Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Skřivánek shot 16.12.2004 23:04
A proč by nemohlo vstupovat svými penězi do konkurečního prostředí? Nikdo nechce na městských úřednících, aby byli rozenými podnikateli. A u doktora předpokládáme, že umí léčit a ne že se vyzná v podnikání. Co ale brání najmout si schopné manažéry na vedení onoho podnikání? Snad jen to, že odměny by nebralo vedení města, ale oni manažéři? Na co je p. starosta ve vedení VAKu? Na co je MUDr Broďák ve vedení tuším Frre zóny či kde? Kdyby měli pořádné manažéry a odborníky na funkcích vedoucích jednotlivých odborů, nemohlo by dojít k tomu co se dělo a děje kolem prům. zóny. A vedoucí p. Bálek by nemohl prohlásit, že problém hluku z letiště na Skřivánku vlastně neexistuje. Jen se divím tomu, že v zastupitelstvu je plno lékařů a žádný z nich asi neví, jaký negativní vliv má hluk na život lidí. Zajímají se vůbec o výsledky různých bádání? A tak vesele schvalují silnice středem sídliště, napojení prům. zóny kolem rodinných domků, výstavbu obytných domů u prům. zóny a podobné zhovadilosti. A kdo jim to předkládá? Ona totiž ryba vždy smrdí od hlavy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek T. 16.12.2004 20:07
Malý omyl. Diskusí by se zjistilo, že žádný názor nemají.
Diskuse totiž rychle odhalí papouškování toho, co jim jiný nakecal.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek buldog 16.12.2004 17:51
A jakou že to má variantu Městský úřad pro výstavbu v lokalitě "Skřivánek" snad ne na výstavbu tenisových kurtů pro pana B (skopovou hlavu), který mimo jiné v lokalitě Skřivánek vlastní svojí haciendu, na kterou nedá dopustit a dle svého vyjádření (i v televizi Nova) se v této lokalitě nedá žít pokud bude v provozu chrudimské letiště. Pro upřesnění: ostatním návštěvníkům těchto stránek p. B (skopová hlava) všemi prostředky (i těmi nelegálními) bojuje proti provozu chrudimského letiště. Asi si při stavbě svojí haciendy neuvědomil, že výše zmíněné letiště se provozuje od dob kdy on sám (skopová hlava) ještě zdaleka nebyl na světě. Každý správný stavebník si má předem ověřit jaké jsou podmínky v okolí jeho uvažované stavby. Proto NELZE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SOUHLASIT S POSTOJEM P B. (skopové hlavy)S NÁZOREM, ŽE PROVOZ LETIŠTĚ ZASAHUJE DO VLASTNICKÝCH PRÁV OBČANŮ MĚSTA CHRUDIMI !!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
A znovu průmyslová zóna Administrátor 16.12.2004 09:28


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region15.12.2004 Pardubický - strana 3 Zóny se plní. Kromě Chrudimi

Průmyslové zóny se městům daří zabydlovat firmami. Jen chrudimská zeje prázdnotou

Pardubice - Odvážnému štěstí přeje. Pardubický magistrát začal připravovat městskou průmyslovou zónu od poloviny 90.
let a dnes je její území téměř zaplněné. Ostatní radnice tak rychlé nebyly a získat pro své město velké zaměstnavatele je stojí mnohem víc úsilí. Někde to zatím stále zůstává jen zbožným přáním.

Pardubicím se investice do zóny zřejmě vyplatí

Vedení pardubické radnice si může mnout ruce. Zhruba 315 milionů korun, které město dalo do výkupu pozemků a inženýrských sítí, se po rozprodeji ploch investorům s největší pravděpodobností vrátí. Část pokryly i státní dotace. „Měli bychom být zhruba na nule, což by byl vynikající výsledek, kterých v Česku moc není,“ hodnotí situaci po devíti letech od plánu na vznik pardubické průmyslové zóny náměstek primátora Michal Koláček.
Rozvojová oblast o rozloze 75 hektarů je již z větší části plná.
Fungují v ní již závody společností Panasonic a Toyoda, ve výstavbě je továrna firmy Kayaba, příští rok začne stavět výrobce hliníkových kol Ronal. Navíc má na pěti hektarech vybudovat haly pro další investory irský developerM&MDevelopments.
Další území zabere Technopark, společný projekt firmy Free zone, univerzity a Pardubického kraje. „Volných zbyde ještě asi osm hektarů,“ uvedl Koláček.
S rozšiřováním zóny magistrát spěchat nebude. „Vykupovali bychom pozemky jedině pro konkrétního investora. Nebude to ale během nejbližších dvou až tří let. Byli bychom raději, kdyby se využily staré areály ve městě,“ řekl vedoucí odboru rozvoje a strategie radnice Radek Václavík.

