Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI logo2 14.01.2005 07:17
Upřímně, pane Lebduško, jako iniciátor petice proti prvnímu možnému zahraničnímu investorovi v Chrudimi byste se v této diskusi vůbec neměl angažovat.
Reagovat na tento příspěvek

A co Chrudim? Jan Roček 13.01.2005 21:52

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 13.01.2005 21:01
OK. P. Lebduška i p. Pavlíček mají pravdu. Jak se vláda stará o malé a střední podnikání? Na velké si netroufnou a tak honí drobné živnostníky a malé podniky. Ty totiž nemají na drahé právníky a tak raději platí vše, co si úřad vymyslí. A město? Jak to se stará o místní malé podniky? Zkuste se zajímat o koupi pozemků na malý podnik - tak do 20 zaměstnanců, 1 hala, plocha okolo 1500 m2. Takhle koupit celou slavnou zónu, to by byla jiná, ale na 1500 m2 se vám vysmějí.

A co Chrudim? shot 13.01.2005 20:33
Ale vážně. Nemohlo by existovat něco jako souměstí? Společné vedení, samostatný rozpočet, samostatná samospráva. Více peněz, více možností. Ale nevím jak to udělat dle platných zákonů.

A co Chrudim? shot 13.01.2005 20:30
Ona by nezarůstala, jen by musela být někde jinde. Tam kde je, je na nesmyslném místě, které bylo vybráno,jen aby si někdo mohl nahrabat. Aby mohl tvrdit, že se jedná o zainvestovaný pozemek a tudíž že cena je přiměřená. Kdyby město nabídlo pozemky např. u Májova, už by byly plné. Je to jenom neschopnost a hrabivost některých úředníků a volených zástupců, co brání Chrudimi v rozvoji. A určitě bude lepší dojíždět za prací do Přelouče nebo Kolína, než poslouchat žvanění zkorumpovaných a neschopných (možná spíše všehoschopných) a než v chrudimském parku spásat trávu.

A co Chrudim? Max 13.01.2005 19:18
Spojení PCE a CR za účelem odstranění byrokratů a Herr STAROSTY - ANO. Jinak - ani náhodou. To by pak PCE mohl slupnout Hradec, no a když už bude do Hradce dálnice z Práglu, tak už i HK bude vlastně periferie "Matičky stověžaté." Ach ta globalizace...

Co se týče trati do Městce a dále na Přelouč, tak podle mého tu jízdní soupravy (teda vlastně ten "kolejovej autobus") dosahují již nejvyšší možné rychlosti - oněch zmíněných 30 km/h a když náhodou vidím na přejezdu u Depa, jak je ten rychlovlak narvanej, tak se divím, že tu trať ještě nezrušili...

Vážení, koukat na sousedy, jak jim rozkvétá zóna, je alibismus, hleďme si tý naší, která teda momentálně zarůstá,no Bohužel, škoda

Práci čest

Max

A co Chrudim? Lebduška Josef 13.01.2005 17:30
Nejel. Ale existuje, li tam trať a budou-li pracovní místa, snad lze do grafikonu zařadit nějaké spoje,teré by jely rychleji a v potřebnou dobu. O ceně nemluvím, to si každý musí zvážit sám. Ale dojíždějí-li chrudimáci do Foxkonu, Panasonicu, ale jsou i tací, kteří už do Kiekertu jezdí, nebyl by to zase až tak velký problém. Na vyřešení je čas.

A co Chrudim? logo2 13.01.2005 14:12
Proboha, jel jste někdy vlakem z Chrudimi do Přelouče? Pochybuji. Vyberte si: buď horem s čekáním na vlak od Hradce v Rosicích a přesedáním v Pardubicích, nebo dolem krcálkem závratnou rychlostí 30km/h, s přesedáním a čekáním na přípoj v Heřmanově Městci a čekáním v Cholticích. Přičtete-li pravidelná zpoždění, strávíte na cestách do práce půl života. O ceně nemluvě, dva v autě stojí cesta stejně jako vlakem. A to prý chtějí dráhy zdražovat....nakonec, Foxconnu se taky vyplatí svážet si zaměstnance sám...

