Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Jak se množí úředníci MIREK 09.03.2005 11:20
ANO.JE POTŘEBA ZVEŘEJNIT JMENOVITÝ SEZNAM TĚCH,CO BYLI V TĚCH OKRESNÍCH,KRAJSKÝCH,ÚSTŘEDNÍCH VÝBORECH.
CO MĚLI NA KRKU ŠÁTKY, NEŽ JE VYMĚNILI ZA RUDÉ PRŮKAZY.
A CO JSOU NA DŮLEŽITÝCH VEDOUCÍCH MÍSTECH NEJEN V CHRUDIMSKÝCH ÚŘADECH,ODKUD SE PROPRACOVALI NA GENIÁLNÍ PODNIKATELE.A PŘEDTÍM VŠEM TLOUKLI DO HLAVY KOMUNISTICKÁ HESLA.
TO BY SE NĚKTEŘÍ ASI HODNĚ DIVILI.
Reagovat na tento příspěvek
 
A znovu průmyslová zóna Administrátor 09.03.2005 10:21
iDnes.cz:

8.3.2005 Pardubický - strana 2 Investor přijde, věří starosta

Rozhovor

Chrudim - Zanedlouho uplyne už čtyři a půl roku od chvíle, kdy Chrudim koupila za areálem někdejší Transporty pozemky pro průmyslovou zónu. Do jejich nákupu a stavby sítí dalo město přes sto milionů korun. Přesto je zóna stále prázdná.
Proč to trvá tak dlouho? Zatím jediný vážný zájemce, italská firma Colorobbia, před rokem utekl z Chrudimi kvůli protestům obyvatel Markovic v sousedství zóny. Investory kromě této hrozby odrazuje především fakt, že do zóny nevede dobrá a přímá silnice.
Starosta Chrudimi Ladislav Libý věří, že investoři jednou přijdou. "Jsem stejný optimista jako na začátku," řekl Libý.


* Stále si ještě myslíte, že to bylo nejlepší rozhodnutí zastupitelstva v minulém období, jak jste vždy říkal?

Jsem o tom přesvědčen.

* Během jednání zastupitelstva se už objevila úvaha, že by se pozemky průmyslové zóny mohly rozdělit na desítky parcel a vyrostla by tam nová čtvrť rodinných domků. Nezačínáte toto řešení připravovat?

Je to nesmysl. Nic takového nemáme v plánu. Navíc si nedovedu představit, kdo by si stavěl rodinné domky v blízkosti fabriky se slévárnou. Jediným možným využitím těchto pozemků je průmyslová zóna. Věřím, že investor přijde.

* Kdy to podle vás bude?

Může to být kdykoliv. Nyní, za rok, za dva nebo za tři. Jsou to dobře uložené peníze a štěstí přeje připraveným. Kdybychom neměli zónu žádnou, tak je jisté, že investora nezískáme. S průmyslovou zónou naopak máme téměř stoprocentní naději, že dříve, nebo později k nám někdo přijde.

* Co pro to nyní děláte?

Klíčové je kvalitní dopravní napojení. Uvnitř Transporty chystáme vybudování komunikací, na což existuje program Czechinvestu. Připravujeme zároveň vnější napojení zóny, to musí být ale podle mého názoru silnice I. třídy, a tedy záležitost výstavby státu. Chceme, aby se v první etapě přednostně udělalo osm set metrů vedoucích od Transporty na silnici I/37 od Pardubic. Kdy to bude a kolik to bude stát, zatím nevíme.
Jak daleko jsou jednání s firmou Agroodbyt, která v zóně chtěla vyrábět bionaftu, a firmou Evona, jež tam chtěla přesunout svůj závod z centra Chrudimi? Kapitál, který za Agroodbytem stojí, váhá se vstupem do zóny, protože nejsou známy podmínky České republiky na podporu této výroby. Jednání s Evonou jsou také trochu na mrtvém bodě.

* Jednáte s dalšími investory?

Nerad o tom hovořím, pokud nejsou jednání tak daleko, aby je bylo možné zveřejnit. Se dvěma vážnými zájemci jednáme o zóně zvané sever, což jsou pozemky, které leží u silnice na Pardubice.
Doufám, že by tam letos mohlo vzniknout sto padesát až dvě stě nových pracovních míst.

Foto popis| ZÓNA JE DOBRÁ. Starosta Chrudimi Ladislav Libý považuje rozhodnutí města založit průmyslovou zónu za dobré rozhodnutí a věří, že jednou se v ní zájemci o podnikání objeví. O menší zóně zvané sever se již jedná, zatím ale starosta tají, o jaké firmy jde.

Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci shot 08.03.2005 22:23
Jo, hraju. Jen si prohlédni příspěvky na těchto stránkách.
Kolik jich vyjadřuje nesouhlas s tím, co se v Chrudimi děje.
Kdyby se jednalo pouze o nějaké hovadiny, ale většina z toho je o chování volených zástupců , které se podobá chování mocipánů z doby nedávno minulé, o podvodech, o přihrávání si do kapes.
Jeden z toho má chvílemi dojem, že vládne nějaká banda desperátů jak na divokém západě. A všichni mají plno řečí o prosperitě, jen zamlčují, že tím myslí pouze tu vlastní, mluví o mandátu získaném ve volbách, ale vlastní volební program už dávno zapomněli. Inu není se čemu divit, jeden zastupitel dolézal neustále o na OV KSČ, jiný, jak se proslýchá, si tam neustále podával přihlášku a oni ho nechtěli, další byl členem ÚV SSM, další mám pokračovat? Takže takové manýry v nich asi jsou. A na radnici? Politikaření, kamarádíčkování , chvíli jedem proti všem za chvíli zase všichni dohromady, protože se dá něco urvat.
Podrazy, zatajování, někomu se zpráva dá, ačkoliv ji dostat neměl, jiný, který měl, nedostane nic. A když si pak člověk otevře stránky novin, pustí televizi a slyší totéž jen v růžovém o vrcholných politicích? Tak mu nezbývá, než si jen tak hrát.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Mara 07.03.2005 17:08
Jsi fakt takovej a nebo to jen pracně hraješ ??? Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Administrátor 07.03.2005 10:54
lukas.nemec@chrudim2000.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Administrátor 07.03.2005 10:11
Moravskotřebovské noviny:

Článek o graffiti
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 07.03.2005 09:30
dobry den,

ano, ano. jsme predbezne domluveni na schuzce ve ctvrtek 17.3.
od 17.00 hodin v agore (stepankova 92, naproti pizzerii, prvni dum v podloubi bliz k siroke). vsichni, kdoz chcete k tomuto tematu cokoli rici, jste srdecne zvani a vitani.

velmi rada uvitam i pana mirka - nikoli kvuli tomu, abychom ho premlouvali, aby zmenil na graffiti nazor, ale kvuli tomu, aby na setkani mohl zaznit hlas i z druhe strany nazoroveho spektra - nuti to daleko vice k premysleni a vychytani vetsich i mensich much.

---

co se tyka protigraffiti nateru, tak opravdu existuje. je to cesky vynalez. myslim, ze ma uziti ponekud zuzene, a to pouze na hladke povrchy. v praze jsou temito natery osetreny napr.
interiery metra. obavam se, ze na omitky a jine porezni materialy nater prilis nefunguje. ale jista si nejsem.

---

pokusime zjistit, ktera mesta maji legaly a jak se jim osvedcily/neosvedcily. snad se nam to do schuzky podari...


hezky den.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Josef Jarkovský 07.03.2005 07:47
No ale to vážně není špatný nápad. V Plzni otevřeli vedle ZOO výstavku dinosaurů v životní velikosti, a řekl bych, že tam o turisty nemají nouzi. Co takhle místo jednoho "dinosaura" vybudovat přírodní galerii pro graffiti. Sem tam strom, sem tam živý plot, sem tam deska, lavičky, nějaké to občerstvení, dětské hřiště... Udělat tomu reklamu, pořádat soutěže, ankety návštěvníků, nepovedená díla přestříkat atd. Máme tu v Chrudimi loutkářské muzeum, což je něco výjimečného, láká to turisty do města, tak proč nemít ještě něco jiného, co by přitáhlo další. Nevím, jestli něco takového existuje (kromě N.Y.), ale myslím, že spousta lidí by se přijela podívat třeba na to, jak takové graffiti vzniká. Vidět sprejera při práci mě připadá zajímavé, i když to není umění, které by mě příliš oslovilo. Nějakých 30 ha přírodní galerie by určitě stačilo i pro "přespolní", občas by se mohla konat soutěž s mezinárodní účastí atd. Nápadů by se jistě našlo víc.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci shot 06.03.2005 22:26
Neboj, tebe nevyhodí, tací tam jsou potřeba. Zapálení pro správnou myšlenku, tvrdě prosazující linii, držící se hesla účel světí prostředky, tací se udrží dlouho. Minimálně tak dlouho dokud se nenaplní ono známé od K. H. Borovského „ nechoď Vašku s pány na led, pán se sklouzne a sedlák sobě nohu zláme“. A pozor, někteří páni se jsou již blízko kluziště.

Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 06.03.2005 07:06
Už jsme si s Alenou domluvili schůzku Ok? Předběžně to bude ve čtvrtek 17. března, budou tam i kluci sprejerští a může přijít každý, kdo má nějaký nápad. Já budu hájit stříkání na desky (NE na zdi), ale ještě je potřeba pořádně promyslet technické detaily, zas tak jednoduché to nebude. Jde hlavně o mechanickou odolnost a pevnost, odolnost vůči povětrnostním podmínkám, povrch desek by měl být takový, aby na něj barva snadno přilnula a nestékala (příliš hladká plocha by asi nebyla vhodná) a ještě musí být zachována snadná manipulovatelnost při převozu do galerie v N.Y... Úsměv Očekávám, že se schůzky účastní i pánové Čechlovský nebo Řezníček a vyjádří se, zda by město s takovým záměrem vůbec souhlasilo, případně se přímo stalo investorem výstavby veřejných graffiti ploch v Chrudimi, atd...
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci anonym 06.03.2005 03:26
shote, dohnal jsi mě svým bystrým čichem, a už nemám, kudy bych prchnul, tudíž...

přiznávám se
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi shot 05.03.2005 17:45
Jo, brňkáte si do noty pěkně. Co tedy pro to uděláte?
Reagovat na tento příspěvek
 
Balustráda shot 05.03.2005 17:42
Určitě, ale daleko zajímavější by bylo zveřejnit onu vyváženou a ze všech stran pro město Chrudim výhodnou smlouvu. Nebude pan starosta zase něco prodávat? Koupím radnici a ve vyvážené smlouvě pro město se zavážu, že tak asi za 10 let město zaplatím prvou splátku. A to bez jakýchkoliv podmínek při převodu vlastnictví, zástavy či podobně. Nebo, že by mi za stejných podmínek prodal p. starosta svůj dům?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci shot 05.03.2005 17:34
Leda,že by řekl pravdu. Za to, se na chrudimské radnici skutečně vyhazuje. Ale klídek, tiskový mluvčí má havaj, starosta už neví co by plácnul, aby to vypadalo rozumně, zkrátka je nutno nějakého neokoukaného profíka, který se bude umět vykecat z vyvážených smluv výhodných pro město. Starosta u toho už trošku zadrhává a koktá. No a taky někdo známý potřebuje zaměstnání, tak co. Jen aby to nakonec nebyl celý odbor, oni by ti původní vymahači nájmů asi taky neradi přišli o flek.
Ale už se těším na přiznání našich milovaných. To bude počteníčko.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Max 04.03.2005 17:31
...tak asi moc mluvil.

Pekny vikend vsem.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Lebduška Josef 04.03.2005 16:45
Opravdu? Tak to mi nějak uteklo. Ale asi před rokem jsem četl, tuším v zpravodaji MÚ, že tiskový mluvčí je. Nepletu-li se tak to snad byl nějaký p. Novotný. On tedy starý mluvčí dal výpověď?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 04.03.2005 14:46
... tentokrát jsme se s panem Lebduškou trefili na stejnou vlnu Ok? Podepisuji se pod to co napsal a ještě bych doplnil, že když budou jasná pravidla "na desky ANO / na zdi a fasády NE" sníží se riziko, že si někdo "splete" legál se nepovolenou plochu.
Deska je prostě něco jiného než zeď a asociace mezi deskou a fasádou je vzdálenější než mezi zdí a fasádou.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 04.03.2005 14:37
... ale nesmělo by pršet, než to stihnou vyfotit HAHAHA!


Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Brettt 04.03.2005 14:03
Napiste mi prosim nejaky kontakt na Vas(ohledne toho webu).
Diky b*
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lebduška Josef 04.03.2005 13:43
Ještě poznámka. Kdesi jsem četl, že exituje jakýsi napouštěcí nátěr na fasádu a výtvor sprejera se dá lehce smýt vodou. Pak by ubylo hodně problémů.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lebduška Josef 04.03.2005 13:40
V jednom ze svých příspěvků na těchto stránkách Shot psal o soše v PZ, která by lákala turisty. Já jsem četl, že v New Yorku vzniká jakési muzemu graffiti. Takže si myslím, že možná jednou to budou ceněná díla. Proč ne. Kupují se obrazy malované opicemi a podle mne některá díla Piccasa daleko od graffiti nejsou. Pan Roček má skvělý nápad. Nějaké plochy poskytnuté městem, graffiti se stává majetkem města a město vybraná díla uchová v nějakém depozitáři. A vydělá na tom, nebude mít poničené domy a jednou možná sbírku prodá za miliony. A mezi tím se může zviditelňovat výstavami a soutěžemi. Určitě by taková výstava přilákala více návštěvníků, než socha starosty. A možná by se našla i podpora z nějakých fondů. A možná je to celé nehorázná pitomost, nevím.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Administrátor 04.03.2005 12:15
Mimochodem .... jsou již nějaké konkrétní zkušenosti z ostatních měst nebo z ciziny ?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Administrátor 04.03.2005 12:13
Zdravím, věřím že graffiti jsou často velice nadaní v oblasti designu a barevných schémat.

