Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Larryy 25.01.2005 15:09
*** - docela si dovedu představit i jiné budoucí využití, třeba na rodinné bydlení.*** ...Otázka zní zase zpět a zač se dá postavit dům, zač se dá koupit parcela když není v Chrudimi solidně placená práce.Postavit dům si mohou dovolit právě Ti investoři co měli být v průmyslové zoně.*/Téma zde, jsem hlavně dal proto, aby páni na radnici konečně začali hledat nějaké řešení, aby v našem městě byla zase práce./* Ale asi řeší jiné problemy ...
Reagovat na tento příspěvek

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI pavlicek 25.01.2005 12:49
Prům. zóna - plocha, o kterou se v současnosti jedná, bylo označena už v dávné minulosti jako rozvojová plocha pro rozšíření závodu. Tedy ještě předtím, než se začaly stavět transportácké domky v Markovicích.
* Dále - mám silný pocit, že rozhodnutí o Průmyslové zóně za Transportou padlo určitě dříve, než se začaly kopat první základy čtvrti vlevo od výpadovky na Čáslav.
* Pořád se omílá argument hluku 40 decibelů na okraji předpokládaného areálu Colorobia. Okraj měl být více než 100 m od 1. domku - a 40 db je šum větráčku v počítači!!! * Osobně jsem rád, že tu Colorobia není, zabrala by půl zóny a řešila by nějakých mizerných 50 pracovních míst. Zřízení průmyslové zóny mělo hlavní argument - řešit zaměstnanost v Chrudimi a ve spádovém území, což Colorobia nesplňovala ani náhodou. Mimo jiné - docela si dovedu představit i jiné budoucí využití, třeba na rodinné bydlení. pp

Co s prům. zónou? shot 24.01.2005 23:00
Ano, asi se z důvodu přepracovanosti někteří úřednici musí nějak odreagovat. Pak není čas na kvalitní práci a mnoho výsledků tomu odpovídá.

Co s prům. zónou? Lebduška Josef 24.01.2005 16:57

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 24.01.2005 08:12
Doporučuji jít se podívat do katastru. Tam lehce zjistíte co bylo dříve, zda naše domy, nebo PZ. Potom nebudete psát takovéto nesmysly. Jsou ovšem i domy, které byly postaveny až po vzniku PZ.

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Ondřej Kopp 23.01.2005 21:40
no nevim, je tu jeste jeden problem

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Michal Tůma 23.01.2005 20:17
No ja myslím, že obchvat Chrudimě se ma začít stavět až někdy na konci roku 2006 (spíše na začátku roku 2007), do té doby se bude stavět spojka Medlešice - Pardubice. Obchvat má být dokončen někdy v roce 2008 či spíše 2009. Pokud máte někdo relevantnější informace tak mne opravte.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 23.01.2005 12:18
Ty zase kecáš a nevíš co, že ano? Podívej se někdy na mapu. Domy v Markovicích byly ještě dřív, než sídliště na Rzhledně.
Markovičákům se nelze divit.
To, že to zpackali úředníci města, o tom není pochyb. Celý slavný odbor rozvoje připravil špatné podklady, zda úmyslně, či z blbosti, o tom se můžeme jenom dohadovat. Vyhodili oknem miliony, které mohli použít na vybudování zóny v místě, které by nikomu nevadilo, třeba za Transportou směrem na Medlešice, nebo v Májově. Už zde mohl dávno být investor, pracovní místa.
Tohle starostovi a jeho nohsledům již nikdo neodpáře.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Zdeno 22.01.2005 20:38
Průmyslová zóna tam byla dříve než rodinné domy a všichni, kdo si kupovali pozemky, věděli, že tam je průmyslová zóna(to už pane Lebduško neřeknete, co?). Ale když je ten pozemek tak levný, tak to nekupte. Průmyslovou zónu občanským sdružením vždy zablokujeme. Město udělalo chybu, že prodávalo pozemky pro výstavbu. Mělo se na lidi vys...udělalo by líp a nemělo by problémy.

