Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Maturita u policie? shot 17.02.2005 19:14
Slovník máš velmi zajímavý, fráze umíš také. Ale dnes nestačí papouškovat fráze, dnes se musí něco umět. A to ti asi vadí nejvíc, proto se cítíš ohrožen. Mám pocit, že jsi tak o 60 let zpět. Škoda, s takovýmito znalostmi jsi mohl v té době udělat slušnou kariéru. Nevím co dělala tvoje teta, ale tu mou v oněch letech vyvlastňovali. Bohužel, restitucí se nedožila, takže ani nevím co by řekla ona tobě.
Reagovat na tento příspěvek

Maturita u policie? shot 17.02.2005 19:06
To je v pořádku. Dosažené vzdělání není zcela jistě měřítkem inteligence, ovšem napovídá o tom, že dotyčný má jistou inteligenci, která mu umožnila dosáhnout nějakého vzdělání.
Ovšem tvrdí-li o sobě někdo, že má vysokoškolské vzdělání a ve skutečnosti má jen základní, to také svědčí o určité úrovni. Lze to chápat u nějakého vytahujícího se puberťáka, ovšem v žádném případě u náměstka ministra a to dokonce na ministerstvu vnitra.
Takový člověk už ve státní správě nemá co pohledávat a je-li tak schopný, ať soukromě podniká, ovšem za svoje a ne ve státní správě za naše a pro sebe.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Administrátor 17.02.2005 18:31
Ještě doplním odkazem na dřívější diskusi na téma: Zhotovení webových stránek Městského úřadu Chrudim

http://www.chrudim2000.cz/forum/allmsg.php3?id=1879#focus

Zde si můžete přečíst názory na výběrové řízení apod.

Maturita u policie? MIREK 17.02.2005 07:01
Vzděláni je samozřejmě velice důležité ale né hlavní.
Osobně znám několik inženýrů a doktorů,kterým bych nedal do ruky ani lopatu.
Naopak znám spoustu lidí se středním vzděláním, kteří by mohli nastoupit okamžitě na post vedoucích inženýrských a doktorských týmů.
Vzdělání je důležité.Ale schopnosti a talent je převálcují.To jsou prostě fakta.
Spousta lidí co vystudovali za bolševika,by mělo vrátit diplomy.
Vzdělání zdar a schopnostem zvlᚣ.
Přeji hezký den.

Maturita u policie? anonym 17.02.2005 00:19
Shote, moje teta by z tebe měla radost.

Ať žije proletariát! Vzplaňme rudou záři nad Kladnem a svrhněme ty prohnilé vykořisťovatele, zaprodance imperialismu na radnicích!!!

Maturita u policie? shot 15.02.2005 20:53
To je jenom důkaz, že je potřeba spoustu lidí na vlivných postech vyměnit. Co by se báli dole, když nahoře si také dělají co chtějí.
A také důkaz, že je třeba se nebát pojmenovat to co se nelíbí.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz shot 15.02.2005 20:49
Já o žádných 75 tis. nemluvím, to říkáš ty. A když to víš, tak podej trestní oznámení sám. Je to podobné jako s onou černou dírou, průmyslovou zónu. Všichni cítí jak to zapáchá, ale vše bylo v rámci zákona. Jen to šlo zařídit podstatně levněji a lépe.
Obdobné, ovšem neříkám stejné, je to u tvorby stránek. A je s podivem, že místo průkazného doložení, bylo takové zadání, přihlásily se tyto firmy a nabídly tyto ceny, cena a zadání byly či nebyly dodrženy a proč, podpis ten a ten zodpovědný úředník, se město brání tímhle způsobem. A když bude ve všem jasně a průhledně postupováno a budou podány řádné informace, nebude důvodu se v tom rýpat. Totéž je s prodejem pozemků na Skřivánku, kde město chce něco okolo 220 Kč za m, ovšem údajně ostatním majitelům byly ve stejné lokalitě nabídnuty ceny daleko vyšší. Proč město, bez jakéhokoliv výběrového řízení, někoho pověří a pak kupuje a to za průměrnou cenu, a to zcela jistě víš o čem je řeč, pozemky pro PZ asi m2 za 360 Kč? Na druhou stranu při prodeji jen o kus dál požaduje , opět bez jakéhokoliv výběrového řízení, pouze 220 Kč za m2? Není to divné? Ale asi úvaha tímto směrem je pranoidní, že ano?

Maturita u policie? Larryy 15.02.2005 20:47

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz MsG 15.02.2005 14:03
Tak koukam, ze se to tu docela pekne zvrhlo.
Ono by to asi pak nebyla ta prava diskuze na chrudim.cz, ze?

Hmmm Hmmm Hmmm

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Mara 15.02.2005 07:16
Milý SHITE Ok? jenom kecy co ??? Tak povídej kdo kolik pobral ze zadání www. stránek města ??? z oněch (prý) cce 75.000,- co stojej to byla jistě zdrcující suma, popiš jak a kdo jezdil kůli tomu do Prahy (jak ta prasata líná úřednická si vozila zadky ve vlaku a jistě k tomu za daně poplatníků (hlavně za tvoje) měla i ony tučné diety), když jistě vše bylo vyřízeno e-mailem, předpokládám, že to popíšeš velice přesně jako vše ostatní doposud.
PS: pokud jsi nepodal to oznámení (čemuž se strašně divím, když máš tak důkladně podložená svoje tvrzení) jsi vlastně ještě horší než ti co to dělaj

Schizofrenii ZDAR Úsměv Ok?

