Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
JAK NA TO ... fikina 09.02.2005 08:44
Zajimavy clanek. Myslim, ze "dokonaly" navod jak se vyhnout a nechat promlcet prestupek nam jiz velice nazorne ukazal AntlOk? .
Preji vsem hezky den.
Reagovat na tento příspěvek
 
JAK NA TO ... Blix 09.02.2005 07:38
Nejsem znalec, ale mám pocit, že už platí (nebo se chystá?) - pokud se nezjistí řidič v době přestupku má odpovědnost majitel vozidla a platí on. Třeba se někdo fundovanější vyjádří...já jen aby někdo v dobré víře do něčeho nevletěl...Úsměv S pozdravem Blix Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda komik 08.02.2005 21:11
Máš pravdu v tom, že ta diskuse tady je o prdu. Koho by taky zajímalo půl roku číst o tom, že nějaká silnice měla vést o 10 metrů vedle. Taky nechápu /chápu/ jedince, který furt řešej, že nějakej kruhovej objezd měl bejt posunutej o pár centimetrů, a přitom třeba právě oni mají na střeše vysílač nějakýho mobilního operátora, a to je vůbec nesere. /Což by mělo, protože se to může podepsat na jejich zdraví/.
Reagovat na tento příspěvek
 
JAK NA TO ... shot 08.02.2005 20:40
Inu, denně se přesvědčuji, že mnoha policistům a nejen jim, platné zákony mnoho neříkají. Úřady mají mnohdy svůj výklad a člověk by mohl pouze podávat žaloby. Je to asi dáno tím, že není možnosti domoci se práva rychle a žádný státní úředník není zodpovědný za svá rozhodnutí. Velmi zářným příkladem, popsaným i na těchto stránkách, je zamoření spodních vod z areálu bývalé Transporty. Jak zde bylo napsáno a zřejmě pravdivě, p. starosta Libý, p. zastupitel Moučka, p.
zastupitel Kudrnáč i p. krajský úředník Hejduk věděli, že zamoření hrozí a přesto nic nepodnikli. Ačkoliv podle toho, jak zde byl otištěn zákon, měli a nesou tedy zodpovědnost za to, že k zamoření došlo. Jen se divím, proč aktivisté v Mikulovicích nepodali ještě trestní oznámení, když jej podávají i za podstatně menší prohřešky.
Ona prý ryba smrdí vždy od hlavy, no podívejme se na případ bytu u p. premiéra a pak se asi ani moc nebudeme divit některým kausám v Chrudimi.
Závěr? Není. Jen pokud tato nové mocipány necháme dělat co chtějí, nebudeme se stačit divit. A proto si nenechejme nic líbit.
A nyní se těším na lavinu různých příspěvků na nic neříkající tema, které budou mít jediný úkol. Odsunout tento do pozadí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Komu vadí ? shot 08.02.2005 20:19
Zkráceně: pan místostarosta Čechlovský uvádí, v úterních Novinách Chrudimska z 8. 2., že přemístění OSSZ do těsného sousedství průmyslové zóny je nešťastným řešením a místo bylo vybráno bez rozmyslu. No, tedy nevím, ale doufám, že OSSZ by měla být v místě přístupném, v dosahu HMD a s dostatečným parkovištěm pro mimochrudimské. A to vše by mohlo být v těsné blízkosti PZ splněno. Jediným nedostatkem pro úředníky OSSZ je poněkud delší cesta za nákupy. Když nevadilo umístění PZ k obytným zónám, když nic nevadilo městu v rozhodnutí o výstavbě obytných domů do těsného sousedství PZ, proč by měla PZ vadit OSSZ? Vždyť ti úředníci tam budou jen svých 8 hod, trávit soboty a neděle, na rozdíl od občanů tam bydlících, nemusí. O co tedy jde?
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda shot 08.02.2005 20:05
Lze najít a pojmenovat, obzvláště je-li tomu odesilatel nápomocný. Vím kdo se skrývá a oním anonymem a pod jakým jménem vystupuje nyní
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Benq 08.02.2005 19:53
Na Admina : tak jak to je s tím, že si skoro kde kdo může zjistit odkud a pomalu i kdo u PC sedí ??? prosím PRAVDU.
k minulému příspěvku .... , když zde napíšu, že zítra vyjde slunce a pak nastane noc, tak to taky bude (alespoň doufám) pravda, ale nebudu si myslet že to je kůli tomu, že se zde o tom něco psalo Úsměv sorry, ale takhle to není nastavené nikde a rozhodně ne na tomto foru Úsměv Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Miriam 08.02.2005 19:45
Zdravím nás Chrudimáky! Již dlouho jsem nepsala a chci přispět k tomu, aby se neříkalo, že tato diskuse je pouze "protiradnicová". I když nic proti tomu nemám, protože si myslím, že naši radní nepracují dobře a uvidíme, jak se starostovi podaří probojovat na přední místa do voleb do Parlamentu. Kdyby byl někde vzadu, třeba by se v CR začal více snažit, aby se aspoň zde udržel. (Ha, ha) Tak k něčemu jinému.
- kultura: Kdysi se zde psalo, jak málo je předplatného v CR do divadla, že A a B předplatné je málo. A hle, najednou bylo zavedeno i předplatné C.(o výběru představení radši nemluvit). Zde je ukázka toho, že když se zde o něčem mluví, má to i odezvu. Mělo by to být ale dotaženo do konce a vybírat hodnotnější představení!!! - doprava: Po dlouhé době jsem jela do centra(z náměstí dolů).
Hrůza!!! Přesto, že by se nemělo vpravo parkovat, čekala jsem dost dlouho, než přejedou auta z protisměru, abych se mohla dostat dolů k Muzeu. Jestliže tedy obousměr, tak je nutné zajistit, aby tam ta auta nestála.
-obchvat: Četla jsem, že bude obchvat snad kolem Markovic.rybníka, ale nikde od Admina na to odkaz? Je v tom něco nového???
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Administrátor 08.02.2005 10:29
Tomu "najít a pojmenovat" někoho anonymního se trochu usmívám, zajímalo by mě jak to kdo zjišťuje.

