou stejně 1+1 (skoro 800k) atd.
Reagovat na tento příspěvek

Ceny benzínu v Chrudimi Georgina 07.09.2004 22:36
Naprosto souhlasím a přidám další komoditu, ve které jsme s cenami na republikové špičce - byty. O prázdninách vyšel v MF Dnes článek týkající se cen bytů a představte si, že Chrudim je na 10. místě v ČR...
Jen mi unikají důvody, v čem je Chrudim tak špičková, že tu musí být skoro nejdražší byty z celé ČR...

Co to bude v Chrudimi? abraxas 07.09.2004 12:24
Zdroj: Noviny Chrudimska Datum: 27.08.2004 Autor: ROMANA NETOLICKÁ

Hrochův Týnec - Kdo sídlí ve zdejším dětském domově se školou (DDŠ)? Nemusí se veřejnost obávat agresivity těch, kteří uprchnou?

Text článku odstraněn administrátorem serveru.

Ceny benzínu v Chrudimi Blix 07.09.2004 09:59
Jde asi především o značkové pumpy. Jelikož mám auto, které má něco za sebou a nebojím se tedy neznačkových pump, tento problém mne tolik netrápí. Tankuju "ve dvoře" proti lihovaru a cena je plusminus desetník ve srovnání s Globusem v Pardubicích, někdy levnější (N95 aktuálně 25,90?). Takže u mne buď "dvůr" n.
Globus...
S pozdravem Blix Úsměv

Ceny benzínu v Chrudimi Lukas Nemec 07.09.2004 09:58
Kdyby se to týkalo jen benzínu!

Když porovnám ceny Hypernovy v Chrudimi s cenami Hypernovy v Průhonicích (u Prahy), tak jen žasnu. Jasný - Hypernova tu zatím kromě Plusu a Pardubic nemá žádnou konkurency.

Já si jen vždycky říkám ..... průměrná mzda je tady hluboko pod celorepublikovým průměrem, jeden z nejslabších regionů .....
tak proč bychom ty lidi tady ještě trochu nezařízli vyššíma cenama.

Ceny benzínu v Chrudimi divokej bill 07.09.2004 08:16
Lepší bude doufat, že se tady oběví nějaký nenáviděný hypermarket s vlastní čerpací stanicí a udělá nebohým místním pumpařům to, co udělá ostaním nebohým místním obchodníkům, donutí je trochu snížit marže.

Jinak bych chtěl poznametat, že rozdíl v ceně 27,90 a 25,30 je necelých 10% a to není nic neobvyklého ani u jiných druhů zboží.
Je to asi takový rozdíl, že pokud si průměrný řidič dá jednou měsíčně místo večeře v restauraci chleba s máslem a rajče, tak může klidně tankovat dražší benzín a ještě udělá něco pro své zdraví

Ceny benzínu v Chrudimi Michal Tereska 07.09.2004 08:03
Tak tak Chrudim má hodně drahý benzín, osobně taky tankuji v Pardubicích, 1,50kč rozdílu na litru mezi značkovými benzinkami v Pcích a v Chrudimi je dost, to je půlka povinnýho ručení ročně.

Co to bude v Chrudimi? divokej bill 07.09.2004 08:03
V Přestavlkách je to dětský diagnostický ústav a jsou tam zejména děti z rozvrácených rodin, které trpí LMD nebo něčím podobným, takže vyžadují speciální pedagogy a o trochu větší péči. Jsou to povětšinou menší děti, ty větší jsou potom v Hrochově Týnci

Ceny benzínu v Chrudimi Mexiko 06.09.2004 22:15
dneska jsem bral benzin v Kovarove (nedaleko Sece) za 25,80. To uz se skoro vyplati jezdit natankovat plnou nadrz az tam .....

Ceny benzínu v Chrudimi Max 06.09.2004 15:22
Je pravdou, ze v cenach benzinu nam konkurujou uz jen v Praze.
Tahle situace je v CR uz odedavna a tak jsem se naucil, stejne jako Rampa a asi mnoho ostatnich, brat jinde nez v CR... Samozrejme, ze se nevyplati jezdit pro 10 l do PCE nebo jinam, ale pri tomhle odberu se nevyplati jezdit uz vubec.
Navic, v okolnich obcich (Chrast, H.Mestec) je snad o neco malo vyhodnejsi...

