Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Ozvěte se .... Administrátor 01.03.2005 14:34
Bychom na tohle téma mohli pomalu vyhradit samostatnou sekci Ok?

Jmenuji se veronika Pavlikova a jsem z Chrudimi, 5 let ziju v Americe. Je mi 24 let a chodila jsem na ZS Sladkovskeho. Kontakty na zname a spoluzaky nemam zadne, tak jestli si me pamatujete, budu rada kdyz se me ozvete. Moje mamka vedla firmu Frasco sport ve Filistinske ul. Mozna vam i to napovi.Hodne stesti a nezapomente na me Verca

verunka21@seznam.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
A co Chrudim? Jan Roček 01.03.2005 12:26
Kdyby se naši radní místo hledání tiskového mluvčího raději věnovali hledání investora, mohlo by to vypadat například takhle...iDnesiDnes - rubrika Pardubický regionDesítky lidí na Svitavsku získají práci ve firmě Branaldi

Desítky lidí se budou moci během příštího roku rozloučit s úředníky na Úřadu práce ve Svitavách, zabalit do tašky svačinu a vyrazit do nového zaměstnání.
Nabídne jim ho papírenská firma Branaldi, která sídlí v Brandýse nad Labem. Letos na jaře začne ve svitavské průmyslové zóně stavět výrobní prostory. Tam chce zaměstnat v první fázi až sto lidí, v dalších pěti letech nejspíš dalších sto.
„Převážně by se jednalo o výrobní dělníky,“ řekl starosta Svitav Václav Koukal. Podle vedení budou noví pracovníci přicházet do firmy postupně.
„Nebudou to nárazové nábory. Vše závisí na situaci na trhu práce,“ řekla Eva Drozenová, jednatelka firmy Branaldi.
Zhruba padesát lidí už dnes pro Branaldi ve Svitavách pracuje.
„Prozatím pracují v pronajatých prostorách, a to od ledna loňského roku. Zatím se zaučují,“ řekla Drozenová.
„Lidé tu vyrábějí především reklamní poutače, displeje nebo stojany. Je to práce s papírem, kovem a plastem,“ uvedla.
Stejnou práci budou noví zaměstnanci vykonávat i v nové hale ve svitavské průmyslové zóně. Vyrábět by měli začít už příští rok.
Firma si Svitavy vybrala kvůli dostupné pracovní síle. „V Brandýse máme velké problémy se sháněním zaměstnanců.
Pracovní síla je v okolí Prahy jednak drahá a hlavně je jí málo.
Když naopak zveřejníte inzerát na Svitavsku, nabídek dostanete spoustu,“ uvedla Drozenová.
Svitavsko, které se potýká s vysokou nezaměstnaností, každého nového zaměstnavatele vítá s otevřenou náručí.
„Příchod investorů, jako je firma Branaldi, může vážnou situaci na Svitavsku, kde je nejvyšší nezaměstnanost v kraji, zmírnit. Proto investujeme do průmyslové zóny. Navíc sháníme dotace pro regiony postižené nezaměstnaností,“ říká starosta Svitav Václav Koukal. Město firmě poskytlo čtyřhektarový pozemek, vybavený inženýrskými sítěmi, včetně komunikací a veřejného osvětlení.
Ve čtyřicetihektarové průmyslové zóně Paprsek už dnes staví nové výrobní prostory společnost Fibertex, která vyrábí netkané textilie. Podle radnice má o dalších osm tisíc čtverečních metrů zájem další firma. Podrobnější informace zatím nejsou k dispozici.


Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Jan Roček 01.03.2005 08:42
Přemístit služebnu MP do Revoluční, vidím jako skvělý nápad HAHAHA! Také bych jim zavedl noční směny, nebo snad někdo někdy viděl černé šerify po setmění?

Radnice se také chystá najmout tiskového mluvčího, to mi přijde docela luxus, či snad se naši radní bojí promluvit? Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci shot 28.02.2005 21:57
V dnešních novinách se objevil zajímavý článek. Město Chrudim najalo společnost, která bude spravovat komplex domů v Revoluční. Uvedená společnost bude, od zde bydlících a neplatících romských obyvatel, vymáhat platby a zabezpečí pořádek. Díky této smlouvě v podstatě zmizí jeden odbor na MěÚ. Nejzajímavější na tom je, že město zruší odbor a pracovníky si ponechá, jak uvedl v tomto článku p. starosta Libý. Proč se do této lokality, k zajištění pořádku, nepřemístí úřadovna městské policie? Nebo se tam MP bojí vůbec zajet? Proč se tam neumístí kamera (mohla by to být ta co má MP pod okny na náměstí)? Nevím proč se musí najímat a platit firma, když město na to má odbor. A pokud tento odbor nic nedokázal a musí se pro neúčinnost rušit, tak proč se jeho pracovníci zaměstnávají dále? Budou vymáhat peníze od firmy vymáhající platby?
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Lebduška Josef 28.02.2005 16:59
Nevím, zda čte tyto příspěvky vítěz soutěže, ale možná by bylo zajímavé, kdyby se zde objevilo nějaké oficiálnější stanovisko. Kolik bude bytů, kde bude hotel, možná i zveřejnit obrázek nějaké studie. Určitě by to bylo zajímavé pro veřejnost a některé odezvy snad i pro autora projektu. Já to vše znám jen z novinových článků, drbů, které kolují po Chrudimi a diskuzního fóra. Je to možná moje chyba.

Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda shot 27.02.2005 22:39
Pepine kecáš. Na jednání zastupitelstva vystoupili minimálně dva zastupitelé s tím, že nedostali pozvánku, slyšeno na mé uši, takže za tím stojím. A ten pronájem? Samozřejmě, když už téměř všichni nájemci odešli (dostali výpověď?) tak nyní je příjem z pronájmu nižší. Ale přesto je, jak říkáš 160 tis. ročně. Na předposledním jednání zastupitelstva to bylo projednáváno a p. zastupitel Trávníček tam měl docela přesná čísla, takže nelži, nebo poslouchej co se na zastupitelstvu říká.
A těch 50 parkovacích míst? Kolik jich bude celkem? Hotel, byty, kolik z těch veřejných zbude? Navíc v době, kdy sám autor projektu neví, kolik parkovacích míst se tam vejde. Sice ta parkovací místa budou veřejná, ale veřejnost se na ně nedostane. Takže jenom další oblbovák pro publikum. Nevím, jaký kdo má problém s parkováním, ale vzhledem k tomu, že na náměstí kromě trhů nic není, já problém nemám.

Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Pepin 27.02.2005 10:23
Něco o prodeji katastru vím a chci uvést informace Shota na pravou míru protože v této věci mlží. Asi nemá dostatek informací, nebo ho vymýšlení baví.
Na prodej bylo provedeno výběrové řízení, výběr prováděla 9-ti členná komise. Přihlásilo se 5 zájemců se svými projekty.
Nejnižší nabídková cena byla 6mil., nejvyšší 12 mil. Postup vyhodnocení a závěr komise byl předložen do podkladů všem zastupitelům města. Jestli jeden člen komise - komunista Moučka tvrdí, že nebyl obesílán, je na příslušném odboruu, aby doložil, že byl řádně pozván a že na to třeba jen zapomněl.
Roční výnos města z nemovitosti je 190 tis. To není žádná bomba a problém je v tom, že ten dům chátrá a jeho cena se snižuje.
Vítězná nabídka byla ve dvou variantách - 12 mil. s okamžitou úhradou, nebo postupným splacení, ale za to se investor zavázal vybudovat pro veřejné použití nejméně 50 podzemních parkovacích míst (náklady na tohle parkování jsou tak 20 mil.) Takže se třeba za tři roky podaří na náměstí bez problémů zaparkovat. Myslím, že od radnice je to velmi chytré rozhodnutí, protože parkování musí řešit a takhle to město nestojí ani korunu. Navíc se cetrum oživí asi 60-ti byty a mnoha novými obchody. Snad už náměstí nebude tak mrtvé, jako dosud. Radní ale mají rozhodovat o dalším problému a to je obousměrná široká ulice. Když to neprojde, zabijou tím náměstí na dalších x let. Pak je pravda, že parkování asi nebude potřeba ....
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda shot 25.02.2005 23:17
Hele, ty jsi přece věděl kolik bylo vyplaceno za stránky Chrudimi, takže víš zřejmě hodně. Nemohl by jsi mi tedy vysvětlit, proč se na veřejném zasedání ozvali někteří zastupitelé, že nebyly pozváni na jednání komise, kde se projednávaly jednotlivé nabídky za katastr, ačkoliv byli do komise zvoleni? A proč město prodává něco, za co dostane zaplaceno až někdy, navíc v době, kdy by samo na provozování téhož vydělalo daleko více? Objasni mi prosím, ten vzácný myšlenkový pochod, tu vynikající myšlenku, kterou tací pitomci jako já nechápou. Určitě to bude zajímat i další čtenáře. Možná to bude bomba, něco na Nobelovu cenu za ekonomii.
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? shot 25.02.2005 22:59
To je ale zcela jistě novinářská kachna. Chrudimský starosta a cítit se trapně? To není možné, protože po tom co předvedl kolem průmyslové zóny a kolem prodeje bývalého katastru by slušný člověk nevylezl z domu. Takže nevěřím.
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? Administrátor 25.02.2005 13:26


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region25.2.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim odmítla osobnosti roku

Chrudim Chrudimští radní nedávno veřejně oznámili jména tří osobností roku, které za přínos Chrudimi obdrží výroční cenu města. Zastupitelé však tento týden Martinu Molnárovi a Jitce Hlaváčové cenu odmítli dát. Podle nich si ji nezaslouží.
„Trapas, to je správný výraz pro tuto situaci,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Podnikatel Martin Molnár, který opravil památkově chráněný Rozvodovský dům na Resselově náměstí, něco takového nečekal.
„Mrzí mne to. Měli se dohodnout předem. Když už řeknou, kdo ceny získá, je to dokonce v rozhlase, tak to nemá dopadnout takhle,“ říká Molnár.
Neuspěla ani bývalá ředitelka domu dětí a mládeže Jitka Hlaváčová. Cenu tak dostane jen šéfka městského centra sociálních služeb Ivana Bohatá za péči o seniory.
„Názory na to, kdo má být osobností roku, mohou být různé, zastupitelé o tom ale měli jednat nejdříve za zavřenými dveřmi, ne veřejně. Je to nedůstojné,“ uvedl chrudimský zastupitel Ondřej Kudrnáč.
„Vůbec jsem nepředpokládal, že by s tím mohl být nějaký problém,“ řekl starosta Ladislav Libý, který při veřejném jednání zastupitele prosil, aby své výhrady vůči navrženým osobnostem nerozváděli.
Není to vůbec poprvé, kdy se vyhlašování cen města změnilo v tragikomedii. V Chrudimi je to spíše pravidlo. Své návrhy na osobnosti čtyřiadvacetitisícového města v několika kategoriích posílali zpravidla jen dva či čtyři lidé. Někdy dokonce i příbuzní osobnosti, kterou doporučovali. A objevily se i dotazy, zda lidé mohou navrhovat sami sebe.
Letos tomu chtěli učinit radní přítrž. „Kandidáty budou navrhovat zastupitelé, právnické osoby. Měl by to být kolektivní návrh, abychom zamezili případům, kdy bratr navrhne sestru. Chceme se pokusit, aby titul Osobnost města Chrudimi měl prestiž a důstojnost,“ uvedl loni na podzim starosta Libý.
Ani po letošním fiasku se Chrudim cen nechce vzdát. „Věřím, že to příští rok bude lepší,“ řekl starosta.Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Setkání po letech Administrátor 25.02.2005 11:28
Piší Vám z Moskvy Vladimír L. Rojter (Владимир