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz shot 14.02.2005 22:32
Inu potrefená husa se vždycky ozve. A je vidět,že ta kurzy angličtiny ti skutečně něco přinesly. To co potřebuješ z angličtiny znát o tobě hodně vypovídá. A ti ostatní? Ty a ještě jednou ty? No to jich moc není.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz shot 14.02.2005 22:21
Právě v tom to je, že většinu z nich znám. Vím toho o nich hodně a znám styl i výsledky jejich práce. Je jich zde mnoho schopných, kteří to táhnou, bez kterých by bylo mnoho problémů, ti mne neštvou, těch se budu i zastávat. Ale je zde také dost úředníků a to i na vedoucích pozicích, které by se vyměnit nejenom mohlo, ale mělo. Kteří znehodnocují práci ostatních. Pak by jich stačilo méně a práce by se udělalo více. Bohužel, ryba vždy zapáchá od hlavy. A do detailů nepůjdu, to by bylo jako napsat své jméno, to zatím nechci.
Trestní oznámení? V tom si vystačí ti nejlepší sami.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz anonym 14.02.2005 12:02
Shote, jsou to sice slova hodící se spíš k hysterický ženský, ale: Už jseš s tím fakt trapnej

Tobě museli v dětství úředníci nebo tehdejší bolševickej starosta přivodit psychické trauma, ze kterého si dodnes neseš trvalé následky. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč středobodem tvýho myšlenkovýho světa, alespoň teda na této diskusi, jsou imrvére: přiblblý úředníci, neschopní a zkorumpovaní radní, kafíčko místo práce v kanclu, marihuana za oknem... už jsem línej v tom výčtu pokračovat. ani jednou jsem tě nečetl, že by jsi projevil aspoň špetku pokory, uznání a skromnosti.

Co tě furt tak na těch úředníkách žere? Snad z města (z teplé židle, jak by jsi asi podotknul) před nedávnem nevyhodili tebe samotného(?), že na radnici pořád tahle bliješ?

P.S.: nejsem městský úředník, nemám známé městské úředníky, nejsem s úředníky v korupčním vztahu, nepotřebuji mít s radnicí dobré vztahy, nemám v pronájmu městský majetek ani v něm nepodnikám, na městě nepracují ani moji příbuzní

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Mara 14.02.2005 09:37
Předpokládám, že jsi už podal trestní oznámení alespoň na neznámého pachatele (pokud tedy ne na konkrétní osobu), která tohle realizovala (myslím tím hlavně realizaci toho ocenění)......... pokud ne, tak jsou jen dvě možnosti (píšu je tak, jak se domnívám, že jsou za sebou podle důležitosti): 1) jsi jen kecal, mlžič a paranoidní chudák 2) sám jsi se dopustil trestného činu, protože jsi nepodal trestní oznámení na podezření která máš (a to jistě podložená)

PS: prosím napiš nám všem, jak to je. Ostatní (protože já na tebe a to co většinou na tomto foru presentuješ mám naprosto jasný názor) si udělají obrázek o tom jak jsi důvěryhodný zdoj informací Úsměv a zapřemejšlej na změnou nick name, navrhuji ti místo Shot ----- SHIT je to skoro stejné akorát více výstižné.
Ok?

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz shot 13.02.2005 21:40
Což o to, schopní programátoři v Chrudimi určitě jsou, bohužel i (všeho)schopní úředníci. Mnozí vůbec nevědí o co jde, jiným je to jedno a výsledek je vidět. Proč chrudimáka, za služební cestu do Prahy jsou diety a čas příjemně uteče, navíc proč dát vydělat místním, pražáci to asi lépe ocení a hlavně v Chrudimi nerozkecají.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Lajos 13.02.2005 18:40
No, připravované stránky sice nejsou nic moc, ale v porovnání se současnou podobou je to každopádně posun kupředu, i když mohlo to být lepší. Současné stránky jsou naprosto tragické, kdejaká vesnička je má graficky vyvedenější, s více informacemi, ke kterým se lze dostat intuitivně. Formuláře lze zatím nalézt pouze v textovém formátu, měli by to dát i do pdf, když jsem se koukal na formuláře stavebního odboru a živnostenskýho úřadu, přišly mi nějak rozhozený (asi mám jinak nastavený okraje nebo co, u sociálky to bylo v pořádku, třeba je chyba v samotném zpracování, každopádně pdf navíc by to srovnalo - strategický plán v pdf je, takže nevím kde je problém).

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz MsG 13.02.2005 01:07
1/ K tem budoucim strankam MeU Chrudim: Vim, ze se jedna zatim o testovaci verzi, ale uz ted musim rict, ze se mi teda fakt moc NElibi - to ze jsou stranky svetle oproti tem stavajicim to ocenuji, ale funkcnost je docela nanic. Kdyz jsem si chtel zvetsit pismo tak se mi to horni menu trosicku dost rozhodilo, a kdyz uz jsem u menu, tak nechapu spojeni menu nahore a menu vlevo - proste je v tom sprominutim bordel. Ale co je to testovaci verze, takze az bude kompletni, tak potom si muzu zacit rejpat - snad toho nebude moc.

