Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Pozemek pro pasťák Lebduška Josef 24.09.2004 13:08
Já si vždy myslel, že základem demokracie je společná správa věcí veřejných. K tomu, aby to bylo možné, je nutno nezatajovat žádné ani pozitvní, ani negativní skutečnosti, nebát se vystoupit a obhajovat svůj názor.
Z Vašeho příspěvku jsem pochopil, že pro Vás je demokracie lhaní , podvádění, zatajování, pomlouvání a vymýšlení. Takže, jsme skutečně každý někde jinde.
A budeme-li chtít v Chrudimi spokojeně pracovat a žít, budeme toho ve správě věcí veřejných nuceni hodně změnit a to nejenom v Chrudim.
Jinak o tech dětech - kolika z nich jse pomohl, kolik dětí z pasťáku znáte, znáte "výchovné metody" používané v pasťácích - nemyslím tím ty oficiální.

Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák Český rozhlas Pardubice 24.09.2004 12:46
Český Rozhlas 1 - Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM.

ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

Každé dítě má právo na šťastné a klidné dětství. Ne všechny děti ho takové mají. A právě jim se snaží pomoci Dětský domov se školou v Hrochově Týnci. Ten se během dvou let přestěhuje do Chrudimi.
Důvodem je stručně řečeno to, že jim zámeček, ve kterém se teď výchovný ústav nachází, nepatří. Vhodnou lokalitou je pozemek za chrudimskými Vaňkovými školkami. Jiné místo se nenabízí.
Některým Chrudimákům se stavba tohoto zařízení nezamlouvá. Možná proto, že neví, jaké děti v tomto objektu žijí a jakou zde dostaly šanci. My vám nabízíme již druhý rozhovor s ředitelkou domova Lenkou Kábelovou. Přímo v Hrochově Týnci natáčela redaktorka Naďa Kubínková.

113.wav
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák Český rozhlas Pardubice 24.09.2004 12:45
Český Rozhlas 1 - Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM.

ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

Dětský výchovný ústav v Hrochově Týnci funguje už přes padesát let. Jsou zde děti, které mají nefunkční rodinné zázemí a soud jim nařídil ústavní výchovu. Dočasný domov zde naleznou i děti, které mají sklony k drobným prohřeškům, lžím či experimentům s drogami. Ústav v Hrochově Týnci však bude muset najít útočiště někde jinde. Proč, to dozvíte z rozhovoru s ředitelkou zařízení Lenkou Kábelovou. Poprosila ji o něj redaktorka Naďa Kubínková.

112.wav
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. Max 24.09.2004 09:16
No když budeš na silnici ty, tak raději ani pěškobusem... Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. MIREK 24.09.2004 08:37
S takovým názorem bude rozumné,když nevyjedeš ani na kole.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. Max 23.09.2004 17:10
No tak ty seš teda dobrej TOmíííííííííííík... Asi se řadíš mezi ty experty, co neumí řídit ani trojkolku. Zajímavé je,že 99 ze 100 řidičů LKW kruhák projedou a pak takovej specialista jako ty do toho vlítnou a divěj se, že tam jsou kytičky a kamínky a ještě mažou dál. Spadni na zem, hvězdo...
Na západě narazil kamioňák na parkovišti do odpaďáku a byly tam za 5 minut hoši v kuklách a 1-denní arest No a ty nám tady házíš patky.

Jestli seš řidič kamionu, tak pánbůh s českými řidiči. Nahlaš se na Zelenou vlnu, abych jel jinudy...

MAX
Reagovat na tento příspěvek
 
Era-Pach v Heřmanově Mestci Max 23.09.2004 16:22
Bratře Vichře, to je teda síla.

S podporou města opravit palubovku a pak na tom rejžovat. To už jsme zase na začátku 90.let a ne v 21.století.
O ostudě, pramenící z propagace nového povrchu v souvislosti s Pohárem futsalu ani nemluvě.

Váš bratr Tyrš se asi obrací v hrobě.

NAZD(m)AR

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák anonym 23.09.2004 16:16
Pane Lebduška, víte, já si myslím, že "VONO moc tý demokracie občas škodí".

Asi největší chybou místostarosty Trávníčka byl právě naprosto netaktický tah, kdy udělal jednací tripartitu Markovice x Colorobbia x město. To byl neskonalý průser. To bych utek, být tím investorem, taky.

Protože tím dal možnost projevit se křiklounům, jako jste Vy.


A vás nezajímalo, že hájíte úzkoprské zájmy jen několika desítek občanů Markovic (počítám ty, kteří se zóny opravdu, sami od sebe bojí), a že tím necháváte na holičkách zbytek Chrudimě. To je totiž přesně ono: všichni se shodneme, že ta zóna někde musí stát, jinak půjde Chrudim jako průmyslové a bohaté město do kopru, ale proč zrovna za mým záhonem, že?

Pravdou ale je, že právo vyjádřit se Vám nikdo sebrat nemůže.
Nezlobím se za fiasko s Colorobbií na Vás, naopak jste zaznamenal jako občanský aktivista obrovský úspěch, což je pro naši posttotalitní a stále ještě za každých okolností předposranou společnost dobrý signál. Zlobím se spíš na neschopné vedení naší radnice. Nedokázala problém s Markovicemi před investorem ututlat a zbagatelizovat, neuměla zachovat dobrý obraz zóny a nezeptala se na názor třeba jiných, spokojenějších obyvatel. Ano, byla by to jistá manipulace, ale o čem jiném je politika, resp. správa věcí veřejných? Prostředky musí jít stranou, když jde o něco tak podstataného, jako je přilákání prvního (!!!) investora do průmyslové zóny.