Letos plánuji převod hlavních stránek do CSS, tj. určím pouze obsah a strukturu (případně rozvržení) stránek a vznikne tak prostor pro případné nadšence a dobrovolníky, kteří jednoduchými změnami ve stylu mohou kompletně změnit výsledný vzhled stránky.

Pokud by měl někdo zájem o seberealizaci tímto způsobem, budu velice rád.

Webdesign je něco co jsem nikdy moc neuměl a zřejmě ani nebudu Bohužel, škoda

Chápu ale, že ťukat do počítače není stejné jako držet v ruce sprej Ok? ... kdyby měl ale někdo zájem, dejte mi vědět.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 04.03.2005 09:39
Ještě abych se naučil číst... to předcozí je masiv, tohle je dřevotříska:

http://www.kronospan.cz/drevotriskove-desky.php

ale dělají max. 2,8 x 2 metry, stačilo by?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 04.03.2005 09:26
Tak jsem našel tohle Úsměv

http://www.kronospan.cz/lepene-velkoplosne-desky.php

Desky jsou dřevotřískové, největší možný rozměr je 5 x 2 metrů, jsou ekologičtější než plast a po řádném postříkání budou i vodě odolné :-}}
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi komik 03.03.2005 23:52
Hůůůůůůůůůůůů!! Stříkejte to na zeď kolem hřbitova.
Samozřejmě na tu vnější stěnu. Těm, co jsou už pod zemí, to bude šumafuk, protože jejich duše už dávno lítaj ve vesmíru. Akorát dávejte bacha, ať to nestříknete nějaký babičce do oka až půjde na hřbitov zalévat kytky.
Jinak zdar a sílu, některý grafáče u žel. zastávky TRA jsou podle mě lepší, než nějaký zhovadilosti v místní galerii za bratru 88 000,- Kč.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Datsu 03.03.2005 21:25
Chtěl bych podotknout, že právě ti spreyeři, co neumí malovat, nebo začínají, si myslí, že graffiti je o tom udělat co největší škodu. Znám spreyery, kteří tak začínali a teď se k takovým věcem staví negativně a jasně to odsuzují( je pravda, že pozdě Bycha honit) Tady se nabízí zkusit legalizováním vyhnout Chrudim poničení.
Jistě, již se tu drobné malůvky na fasádách objevily, ale věřte mi že to nic není proti Praze, Brnu, nebo sousedním Pardubicím.
Ta doba příjde, až v ospalém městečku začnou dnes 10letí objevovat a zkoušet životní styl, který je odrazem doby. S povolením ploch by samozřejmě mohla také souviset jakási osvěta například letáčků, informačních tabulí u leg. plochy, přednášek nejen pro mladé ať již ve školách či v občan.
sdruženích. Musíme si uvědomit že dnes mladé nezajímá Lidová škola, keramický kroužek či rybaření. Nechci hanit volnočasové aktivity,ale v dnešním světě, kdy kolikrát rodiče namají čas se věnovat dětem, natož zjišťovat jestli do kroužků chodí nebo někoho nešikanují, je v dnešním světě graffiti scela reálné.

Chceš malovat? Dobrá tak si na to vydělej!Běž na brigádu. Poznáš cenu peněz.Chceš bejt dobrej? Fajn, tak žádný cigára, pivko, žádný hulení. Cpi to jenom do toho malování. A pořádně zkus zmáknout prostor, volbu barev, stínování výraz, mít vlastní projev.Není to žádná sranda. Tady máš v městě volnou plochu, týden ti ten výtvor vydrží a pak si ho přemaluj znovu - pokud budeš mít peníze na barvy. Týden? Ano vyfotit, přemalovat a znovu. To nestihnu sehnat dost peněz! No tak dostane šanci někdo jinej. Nechceš bejt přece sobec a myslet jenom na sebe?
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Brettt 03.03.2005 19:58
Jen ještě takový dodatek:

Pane Mirku, chtěl sem se Vás zeptat, co vám konkrétně sprejeři udělali, co vám zničili.
Snažím se totiž pochopit vaší zanícenost vůči této subkultuře nebo jak říkáte k tomuto "vandalství".
Nehledejte v tom žádný podtext, výsměch či urážku,jen chci pochopit váš postoj a z čeho pramení.