A co Chrudim? Lebduška Josef 13.01.2005 13:24
Ne, že bych měl něco proti Chrudimi, ale určitě zamyšlení nad eventualitou spojení by nebylo na škodu. Je to vůbec možné? Dokáže někdo jednoduše říci co by to znamenalo?) A kdyžne spojení tak spolupráci určitě. Já bych si představoval lepší spojení s Pardubicemi, lepší rozvoj města (v případě spojení části města), lepší možnost ovlivňování státních dotací a investic, ovšem na druhou stranu se v novinách objevují stížnosti některých částí Pardubic, že na ně mnoho z rozpočtu nezbyde.

A co Chrudim? divokej bill 13.01.2005 11:41
Pokud jsem četl dobře, tak se nejedná o nového investora ale o rozšíření stávající výroby, asi by bylo dost nepochopitelné, aby se druhá výrobní hala stavěla 25 kilomertů od první. Navíc v Přelouči je evidentně KAM rozšiřovat starý areál.
Co se týká sloučení měst Pardubice a Chrudim, asi by v tom nebyl žádný problém, kromě souhlasu občanů obou měst v referendu. Obě města by na tom vydělala, rozdíl ve státní dotaci pro město s 99 999 obyvateli a město se 100 000 obyvateli ještě nedávno činil 120 000 000 kč. Navíc Pardubice jsou statutární město a místní radní by o práci nepřišli, jako radní městské části Chrudim.
Mimochodem, někde jsem četl, že ve Švédsku v důsledku slučování obcí (protože to je ekonomicky výhodné) od konce války do roku 2000 poklesl počet obcí snad na desetinu.

A co Chrudim? kacafírek 13.01.2005 08:31
A co Plzeň?

Plzeňský primátor byl zvolen do senátu, a tak složil funkci.
Dnes budou volit jiného. A co Pardubice?

V Plzni dostali významnou dotaci z EU na modernizaci VaK. Je známo, že pokud město takovou firmu prodá nebo pronajme firmě soukromé, ztrácí možnost získat dotace z EU. A co v Crudimi?

V Plzni to taky vede ODS, ale zřejmě nějaká osvícená.

A co Chrudim? shot 12.01.2005 23:23
A nakonec, proč ne. Městská doprava mezi Pardubicemi a Chrudimí, jedna městská policie, možná méně úředníků. Stejně dnes polovina Chrudimáků dojíždí za prací do Pardubic. Jen nevím jak by slučování proběhlo. Co s naším milovaným starostou a jeho ansáblem. No, titul primátora by mu slušel.
Ale stejně by bylo lepší, v nynější éře globalizace, uvažovat o sloučení alespoň s Los Angeles, ale sloučit se s Chrudimí by snad souhlasila tak nejvýše nějaká vesnice v Somálsku.

Shrnutí roku 2004 a předpověď na rok 2005 kacafírek 12.01.2005 22:40
Doporučuji zaměřit se na rozdíl mezi americkou universitou a "college", anebo na rozdíl mezi školou pro studenty, kteří také potřebují své administrativní zázemí ( zůstane tam, nebo se přestěhuje sem, nebo jsou tak bohatí, že budou mít dvojí? ) a zašívárnou pro zasloužilé pedagogy v levném Česku.

A co Chrudim? Jan Roček 12.01.2005 21:49
Pro zájemce o práci několik informativních článků:

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

Když to takhle půjde dál, začnou se lidé pomalu stěhovat do Kolína, Pardubic, Přelouče... za prací, protože nikoho nebude bavit věčně dojíždět. Chrudim se postupně vylidní a stane se bezvýznamným satelitem a později nejchudší čtvrtí Pardubic.
Řešení? Ať se Chrudim sloučí s Pardubkama v jedno krajské město.
Investoři, práce a peníze se jen pohrnou! Luxusní čtvrť "Chrudim" bude rozkvétat... Pardubice jistě budou pro.
Chybí jim asi 10 tisíc obyvatel do překročení stotisícového limitu (více peněz ze státní pokladny) a ukojily by svoji historickou touhu předhonit Hradec. Třeba by i akceptovali naše podmínky - např. přejmenovaní Pardubic na Chrudim HAHAHA!

A co Chrudim? Larryy 12.01.2005 10:52
Ano dobrá otázka.Ale odpovědět si může káždý znás z Chrudimi.V Chrudimi zase nic.Pardubice sejí jednu firmu za druhou.V Přelouči od května bude zahájena nová výstavba firmy, která zaměstná na 1100 lidí.Naše pány na radnici, ale asi nic netrápí.Možná to jak se zase ukázat při oslavách a podobně s fotografii v novinách.Dávám navrh, aby se přejmenovala průmyslová zóna na Zónu klidu.Bohužel aspoň nějaká změna.