Леонидович

Ройтер). Jsem Rus, je mi 70 roků. Po válce za roků 1946-49 bydleli jsme s matkou a babičkou v Chrudimi v domů pana Holuba vedle kostela sv.Kateřiny. Má matka pracovala na Transportě. Učil jsem se Chrudimském státním gymnasium v primě a sekundě (třídní učitel - p.Vodák), poté ve střední škole, která je nad Širokími schody vedle kostela.

Byl jsem skautem (1. oddíl, vedoucí Karel Kajzerlík), jezdily jsme tábořit do Orlických hor. Pametám na příjezd do Chrudimi p.
Baden-Powelové (vdovy osnovatele skautingu) a na návštěvu francouských skautů-parašutisty. Vspominám tu dobu jako nejkrasnější dobu svého života. V prosinci 1949 jsme odjeli do Sov.Svazu. Za Sovětů nejměl jsem povolení na vztahy s zahraničí, ale ted' je to možné.

V tomto roce s manželkou navštivíme Čechy. Budeme v Chrudimi 27.-30.04. Chci prohlÍdnout město a okolí: Slatinany, Podhuru, údolí Krkanki, Seč...

Mám touhu spotkat zde někoho, kdo pametuje na mne z těch dávnýh časů.

Několík jmén zachovala má pamět: Oldřich Sýkora, Jaroslav Kudláček, Ivan Starý, Jaroslav Zelenka, bratři Šimáčkové, Dima Georgievský ...

Ozvěte se mi. S úctou V.L.ROJTER Mail: RVL1934@mail.ru Adr: Москва 119296, ул.
Молодежная

4, кв.282, Ройтер Владимир

Леонидович


Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lukas Nemec 25.02.2005 10:45
Určitě to není špatný nápad. Pokud jsou šikovní, tak bude určitě lepší se dívat na jejich uměleckou tvorbu, než na pusté depresivní šedivo.

Samozřejmě je pak otázkou co dál až se vymezené plochy zaplní .... v některých případech by bylo možná škoda je přebarvovat.


Pak je třeba si uvědomit, že pro některé z nich to není o tom umění ale o adrenalinovém sportu ... a ten si na vymezených plochách moc neužijí Hmmm

L.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi MIREK 25.02.2005 10:02
ČLOVĚČE NEZLOB SE,ALE TADY NEJDE O NĚJAKÉ DOCEŇOVÁNÍ.
ALE JESTLI-ŽE TY ZDI POMATLAJ SE SOUHLASEM MAJITELE,TAK JE TO V POŘÁDKU.JINAK BYCH TO POVAŽOVAL ZA ZNEHODNOCOVÁNÍ SOUKROMÉHO NEO STÁTNÍHO MAJETKU A NA TO JSOU ZÁKONY.NEBO DEMOKRACIE JE O TOM, ŽE SI KAŽDEJ BUDE MAZAT PO ZDECH CO CHCE A KDE CHCE?TO UŽ TADY BYLO.NEVIDÍM V TOM NIC KULTURNÍHO.JE TO PROSTĚ VANDALSTVÍ.
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Mara 25.02.2005 08:19
Sorry že se opakuji .... podej sám to oznámení (porušení výběrového řízení) na neznámého pachatele, ale na to nemáš jen zde klafeš a klefeš Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi anonym 25.02.2005 07:39
Pne Roček,

na jednu stranu docela chápu Vaši skepsi, ale malounko se ve svém názoru zbytečně řídíte principem kolektivní viny. Znám sprejery, u kterých to není o prachsprosté a devastující exhibici, ale kteří dělají opravdové umění (které ovšem česká kulturní scéna začne doceňovat až tak za deset let) a nečmárají po zdech historických domů.

To, že jsou pitomci ti, kteří se realizují v centrech měst a ničí cenné fasády, s tím s Vámi nemůžu než souhlasit. Ale ještě jednou: nejsou všichni takoví a je škoda obě "skupiny" spojovat. Byl jste se podívat třeba na vlakové zastávce na Transportě? Uznejte sám, to je bomba. Skvělé. Z odporné šedivé zdi dokázali grafiťáci udělat hotovou galerii. Dobré místo, kde nic nezničili, dobré motivy, technicky výborné zpracování.