Takze jak to v Chrudimi znam a sleduji, tak to vypada na bojkuuuuuuuutek... A nebo rovnou petici Ok?

Adieu

Max

Co to bude v Chrudimi? Aleš Novák 06.09.2004 13:08
Že by nám nyní vadily děti? Naposledy nám vadila nová továrna. Co nám bude vadit příště?

Ceny benzínu v Chrudimi Rampa 06.09.2004 11:35
Proto v Chrudimi uz delsi dobu netankuju.Kdyz vim ze pojedu kolem levne pumpy tak si veznu 20l kanistr a je po problemu.A jinak treba pri ceste na jih cech me ohromila cena 24,60 Kc (natural) minuly tyden.

Ceny benzínu v Chrudimi Vaklaf 06.09.2004 10:44
Sohlasím plně s Jirkou. Stačí si porovnat cenu Naturalu 95 u Aralu v CR - za 27,90 Kč a u Aralu v Pcích za 26,20 Kč. Byl jsem minulý týden v Písku a takhle vysokou cenu měli jen v okolí Zruče n/S.
Bylo zajímavé sledovat i minulé zlevnění benzínu. Zatímco v Pardubicích reagovali na zlevnění ropy skoro okamžitě, v Chrudimi v klidu vydrželi na vysoké ceně až do dalšího zdražení Bohužel, škoda

Ceny benzínu v Chrudimi Jirka 06.09.2004 09:25
Rád bych tady otevřel diskusi na téma ceny benzínu v Chrudimi. V sobotu jsem možnost projet polovinu České republiky a to mi otevřelo oči. Ceny benzínu v našem městě jsou snad nejvyšší v celé republice. Připomínám, že u dvou největších benzínek v Chrudimi stojí 1 litr Naturalu 95 27,90 Kč. (Stejná cená = náhoda?). Stačí se podívat do Pardubic a motorista rázem ušetří kolem 1,50 Kč na litru. Ještě lepší ceny mají v Kolíně, kde litr Naturalu 95 stojí něco málo přes 25 Kč! V dalších oblastech, které jsem projel byla cena benzínu v průměru minimálně o korunu levnější. Protože chrudimský region patří co se týče průměrné mzdy na samý konec republikového průměru, ptám se tedy, proč jsou u nás ceny benzínu tak vysoké? Nechci nikoho obviňovat z nějakých dohod, ale nějaký důvod to mít musí. Proto existuje jediná možnost, nekupovat benzín v Chrudimi a tím donutit prodejce k jeho zlevnění na úroveň běžnou v okolních městech

Co to bude v Chrudimi? Blix 06.09.2004 07:21
Někde jsem četl, že snad Vaňkovy školky? Bez záruky...
S pozdravem Blix Úsměv

Ať to tady není celé jenom negativní Lebduška Josef 03.09.2004 12:20
Já jsem to asi špatně pochopil. Domníval jsem se, že se jedná o naučnou stezku v Žel. horách, 10 km za 36 mil. Nic proti cyklistům a cyklosezkám, ale stejně - kdo bude platit osvětlení, údržbu atd. Nemělo by se ušetřit, (určitě alespoň osvětlení, cyklisti mají mít za snížené viditelnosti světlo)a ušetřené peníze použít např. na obchvat Chrudimi?

Co to bude v Chrudimi? ANO 03.09.2004 08:08
Pokud se nepletu, jde o část DVÚ, která je t.č. v Přestavlkách - nejsou prý peníze na odkup budovy a bezúplatně město převádět nechceOk? Prý se vyplatí postavit novou budovu přímo v Chrudimi. Kde? No tak to už si nepamatuji.Tak to je fakt na ... Ale určitě se tu najde někdo, kdo ví víc...

Co to bude v Chrudimi? Lebduška Josef 03.09.2004 07:07
Máte někdo bližší informace o chystaném přemístění dětského domova? dětského nápravného zařízení? z Hrochova Týnce do Chrudimi? Jaký typ zařízení to je, jaké jsou zkušenosti v H.
Týnci, kde má být?