Revoluční ulice..? MIREK 21.01.2005 13:15
KDO TO ASI VYMYSLEL? Noviny Chrudimska - 20.1.2005 Text článku odstraněn administrátorem serveru.

Revoluční ulice..? Chrudimak 20.01.2005 23:56
Ano, policie se tam obcas ukaze, ale nezda se, ze to neco resi. Ale hlavne by se tam meli jit podivat predstavitele mesta, aby videli, jak jim tam nekteri obyvatele nici BEZTRESTNE mestsky majetek, jak to tam casto vypada jako na smetisti, jak dochazi k porusovani vyhlasky o poradku ve meste,... Porad se temto neprizpusobivym a neprizpusobitelnym lidem ustupuje a jejich (ne)chovani se toleruje, aby od nich byl klid, ale tim se nic neresi a situace se akorat zhorsuje. A ted se tam bude zrizovat jeste nejake "komunitni centrum" (viz dnesni Chrudimsko), coz budou dalsi penize vyhozene oknem... Boze, ktery chytrak zase tohle vymyslel...

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Ondřej Kopp 20.01.2005 23:31

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 20.01.2005 21:30
To je pravda. P. Lebduška měl argumenty, měl je podožené a kdo říká, že si je cucal z prstu, tak nemá pravdu. Radnice kromě tvrzení o suberčistém provozu neměly nic. Nemá smysl brečet nad rozlitým mlékem, mělo by smysl konečně začít uvažovat jak v Chrudimi vytvořit pracovní místa a co s tou černou dírou nazývanou průmyslová zóna. A také zda náklady na její pořízení náhodou nejsou poněkud nadsazené.

Co s prům. zónou? shot 20.01.2005 21:22
Jo a bylo zapoměno na pěstování marjánky v oknech radnice. Sice řádě nevyrostla, ale byla tam.

Co s prům. zónou? shot 20.01.2005 21:19
Jenom jestli toho babylonského krále nemáme celoročně. I když se jedná spíše o tři krále, ovšem ne ty biblické. Prototože některá rozhodnutí tomu napovídají. My veličenstvo jsme rozhodli a ty poddamý lide, k tomu nemáš co říkat.
Jinak by spíše než lid Chrudimě byl obšťastněn Úřad práce. Tam by se totiž v případě mého panování šlo přihlásit dost lidí - protože ony diskuzní kroužky, předstírání práce, nákupy a bokovky by na radnici skončily. Ti co to dnes táhnou, by na tom byli rozhodně lépe. Byl by pak čas na práci a nevydávala by se rozhodnutí od boku. Máme v Chrudimi Oskara s prům. platem okolo 49 tis. měsíčně. Na MÚ mají prům. plat zhruba polovinu. Kdyby na MÚ většina pracovala alespoň na polovinu výkonů pracovníků Oskara, stačilo by jich tam tak o polovinu méně.

zajímavé prvenství města Chrudimi Administrátor 20.01.2005 20:21
Zdravím, kód jsem ještě jednou podrobně kontroloval a žádnou chybu jsem tam nenašel.

Preventivně jsem ale začlenil další mechanismy, které by měly zabránit duplikování stejných příspěvků.

Tak uvidíme ....

Revoluční ulice..? MIREK 20.01.2005 18:53
CHODÍ JENOM ZA SVĚTLA A DÁVAJÍ BOTIČKY.
A PAK TO OSLAVÍ NA BENZÍNCE.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Lebduška Josef 20.01.2005 18:53
Nevím přesně, kudy má ona přípojka vést, kolik by měla stát, ale vítám každé propojení Chrudimi s okolím. Byla by to krása dostat se do Pardubic, Hradce a jinam za pár minut. Ovšem tomu by musel být přispůsoben grafikon, aby ten, kdo přijede z Prahy do Pardubic, nemusel na přípoj do Chrudimi čekat hodinu.
Jinak v budoucnu skutečně očekávám nárůst železniční dopravy (nákladí i osobní) v souvislosti s zaváděním mýtného a zvyšováním ceny PHM, dokáží-li ovšem ČD zareagovat i jinak než zdražováním.