Celou dobu jsem myslel, ze to bude delat aspon nejaka firma z mesta ci okoli - kdyz uz to podle vyberoveho rizeni nemohli delat samostatni programatori. Rad bych se pak taky dozvedel kolik to cele stalo zase penez.
Takze dalsi email na radnici Ok? .

2/ To mi je jasny, ze si nemam delat validity stranek www.chrudim.cz, delal jsem si je totiz asi pred pul rokem a vim jak to dopadlo - vzhled se od te doby moc nezmenil, takze usuzuju ze ani html kod take ne Ok?

Pokud budete mit zajem, a ja hlavne dostanu nejaky napad, jak stranky vylepstit, nevahejte me kontaktovat. Nejsem vubec drahy, spis mi jde o krasu a reklamu naseho mesta.

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Administrátor 13.02.2005 00:24
Tak si hlavně nedělejte validitu stránek našeho serveru .... ať Vám není špatně Ok? (mě trochu bylo)

ale blýská se na lepší časy .... letos bych rád alespoň část stránek převedl plně do CSS. Uvidíme jak to půjde.

ankety Administrátor 13.02.2005 00:13
Zajímavý nápad .... (za chvíli už budeme mít na titulní straně asi všechno Ok? )

Mimochodem, udělat anketu, jejíž výsledek by nešel SNADNO ovlivnit ruznými podvodníky, kteří hlasují vícekrát, by bez nutné registrace snad ani nešlo.

ankety Administrátor 13.02.2005 00:06
Také by se mi moc líbilo, kdyby se ty počty alespoň 10x vynásobily Úsměv ..... třeba se toho jednou dočkáme.

S tím Penny marketem, je mi to líto. Ale jak správně říkáte, vzhledem k počtu hlasujících, není výsledek reprezentativní Bohužel, škoda

obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 12.02.2005 23:43
iDnes.cz:

11.2.2005 Pardubický - strana 2 Úpravy Široké ulice v Chrudimi se zpozdí

Chrudim Chrudimští radní loni v září slíbili, že do března připraví plán, jak zpomalit provoz v Široké ulici vedoucí na hlavní náměstí, kam pustili auta v obou směrech. Nyní přiznali, že nemají v ruce nic. Na návrhu úprav, který ochrání chodce, začne teprve nyní pracovat pražský architekt Roman Koutský.
„Zjistili jsme, že jsme měli laické představy. Ulici je třeba řešit v širších souvislostech, úpravy přizpůsobit historickému rázu města,“ uznal starosta města Ladislav Libý.
Město podle něj oslovilo několik renomovaných architektů.
Uspělo až u Romana Koutského, který souhlasil, že úpravu ulice navrhne. Naplánuje nejen způsob zpomalení aut, ale i chodníky, veřejné osvětlení či zeleň. „Vůbec se neodvažuji předjímat, jaké řešení navrhne. Široká ulice může být třeba ještě užší než dnes, může být vydlážděná, může být jinak vyřešeno zásobování,“ uvedl Libý.
Pro obyvatele Chrudimi to vše má ale jeden nepříjemný důsledek.
Úprava rušné ulice se zpozdí. Existuje i možnost, že se letos zpomalení aut v centru nedočkají. Radní přitom budou žádat zastupitelstvo, aby souhlasilo s tím, že obousměrný provoz bude zachován až do konce roku.

Autor: (dp)

ankety anonym 12.02.2005 17:44
...ještě mě napadlo, co je třeba vyjmout z diskuzního fóra a mrsknout přímo na hlavní stránku chrudim.cz ? Byla by to navíc pro web výborná reklama, poutač. Kde jinde na Chrudimsku by se lidé mohli zúčastnit "všelidového hlasování"? Úřednicky strohý a k veřejnosti naprosto nevstřícný oficiální web chrudim-city.cz nedává prostor k ohlasům žádný (což je v porovnání s jinými městy docela ostuda), o jediných zdejších komerčních novinách ani nemluvě.

Ano, byla by tady pro účastníky hlasování určitá nevýhoda, museli by se zaregistrovat.

No a? Možná by pak diskuzní fórum aspoň přilákalo nové přispěvovatele, který by rozehnali ten zatuchající smrádek nedůvěryhodného gangu monologistů typu Shot, p. Lebduška, stb, Zoro, koneckonců i já a dalších (bohužel v součtu sotva dvou desítek přispěvovatelů z pětadvacetitisícové Chrudimi).

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Jan Roček 12.02.2005 13:04
Test verze je tady (zatím nejsou hotové):

http://www.muchrudim.cz/index.asp?p=20&s=217&id=228

Podle připraveného odkazu "územní plán" v menu usuzuji, že bude konečně zveřejněn celý ÚP města v digitální podobě, což by bylo super. Odpadla by řada nejasností či nedorozumění. Jen jsem trochu smutný, že nové stránky zpracovává pražská firma, to nemáme v Chrudimi schopné programátory?

Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz MsG 12.02.2005 12:03
Zdravim všechny Chrudimáky, asi před třemi měsíci jsem zasílal email na urad@chrudim-city.cz s dotazem, v jakém stádiu jsou nové webové stránky naší radnice - http://www.chrudim-city.cz, zda u nich bude zajištěna validita (Pro podrobnější info doporučuji si přečíst na stránkách projektu Mozilla v češtine o Webových standardech - http://www.czilla.cz/standards/. Hlavně bych uvedl, že pokud jsou stránky plně validní, mouhou zde uvedené informace získat i zrakově postižení. Pro kontrolu, zda jsou Vaše stránky validní, je zde online validátor - http://validator.w3.org/ - vřele doporučuji webmasterům), protože v Mozille (či Mozilla-Firefox) jsou stávající stránky skoro nepoužitelné nebýt SITEMAP, dále zda budou nabízené informace dostupné i v jiných formatéch než je .doc a .xls (prosím Vás, co je to vůbec ten DOC a XLS - říká uživatel svobodných kancelářských balíků, jako je např.
OpenOffice.org - plně v češtine samozrejmě) - mám na mysli formát typu .pdf (co mě ale překvapilo, že se únorový Zpravodaj objevil v PDFku - že by se blýskalo na lepší časy? Úsměv ).
Odpověď byla ve smyslu, že se zvažuje zavést podávání informací v jiných formátech než je jen DOC a XLS, že by se meli nové stránky objevit na konci ledna (asi leden 2006), dnes je podle mého už únor, zda bude striktně dodržována validita uvedeno nebylo.
Zda-li máte někdo novější informace, prosím uvěte je na světlo Boží.
Počkám na konec února a píšu na MěÚ další email.

A co Chrudim? Jan Roček 11.02.2005 12:45
Pardubice chtějí čtvrt miliardy korun navíc!

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

Pardubice Vidina, že by Pardubice mohly vydělat na tom, kdyby se staly stotisícovým městem, začala být ještě lákavější.
Magistrát si spočítal, že by překročení magické hranice počtu obyvatel přineslo ne 120 milionů, jak se dosud mělo zato, ale přes čtvrt miliardy korun ročně. K tomu al eměstu chybí 11 tisíc lidí. Radnice chce proto ještě usilovněji vyjednávat s okolními obcemi o připojení. Starostové vesnic však tvrdí, že k tomu nemají žádný důvod. Hradecký magistrát má podobné zkušenosti, a proto vsadil na jinou taktiku, chce přilákat nové obyvatele přímo do města. "Připravujeme kampaň, která má představit Hradec jako město s rozvinutou kulturou, kde vzniknou tisíce nových bytů a vyplatí se tu investovat," uvedla mluvčí hradeckého magistrátu Petra Krátká.
Kroky, kterými by chtěly přitáhnout do města nové obyvatele, chystají i Pardubice. "Budeme se snažit lidi motivovat, aby pro ně bylo výhodné být naším občanem," říká mluvčí magistrátu Michal Zitko.
Radnice zatím hledá způsoby, jak potenciální nové obyvatele ukotvit v Pardubicích. "Například v novém městském bytovém domě na rohu ulic Na Spravedlnosti a Jana Palacha bylo podmínkou přidělení bytu zřízení trvalého bydliště ve městě," uvedl Zitko.
V nedávném průzkumu kvality života skončily Pardubice jen těsně za Hradcem. Ten mezi městy v Česku zvítězil, Pardubice byly čtvrté. "Že naše město nabízí mnoho výhod, se potvrzuje i tím, že si je vybrali k pobytu švédští instruktoři stihaček Gripen se svými rodinami," řekl Zitko.
Hlavním způsobem, jak zvýšit počet obyvatel, podle primátora zůstava připojení jiných obcí. Výměnou za to nabízí městskou dopravu, bezplatné základní školy ve městě pro venkovské děti a zachování autonomie. "Mohly by existovat jako další městský obvod se svým starostou. Navíc by každá obec vydělala na připojení skoro dva a půl tisíce korun na občana, i kdybychom stotisícové hranice nedosáhli," řekl Stříteský.
Starostové okolních obcí ale o splynutí s Pardubicemi nechtějí ani slyšet. Výhody by podle nich nebyly podstatné: městská doprava již k nim jezdí a na venkově jsou mnohem nižší poplatky za psy či domovní daň. Peníze navíc považují za nejisté.

"Jak dlouho by nám je nechali? Přijde nové zastupitelstvo a všechno bude jinak. Ať nás nechají žít, jsme vesnice a žijeme si po svém," prohlásil Pavel Sehnoutek, starosta Starého Hradiště. To by připojením získalo kolem tří milionů korun, což je necelá třetina obecního rozpočtu.
Stejně mluví starosta Spojilu Jan Křivka, jehož obec by si pomohla k 700 tisícům korun ročně navíc. "Ty peníze nemohou zdaleka vyvážit hodnotu práva, že si rozhodujeme o svých věcech sami," míní Křivka.
Hostovice či Staré Jesenčany jsou ochotné o připojení jednat, rozhodnout by ale musela zastupitelstva i obyvatelé v místních referendech. Obě vesnice však mají dohromady jen necelých pět set duší.