Faktem je, že nás tyhle detektivové svým způsobem poškozují Bohužel, škoda

Původní smysl diskuse byl mnohem prozaičtější - vytvoření místa kde se mohou chrudimští občané pobavit o kultuře, životě, místních problémech (konstruktivně), atd., ale trochu se to zvrtlo a postavilo nás to do určité "proti-radnicové" pozice Hmmm

Je to ale čistě na vás všech co sem píšete a jak to využíváte.
Diskuse není z naší strany většinou moderovaná ani cenzurovaná.
Reagovat na tento příspěvek
 
JAK NA TO ... Larryy 07.02.2005 15:30
Našel jsem na netu dobrý članek ....mrknětě http://www.noviny.chrudim.cz/jak_na_to_1.htm
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Mara 07.02.2005 13:36
Já si myslím že to není v registraci prostě ta dikuze je o ničem, píše sem fakt do 20ti lidí a z nich si těch 15 podkuřuje navzájem.
Navíc takové ty chytré řeči ať již jsou podložené tím že to ti lidé fakt umí či jen kecají o tom že si jsou schopní na anonymní diskuzi "najít a pojmenovat" toho či onoho kdo co napsal tomu taky moc nepřidají. Hlavně to ale bude o tom že to nikoho moc nebere hodně lidí se podívá max. něco přečte a pak na to peče. HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Administrátor 07.02.2005 10:45
Ta tabulka pod diskusí měří čistě přístupy do diskusního fóra dle metodiky měření toplist.cz

Pak je tu ještě určitý okruh čtenářů, kteří si nechávají nové příspěvky jednou denně zasílat na email.