Shrnutí roku 2004 a předpověď na rok 2005 shot 11.01.2005 21:52
Nevím nic bližšího, ale říká se, e se jedná o teologickou. Podle toho, že to starosta tají lze čekat nějaký podraz. No pro Chrudim nic moc. Pracovní místa tak pro uklizečku, snad jen p. starosta jim se svým velkoobchodem bude moci dodávat mešní víno.

A co Chrudim? shot 11.01.2005 21:36
Chrudim? Starosta podá trestní oznámení na některého z místostarostů. Protože to nezařídil. A bude slavit dál, dál bude pobírat tantiémy za to, že zastupuje město, dál bude rozprodávat majetek který má spravovat, dál bude žvanit po novinách, jen aby si ho někdo všiml a zvolil ho do senátu nebo parlamentu. Místo aby napravil co zmršil. Chrudim díky vedení města nebude mít žádné dopravní napojení a tak díky za investory v Pardubicích a Přelouči.

Music klub v Chrudimi? Alda 11.01.2005 19:27
Ano,libilo a byl bych rad,kdyby to dopadlo.Agora je moc dobry klub a vsem za nej a za to co v nem funguje velke diky,ale vzhledem k tomu,ze je v centru mesta, prinasi to spousty problemu (hluk z okoli klubu atd.) Takze si myslim,ze by bylo dobre,kdyby tu vznikl jiny klubik,kde by mohli probihat jakekoli koncerty. A kdyby klub byl naklonen k punk rocku,byl bych jeste radsi.PUNK ROCK'N'ROLL FOREVER!!! Mejte se hezky.
Alda-Chrudim

Oslavy 2005 Český rozhlas Pardubice 11.01.2005 17:12
Český Rozhlas 1 - Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM. ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

Chrudim zahájila celoroční oslavy města. Zcela netypicky nezačaly v Chrudimi, ale v Praze. Do katedrály svatého Víta - k hrobce českého knížete Břetislava I. - se vydali zástupci chrudimské radnice, aby zde položili věnec se stuhami v barvách města. Právě Přemyslovec Břetislav I. zemřel v roce 1055 v Chrudimi a díky této tragické události, kterou zapsal Kosmas do své kroniky, se objevila první spolehlivá zmínka o městě. Na Pražském hradě natáčela i redaktorka Naďa Kubínková.

oslavy_Chrudim_950_vyroci_01.mp3

A co Chrudim? Lebduška Josef 11.01.2005 15:54
Společnost KIEKERT postavé v Přelouči nový závod na výrobu automobilových zámků. Vznikne tím cca 1100 pracovních míst.
Takže se rýsuje šance pro chrudimské nezaměstnané. Posílí se železniční spojení Chrudim Přelouč?

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 10.01.2005 15:38
Domnívám se, že na podpoře nejsou jen nemakačenkové. Ovšem jenom doporučuji vzít jakékoliv trochu vyhovující zaměstnání a hledat své v oboru. Protože přijde-li někdo hledat zaměstnání a řekne, že už 2 roky nic nemůže sehnat, tím přišel alespoň o 50% šance zaměstnání získat, řekne-li, že nemohl sehnat zaměstnání v oboru a proto už rok dělá ulízečku získal o 10% větší šanci zaměstnání získat.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Larryy 10.01.2005 11:10
Koukám,že píšeš z vlastní zkušenosti s těma kouskama.To je sranda :-D

zajímavé prvenství města Chrudimi Administrátor 10.01.2005 09:23
To mě tedy netěší Bohužel, škoda

Na základě informace od p. Lebdušky jsem se tím minulý týden zabýval, zkoušel, testoval, ... a vše se chovalo správně podle očekávaní.

ještě zkusím podumat ...... a díky za info!

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 10.01.2005 00:38
Tak se trochu podívej kolem. No, ale musíš umět víc než svých 5 - 6 kousků a dvacku k tomu.

