Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
SILNIČÁŘI-CESTÁŘI Lebduška Josef 27.10.2004 22:43
Tady se musím radnice trochu zastat. Není to jenom jejich věc, je to, jak se domnívám, především věc SÚS Chrudim a mějakého odboru na kraji. Ale radnice ( asi nejspíše nějaký zaměstnanec) na to měla alespoň upozornit a všichni něco udělat.
Reagovat na tento příspěvek

pískoviště na sídlištích kasablanka 27.10.2004 19:58
Proč se ruší všechna malá pískoviště na sídlištích ? Zajímalo by mě kam si děti mají chodit hrát ? Než,aby se jednou za půl roku vyměnil písek tak se to raději zruší! Vždyť děti můžou začít fetovat a chlastat! Bezvadný přístup jako se vším.

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI ChesterF 27.10.2004 15:26
100% souhlas, pane Lebduško.
Ovšem, co nám je to platné? Chytré hlavy na radnici to stejně opět prokoučovali a myslím si, že je jim to jedno.

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI Lebduška Josef 27.10.2004 15:00
Nemáte tak docela pravdu. Určitě je tamtudy možno projet, ale nechtěl bych tam být, až bude nějaké náledí. Již dnes jsou propadlé krajnice, až napadne sníh a přimrzne bude veselo.
Jakmile totiž najede kamion na propadlou krajnici, (a zde na ni najet při vyhýbání musí), jde zákonitě do příkopu. A nemusí si hrát na Schumachra. Prostě silnice tohoto typu není vhodná pro daný provoz a zcela jistě se dala nějak upravit, či svést provoz větších a těžkých aut jinudy. Už jenom proto, že léta byla mezi Medlešicemi a Chrudimí dopravní značka odkazující na tuto silnici jako příjezd co centra Chrudimi.

Výchovný ústav v Chrudimi Lebduška Josef 27.10.2004 14:50
Souhlasím s Vámi - děti do ústavů nepatří. A obzvláště ty malé.
Má-li dítě smůlu na rodiče a (a i učitele)spadne do spárů jakéhosi zvráceného systému, kde je pro všechny zúčastněné nejednodušší uklidit dítě někam, kde se většinou jen utvrdí v tom, že mu svět ubližuje a že je mu to potřeba vrátit. Nenaučí se základním sociálním návykům, po dovršení 18 let jej vyhodí, nemá kam jít, kde přespat, neumí se o sebe postarat, ale to již spadne do jiné kategorie a problém s dětmi je vyřešen. Proto pasťák ne. Ale dělat něco pro děti, aby se nedostaly do spárů oné mašinerie (něco jako např. Palučiny) ano. Proto nechápu, proč město dělá tak málo pro aktivity typu Palučin a tak mnoho pro pasťáky.

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI ChesterF 27.10.2004 12:51
Přesně tak, milý Máro....
Oni alespoň ty patníky nemají vůbec žádnou relevanci a smysl, lepší je pořád chválit a to považovat za diskusi! Really a good joke!

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI Mara 27.10.2004 12:32
A pak že má cenu zde vůbec o něčem diskutovat Úsměv Úsměv

PROČ Mara 27.10.2004 12:28
Je to sice přesná citace .... ale špatně vyložená. Podívat se jinam bylo myšleno očima ne se hned stěhovat Úsměv to je mi jasné, že ani pro mnohé moc dobře nejde.

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI ChesterF 27.10.2004 10:51
Přesně tak, lidi neblázněte, co by to naše město stálo, dát kolem té silnice alespoň patníky s odrazkami, aby řidiči věděli, kde jsou vůbec kraje silnice a nemuseli se obávat, že svoje auto vymelou o nějaký strom, kterých stojí u té cesty celá řada dost blízko! Opravdu neblázněte, to by bylo několik milionů.....!!!! Jak už jsem psal, ono se opravdu nešlo připravit na to, že dojde k odklonu hlavního tahu a alespoň patníky udělat ze silnice 50.třídy silnici třídy 4. Ono se nevědělo, že se bude realizovat výstavba kruháku!!!! Good joke!

Balony nad Chrudimí Český rozhlas Pardubice 27.10.2004 10:09
Český rozhlas Pardubice - Radiožurnál

ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK:

Létat jako pták bylo odjakživa snem mnoha lidí. Přání se jim splnilo díky nejstaršímu létajícímu stroji - horkovzdušnému balónu. Jako první na světě se vznesli 4. června 1784 bratři Joseph a Etienne Montgolfierové. Ti sestrojili balón s průměrem 12 metrů a zůstali ve vzduchu celých 10 minut. Jistě mi dáte za pravdu, že pohled na takový obrovský horkovzdušný balón navozuje pocit dobrodružství a touhu po neznámých krajích. Zasnít jste se mohli na letošní srpnové chrudimské balónové show na chrudimském letišti. Akci si vzalo pod svůj patronát i samotné město Chrudim. Od příštího ročníku se však distancovalo. Jaké k tomu má důvody, se pokusila zjistit redaktorka Naďa Kubínková.