A ještě k těm "pitomcům", co čmárají po zdech v centru: v jedné věci bych se jich zastal, i když to pochopitelně nikoho neomlouvá: je jim osmnáct, odmítají veškeré autority a kopou na protest proti všemu kolem sebe. Vzhledem k době, v jaké se narodili, se jim až tak moc divit nemůžeme. Pomoc proti nim je jenom jedna. Čapnout je, legitimovat a dohnat je třeba i soudně k tomu, aby na vlastní náklady věc dali do pořádku.

Ale jenom je chytit...

s pozdravem
Reagovat na tento příspěvek
 
Starosta a spol. s.r.o. shot 24.02.2005 22:41
Jen tak, pročítaje různé zprávy , dávám si některé věci do souvislostí. 1. Byl prodán katastr a přilehlé nemovitosti. Město získalo objekt bývalého okresu. Má se tam stěhovat. Jak to bude dlouho trvat, než p. starosta a spol. připraví k prodeji budovu radnice? 2. Na Skřivánku je zájem stavět domy. Město hodlá prodat v této lokalitě své pozemky na výstavbu. Až dosud v pořádku. Bohužel, má se stavět v ochranné zóně letiště. Proto tolik povyku proti letišti? 3. P. starosta navrhuje prodej pozemků m2 za cca 220 Kč, bez výběrového řízení. Ovšem šeptá se, že ostatní vlastníci mají za pozemky ve stejné lokalitě mají dostat okolo 800 Kč za m2.
Pročpak p. starosta a spol nechce výběrové řízení? Nebo ho udělá jako v případě prodeje katastru? Opomene pozvat členy komise a provede výběr sám se svými věrnými? Pročpak p. starosta veřejně nevystoupí a neprohlásí, že letiště Chrudim chce a potřebuje? A hlavně, proč to neprosazuje na jednáních s armádou? Proč místo toho na všech jednáních říká něco jiného, než na čem se usneslo zastupitelstvo? Nedělá si někdo z funkce živnost? Že by to vše nebyla pravda, nebo se jedná pouze o souhru náhod?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi T. 24.02.2005 21:10
Zvláštní. Ve spoustě dalších příspěvků bych s váma do písmene souhlasil. Asi je to tím, že patřim hned do několika skupin potenciálně ohroženejch podobně přímočaře primitivním uvažováním. Aby bylo mezi náma jasno: "SOU JINÝ - POZAVÍRAT!" není názor do diskuse. To všechno tu už bylo, a když poslouchám drby z EU, tak pořád je. Fuj - a co nejdál od toho.
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda shot 24.02.2005 21:08
Komu kam lezeš? Vždyť město prodalo katastr a balustrádu prakticky bez výběrového řízení. Za cenu, kterou si určil kupec. Divím se, že nikdo z dalších účastníků výběrového řízení – pokud se nejednalo o nastrčené figurky - dosud nepodal žalobu a paragrafy na to jsou. Není ona Chrudim takové malé Kladno? Chybí nám zde již jen skupina bratrů Olahových. Páni zastupitelé, kteří jste hlasovali pro, čtete vůbec co vám kdo strčí do ruky? Máte hlavu na přemýšlení nebo na to, aby vám nepršelo do krku? A umíte alespoň násobilku? Jestli ano, tak si zkuste vynásobit kolik se na katastru vydělá. Kolik město získávalo na pronájmu, na prvém zasedání, kde nebyl prodej schválen padaly cifry okolo 400 tis. ročně. To jen za část spodku, bez bytů nahoře. Při troše investování, za využití dotací by oprava a následné vybudování bytů vyšlo město okolo 15 až 20 mil. Kč. Město by pak mělo min. 50 let jistý příjem cca 1 až 1,2 mil. Kč ročně. To je 12 milionů za 10 let, oněch za které se katastr prodal a zhruba v době kdy město dostane prvé splátky. Aby nebylo mýlky, v propočtu se jedná se pouze o budovu katastru, bez jakéhokoliv hotelu a parkoviště. To se to rozdává z cizího, že ano? Prodal by jste takto svůj dům pane Libý, pane Řezníčku, pane Jelínku, pane Broďáku, pane Žídku i vy ostatní? Styďte se. To co jste zde předvedli při správě majetku města, je ostuda.
Nevím jedná-li se o hloupost či úmysl. A tak jediné co je možno přát zastupitelům hlasovavaím pro prodej je: spravujte také takto svůj soukromý majetek.
Ale co hlavně, že město mohlo dotovat aktivity pana Čechlovského
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi T. 24.02.2005 20:38
Vy dva se děte vyfotit před svý příspěvky!

Ta parta, co žádá dekriminalizaci a legální plochu, s 99%ní pravděpodobností není ta, co počmárala historický centrum, dřevěnou boudu u řeky naproti stadionu a vůbec. Miluju lidi, co maj jasnej názor, aspoň se ví, co sou zač!
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? anonym 24.02.2005 16:51
Je to o to trapnější, že cenu dostal člověk jenom za to, že dělá svou práci. Paní Bohaté si vážím a domnívám se, že je skutečně člověkem na svém místě. Ale aby dostala ocenění (jen?) kvůli tomu, že šéfuje sociálním službám ve městě, že dělá (jakkoliv dobře) jen svou práci, to je vskutku zoufalé a tristní.

Dobrá. Příští (nebo vlastně přespříští) ročník bychom mohla Chrudim dát výroční ceny projektantovi obchvatu města a pochopitelně dvěma úředníkům, kteří rozhodnutí o územním a stavebním řízení oštemplují. Vždyť, kdo jiný - podle logiky letošního ročníku - přinese městu lepší počin, než vyřešení dopravní situace?