Ať to tady není celé jenom negativní Max 01.09.2004 12:02
Tak nevím, ale na stávající cestě do Pce (tj I/37) byste nedojel ani do Medlešic a sejmul by Vás první trambus... Ať už ta cyklostezka stojí i když odhadnout přiměřenost uvedených nákladů opravdu nedokážu (ačkoliv bude-li to dle Mary i s výkupy pozemků, tak snad Ok?

Max

P.S. A protáhl bych to až na Škrovád a dál a dál...

Ať to tady není celé jenom negativní Mara 01.09.2004 09:36
To je špatně pochopeno, jedná se podle mě o výstavbu nové cyklostezky včetně výkupu pozemků z CR do PCE a stezka by měla být osvětlená a šíře 2-3m .... to pak bude takovejhle ranec, jinak to značení cyklotras je již hotové.

Ať to tady není celé jenom negativní Lebduška Josef 01.09.2004 08:35
Nevím jak se staví cyklostezky a jak bude vypadat ona naučná, ale 36 mil na 10 km?? To bych chtěl stavět. To se totiž vybere stávající cesta, na sloupy se připevní tabulky (1 cca na 1 km v ceně asi 200 Kč), přépadně se žlutou barvou nastříkají na asfalt šipky. A cyklostezka je hotova. Odhaduji náklad na 1 km max. 1000 Kč.

Supermarkety atd... Lebduška Josef 01.09.2004 08:20
Až nikdo nebude v supermarketech nakupovat, neudou růst.
Prostá rada: všichni, kdo jste proti nim, nakupujte jinde, nebo si zkuste otevřít vlastní obchůdek.

Supermarkety atd... abraxas 31.08.2004 14:13
Milé nevím_nevím, ani jeden ze supermarketů neplánuje stavbu na pozemku města. Ani Penny Market, mimochodem, na něm nestaví.
Jistě lze zapojit se do stavebního řízení, třeba kdyby Vám market stínil rybízu. Jinak nemám než osvědčenou radu: petice, petice, petice; svést všechno na město, popřípadě tvrdit, že místostarostovo syn nebo syn šéfa Aeroklubu si berou holku z Billy. Jednak je to prašť jako uhoď a jednak jsem dospěla k závěru, že by se jeden dřív uvysvětloval, než by dovysvětlil.
:o)

Ať to tady není celé jenom negativní divokej bill 31.08.2004 11:24
Za 36 milionů korun postavíš 10 km cyklostezky nebo 200 m obchvatu. Takže je asi jasné, co má nebo nemá smysl. Navíc peníze na cyklostezky jdou z jinýh fondů než peníze na obchvaty, a nejde získat peníze na jedno a použít je na něco jiného. Jsem pro cyklostezku a doufám, že po jejím dokončení bude na silnici zákaz vjezdu cyklistů a všichni řidiči co tam srazí cyklistu budou automaticky zproštěni viny.

Naposledy Palučiny ANO 30.08.2004 22:10
Bez diskuze: tohle JE průser. Pan Chládek zakládal Palučiny pro děti a teď jim nesmí (kvůli jednomu člověku) sloužit. Jen to, prosím, neberme jako konec - tohle je ZAČÁTEK! Začátek na jiném místě, ale pokud se to povede, a já tomu věřím, bude to vlastně teprve to správné naplnění účelu Palučin - aby ti lidé, kteří se tam setkají, společně něco dělali pro děti a aby společně něco dokázali... DRŽÍM PALCE!!! Ok?

Naposledy Palučiny Administrátor 30.08.2004 18:18
Turistická základna v Palučinách táborem Indiánské léto 2004 definitivně ukončila svou činnost - vedoucí a instruktoři, kteří celoročně pracovali v Palučinách s dětmi, rodiče, jejich děti, kamarádi všeho věku se rozhodli založit občanské sdružení PALUČINY, ve kterém by rádi pokračovali v tradici a vytvořili tradici novou.Takže Palučiny žijí dál v občanském sdružení PALUČINY.
Vše o tomto sdružení a hledání nových možností najdete na www.paluciny.aktualne.cz nebo se můžete dozvědět na setkání PALUČINY a co dál, které se uskuteční 11.září 2004 od 14,00 v Janderově.