POJĎTE BYDLET K NÁM! Naše město je bezvadné místo k životu, lákají obě sousední krajská města lidi, aby se do nich přestěhovali, a okolní obce, aby se připojily. Jejich vábení má hodnotu čtvrt miliardy. O tolik více dostane od státu stotisícové město. Lidé však zřejmě vědí svoje, protože obyvatel stále ubývá.

To je paráda Jan Roček 11.02.2005 12:14
Detail studie západní části přeložky 1/17 i s částí Markovic jihovýchodně od rybníka (platí červená varianta)

http://www.excelia-hifi.cz/cr/obchvat_zapad_1_10000.gif

To je paráda Lebduška Josef 11.02.2005 08:56
Děkuji Vám za to, že jste na mne hodný. To se mi zde od anonymních přispěvatelů tak často nestává.

ankety anonym 10.02.2005 22:34
Tohle je hlavně vzkaz pro Admina: myslím, že ankety by mohly být na stránkách viditelněji umístěný. Je to totiž možná lepší, minimálně víc vypovídající fórum než to diskusní. Bohužel ale ve dvou, už dlouho probíhajících anketách zatím hlasovalo cca jen kolem stovky lidí. Dost málo na to, aby bylo skutečně reprezentativní.

Totiž, abych to řekl přímo, o co mi jde, nechce se mi věřit, že skoro dvě třetiny lidí hodnotí penny market tou nejhorší kategorií ("je to hrůza"). Já sám jsem hlasoval zcela obráceně a domnívám se, že podobného názoru je mnohem větší podíl Chrudimáků, než těch 22 procent, kteří tady hlasovali

To je paráda anonym 10.02.2005 20:17
Pane Lebduško, pardon, to nebylo nic proti Vám, to byl vzkaz pro Shota. Promiňte, ale Vaše jméno se v tom příspěvku objevilo čistě namátkou, náhodou, jen jako obrazný příklad přispěvovatelů diskuse. A všehovšudy vlastně ani nesouvisí s Vašimi příspěvky. Když si projedete zpátky příspěvky, na které ten dotyčný navazuje, z kontextu pochopíte. Tentokrát - i když přiznávám, že skoro výjimečně - to vůči Vám myslím naprosto v dobrém.

Nashle

To je paráda Lebduška Josef 10.02.2005 19:05
Nerozmím tomu. Nepracuji ani na radnici, ani nepěstuji marihuanu, ani nezjišťuji kdo co píše. Tak si to vyříkejte a mne do toho netahejte.

To je paráda Lebduška Josef 10.02.2005 19:00
Mohu Vás ubezpečit, že jsem si nešel koupit termosku na čaj ani spacák, abych tam mohl nocovat. Naopak, děkuji p. Ročkovi za nápad. Domnívám se, že toto je jedna z mála variant umožňujících odklonění trazitní dopravy a dopravy do PZ co nejdále od obydlených částí. Jen je skutečně nutné provést to, co ve svém příspěvku říká p. Jarkovský. Tato varianda, pokud se současně s ní zruší onen vcelku nesmyslný koridor plánovaný přes Rozhlednu, zachová slušné bydlení na Rozhledně, ale i v okolí ulice Čáslavská, od Bohemie až do Markovic. Zbývá skutečně jenom vyřešit napojení kolem rybníka s ohledem na pomněrně blízkou zástavbu. A určitě je možno v této variantě nalést vhodné řešení se kterým budou spokojení všichni.

To je paráda Jan Roček 10.02.2005 18:00
Doplňující poznámka k MÚK Vestec: Zdá se mi nedořešené napojení 1/17 na 1/37, kdy řidiči jedoucí od Transporty směrem na Vysoké Mýto budou odbočovat vlevo a dávat dvakrát přednost.
Logičtější by bylo ještě jedno rameno pro plynulé napojení (odbočení vpravo). Taky samotný Vestec mi přijde dost nešikovně "odřízlý" od nájezdu na obchvat. Stavba bude mít zřejmě kvůli nedostatku financí skluz, takže by byl ještě čas udělat drobné vychytávky v projektu.

Balony nad Chrudimí Administrátor 10.02.2005 15:10
Noviny Chrudimska - 10.2.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050210000002.html

Letní Balonová show nakonec bude Pro celý text článku klikněte na odkaz.

To je paráda anonym 10.02.2005 13:14
ale Shote, jaká ty jsi kebulka chytrá...
(...domýšlivá). Ještě jsi zapomněl dodat, že to jsem já, kdo pěstuje za tím oknem na radnici marihuanu a také to, že moje nová identita na fóru, na kterou jsi upozornil, je Lebduška Josef.

To je paráda Josef Jarkovský 10.02.2005 06:59
Ta mapa, do které je obchvat zakreslen, je nějakých 30 - 40 let stará. V Markovicích bydlím a vím, jak to tam vypadá. To přece není možné plánovat obchvat nebo cokoli jiného na základě takhle starých podkladů. Pane Ročku nebo kdokoli: pokud máte možnost sehnat novější mapu, ve které bude zakreslana nová zástavba, ale třeba i ten zmiňovaný rybník, prosím o zveřejnění. Pokud totiž změna ÚP probíhá na základě takovýchto vstupních podkladů, tak nevím, co k tomu dodat. Pak se nelze divit, že se naplánují nesmysly. Jinak jsem zastánce obchvatu CR za železniční tratí, je to podle mě jedna z mála možností, jak situaci co nejlépe vyřešit - spojit trať a silnici do jednoho koridoru a ten důkladně odstínit, co se týká hluku atd.