http://www.chrudim2000.cz/zpravy/images/2004/90.
mp3

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI Lukas Nemec 27.10.2004 09:26
Musím souhlasit s Márou, o nějakých opravách nemá smysl hovořit. Horší je jak tam každý jezdí ..... jedu si tam svých pohodových 50-60km/h, v protisměru neustálý proud aut, pravá krajnice pěkně vymletá ..... a i tak mě na těch 4km objížďky stačí předjet tři auta Bohužel, škoda

PROČ ChesterF 27.10.2004 08:37
Možná by si pak měli položit otázku PROČ zde bydlí a hlavně se podívat jinam ...

Z výše uvedeného konstatování nic jiného než naznačení odsunu v případě, že se mi něco nelíbí, nevyplývá!!! Mě nezajímá, jaké to je jinde, abych se utěšoval, že přece není tak zle, že může být ještě hůř!!!!! Mě zajímá jako to vypadá v Chrudimi.

Zamyslet se PROČ někde bydlím???? Když se zde někdo narodil a žije tady třeba přes dvacet roků, tak o takové věci primárně nepřemýšlí a spíše ho zajímá, jak se mu žije nyní a hlavně bude žít v budoucnosti! A nedomnívám se, že pod vedením těchto lidí na radnici, nás čeká růžová budoucnost města, které je pro své občany schopné vytvořit dostatek pracovních příležitostí a především kvalitní úroveň bydlení a života! A pro mistry světa na radnici, uvědomte si, že tam nejste pro sebe a pro dohazování kšeftíčků Vašim kamarádíčkům, ale hlavně pro obyvatele Chrudimě, tak se podle toho chovejte a neznepříjemňujte jim život, když už jim ho neumíte vylepšit!

PROČ Mara 27.10.2004 07:39
Nevím jakou cestou někdo dospěl k tomu že se má někam stěhovat, jen jsem všechny co sem chodí vyzval aby mysleli. Na to že ne vše je zde špatné, a že pokud se podívám při cestách po ČR jinde a mluvím s lidmi odjinud tak si myslím, že to tady není tak šílené. A replika zamyslet se proč zde bydlíte(me), je až v poslední řadě o případném stěhování, ale to si průměrně inteligentní člověk jistě domyslí a i domyslel (tím neříkám že ti co moji minulou repliku účelově použili mají IQ 80 a nižší, to vůbec ne, ale že jen účelově překroutili co jsem napsal a využili ne přesné formulace). A přesně se ukázalo kdo se snaží kritizovat konstuktivně (byť možná ne vždy objektivně "Lebduška") a kdo bez větších problému od PC napraží na toto forum cokoliv (což byli to zbývající co se k tématu PROČ vyjádřili doteď). Pěknej den Úsměv .-)

PROČ ChesterF 27.10.2004 07:34
Tak to je chuťovčička, pane Lebduška, jestli to takhle opravdu funguje v rámci hlasování, že se před veřejností sehraje komedie a poté se pěkně v tichosti (po Půlpánovsku a Broďákovsku) odhlasuje vše tak, jak to bylo původně zamýšleno. A občan je postaven před hotovou věc! Nejhorší na tom je, že nás všechny, ať už kritiky z této diskuse či všechny zbývající občany Chrudimě (kromě rodinných příslušníků, kamarádíčků a přisluhovačů), mají lidé na radnici slušně řečeno naprosto v prdeli a pro pozitivní rozvoj Chrudimě se nědělá vůbec nic.
Ono bude asi opravdu lepší tohle město přestat jakkoliv podporovat, nenakupovat v chrudimských obchodech (kde je mnohdy kvalita stejně horší a cena vyšší než v Pardubicích), nepracovat v Chrudimi (stejně je zde minimum pracovních příležitostí a ty lepší jsou předem rozdány kamarádíčkům), neutrácet zde peníze za benzín, neutrácet zde za zábavu, jednoduše tohle město bojkotovat, třeba se potom začne dít něco jiného.....

Výchovný ústav v Chrudimi MIREK 27.10.2004 05:35
DĚTI DO ÚSTAVŮ VŮBEC NEPATŘÍ.POKUD MAJÍ RODIČE.
AŤ JSOU ZDRAVÉ NEBO NEMOCNÉ.RODIČE JSOU OD TOHO, ABY SE OSVÉ DĚTI STARALI.NEBO NE? A CO SE TÝČE TĚCH MAMINEK S KOČÁRKAMA.......no koment!