Ještě prozradím, že návštěvnost celého serveru je k dispozici na: http://www.toplist.cz/obce-mesta běžně 11.-12.místo z registrovaných obcí behěm týdne ~550 návštěv/den

http://www.toplist.cz/stat/?menu=256&n=82271

Pak ještě statistika z logu Apache: Webalizer Version 2.01 měsíc návštěv Led 2005 - 893 Pro 2004 - 784 Lis 2004 - 968 Říj 2004 - 841 Zář 2004 - 782 Srp 2004 - 650 Čvc 2004 - 556 Čer 2004 - 544 Kvě 2004 - 538 Dub 2004 - 607

Začínám se obávat, že diskusi podlomila povinná registrace Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Benq 06.02.2005 23:16
díky, ale o tom vím také, jde mi o to zda to je jen na toto forum, ale myslím si že to je na celé WWW.
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Georgina 06.02.2005 21:48
Pokud jsi na seznamu příspěvků, tak úplně vlevo dole máš tabulku, která ti ukazuje počet návštěv - za den, týden, atd...
Reagovat na tento příspěvek
 
To je paráda Benq 06.02.2005 16:47
Tak sjem se po delší době rozhodl, že přece jen něco zase napíšu ..... jsem moc moc rád, že se sem přestali psát odpůrci těch cca 15ti lidí co si zde dopisují a přizvukují sami sobě navzájem (mezi ty odpůrce co jsem psali patřil i já). Úsměv . Pro admina ...
mohl by vytáhnout kolik různých lidí četlo to co se zde probírá za poslední třeba měsíc ??? a kolik bylo návštěv celkem ?? protože to že sem píše celkem cca 20 lidí a z toho 10 aktivně si spočítá každej HAHAHA! díky .
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? MIREK 06.02.2005 15:55
Komunisti a svazáci jsou všude.Jsou to lidi, ochotni tlačit se k moci v jakém koli réžimu.
Proto jsou nebezpeční.
A v Chrudimi jich je požehnaně.

Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? shot 05.02.2005 21:55
To by na radnici musela sedět jiná sestava a mít v zastupitelstvu jiné lidi, než bývalý ústřední výbor SSM, či vlezdo…. KSČ z nemocnice. Pak by se možná dělala politika pro lidi a ne pro partaje a jejich představitele.
Starosta se cítí silný v kramflecích, ale do ODS se dostala spousta nových lidí. A tak by snad mohla její kandidátka vypadat úplně jinak. Potom by bylo možno tuto stranu volit.

Reagovat na tento příspěvek
 
Hmm tak obchvat zase nic ....?????? shot 05.02.2005 21:45
Tak mne to ani nepobavilo. Spíše mne rozesmutnělo, že úředníci, kteří nemají nic jiného na starosti, nedokáží ani důkladně připravit stavbu tak, aby nebylo důvodu proti ní protestovat.
Jistě všichni chápou, že se jedná s stavbu nutnou. Bohužel je připravena zřejmě jako chrudimská černá díra – průmyslová zóna. Vše šito horkou jehlou tak, aby si někdo lehce přišel k výdělku a na skutečné potřeby a zájmy obyvatel se vůbec nehledí.
Takže se nedivím, že se občané oprávněně ozývají a že chybí peníze. Co dělají námi placení úředníci? Za co si je vlastně platíme? Aby podporovali různé skupiny, které se snaží na úkor nás všech vydělat? Aby ustupovali různým lobistům a prosazovali jejich zájmy? Nádherným příkladem, jak naši úředníci (tentokráte z Hradeckého kraje) pracují, jsou ony betonové mosty před Hradcem. Jeden pro Makro, Druhý pro Tesco.
Přitom by stačil pouze jeden. Takto se vyhazují peníze. Za ty by se zcela určitě postavilo pár kilometrů obchvatu kolem Chrudimi. Z toho jasně vyplývá, že je nutný průvan na úřadech, kde je spousta úředníků placených z našich daní a majících sloužit nám – občanům. Vždyť to není tak dávno, co jeden, dnes vážený vedoucí na krajském úřadě v Pardubicích, obcházel podniky na chrudimsku, zpracovával pro ně - samozřejmě za úplatu – plány a směrnice, které potom jako představitel okresu chodil kontrolovat. Co od takových odborníků můžeme čekat?
Reagovat na tento příspěvek
 
Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Georgina 04.02.2005 21:22
No, musím říct, že mě moc pobavil titulek článku -> "Obchvat se má začít stavět už za dva roky!".