Zní to jak z pohádky "Kterak hloupý Honza Lebduška vyzrál nad králem".

Asi pro naši radnici nemůže být horší vizitka. ale Vám blahopřeji, Vy jste jí mimoděk vystavil tento účet. Doufejme, že za nového místostarosty honzy Čechlovského se věci hýbnou lepším směrem.

Pane Lebduška, Vaším příměrem k měsíční, pardon, vlastně "marsovské" krajině jste už v plné nahotě dokázal, že dokážete jenom nepodloženě strašit a věšet lidem bulíky na nos.
Bolševičští agitátoři by z vás měli radost.

S pozdravem anonym
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák anonym 23.09.2004 15:52
Vážený kamo,

malounko jsem se nechal unést vaším prvním příspěvkem, Uznávám. Slova jste položil takovým způsobem, že jinak reagovat nešlo.

Teď z druhého příspěvku mám již poněkud smířlivější pocit.
Dokázal jset věci trošku více vyargumentovat a i když s vámi přesto příliš nesouhlasím, už se dá diskutovat alespoň místy v dimenzi racionálních názorů, nikoliv výhradně a-priori xenofobních postojů.

Domnívám se, že je třeba trochu víc s odstupem sledovat média a nebrat si všechno tak hrozně osobně. Ano, v posledním roce se stalo možná třikrát více trestných činů od mladistvých než vloni, prostě byla to malá výchylka od normálu (za kterou naši novináři byli velmi vděčni, protože ji mohli rozplácnout do obřích rozměrů) a už jen čistě statististicky vzato (zákon pravděpodobnosti) se situace nyní zase trochu uklidní.
Omlouvám se, jestli tento můj argument zní trochu morbidně a mechanicistně.

Tím nechci problém dětí z pasťáků bagatelizovat. Ano, je to průser a vždycky bude. Ale pokud se shodneme na tom, že je nemůžeme přes veškerá z toho vyplývající rizika vylučovat z naší společnosti, někdo toho černého petra prostě dostat musí.


Zkusme být chápaví a akceptujme to, že budou bydlet zrovna v našem sousedství. Oblíbené "my je tady nechceme, dejte je jinam" nebo "proč zrovna sem?" je sprostým alibismem. Jinde jsou lidé netolerantní úplně stejně a pak se budeme jen trapně handrkovat, na čím katastru pasťák vyroste. Je to takové to "proč to mám odnést zrovna já, proč to neodnese třeba soused?". Stejně tak naštvaní jako vy mohli být donedávna lidé v Hrochově Týnci.

Na druhé straně máte dobrý postřeh, proč nevyužít budovu některé ze základních škol ve městě, stálo by to o to míň? Jedna má být rušená, tuším že Sladkovského. Ale to je taky věc dětských psychologů a sociálních expertů, nevím, jestli by pro ty děcka byl střed města zrovna vhodný. To ať zváží někdo kompetentnější.

Ještě k tomu, kde bydlíte: Odkdy? Pokud někde v těch nových domcích, ty byly postavené až poté, co vešlo ve známost, že vedle vznikne průmyslová zóna. Teď mimo téma a hlavně Vás - jenom jsme si vzpomněl na ty nářky některých markovičáků, že tam nechtějí přivaděč k pr. zóně a vlastně vůbec žádnou zónu. Tak proč se tam tedy stěhovali? To je podobné jako ten gauner Beran z Podhůry, co si chce za peníze koupit všechno, ten to udělal úplně nejlíp.
Koupil si barák u letiště a pak si začal stěžovat na hluk letadel... lehce převrácená logika.

A ještě k zóně: nejsem nadšený z industriálně-romantického panoramatu, až budu z balkonu čučet na tovární komíny. Ale na druhou stranu chci, aby se Chrudim trochu vzchopila, ekonomicky a sociálně. bez toho se tady nebude dobře bydlet nikomu. Jenom z krásný a zachovalý přírody se nenajíme.

s pozdravem anonym
Reagovat na tento příspěvek
 
Co to bude v Chrudimi? Lebduška Josef 23.09.2004 15:47
Takže chrudimští radní umožnili prodejem pozemku přesunutí výchovného ústavu z H. Týnce do Chrudimi. Místo aby se obtěžovali minimálně okolním občanům vysvětlit o co jde, zeptat se na jejich názor, případně se pokusit sehnat jejich podporu, rozhodli. Zanechává to jen několik otázek. Přinejmenším prvou, proč je umístění ústavu nevhodné pro H. Týnec a naaopak tak výhodné pro Chrudim? Drhá která se dere na mysl je ta, proč zrovna v této lokalitě - snad kvůli blízkému nočnímu podniku? Nebo je to jiný záměr? Nebo snad proto, že žádný radní není z tohoto konce města?
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák Lebduška Josef 23.09.2004 15:38
Asi se musíte pořádně naučit číst. Já jsem proti stavbě dalšího dětského kriminálu , ne proti pomoci dětem. Ty děti za to opravdu nemohou, ale ten kdo je vychovává a připravuje na šikmou dráhu, to jsou především jejich rodiče a v dost velké míře se na tom podílí i ony ústavy, které je mají převychovat. Jsem pro stavbu SOS vesniček, neboť z oněch ústavů (pasťáků) skončí zhruba 70% chovanců po čase v kriminále, u SOS vesniček je poměr minimálně obrácený. A to o něčem svědčí. A to co schválili zastupitelé zase svědčí o jejich neochotě jednat se svými voliči, vyslechnout jejich názor a minimálně se nad nim zamyslet. Co se týče oné průmyslové zóny, pokud se nebudeme starat o to co tam má být, tak nás na Mars nemusíte posílat, ty fabriky nám vytvoří skoro stejné podmínky pro život jako jsou na Marsu.
A stydět se můžete jenom za to, že nadáváte anonymně.
Reagovat na tento příspěvek
 