To je paráda shot 09.02.2005 23:05
To opravdu nebylo přes Váš server. Více nemohu, jen tolik, že anonym se prozradil sám a to svou blbostí, či neznalostí v používání internetu.

Komu vadí ? shot 09.02.2005 22:56
To snad p. Čechlovský není ani z Chrudimi, když uvádí, že OSSZ bude na periferii. Dosažitelnost areálu bývalé TRA je pomocí MHD stejná, jako dosažitelnost nynějšího sídla OSSZ. Navíc p.
místostarosta logicky tvrdí, že je rozdíl v dopravní obslužnosti MHD mezi Rozhlednou a ostatními částmi města.
Je-li to pravda, pak z titulu své funkce se má postarat o nápravu. Dosažitelnost pro chrudimáky je u obou míst naprosto stejná a pro ty, kteří přijíždějí z okolí je to v podstatě jedno. Když zastupitelé odsouhlasovali převod pozemků pro pasťák, který se má přesunout z H. Týnce do Chrudimi, zdůvodňovali to tím, že se bude v Chrudimi investovat . V případě nové budovy OSSZ to neplatí? Či je hlavním důvodem, že pozemky neprodává nějaké agrodružstvo? Také kamionová doprava má prý vadit návštěvníkům OSSZ. Ovšem lidem bydlícím na Rozhledně vadit zřejmě nebude.
Pane Čechlovský, vraťte se zpět do školy. Tam si vždy před hodinou vždy můžete přečíst v učebnici co máte říkat. Na radnici si ovšem musíte pamatovat co jste říkal a pro co jste hlasoval i třeba před rokem

To je paráda stb 09.02.2005 21:23
Tato nová varianta je z mého pohledu zcela logická a nechápu proč Ti naši úředníčci navrhovali první variantu středem obytné zóny, když i málé dítě ví, že Chrudim potřebuje obchvat (PCE-HB, PCE-ČÁSL)a ne nějakou pěší zónu.

Přesto bych rád upozornil, že nově navrhovaná varianta vůbec neřeší jeden základní problém! První varianta totiž umožňovala bezproblémový příjezd k budoucí vilové čtvrti, pardon ke golfovému hřišti, nebo taky lze říci k bývalému letišti.

Už mám zase vysoký tlak,končím. Ciao.

To je paráda Max 09.02.2005 19:16
Pane Lebduško, nebuďte prosím tak hááááklich. Ten budoucí západní "obchvat", jak ho nakreslil pan Roček, je v dost velké vzdálenosti od domků v Markovicích...rozhodně větší než vzdálenost většiny všech současných domů v Markovicích vůči stávající I/17!!! Hlavně žádné blokády, lehání na silnici apod. Myslím, že to ulehčí centru CR a quasi i I/17 v úseku CR viadukt - Bylany. Jenom už aby to bylo.

Servus

Max

To je paráda Jan Roček 09.02.2005 18:37
Opravuji, samozřejmě rybník je na jihozápadě Úsměv

To je paráda Jan Roček 09.02.2005 18:31
Přeložka 1/17 v úseku mezi Bylany a rybníkem železniční trať křížit nebude, načrtnul jsem to v rychlosti od ruky, za malé nepřesnosti se omlouvám. Definitivní podoba trasy může být ještě mírně odlišná. Studii vypracoval SUDOP Praha a měla by být volně k nahlédnutí na odboru územního plánu. Projekt se začne řešit až po změně ÚP. Pro obyvatele Markovic, Rozhledny, ulic Pardubická, Čáslavská i Masarykova náměstí to bude jednoznačně výrazná změna k lepšímu. Nemyslím, že by hluková či jiná zátěž okrajové jihovýchodní části Markovic "u rybníka" byla větší než za současného stavu.

Komu vadí ? Lebduška Josef 09.02.2005 17:28
Také jsem četl onen článek. Netrpělivě čekám na další avízované pokračování. Jen mne zarazila stejná otázka. Proč blízkost průmyslové zóny má vadit nově budovanému sídlu OSSZ a přitom nesmí vadit lidem zde bydlícím trvale. Přičemž při nově budované stavbě se dá zajisté stavebními úpravami snížit množství vnikajícího hluku a prachu dovnitř budovy. U starých staveb je toto velmi problematické a nákladné.

To je paráda Lebduška Josef 09.02.2005 17:20
Velice zajímavá varianta. Zbývá jen dořešit část u rybníka v Markovicích. Nebylo by možno zjistit, kdo variantu zpracovává a pokusit se dořešit větší vzdálenost od stávajících obydlí? Případně navrhnout opatření chránící před negativními dopady hluku, vibrací ap.? A nebylo by možno přeložku vést tak, aby doprava směrem od Bylan do Chrudimi vůbec před Markovicemi nekřížila železniční trať? Jinak tato varianta při důsledném zpracování umožňuje to, co prosazuje sdružení Zdravý život Chrudimi: doprava mimo obytné zóny, odstínění průmyslové zóny a možnost postupného rozšiřování PZ, které nebude na úkor stávajících obytných zón.
Zatím ze všech navrhovaných řešení se mi jeví jako nejlepší.