Music klub v Chrudimi? shot 10.01.2005 00:33
Nevím co máš proti dechárně. Když ji někdo umí a nezpívá o traktorech rozorávajících meze, je to docela fain. Zrovna tak jako kterákoliv jiná muzika. Dá přeci poslechnout jak vážná hudba tak i jiná nota a rozhodující se zda za něco stojí. A je škoda především pro ty pravověrné, vyznávající jen tu svou muziku, že se nesnaží porozumět i tomu jinému. Proto budu fandit každému, kdo dokáže udělat pěkný klub i s jiným žánrem než disco.

Music klub v Chrudimi? MIREK 09.01.2005 16:21
Music klub v Chrudimi? Kultůra v Chrudmi je taková,jací tady žijí lidé.
Co je to vlastně dechovka?Je to vůbec hudební styl? Nebo to je nemoc.To že je Chrudim kulturně mrtvá to je jasné.
Dá se tady vůbec někde tančit?Odpovím si sám.Nedá.
V jednom hotelu u kruháku, k de se střídají různí hudební amatéři, nebo na nějakém plese,kde hraje mnohočlenná kapela na dechy,ale chybí tomu rytmus.Ale hlavně že troubějí na dechy.
To je jediné co z té kapely leze.Jednou jsem se byl podívat v tanečních.Chudáci tanečníci.Na co maj tancovat?Na trumpety? Tančí se podle rytmu.Ten ta chyběl.Jediný muzikant se samohrajkou za pár stovek, by udělal lepší doprovod.To samé na plesech.
Pořád si pár lidí z Chrudimě hraje na snobáky.Chtějí kapelu s DECHAMA.
Je to otřesné.Na co si to hrajete pání konšelé?Asi na slepou a hluchou bábu.
Znal jsem dvě soudružky,které rozhodovali o tom kdo udělá přehrávky.
Tenkrát to jinak nešlo.Mám pocit že stejní lidé rozhodují o tom, jaká tady bude kulturní úroveň.Není se čemu divit.Město je plné komunistů.Aještě o té dechovce.Jako profesionální muzikant jsem měl možnost sledovat v muzeu na plese tančící elitu.
Neuměj polku ani valčík.Ale motaj se tam, jako vyhulená mládež na techno párty.Tak se na sebou proboha zamyslete.Jestli vám to vaše nafintěný pipiny dovolej.
Ale zpět k problému.Né jeden, minimálně pět music klubů.
Potom si každý vybere.Akdyž né,tak nezoufejte.
V Pardubicích se hraje pětkrát týdně a je to kousek od Kulturního řbitova jménem Crudim.A hrajou tam dobrý kapely.A hrajou vše i lidovky.
Bez DECHU.Ale to je jiné století.
Srdečně zve Muzikant.

Music klub v Chrudimi? Maryllinn 08.01.2005 19:50
No tak určitě kde bych to chtěla začít momentálně neřeknu,ale budu se snažit, aby to bylo co nejdříve....myslím, že by to asi bylo opravdu přínosné pro Chrudim..a děkuju za příspěvky...:)))Přijdete se podívat?

zajímavé prvenství města Chrudimi Mexiko 08.01.2005 00:45
.... a kdyžtak ten první příspěvek smaž, ať to nemate ostatní čtenáře

zajímavé prvenství města Chrudimi Mexiko 08.01.2005 00:43
pro Admina:

Lukáši, máš nepořádek v říši - u první verze při pokusu o uložení mi to nahlásilo něco jako o time-outu při přihlášení (ostatně na to narážel i pan Lebduška) a že to nebylo uložené - tak jsem to trochu rozvinul a napsal znova - a jak tak koukám: najednou jsou uložené obě verze - snad se v tom čtenář zorientuje)

zajímavé prvenství města Chrudimi Mexiko 08.01.2005 00:39
Ahoj lidé, nejdříve bych všem chtěl popřát hodně úspěchů a štěstí v roce 2005.

Jak už jste určitě postřeli, tak v tomto roce se slaví 950 let od první písemné doložitelné zmínky o našem městě. A zrovna dneska jsem narazil na zajímavý článek, kde je i naše město zmíněno:

První včelařský spolek v Čechách byl založen v roce 1852 pod názvem Spolek pro zvelební včelařství v Čechách. Tento spolek byl veden jen německy. Teprve v roce 1864 vznikl první včelařský český spolek v Chrudimi.