Investora v Chrudimi odradily petice místních

Zatímco Pardubice mohou slavit, nedaleká Chrudim má k radosti daleko. Na 33 hektarech, které pro podnikání tamní radnice draze vykoupila, zatím stále roste tráva. „Pořád máme nějaké nabídky, momentálně jednáme s dvěma firmami. Vše je ale zatím nejisté,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý. Nejnadějněji vypadal zájem italské společnosti Colorobbia. Po protestech obyvatel nedalekých Markovic, kteří se obávali dopadu výroby na životní prostředí, však investor od svého záměru upustil.
Zájem vyrábět v chrudimské zóně bionaftu projevila společnost Agroodbyt. Vedení firmy mělo již několikrát oznámit, zda bude v Chrudimi investovat, konečné slovo ale stále nepadlo. S postavením nového závodu váhá i chrudimský výrobce punčochového zboží Evona. Ta však podmiňovala výstavbu nového závodu prodejem starého areálu v centru, navíc by městu nepřinesla žádná nová pracovní místa. „Stále jsou ve hře, ale nic není ještě rozhodnuto,“ řekl Libý.
„Pokud nezvládne zónu obsadit radnice sama, měla by si najít nějakého developera,“ míní chrudimský radní Miloslav Macela.
Úvahy o tom, zda by nebylo lepší využít pozemky raději k jinému účelu, například pro výstavbu rodinných domků, ale zatím odmítá. „Je to předčasné, není na to zralá doba. Přece jen příprava zóny stála sto milionů korun. Nejdříve tak za rok, za dva,“ míní Macela.
Jiným městům kraje se již první investory do svých zón přilákat podařilo. Ve Svitavách postaví nové továrny společnosti Vigona a Branaldi, v Moravské Třebové sídlí podnik Rehau a do města míří i Stavby silnic a železnic. Menší firmy zaplňují rozvojové plochy v Poličce či Ústí nad Orlicí, kde vyrostl závod společnosti Moldex Matric na výrobu ochranných pracovních pomůcek a kostic a košíků do prádla a plavek.

MÍSTO PROSPERITY. Největší firmou v pardubické průmyslové zóně ve Starých Čívicích je výrobce autorádií a mobilních telefonů Panasonic. Na plánku jsou vidět území, která zabírají další firmy.

Autor: PAVEL DOSOUDIL
Reagovat na tento příspěvek
 
A znovu průmyslová zóna Administrátor 16.12.2004 09:26


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region15.12.2004 Pardubický - strana 1 Průmyslová zóna nebo čtvrť?

Pardubice mají průmyslovou zónu obsazenou, zatímco Chrudim ne. Jistěže je to chyba politiků, kteří v Chrudimi rozhodli o jejím vybudování, a za pozemky tak město zaplatilo miliony.
Možná ale nakonec vyroste na jejím místě pěkná čtvrť obývaná lidmi, kteří pracují v pardubické průmyslové zóně, a Chrudim zůstane dál poklidným maloměstem. Kdo ví, co je lepší.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Administrátor 16.12.2004 09:25
Noviny Chrudimska - 15.12.2004

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20041215000006.html

Skřivánek odsunut, investor chce bydlení pro všechny Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Administrátor 15.12.2004 18:08
 
Skřivánek pavlicek 15.12.2004 12:34
Jestliže říkám, že město neumí podnikat, myslím to obecně, nikoliv jen o Chrudimi. Úloha města je přece jiná. Město musí vytvářet dobré podmínko pro podnikání, nikoliv vstupovat s městskými penězi do konkurenčního prostředí. Pokud si ovšem někdo myslí, že městští úředníci, nebo nedej Bože učitelé a lékaři ze zastupitelstva jsou rození podnikatelé, pak mu tento názor neberu. pp.
Reagovat na tento příspěvek
 
"Katastrál" ANO 15.12.2004 12:13
http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20041215000010.html

Prodej budovy bývalého "katastrálu" se odkládá.
Zastupitelé ve smlouvě o budoucí smlouvě kupní nenalezli záruky, jež by zavazovaly investora splnit požadavky města. Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek anonym 15.12.2004 08:54
Nevím, ale mně na tom opravdu nepřijde nic zmršenýho, ani na křižovatce, ani na Penny. Market je stodola jako "každá jiná hypernova", ale je aspoň nízká, nevyčuhuje a myslím, že i největší kritici musí uznat, že nijak nestíní panoramatu nebo okolní zástavbě.

A co se týče těch semaforů, jo, taky mám strach, že jsou moc blízko u sebe, radši bych místo nich viděl kruháky (dva, ne jeden), ale zatím jsem zácpu mezi oběma semafory taky neviděl. Takže žádné katastrofické scénáře, prosím.