Toť konec dodatku b*
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Brettt 03.03.2005 19:52
Jak jste mluvil o začarovaném kruhu, tak máte samozřejmě pravdu, ale s malováním na legálních plochách je to jak se "stavěním" ledových soch jak tu bylo řečeno. Každý se musí smířit s tím, že jednoho dne jeho dílo bude přestříkáno. Je to možno vidět na kterýchkoli jiných legálních plochách - kluci to pak řeší prostě jen tak, že si své dílo vyfotí a je pak k vidění např. na internetu a tím to končí. Pokud má takováto leg. plocha větší rozměry, pak zde(teď čerpám z toho co jsem viděl na legálně/nelegální ploše v Praze Na palmovce; je to plocha podél několika železničních tratí a jde o 4 plochy ve výšce 3-4 metry a délce kolem 150 metrů-zpočátku sem prý policisté jezdili ale po události kdy projíždějící vlak jednoho kluka srazil už to prý nehlídají)díla která jsou lepší(dle soudu těch dalších) zůstávají,protože ostatní mají vůči nim respekt. Ale abych neodbočoval od tématu našich ploch. Nevím jaká je všeobecná představa o tom kolik lidí v CR aktivně maluje ale moc jich zase není(věc druhá je ta,že otevření naláká i spoustu další, kteří toho časem nechají a nebo se zdokonalí a budou malovat dál).
Zpočátku ta úroveň také nebude až tak vysoká(tím nemyslím všechny a nechci se nikoho dotknout, vždy se najde někdo s přirozeným talentem či kdo už má nějaké zkušenosti) a zpočátku bych vymýšlení dalších ploch vůbec neřešil, to bych nechal až jak se to "vykristalizuje", ponechal bych jen nějaký časový interval, po který by dílo nemělo být přestříkáno a kdo by pak chtěl malovat tak by to přetřel a maloval to své.
K tomu nápadu s deskami: není to špatný nápad ale (teď nechci nikoho urážet ani podceňovat) zpočátku by nebylo moc co k vystavování, protože než se člověk naučí se sprejem pracovat tak to nějaký čas trvá.

S tím mě ale napadá, že by mohla být nějaká "startovací" akce, formou např. soutěže či jen prosté výstavy, ve skicování - tím myslím malování (fixy,...) na papír.

Tím co jsem tu napsal jsem nechtěl nikoho nijak moralizovat či poučovat jen dávám do placu svůj názor.
b*
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 03.03.2005 16:24
určitě se ozvu. přeju vám, ať vás choroba dlouho netrápí...
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Max 03.03.2005 14:55
Pane Ročku,

gratulace. Sqělý nápad. Bývají zde názory lidí, kteří mají provozní teplotu a vypadá to, jako by měli halucinace...
Asi nepřidám k diskusi nic nového když řeknu, že mi graffity všeobecně nevadí, pokud není zrovna na nějakým domě a tak.
Posouzení kvality jednotlivých výtvorů je asi vkusem každého z nás. Jen mám obavu, takové plochy, které tady zmiňujete, nesloužili pouze jako ´tréninková hřiště´ než vlítnou na fasády baráků... To je zase asi o úrovni (nikoliv technické) každého graffiťáka. Někde jsem dokonce četl, že kvalita sprejera je hodnocena podle toho, oč významější je stavba, kterou postříkali. To není moc košer.
Zbývá jen doufat, že takový u nás nejsou.

Servus

Max


Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 03.03.2005 14:02
Já jsem pro, jen teď ležím s horečkou 39.6, tak až nejdříve v příštím týdnu. Dejte vědět na číslo 724 00 77 22 Dík
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 03.03.2005 13:53
no pěkně, pánové :) určitě vaše nápady stojí za pouvažování. co kdybych svolala schůzku s klukama a pozvali jsme vás na ni? více hlav více vymyslí... :)
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 03.03.2005 13:37
opravuji: ne "dekou", ale deskou HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 03.03.2005 13:29
Teď jsem se nechal strhnout. Šel bych v té myšlence ještě dál.
Každý jistě zná vývěsní plochy, kde jsou programy kin, atd. Co kdyby se po městě (myslím tím v jeho moderních částech, ne v historickém centru) rozestavěly v hojném počtu obdobné konstrukce umožňující snadno demontovat plastovou desku (běžně se takové desky používají pro reklamní účely a jsou velmi levné) formátu, řekněme 3 x 5 metrů, kterou by si mohli vyznavači graffiti libovolně posprejovat. Průběžně by se "hotové" desky mohli vyměňovat systémem soutěže. Graffiťáci by si z vlastních řad určili rozhodčí komisi, která by hodnotila úroveň provedení, myšlenku, atd. autorů a povedené práce by zůstávaly, méně zdařilé by byly nahrazeny novou čistou dekou...
Takhle by se postupně zvedala úroveň všech "výstavních ploch" ve městě, zdokonalovala zručnost sprejerů a nikomu by to neškodilo Úsměv Jen fakt bacha na ty plyny, při dlouhodobé práci zdraví neprospívající Bohužel, škoda

Halóóó Aleno, co Vy na to ???
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 03.03.2005 12:43
... bláznivé myšlenky bývají někdy geniální Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Hledáme sponzora sekce Psí útulek Administrátor 03.03.2005 09:27
Hm, zajímavé že když jsem p. Kumperovi nabízel prezentaci pejsků z jeho útulku na našem serveru (zdarma a ani pro ně nevyplývali žádné povinnosti) tak neměl absolutní zájem.