Mgr.Jitka Hlaváčová

Ať to tady není celé jenom negativní Administrátor 30.08.2004 18:08

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

30.8.2004 Pardubický - strana 1 Železné hory nabídnou cyklistům naučnou stezku

Nasavrky Cyklisté z Pardubicka a Chrudimska se mohou těšit na vánoční dárek od správy Chráněné krajinné oblasti Železné hory a odborníků z chrudimských Vodních zdrojů. Do konce roku pro ně zpřístupní první část naučné geologické stezky.
Stezka, která podle vedoucího správy chráněné krajinné oblasti Františka Bárty nemá zatím v České republice obdoby, provede cyklisty po největších geologických zajímavostech Železných hor.
„Kostru první zhruba padesátikilometrové větve cyklostezky z Hlinska do Chrudimi se sedmi zastávkami bychom rádi předali cyklistům do užívání ještě letos. Zbytek této trasy chceme dokončit příští rok na jaře před zahájením sezony. Pokud vím, v Česku zatím podobně zaměřená naučná cyklotrasa není,“ uvedl Bárta.
Tři cyklistické stezky s informačními tabulemi turisty seznámí se zajímavými místy a následky geologických procesů i těžby v Železných horách.
Pokračování na str. D2

Pokračování ze str. D1 „Původně jsme plánovali asi tříkilometrovou stezku pro pěší mezi Slatiňany a Rabštejnskou Lhotou. Trochu se nám to ale rozrostlo, když jsme zjistili, že cyklista by potřeboval dva nebo tři dny času, aby objel všechna místa, která mu můžeme v Železných horách ukázat,“ řekl Bárta.
Většinu stezky zaplatí stát a na část budou muset přispět obce.
„Nyní vše záleží na tom, jestli ministerstvo životního prostředí uvolní včas dost peněz. Jinak věřím, že nám starostové a obecní zastupitelé při žádostech o umístění tabulí a finanční přispění vyjdou vstříc,“ řekl Bárta, podle kterého o budování dalších dvou geologických cyklotras rozhodnou peníze a zájem turistů o tu první.

Autor: VÍTĚZSLAV DITTRICH

Supermarkety atd... nevim_nevim 28.08.2004 02:03
Vážená poroto, vážené město, zasedající, předsedající...to opravdu myslíte vážně, opravdu necháte chrudim zničit těmahle hnusnýma monstrama, rozhlédněte se na náměstí nebo kdekoli jinde poblíž centra...mám si koupit boty nebo boty a nebo boty, nebo hadry a zase hadry ? Ale klidnejch obchůdků potravin stále ubývá. Nestojíme o davovou psychózu v Hypernově nebo jiných sračkách, které tu mají vyrůst. Zamyslete se všichni, pohodlnost, prospěchářství a majetek nic víc. Jak že si říkáme, lidi snad ?? A stavíme se nad ostatní živočichy, přitom jsme ti nejzbabělejší a nejslabší. Utopíme se !!!

mám dotaz divokej bill 27.08.2004 13:21
Na čističku by měla být napojena domácí kanalizace (to co teče z domů), nedovedu si dost dobře představit, jak by mohly přes čističku protékat i svody dešťové vody - to co nateče do kanálů z ulic. To by musela být čistička velká jak malá přehrada.

mám dotaz Lebduška Josef 26.08.2004 19:38
Strážníci v autě nemohou do ničeho šlápnout, to je asi ten hlavní důvod proč je jinak nevidíš.
S tou kanalizací, zaznamenej si datum, třeba to i vyfoť a zavolej městskou policii či podej dotaz (stížnost) na odbor ŽP při MěÚ.
Já jsem se dosud domníval, že veškerá kanalizace v Chrudimi je napojena na čističku Takže asi nějaký podraz. A s těmi pejsky. Určitě by bylo správné, aby si každý po tom svém uklidil. Ale máme také institut alternativních trestů. A pro mnohé mladé provinilce by bylo jistě velmi vhodné (a možná i účinnější), aby sbírali třeby týdem psí hovínka, zametali chodníky apod., místo různých pokut, které za ně stejně zaplatí rodiče.