PROČ Lebduška Josef 26.10.2004 18:21
Ano ptám se také proč? Proč není možno spravovat věci veřejné lépe. Nejde přeci o to, že bych se jako kritik cítil povolanější, chytřejší či co. Jde přeci o to, aby oněch pár politiků - snad 8 možná 15 (použiji-li Vaši citaci) spravovali město pro občany - cca 20 tisíc. Proč se před rozhodnutím neporadí s místními občany, kterých se jakékoliv rozhodnutí týká nejvíc. Jako příklad uvedu převod pozemků pro pasťák. Nejprve na veřejném zasedání převod neschválí (asi se báli přítomných a protestujících občanů), a po přestávce, kdy v sále protestující občané nebyli (odešli spokojeni, že je jejich zastupitelé vyslyšeli), se hlasuje znovu a převod se schválí. A podobně se postupuje v mnoha případech, jednací řád se ohýbá dle potřeby, všichni zastupitelé nedostanou stejné informace atd. Proč se někteří z nich nechali zvolit, když je zajímá jen, aby chodník byl opraven u nich, průmyslová zóna byla co nedále od nich, aby obchody byly v blízkosti jejich bydla, aby ... Asi proto. Divíte se že jsou nespokojenci? Já ne.

Výchovný ústav v Chrudimi Georgina 26.10.2004 17:13
Odkdy se na mamince tlačící kočárek pozná, že je v rozvodovém řízení? A ten dům má být malý proč? Chcete nám tu naznačit, že děti pocházející z rozvedených rodin patří do výchovného ústavu? Nějak ten Váš příspěvek nechápu....

Výchovný ústav v Chrudimi MIREK 26.10.2004 13:11
JENOMŽE TY MAMINKY JSOU Z DEVADESÁTI PROCENT V ROZVODOVÉM ŘÍZENÍ.TAKŽE TEN DŮM BUDE STEJNĚ MALEJ.
(TO MAJÍ Z TĚCH SERIÁLŮ)

Výchovný ústav v Chrudimi kacafírek 25.10.2004 19:05
Výchovný ústav v Chrudimi by mohl být umístěn do budovy bývalého katastrálního úřadu na náměstí. Mělo by to několik výhod: vedle je fara, naproti kostel, za rohem policie (v jednom bloku se soudem). Vizuální kontrola by mohla být prováděna přímo z oken radnice. A navíc, maminky korzující s kočárky po náměstí by se jistě staly dobrým vzorem pro zakládání spořádaných rodin dospívajících.

PROČ Max 25.10.2004 18:06
Tvůj názor mně připomíná soudruhy, který dali disoušům a chartistům na výběr - buď budeš držet hubu nebo táhni k imperialistům a tam je to o hodně, ale opravdu o hodně horší...

Jak píše Chester, kdo nechce slyšet kritiku a hlas lidí, kteří si ho jako zástupce zvolili, ať táhne k čertu.

Servus

Max

Era-Pach v Heřmanově Mestci Ota Stejskal 25.10.2004 12:35
Zpráva pro všechny příznivce Era-Packu.Odjezd autobusu do Heřmanova Městce pro příznivce Era-Packu na středeční zápas 27.10.proti Torfu je v 19:30 od "Nojperáku" a stejně tak v pátek 29.10.na zápas s Benagem odjezd v 19:30hod.ze stejného místa.Do jízdenky 30Kč je započítáno i vstupné.

Zase kruhák. Tommy 25.10.2004 11:38
koukam ze to tam asi moc neznas. Myslim ten zakaz zastaveni u toho zeleneho domu hned na kraji za mostem. Ten dotycnej tam zaparkoval od borzny a to uz je prestupek ne ? a ze cedule je spatne si nemyslim ale kdyz k ni nekdo prijede z druhe strany... Je vlastne z obliga ona zadny zakaz nevidel Ok?

PROČ ChesterF 25.10.2004 09:52
Aha, takže pokud je na radnici partička lidí, kteří normálním obyvatelům Chrudimě znepříjemňují život v mnoha směrech, tak je lepší se odstěhovat a nechat je řádit dál? To je rada, která vyplývá z výše uvedené zprávy? Tak to nemá chybu, když se Ti něco nelíbí, občane, neupozorňuj, ale tiše se sbal, prodej vše, co zde máš, ukonči veškeré sociální vazby k Chrudimi a rychle vypadni, a opovaž se kritizovat!!!! Pěkně děkuji za takovou radu, to radši budu kritizovat, jak to jen půjde.
Když je někdo placen z daní a tu práci dělat chce, tak ať se taky nebojí kritiky a hlavně, ať se nad konstruktivní kritikou zamyslí! Toho se právě u našich Timurovců na radnici obávám, že jim některé věci dochází až po tom, co primárně udělají chybné rozhodnutí, a to v mnoha případech a až poté následně na bázi kritiky ze strany občanů svá rozhodnutí revidují. A ptám se, na co je úředník, který se nejdříve nezeptá, udělá chybu a až následně popřemýšlí o důsledcích, které tím občanovi způsobil??? Odpovím si: je na výměnu, a to urychlenou!