Toto je převzato ze stránek včelařského spolku z Frýdku-Místku, jejichž autor se odvážil přinést "svoji kůži na trh" - to jest přihlásil svoje stránky ( http://www.vcelaricifm.wz.cz/vcely/historie.html )do kritiky na www.interval.cz - do kritiky, kde se hodnotí čistota zdrojových kódů a dodržování standartů platných pro internet - více na http://interval.cz/discussion-read.asp?disc=3727 ).

Tak by mně taky zajímalo, jak jsou na tom i oficiální stránky města - sice něco vím víc než ostatní - ale přesto si rejpnu - prezentace podle zadání měla být hotová v listopadu, je leden, a navíc je dosavadní verze docela podrobená kritice - a to jsem zvědav, zda autorská firma je nabídne ke kritice odborníkům i laikům - třeba na www.interval.cz .

( Jojo, prostě ty mrkvosoftí technologie jsou prostě problematické a dosti zásadním způsobem odporují ISO normám a všem dalším stamdartům !!!!!! )

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI tomalu 07.01.2005 16:36
Tak to jste asi jeden ze sta, který říká, že nerozhoduje věk a počet dětí. Pro hodně potencionálních zaměstnavatelů to byl dost velký problém. Myslím ty děti. Všichni požadují flexibilního človíčka, který bude v práci od nevidím do nevidím. Jestli tomuhle říkáte ochota pracovat, tak mi poraďte co mám tedy s těmi dětmi udělat, když školka zavírá v 16:30 a družina v 16:00 a manžel pracuje na směny. Snad nechci tak moc, když hledám práci na jednu směnu od osmi do šestnácti hodin, nebo snad ano???

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 07.01.2005 15:20
Jedná informace z denníku MF Dnes ze dne 07. 01. 2005, není to samozřejmě za chrudimsko, ale za celou ČR.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI MIREK 07.01.2005 14:55
DENNĚN SE DÍVÁM NA NYBÍDKU ÚŘADU PRÁCE.NEJENOM V CHRUDIMI.
NEHLEDÁM PRÁCI PRO SEBE,ALE PRO KAMARÁDA.
TEN NEPATŘÍ MEZI POVALEČE ALE ZATÍM JSME NESEHNALI NIC.TĚCH NABÝDEK JE TAK MÁLO V JAKÉM KOLI OBORU.
ZATÍM JSME KONTAKTOVALI ASI PĚT INZERÁTŮ ALE MARNĚ.
ZAJÍMALO BY MĚ,ODKUT MÁTE INFORMACE OHLEDNĚ NABÍDKY VOLNÝCH MÍST.MYSLÍM,ŽE TO BUDE ZAJÍMAT HODNĚ LIDÍ.
TAK SE PROSÍM ROZDĚLTE O TYTO INFORMACE.
TŘEBA TÍM NĚKOMU POMŮŽETE.TŘEBA TĚM LIDEM, KTEŘÍ SE NECHTĚJÍ FLÁKAT ALE NEMOHOU SEHNAT PRÁCI.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 07.01.2005 13:54
Shodou okolností v dnešní MFD vyšel článek kolik je od zaměstnavatelů požadavků na různé profese. Je pravda, že především to jsou různé dělnické povolání, ale jsou požadavky i na středoškoláky. Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké najít vhodného zaměstnance. A skutečně nerozhoduje věk či počet dětí, rozhodují pouze znalosti a ochota pracovat

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI divokej bill 07.01.2005 12:25
Když jezdím kolem pracáku; alespoň z auta mi ta nástěnka přijde vždycky plná. Neříkám, že jsou tam kdovíjaká ryta, dobrá práce se neshání přes pracák, ale NĚJAKÁ práce tam je a kdo nechce sedět doma na zadku a skuhrat, že má malý dávky může jít makat za malý peníze. Problém s nezaměstnaností ovšem není problém města, to na to má jen malý vliv (daně nám nesníží), ale je způsoben likvidační politikou Soc - dem vlády, která místo aby malé a střední podnikání podporavala, tak mu všemožně hází klacky pod nohy. A přitom hlavně malé a střední podniky jsou největším zdrojem pracovních míst, obzvláště v regionech, kam se megainvestoři nehrnou