Místostarosta Lebduška Josef 26.08.2004 19:27
Myslím, že hodnotit nového místostarostu je příliš brzo.
Určitě má vzděláníi zkušenosti, nyní tedy má možnost to zúročit. Tady by snad nemělo jít o vztah politických stran, mělo by jít o vztah lidí k svému městu. Jde přeci o to,aby Chrudim prosperovala, aby město financovalo projekty, které přináší prospěch všem (nebo alespoň většině lidí) žijícím v tomto městě a ne projekty na kterých vydělá několik jednotlivců a město to platí. Aby peníze patřící vlasně nám ,občanům města byly vynaloženy s maximální účelností a ne tak, jako např. na slavnou PZ, kdy zastupitelé schválili její vybudování za cca 70 mil. Kč.
Dnes již bylo v souvislosi s PZ utopeno 150 mil. a min. dalších 100 se ještě utopí. A díky nevhodné poloze bude velmi obtížné najít vhodného investora. Má takovéto vyhazování peněz smysl? Nebylo by lépe přiznat chybu? Proč navíc jako součást PZ byl vykoupen pozemek (a ne lacino) u silnice na Pardubice směrem k depu, který s PZ nesouvisí, je k ničemu? Takže novému místostarostovi není co závidět, finance už nejsou, majetku přinášejícího peníze město také již moc nemá, plány jsou velké a jak z toho ven?

Místostarosta catty 25.08.2004 18:49
Jelikož bytová politika není prioritou ODS pochybuju, že pan Čechlovský má jinou volbu než dělat politiku ODS :( Může to být pohodový člověk, ale jednou je zvolen jednou stranou a musí držet BASU. Co myslíte, že je pod výrokem pana starosty o špatné komunikaci - ČSSD a ODS se nemůžou domluvit nikdy, nemají stejné priority a to ani na komunální úrovni. Bytová politika v Chrudimi - ODS razí heslo POMOŽ SI SÁM a hlavně jak umíš, na prostředcích nezáleží - myslíte, že se ještě někdy postaví něco za pomoci města (kromě rozjetých projektů) :(

Den otevřených dveří chrudimských památek Administrátor 23.08.2004 13:25

23.8.2004 Pardubický - strana 2 Kostel se po výmalbě znovu otevře

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi, který je už několik měsíců kvůli malování interiérů uzavřen, se opět otevře veřejnosti v sobotu 11. září na Den otevřených památek.

A co říkáte na pouť? Blix 23.08.2004 09:54
Dřív jsem zašel, ale nyní jen se sebezapřením kvůli potomkovi.
Když pominu finanční stránku a ten všudypřítomný kýč a nezakrytě čišící snahu vydělat, tak ten řev je nesnesitelný...za hodinu mám hlavu dvojitou. Opravdu si kolotočáři myslí, že to je to (ten řev) co "lid" žádá? Spíše tím chtějí oblbnout a zakrýt chudost a mělkost. Myslím, že většina lidí to prostě trpně přejde, protože si myslí, že s tím stejně nejde nic udělat. Ale určitě jim to není moc přijemné...
S pozdravem Blix Úsměv

mám dotaz Blix 23.08.2004 09:07
No mě taky vadí neuklizené výsledky psích "přičapnutí", ale zase je to v lidech-majitelích. Někdo to dokáže bez problémů a někdo jen drží alibisticky sáček v ruce, krátké rozhlédnutí, zhodnocení situace a...zrychleným krokem pryč. A někdo argumentuje, že platí dost aby musel sbírat...To nedokážu posoudit - kolik vyprodukují psi ve městě a kolik by stálo platit tolik lidí a techniky aby ty "výsledky" nebyly, možná by se někdo divil kdyby se to pak rozpočítalo na psa. Ale stejně není technicky možné, aby za každým psem hned někdo placeně sbíral, takže to vlastní sbírání mi přijde efektivnější...
Hm...trochu jsem uhnul od hlavního tématu...omluva.
S pozdravem Blix Úsměv

Proč je v našem "Zdravém městě" takový bordel? Blix 23.08.2004 08:41
Nejspíš je to pravda - určitě se najdou města či místa v nich, která jsou ve srovnání s Chrudimí "hanebnější". To ale mě moc neutěší, protože rovněž určitě existují naopak lépe upravená města. Je to o lidech a prasatech mezi nimi. Co bordelu poletuje po trávnících, petek, sáčků apod. Když někdo dokáže zahodit obal od nanuka nebo šlápnout vajgl ve výtahu domu kde žije, tak potom fakt nevím... A to nemluvím o blbečcích, kteří předvádějí svoji "sílu" a nebojácnost když jdou z hospody a zdemolujou na co přijdou - lavičky, značky, stromky....Já kolikrát chodím půl dne po Chrudimi s papírkem od bonbónu v kapse (unesu ho), protože většina košů je v řece...náááramná sranda! S povzdechem Blix...