Zase kruhák. anonym 25.10.2004 09:36
Ano, a zaplať pánbuh, že jim to auto parkující v zákazu zastavení bylo jedno. Policisté všeho druhu jsou neustále na paškále kritiky, ale alespoň v tomhle se jich zastanu. Havlíčkovu ulici znám ve všech denních hodinách jako své boty, a i když tady já sám neparkuju, chápu, jaká je tady zoufalá dopravní situace, především právě s parkováním. Jsem rád, že to auto měšťáci shovívavě přehlédli a šli se možná věnovat - doufejme - pořádnější práci, než buzeraci dotyčného řidiče. Příkazové a zákazové cedule jsou tady umístěné dost nešťastně a oceňuji, že místa znalí policisté se řídí především selským rozumem. A tak to má být.

PROČ Mara 25.10.2004 07:32
Zamyslel se někdo z těch, kteří zde pořád něco kritizují (je jich tak cca 15-20 a to možná přeháním počet ), hledají na všem a nějaké vady i nad tím jestli je v CR vůbec něco v pořádku ??? Možná by si pak měli položit otázku PROČ zde bydlí a hlavně se podívat jinam ...
podle mě je to mnohde (a tím nemyslím jen někde) daleko daleko horší. Pěknej den. Úsměv

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI Mara 25.10.2004 07:28
Lidi uklidněte se ..... víte kolik by taková oprava stála ??? dle mě 3-5 mil a nyní to už stejně nejde. nejezděte jako prasata a bude to v poho. (nejsem pilot F1, ale problémy při průjezdu touto silnicí nemám).

SILNIČÁŘI-CESTÁŘI MIREK 25.10.2004 07:22
CO TAKHLE NALOŽIT NĚJAKÝ MATERIÁL A OPRAVIT TU PRAPODIVNOU OBJÍŽĎKU.HLAVNĚ KRAJNICE.NEŽ SE TAM NĚCO PŘIHODÍ.MYSLÍM TU SILNICI 50.TŘÍDY,PO NIŽ VEDE OBJÍŽĎKA KVŮLI KRUHÁKU NA PARDUBICE.VEČER SE TAM NEDÁ PROSTĚ JEZDIT.AŽ NAPADNE SNÍH,TAK PÁNBŮH S NÁMA.

Silničáři styďte se! buldog 24.10.2004 19:48
Každý kdo je alespoň trochu znalý dopravní situace v Chrudimi jistě bude souhlasit, že tempo jakým probíhá výstavba dvou kruhových objezdů v Chrudimi, je katastrofa. To si městské zastupitelsvo nemůže dát do podmínek, že stavby budou probíhat nepřetržitě ve dne v noci a o sobotách a nedělích? Vždyť na jiných stavbách, které probíhají v Chrudimi to jinak frčí. Kdyby tímto tempem měla probíhat výstavba PENNY MARKETU, tak by investor mohl počítat s tržbami už na Vánoce, ale asi tak za pět let. To by bylo jiný tóčo, kdyby se ale stavělo golfové hřiště na letišti, to by se náš pan starosta zajisté postaral o to, aby výstavbě nepřekáželo ani stébélko. Vždyť už je celý nadržený, aby mohl jako čestný (uplacený)člen zahájit provoz golfového hřiště, který by sloužil jen chrudimské smetánce. Protože kruhové objezdy mají sloužit široké veřejnosti, není zapotřebí stavbu jakkoliv urychlovat, vždyť ať se řidiči třeba po..r.u. Třeba taková objízdná trasa na Pardubice je přece ideální, co kdyby se uvažovalo o tom, že to zůstane jako hlavní výpadovka směr Pardubice, mohlo by se ušetřit na kruháku na Bídě a ušetřené peníze by se mohly využít jinak, třeba na podporu golfu v Chrudimi.

Zase kruhák. Tommy 24.10.2004 19:26
no ty MP jsou tu jen k smichu. Zrovna v patek s etu prochazel jeden z tech "sefu" MP ulici Havlickova, zrovna kolem auta ktere tam stalo v zakazu zastaveni. Ale to se tam asi muze, ani si toho nevsimli !! V tu chvili tam stalo asi malo aut, jindy jich je tam daleko vic. Kdyz uz ani tohle nehlidaji tak proc je tu mame ?

Slovní úloha Raimund 23.10.2004 18:26
Úloha nemá řešení. Vysvětlení: protože již dlouho, minimálně deset let, samo dění v tomto státě nemá logiku. Resp. se naskýtá důvodná domněnka, že je to úmysl. Bohužel. Raimund.