Era-Pach v Heřmanově Mestci bratr Sokol Slávek 23.09.2004 14:37
Blbec - to je ještě velmi slabé slovo!!! Jsem sice Sokol, ale po tomto faux paux mně doslova vypelichala křídla. Vždyť Sokolové vždycky brečeli, jak jim kdekdo ubližuje, hlavně komunisti, a teď udělají takový podraz. Namíchli svým necitlivým přístupem stovky sportovních fanoušků v Chrudimi a okolí a sami přišli o vynikající možnost reklamy. Z Poháru mistrů bude dělat určitě šoty televize, bude o něm psát celostátní tisk a zahraniční periodika přinejmenším zúčastněných zemí. A teď slízne smetanu Heřmaňák. Bratr Loukota by měl zachovat soudnost alespoň tím, že položí funkci starosty!
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák kama 23.09.2004 13:21
Vážený anonyme,

mrzí mě , že jste špatně pochopil má slova. v mém prvním příspěvku na toto téma je uvedeno, že jedná-li se o problémové děti, pak mi nikdo nevymluví, že jde o pasťák. Nejen pod vlivem posledních událostí, kdy spoustu dětí se dopustilo velmi závažných tr.
činnů, ale hlavně proto, že mám nějaké pracovní zkušenosti s násilnickými problémovými dětmi. Bohužel zákony a opatření nejsou taková, abychom mohli v klidu žít poblíž takového zařízení.

Další věc - bez ohledu na to, že jde o zařízení pro tyto děti, proč stavět další objekt, když je možné využít objektů, které ztratily, nebo v nejbližší době ztratí využítí (např.zavřené školy). Proč investovat spoustu dalších peněz do další výstavby, když ve zmiňované lokalitě může zůstat neporušená příroda?

Trochu mě překvapuje váš názor (ale máte na něj samozřejmě nárok), že vám v podstatě nevadí, že krásná klidná Rozhledna - místo vašeho bydliště, bude narušena hlukem, průmyslem atd. Mě to teda vadí, protože sice bydlím ve městě, ale proč nemít město podle svých představ? Hluku a dalších nepříjemností si můžu užít v centru. Aby má rodina byla od tohoto oproštěna , proto bydlíme na Rozhledně.

Proti odloženým dětem nic nemám a každoročně přispívám na charitativní účely nejen symbolickou částkou. Jenže nechci ohrožovat své děti, ani svůj majetek chovanci tohoto ústavu. Zní to tvrdě, ale jestli se tam to zařízení postaví, nastane teprve tvrdá realita.

Nejsem kompetentní řešit, proč se tyto děti dostali do takového zařízení, na to vliv bohužel nemám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák anonym 23.09.2004 12:29
To snad nemyslíte vážně?

Jak "vhodnější místo"? Jak "nějaký už stojící objekt"? Když čtu podobné příspěvky od obyvatele města, ve kterém žiju, stydím se, že jsem Čech.

Že vám není hanba. To byste ty děti chtěl přestěhovat na Mars? Společně ještě s cikány z Revoluční a se všemi Židy a s... ...já nevím jaké třídní nepřátele ještě máte. A průmyslovou zónu byste taky chtěl postavit v meziplanetárním prostoru?

Člověče, vzpamatujte se!

Žijete ve městě. Jestli chcete žít na samotě u lesa, nikdo vám v tom nebrání. Hlavně si chránit ten svůj prostor, nevidět za nejbližší roh a odmítat spoluodpovědnost za řešení veřejných problémů, že? Lidem jako vy bych na nějaké odlehlé mýtině milerád nechal postavit důchoďák a nastěhoval k vám na patro všechny ty věčně - s prominutím - nasraný predátory z chrudimskýho pečováku, co otravují a prudí do všech okolo. Jó, abych nezapomněl, a dal bych vám tam společnej dvoulůžák markovického obhájce lidských práv p. Lebduškou. Byl by aspoň od vás pokoj.

Když žijete ve městě, musíte počítat s rizikem, že vám za barákem někdo postaví továrnu nebo pasťák. Já sám na Rozhledně bydlím a vůbec mi ňáká zóna nebo budoucí pasťák cca 200 metrů od mého baráku nevadí. Naopak, ptám se, jak to, že ta zóna je pořád jenom zarostlá plevelem?

Nejvíc jste mi ale opravdu hnul žlučí s těmi dětmi z pasťáku. Ano, chtěl jste říct, že lidé jsou si rovní, ale my sjme si rovnější, že? Jak alibistické, to vaše "najděte vhodnější lokalitu".
Fuj. To je máte za méněcenná zvířata, nebo odpad, pro který je potřeba najít vhodné úložiště? Proč se těch dětí tolik štítíte? Měl byste být rád, že vás nepotkalo v dětství podobné příkoří a podat těm méně šťastnějším spíš pomocnou ruku.