P.S. Ještě bychom všem třem mohli u slepičárny, kde bude z rychlostky sjezd do města, nechat postavit pomník. Dělali přece svou práci...

Taky se asi do soutěže přihlásím. Stanu se proto nejdřív městským úředníkem, nejlépe v sektoru sociálních služeb, kde je největší potenciál vděčných lidí.

Ještě jednou, paní Bohatá, nic proti Vám, nic osobního.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi MIREK 24.02.2005 12:15
NAPROSTO S VÁMA SOUHLASÍM.JSOU TO PROSTĚ VANDALOVÉ.
TAKŽE ZMĚNÍME TÉMA.NENÍ TŘEBA STAVĚT ZDI, ALE JE TŘEBA TY MAGORY POTRESTAT.ALE ON SE NAJDE NĚKDO,KDO ŘEKNE ŽE JSOU NEMOCNÍ A BUDE JIM TY ZÍDKY STAVĚT.
JE TO JAKO S NARKOMANY.ONI ZA TO NEMOHOU.JSOU PROSTĚ NEMOCNÍ.TAK SE JIM ROZDÁVAJÍ STŘÍKAČKY.
ANI BYCH SE NEDIVIL,ŽE MÍSTO STŘÍKAČKY SE BUDOU ROZDÁVAT BARVIČKY.JE TADY O ČEM DISKUTOVAT? HEZKÝ FREONOVÝ DEN.

Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 24.02.2005 09:12
A Vy si myslíte, že jim nějaká zídka bude stačit? Tady jde o adrenalin a potřebu "ukázat se". Jsou to zakomplexovaní jedinci, kteří v devastaci města vidí svoji seberealizaci.
Když jste s nimi v kontaktu, tak by mě zajímalo, kdo postříkal domy v Břetislavově ulici, nad Širokými schody, Kopanici...? Chodím tudy každý den a je mi z toho špatně. To není žádné umění, to je prachsprostá devastace a ničení cizího majetku!
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi MIREK 24.02.2005 08:28
JSEM PRO.AŤ SI KOUPÍ POZEMEK,BETON,POSTAVÍ SI TAM NA VLASTNÍ NÁKLADY BETONOVÉ ZDI.MYSLÍM SI, ŽE SE TO TÍM VYŘEŠÍ.PROTOŽE JIM UŽ NA SPREJE NEZBYTOU KAČKY.
NEBO NĚKDO UDĚLÁ ZBÍRKU NA BARVIČKY? AŤ SI KAŽDEJ STŘÍKA NA SVÉ.


Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Blix 24.02.2005 07:31
Je to určitě dobrý počin. Nemám nic proti slušně provedenému graffiti na s rozumem vybrané, nejlépe šedé betonové, ploše.
Dokonce si myslím, že kdyby všichni sprejeři při výběru ploch dodržovali nějaký nepsaný kodex (co je vhodná a co nepřípustná plocha), tak by ani nějaké legalizování konkrétních ploch nemuselo být. Ale to je asi příliš idealistické, je to o úrovni každého jedince. Technická poznámka k těm legálním plochám - po čase by se asi zaplnily, co dál? Překrýt novým nátěrem? Kdo by se o to staral? A nakonec - sami sprejeři by mohli navrhovat vhodné plochy a Šance by je mohla ve spolupráci se zainteresovanými subjekty pomáhat prohlásit za legální. Vybrat pouze oficiálně 2-3 plochy a odfajfkovat jednou provždy splněno je asi málo...
S pozdravem Blix Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Největší Chrudimák shot 23.02.2005 23:03
Naši radní opět udělali chybu. Měli odhlasovat návrh pomníku starostovi v průmyslové zóně a zároveň jej zvolit Největším chrudimákem, možná i největším modrým ptákem v Chrudimi. Neboť on jím skutečně je. Kdo jiný by dokázal prosadit, aby se prodal majetek města za stejných podmínek, které zastupitelé na minulém zasedání zamítli? Mohli to vzít z jedné vody načisto.
MÁME SKUTEČNĚ NEJGENIÁLNĚJŠÍHO STAROSTU KTERÝ SI POMNÍK ZASLOUŽÍ. Kéž by už stál, už je skoro pozdě.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Benq 23.02.2005 22:16
Podle mě by jste se měli obrátit i na firmu ONIVON (správce sítí atd v bývalé Transportě) a mohly by postříkat i panelovou zeď podél zastávky vlaku u TRA. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Největší Chrudimák Georgina 23.02.2005 18:03
Jo jo, Kacafírek mě taky napadl, když jsem psala předchozí příspěvek...HAHAHA! )

Osobně si myslím, že ocenit někoho, kdo pro město něco přínosného udělal, je dobrá věc. Oni si aspoň lidi uvědomí, že se o to všechno dobré musel taky někdo poprat. Mám takový dojem, že tu stále z dob minulých přetrvává dojem, že vše se děje tak nějak automaticky (on to někdo udělá...), ale běda, když někdo musí projevit snahu nebo když to náhodou není podle představ. To je potom jako píchnutí do vosího hnízda...

