Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
O nás, bez nás Georgina 20.03.2005 22:25
Tak jsem si schválně dala tu práci a po mnoha peripetiích (nikdo z mých známých tyto seriózní noviny totiž nečte...) jsem si sehnala inkriminovaný článek. V celém článku jsou dvě citace - jedna p.Řezníčka, druhá p.Čechlovského. Obě citace jsou psány kurzívou a jsou v uvozovkách. Věta, o které píšete, není ani v uvozovkách, ani psaná kurzívou, tak mi tedy vysvětlete, proč jste ji vložil(a) do úst p.Čechlovského...?!?! Stejně tak to mohl říct i p.Řezníček nebo úplně někdo jiný, anebo to taky mohlo být řečeno úplně jinak... Milý pane/milá paní, na vlastní kůži jsem zažila, jak Noviny Chrudimska dokážou vyřčené věty totálně překopat podle svého, jen aby se to dobře četlo...

...být p.Čechlovským, dám si tu práci, zjistím si, co jste zač a dám vám na zobák...
Reagovat na tento příspěvek

hyper a super shot 20.03.2005 21:44
Ani tak dlouho co oni vynikající politici na chrudimské radnice tvrdili svým občanům, kteří byli proti výstavbě Penymarketu,že nemohou výstavbě zabránit a že investor si vybírá, kde bude stavět. Ona ta pravda vyplývá jako olej na vodu.
Mohli tomu zabránit a mohli mu nabídnout jiné místo. Stačilo pouze nesouhlasit s prodejem městského pozemku a Penymarket by neměl parkoviště, příjezd z ulice Obce Ležáků a musel by jít jinam. Tak jak to bylo doopravdy?

O nás, bez nás shot 20.03.2005 21:37
Opravdu vím hodně, takže tě jako manažéra nechci, protože Zelený Raul byl oběšen v Manile, ale to místo není zcela jisté, vypadlo mi z paměti. Jistě uznáš, že oběšenec jako volební manažer, no nevím. Ale s potěšením kvituji, že víš co je slovník a jak ho umíš užívat. Jaký to byl? Rusko –český? Já bych to hledala spíše v pravidlech českého pravopisu. Jinak co se týče toho zdroje, proč ne Noviny Chrudimska? Tam lžou? Nebo to tam ti pánové neprezentovali a onen ron si to vymyslil? Když už nemohu napadnout pravdivost údaje, tak napadnu zdroj, že ano? Bohužel pro p. Čechlovského to tam tak skutečně stojí napsáno a pan. Čechlovský s panem Řezníčkem prezentovali v tomto článku postoj Městské rady města Chrudim. Znovu musím tvrdit, že ono spojení O-S-O takovýmto postojem dělá ze svých voličů nesvéprávné hlupáky. Takže proč je příště volit?

hyper a super MIREK 20.03.2005 13:50
JE TO OPRAVDU K SMÍCHU,KDYŽ ČLOVĚK VIDÍ JAK PODNIKATELÉ JEZDÍ DO MAKRA,GLOBUSU ATD.NAKUPOVAT,ABY TO ZBOŽÍ OBRATEM PRODALI TŘEBA NA ROZHLEDNĚ.
SAMOZŘEJMĚ S PATŘIČNOU PŘIRÁŽKOU.TENHLE VEKSL LZE ZARAZIT POUZE TEHDY,AŽ BUDE V CHRUDIMI STÁT GLOBUS.
A TŘEBA V PRŮMYSLOVÉ ZONĚ NEBO V JINÉ ZONĚ.
ALE V CHRUDIMI.
PŘEJI KRÁSNÉ NAKUPOVÁNÍ V CHRUDIMSKÉM GLOBUSU.