Celkem zajímavé zdůvodnění .... příliš moc lidí by se mohlo dozvědět o jejich útulku a začít mu tam přívážet nechtěné pejsky Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Hledáme sponzora sekce Psí útulek Administrátor 03.03.2005 09:11
Noviny Chrudimska - 3.3.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050303000010.html

Psí útulek c Heřmanově Městci Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Lebduška Josef 03.03.2005 08:43
Je by mne zajímalo, co se tedy ušetří a posílí, kde bude vidět zlepšená práce. Navrhoval bych aby město z ušetřených peněz a předpokládám, že tyto opatření povedou k úsporám, město zaplatilo některému z lékárníků držení noční pohotovosti, nejlépe lékárně v nemocnici.

Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lebduška Josef 03.03.2005 08:35
Můj příspěvek nebyl míněn tak, že každý šedivý kus postříkáme sprejem. Pokoušel jsem se tím říci, že je nutno něco dělat s těmi poflakujícími se teenegery. A dát jim nějaký prostor na seberealitaci v jejich prostředí, v jejich partě a před jejich vrstevníky. Nejedná se přeci jen o sprejery. Jen tak si vybijí svůj temperament legálním a neškodným způsobem. Nevím, jak jinak ty teenegery zaujmout, než jít za nimi na ulici. A skutečně některé z jejich výtvorů mají (podle mého soudu) něco do sebe. A že nepřetrvají? V Krkonoších a jinde se staví sněhové a ledové sochy a každý autor počítá s tím, že se jedná o rychle pomíjivý výtvor. Vždyť i v případě sprejerů by určitě šlo zařídit postupné přemalovávání legálních ploch.
Jinak mne úvaha p. Ročka přivedla na jednu bláznivou myšlenku.
Určitě se dají sprejové výtvory vytvářet na desky. V Chrudimi máme nevyužitý klášter. Byla by zajímavá stálá exposice takovýchto výtvorů: Jen jak přesvědčit sprejery a kde sehnat podporu.
Jinak odsuzuji sprejování fasád, značek a pod.,zejména když se jedná o to posprejovat cos dá a kam se dosáhne. To je pouhý vandalizmus.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 03.03.2005 06:55
Dost bylo legrace, teď chvilku vážně. Zásadní problém, jak již jsem výše naznačil, je v tom, že to celé nemá perspektivu. Co budete dělat, až postříkáte (samozřejmě SE SOUHLASEM MAJITELE, bavíme se o legálech) všechny ty šedivé zídky, zdi, podchody, nadchody, podjezdy, nadjezdy a mosty? Přijde mi dosti demotivující, kdybych musel své zdařilé výtvory pravidelně přetírat a začínat od nuly. Pokuď byste to neudělali, logicky skončíte na nelegálech. Také byste zabrali prostor pro „sebevyjádření“ dalším generacím, a to by bylo sobecké, ne? Prostě začarovaný kruh. Možná by bylo jednodušší zaměřit svoji tvořivost jiným směrem? Dobrých architektů, designérů či grafiků není nikdy dost. Na umění může mít každý jedinec jiný názor, který je ovlivněn především mírou osobního vkusu a prostředím (kultuře) ve kterém se nachází. Graffiti mají to specifikum, že jsou veřejné, působí každodenně na emoce a vnímání lidí. Osobně preferuji neagresivní styly malování - obrazy umístěné v galeriích (má to tu výhodu, že poselství obrazu přežije pro příští generace) a v rámech (obraz vypadá jako obraz a ne jako flek) a mohu si vybrat zda se budu dívat na pozitivní nebo depresivní dílo. To v případě graffiti nemohu.
Navíc těch depresivních je bohužel většina. Ne příliš pozitivně na mě působí i sprejery používaný slovník a související hip-hopový hudební styl. Graffiti mají hlubší kořeny - jsou reakcí na současnou zkomerciolizovanou a zdemoralizovanou společnost, jsou výkřikem. To je však už na jinou, rozsáhlejší, diskuzi. Pouze naznačím, že každý může začít sám u sebe, změnou žebříčku hodnot, povýšením vlastní svobody nad hodnotu peněz a vedením svých dětí k témuž...