Takže oceňujme píli a záslužné činy...ale důstojně a bez různých show. Nic naplat, tohle, milí radní, opravdu důstojné nebylo!
Reagovat na tento příspěvek
 
Největší Chrudimák MIREK 23.02.2005 15:31
Osobně bych vybral nějakého komunistu z dob soudruha Husáka.Co ti tady dokázali udělat za 40 let, to se zatím nikomu nepovedlo.A ta nemoc má 15 let trvalé následky.
Když už je nemůžeme potrestat,tak proč z nich neudělat největší čechy-chrudimáky-soudruhy? Tak si pospěšme.Už jim socani podávaj ruku a nebude dlouho trvat a vemou to do rukou.
Je to děs,co se tady děje.

Reagovat na tento příspěvek
 
Největší Chrudimák Lebduška Josef 23.02.2005 14:33
Škoda, že se Jára Cimrman nenarodil v Chrudimi. Ale máme také Kacafírka, nebyl by vhodný? Nevím proč bychom měli někoho neustále výzdvihovat, hodnotit kdo byl větší a kdo se více zasloužil. Aby pak celkový dojem nespočíval v tom, že jsme jako brambory, že to nejlepší z Chrudimi se nachází pod zemí. Snad bychom se především měli snažit o kontinuitu vývoje, vždyť Chrudim má na co navázat.
Bohužel mám takový pocit, že třeba takové chrudimské školství spíše upadá. Vždyť v Jičíně se otevírá pobočka liberecké vysoké školy, ale chrudimská jazyková škola otevírá ve spolupráci s angličany školu v Pardubicích. Nevím, jak moc se snaží chrudimské střední školy získávat nové možnosti a studijní směry. V Chrudimi chybí možnost studovat na různých bakalářských studiích. To by snad bylo možné ve spolupráci z různými universitami a vysokými školami. Především směry zemědělské, ochrana přírody, ekonomie, strojírenství. Nebo se mýlím?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lebduška Josef 23.02.2005 14:15
Určitě bude lepší, budou-li posprejovány vhodné legální plochy, než cenné fasády historické části. Jen nevím, jak sprejery přesvědčit, aby se vyžili tam, kde si to představujeme my. Podle mne,jsou vhodným místem všechny betonové plochy různých podjezdů (např. směr Rozhledna), náspů ap. Určitě by se našlo i jiné řešení, např. stěny pro tenis na sídĺištích, u U rampy, hlavně tam, kde se tito lidé scházejí. A podpořit to i nějakou soutěží. domnívám se že, některé z těchto maleb prokazují i určité nadání a zručnost autora. Proč by např. nemohl vítěz takovéto soutěže pomalovat např. nějaký dopravní prostředek ve vlastnictví TS - tj. majetek města?
Reagovat na tento příspěvek
 
Největší Chrudimák Georgina 23.02.2005 14:09
Před chvílí jsem si se znechucením přečetla článek o volbě čestného občana Chrudimě, či jak se ta anketa jmenuje. Naši zastupitelé asi čekají, že budou nejdříve zvoleni oni a teprve poté oni zvolí někoho z těch, kteří pro město skutečně něco udělali. Myslím si, že jak paní Hlaváčová, tak pan Molnár by si to ocenění zasloužili a opravdu velice ráda bych znala důvody pro jejich nezvolení.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Georgina 23.02.2005 14:04
Jsem pro - vytipované lokality se mi zdají vhodné. Někteří sprejeři dokážou vytvořit opravdu pěkná díla a aspoň bude v té panelákové šedi něco veselejšího. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? Administrátor 23.02.2005 11:42
Sám ze sebe ještě dodávám, že mě neudělení ceny, zejména paní Hlaváčové, velice mrzí a chrudimské zastupitelstvo mě hodně zklamalo.

Pro oba nominované musí být celá záležitost opravdu trapná. Chrudim se opět vyznamenala!

Tak to je fakt na ... Tak to je fakt na ...
Reagovat na tento příspěvek
 
a ještě Palučiny? Administrátor 23.02.2005 11:36
Noviny Chrudimska - 23.2.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050223000008.html

Proč se Hlaváčová a Molnár nestali osobnostmi města? Anketu o osobnost města Chrudimě provází neustálá smůla.
Nejprve se radnice setkala s naprostým nezájmem veřejnosti.
Potom se takzvané "osobnosti" navrhovaly prostřednictvím svých přátel. Teď se představitelé města nejsou schopni domluvit na kandidátech tohoto čestného ocenění.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 23.02.2005 09:41
Dobrý den,

chci zde otevřít debatu na téma vzniku legálních ploch pro graffiti v městě Chrudim.

Od roku 2003 pracuji jako streetworkerka v občanském sdružení Šance pro Tebe. Jsem v kontaktu i se skupinkou lidí, kteří ke graffiti inklinují. Tito lidé se na mě v minulém roce obrátili se žádostí o zprostředkování debaty se zástupci města o možnosti vzniku legálních ploch na sprejování ve městě Chrudim.

Navštívili jsme společně místostarostu Řezníčka, do jehož resortu toto téma spadá, dále iniciovali schůzku s preventistkou kriminality a pracovnicí z Odboru investic, která má na starost podobu a udržování městské zeleně. Na základě doporučení preventistky kriminality jsme se záměrem iniciovat vznik legálních ploch na graffiti seznámili představitele městské a stání policie.

Společně se sprejery, preventistkou kriminality a pracovnicí z Odboru investic jsme vytipovali vhodné plochy - dvě zídky na hřištích v ulicích Husova (mezi paneláky) a ulice Palackého (za domy č.p. 75 a 77 ).