Zase kruhák. Ivan Malík 22.10.2004 19:57
Co se týká kruháku, o tom jsem již svůj názor napsal, ale souhlasím s těmi, co zastávají názor aby policie prováděla kontroly tam kde je to opravdu nutné.Kruhák na bídě je rozkopaný čím dál víc, přechod pro chodce ve směru k Mas.nám. je takřka zrušen a i dospělý člověk má co dělat aby se rychle a hlavně bezpečně dostal na druhou stranu. Což takhle děti ???!! Ráno a ani odpoledne tam není vidět žádného policistu který by dohlédl na bezpečnost chodců.Hlavně že v podvečer vybírají řidiče za porušení zákazu vjezdu do ul. Pardubická!Již jsem slyšel několik připomínek že je není vidět ani při běžné pochůzce městem.Zřejmě je jich zapotřebí někde jinde, ale kde to já nevím.

Chrudimské mýtné Inols 22.10.2004 12:26
Moc bych na tu křižovatku neprojízdnou na Bídě neupozorňovala, jinak nám tam zamotají hlavu. Jo, u spořitelny je to také fajn.
Alespoň se mohu vymluvit na zácpu ve škole. Ale až budu pracovat, tak mi to nikdo neomluví. Na obchvatu se začalo pracovat. Tedy od nás odkoupili pole již před rokem a teprve ted tam navazi nejakou hlinu. Zase stavi na zimu:) Aby se delnici meli cile k praci. A co jsem videla planky na ten obchvat, tak se bojim, ze se nadavat bude stejne, jelikoz tam chteji vykoumat nejakou uplne nesmyslnou smycku...

Chrudimské mýtné Inols 22.10.2004 12:22
Jo, to znám. Kamarád tam jel sice odpoledne, ale jel na úřad jen vyzvednout maminu, aby nemusel av dešti. Taky ho pokutovali...
Asi vyloženě hlídají zákaz vjezdu, než aby někde chytali nepřiměřenou rychlost. Ale to bude tím, že tam nejsou vidět a mohou si tam dělat co chtějí. Stejně jako když se začnou dotěrně vyptávat pána na kolečkovém křesle, jak po svém pejskovi sbírá potřebu... To je stejně absurdní!

Slovní úloha Lebduška Josef 21.10.2004 16:22
Dostal jsem e-mailem následující slovní úlohu - jen se mi líbila, takže: Pan starosta může utratit čtyři milióny korun z obecního rozpočtu za nákup nových služebních aut pro magistrát, nebo rekonstrukci domova důchodců. Od dealera s auty dostane 8% osobní provizi za první a 3% za každý další odebraný vůz a navíc mu na jeho soukromé auto pořídí firma sadu pneumatik s disky v hodnotě 25.000 Kč. Od majitele stavební firmy dostane 5% z ceny zakázky a navíc mu ještě předisponuje stavební materiál za 15.000 Kč na stavbu vily pro jeho přítelkyni. Jakou variantu pan starosta zvolí? Jak se změní rozhodování pana starosty, když: - jedno z dodaných aut po dvou letech prodá do svého osobního vlastnictví jako ojeté (zůstatková tržní cena vozu po dvou letech 360.000 Kč, prodejní cena vozu podle nezávislého odhadu 5.000 Kč). - majitel stavební firmy je členem ODS a jeho politický vliv zajistí panu starostovi místo ve správní radě krematoria za 20.000 Kč měsíčně po jedno volební období? Vyřeší ji někdo? Údajně je pro žáky 9. třídy.

Chrudimské mýtné Lebduška Josef 21.10.2004 16:05
Spíše než se modlit, tak bych dával přednost jednání na všech možných úřadech a ministerstvech za účasti nejen představitelů radnice, ale i volených zástupců do senátu a parlamentu. A kdyby do toho město vložilo i nějaké peníze (aspř.
odkup pozemků) pak by se lépe argumentovalo a výsledek by mohl být vidět i před rokem 2010.
Jinak nic proti kruhákům, i když já bych upřednostňoval inteligentní semafory. Mají větší možnosti při řízení a regulaci dopravy. (Dá se vytvořit např. zelená vlna - Pardubice -Chrudim - Slatiňany.)

Zase kruhák. Michal Tůma 21.10.2004 16:05
Ano souhlasím s Vámi je pravda, že Policie by mohla taky jednat dle selského rozumu a nedělat někdy neskutečně kocourkovský kousky, a můj přispěvek byl trochu mimo mísu. Ve Vašem příspěvku jsem, ale asi po "padesáte" četl(slyšel), že policajti dostanou přidáno (8000,- a ze budou brát 30000,-, to jste vy smaozřejmě netvrdil, to jsme odposlouchal od spousty jinych lidi) a tak jsem to uz nevydrzel a napsal jsem co jsem napsal.

Nejbližší možnost jak ventilovat svůj názor bylo zrovna tlačítko Reagovat pod vaším příspěvkem.