A co říkáte na pouť? Darilla 21.08.2004 11:12
Je to tak ! Mimochodem, kdo se pak stará o úklid ulice po pouti? Kolotočáři jistě ne.

Místostarosta Max 20.08.2004 13:05
Ta otázka asi byla sice na mě (viď Džoržýno), ale s Márou souhlasím... Dodatečně ještě ta bytová politika, "za kterou" ho vyšoupli...

MAX

Místostarosta Mara 20.08.2004 12:48
Co třeba vstřícný přístup k lidem a hlavně získávání dotací ??, Travníček cca 20 mil na vyjímky ministrů + další co by stejně prošly ... . Dále alespoň relativní nestrannost a nepodjatost.
Úsměv stačí ??

Místostarosta Georgina 19.08.2004 19:48
Drahý Maksmilijáne, chceš a modlíš se, aby byl p.Čechlovský důstojným nástupcem p.Trávníčka. Mohl bys mi stručně nastínit, co záslužného p.Trávníček pro Chrudim udělal a na co má tedy p.Čechlovský navazovat? Tímto dotazem nechci rýpat, ale upřímně mě to zajímá. Ač Chrudimák, některé věci se ke mně zkrátka nedostaly v plné míře...

Místostarosta Administrátor 19.08.2004 11:56

19.8.2004 Pardubický - strana 2 Čechlovský: Chci oživit Chrudim

Rozhovor

Chrudim - Jan Čechlovský se stal novým místostarostou Chrudimi. Podle něj by se nové vedení mělo nyní zabývat oživením centra města. „Měli bychom uspíšit rozvoj centra města a snažit se ho oživit. Není to jen otázka, zda bude Široká ulice průjezdná pro auta v obou směrech, ale je potřeba rozhodnout, co bude s kapucínským klášterem a jeho zahradami, jak bude pokračovat regenerace městské památkové zóny a zelených ploch ve městě.
Pokud chceme lidi do středu města nalákat, tak se musíme zamyslet nad tím, co jim tu můžeme nabídnout,“ míní Čechlovský.

* Proč se podle vás rozpadla bývalá koalice se sociální demokracií?

Zjednodušeně řečeno ta koalice skončila na rozdílných názorech, kterým směrem by se město mělo ubírat. Domnívám se, že otázka chrudimského letiště byla úplně marginální.

* Důvodem jejího rozpadu byly také rozdílné názory na průmyslovou zónu. Jaké budou její další osudy?

Přicházím na radnici mimo jiné proto, abych to spolu s kolegy dotáhl do konce. Cílem je přivedení ne jednoho, ale více investorů do zóny. A věřím, že je najdeme. Je několik možností, jak také vyřešit napojení do průmyslové zóny. Myslím, že je čas se rozhodnout, kudy vlastně komunikace povede. Dokážu si i představit napojení v blízkosti Markovic, i když tím neříkám, že je pro mě schůdné. Hlavně je ale potřeba uvažovat nejen o napojení do nové průmyslové zóny, ale i o spojení s areálem bývalé Transporty.

* Zůstanete v čele občanského sdružení Šance pro tebe?

Ne, ve chvíli, kdy jsem byl zvolen místostarostou, jsem jako šéf sdružení skončil. Věřím, že se bude rozvíjet i nadále jen pod jiným vedením. To ale zatím není vybráno, protože proces volby na radnicí byl tak rychlý, že personální otázky jsme zatím nevyřešili.

* Sdružení také provozuje rockový klub Agora, co s ním bude dál?

Agora bude fungovat dál. Problémy, které byly loni, se vyřešily, takže žádnou další překážku nevidím.