V listopadu minulého roku uspořádali setkání s názornou ukázkou graffiti tvorby v sídlišti U stadionu s cílem zjistit, jaký má běžná populace názor na tuto aktivitu. Bohužel se na setkání dostavila pouze hrstka lidí. Následně v Chrudimském zpravodaji (12/2004) vyšel článek věnovaný tomuto tématu.
Vyjádřil se k němu jeden jediný člověk, kterému touto cestou za jeho názor děkujeme.

Před postoupením žádosti o zlegalizování výše zmíněných ploch na Radu města chceme zjistit názor alespoň části obyvatel Chrudimi - jsme si plně vědomi toho, že jsme součást nějakého celku a nemáme právo nutit ostatní, aby se přizpůsobovali našim potřebám.

A právě proto se na Vás na tomto místě obracíme s žádostí o zveřejnění Vašeho názoru na téma vzniku legálních ploch na graffiti v městě Chrudim. Co si o tom myslíte?
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Lebduška Josef 23.02.2005 09:00
Neznám podrobnosti smlouvy, ani cenu prodeje. Ovšem dokáže-li p. Kušta udělat z bývalého katastru to co je zde nastíněno, pro Chrudim jenom dobře. A že to umí dokázal již na náměstí. Přeji Chrudimi i jemu, aby to vyšlo.
Reagovat na tento příspěvek
 
bydlení Hanča 23.02.2005 07:42
Chtěla bych pomoci mladé mamince s malým klukem sehnat levné bydlení. Poradí mi někdo ?
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Administrátor 22.02.2005 11:20


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region22.2.2005 Pardubický - strana 2 Hotel jako v Beverly Hills? Klidně

Chrudim Chrudimský podnikatel Milan Kušta si už na dvou místech města vyzkoušel své developerské plány. Opravil a pronajal dům zvaný "Žralok" s obchodními pasážemi na náměstí i pasáž Kateřina v Havlíčkově ulici. Záměr na přestavbu horního rohu Resselova náměstí má však mnohem větší rozsah, bude stát kolem 150 milionů korun. „Bude to můj největší projekt,“ říká Kušta.


* Stojí za tímto projektem pouze vaše firma, nebo i další partneři?

Je to jen moje firma.

* Jak by měl hotel na hlavním chrudimském náměstí vypadat?

Vyroste na místě dnešní balustrády. Bude v něm čtyřicet pět lůžek a zázemí pro kongresovou turistiku, tedy i sály a výstavní prostory.

* Jak plánujete využít budovu bývalého katastrálního úřadu a sousední pozemek?

Dole budou komerční prostory a nahoře padesát devět bytů. Ty budou různě velké, od garsonek až po luxusní velké rezidence.
Zhruba polovina by byly nájemní byty a polovina by byla na prodej.

* Kolik bude stát byt v tak atraktivní lokalitě a na kolik přijde zájemce nájemné?

Metr čtverečný by se prodával průměrně za dvacet pět tisíc korun. Nájem v garsonce by stál asi čtyři tisíce a v luxusním bytě až deset tisíc korun měsíčně.

* Sliboval jste také vybudovat podzemní parkoviště.

Stavba parkoviště pro auta bude záviset na stavebně technických podmínkách. Pod zemí by mělo ve třech patrech vzniknout řádově sto až sto sedmdesát parkovacích míst. Je zpracována varianta, podle které by padesát parkovacích míst bylo určeno pro veřejnost.

* Mášanci uživit se v Chrudimi luxusní hotel?

Kdybych si to nemyslel, nesnažil bych se to realizovat. Nemusí to být běžný "obrátkový" hotel, jaký je všude. Může to být způsob ubytování typu amerických hotelů v rezidenční čtvrti Los Angeles Beverly Hills, kde je ubytování střednědobé, dejme tomu na několik měsíců. Tam jsou lidé ubytovaní v luxusním prostředí s veškerým servisem, ale za přijatelné peníze.
Samozřejmě hotel ani obchody nebudu provozovat já, ale pronajmu tyto prostory jiným firmám.

* Máte již dohodnutého provozovatele hotelu?

Zatím žádný hotelový řetězec nasmlouvaný nemám, to je předčasné. Celá stavba včetně bytů se dokončí za dva až tři roky, a to pokud to dobře půjde.

* Jaká je návratnost takové investice?

Dá se říci, že velmi špatná, očekávám asi dvanáct, možná i patnáct let, těžko to v tuto chvíli přesně odhadovat. Při podnikání v nemovitostech to ale není katastrofa.Autor: (pav)
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda Administrátor 22.02.2005 11:20


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region22.2.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim dostaví hlavní náměstí