Chrudimské mýtné Max 20.10.2004 18:19
Tak s panem Ročkem se nedá jinak než naprosto souhlasit. Kruháče mají své opodstatnění, zejména s ohledem na bezpečnost chodců (přirovnání pana Ročka s každým zachráněným životem je úplně přesný). Co se týče počtu kruhových objezdů, nikde neexistue měřítko kolik jo a kolik nééééé. Takže ani počet 7 ks v CR není až tak úplně mimo mísu, navíc při výčtu míst, kde mají být vybudovány - zase souhlas...
K osobě Peeeetra Pitharta a jeho obětování se za chrudimský region jen toliko - vůbec nevím ,zda ještě žije. Jeho jméno jsem naposledy viděl na předvolebním letáku a on pro změnu viděl Chrudim asi jenom z pohlednice od věrného voliče.

Vážení, nebejt našeho Mr. starosty, Loukoty, Berana senátora, MP, kruháků - o čem bychom se v tomhle fóru vlastně bavili.
"Ještě", že je máme. Jupíííííí

Servus

Max

Chrudimské mýtné Lebduška Josef 20.10.2004 15:14
On ten obchvat skutečně není jen v silách naší radnice. Ale bohužel, nemají na to asi čas. Musí přeci vzájemně na sebe podávat trestní oznámení, žaloby a domlouvat se s kým ano a dokdy a s kým ne a na jak dlouho ne, koho kam a koho nikam. Takže pak se vyhazují peníze kudy to je lze, protože nemají čas přemýšlet nad tím, pro co zvedají ruku. Je pak s podivem, že se v Chrudimi něco občas podařilo udělat.

Zase kruhák. Lebduška Josef 20.10.2004 15:01
Pane Tůmo, opravdu nic proti policajtům. Je mezi nimi ředa lidí, kteří by si možná zasloužili víc. Chápu také to, že musí plnit rozkazy. Ale proč si kazí jméno (nebo nechají kazit) tím že číhají na řidiče v přehledném úseku, pár metrů před značkou konec obce, nota bene kde jsou jen ohrady a pole, jestli jedeme oněch 50 (Slatiňany směr Chrudim k Jordánku). Proč MP honí auta na náměstí když lidé jdou na poštu a za kostelem je parkoviště, kam se nesmí. Proč policie jezdí kolem pruhů bláta vyvežených na silnici 1. třídy a nikoho za to nepokutuje. Proč není možno do podmínek výstavby kruhového objezdu na Bídě dát umožnění průjezdu v době, kdy se neperacuje (u budoucího Kaufladnu to lze?). Proč...
Je to o lidech, o přemýšlení co svou činností způsobím svému okoli, zda tím jiným neznepříjemní život. A já mám dojem, že jak policie, tak všichni úředníci (ať městští nebo státní) mají nám občanům ten život spíše usnadňovat (alespoń těm, kteří se chovají slušně) a ne svými neuváženými rozhodnutími a bezohledností znepříjemňovat. Takže to nemí o platech.

Chrudimské mýtné ChesterF 20.10.2004 13:00
Nedomnívám se, že je na tom náš stát až tak špatně, pokud je něco nastaveno jako priorita, potom se na to prostředky najít podaří, takže skutečně buďme realisté.
A nějaké obchvaty nepomohou při konstantním až geometrickém nárůstu počtu osobních vozů, které projíždějí Chrudimí, je to pouze náplast, nikoliv lék.
Ptám se, na co máme PITHARTA jako předsedu senátu? Je to malá funkce na to, aby řešení problému protlačil do popředí????? Jak dlouho už tam za náš region sedí a co udělal? Je pravda, že na investici takového objemu město nestačí, takže Ládíček a jeho partička je trošku z obliga, ale co PITHART jako jeden z nejvyšších činitelů ve státní správě?????? PITHARTE, dolů z koně a mezi lid!

Chrudimské mýtné ChesterF 20.10.2004 12:55
No, tak to je ještě lepší, takže Pithart pro region, díky kterému má postaráno o slušný život, udělal úplné ....o? Tak to už opravdu nerozumím tomu, prokoho chrudimští voliči hlasují v senátních volbách.

Chrudimské mýtné Jan Roček 20.10.2004 12:03
Obchvat je jasná priorita, ale buďme realisti. Finanční prostředky na jeho výstavbu jsou v řádu MILIARD a čerpají se ze státního rozpočtu. Stát je na tom ale tak špatně, že je vůbec zázrak, že se začalo kopat u Medlešic (úsek Vestec – Kunčí ještě není dořešen majetkoprávně, výstavba by podle plánu měla začít v roce 2006-7) V současnosti běží v celé republice snad jen výstavba D 11 a obchvatu Chrudimi, a to zejména díky úspěšnému lobbingu bývalého místostarosty pana Trávníčka. Město tedy nemůže rychlost výstavby nikterak ovlivnit, pouze se můžeme modlit, aby slíbený termín dokončení (rok 2010) byl dodržen.
Naproti tomu investice deset milionů na jeden kruhák je částka z městského rozpočtu bez problémů uplatitelná i obhajitelná v kontextu současné dopravní situace. Průjezd kruhovými objezdy je nejen výrazně rychlejší, plynulejší, ale především bezpečnější. I kdyby se tak zachránil jen jeden lidský život, stojí za to s jejich výstavbou neotálet. Všem řidičům přeji pevné nervy a lepší zítřky Úsměv