Hnusíte se mi, milej pane.

Dětem z pasťáku přeju, aby se jim v Chrudimi líbilo a aby se jim podařilo najít trochu usměvavější tvář života, než jakou stačily ve svém dětství poznat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. Tomas Kopecky 23.09.2004 10:03
No ty jsi asi brzda. Asi jsi tam tudy nikdy nevidel projizdet kamion co ? To by jsi vedel ze vina neni na strane ridicu ale tech "chytrolinu" co to tam vymysleli. A hradit by to meli prave oni.Ty se nad sebou zamysli. A taky nad tim proc neni treba rozbijenej i ten u Bohemky... To te nenapdalo vid ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. MIREK 23.09.2004 08:57
Zajímalo by mě,kdo platí neustálé opravy kruháku na Bídě.
Je to tam každou chvilku rozbourané.Jestli někdo stíha ty řidiče,nebo jestli to někdo opravuje v akci Z.

Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Max 23.09.2004 06:54
Jóóó Litomyšl, to je výkladní skříň, tam všechno funguje jinak.
Je 100x čistší než CR a navíc to, jak vyřešili vjezd na náměstí je účelné a decentní. Rozdíl je jenom v tom, že tam mají ca 4x větší kapacitu parkovacích míst než CR... Pak se zcela jistě tourista nebo co zastaví, když má aspoň kde zaparkovat. A navíc, průjezd litomyšlským náměstím není zkratkou (tranzitem)- dá se pohodlněji projet okolo. Nebo už si zvykli. Ještě teda jeden dražší návrh - průjezd ano, ale celou Širokou ulici (a valstně až za kostel) "opticky zůžit," tj. na kraji a uprostřed zelenej štráf s nějakejma kytkama. Sice budou mít zásobovači problémy, ale ty může operativně řešit městské četnictvo...

Servus

Max


Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák Lebduška Josef 22.09.2004 21:59
Ještě nestojí, bude probíhat celé kolo jednání, kde je možno prosadit trochu jiné řešení. Jen je to nutno hlídat. Za dva roky budou nové volby.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Lebduška Josef 22.09.2004 21:54
Rozhodně vím koho a kterou stranu nebudu volit.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Lebduška Josef 22.09.2004 21:52
To je fakt, že cizokrajní obchodníci s textilem tam nejsou, aut je pné náměstí a náměstí je pné obchodů. Máte vemi dobrý postřeh.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pozemek pro pasťák kama 22.09.2004 14:23
Asi nestačí, že okolí Rozhledny, kde se docela hezky bydlí, doplní průmyslová zóna (bude moc dobře, když to bude továrna, která opravdu nebude poškozovat zvejší obyvatele ani fyzicky ani psychicky), ale aby se tato část stala ještě více neatraktivní, postaví se zde tzv. pasťák (jestli je to obdoba zařízení, které se má stěhovat z Hrochova Týnce, pak mi nikdo nevymluví, že jde o Dětský domov s bezproblémovými dětmi, prostě je to pasťák). Děkujeme zastupitelům, že nám ještě více znepříjemňují život. Co takhle se zkusit podívat po již postaveném objektu a vhodnější lokalitě?

Copak asi vedlo k tomuto závěrečnému rozhodnutí, když při prvním čtení tento návrh neprošel???
Reagovat na tento příspěvek
 
Era-Pach v Heřmanově Mestci Jirka 22.09.2004 13:18
Malá oprava. Je toto vůbec možné, který blbec v Chrudimi vede Sokol? v nadpisu není převzato z futsalmagazine jedná se o můj názor.
Reagovat na tento příspěvek
 
Era-Pach v Heřmanově Mestci Jirka 22.09.2004 12:22
Převzato z Futsalmagazine! Je toto vůbec možné, který blbec v Chrudimi vede Sokol? Era Pack v Heřmanově Městci? 22.09.2004 - S velkou slávou informovali zástupci úřadujícího mistra ČR o rekonstrukci hrací plochy v chrudimské hale, kde mělo následně dojít i k rekonstrukci zázemí. Díky iniciativě i finanční podpoře vedení klubu, a města Chrudimi nakonec k rekonstrukci, která stála několik miliónů korun došlo, avšak přesto futsalový tým Era Pack Chrudim nakonec skončí v hale v Heřmanově Městci. Proč? Majitel haly - místní Sokol - má totiž neúnosné požadavky na pronájem. Za pět dní ve kterých měl Era Pack hostit skupinu ligy mistrů požaduje nájemné 360.000,-Kč!!! "Ve městě, kde je futsal nejvýznamnějším sportem tak nebude nic a náš klub se bude stěhovat. Přístup Sokola je pro mne zcela nepochopitelný", komentoval situaci trenér Chrudimi Ota Stejskal před dnešním utkáním reprezentace.

Je toto vůbec možné, který blbec vede Sokol v Chrudimi, pokud Vím, tak se Era-pack dokonce podílel nemalou finanční částkou na nové palubce. Co na to město, určitě skvělá reklama! No, je vidět, že Chrudim je opravdu antisportovní město.

Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 22.09.2004 11:31
Noviny Chrudimska - 22.9.2004

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040922000003.html

Vytěsní Chrudimští tranzitní provoz z historického centra? Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 21.09.2004 17:06
Noviny Chrudimska - 21.9.2004

http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20040921000004.html

Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 21.09.2004 17:05


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region21.9.2004 Pardubický - strana 1 Do centra Chrudimi oběma směry

Chrudim Chrudimští radní chtěli včera prosadit, aby Široká ulice vedoucí na Resselovo náměstí zůstala průjezdná v obou směrech. Pod palbou kritiky některých zastupitelů, kteří naopak navrhovali zřídit v centru pěší zónu, zastupitelstvo klíčové rozhodnutí odložilo. Do té doby se bude centrem jezdit stále oběma směry.
Obousměrný provoz byl přechodně zaveden letos v květnu kvůli dopravním zácpám. „Chceme otevřít Širokou ulici oběma směry, neznamená to ale, že hodláme přes náměstí vést tranzitní dopravu, naopak. Chceme zklidnit a zpomalit dopravu a tranzitní průjezd vyloučit,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.
Zastupitel Tomáš Žídek vedení města překvapil, když přišel s vlastním návrhem, podle kterého by se Široká ulice zcela uzavřela a stala se z ní pěší zóna od Muzea přes balustrádu po kostel Nanebevzetí Panny Marie. „Vidím tam vydlážděnou ulici, plno zeleně, předzahrádky, maminky s kočárky,“ uvedl Žídek.
Město plánuje v centru zřídit až pět příčných prahů a snížit maximální povolenou rychlost ze čtyřiceti na třicet kilometrů v hodině. To podle radních odradí řidiče, kteří chtějí centrem jen projet. Podle radního Luboše Jelínka by to omezilo dopravu až o šedesát procent. „Byla sice zavedena jednosměrka, ale nikdy nebyl zrušen tranzit směrem dolů,“ uvedl Jelínek.
Chrudim v Široké ulici zavedla jednosměrku v roce 1995. Letos v květnu. během rekonstrukce křižovatky u plynáren, zavedla v Široké ulici zkušebně obousměrný provoz. Podle radních se osvědčil, protože v centru se od té doby nestala žádná vážná nehoda.

Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí ANO 18.09.2004 01:50
Madam, motáte jablka a hrušky dohromady. Celou dobu píšete o obousměrném průjezdu Širokou ul. a na závěr napíšete: "pár kroků navíc z odstavného parkoviště jistě nemůže nikomu uškodit".
To spolu přece nijak nesouvisí - ono totiž ať jedete do náměstí "od Václava" či od KB, máte to z parkoviště stejně daleko Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Ať to tady není celé jenom negativní T. 17.09.2004 20:25
Ehm. Nic proti pozitivitě, ale cykloturistika mezi CR a PA? Mě by se tam ta stezka bývala hodila když jsem měl tu chuť jezdit do práce na kole! Doufám, že když už sem si vlivem neschopnosti veřejný dopravy pořídil auto, zůstane ta chuť někomu jinýmu!
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí T. 17.09.2004 20:00
Doporučuju udělat si vejlet do Litomyšle. Pak si v klidu sednout a porovnávat. A hlavně porovnávat stejné časy.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Zorro 17.09.2004 14:07
Naše malá krysa se baví jenom s těmi, co mají peníze na úplatky:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region


Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Lebduška Josef 17.09.2004 11:39
Jako řidič a občan Chrudimi, který to všude daleko a místní dopravu prakticky nemůže využít, bych chtěl říci svůj názor: Oboustranný průjezd Širokou ulicí - spíše ano než ne.
Jako řidič souhlasím s názorem, že průjezd vzhledem k pohybu chodců by měl být mějak omezen - obytná zóna, retardéry, třebas i placený vjezd - závora a koruna za vjezd či tak nějak. Prostě, průjezd přes náměstí musé být musí být pomalejší. Jinak je problém vidět chodce zvláště ráno, kdy svítí slunce do očí.
Proto si myslím - zcela jistě retardéry typu jako u Stadionu
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Míla 17.09.2004 10:00
Tímto příspěvkem bych také ráda deklarovala svůj nesouhlas s oboustranným průjezdem náměstí. Ze svého laického pohledu nedokážu posoudit konečný negativní dopad zvýšeného provozu na vzhled a stav památkově chráněných budov. Jak však ukazují zkušenosti jiných měst, památkám dnešní hustý automobilový provoz velmi škodí. Jako chodec pak musím konstatovat, že oboustranným provozem se podstatně zhoršily možnosti bezpečného přecházení silnice, situace na přechodech je mnohem méně přehledná než dříve (hl. přechody u Muzea a u KB).
Většina aut náměstím skutečně pouze projíždí, tzn. že kýžený pozitivní efekt na realizovaných tržbách tamějších obchodníků nemůže být nijak zásadní. Chrudim je velikostně malé město, objezd po obchvatu není výrazně časově náročnější, pár kroků navíc z odstavného parkoviště jistě nemůže nikomu uškodit.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 15.09.2004 09:48
Přimlouvám se za velmi nízké a ploché retardéry (nižší než ten u stadionu). Odrazovací a zpomalovací efekt se zachová, ale rázy budou menší. Po instalaci retardérů přestane být pouhý průjezd náměstím atraktivní, protože trasa směrem na Vysoké Mýto okolo plynáren a požární zbrojnice není o mnoho delší, ale každopádně bude mnohem rychlejší! Co tu ještě nebylo řečeno - díky přirozenému vjezdu na náměstí Širokou ulicí nahoru, kdy se před Vámi otevírá vskutku nádherný pohled na kostel (ten si při vjezdu "zadkem" nevychutnáte), klesl a zajisté ještě poklesne počet projíždějících aut směrem dolů Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Michal Tereska 15.09.2004 08:39
Mám obavu, že by nastal problém, který řešili v pardubicích u zelené brány. retardér je pěkná věc, ale dynamické rázy projíždějících aut mají vliv na okolní stavby.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Josef Jarkovský 15.09.2004 07:02
Podle mě, žádné příčné prahy problém nevyřeší. Podívejte se u stadionu, kolik aut si i přes to, že tam ten práh je, zkracuje cestu podél řeky. A to i přes to, že potom u výjezdu na hlavní musí čekat, než se zařadí do kolony a ušetřený čas stejně ztratí.
Podívejte se dneska na náměstí - kolik aut, co jede nahoru zastaví na náměstí? Naprostá většina pokračuje k Václavu. Proč musíme za každou cenu cpát auta do centra, stavět tam parkoviště a hyzdit tím náměstí. Nemusíme chodit ani nějak daleko, třeba Třída Míru v Pardubicích je pro osobní auta uzavřená a ani parkování v okolí není jednoduchá záležitost, a přesto mi nepřipadá, že by tím trpěli obchodníci a stěžovali si na nezájem a málo lidí. Spíš bude problém někde jinde - lákat lidi do centra na asia-shopy myslím, že není to pravé. A co jiného dneska v centru máme? Může si tam jít človek sednout na zahrádku k restauraci a užívat si pohled na krásné tiché náměstí? A i kdyby tam nějaká "zahrádka" byla, kdo si tam sedne a bude koukat, jak kolem něho jezdí jedno auto za druhým a... Bohužel, náš Pan Starosta si takových věcí asi nevšímá. Přece to, že se na Široké ulici staly jen dvě drobné nehody ještě neznamená, že je všechno v pořádku. A dneska je klid, ticho a pohoda tak vzácné, proč se o to máme jen tak pro nic za nic připravit? PS: pokud to náhodou čte i Pan Starosta - chutnal Vám řízeček u Dalibora?
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Max 15.09.2004 06:44
Tak s tímto názorem se nedá nesouhlasit...
Dobrý nápad. Když už "obousměrku," tak takhle. Jó, to by šlo.
A retardéry ať zacálujou majitelé obchodů typu SOS, Tjong-wang, Chung-wu, protože jiní obchodníci prakticky v centru už nejsouuuu.