Šedá sama o sobě vyjadřuje hmotu (kámen) a v kontrastu s rozkvetlými květinami, vzrostlými zelenými stromy či blankytně modrou oblohou je krásná. Závěrem je třeba příznivcům stříkání říct, že spreje obsahují řadu škodlivých karcinogenních látek (freony podílející se na vzniku ozónových děr jsou už zakázány) a rozhodně bych chtěl umřít příjemnějším způsobem, než na rakovinu. Takže…

Ať Vám stříká ! Úsměv


Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi MIREK 03.03.2005 05:12
TAK AŽ VÁM TA TALENTOVANÁ MLÁDEŽ POSTŘÍKÁ FASÁDU,MŮŽEME POKRAČOVAT V DISKUSI.
PŘEJI KRÁSNÝ DEN.
M.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Lebduška Josef 02.03.2005 20:45
Souhlasím s příspěvkem p. Ročka. Oni děti ani ti zastydlí puberťáci opravdu nezlobí, jen na sebe upozorňují a je to v tom věku normální. Ovšem nedokážeme-li, tedy naše společnost jejich aktivity usměrnit, pak lehce mohou přerůst někam jinam. A proto si myslím, že město by mělo především přispívat na aktivity, které jsou široce přístupné mládeži města a třeba i okolí a zahrnou především ony problémové skupiny.
Osobně myslím, že některé tyto malby mají ducha a nejsou špatné, dokonce se mezi nimi naleznou i výborná díla. Rád se podívám na místo, kde původně byla nevzhledná šedivá plocha a nyní ja na ní nějaké takovéto dílo. Podotýkám, nikdy jsem to nezkoušel.
A proto znovu opakuji: jsem pro nalézt možnosti jak legálně těmto lidem umožnit tvořit. Jen mám obavy, aby to nepodnítilo také činnost těch co pouze něco posprejují.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Jan Roček 02.03.2005 19:58
Tohle beru. Možná v našem městě chybí širší výběr a propagace volnočasových aktivit pro mládež. Přimlouval bych se za více hudebních kroužků, technických kroužků, programovacích kroužků, modelářských kroužků, sběratelských kroužků, hasičských kroužků, mysliveckých kroužků, šachových kroužků a dalších sportovních kroužků a klubů... Jen by to chtělo více takových nadšenců, odborníků ve svém oboru a fundovaných pedagogů jako jste Vy Úsměv

Hezké dny.
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Brettt 02.03.2005 19:53
Docela by me zajimalo pane MIRKU jestli si po sobe taky ctete co jste sem vubec napsal.
Jen tak pro informaci, system kdy jen to jedno bylo spravne a vse ostatni co se nelibilo se zavrhovalo a trestalo to uz tu bylo?? Aspon takto mi ty vase "CHYTRE A DUCHAPLNE PRISPEVKY" pripadaji.
Nerikam, ze kdyz je ta demokracie tak si kazdy muze malovat kde chce,ale dle meho soudu demokracie v tomto smeru spociva v tom dat teto skupine nejakou dalsi alternativu. Ti kdo ji nezvoli se budou muset holt dale skryvat a cekat az je jedne temne noci nekdo chyti. K tem zdem: proc by se mely nejake stavet?? vzdyt jich je nevyuzitych po meste dost.
A diskutovat tu je urcite o cem,ale spis by me zajimalo jestli opravdu chcete diskutovat.
Jen jeste mohl by mi nekdo objasnit co je ci co neni kulturni?? to je prece subjektivni nazor
Reagovat na tento příspěvek
 
legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 02.03.2005 17:29
dobrý den,

děkuji vám za vaše názory. mám radost z těch kladných a podporujících, ale i respekt k názorům opačným.

s některými kontroverzními body, které fenomén graffiti také zahrnuje, mám problém: neschvaluji ničení majetku kohokoli.
neschvaluji sprejování a tagování na historických budovách - to považuji za čirou zhovadilost.

k tomu, abych část této subkultury jako streetworkerka podporovala, mě vedl jeden prostý důvod: součástí mé práce je - mimo jiné - podporovat tvořivost v "mé" cílové skupině, což jsou děti, mládež a mladí dospělí ve věku 12-26 let. jejich společným znakem je to, že tráví větší část svého volného času na ulici, a to buď z důvodu nudy či životního scénáře s ulicí spojeného - patří k nějaké subkultuře.

v každé subkultuře, kam graffiti scéna bezesporu také patří, se dá nalézt několik jevů, které jsou ohrožující, ale též chování tvořivé, a tudíž hodné pozornosti a podpory.

domnívám se, že u graffiťáků tuto tvořivou část představují jejich ambice zdokonalovat se v malování - stát se součástí streetartu. a to je právě ta linie, kterou u nich budu ráda podporovat.