Revoluční ulice..? Larryy 20.01.2005 18:32
Celkem mě zajímá, když je v této ulici neklidno a já nevím co ještě , zda take funguje naše Městská policie,aby zajistila pořádek.Pání strážnici jsou spíš vidět na pumpách než tam , kde by měli.Myslím, že po Revoluční ulici by mi hodně lidi dalo za pravdu že následuje Havlíčkova ul.Stačí se v noci projít od Vegače až k Širokým schodům, zejmena u 21cítky to žije.Jediná pozitivní věc je že se vše děje za dozoru kamer MP.

Co s prům. zónou? divokej bill 20.01.2005 10:49
Já zase navrhuju, aby se v Chrudimi podle starého babylónského zvyku každý rok slavil Den nepravého krále (tady spíše starosty). Každý rok by si jeden z obyvatel mohl před veřejností na den vyzkoušet být starostou se vším všudy. V Chrudimi by určitě bylo veseleji, kdyby nás třeba shot oblažoval svými nápady přímo z radnice

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Ondřej Kopp 20.01.2005 08:54
Medlešice jsou součásti Chrudimi a tak lze konstatovat, že obchvat chrudimi se stavi

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI MIREK 20.01.2005 06:33
JE TO BOHUŽEL TAK.ALE NESMÍME ZAPOMENOUT NA POLICAJTY, A VŠECHNY ÚŘADY.TEN SAMET S TÍMHLE STÁTEM PROSTĚ ZAMET.ŠKODA ŽE JE MÁLO TĚCH,CO TO VNÍMAJÍ.
PŘEJI KRÁSNÝ DEN.
MIREK

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 19.01.2005 22:19
Když oni především sedí na radnici. Přesně podle toho vtipu: Tak koho jsi volil? Komunisty. To vím, ale z které strany? Zkuste si někdo spočítat kolik bývalých komunistů, svazáků a milicionářů sedi na radnici. A kolik jich je v zastupitelstvu.
Podle toho to taky vypadá.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI MIREK 19.01.2005 19:41
MNĚ TO PŘIPADÁ, ŽE SEM PÍŠOU SAMÍ KOMUNISTI A SPOLUPRACOVNÍCI S STB.TI SI TAKY O KAŽDÉM VŠECHNO ZJIŠŤOVALI.UŽ SI KONEČNĚ VŠICHNI UVĚDOMTE,ŽE CHRUDIM JE,BYLA A BUDE POŘÁD RUDÁ .JAKO RUDÁ ZÁŘE NAD KLADNEM.
ONO SE TO NERADO ČTE,ALE JE TO TAK.
JEŠTĚ ABY TADY NĚKDO NAPSAL,PROLETÁŘI VŠECH ZEMÍ SPOJTE SE.VŮBEC BYCH SE NEDIVIL.
PROČ TEDA BÝVALÍ ŘEDITELÉ A NÁMĚSTCI DVOU NEJVĚTŠÍCH TOVÁREN V CHRUDIMI,DÁLE NEPROPAGUJÍ VLADIMÍRA ILJIČE LENINA A UKRADLI VEŠKEROU TECHNOLOGII Z TĚCHTO PODNIKŮ.DNESKA SI STAVĚJÍ KRÁSNÉ DOMEČKY A ZÍVAJÍ NĚJAKÉHO ASI NĚMECKÉHO LENINA.NAVERBOVALI DO TĚCHTO FIREM CHLAPCE Z VÝCHODU.TO SE VYPLATÍ.
VÍM O ČEM PÍŠU.JE TU PROBLÉM SEHNAT PRÁCI.ALE JE TŘEBA SE PODÍVAT NA SOUČASNÉ VEDENÍ JEDNÉ TOVÁRNY NA ROZHLEDNĚ.TO JSOU PIJAVICE, KTERÉ SE TAM BUDOU DRŽET CO TO PŮJDE.SAMOZŘEJMĚ OD POSTU PARŤÁK,MISTR(NA TENTO NÁZEV MAJÍ NÁROK JENOM UMĚLCI).
SAMEJ SOUDRUH.
TADY SE HLEDAJÍ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI A PRÁVĚ TITO SOUDRUZI VE VIDINĚ,ŽE HLAVNĚ SAMI MUSÍ VYDRŽET NA SVÝCH POSTECH,ZAČALI DĚLAT SEZNAMY PRO NADBYTEČNOST.
HODNĚ ZDRAVÍ, PENĚZ,A PLNÉ KOŠÍKY V SUPERMARKETECH, PŘEJE MIREK.
P.S.
LIDI. PŘESTAŇTE SE BÁT KOMUNISTŮ.A HLAVNĚ SI VZPOMEŇTE, KDO PO VÁS CHTĚL PLATIT SOLIDARITU A T.D.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 19.01.2005 18:11
Tak si o mě zjisti to co já o tobě. Jde to.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Jan Roček 19.01.2005 13:45
Když se lámal chleba, měla radnice předložit jednoznačné argumenty o nezávadnosti výroby v Colorobii spolu s nezávislou odbornou studií o vlivu na životní prostředí a přesvědčit v prvé řadě obyvatele Markovic. Dnes už na tom nic nezměníme, tak raději spojme síly a zaměřme se na budoucnost. Vzájemné osočování opravdu nic neřeší. Kdo ví, třeba právě pan Lebduška najde pro PZ Markovice toho pravého investora Úsměv