Chrudim Vzhled chrudimského náměstí by se měl za několik let významně proměnit. Zastupitelé města včera rozhodli, že prodají objekt bývalého katastrálního úřadu a přilehlé pozemky podnikateli Milanu Kuštovi. Ten zde chce postavit moderní hotel a bytový dům s obchody, v podzemí pak parkoviště pro minimálně sto aut.
V levém horním rohu Resselova náměstí je už zhruba sto let proluka. Nyní by na místě takzvané balustrády měl stát hotel s prostory pro kongresovou turistiku, který by náměstí znovu uzavíral. Kušta chce vybudovat komplex, v němž by vzniklo také 59 nadstandardních bytů a 2000 metrů čtverečních nebytových prostor.
Jednání na radnici bylo bouřlivé. "Začátek se zadrhnul na připomínkách komunistických zastupitelů, že návrh smlouvy není v souladu s výsledky poptávkového řízení. "Je to účelová rétorika komunisticko-socialistické frakce, která má za cíl pouze obstrukce, " odsoudil vleklé námitky starosta Ladislav Libý.
Přes snahy opozice zastupitelé prodej nakonec schválili.
"Zatím je to jen smlouva o budoucí smlouvě. Na stavbu musí být ještě architektonická soutěž a teprve potom, pokud projekt splní požadované parametry a proběhne stavební řízení, bude se uzavírat kupní smlouva," komentoval výsledk Kušta. Ten má zaplatit městu za dům s pozemky 12 milionů korun, a to ve více splátkách.
Město si do smlouvy zapracovalo i svoje podmínky. Pokud slibovaná investice poklesne o více než třetinu nebo bude počet parkovacích míst pro veřejnost nižší než padesát, město obchod nemusí uzavřít. Může sice proběhnout i bez splnění těchto podmínek, ale Kušta bude potom muset zaplatit všechno najednou, navíc s půlmilionovým příplatkem. Chrudim bude nyní s napětím sledovat, zda se podnikateli podaří přímo v historickém centru vybudovat v podzemí třípatrový parkovací automat se 170 parkovacími místy.
Při minulém jednání loni v prosinci odmítli zastupitelé smlouvu s Kuštou schválit. Žádali větší záruky, že podnikatel své záměry splní.

Více viz Hotel... na str. C2

AMBICIÓZNÍ PROJEKT. Objekt s hotelem pro kongresovou turistiku, 59 nadstandardními byty a 2000 metrů čtverečních nebytových prostor pro obchody by vyplnil dosavadní proluku a uzavřel opticky Resselovo náměstí.Autor: PAVEL DOSOUDIL s přispěním Davida Půlpána
Reagovat na tento příspěvek
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska Administrátor 21.02.2005 16:23
 
Hledáme sponzora sekce Psí útulek Administrátor 21.02.2005 16:06
Dobrý den, hledáme sponzora naší sekce Psí útulek: http://www.chrudim.info/utulek/

Myslíme si, že je to celkem zajímavý projekt a bylo by škoda aby zapadl uplně prachem.

Náklady: - benzin na trasu Chrudim - Podlíšťany a zpět (3Kč/km) - 60Kč/h (cesta + sbírání údajů + uložení do databáze) - aktualizace cca jednou za měsíc Jako protislužbu nabizíme stálou reklamní upoutávku v této sekci po dobu sponzoringu.

Díky, Admin
Reagovat na tento příspěvek
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska Michal Konvalina 21.02.2005 08:59
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska Michal Konvalina 21.02.2005 08:58
Sice je to pro Pardubicky kraj, ale mozna se ti to bude hodit.

http://www.pardubickykraj.cz/externi/ozpz/kop/text/

http://www.pardubickykraj.cz/externi/ozpz/kop/text/analyza.pdf ...3.1.7. Zvláště chráněná území, památné stromy ...3.1.9. Zvláště chráněné druhy rostlin a živočichů, záchranná centra, záchranné programy

http://www.uzemniplany.cz/vuc_pk_koncept

http://www.uzemniplany.cz/vuc_pk_koncept/text/pz_b41d.htm ...pudni typy
Reagovat na tento příspěvek
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska anonym 21.02.2005 08:35
Taky se optej p. Bárty, vedoucího CHKO Železný hory. Má přehled o celým okrese Chrudim. A možná, že by ti jenom stačilo otevřít školní zeměpisnej atlas ČR. Jsou tam krásný mapy složení půd...
Reagovat na tento příspěvek
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska Mexiko 21.02.2005 08:16
Zkus ochránce (ČSOP) - sídlí naproti Komerční bance v Široké ulici.
Reagovat na tento příspěvek
 
Biosféra a zemědělství Chrudimska Ivima 20.02.2005 21:29
Zdravím! Mohl by mi někdo zdělit, jaké druhy a typy půd se nanachází na Chrudimsku a jaká jsou na Chrudimsku chráněná území,rostliny,zvířata? Potřebuji to do školy. Děkuji
Reagovat na tento příspěvek
 
Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Max 18.02.2005 08:51
Roli nových stránek jsem vůbec nepochopil. Jedny oficiální (městské) už tu máme - které nestojí vůbec za nic a případnému turistovi pranic neřeknou. Je to jako ve smyslu "staré stránky v novém kabátě" nebo jak? Myslím, že jsou 100% lepší než současné (stejně budu věrný www.chrudim.cz), i když ty


Reagovat na tento příspěvek
 
Maturita u policie? Marta 18.02.2005 07:03
Článek je dobrý a vystížný,člověk bez patřičného vzdělání nemá co dělat ve vedoucích funkcích.Mám , ale takový dojem, že se jsem četla někde článek v novinách, že i něco podobného je možné v Chrudimi.Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz Mexiko 18.02.2005 00:15
To chce klid a čas, je možné, že se toho v této pětiletce dočkáme. A třeba to bude dřív než obchvat města. Věřím, že kritiků vzhledu, přístupnosti a validity www stránek se určitě také objeví dostatek.
Reagovat na tento příspěvek
 
Oficiální stránky města Chrudimě - chrudim-city.cz shot 17.02.2005 19:24
Perfektní, dá se z toho udělat určitý obrázek, jen tam zatím chybí ono zhodnocení. Ale pevně věřím, že se najde někdo, kdo dokáže vyhodnotit úroveň a kvalitu. A že budeme na těchto stránkách seznámeni s oficiálním hodnocením.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66  65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.