* Nebojíte se, že pokud Agora opět získá nějaké peníze z rozpočtu města, bude v podezření, že jí pomohl místostarosta?

Nebojím. Myslím, že stejným způsobem by se v Chrudimi dalo ukázat minimálně na dvě další sdružení.

CHRUDIM PŘEDEVŠÍM. Nový místostarosta Chrudimi zvolený za ODS opouští svou činnost v klubu Agora a slibuje, že se bude věnovat rozvoji města. Za nejdůležitější považuje zvelebení centra a přivedení investorů do průmyslové zóny.

Autor: JIŘÍ TŮMA

mám dotaz Mara 19.08.2004 10:48

mám dotaz Hanča 18.08.2004 13:31
Bydlím u Stadionu a dívám se na řeku přesně proti zimnímu stadionu. Z kanalizace vytéká několikrát denně "něco", co způsobí zežloutnutí vody na poměrně dlouhou dobu.Co to "něco" je? Domnívala jsme se, že když jsme ve městě opravili náhon podle zahraničního vzoru a BYL krásný, tak tohle "něco" to musí asi kazit.
Dále bych ráda věděla, k čemu jsou používány poplatky za psa? a jak jsou postihováni ti, kteří si po psovi neuklidí.Ještě jsme neviděla strážníky, kteří by někoho upozornili, teda lépe řečeno je skoro vůbec nevidím, a když, tak v autě. Tam asi drobný pořádek nesjednají.Chápu, že se lidé vychovávají špatně, ale někde začít musíme.
Děkuji za odpověď

Místostarosta Administrátor 18.08.2004 12:39
Noviny Chrudimska - 18.8.2004

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040818000017.html

Jan Čechlovský nemá prostor k rozkoukávání, už pracuje

Kdo nahradil Jaroslava Trávníčka v křesle místostarosty? Jaké má plány, co chce dokázat? Budou mu doprava, investice a výstavba bytů blízké? Byly okolnosti vytvoření nové koalice na radnici "košer"?

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

zprzněná pozvánka na městské slavnosti Mexiko 18.08.2004 11:44
Tak jsem zahlédl plakát s pozváním na městské slavnosti. A nestydím se to nazvat ukázkou diletantismu s neschopnosti našich úředníků. Nevím, zda to má na starosti Beseda či městský úřad, ale takový úředník by si neměl vydělat ani na bublinkatou vodu.

1) je tam uveden datum PÁTEK 4.září 2004 - každý si letmým pohledem do kalendáře může potvrdit, že pátek je 3.9.

2) hned o kousek níže pro změnu uvedena sobota 6.9. !!!

3) a aby toho nebylo málo, tak úplně dole je datum raději neuveden celý - je tam jen sobota .září 2004

Takže patřiční úředníčci by měli přestat chlastat a začít honem rychle opravovat plakáty!! Než budou mít ještě větší ostudu.

PS - přečteno na plakátovací ploše vedle mostu u divadla

Místostarosta Georgina 18.08.2004 00:26
No, p. Čechlovského již nějaký ten rok znám, vím, co dokáže a aspoň jeho věk naznačuje, že to místostarostování nebude brát jako trafiku a zadělávat si na slušný důchod. Vím, že politika dokáže udělat svině i z kamarádů, ale pevně doufám, že v tomhle případě bude výjimka potvrzovat pravidlo. (teda jestli nějaké "narubyorwellovské" pravidlo o transformaci politiků ve zvířata existuje...Ok? )

Georgina

Místostarosta Max 17.08.2004 19:29
Drahá Jiřino,

rád bych s Tebou sdílel radost ze zvolení nového místostarosty.
Ve svém příspěvku poukazuješ na "kašpárky" na radnici.
Modleme se, aby se z p.Čechlovského nestal taky takovej kašpárek v barvách ODS, který nebude hájit zájmy města+nás (Trávníček to dělal - a japak dopadl), ale partaje, kteráž to tady vede tak, jak to vidíme...
Přeji panu Čechlovksému, aby zůstal "nad věcí" a pracoval pro NÁS a ne pro NĚ!!! a stal se tak důstojným nástupcem Trávníčka...