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? logo2 19.01.2005 10:48
Argument pro: bylo by hezké obsáhnout novou tratí Foxconn a zároveň i Panasonic plus přilehlé firmy.

A jeden argument proti: přemístěním trati Rosice - Staré Jesenčany by bylo fakticky zrušeno železniční spojení s letištěm Pardubice, což se zdá nevýhodné v souvislosti s plány na jeho další civilní využití a rozvoj.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 19.01.2005 10:15
No vidíte, jak to krásně umíte zmanipulovat. Dopravu (podniky) v centru Chrudimi nechceme, tak uděláme přípojku PZ přes Markovice a Rozhlednu (a PZ v Markovicích). A že se lidé ozývají? Jsou to hrozní aktivisté, brání rozvoji Chrudimi, proto nemají etická práva tom diskutovat. To, že jim tím podstatně zhoršíte životní podmínky, to Vás nezajímá, Vy bydlíte v dostatečné vzdálenosti tak co. Proč by jste hledal lepší řešení. Bohužel i takováto úvaha se objevuje. To že za pár let kdosi může vymyslet podobnou zhovadilost u Vašeho baráku a pak se budete bránit také, to Vám zřejmě nedochází. Pokud však dosáhneme toho, že při vymýšlení jakýchkoliv obchvatů, PZ, spojek a jiných skutečně nezbytných staveb se bude také brát v potaz názor občanů v dané lokalitě bydlících a bude se snažit jim co nejméně zhoršovat životní podmínky, bude také velmi málo odporu proti takovýmto stavbám.

Medlešická spojka za 2 miliardy ??? Jan Roček 19.01.2005 09:43

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI anonym 18.01.2005 23:06
Nestraš!

A netykej mi...

Ty jsi taky (podobně jako já) jenom "Shot", nebo jak si kurva říkáš!?!

A jak se vůbec přišlo na to, že jsem placený z tvých daní...?

hmm hmm hmm... Úsměv hmm...

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI anonym 18.01.2005 23:01
hmm, hmm...
ale nemáte Vy doufám v sousedním Vestci nějakého pro věc podobně zapáleného dvojníka, p. Lebdušku č. 2?

Tak koukám na váš příspěvek, že je to stejné jako s hledáním ghetta pro cikány a neplatiče: "My chápeme, že někde bydlet musí, ale zrovna u nás je nechceme!" (rozuměj: přestěhujte je k sousedům)

Že?