Servus

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Georgina 14.09.2004 23:02
Myslim, ze pokud se na namesti udelaji minimalne tri takove prechazeci pruhy/ retardery, jako jsou u stadionu, rada lidi se bude moc a moc rozmyslet, jestli si zkrati pres namesti cestu. A lidi budou mit navic mista, kde bezpecne prejdou. Predstavte si jeden pruh u lekarny, druhy na urovni moroveho sloupu a treti u kostela...a nasla by se i dalsi mista - treba v Siroke ulici v zatacce apod. Ulice by zustala obousmerna, ale urcite by se zpomalil provoz.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí kama 14.09.2004 14:10
Byla jsem také zklamána rozhodnutím, že se nejedná o dočasnou záležitost. Přecházet nyní přes hlavní silnici je nepříjemné , protože krom jiného, řidiči jezdí dost rychle. Už není ani možné nasávat tu příjemnou atmosféru historického centra, ale člověk musí být jako ostříž.

Souhlasím i s tím, že obchodníkům zprůjezdnění v obou směrech tržby radikálně nezvýší, památkám to ublíží a další parkoviště jsou dlohoudobé cíle.

Když si člověk chce odpočinout od neustále ostražitosti vynaložené na nesmyslně blízko u kruháku rozmístěných přechodech na Bídě, tak musí zapojit na plné obrátky další své smysly při přecházení v centru.

Tak si pokládám otázku, jestli tu jsou naši zástupci města a lidu pro lidi, nebo jen pro podnikatele.
Reagovat na tento příspěvek
 
Supermarkety atd... buldog 13.09.2004 20:17
Stavba supermarektu PENNY MARKET se mimochodem zčásti nachází na pozemcích které vlastní (či vlastnilo město Chrudim) a z větší části na pozemcích, které PENNY MARKET koupil od správce konkursní podstaty po bývalé firmě TRAMO a.s. Chrudim.
Reagovat na tento příspěvek
 
Co to bude v Chrudimi? Lebduška Josef 13.09.2004 10:44
Rozhodně mi nevadí děti. Osobně bych byl pro vybudovat v Chrudimi nějakou SOS vesničku, než ústav (na jménu nezáleží), který pouze děti zavírá, velice špatně vychovává a připravuje je tak na jinou životní dráhu než jaku bychom si přáli. Tím se nechci dotknout ústavu v H. Týnci. Jen vycházím ze statistických údajů. Proto jsem pro vybudovat něco co dá takovýmto dětem domov a ne kriminál.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ať to tady není celé jenom negativní Lebduška Josef 13.09.2004 10:37
Je to opravdu velice pozitivní zpráva. Jen mám obavy zda plánované trasa není v některých úsecích příliš blízko stávající obytné výstavby. Bylo by určitě vhodné zveřejnit mapu, která by detailně ukázala plánovanou trasu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Supermarkety atd... Lebduška Josef 13.09.2004 10:33
Rozhodně by se touto cestou mělo jít. Je to úkol pr městského architekta a všechny, kteří rozhodují o rozvoji města.
Reagovat na tento příspěvek
 