chci zdůraznit, že namalování jednoho velkého obrazu, které můžete vidět třeba na transportě, vyjde graffiťáka řádově na tisíce korun. kdyby to tito lidé se svým zájmem nemysleli vážně, takové peníze by do malování nikdy neinvestovali. a třeba by je prolili hrdlem anebo prohnali žílou.

ne každý graffiťák je vandal. a ne každý potřebuje k malování adrenalin. někteří chtějí mít klid na práci, a toho se jim s policií v zádech opravdu nedostává.

legální zdi na graffiti nezamezí tomu, aby někteří lidé nepokračovali v tagování po historických budovách - je to dáno jejich povahou. a s tím žádná streetworkerka na světě nic neudělá. legální zeď nabízí možnost lidem, kteří nemají potřebu být kriminalizováni za svůj koníček (anebo spíš životní styl). legály nic nespasí, ale dají šanci. a to je všechno, oč nám jde.

---

nejsem žádná holka sprejerská - ráda se budu angažovat i ve prospěch jiných, ale podobně tvořivých jedinců či skupin. a je mi srdečně jedno, zda-li se jedná o sprejery, skinheads, skejťáky,... důležité pro mě je, že chtějí něco dělat, nikoli jenom sedět na zadku a žehrat nad těžkým životem.

---

ještě jednou vám děkuji za vaše názory. kdybyste měli zájem o další informace, jak se vyvíjí situace kolem vzniku legálů, napište na adresu streeti@post.cz anebo zavolejte na číslo 731 412 053 - ráda vám je poskytnu.

hezké dny přeju.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Josef Jarkovský 02.03.2005 06:44
Nechápu, proč se "banda" neschopných právníků z oddělení pohledávek nepropustí. Evidentně nebyli schopni vykonávat řádně svou práci a tak je musí NAHRADIT soukromá firma. Nebo si někdo myslí, že v jiném oddělení budou pracovat lépe? Já ne.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci shot 01.03.2005 23:29
Toť se ví, že musí. Kdo má veřejnosti pořád vysvětlovat, proč nejsou peníze na to či ono, proč není možno udržovat chodníky, hřiště apod., když pro vybrané sportovce a vybrané kluby je peněz vždy dost. A když už může město nějaké peníze získat, tak p.
starosta zajistí vyváženou a výhodnou smlouvu o prodeji, takže město zase nemá nic.
Na taková vysvětlení musí být profík každým coulem. A také se musí řádně zaplatit, za nějakých 15 tis. měsíčně to nikdo dělat nebude. Konečně je jasné, na co se přeorientuje odbor vymáhačů nájmů.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Administrátor 01.03.2005 14:50
Ještě z Noviny Chrudimska - 25.2.2005

http://www.novinychrudimska.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050225000015.html

Vymůže nová firma peníze z neplatičů v Revoluční? Pro celý text článku klikněte na odkaz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se množí úředníci Administrátor 01.03.2005 14:40
Doplním článkem z iDnesiDnesiDnes - rubrika Pardubický region28.2.2005 Pardubický - strana 2 Firma si posvítí na neplatiče

Chrudim Chrudimští radní přišli s dalším nápadem, jak se pokusit řešit problémy v městských domech pod nádražím, kde vzniká romská čtvrť. Správu všech městských bytů, ale i právo vymáhat dlužné nájemné předají od prvního března společnosti CZ Stavební holding z Pardubic.
Město si od toho slibuje, že soukromá firma zavede v domech a jejich okolích větší pořádek a dokáže více postihnout neplatiče.
"Samozřejmě to není samospasitelné řešení, ale je to soukromá firma, není z Chrudimi, a tak si myslíme, že bude moci razantněji postupovat při vymáhání pohledávek. Budou na tom zainteresováni finančně, mají na to komerční právníky a dostatečné zázemí," uvedl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
Až dosud se o správu bytů starala soukromá firma bývalého městského úředníka. Ta ale nikdy neměla právo vymáhat dlužné nájemné. Vzhled čtvrti vysokých domů z první republiky obklopujících Revoluční ulici se k lepšímu příliš nezměnil.
Díky smlouvě s pardubickou soukromou firmou zároveň zmizí na městě jeden odbor. "V podstatě se dá říct, že odbor pro vymáhání pohledávek města ztratí opodstatnění, protože 95 procent pohledávek je spojeno s bytovým fondem. Neznamená to ale, že propustíme právníky, kteří tam pracují," uvedl starosta Libý.

GHETTO. Vzhled chrudimské čtvrti u nádraží, kde bydlí většinou Romové, je neutěšený a nelepší se. Radnice proto předala správu do rukou firmy z Pardubic, která se pokusí o domy starat a od neplatičů vymoci nájemné.

Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67  66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.