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 18.01.2005 20:45
Ty jsi jeden z těch, kterým p. Lebduška šlápl na kuří oko. Píšeš své příspěvky, místo práce za kterou jsi placen z našich daní.
Určitě ty a tobě podobní budou mít zájem aby p, Lebduška mlčel. On sice do toho vašeho zákulisí moc nevidí, ale prokazuje že mu hodně dochází, že ano? A takoví jsou nepřáteli (že by opět pracujícího lidu?), umlčet je, zdiskreditovat, znemožnit za každou cenu. To je tvůj cíl. Jen nezapomeň že jsou i jiní, kteří vidí do zákulisí a mohou promluvit. A mohou něco i zveřejnit, včetně jména anonyma.

Co s prům. zónou? Max 18.01.2005 20:26
Shote, tak tohle je bomba, souhlasím. To je sna nejlepší příspěvek týhle diskuze...fakt!

Max

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 18.01.2005 17:08
Jenom nevím jak se podepíšete. Anonym ve slušné společnosti neplatí. A kdo šíří dezinformace a poplašné zprávy? Za šíření poplašné zprávy se u nás chodí do vězení. A věřte mi, že tam se mi zrovna nechce. Proto domníváte-li se, že šířím poplašné zprávy podejte na mne trestní oznámení. A ty dezinformace bohužel šíříte Vy sám. A také to cucání z prstu Vám jde velice dobře.
Protože kdyby jste znal skutečný obsah petice a informace, které máme o výrobě pigmentů a frit (hlavní výrobní program Colorobbie), tak by jste tohle nemohl napsat. Leda jenom jako anonym. Jinak zopakuji svůj názor, který sdílí i řada občanů z Markovic.
Místo pro PZ je nevhodně zvoleno vzhledem k stávající obytné výstavbě. Proto bude obtížné do PZ nalézt vhodného investora a stejně část PZ nutně spolkne její odstínění od stávající výstavby rod. domků. Proto je třeba skončit s vyhazováním pěněz na tyto pozemky.
Já osobně si myslím, že by bylo vhodné vést diskuzi na téma PZ ano či ne? A když ano, tak kde. Mě se jeví jako nejvhodněší prostor mezi Májovem, depem a Medlešicemi. Má vynikajicí dopravní obslužnost, napojení na čističku je nejkratší, pozemky by bylo možno prodávat i postupně a domnívám se, že by PZ v tomto místě nejméně vadila Chrudimi.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI anonym 18.01.2005 09:17
Ne, pane Lebduško, nemáte pravdu. Vy jste nepoukazoval na nevhodnost umístění Colorobbie v blízkosti domů v Markovicích, vy jste "poukazoval" na nevhodnost takového investora vůbec. Copak chcete teď popřít Vaše dřívejší dezinformace a de facto poplašné zprávy o tom, jak bude továrna zapáchat a škodit životnímu prostředí, což jste dokládal i řadou katastrofických čísel (mimochodem, vycucaných z prstu či z pochybných ekologistických serverů?).

Prostě jste vyhrál, dokázal jste zbalamutit a zastrašit i své sousedy v Markovicích, a investora jste z Chrudimi vyhnal.

Je nedomokratické vyřazovat kohokoliv z jakékoliv diskuse.
Stejně tak je ale i nezpochybnitelné právo jakéhokoliv účastníka zeptat se jiného, zda je podle něj etické za určitých okolností se této diskuse zúčastňovat.

Kupříkladu o chybějících pracovních příležitostech v Chrudimi. A Vás se právě na toto ptám znovu. Neodvádějte proto pozornost od mé otázky někam jinam, někam ke Vašemu nezadatelnému právu na svobodu slova, kterou tady nikdo nezpochybňuje, a zkuste rozumně odpovědět.

Pane Lebduško, Vaše pokračování konkrétně v diskusi o proacovních příležitostech v Chrudimi, to je skoro na malé referendum na tomto fóru. A to s otázkou, zda Vám doporučit, aby ste se nadále z etických důvodů nezúčastňoval diskuse na toto téma.