Chrudimské mýtné Lajos 20.10.2004 12:03
Naprostý souhlas, ze strany městské policie se jedná o pouhou buzeraci lidí. Bydlím u Romanie, garáž mám na Legumě, jeví se mi jako absurdní využívat nesmyslnou objíždku, kvůli 20 metrům zavřené komunikace. Pokud by se tam pohybovali dělníci, samozřejmě, že bych tudy neprojížděl. Někdo holt vymyslel debilní dopravní značení a město se na tom rozhodlo přilepšit si rozpočet. V neděli na stavbě kruháku nepracovala ani noha, provoz takřka nulový, ale naše udatná městská policie vybírá, no aspoň že příjem z pokut jde do městského rozpočtu. Kdyby se radši ráno a večer když je šero postavili k přechodu od spořitelny k nádraží, vypnutí semaforu možná přispělo k plynulosti provozu, ale z osobní zkušenosti si dovolím tvrdit, že se tam brzo něco stane a nějaký chodec to odnese.

Chrudimské mýtné Jan Roček 20.10.2004 10:35
Nechci snižovat zásluhy našeho milovaného pana senátora, ale Oskara tu máme přičiněním jeho bývalého protikandidáta pana Šloufa.

Zase kruhák. Michal Tůma 20.10.2004 09:29
Všichni v republice jsou jak nemocný. Všude jen slyším ironické poznámky o tom jak se policajtům zvýší platy a jak by za to taky konecne mohli odvádět nějakou práci. Běžný policista se po zmedializovaném přidani nedostane ani na celorepublikový "průměr - 17 500,- hrubeho" tedy něco oklo 13 - 14 tisic čistého. Všichni kdo takto uvažujete si zajděte alespoň na jeden na druhý stupeň základní školy a zopakujte si teorii o průměru. Protože dle platné matematiky (týká se průměru) že když plat pana X je 50 000,- hrubeho a muj plat je 14 000,- hrubeho tak dle statistik vlastne beru 32 000,- hrubeho!!!!! Takze za tech virtualnich 18 000,- vrele diky!!!!

P.S. A to nejsem policajt.

SILNICE JAKÉ TŘÍDY? ChesterF 20.10.2004 07:23
Mirku, máš pravdu, naprosto souhlasím.
Ale ono to opravdu není o těch policistech, ti dostanou rozkaz a musí ho splnit.
Je to o té jalové hlavě, která sedí na radnici a tohle organizuje.
Tu bych u té krajnice viděl mnohem radši.
Ono se totiž asi nedalo předpokládat, že se bude opravovat kruhový objezd z provizorního na pevný a jediná možná nejkratší objízdná trasa je kolem Shellky.
A tudíž tu silnici na to také trošku připravit, především co se týká bezpečnosti. Ono je to opět pohodlnější a levnější buzerovat lidi, že Herr Starosta Líbý? A hlavně, na pokutičkách se opět dá něco vydělat, protože perzekuce je jednoduší než kvalitní řešení!!!!

SILNICE JAKÉ TŘÍDY? MIREK 20.10.2004 06:15
ZAJÍMALO BY MĚ,JAKÉ TŘÍDY JE TA SILNICE,PO KTERÉ JE VEDENA OBJÍŽĎKA DO PARDUBIC.PROČ TAM NEDAJÍ CESTÁČI ASPOŇ PATNÍČKY.O KRAJNICI RADĚJI POMLČÍM.
JE JEDNODUCHÉ TAM DÁT ZNAČKU ŽE JE KRAJNICE ŠPATNÁ.TO KAŽDÝ POZNÁ PO PÁR METRECH.ONO JE POHODLNĚJŠÍ ČÍHAT NA ŘIDIČE ZA KRUHÁKEM.TAM SE DÁ ASPOŇ JEZDIT.
ČEKÁM,ŽE DÁ NĚKDO POVEL TĚM UNIFORMÁM KTERÝM SE POŘÁD PŘIDÁVAJÍ PENÍZE Z NAŠÍ KAPSY,AŤ VEZMOU KOLEČKA A LOPATY A OPRAVÍ ASPOŇ KRAJNICI, NEŽ SI TAM NĚKDO ROZBIJE ÚSTA.ASPOŇ NEBUDOU MÍT ČAS STÁT ZA KRUHÁKEM A BUZEROVAT ŘIDIČE.TO BUDE UŽITEČNÉ.