Já bych to tedy poopravila na : "Obchvat se má začít stavět bohužel až za dva roky!"
Reagovat na tento příspěvek
 
Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Administrátor 04.02.2005 16:17
Noviny Chrudimska - 4.2.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050204000002.html

Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
pískoviště na sídlištích Administrátor 03.02.2005 08:56
Chrudimský zpravodaj

http://www.chrudim-city.cz/zpravod/0205/3.htm

..... Všichni jste si jistě všimli, že na podzim loňského roku došlo k demontáži hracích prvků na dětských hřištích, a to z důvodu zavádění evropských norem v praxi. Ještě v průběhu měsíce prosince loňského roku bylo zkolaudováno celkem sedm dětských hřišť a míst s herními prvky a v letošním roce předpokládáme vybavit novými a moderními hracími prvky další dětská hřiště. .....
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? Lebduška Josef 02.02.2005 20:47
Určitě je škoda, že letiště v Chrudimi zahálí. Je vidět, že jinde si jsou vědomi důležitosti takového dopravního spojení a předpokládají jeho rozvoj. Provoz civilního letiště v Chrudimi by zcela jistě zaměstnal několik lidí a město by z toho mělo přínos také. Existuje nějaká studie rozvoje letiště s ohledem na letiště v Pardubicích? Kolik lidí by mohlo by zde našlo práci v případě rozvoje letiště obdobně jako v Jihlavě? A nemohlo by chrudimské letiště sloužit pro přistávání malých letadel, nemohou-li tato přistát v Pardubicích? Co na to Aeroklub?
Reagovat na tento příspěvek
 
Yanderov Delai 02.02.2005 16:52
Pokud vim, tak Yanderov by mel letos byt urcite!!
Reagovat na tento příspěvek
 
školy- dotaz Marie 02.02.2005 12:33
To je smutné,jakmile se dostane někdo ke korytu,zapomene,že tu žijí i obyčejní lidé.Zdá se mi,že páni radní se starají spíš o to pozlátko.Prostě navrch hůj,vespod fůj.Nebo to tak není?
Reagovat na tento příspěvek
 
Yanderov Georgina 01.02.2005 22:53
Nevíte někdo, jestli se letos bude konat Yanderov???
Reagovat na tento příspěvek
 
školy- dotaz shot 31.01.2005 22:24
Na to je nejlépe se zeptat lídra téměř všech politických stran momentálně působícího v funkci místostarosty. Ten to má pod palcem. Projel Palučiny, projíždí DDM a školství taky. Ale jak ho znám nečekejte odpověď. Na to, aby se bavil s obyčejnými lidmi, navíc kteří mají nepříjemné dotazy k jeho práci, na to nemá čas a je nad takové starosti povznesen.
Reagovat na tento příspěvek
 
Co s prům. zónou? shot 31.01.2005 22:15
Tak tam udělejme chrudimský park kultury a oddechu. Stejně se tam MP již jezdí opalovat, takže stačí pár kolotočů a střelnice, stánek s vínem (kvalitní dodá velkoobchod p. starosty) a Chrudim má prosperitu. Vždyť už ve starém Římě platilo chléb a hry, čím méně jednoho, tém více druhého. A Chrudim brzy bude potřebovat hodně her. Pan starosta si toho je zcela jistě vědom a proto uspořádal ono představení s knížetem Břetislavem
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? shot 31.01.2005 22:06
Oni asi jihlavští mají jinšího starostu a místostarosty. V Chrudimi se prvý rádní stará pouze o dotace hokejistům, druhý se stará (doufám, že to nebude pravda) o rozvoj klubů. A starosta? Rozprodat co se dá, pro své následovníky nic z městského majetku nenechat a utrhnout co se dá. Volební období je krátké. Ono z prodeje VaKu také něco bude, alespoň nějaký čas výnosné místo a tantiémy. K čemu letiště? Vždyť stačí v Jihlavě a případní podnikatelé mohou do Chrudimi skákat padákem. Obecenstvo si užije laciné a hojné zábavy a ještě z Podhůry přijde pochvala. Takže díky tomu se Chrudim zmůže tak nejvýše na Chrudimskou pouť, snad vyhrávání z ní nebude slyšet na Ploché dráze a na Podhůře. Jinak mají houpačky a kolotoče utrum.
A že na to Chrudim doplatí? No a co? Hlavně vydržet co nedéle ve funkci.

Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 31.01.2005 16:14
Pane Pavlíčku, to ale opravdu každý z nás mluví o něčem jiném. Je více způsobů měření hluku a jeho vyhodnocování. Při měření se vyhodnocují různé složky hluku a přirovnání hluku ventilátorku počítače s hlukem způsobovaným průmyslovým závodem je podobné, jako bychom chtěli srovnávat hluk startujícího letadla s dětskou maketou téhož. Jen pro Vaši informaci, ten hluk měl být na hranici pozemku - tj. cca 10 m od nejbližších domů v Markovicích. A ty domy byly postaveny někdy okolo r. 1950, ne v r. 2000. Doporučuji, běžte se tam nejprve podívat a řekněte to těm obyvatelům.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? Lebduška Josef 31.01.2005 16:05
Mám z toho dojem, že Chrudim ačkoliv mohla být význačným městem v regionu, upadá. Nevím, zda to je vše způsobeno jen blízkostí velkých Pardubic. Znovu se však prokazuje, že tam, kde není dopravní spojení, nejsou investice. A znovu tento příklad dokazuje nevhodné umístění PZ v Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? Administrátor 31.01.2005 09:52
Pro jednoduchost doplňuji celý článek:

Zdroj: Mladá fronta Dnes, strana 0

Letiště v Jihlavě láká sport i obchod

Vysočina bude mít přistávací plochu se čtyřiadvacetihodinovým provozem

Kraj Vysočina

Velké změny čekají v budoucnu letiště v Jihlavě-Henčově. Na jeho modernizaci a rozšíření mají zájem i významné jihlavské firmy, zaměstnávající tisíce lidí.

Jihlava - Ten tlak se valí jako lavina ze všech stran a má jediný cíl: rozkvět letiště v Jihlavě-Henčově. Radnice v krajském městě už plánuje etapy, ve kterých se bude plocha pro letadla rozvíjet. A pak se stane Henčov místem, kde budou přistávat byznysmeni, sportovci či turisté. Stroje mají v příštích letech sedat nejen ve dne, ale i v noci. Na modernizaci a rozšíření letiště mají zájem i významné jihlavské firmy, zaměstnávající tisíce lidí.
"Jihlavské letiště nemá podmínky k čtyřiadvacetihodinovému provozu a k přistávání letadel vyšších kategorií. Snahou je po etapách letiště předělat na mezinárodní s tím, že bude mít čtyřiadvacetihodinový provoz a budou se tam vyřizovat celní záležitosti," vysvětluje Vít Zeman z jihlavského magistrátu. Počítá se s vybudováním prodloužené zpevněné ranveje, na které se bude přistávat i v noci. V zázemí budou sklady. Letiště má mít po silnici přímou vazbu na průmyslovou zónu. A to tak, aby se nezatěžoval život v Jihlavě.
"Ano, o letiště mají investoři velký zájem, protože by velmi ulehčilo dopravu zahraničních expertů, školitelů i návštěv k nám do jihlavského závodu. V tuto chvíli nemůžeme letiště nijak využívat, protože Bosch jety nemohou přistávat na stávající travnaté ploše. Letadla tedy létají do Brna nebo Prahy a odtamtud zajišťujeme dopravu. To je samozřejmě časově náročné," vysvětluje Sabina Pyskatá, mluvčí firmy Bosch Diesel, nejvýznamnějšího místního zaměstnavatele..
Město by chtělo na projektu Henčov spolupracovat s krajem.
"Kraj samozřejmě s realizací záměrů pomůže, budou-li ku prospěchu celého kraje. Studii rozvoje letiště nechal před časem zhotovit kraj, protože nebylo jasné, komu armáda pozemky letiště převede. Poté, co byly převedeny na město, byla studie předána městu k dalšímu využití," poznamenal náměstek hejtmana František Dohnal. Rozvoj letiště je podle něj samozřejmě dán záměry vlastníků, tedy Aeroklubu Jihlava a města. K rozšíření letiště je teď třeba připravit projekt.
Potom se bude žádat o peníze z Evropské unie.
V Henčově by mělo být letiště podobné těm, která jsou u menších měst v západní Evropě. Využívat by ho měli třeba obchodníci, turisté či sportovci. Možné je i přemisťování malých nákladů.
"Mělo by sloužit malé aerotaxi dopravě. Parametry dráhy jsou na to stavěny," říká Zdeněk Kölbl z jihlavského Aeroklubu.
Zachována by měla zůstat i současná náplň využívání letiště.
Toho, že by přistávala letadla i v noci, se podle Kölbla lidé bát nemusí.
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? shot 30.01.2005 20:56
Výborý nápad. Vlastovky vyrobené z vetsího formátu jak A4 pustit pouze na pristání, provoz jen pro svátecní prílezitosti. Napríklad, kdyz by prijela delegace z partnerského mesta Ede, ci by p. starosta mel narozeniny, nebo bylo 1000 let Chrudimi atd. Jen aby pak nekoho nerusil sustot papíru.

Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? Zorro 29.01.2005 16:45
 
Letiště Chrudim, jak to vypadá? Vicky 29.01.2005 13:31
myslim ze by mohlo byt vice v provozu ale ne pro velke letadla jen treba pro nejake slavnostni prilezitosti
Reagovat na tento příspěvek
 
Music klub v Chrudimi? Vicky 29.01.2005 13:28
myslim si ze by to bylo supr zvlaste pro mlade lidi jako jsou pubertáci ale ovsem i pro starsiHAHAHA! ))
Reagovat na tento příspěvek
 
Husovka Vicky 29.01.2005 13:26
kdo chodi na HUSOVKU? kdo si mysli ze je to ustav? a jak hodnotite nase ucitele ja myslim ze jsou docela supr. az na nekteré vyjímky:-/
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 27.01.2005 20:58
Zase se ozývá jeden z potrefených. V černé díře - pardon průmyslové zóně, město utopilo miliony. Nevíte náhodou pane podikateli Pavlíčku jde skončily? No, je to jenom dotaz na toho, kdo má na utopení milíonů také svůj podíl, tudíž by to mohl vědět.
A nevykládejte tady o větráčcích - nemáte pravdu jako ve většině kolem oné černé díry. Asi máte strach, aby nevyšel na povrch Váš podíl, že ano?
Reagovat na tento příspěvek
 
NOVÉ TÉMA-PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI MIREK 27.01.2005 11:06
TÉMA DOBRÉ, ALE DISKUZE SLABŠÍ.
KDYBY VLÁDA NEZADUPÁVALA ŽIVNOSTNÍKY,TAK JE TÉMA PRŮMYSLOVÁ ZÓNA O NIČEM.MYSLÍM SI,ŽE BY BYLO VÍCE PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ.
INVESTOŘI SE PROSTĚ PŘESUNUJÍ NA VÝCHOD.A O TOM TO JE.
M.

Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI pavlicek 27.01.2005 08:07
Pokud někomu vadí větrák počítače, který hlučí 50 metrů od domu, pak by se měl skutečně odstěhovat. Někam doprostřed ničeho, kde neševelí listí na stromech nebo kde nešvitoří 80 decibeloví vrabci! pp
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 26.01.2005 23:27
Každá liška chválí svůj ocas. A na téhle PZ jste měl pane Pavlíčku také podíl. Kdyby to bylo za Vaše, tak už byste neměl na počítač a nemohl psát své příspěvky. Taže zkuste přiznat, že to byla chyba, dělat zónu v tomhe místě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Co s prům. zónou? shot 26.01.2005 23:22
A kde 3 km od města? Ve Slatiňanech?
Reagovat na tento příspěvek
 
Městský architekt Český rozhlas Pardubice 26.01.2005 17:32
Český Rozhlas Pardubice - frekvence 104,7FM nebo 101FM ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

104.mp3

Už skoro měsíc pracuje pro chrudimskou radnici městský architekt Karel Thér. Náplní jeho práce je vyjadřovat se například k územnímu plánu, ke koncepci dopravy či k problému zklidnění historického centra. V současné době se bude zabývat podmínkami architektonické soutěže, kterou Chrudim vypsala na bývalý katastrální úřad. Jaké jsou představy architekta Karla Théra, se v rozhovoru pokusila zjistit redaktorka Naďa Kubínková.