Fakt jsem spokojenej. A jestli si město nechalo okolní úpravy od Penny zaplatit, jako že automaticky počítám, že jo, nemám výhrad.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 14.12.2004 21:38
Ten Penymarket je hrůza a křižovatka je zmršená. V tom se p.
Pavlíčka zastávám, má pravdu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 14.12.2004 21:35
Pane Pavlíčku, dle čeho soudíte, že město neumí podnikat? V naší republice je řada měst, městeček a obcí, kde podnikají a umí to.
Jestli tak soudíte dle Vaší úlohy v kauze prům. zóna, tak to nebylo o tom, že město podnikat neumí. To bylo o tom, jak si zřejmě Vám podobní „podnikatelé“ vykládají slovo podnikat. Ne, to slovo nemá základ v slově podvod, ani není jeho synonymem. Ono „spříznění duší“, které se tak markantně projevilo při koupi pozemků pro prům. zónu a nyní opět při návrhu odprodeje domu na náměstí je pro Chrudim jed. Proto by bylo na čase vyměnit vedení města a nejen to. Vždyť podklady také někdo zpracovává. A mám skutečně radost, že zastupitelé na svém pondělním zasedání prodej za takovýchto podmínek neschválili. A to přes usilovnou snahu p. starosty, který dokonce porušil jednací řád, ačkoliv na jeho dodržování jindy lpí. Je vidět, že alespoň někteří ze zastupitelů se nad tím zamysleli a nechtěli svou osobu spojovat s takovým rozhodnutím. Nezbývá než jim poděkovat a přát si, aby i v podobných situacích opět přemýšleli a nedali se opít rohlíkem. A zároveň jim vzkázat: neumělo by město něco podobného, nota bene, když pomalu celý tento projekt mělo financovat město a zisk z něj měl plynout jinam? Jde zde min. o 1 mil. Kč ročně do městské pokladny po velmi dlouhou dobu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Music klub v Chrudimi? Maryllinn 14.12.2004 21:23
Dělám takový průzkum....co Vy na to? libílo by se Vám, aby v Chrudimi byl klub, kde by se hrála jakákoliv hudba...?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek stb 14.12.2004 14:19
S Penny marketem to Chrudim posrala.Toto monstrum mělo stát mimo obec-za kasárnama. To co Penny postavil se do středu královského města nehodí, s touto unifikovanou stodolou si hlavu věru nelámal, ach jo, Ti "naši radní". Semafóóóry, to jsou ale fóry.Kdo to navrhl, kdo to schválil, jó projektant byl z Penny a starosta to podepsal, to jsou ale věci.Takže Penny úmyslně brzdí dopravu, pro vetší zisky, no jo tak ono toje, Hypernova taky brzdí tak to jóóó.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek anonym 14.12.2004 08:47
Teda pane Pavlíček, zírám, co lze ve jménu oddanosti myšlence chrudimské volby a hlavně odporu k současné politické elitě v Chrudimi vyplodit na jedovatosti.

Jenom k tomu Penny marketu.

Nejsem žádný modernista, ale to, co vzniklo na místě Tramontáže, tomu můžu jenom zatleskat. Vy už si nevzpomínáte, co tak bylo za zpustlý a šedivý ruiny ještě před půl rokem? Náhodou, obchod neobchod, vypadá to tam teď skvěle, je to naleštěné, civilizované a prostorné. A k tomu upravený celý okolí včetně dvou semaforů, dokonce i parčík tam nechali. Při příjezdu od Žďáru náhodou docela pěkná vizitka města.

Tak jaká periférie blíž centru??? A co že si to Trávníček vybudoval za smutný pomníček? Náhodou, na to, jak Trávníček kolem sebe teď kope, a vy, i když z úplně jiné barikády, s ním, tak tenhle byznys s tím Penny (a související změnou celého okolí) se mu docela povedl.
s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek anonym 14.12.2004 08:47
Teda pane Pavlíček, zírám, co lze ve jménu oddanosti myšlence chrudimské volby a hlavně odporu k současné politické elitě v Chrudimi vyplodit na jedovatosti.

Jenom k tomu Penny marketu.

Nejsem žádný modernista, ale to, co vzniklo na místě Tramontáže, tomu můžu jenom zatleskat. Vy už si nevzpomínáte, co tak bylo za zpustlý a šedivý ruiny ještě před půl rokem? Náhodou, obchod neobchod, vypadá to tam teď skvěle, je to naleštěné, civilizované a prostorné. A k tomu upravený celý okolí včetně dvou semaforů, dokonce i parčík tam nechali. Při příjezdu od Žďáru náhodou docela pěkná vizitka města.

Tak jaká periférie blíž centru??? A co že si to Trávníček vybudoval za smutný pomníček? Náhodou, na to, jak Trávníček kolem sebe teď kope, a vy, i když z úplně jiné barikády, s ním, tak tenhle byznys s tím Penny (a související změnou celého okolí) se mu docela povedl.
s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Benq 13.12.2004 20:40
Díky je to takhle lepší Úsměv Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase kruhák. Administrátor 13.12.2004 11:31


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region13.12.2004 Pardubický - strana 1 Chrudim trápí dopravní zácpy

Chrudim Dlouhé kolony aut se pohybují jen velmi pomalu. Na ucpaný kruhový objezd dosahuje fronta z nedalekého semaforu.
Nervózní řidiči troubí na kamion, který už se potřetí marně snaží najet na další kruhový objezd. Tak vypadá Chrudim v dopravní špičce. Skoro každý den hrozí, že doprava v Chrudimi zkolabuje a město zůstane neprůjezdné.
Podle odborníků je to proto, že v Chrudimi se nevhodně zkombinovaly kruhové objezdy a křižovatky se semafory.
„ Potíž je v tom, že usměrňují dopravu jiným způsobem. Zatímco světelná křižovatka v rázech, kruhové křižovatky plynule.
Nelze kombinovat oba způsoby najednou, je nutné vybrat jen jeden z nich,“ řekl městský architekt Chrudimi Karel Thér.
V Chrudimi přitom řidič, který jede z Pardubic do Slatiňan, stihne během krátkého úseku projet dvěma kruhovými objezdy a čtyřmi semafory. A to má ještě v tomto směru jedna kruhová křižovatka vyrůst. Vybudování Penny Marketu s nově řešenou světelnou křižovatkou dopravu zkomplikovalo.
Pokračování na str. D3