Ať to tady není celé jenom negativní Administrátor 13.09.2004 10:23


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region13.9.2004 Pardubický - strana 1 Obchvat Chrudimi? Rok 2010 platí

Chrudim, Slatiňany Obyvatelé Chrudimi a Slatiňan se dočkají už v roce 2010 nového obchvatu a tím i vyřešení neúnosné dopravní situace, pokud bude mít stát dost peněz na jeho stavbu a Ředitelství silnic a dálnic nenarazí při výkupu pozemků na vážné problémy. Vyplývá to z dosavadních příprav této stavby.
Podle schváleného plánu by měl stát dokončit v roce 2009 část obchvatu Chrudimi od Medlešic po napojení na silnici vedoucí kolem Hypernovy na Vysoké Mýto a v roce 2010 i pokračování obchvatu, který vyústí až za Slatiňany u obce Kunčí. Minulý týden jednali zástupci nejrůznějších institucí o obchvatu ve Slatiňanech. Při přípravě obchvatu zatím nenarazili na žádný podstatný problém.
"Proti územnímu rozhodnutí na první část obchvatu bylo podáno odvolání, ale to by na dobu, kdy bude stavba dokončena, nemělo mít vliv. Na druhou část obchvatu se letos připravuje projektová dokumentace, která by měla být hotová a začne se projednávat," uvedl technický náměstek pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Jiří Jedlička.
"Byl bych rád, kdyby v roce 2010 obchvat stál, ale termínů jsme slyšeli od začátku devadesátých let už hodně. V každém případě Slatiňany obchvat nutně potřebují. Hlavně během léta je tady hodně obtížné přejít ulici," uvedl tajemník Městského úřadu ve Slatiňanech Jiří Hodic. Dvoupruhový obchvat od Chrudimi povede od Medlešic kolem Vestce, nedaleko od Hypernovy se stočí a bude pokračovat mezi Vlčnovem a Presy, estakádou mine silnici mezi Slatiňany a Orlem i železnici a napojí se na silnici vedoucí na Žďár nad Sázavou přibližně půl kilometru za Slatiňany.
"Byli bychom rádi, kdyby se podařilo stavbu obchvatu uspíšit a byl by hotový celý o rok dřív, tedy v roce 2009," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Pokud bude dokončena jen jedna polovina obchvatu, problémy Chrudimě to nevyřeší, ale pouze přesune jinam, na silnici vedoucí podél nemocnice a sídliště U Stadionu.

Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Nový místostarosta Jan Čechlovský Český rozhlas Pardubice 13.09.2004 09:56
Léto na chrudimské radnici nebylo nejklidnější. Přineslo jednu podstatnou změnu. Stará koalice se rozpadla a na post druhého místostarosty nastoupil nový muž. Janu Čechlovskému bude v říjnu třicet let a stal se tedy nejmladším zástupcem lidu na radnici. O krátký rozhovor ho poprosila redaktorka Naďa Kubínková.

http://www.chrudim.info/zpravy/images/2004/89.mp3
Reagovat na tento příspěvek
 
Supermarkety atd... Jan Roček 11.09.2004 21:33
Supermarkety patří k současnému konzumnímu stylu života a domnívat se, že zkrachují pro nezájem nakupujících by bylo dosti naivní. Co by však šlo změnit je vnější architektonická podoba. Samozřejmě pro investora je nejlevnější postavit normalizovanou montovanou plechovou krabici. Takovéto stavby pak postrádají jakoukoliv originalitu (naprosto stejný Kaufland jako je v Pardubkách jsem viděl dokonce i v Maďarsku!), hyzdí město a tím mu ubírají na atraktivitě a originalitě. Chceme-li do budoucna profitovat z turistického ruchu, neměli bychom spoléhat pouze na centrum (ikdyž ani to si neumíme ohlídat - viz. barbarské reklamní cedule "S.O.S.
textil" Bohužel, škoda na budově bývalé Regiobanky), ale mít určitou vizi o podobě celého města a povolovat stavby pouze v tomto kontextu, tak aby město nehyzdily, ale naopak jej zkrášlovaly a činily zajímavějším. V republice je určitě spousta mladých a kreativních architektů. Proč jim nedat příležitost? Město by mohlo např. vyhlásit architeknockou soutěž a posléze vybrat nejzajímavější projekt, který by byl předložen k diskuzi odborné i laické veřejnosti. V současnosti se řeší pouze dílčí jednotlivosti a chybí nadhled. Pak mohou vznikat takové "výkřiky" jako např. střecha v alpském stylu v těsném sousedství památkově chráněné budovy staré polikliniky a ke všemu na hlavní Palackého třídě. Jaký obrázek o městě si asi udělá projíždějící řidič?! Že to jde i jinak dokázali v Litomyšli, kde přímo v historickém centru (památka UNESCO) na náměstí je supermarket Kubík, který je velmi vkusně zakomponován (skoro bych použil slovo "zamaskován") mezi okolní historickou zástavbu - z vnějšku je to vlastně nádherný měšťanský dům (podobný jako ty na našem Resselově náměstí) a nebýt jednoho decentního nápisu "supermarket", tak si jej ani nevšimnete...
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí ala 11.09.2004 18:44
Po přečtení článku v chrudimsku o trvalém obousměrném vjezdu na náměstí mne docela překvapil. měla jsem dojem, že obousměrný vjezd sloužil pouze jako dočasné řešení při opravách silnic.
překvapilo mne především to, že všude se snaží historická centra uzavírat a omezovat a ejhle chrudim jde opačnou cestou.
myslím, že to větší tržby do kas místním obchodům nepřinese a ani větší zájem o prohlídku centra také ne. naopak většina řidičů si ráda zkrátí cestu přes centrum. nejvíce tím budou trpět historické památky.
sice radní města slibují podzemní parkoviště a bezpečnostní ochrany pro chodce a kdoví co jiného ale to bude pár měsíců /let/ trvat.
jsem z náměstí a je fakt, že je fajn si zkrátit cestu domů ale objíždění mi nevadilo. doufám, že díky této neuváženosti nepřijdou lidé k úhoně/ autonehody, atd./.