Nemusím zdůrazňovat, že já jsem první potencionální signatář.

s pozdravem anonymní anonym

Co s prům. zónou? MIREK 18.01.2005 06:00
TO NENÍ ŠPATNÉ.ALE POMNÍK JENOM JEDNOHO starosty? MÁM LEPŠÍ NÁPAD.MÍSTO PRŮMYSLOVÉ ZONY POSTAVIT ZOO, MÍSTO ZVÍŘÁTEK TAM UMÍSTIT KOMUNISTY Z CELÉ CHRUDIMI.
VČETNĚ TĚCH, KTEŘÍ SI DDES HRAJÍ NA PÁNY PODNIKATELE A NÁM DÁVALI ŠKOLENÍ JAK LIDI NA ZÁPADĚ JSOU BEZ PRÁCE A POD MOSTAMA.
ONO SI STAČÍ JENOM VZPOMENOUT.TAM TO ZAČALO.
A TŘEBA BY TO BYL DOBREJ PODNIKATELSKEJ ZÁMĚR.
AČKOLI NEVÍM KOLIK BY V TU CHVÍLI MĚLA CHRUDIM OBYVATEL.ASI MOC NE.TÍM BY SE URČITĚ SNÍŽILA NEZAMĚSTNANOST.A VZNIKLY BY NOVÉ PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI.NAPŘÍKLAD OSTRAHA OBĚKTU,KRMIČ A POD.
JE TO LEPŠÍ NEŽ POMNÍK JEDNOHO Z DAVU.

Co s prům. zónou? shot 17.01.2005 20:13
Protože dostat se do Chrudimi bude čím dál tím obtížnější a průmyslová zóna je tak hloupě zvolena, že do ní nikdo nepůjde, navrhuji její následující využití.
Místo PZ vytvořit park, uprostřed kopec. Na kopci by byla socha p. starosty, který se nejvíce zasloužil o její zřízení. Mohl by sedět za stolem a zrovna podepisovat papíry o odkoupení pozemků, zprava by se nakláněl v uctivém postoji jeden z věčných místostarostů. K soše by mohla vést cesta obtáčející kopec a podél ní různá zastavení. Na těchto zastávkách by mohly být kamenné desky s vytesanými citáty z projevů p. starosty a jeho suity.
Vyšlo by to finančně nastejno jako dobudování PZ. Určitě by to přilákalo více návštěvníků než přiláká PZ investorů. Chrudim by proslula a časem by mohla vyhlašovat Starostovu cenu, něco jako Nobelova cena jen za jinačí výsledky lidského ducha.

obousměrný vjezd na náměstí shot 17.01.2005 19:44
Stačily by betonové květináče. Ale něco už to tady něco navrhl.
Závoru a za vjezd platit - ne moc, pětikoruna stačí. Zpomalí to, bude jezdit méně aut a město na tom vydělá.

obousměrný vjezd na náměstí Jan Roček 17.01.2005 18:49
Dávám k dobru následující nápad:

Místo kontraverzních retardérů by postačilo pouhé zúžení jízdních pruhů na šířku dva metry pomocí ozdobných kovových sloupků. Podobné omezení jaké mám namysli bylo donedávna před/za starým mostem v Nemošicích. Samozřejmě by každý směr měl "své" zúžení (tedy sloupky i v protisměru) a bylo by umístěné alespoň na dvou místech (např. dole u muzea a nahoře v úrovni kostela). Má to několik výhod:

1) zpomalovací a odrazující efekt je ještě učinnější než u retardérů 2) nehrozí dynamické rázy a poškození statiky památek 3) náklaďáky prostě neprojedou 4) je to levné a nechá se to realizovat prakticky přes noc

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Jiří David 17.01.2005 18:25
Bydlím u hlavní silnice na Pardubice a provoz je tam hrozný,ucpaná silnice je tam na denním pořádku,proč u Medlešic se staví obchvat a Chrudim nic???Takové utěšování že to bude v roce 2006 nebo 2007,už mě nebaví,vleče se to už od doby před rokem 1989