Pokračování ze str. D1 „Město je vcelku průjezdné, pokud se někde neobjeví nějaké komplikace. Ale stačí malá nehoda, nebo když silničáři něco opravují, a už je to daleko horší,“ uznal starosta Ladislav Libý.
Podle Libého ale není chyba v tom, jak se ve městě upravují křižovatky. „Myslím, že není potřeba nic měnit. Jediným řešením je výstavba obchvatu. Pak bude průjezd Chrudimí bez problémů,“ řekl.
V Chrudimi mají vyrůst ještě další kruhové objezdy. „Kritické místo je u nemocnice, kde by měla takováto křižovatky určitě smysl,“ řekl krajský a chrudimský radní Miloslav Macela.
„Dalším místem je pak křižovatka před železničním přejezdem na Slatiňany. Pak by podle mě mohly malé kruháky vyrůst ještě na dvou nebo třech místech. Zároveň ale ve městě zůstanou i semafory,“ uvedl starosta Ladislav Libý.
Odborníci ale upozorňují, že samotné kruhové objezdy problémy s dopravou nevyřeší. „Kruhová křižovatka není všelék. Je vždy potřeba vnímat úseky silnic jako celek. Naprosto jednoznačně zvyšuje bezpečnost na silnicích, ale má taky své nevýhody. Když se například zjistí, že svou podobou neodpovídá hustotě dopravy, tak už nejde zvýšit její kapacita,“ řekl Martin Moravec, který se silniční dopravě věnuje na pardubické univerzitě.
„Stav na silnicích se odvíjí od toho, jak Chrudim historicky vypadá. Nevidím jiné řešení, než to, jaké je dnes. Vše se změní až po výstavbě obchvatu,“ tvrdí krajský a chrudimský radní Miloslav Macela.
Někteří řidiči mají na dopravní situaci ve městě jiný názor.
„Za prvé si myslím, že kruhové objezdy mají špatné parametry.
Hlavně nákladní vozy mají problém vůbec projet a to se týká i nově otevřené kruhové křižovatky při výjezdu na Vysoké Mýto. A kombinace kruhového objezdu a kousek dál fungujících semaforů je strašná,“ říká profesionální řidič Milan Javůrek.
„Obecně se dá říct, že křižovatky se navzájem ovlivňují a je jedno, zda jsou od sebe vzdálené sto metrů nebo jeden kilometr.
Kruhové objezdy dopravu plynule a pomalu pouští, zatímco semafory vytvářejí takzvané pulzy, kdy dopravu zastaví a pak se naráz rozjede celá skupiny vozů. Je proto potřeba zvažovat, kam přesně kruhové objezdy umístit. Vhodnější je také upravovat celé úseky silnic najednou, než pracovat po etapách,“ řekl Martin Moravec, který se na pardubické univerzitě věnuje silniční dopravě.

***

Kruhové objezdy v Chrudimi

* Kde už vznikly:

U hotelu Bohemia U bývalého hotelu Bída U plynáren U výpadovky na Vysoké Mýto

* Kde ještě vzniknou:

U nemocnice U výpadovky na Slatiňany

Autor: (tum, dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Administrátor 13.12.2004 11:12
Díky za hodnotnou zpětnou vazbu. Nastavení jsem vrátil zpět, je to tak jak bývalo.

PS. Možná bude potřeba udělat refresh stránky - v Internet Exploreru stiskněte Shift-F5.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek kacafírek 13.12.2004 10:45
Město má podnikat tím, že své zajímavé majetky pronajímá, a to tak, že smluvně řídí délku doby a cenu pronájmu (nemluvím o bytech pro potřebné). Může pronajímat třeba i na 99 let. Je to záležitost výhledových studií a právníků. Teprve ty ostatní majetky buď prodá, nebo zbourá. "Architektonicky cenné území", na němž stojí Penny Market, jednou spláchne velká voda včetně paneláku, co je hned vedle, takže pan Trávníček o svůj pomníček přijde. Zato Vám, pane Pavlíček, Váš pomníček přetrvá věky v duších oklamaných bývalých majitelů pozemků pod průmyslovou zónou (a jejich potomků taky).
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Lebduška Josef 13.12.2004 10:34
Máme-li mít bohaté město, musí mít majetek. To, že s ním špatně hospodaří je pravdou a je to také trochu jiná kapitola. Město nemusí mít jen sociální byty. Může mít i byty, které bude pronajímat za normální nájemné, neboť bydlet nechtějí jen sociální případy. Město může i podnikat, řada měst měla v minulosti městské pivovary, lihovary, podílela se na provozu různých a podotýkám ziskových, společností. Proto souhlasím se Shotem v tom, že město musí mít majetek.
Názor, že město nemá nic mít znamená, že by mělo prodat radnici a přestěhovat se jinam? prodat TS, plovárnu, školy, zimák, divadlo, atd.? Domnívám se, že město má mít majetek, který mu přináší zisk (byty, elektrány, akcie, domy, lesy aj.)a teprve z tohoto zisku dotovat různé zájmové kluby. Potom by nebylo závislé pouze na příjmu ze státní kasy.

Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek pavlicek 13.12.2004 09:51
shot píše, že město nemá majetek prodávat, ale naopak získávat, aby bohatlo. Nesouhlasím, město podnikat neumí, mělo by tedy podnikat jen v případě, že je to pro provoz města nezbytné, i když by bylo toto podnikání prodělkové - např. vlastnit a pronajímat sociální byty. Zbytečného majetku by se mělo zbavovat -viz bývalá Geodézie - je to poměrně velký a zpustlý areál který vyžaduje rekonstrukci od sklepů až po krov - prodat rychle tak aby město zbohatlo tím, že nějaký jiný investor ve městě postaví něco hezkého a potřebného. Nebo si myslíte, že město nebohatne cizími investicemi do soukromého vlastnictví?