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI tomalu 07.01.2005 12:16
Máš pravdu, nejlepší a nejspolehlivějšího pomocníka najdeš na konci své paže. V současné době patřím mezi jak ty říkáš: " nemakačenky z pracáku a pobírače sociálních dávek". Ale co jiného mi zbývá, je mi třicet, mám středoškolské ekonomické vzdělání a mám dvě malé děti a nemohu si dovolit pracovat na směny , protože se o ty děti musí někdo postarat. Podotýkám, že pracovat chci a práci si hledám, kolik já už absolvovala pohovorů. Všude chtějí lidi s praxí, ale tu mám minimální, neboť jsem si pořídila děti. Teď si někdy říkám, jakou jsem udělala pěknou blbost. Ale nezbývá mi než doufat, že nějakou tu práci časem najdu.
krásný den přeje tomalu

pro administrátora divokej bill 07.01.2005 12:14
Stačí napsat si příspěvek třeba v Notepadu, opravit, přečíst, smazat, přepsat atd., potom zkopírovat a vložit, to lze dělat tak dlouho, dokud se nerozpadne klávesnice :)

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Larryy 07.01.2005 12:08
Rád bych tedy viděl těch "dost pracovních příležitostí".

Letiště Chrudim, jak to vypadá? shot 06.01.2005 23:32
Jakýpak zkorumpovaný, z příspěvku jasně vyplývá, že mu armáda nic nedala.

Letiště Chrudim, jak to vypadá? shot 06.01.2005 23:28
Vždyť je to tak jasný, úderný, prostě starosta ukázal kde stojí.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 06.01.2005 23:25
Nejlepšího a nejspolehlivějšího pomocníka najdeš na konci své paže. Pracovních míst je dost, jen musíš něco umět, chtít dělat a nebát se vytáhnout zadek z Chrudimě. Nečekej, že přijde investor a nabere ty nemakačenky z pracáku a pobírače sociálních dávek.
Pokud nějaký přijde, tak bude chtít úplně jinou sortu lidí.
Většina z těch co pobírají dávky delší dobu nechce dělat a asi už nikdy nebude, prostě si zvykli. Hlavně cikáni - kdo jste viděl za posledních pět let nekterého pracovat? Zpřísnění výplat dávek je nutností.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI denis 06.01.2005 20:48
Pokud nebudou pracovní příležitosti, tak bude nezaměstnaných přibývat a bude přibývat i těch, kteří budou potřebovat pomoc třeba na doplatek plynu, elektřiny, vody. Jejich děti budou zaostalé, protože podněty rodiny k nim nebudou směřovat- a myslím tím i citové, protože některý člověk bez práce se cítí velmi nešťastný, budou odtržené od svých vrstevníků a začne bludný kruh. Netýká se to jen cikánů. Jejich hodnoty jsou úplně jinde a v tom je ten problém.Je to pozůstatek minulého režimu, tak byli naučení. Je potřeba zajistit investory a získat pracovní místa!!

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI MIREK 06.01.2005 18:31
JE PRAVDA ŽE NĚKDO CHCE PRACOVAT A NĚKDO NE.
CO SE TÝKÁ CIKÁNŮ,JIM SI NIKDO Z TĚCH KOMANČŮ NA ÚŘADECH NEDOVOLÍ DÁVKY NEDAT.BOHUŽEL JE TO PRAVDA.
ALE KAŽDÝ JINÝ ČLOVĚK KTERÝ SI UŠETŘIL PÁR STOVEK,PROTO ŽE 20 LET MAKAL,MUSÍ PŘI ŽÁDOSTI O DÁVKY DOKLÁDAT RŮZNÉ VÝPISY SIPA A PODOBNĚ.A HROZÍ MU EXEKUCE MAJETKU,NA KTERÝ SE TOLIK NADŘEL.
A TO JENOM PROTO ŽE HLEDÁ PRÁCI,ALE MÁ PROSTĚ SMŮLU.
TAK HO VYHODÍ Z PRACÁKU A TŘEBA SE POSER.
TO CIKÁNŮM OPRAVDU NEHROZÍ.KDYŽ NEZAPLATÍ ZA PLYN, TAK TO PROSTĚ STÁT ZATÁHNE ZA NĚ.
ANO JE TADY RASIZMUS,ALE NÉ PROTI CIKÁNŮM,ALE PROTI NÁM VŠEM.JJE POTŘEBA NEROZDĚLOVAT ČERNÉ A BÍLÉ.
JESTLI JSOU OBČANY TOHOTO STÁTU,TAK NEVIDÍM PROČ JSOU TADY ROZDÍLY.ČEHO SE TI ÚŘEDNÍCI BOJÍ? ŽE O NÁS NĚKDE VE SVĚTĚ ŘEKNOU,ŽE JSME RASISTI? ALE ALE.KAM SE NA NĚ HRABEM.ONI SE S NIMA NEMAZLEJ.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI denis 06.01.2005 17:58
Nemusíš se natírat černým krémem,abys dostal dávky na Městě.
Myslím, že není o co stát- myslím tím dávky. Rozhodně lepší je pobírat plat a mít dobrý pocit, že jsi soběstačný. Jde o to, že někdo pracovat chce, někdo nechce, někdo opravdu nemůže, protože o něj není zájem.Myslím, že se v současné době cikáni pracovat naučí, protože rádi podvádí - představte si, že poberou dávku a ještě si bokem vydělají peníze - to je voda na jejich mlýn. Konečně je systém naučí pracovat. A ti, kteří jsou opravdu líní, zůstanou na okraji společnosti. A nemusí se jednat pouze o cikány, to platí obecně. Opravdu nespravedlivé je to, že lidé, kteří se celý život dřeli a pobírají důchod se v příjmech o mnoho neliší od mladých zdravých lidí, kteří se nestydatě flákají. Ale co je v dnešní společnosti spravedlivé?