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 17.01.2005 08:48
Buď nevíte o čem mluvíte, nebo se snažíte převést problém jinam.
To, že já a obyvatelé Markovic jsme poukázali na nevhodnost provozu firmy Colorobbia u našich domů a na nevhodnost umístění PZ do nejbližšího sousedství obytné zóny by nás mělo vyřadit z diskuze o budoucnosti Chrudimi? Proč? Vždyť se jedná i o naši (a tedy i o mou) budoucnost. A do té máme zcela určitě právo mluvit. A je nejen neetické, ale i podivné pokud by někdo chce vyřadit někoho, či část občanů o rozhodování o jejich budoucnosti.
Spíše se snažte předložit podklady, názory, posudky a pod., aby diskuze a následné rozhodnutí bylo co nejobjektivnější.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 16.01.2005 00:34
.. S pozdravem anonym.
Proč by se p. Lebduška nemohl účastnit jakékoliv diskuze? Jenom proto, že se nebojí přinést kůži na trh a na rozdíl od nás nevystupuje anomymě? Já zase jeho účast vítám. Nemá sice informace jako řada účastníků z okruhu MěÚ, ale má hodně pravdy.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI anonym 15.01.2005 17:36
pane Lebduško, musím se přidat k názoru autora logo2:

OPRAVDU SE DOMNÍVÁTE, ŽE JE OD VÁS ETICKÉ ZÚČASTŇOVAT SE NA TOMTO FÓRU DISKUSE O CHYBĚJÍCÍCH PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTECH V CHRUDIMI?

(já, upřímě řečeno, moc ne...) s pozdravem

A co Chrudim? shot 15.01.2005 15:09
Taky jsme si vybrali. Byl to úplně někdo jiný, kdo získal nejvyšší počet hlasů ve volbách, přesto se starostou stal někdo jiný, jen proto, že nás, kteří volili ODS bylo hodně. Za sebe mohu říci, že v příštích volbách dám hlas kterémukoliv jinému subjektu (doufám, že se objeví konečně někdo nový) jen aby už konečně z radnice vypadlo tohle bratrstvo.

A co Chrudim? Larryy 14.01.2005 19:43
S tou trávou v parku buď opatrný.Mohl by tě zkontrolovat Městský strážník a třeba bys i zaplatil tučnou pokutku.Úsměv

Tsunami Administrátor 14.01.2005 15:09

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

14.1.2005 Pardubický - strana 1 Muž přežil tsunami, teď chce pomáhat jiným

Vypadalo to jako výjev z katastrofického filmu. „Pamatuji se jen, že z moře najednou zmizela všechna voda, jako když vypustíš vanu. A pak přišla vlna. Potom už si jen vzpomínám, jak mne odváželi vrtulníkem,“ zavolal tři dny po katastrofě na thajském ostrově Phi Phi Milan Boržik své rodině do Chrudimi.
Devětačtyřicetiletý muž z Chrudimi, který na ostrově Phi Phi tráví vždy polovinu roku, tsunami přežil, přestože jej vlna zastihla přímo na pobřeží. Kromě šoku utrpěl několik povrchových zranění na nohách a hlavě. Radní v Chrudimi se ve středu usnesli, že mu zaplatí letenku domů. „Je to lepší než nějaká anonymní pomoc,“ uvedl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček.
Boržik se však rozhodl zůstat v Thajsku. „Chce tamním lidem pomáhat. Je to jeho druhý domov. V každé rodině, kterou znal, je několik mrtvých, přišel o spoustu přátel,“ říká jeho bratr Petr Boržik.
Těžko říct, kdo prožíval větší drama, zda Milan Boržik v Thajsku, nebo jeho rodina v Chrudimi. „Tři dny po katastrofě jsme o něm nic nevěděli. Nejhorší je ta nejistota a bezmocnost.
Nahlásil jsem, že ho pohřešujeme, volal jsem na český konzulát do Thajska. Naše máma už myslela, že je mrtvý. Po třech dnech se mi ozval přímo český konzul, že našli Milana v nemocnici v Krabi, že má povrchová zranění a byl propuštěn do domácího léčení,“ uvedl Petr Boržik.
Jeho bratra zastihla tsunami na molu. Byl jedním z mála, jehož tělo vyplavené na pobřeží nezůstalo bezvládně ležet. „Od rána do večera pomáhal s mrtvými, kterých tam byly stovky. Nic z toho si však nepamatuje, byl v šoku. Pak už ho zkrvaveného spolu s dalšími naložili do vrtulníku,“ líčí. Z jednoho z nejkrásnějších ostrovů Thajska se po katastrofě stalo velké smetiště uzavřené vojáky. Boržik žije na pevnině a snaží se pomáhat. „Lidé jsou nyní odkázáni na humanitární pomoc.
Turisté zmizeli a zároveň přišli o lodě, kterými vyjížděli na rybolov. S pomocí přátel jsme založili v Praze konto na pomoc pro ostrov Phi Phi. Peníze jdou přímo českému konzulovi, kterému bratr bude dávat tipy na to, kdo pomoc potřebuje nejvíc. Dům pro rodinu se tam dá postavit za dvacet tisíc korun, někdo si bude moci postavit novou loď. I malá pomoc má cenu,“ řekl Petr Boržik.