A ještě k Penny - je to odporný teletník který přesunul periferii ke středu města. Je postavený zčásti na městském pozemku - a tedy město je jednoznačný viník - prodalo pozemek a vědělo za jakým účelem. Kdyby to neprodali, nestavělo by se. Okresní správa sociální péče bude stavět svůj úřad někde v pekle u Transporty.
Neměl by stát právě na městském bulváru - právě místo Penny. Tak by to "architektonicky cenné území" bylo věru důstojně využito.
Nejhouževnatěji a zarputile tu Pennystavbu podporoval pan Trávníček. Postavil si věru strašlivý pomníček. Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 12.12.2004 21:12
Kde? Třeba sv kauze Kometa? Je to především špatný člověk.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 12.12.2004 21:05
Jediné co o p. Thérovi vím, je to, že bojoval (možná bojuje) proti nesmyslnému projektu přemostění železničních tratí a vedení silnice přes Rozhlednu. Nějak mi uteklo, že by bojoval s p.
Lebduškou proti prům. zóně. Možná se tím postavil do role buřiče, ale mám pocit, že to je v Chrudimi každý, kdo si dovolí protestovat proti některým přiblblým rozhodnutím místní rady moudrých. Je to i snaha vedení města, každého, kdo vystoupí s jiným názorem očernit, lípnout mu známku buřiče, protože by pak museli o jeho názoru přemýšlet, diskutovat a obhajovat ten svůj a mnohdy by se ukázalo, že právě ten jejich je špatný. A toho se bojí. Vždyť se stačí rozhlédnout, nebo trochu zavzpomínat.
Nebo něco z posledních akcí, například snaha o prodej VAKu.
Proto smekám před těmi, kdo se nebojí. A bude-li nezi ně patřit i p. Thér, jen dobře.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 12.12.2004 20:42
Pokud vím, nikdy mnou nebylo zpochybňováno výběrové řízení.
Jediné co se mi nelíbí je zavazování se města na 20 let, splátky a placení za parkovací místa. Parkovacích míst má město za kostelem dostatek. A právě v těch parkovacích místech a splátkách je ta finta. Z toho vyplývá, že místo aby město dostalo za dům peníze, tak vlastně bude platit.
Ať si p. Kušta dům koupí a dělá si s ním co chce (v souladu s územním plánem a koncepcí historické zóny), bude přeci jeho. Opraví-li jej a zprovozní, jako ten na náměstí, jen dobře.
Ale z podkladů pro jednání zastupitelstva, které mám před sebou, nic jiného než prodělek města nevyplývá. Nevím kolik by stála oprava, 50 mil se mi zdá hodně nadsazených, ale nechce-li město chudnout, musí mu majetek přibývat a ne ubývat. A to je úkolem zastupitelů, prodej takového domu v takovém místě, navíc domu, který stále městu přináší peníze je hloupost. Nebo snad snad myslíte, že jej p. Kušta (či někdo jiný) kupuje proto aby na něm prodělal?
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Benq 12.12.2004 18:09
nechápu proč opakovaně přikládáš ten odkaz na www. možná tam jen neumím najít to co by mělo být nalezeno. Prosím osvětlit Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Zorro 12.12.2004 13:34
 
Skřivánek Zorro 12.12.2004 13:28
Milé onli. Děkuji za pomoc při identifikaci skopové hlavy.
Národ to pozorně sleduje: http://www.gliding.cz/forum/viewtopic.php?t=449 P.S.: Hitler byl také OSOBNOST, že?
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Benq 12.12.2004 08:49
Beru zpět ... z 90% se nepřihlašuji a jen se podívám , po přihlášení naskočily fajfky, nicméně vím o mnoha lidech co to jen čtou a nemají certifikaci a těm by se hodil starej postup
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Benq 12.12.2004 08:48
Navíc já žádné fajfky nevidím ... možná to nemám nastavené Úsměv A co admin na to ??? Lyžuje hihihihihihihihihihihhi Úsměv Úsměv Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super Georgina 12.12.2004 08:43
Včera byl na iDnes zajímavý příspěvek na toto téma:iDnesiDnes - rubrika Pardubický regionLest, nebo naivita?

Důchodcům, kteří stáli den po Mikuláši u stodolovité stavby nového Penny Marketu v Chrudimi, aby si vybojovali ještě za tmy slevu, se nedivím. Mají hluboko do kapsy a každá koruna je dobrá. Smutno mi však být nepřestává z toho, že chrudimská radnice a většina zastupitelstva umožňuje "váženým zahraničním investorům" devastovat architektonicky zajímavá území města na desítky let dopředu.
Souhlas se stavbou ohyzdného Penny Marketu v centru města se přes tlak investora rodil ztuha. Byl jsem jedním z lidí, kteří se proti němu ostře stavěli.
Kompromis, s nímž přišel zastupitel Karel Thér, nedávno vybraný za městského architekta, nakonec odpor otupil - studie před ohyzdnou nákupní stodolu umístila rohový dům, zárodek budoucího městského bulváru. Ošklivá budova měla být situována tak, aby co nejméně vadila. Stavební úřad ale rozhodl jinak a zastupitelé teď vypadají jako podvodníci. Nic z dohodnutého totiž dnes není pravda a někdejší souhlas s touto variantou se s odstupem času jeví jako sprostá lest, která měla oklamat veřejnost. Třeba je to jen hloupost naivních zastupitelů, kteří tak rozhodli v dobré víře..., slýchávám od lidí. Potom ovšem nezbývá než se ptát, zda jde o lidi na svém místě.
Člověk už se skoro stydí ptát na to, jak by bylo bývalo mohlo městu prospět sto milionů utopených v průmyslově - pastevecké zóně.
Ale třeba víceúčelový objekt s kancelářemi a byty, v jehož přízemí by byl velký obchod, by se s využitím zmíněné studie a s použitím těchto peněz postavit na daném místě dal a mohl by být i ziskový.