Max

Nový hospic v Chrudimi Administrátor 17.08.2004 12:50
POPTÁVKA:

Hledáme stavebně technický dozor pro přípravu a výstavbu hospice v Chrudimi. Občanské sdružení Smíření Telefon: 721 438 077 E-mail: smireni@centrum.cz

Nový hospic v Chrudimi Administrátor 17.08.2004 12:49

17.8.2004 Pardubický - strana 2 V Chrudimi má být nový hospic

Pardubice, Chrudim Dva miliony korun schválili radní Pardubického kraje na projekt stavby nového hospicu, zařízení které by poskytovalo péči nevyléčitelně nemocným obyvatelům kraje. Občanské sdružení Smíření chce objekt za osmdesát milionů korun postavit v Chrudimi.
Sdružení zatím získalo od února loňského roku milion osm set tisíc korun. Nyní čeká na dotaci padesát milionů korun od ministerstva zdravotnictví. Stavět by chtělo začít již příští rok.
Přestože sdružení Smíření dělí od získání cílové částky ještě velký kus cesty, stavbu nového hospice kraj dvěma miliony na vyhotovení projektu podpořil. "Hospic v kraji jednoznačně chybí. I když získat všechny potřebné peníze nebude pro sdružení snadné, dvěma milióny jsme projekt podpořili," řekl krajský radní Josef Janeček.
"Požádali jsme ministerstvo o padesátimilionovou dotaci.
Pokud ji dostaneme, mohlo by se začít stavět již příští rok.
Jinak se stavba pozdrží. Nedovedu ale odhadnout, jak dlouho," řekla místopředsedkyně sdružení Smíření VladimíraWysocká.
Sdružení Smíření nevyužilo nabídky Pardubického kraje postavit hospic v již stojící starší budově. "Vhodná budova by byla v areálu Hamzovy léčebny v Košumberku u Luže, kde je již všechno potřebné," uvedl Janeček. Podle Vladimíry Wysocké je však pro kvalitní fungování hospicu vhodnější postavit objekt nový. Podle projektu sdružení by měl hospic vyrůst v ulici K Ploché dráze v Chrudimi.
"Rekonstrukce staré budovy je finančně nákladná. Nijak výrazně bychom neušetřili. Navíc při stavbě nové budovy můžeme všechny její parametry ušít na míru našim požadavkům," sdělila místopředsedkyně.
"Pozemek má sdružení zatím zapůjčen. Parcelu můžeme převést, až proběhne alespoň částečná kolaudace budovy," řekl starosta města Chrudimi Ladislav Libý.

Autor: LUCIE JELÍNKOVÁ

Místostarosta Administrátor 17.08.2004 12:47

17.8.2004 Pardubický - strana 1 Chrudim vyměnila část vedení města

Chrudim zastupitelé včera zvolili nové vedení města, což se jim nepovedlo před čtrnácti dny, kdy koaliční strany rozvázaly spolupráci se sociálními demokraty a odvolaly místostarostu Jaroslava Trávníčka. Jeho místo bude ode dneška zastávat Jan Čechlovský z ODS, novými radními jsou Luboš Jelínek z Chrudimské volby a Miloslav Macela z koalice KDU-ČSL a Unie svobody.
"Byl bych radši, kdybych na radnici přišel po řádných volbách, ale věřím, že za dva roky budu hodnocen podle toho, co jsem udělal, a ne, kdy jsem byl zvolen," řekl Čechlovský. Na radnici bude mít na starosti stejné věci jako jeho předchůdce Trávníček. "Chci věřit, že rozvázání spolupráce se sociální demokracií nebude mít vliv na toky peněz ze státního rozpočtu do města. Naopak doufám, že se nám nyní podaří dokázat více," dodal nový místostarosta.
Dostatečný počet hlasů dostali ve volbách i dva noví radní.
"Budu se snažit překlenout most mezi Pardubickým krajem a Chrudimí," řekl Macela, který je zároveň krajským radním zodpovědným za dopravu.
Volby nových členů vedení města kritizoval bývalý místostarosta Trávníček: "Nyní ODS posílila svoje postavení a současné složení rady není v souladu s volebním výsledkem."

Nový místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský je z ODS.

Autor: (tum)

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52  51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.