Autor: (dp)

Tsunami Administrátor 14.01.2005 15:08
Noviny Chrudimska - 14.1.2005

Milan Boržik vynášel z moře těla dětí svých thajských přátel Chrudimák Milan Boržik žije šest měsíců v Česku a zbytek roku v Thajsku, na tamějším ostrově Phi-Phi je už pravým domorodcem.
Vlna tsunami mu úplně změnila život, vyvázl se šrámy a velkou bolestí na duši. Teď se snaží pomáhat těm, kteří to štěstí neměli.

Text článku odstraněn administrátorem serveru.

Tsunami Český rozhlas Pardubice 14.01.2005 15:08
Český Rozhlas 1 - Pardubice - Radiožurnál, frekvence 104,7FM nebo 101FM. ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

Katastrofa v Jihovýchodní Asii si vyžádala už 163 tisíc lidských životů. Česká republika v současné době pohřešuje 10 svých občanů. U sedmi lidí existuje velká pravděpodobnost, že ničivou vlnu Tsunami nepřežili. Nyní vám nabídneme příběh člověka, který měl obrovské, osudové a lidské štěstí.
Chrudimák Milan Boržik žije. Informace o něm zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková.

106.mp3

Číslo konta, na kterém se shromažďují peníze na obnovu ostrova Pi-Pi v jižním Thajsku, je 802 110 228 / 2700.

PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 14.01.2005 08:56
Názory mohou být různé. Jestliže někdo vymyslí od stolu průmyslovou zónu, ale ve špatném místě, nedá prostor dotčeným občanům k vyjádření názoru, tak je to špaté. A již ve fyzice jsme se učili, že každá akce budí reakci. Petice nebyla nikdy namířena proti PZ jako takové, byla namířena proti výstavbě nevhodného provozu vzhledem k umístění zóny. Vždyť ten provoz měl mít v noci hlučnost 40 Db - ve dne okolo 50, špičkově 60 Db a to po celých 24 hod, 365 dní v roce. Měřením, které MÚ pro jistotu nikdy nezveřejnil, byly v Markovicích naměřeny v noci hodnoty daleko nižší, nemýlím-li se až okolo 15 Db. Divíte se dotčeným občanům, že se ozývají? Kdyby ta zóna byla o 1 km dále nikomu by to nevadilo.
Jen se divím, proč město začalo budovat PZ v Májově, kde nejsou v blízkém okolí žádné obytné zóny a najednou udělalo novou PZ, která sousedí s obytnou výstavbou přes ulici. Tj. cca 15 m.A jako chrudimák mám zájem o rozvoj Chrudimi. A mám také dojem, že lze spoustu věcí s PZ udělat lépe, tak aby to vyhovovalo většině a nikomu nezhoršovalo životní podmínky.

A co Chrudim? anonym 14.01.2005 08:40
Jenom hodně krátce: tohle diskusní fŕum mám rád. Ale ty ustavičný nářky a nadávání na starostu a další na radnici mi už začíná lézt krkem.

Podle mě jsme si také opravdu mohli ver volbách vybrat jinak, ale řešit to takhle...? Prosím, zkusme to jinak a od těchle imbecilních výlevů, který dobře kydají hnůj, ale nic neřeší, se oprostěme!!!

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63  62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.