Autor: Milan Daniel, Strana zelených Chrudim
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Georgina 12.12.2004 08:32
Souhlasím, "fajfky" u nepřečtených příspěvků sice trochu napomáhají, ale ta červená barva bylo stokrát lepší.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek kacafírek 11.12.2004 12:07
Zajímavý příspěvek, informační potenciál opravdu nezanedbatelný, zejména o osobě přispěvatele "onli". A neškodilo by, kdyby si zopakoval, kde se píše ypsilon. Každý člověk je osobnost. Některé jsou výrazně přínosné pro společnost, jiné jim to brzdí. A některé infektují (t.j.
nechávají pronikat viry, bakterie, parazity ev. puriny do hostitelského makroorganismu)své široké okolí lacinou hnilobou své existence tím, že investují své pochybné peníze do své zábavy a rostoucího vlivu. V Alles Gute by řekli "infestují".
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek shot 11.12.2004 10:31
Kecy. Město z něj má příjem a ne malý. Pokud jej prodá výměnou za to, že získá na 20 let parkovací místa , pak to není danajský dar, je to skutečný dar min. 10 milionů. Je přeci jedno, kdo jej bude vlastnit, město pokud budovu nechce ať ji klidně prodá, ale za skutečnou cenu. A ta je stanovena odhadem, někde kolem 14 mil. A ten, kdo budovu koupí, ať ji zaplatí a dokud ji nezaplatí, tak nemůže být jeho. Jaké splátky, jaké započítávání v budoucnu poskytnutých parkovacích míst. Po jednoduchém výpočtu vychází (kupní cena, odpočet za parkovací místa - budoucí a nejisté plnění, odklad splátek,ztráta příjmů z pronájmu), že město na takto navrženém prodeji dost významě prodělá.
Kdo dostane provizi? A věřím že z této strany bude plno příspěvků, které budou takto navržený projekt obhajovat. Dům chátrá jen proto, že se o něj město o svůj majetek nestará a místo jeho údržby vynakládá peníze na různé pochybné dotace, které mají zajistit hlasy ve volbách. Oni totiž ti dva pánové ve vedení radnice nic neumí a pokud se nedostanou na placenou politickou pozici, budou nezaměstnaní. Proto potřebují další příliv peněz do městské pokladny.
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super Jan Roček 10.12.2004 23:06
Chyba byla, vůbec Penny na toto místo pustit. Ta unifikovaná hrůza, ne nepodobná stodole, se do centra mezi vysokopodlažní zástavbu absolutně nehodí. Pevně věřím, že za působení pana Théra ve funkci městského architekta, podobné excesy již neprojdou.
Reagovat na tento příspěvek
 
Naposledy Palučiny Dante 10.12.2004 21:21
Není mi zřejmo mnoho, ale co nevím, to nepovím. :o) Také nechápu, proč si novináři nebo administrátoři nezjistili podrobné informace dřív; netušil jsem, že zde tím tak doposud žijete.
Když krajská radní Málková podávala zprávu o hospodaření DDM Chrudim, navrhl jiný z radních - a teď nechci planě osočit, byl-li to Ondřej Kudrnáč nebo Roman Línek nebo snad Jan Čulík, to už mi fakt vypadlo, hlasovat o odvolání paní Hlaváčové.
Hlasování bylo náhlé, nicméně prý jednomyslné. A hlasování, jak známo, platívají...

Problém je v tom, že odvolání z takovéhoto postu musí schválit MŠMT, a obvykle situace zraje a bývá předjednána, ovšem zde se přihodila náhle. Proto to dřív věděl rozhlas než ministerstvo, a proto tolik úhybek. Radní Málková, jíž jsem se na to optal už snad předloni, protože jsem viděl články v Chrudimsku a jsem přesně to tele, co jde a klade dotazy, mi potvrdila, že nemínila navrhnout radě odvolání. Jen chtěla a měla informovat o situaci.

Tolik k likvidačním choutkám. Jestli z nich chcete někoho osočit, pak osočte všechny zúčastněné, díky.