Poznámka admina: Program reportáží se vztahem k našemu chrudimskému regionu naleznete vždy v naší sekci Kultura http://www.chrudim.info/kultura/

Doporučujeme také online internetové vysílání tohoto rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20
Reagovat na tento příspěvek
 
Co s prům. zónou? Lebduška Josef 26.01.2005 15:50
Stávající PZ je skutečně nevhodně umístěna. O tom, že Chrudim má PZ mít, o tom nepochybuji. Domnívám se, že stávající PZ by měla doznat změn. Především by mělo dojít ke změně územního plánu, který by měl stanovit ochranné pásmo kolem PZ a tím i její odstínění od okolní bytové výstavby. V územním plánu (či jiném dokumentu) by měly být jasně formulovány podmínky, které musí příslušný provoz splňovat pro dané území - tj. hluk, dopravní zatížení, emise.
A především by Chrudim měla zčít urychleně hledat nové vhodné území pro PZ. Pokud možno alespoň 2 až 3 km od nejbližší obytné zóny, s možností dopravního napojení v návaznosti na plánovaný obchvat, možnosti železničního napojení, možnosti dalšího rozvoje. To vše ovšem stávající PZ nesplňuje ani náhodou.
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI Lebduška Josef 26.01.2005 15:37
Nevím, ale někdo zde stále zaměňujě Markovice a nové sídliště.
Samozřejmě, že se k protestu připojilo i několik občanů z tohoto prostoru, ale byla to opravdu zanedbatelná část podpisů.
Převážná část protestujících se rekrutovala z Rozhledny a Markovic. A k oněm 40 Db. Jestliže dnes na základě měření byly zjištěny v Markovicích na Okružní ulici - tj. ulice sousedící přímo s PZ hodnoty daleko nižší, než oněch 40 Db, což je mimochodem nejnižší průměrná hodnota hluku v noci, která měla být závodem Colorobbia produkována, přes den to mělo být 60 Db a špičkově i více (a to i v noci), produkovaný hluk měl být celých 24 hod, 365 dnů v roce, pak skutečně každý mluvíme o něčem jiném.
Nikdo Vás nenutí, aby jste denně po celých 24 hod poslouchal hluk ventilátoru počítače. My bychom ovšem hluku produkovaném Colorobbií mohli uniknout jen za předpokladu, že se odstěhujeme. A jako podnikatel zřejmě víte jak jsou přísné hygienické limity na hluk, jak je musí splňovat jakýkoliv provoz. A jaké negativní dopady má hluk na zdraví lidí. Navíc u Colorobbie se nejednalo pouze o negativní působení hlukem, byly zde i jiné a to i závažnější dopady. A to vše za max. 100 pracovních míst. Pro Chrudim je skutečně jen dobře, že zde tento provoz není.

Reagovat na tento příspěvek
 
Revoluční ulice..? MIREK 26.01.2005 08:34
Skuteč - Místní dvaačtyřicetiletý muž byl ve vestibulu benzinové čerpací stanice napaden třemi Romy. "Přistihl je při krádeži alkoholu," vysvětluje František Moravec z tiskového oddělení Okresního ředitelství Policie ČR v Chrudimi. Podle jeho sdělení se Romové do muže pustili takovým způsobem, že mu způsobili mnohočetná poranění hlavy a musel proto vyhledat ambulantní ošetření v chrudimské nemocnici. K pracovní neschopnosti napadeného muže však nedošlo. Při rvačce vznikla škoda na zařízení benzinky za tisíc korun.