Chrudimské mýtné Georgina 19.10.2004 19:00
No, myslím, že tu křižovatku u Guláška už jim někdo poradil. A ne jen tu...mrkněte na dnešní

iDnes, asi se nám brzy bude při průjezdu Chrudimí točit hlava...

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice&c=krajpardubickyi_2_1 Chrudim V Chrudimi začala výstavba v pořadí už čtvrtého kruhového objezdu. Na řidiče tak nyní čekají problémy nejenom na křižovatce na Bídě, kterou stavbaři opravují, ale i při výjezdu na Vysoké Mýto.
"Výstavba kruhového objezdu u Hypernovy potrvá do konce listopadu. Práce ale budou probíhat za plného provozu, maximálně počítáme s denní uzavírkou až budou silničáři pokládat vrchní část silnice," řekl vedoucí dopravního odboru Městského úřadu v Chrudimi Martin Klimek.

Kaufland u křižovatky se zatím stavět nebude

"Stavba nového kruhového objezdu bude stát zhruba devět milionů korun," uvedl ředitel pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic Bohumil Vebr.
Z nového kruhového objezdu povede také odbočka k plánovanému Kauflandu. "Postaví se zatím ale jen tři nebo čtyři metry," uvedl Klimek. Další supermarket se totiž zatím v Chrudimi budovat nezačne. "Určitě nevyroste do konce roku. Majitel Hypernovy se proti jeho stavbě odvolal, a celé řízení tak bude probíhat znovu," řekl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský. Současně silničáři také přestavují kruhový objezd u křižovatky na Bídě.
"Křižovatka bude nepřetržitě uzavřena až do konce listopadu," uvedl Ladislav Umbraun, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Pardubického kraje.

Chrudim chce mít sedm kruhových objezdů

V budoucnu by měly v Chrudimi vyrůst ještě další tři kruhové objezdy. Vedení města by chtělo přestavět ještě křižovatku u nemocnice a nepřehledný úsek před železniční tratí u výjezdu na Slatiňany.
Další kruhový objezd by se měl objevit u plánované nové čtvrti v místní části Píšťovy.
"Jeho výstavbu zaplatí investor z vlastních zdrojů. Kruhový objezd sice není nutnou podmínkou, mohla by zde vzniknout i normální křižovatka, ale vzhledem k situaci na silnicích v Chrudimi a doporučení odborníků je jeho výstavba u Píšťov logická," uvedl před časem starosta Ladislav Libý. Stavba by pak časem přešla do vlastnictví města.

Zase kruhák. Lebduška Josef 19.10.2004 15:56
A budou se stavět další. To si ještě užijem.
Co se týká policie, tak doufám, že nyní po zvýšení platů je uvidíme i jinde než na výjezdech z Chrudimě kde vcelku zbytečně kontrolují dodržování rychlosti. Nejsem velký pamětník, ale svého času postávali u křižovatek (stopky, červená apod.).
Dnes jenom měří tam, kde nejvíce vyberou a ne tam, kde by se opravdu mělo jezdit pomalu. Asi jsou placeni podle vybraných peněz. Minulý týden jsem jel cca 400 km - přes Prahu. Za celou cestu tam i zpět jsem viděl policii jen na sjezdu z dálnice u Poděbrad. Kontrolovali dálniční známky. No, je fakt, že nebylo zrovna nejlepší počasí.

Chrudimské mýtné ChesterF 19.10.2004 07:13
No, možná, že v při vyjádření ohodnocení zaměstnanců OSKARA hodinově, se zdá, že jde o hodně, ale přístup té společnosti je zaměstnávat lidi především na zkrácený pracovní úvazek, tudíž v celkovém měsíčním vyjádření jejich mzda třeba ani nepřevýší 10 tis.Kč.
A jak vyjádřil další člověk názor, je faktem, že na kvokání do telefonu člověk nepotřebuje moc velkou kvalifikaci, to se pouze ta společnost snaží lidem vymýt mozky, že jsou extra důležití a extra super bůhvíco extra, ale uvědomme si, že v dřívějších časech se na tuto práci zaměstnávali tělesně handicapovaní lidé a to mělo svou logiku.
Tím nechci urážet handicapované, ale myslím, že to přesně vystihuje důležitost té práce.
Ovšem tohle město není o OSKARu jakožto jediného přínosu velice dobře přeplaceného Petříka Pitharta (a dál kde nic, tu nic, Péťa by se opravdu měl zamyslet, tedy hlavně voliči, komu háží svůj hlas při senátních volbách), tohle město je o špatném managementu a provázaných kamarádských klikách, kdy jak se říká, ruka ruku myje a kapři si rybník nevypustí.
Proto to vypadá tak, jak jsem to již výše popsal.
Jen čekám, až se zase Ládíček Libejch bude chlubit v předvolebních blábolech úspěchy města a prskne tam mj. kruhové objezdy. Tak to bude opravdu žrádýlko.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56  55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.