Nikdy jsem se natolik neangažoval, abych měl s paní Hlaváčovou osobní zkušenost. Já jsem z nasrání, že mi zrušili skauta, odmítl přejít do Pionýra a dva tři roky jsem si chodil zapalovat ohníčky do lesa sám, pak mne tam na rok rodiče nahnali, abych se protláskl na střední, a nepamatuji si víc, než nějaký skládání slibu před pověřenými vlajkami v nějaký síni a ani u toho už nepamatuju, kde to bylo. Mně je to buřt. Jen se mi zdá, že tohle je diskusní fórum utkvělých stěžovatelů, to tím říkám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Dante 10.12.2004 20:59
Souhlas, ten dům je naprosto danajskej dar. Kdokoli s tím něco podnikne, budiž poctěn. A že tam nebude právě Vaše ibišková čajovna nebo právě Vaše akutně všem občanům nutná prodejna pavího peří - no halt nebude. Chcete si ten barák nechat spadnout na hlavy? Chcete, aby do něj padesát milionů investovalo město a roky opomíjelo dětská hřiště a jídelny v základkách a tribuny (popřípadě trybuny) na sportovištích? Pámbu byl milostiv, že se našel schopný zájemce, to za prvé, a za druhý si zajeďte do pár jiných měst s útlým historickým centrem, a podívejte se na zákazy vjezdu a v koncích se rozpadající podloubí. Kdykoli provedu hosta Chrudimí, rozplývá se mi. Citoval kdysi Werich nevím už koho, že co miluje, je devótnost poddaných. Já zas teda žeru odpor za každou cenu. :o)
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Dante 10.12.2004 20:53
Mno, vím, že pan Čechlovský je ve funkci krátce, ale s tím těšením... už před drahnými dobami, kdy pan Thér stál v opozici vůči radnici a boxoval za (pardon ten přídomek, pane Lebduško) ... za různé Lebdušky, jsem dospěl k názoru, že pan Thér už ve stadiu škodlivého aktivisty je. Za škodiče považuji kritika čehokoli kdykoli pro kritiku samu, aby bylo jasno.
Nezbývá mi než doufat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Příspěvky Benq 10.12.2004 15:56
Nevím zda je to jen můj problém, ale v minulostti se mi přečtené příspěvky zobrazily jinou barvou než ta nepřečtené, nynyí tomu tak není... ptám se proč a prosba na Admina ... prosím zvážit znovu zavedení bylo to super HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
pro admina Administrátor 10.12.2004 15:51
??? nechápu .... já ale určitě ne.

Jaký máte konkrétní problém?
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 10.12.2004 14:57
Na našem serveru jsem vytvořil systém pro průzkum veřejného mínění - ANKETY.

Jako první vlaštovku dotazníku jsem zvolil aktuální téma: "Obousměrný vjezd na náměstí".

Hlasovat můžete na adrese: http://www.chrudim.info/forum/index.php3?setviewtype=anketa#enquiry1

Hlasovat mohou pouze uživatelé registrovaní do našeho diskusního fóra.
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Administrátor 10.12.2004 14:52


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

10.12.2004 Pardubický - strana 2 Chrudim se rozroste o novou čtvrť

Chrudim Sto dvacet nových bytů a stejný počet rodinných domů má vyrůst v sousedství chrudimského sídliště Na Skřivánku.
Pokud zastupitelé v pondělí schválí plán vedení města a soukromého investora, rozroste se Chrudim o novou čtvrť. O definitivní podobě poměrně atraktivní lokality ale ještě není rozhodnuto. Na konečných plánech se totiž bude podílet také nedávno nově jmenovaný architekt města.
„V místě mezi silnicí u letiště a čtvrtí Na Skřivánku má vyrůst sto dvacet bytů a sto dvacet rodinných domů. Byty by byly hlavně v činžovních domech, které budou stát v nejspodnější části u nádraží. Směrem nahoru pak budou stát vilky,“ řekl starosta města Ladislav Libý.

Město dá pozemky, soukromý investor peníze

Pro výstabu město poskytne pozemky, samotný vznik sídliště už bude mít na starosti soukromý investor. „Měli jsme už dříve zájem, aby se v těchto místech začalo stavět. Ale některé pozemky městu nepatřily, nebo jsme se nemohli dohodnout se spoluvlastníkem. Nyní celou výstavbu zastřešuje soukromý investor, který s vlastníky už vše vyjednal,“ řekl Libý.
Až zastupitelé plán schválí, pak se začne jednat o přesné architektonické podobě nové čtvrti. „Bude to vlastně první úkol pro nově jmenovaného architekta města, kterým je Karel Thér. Chceme výstavbu u Skřivánku povolit, ale také si přejeme, aby budoucí sídliště pěkně vypadalo,“ dodal starosta.
Nové sídliště zatím nezabere celou plochu až k nedaleké obci Sobětuchy. „Poslední domy by měly stát zhruba na úrovni dnešní zástavby,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.

Autor: (tum)
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek onli 10.12.2004 14:46
Zda se mi to trochu nadsazene, ale neni se moc cemu divit, ze se mesto Pardubice snazi ve svem (?) casopise/novinach tvarit jako zachrance. Tenkrat slo o komplikovanou zalezitost a mesto dostalo na oplatku nemale zaruky. Byla to nesnadna spoluprace, navic se s ucasti mesta vicemene predem pocitalo (kvuli dotaci) a vznikl z toho takovy majetkopravni kockopes - zlate v te Vasi Chrudimi, kde se podobne manyry nezavadeli. A jeste k Eube, a.
s.: byla to jen jedna z mnohoa spolecnosti podilejicich se na vystavbe OKC Pseidon.
Reagovat na tento příspěvek
 
Městský architekt Administrátor 10.12.2004 14:10
Noviny Chrudimska - 10.12.2004

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20041210000011.html Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Naposledy Palučiny Administrátor 10.12.2004 13:59
Noviny Chrudimska - 10.12.2004

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20041210000012.html

Palučinské středisko dětí už je navždy pryč, zaroste ho les Kdo se vydá za Janovicemi vpravo po cestě, po které přijížděly děti na vyhlášené tábory a víkendové pobyty v Palučinách, přírodní areál už nepozná. Je úplně vyklizen.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