TOLIK NOVINY CHRUDIMSKA CO TAKHLE KOMUNITNÍ CENTRUM VE SKUTČI? A NEBO SI TY CIKÁNY TROŠKU VÍCE POHLÍDAT? TENTOKRÁT VŠAK POLICIE NEBYLY NA BENZÍNCE.
A TO JE POŘÁT DO KOLA.
HEZKÝ DEN PŘEJE MIREK.
Reagovat na tento příspěvek
 
Revoluční ulice..? Český rozhlas Pardubice 26.01.2005 00:32
Velice zajímavý příspěvek Vám přináší: Český Rozhlas Pardubice - frekvence 104,7FM nebo 101FM ZVUKOVÝ PŘÍSPĚVEK!!

102.mp3 (1,3MB)

Každé město má svou problémovou lokalitu. V Chrudimi je to trojice ulic Revoluční, Rooseveltova a Přemysla Otakara.
Právě zde žijí tak zvaní sociálně nepřizpůsobiví obyvatelé.
Navíc sem město umisťuje i neplatiče nájemného. To s sebou přináší problémy. Radnice se je rozhodla vyřešit prostřednictvím projektu Kopretina. A s ním vás seznámí redaktorka Naďa Kubínková.

Poznámka admina: Program reportáží se vztahem k našemu chrudimskému regionu naleznete vždy v naší sekci Kultura http://www.chrudim.info/kultura/

Doporučujeme také online internetové vysílání tohoto rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 25.01.2005 20:58
To snad ne. Už vidím, jak generální ředitel např. Kawasaki si v Chrudimi staví dům. Ale stačí se podívat, kolik nových domů v Chrudimi vyrostlo a ani jeden jeho majitel není investorem v PZ.
Chrudim potřebuje předně dopravní spojení, vzdělané a pracovité lidi, dostatek škol a nejen středních, možnosti sportovního a kulturního vyžití a investoři přijdou sami. K tomu potřebuje zóny pro průmysl a zóny pro bydlení a ty musí být jasně odděleny. Všude se PZ zřizuje co nejdále od města, jen v Chrudimi málem v centru.
Ale naši zasloužilí radní v čele se starostu všemu rozumí a nenechají si do toho kecat, podle toho to vypadá. Ještě, že alespoň byl ustanoven městský architekt, ten snad takové zhovadilosti již vícekrát nepovolí.
Reagovat na tento příspěvek
 
PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI shot 25.01.2005 20:49
1. vůbec se nejedná o domy, které uvádíte. Jedná se o domy starousedlíků v Markovicích. Byly postaveny v době výstavby Transporty - nového závodu a dříve.
2. plánovaný rozvoj Transporty byl směrem na Pardubice. Směrem na Markovice bylo plánováno propojení vlečky a max 1 nebo dvě haly. Jednalo se přeložce trati Chrudim - Heřmanův Městec.
3.domy? A proč ne? nejlépe by bylo aby město prodalo všechny své objekty ve centru, stejně tam není kde zastavit, když se jede na úřad a postavilo mezi PZ a Markovicemi novou budovu MěÚ, soudu, policie a jiných úřadů. No a mezi tím a Malvínama by mohly být další fabriky.
Reagovat na tento příspěvek
 
školy- dotaz MIREK 25.01.2005 19:44
PROTO,PROTOŽE JSOU VE ŠKOLSTVÍ A ŠKOLÁCH SAMÉ SOUDRUŽKY A SOUDRUZI.
Reagovat na tento příspěvek
 
školy- dotaz Marie 25.01.2005 15:37
Asi jsem už moc stará nebo hloupá,ale několik věcí.
1.Proč jsou u nás ve městě 1. třídy nacpané ke 30-ti žákům a přitom se říká,že je nejlépe tak 20 dětí ve třídě? 2. Proč se tu ruší škola,o kterou je větší zájem a zůstává ta,o kterou je mnohem menší zájem ?(viz Sladkovského -Valy zapsáno 38 dětí a Růžovka pouze 17!!) 3. Proč si rodiče nechávají líbit přestrkování svých dětí z jedné školy na druhou.A pak si je raději vozí do jiného města.
Máme tady vůbec nějaká práva?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64  63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.