tak ať náměstí žije!

ps-když si obchodníci tolik stěžovali, že centrum je mrtvé a oni přicházejí o tržby, tak by bylo fajn kdyby vytvořili údaje o tržbách před a po otevření obousměrného vjezdu široké ulice Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Konečně vjezd na náměstí od Pardubic Administrátor 11.09.2004 00:13


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region10.9.2004 Pardubický - strana 2 Chrudim už jednosměrku nechce

Chrudim Muž v černé kožené kombinéze na motocyklu značky Harley Davidson se vynoří z Široké ulice na spodní části Resselova náměstí v Chrudimi a během pár vteřin s hlasitým burácením projede centrem a zmizí za kostelem. Něco takového bylo ještě před čtyřmi měsíci nemyslitelné kvůli jednosměrce v Široké ulici, která od roku 1995 bránila řidičům přijíždějícím od Pardubic vjet přímo do centra. Chrudimští radní jednosměrku na konci května zkušebně zrušili a nyní navrhli zastupitelům, aby se do centra už nikdy nevrátila.
"Navrhneme, aby v Široké ulici zůstal obousměrný provoz.
Připravujeme zároveň technická opatření, kterými bychom zpomalili na této ulici provoz. Uvažujeme o příčném prahu a o rekonstrukci křižovatky U Kálesů," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý. Ten předpokládá, že zastupitelé na své schůzi 26. září návrh schválí. Radní doufají, že volně průjezdné náměstí centrum oživí.
Řidiči si nyní pochvalují, že nemusí kvůli cestě do centra objíždět celé město. Další část lidí to vidí úplně jinak.
"Rozhodně se mi to nelíbí. Ve špičce je obtížné přejít ulici.
Není to tu dobré pro děti, které teď, když začala škola, musejí často ulici přecházet. Rozhodně to tu bylo bezpečnější," řekla Adéla Zajícová z knihkupectví v Široké ulici.
Jenže od května, kdy se ulice otevřela v obou směrech, se tam podle dopravní komise města nestala kvůli tomu žádná vážná nehoda. I místostarosta Chrudimi Petr Řezníček, který byl vždy pro zachování jednosměrky, to připouští. "Je pro mne příjemné překvapení, že až na dvě nehody nedošlo k žádné závažné dopravní nehodě, která by ohrozila chodce nebo cyklistu. Pokud tam budou instalovány příčné prahy a přebuduje se křižovatka U Kálesů, může se stát, že obousměrná ulice může fungovat," řekl.
Přesto si obyvatelé Chrudimi nemohou být úplně jisti tím, že se jednosměrka do centra nevrátí poté, co se změní složení zastupitelstva.
V roce 1995 tehdejší radní totiž bez potíží přesvědčili většinu zastupitelů, aby s jednosměrkou souhlasili. "Byla to jiná doba, tehdy byla spíše tendence zklidňovat centra. V centru byl sice klid, ale všeho moc škodí. Nyní je ve městech naopak tendence centra oživit, ale tak, aby nedocházelo ke kolizím mezi auty a chodci," uvedl Libý.

OBOUSMĚRKA. Zrušení jednosměrky v Široké ulici v Chrudimi se podle radních osvědčilo. Zavedení provozu v obou směrech si pochvalují řidiči, lidé s dětmi jsou nadšeni méně. Nová úprava již patrně zůstane, podle radních oživila centrum města.

Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny benzínu v Chrudimi Vaklaf 10.09.2004 15:15
Tak nám Aral snížil cenu na 26,90 Kč - copak se stalo tak významnýho ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny benzínu v Chrudimi Max 09.09.2004 14:32
Jó, tak to zase moc nesouhlasím.
Investice do tradičních kulturních akcí jako obžínky, etc.
patří ke kultuře města a lidí, kteří v něm žijí. Nedělejme z Chrudimi zapadákov, kde veškeré dění končí v pátek a začíná zase v pondělí. Znám taková města, v kterých bych nebydlel i kdyby tam byl benzín grátis...

Servus

Max

P.S. Tím nechci říct, že např "Balonová show 2004" nebyl propadák... Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
Ceny benzínu v Chrudimi Lebduška Josef 09.09.2004 08:43
Ani se nedivím. Diky nekoncepčnosti rozvoje města žádný investor nebude stavět v místě, kde než dostaví vznikne průmyslová zóna či něco jiného co znehodnotí jeho investici.
Naproti tomu žádný rozumný investor nebude stavět fabriku v místě, kde mu kolem vyrostou obytné domy a rodinné domky - čekaly by jej jen problémy. Navíc problémy s dopravní obslužností - dostat se do Chrudimi je problém.
A jsme v začarovaném kruhu.
Jak z něj ven? Jasná a neměnná koncepce rozvoje města, postavit priority (např. obchvat) a neutrácet za různé obžínky, balonové show atd.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53  52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.