--------------------------------------- slovo Admina: Palučiny žijí dál v občanském sdružení PALUČINY. Vše o tomto sdružení a hledání nových možností najdete na www.paluciny.aktualne.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek onli 10.12.2004 11:41
Zajimavy prispevek, informacni potencial zanedbatelny.
Ackoliv s chovanim pana Berana nemohu souhlasit, jednu vec musim pripustit - je to OSOBNOST (a dokonce velmi vyznamna) a za svymi postoji a nazory si stoji (tedy je i ochoten se za ne postavit svym jemenem, ze "zoro"?) a rozhodne neinfestuje sve okoli lacinou hnilobou osobnich invektiv (ze "zoro"?).
Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Rampa 10.12.2004 10:53
Eube stavi take Poseidon.Tak se na neco juknete.
Pardubický kaleidoskop 6.12.
Město zachránilo Poseidon Zastupitelstvo Pardubic zachránilo na pondělním večerním mimořádném zasedání družstvo Poseidon, stavící v Pardubicích na sídlišti Závodu míru čtyři výškové polyfunkční domy s 260 byty. Zastupitelé dali souhlas se vstupem města do družstva Poseidon, a otevřeli tak cestu k poskytnutí hypotečního úvěru družstvu. Podle informací náměstka primátora Jiřího Razskazova (ODS) je ochotna Raiffeisen Bank poskytnout Poseidonu hypoteční úvěr jen v případě, že město do družstva vstoupí a zaručí se za úvěr svým majetkem. V katastrofické variantě by město muselo z rozpočtu uvolnit až 83 milióny. "Je třeba je brát jako maximální výši a zaplacení by přicházelo v úvahu jen v případě, že by nebyla na stavbu poskytnuta zbývající část státní dotace. Na 260 lidí do Poseidonu vložilo peníze, a pokud by město nepomohlo, stavba by se asi zastavila, hodně lidí by bylo nešťastných. Byl by to i můj osobní neúspěch," připustil Razskazov. Záruky za úvěr, kde město zastavuje čtyři pozemky a svůj podíl na stavěném domě, podpořili soc.
demokraté. Ti vždy aktivně stavbu domů Poseidonu prosazovali, navštívilo ji i několik ministrů. "Téměř mohu vyloučit, že by Státní fond pro podporu bydlení na dostavbu Poseidonu slíbené peníze nevyplatil. Věřím, že dotace přijdou do konce června," ujistil zastupitele předseda klubu ČSSD Miroslav Vána, který je zároveň poradcem ministra pro místní rozvoj. Stavba Poseidon má finanční potíže. Přispěl k tomu krach IPB a konkurs na Vojenské stavby. "Získané peníze byly vynaloženy, stavba pokračuje rychleji než přísun peněz. Dodavatelům dlužíme za září šest miliónů, za říjen 18," připustil Allan Jírek z představenstva Poseidonu. "Je to vydírání, vůbec se nám to nelíbí," řekl před jednacím sálem zastupitel Václav Snopek (KSČM). Daleko k podobnému názoru neměl ani primátor Jiří Stříteský (ODS). "Vydírání je silné slovo, ale dostali jsme se do situace, kdy jsme nemohli rozhodovat jinak," připustil v kuloárech. Zastupitelstvo Pardubic vstup do družstva Poseidon a poskytnutí záruky za hypoteční úvěr schválilo nakonec 29 hlasy, hlasovalo 37 zastupitelů. Komplex Poseidon, jehož součástí je i protipovodňová hráz, by tak mohl být dokončen v březnu.


Reagovat na tento příspěvek
 
Skřivánek Nemo 10.12.2004 08:08
Co tady píšeš není tak docela pravda. Na prodej KÚ byla vyhlášena soutěž, přihlásilo se 5 zájemců a nabídkové ceny byly od 6 do 12 mil. Podle komise nejlepší projekt podal Kušta. Nabídl nejvyšší cenu, 12 mil. a dvě varianty prodeje. Podle 1 var. by zaplatil v hotovosti, bez budování podzemního parkování. Ve 2 var nabízí asi 40 míst pro veřejné užití, v tom případě úhradu ceny ve 20-ti ročních splátkách. Myslím, že to byla spíš podpora jeho projektu a teď by to raději vykešoval. To podzemní parkování je hrozně drahý. Asi 20 mil. O tom, že v centru města je problém s parkováním asi není spor. Aut bude jen víc. Já myslím, že je to dobré řešení.
Reagovat na tento příspěvek
 
hyper a super Šikula 10.12.2004 06:14
Tak jsem včera našla odvahu, jít se podívat do obchodu PENNY MARKET. Děkuji už nechci nikdy více, ani kdyby tam dávali něco zadarmo.
S velkým košíkem jsem se prodírala uličkami, kde bylo uprostřed plno zboží, takže se nedalo ani projet. Nesmíte se zastavit a něco vybírat, to lidičky za vámi nemají šanci projet a musí čekat.
Když jsem si nakoupila levné mandarinky, tak jsem hledala ftontu. Jaké bylo moje překvapení, když v postraní uličce byla jedna dlouhá fronta, ktera se až u pokladen rozdělovala k jednotlivým pokladnám. Po 20 minutách jsem konečně zaplatila a byla ráda, že už mohu jít pryč. Řeknu Vám lidičky ZLATÝ PLUS a tak dál budu jezdit do Plusu.
Šikula
Reagovat na tento příspěvek
 
pro admina shot 09.12.2004 22:27
kdopak se pokouší šťourat pši pripojení v mém počítači?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60  59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.