Shrnutí roku 2004 a předpověď na rok 2005 Max 06.01.2005 16:42
Tak s tou univerzitou - nevím, nevím. Vezmu-li v potaz úspěšné "tažení" našich konšelů, tak aby to nebyla univerzita textilní nebo lesnická. To by byla perspektiiiiiva... A co v roce 2005? Nechť si všichni ve zdraví užijeme oslavy a pro s.
starostu a spol. - už jen rooooook a GAME OVER.

Servus

Max

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Larryy 06.01.2005 12:22
Dobrá tedy , ale toto není řešení problému, říct"promiňte práce v našem městě není, protože Chrudim je na špatném místě.Hledejte práci jinde."Právě toto řešení problému nezaměstnanosti v našem městě by měla být priorita našich pánu na MÚ.Ale když si člověk koupí noviny, tak místo toho, aby viděl že je nějaká snaha něco udělat pro obyčejny lidi, tak si obyčejny člověk jen přečíta následně s přiloženou fotografii to, že na kulturních akcí byli přítomni i následně z viditelněni naši pání z MÚ.Na druhou stranu co jsme si zvolili to tam máme.Bohužel.

Shrnutí roku 2004 a předpověď na rok 2005 Lebduška Josef 06.01.2005 09:38
Jenom přeji Chrudimi a p. Libému, aby jednání s kanadskou univerzitou došla ke zdárnému konci. Neví někdo o jakou universitu se jedná? Myslím zda někdo může alespoň sdělit zda se jedná o technickou, humanitní, bohosloveckou či co.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 06.01.2005 09:24
Ano, "je to lepší oddíl". Pardubice jsou stotisícové město se zázemím okolních měst (mimo jiné i Chrudim), městeček a vesnic.
Je to spádová oblast pro cca 200 tis. lidí, s poměrně dobrým dopravním napojením, dobudovává se dálnice Praha - Náchod na kterou budou mít Pardubice připojení, mají letiště, železniční koridor, snad bude i vodní cesta, rozvinuté školství. Co víc si může kterýkoliv investor přát. A Chrudim? Stojí stranou, protože kromě problematických pozemků nic jiného nenabízí.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI pavlicek 06.01.2005 08:31
Pan Lebduška má hodně pravdy. A při čtení jeho příspěvku o tom, že cizí firmy se sem nehrnou ale místní bez jakékoliv podpory tu zůstávají, mne napadlo - jak si naši zastupitelé asi konkrétně představují předvolební slib všech partají o tom, že chtějí podporovat podnikání ve městě. Možná, že by to stálo za anketu - třeba v Chrudimsku. Je to ale kontroverzní otázka, a takové se asi nesmějí pokládat. PF 2005 všem přeje PP

Letiště Chrudim, jak to vypadá? Josef Jarkovský 06.01.2005 07:45
No, já bych radši viděl jasné a konkrétní činy, než stanoviska... To už je jak "za mlada": ÚV zaujal k danému problému stanovisko a vydal rezoluci... Vzpomínáte?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62  61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.