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Administrátor 09.02.2005 13:47
iDnes.cz:

04.02.2005 - (tum) - str. 02

Na silnici chybí 200 milionů

Silničáři shánějí peníze na nový tah z Pardubic do Chrudimi, aby se jeho stavba nezpozdila

Chrudim - Silničáři plánovali, že do rozestavěné hlavní komunikace z Pardubic do Chrudimi letos investují tři sta padesát milionů korun. Státní fond dopravní infrastruktury ale má zatím k dispozici o dvě stě milionů méně. Přednost dostala výstavba dálnic.
Práce sice začnou na jaře podle plánu, ovšem je možné, že se výstavba hlavního tahu mezi dvěma největšími městy Pardubického kraje zpozdí. Silničáři ale doufají, že se jim podaří chybějící finance sehnat.
„Podle harmonogramu letos potřebujeme tři sta padesát milionů korun. Měli bychom třeba novou komunikaci v místě, kde se kříží se současnou silnicí, zapustit pod zem,“ řekl vedoucí Ředitelství silnic a dálnic Pardubice Bohumil Vebr.
Státní fond dopravní infrastruktury, který výstavbu financuje, ale nyní tolik peněz k dispozici nemá. „Poslanci dali přednost výstavbě dálnic, takže nyní máme pro silnici z Pardubic do Chrudimi k dispozici jen sto čtyřicet milionů korun,“ uvedl náměstek ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury Jiří Novák.
Podle něj by tak v nejkrajnější variantě mohlo dojít k tomu, že se výstavba velkého tahu opozdí. Na současnou stavbu přitom navazují i další plánované investice. Po dokončení silnice v roce 2006 se má začít budovat obchvat Chrudimi a Slatiňan.
„Věřím, že peníze časem seženeme. Může se lehce stát, že se nějaký úsek dálnice letos vůbec stavět nebude a rázem můžeme mít volnou třeba miliardu korun. V takovém případě bychom určitě mysleli právě na silnici do Chrudimi,“ řekl Novák.
Podle Vebra jarní práce začnou podle plánu. „Věřím, že nedostatek peněz nebude mít na budování silnice vliv. Finance se určitě najdou, případně můžeme některé náklady převést do rozpočtu na rok 2006. Podzimní práce prostě budou hotové, ale firmy je budou fakturovat až v lednu,“ uvedl Vebr.
Pardubický kraj o případné pomoci neuvažuje. „Silnice je pro kraj důležitá. Budeme se snažit lobbovat, ale žádné vlastní peníze do výstavby vložit nemůžeme,“ řekl radní zodpovědný za dopravu Ivo Toman.
Silničáře děsí představa, že by se problémy s penězi objevily i v příštím roce. „Zatím to není tragédie. Pokud by se situace měla opakovat v příštím roce, kdy máme silnici dokončit, pak by to bylo daleko horší a hrozilo by zpoždění,“ dodal Vebr.

DOČKAJÍ SE? Hlavní trasa spojující dvě blízká města, Pardubice a Chrudim (na snímku), po níž denně jezdí do práce tisíce lidí, je velmi často ucpaná. Problém má vyřešit stavba úplně nového tahu. Nyní ale hrozí, že by si řidiči na pohodlnější silnici mohli počkat déle. V tomto roce chybí na její stavbu 200 milionů korun.
FOTO: MAFA - MICHAL KLÍMA

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Administrátor 09.02.2005 13:46
iDnes.cz:

05.02.2005 - JIŘÍ TŮMA, s využitím agentury ČTK - str. 02

Příprava obchvatu okolo Chrudimi nabírá skluz

Mikulovičtí ekologové se obávají, že stavba zvýší riziko záplav

Chrudim - Silničáři ještě nestačili ani poprvé kopnout do země, a už příprava obchvatu okolo Chrudimi nabrala půlroční zpoždění.
Pardubický kraj totiž musí řešit protest mikulovického sdružení ekologů, a Ředitelství silnic a dálnic tak zatím nemůže vykupovat pozemky na místě budoucí silnice. Podle původních plánů to ovšem mělo půl roku dělat.
„S některými ze sto osmdesáti vlastníků máme dojednané předběžné dohody. V současné době ale nemůžeme doopravdy jednat. Přitom silnice zabere celkem 29 hektarů,“ řekl vedoucí Ředitelství silnic a dálnic Pardubice Bohumil Vebr.

Obchvat zvýší riziko povodní, tvrdí ekologové

Proti stavbě se odvolalo mikulovické sdružení pro ekologii, protože se obává zvýšeného rizika povodní.
„Cítíme se ohroženi, protože Mikulovice již zažily pět povodní. V roce 1987 se zde proto postavily retenční nádrže.
Jestliže by silnice byla postavena v podobě, ve které je projektována, tak zvýší riziko povodní o 25 až 30 procent,“ uvedl jednatel Václav Průšek.
Silničáři nyní čekají, jak se k protestům ekologů vyjádří Pardubický kraj.
„Odvolání projednáváme a bylo by podle mě nyní nevhodné se vyjadřovat, v jaké je fázi,“ řekl Bohumil Burdych z Pardubického kraje.

Problémy mohou nastat i při výkupu pozemků

Ani potom nemusí výstavba silnice okolo Chrudimi probíhat hladce. „Majitelům pozemků budeme nabízet výkup za tabulkovou cenu. Mezi nimi se ale při každé stavbě najde nějaký vlastník, který svůj majetek odmítne prodat. Potom přijde na řadu vyvlastnění a v takovém případě dostanou lidé opět tabulkovou cenu. Což je trochu nevýhoda. V některých evropských státech by totiž dostali méně,“ řekl Vebr.
Chrudimský obchvat by měl přitom výrazně ulevit obyvatelům města, kterým nyní podle starosty Ladislava Libého denně projíždí asi 24 000 vozidel. „Věřím, že samotný začátek stavby se nezpozdí,“ uvedl Libý.
Stát již v loňském roce zahájil první etapu budování nového rychlostního spojení mezi Pardubicemi a Chrudimí, největšími městy v Pardubickém kraji. Ta by měla skončit v roce 2006.
„Plynule by pak v roce 2007 měl začít vyrůstat obchvat Chrudimi.
Chrudimí se sice dá s velkou dávkou trpělivosti projet, ale nesmí se nikde stát dopravní nehoda nebo opravovat silnice. Pak je situace kritická,“ řekl Libý.
Obchvat by propojil novou výpadovku na Pardubice s komunikací vedoucí do Vysokého Mýta. Procházel by v místech mezi obcí Vestec a sídlištěm Na Větrníku.
Po jejím dokončení by se měla v roce 2009 rozjet výstavba poslední části plánovaného tahu, kdy by řidiči měli možnost objet i Slatiňany. Až za nimi by se napojili na současnou silnici na Trhovou Kamenici. Celkem si vybudování této komunikace z Pardubic za Slatiňany vyžádá kolem dvou miliard korun.

To je paráda Administrátor 09.02.2005 13:42
Ja to ještě doplňuji dalším článkem z iDnes.cz:

07.02.2005 - (tum) - str. 02

Chrudim plánuje nové spojení dvou výpadovek

Chrudim - Centrem Chrudimi by za čas mělo projíždět výrazně méně aut než nyní. Město chce totiž propojit dvě velké silnice.
Výpadovky na Pardubice a Přelouč by měla spojit nová silnice, která se vyhne obydleným částem města a zároveň zajistí spojení s průmyslovou zónou.
„Ve srovnání s původním plánem se silnice posune dál od města.
Bude sice delší, protože se směrem na Čáslav bude napojovat až za markovickým rybníkem, zároveň by ale neměla být dražší. Nebude totiž potřeba stavět tolik mostů a také se bude křížit se železnicí jen jednou,“ řekl starosta města Ladislav Libý.
Město ale zatím neví, kdy by se nová silnice mohla začít stavět.
„To se momentálně nedá odhadnout. Pracujeme na studii proveditelnosti. Investice by se ale měla vejít do původně plánovaných 200 milionů korun,“ dodal starosta.

To je paráda Jan Roček 09.02.2005 10:52
Právě se pracuje na změně ÚP, nová vartianta přeložky 1/17 (obchvatu Markovic) je znázorněna na mapce červeně:

http://www.excelia-hifi.cz/cr/obchvat_new.gif

Řeší jednoduše i dopravní napojení PZ a Transporty a vyhýbá se obydleným zónám. Doufám, že se tato varianta podaří prosadit co nejrychleji.

To je paráda Administrátor 09.02.2005 10:00
Jméno "Anonyma" prosím nezveřejňujte, ale objasněte nám prosím svoje detektivní metody.

Tyhle všeobecné náznaky nevrhají dobré světlo na naši diskusi a náš server.

Děkuji za pochopení!

To je paráda Administrátor 09.02.2005 09:53
Pár komentářů na téma: "tak jak to je s tim, ze si skoro kde kdo muze zjistit odkud a pomalu i kdo u PC sedi ??? "

1. Jsme samozřejmě schopni zjistit IP adresu a doménu počítače ze které byl příspěvek poslán. Pod tou doménou se ale může skrývat dalších tisíc počítačů.
Navíc mohu s klidným svědomím prohlásit, že (až na jedno menší prokecnutí Ok? pan xxxx nám snad již odpustil) tyto citlivé údaje nikomu neposkytujeme a navíc se po zjišťování identity přispěvovatelů nepídíme.

2. Tohle není internet banking, tj. veškerá komunikace skrz internetový svět není zašifrována, takže je zde určitá možnost odchytávání komunikace. Na druhou stranu pochybuji, že by to někomu za to stálo.

Závěrem bych tedy dodal, že obavy nejsou na místě.

Rád si na toto téma promluvím s panem "Shotem": http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=3167#focus bude-li ochoten.

To je paráda Administrátor 09.02.2005 09:40
-obchvat: bohužel nemám více informací než je mapka v článku http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=159 a pak články co vycházejí v novinách, viz. poslední z nich: http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=3232&pid=3159&days=30&js=0&lang=cz#focus

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65  64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.