O nás, bez nás zelený raul 20.03.2005 12:56
joj, shote, tys mi to zase nandal! a zas más pravdu, clovece, díval jsem se do slovníku, fakt se prijmení píse s velkým písmenem, a dokonce i krestní jméno, no, to cumím, co ty, chlape, vsechno nevís! ale, shote, citace: Článek v Novinách Chrudimska jasně ukázal myšlení našich představitelů.
Hmmm, myslím, zes to chytil za ten nejsprávnejsí konec, s tím musím souhlasit i já. noviny chrudimska pasovat do role interpreta radnicních myslenek - tak to je nápad opravdu hodný zeleného raula! a vubec, uz ten geniální krok, vztít si noviny chrudimska jako informacní zdroj... Shote, jsi fakt dobrej. a vázne me mrzí, ze mne nechces na tu svou volební kampan. tak já se zase stáhnu za ker a zase budu jen pozorovat.
a ty, shote, zatím cti noviny chrudimska. vsechno, co tam písou, tak je tak. psali to prece v novinách...

O nás, bez nás shot 20.03.2005 12:15
Je mi jedno, kdo bude v čele radnice, jestli to bude p, Libý, nebo Zelený Raul. Pro mne je důležité co pro tohle město dělá. A p.
Libému toho lze vyčíst hodně. Stačí si otevřít tyto stránky, podívat se několik let zpět a popřemýšlet, kdo měl pravdu. Ať se jedná o slavnou PZ, ekologické znečistění spodních vod, různé uskutečněné či připravované prodeje, Palučiny, letiště aj. Co vlastně vláda těchto představitelů městu přinesla – myslím tím to, co by bez nich nebylo, co oni přinesli městu. Toho mnoho není.
Spíše opak. Vycházím-li např. z tvrzení p. Trávníčka na těchto stránkách, které je podpořeno i novinovými zprávami, mohlo město Chrudim požádat o dotaci na opravu historického centra, ani neprojevilo snahu. Místo toho, aby tito pánové projevili nějakou snahu najít nové zdroje a možnosti rozvoje města, vybíjejí svoji aktivitu v vnitroradničních půtkách, politikaření. Nové zdroje vidí pouze v prodeji městského majetku. Je to krátkozraké a městu to nic nepřináší a bohužel p.
Čechlovský jim v tom začíná vydatně sekundovat. Místo toho aby o majetek města řádně pečovali a rozmnožovali jej, tak jej ztenčují. Článek v Novinách Chrudimska jasně ukázal myšlení našich představitelů. My jediní jsme ti nechytřejší, nejpovolanější a vy ostatní nám do toho nekecejte a z jiných vyjádření vyplývá jejich stanovisko: kdo nesouhlasí ten je náš protivník. To jasně dokumentuje směr jejich myšlení. Nás, občany tohoto města, potřebují pouze k tomu, abychom je zvolili a pak abychom z našich společných peněz – peněz města Chrudimi, financovali jejich politické hrátky. A takové představitele já opravdu, ale opravdu nechci. No a budu-li shánět nějakého ředitele volební kampaně, tak si vyberu takového, který alespoň ví, že příjmení se píše s velkým písmenem na začátku. Nemáš tudíž u mne šanci, ale zkus to jinde.

hyper a super Benq 20.03.2005 07:41
Oprava : Hypernova nikdy žádnou úroveň v Chrudimi neměla --- nejhorší supermarket v ČR co znám (a to nejen podle mě), už aby vedle ní stál Kauf. No a k Rozhledně ..... jsou tam plochy o které za zajímaly jak Penny, Lidl a další menší prodejci, ale nikomu to tam nevychází ekonomicky a tak se nezbyde chtě nechtě smířit s tím, že obchoďáky budou prostě okolo nemocnice +- 1 km. Je tam totiž obrovská spádová oblast směrem od Vysočiny oproti minimu lidí co by přijeli od Prahy ... Pokud nepochopíte tohle základní, nemá cenu se dále bavit o zbožných přáních.
PS: ledaže ???? by to město zadotovalo a doplácelo ....
HAHAHAHAH Úsměv

hyper a super myš 19.03.2005 11:15
Buldogu,nehleďte na názory protikladné vašim,já s vámi souhlasím.Na to,že v oblasti Rozhledny má být průmyslová zóna je to tam zanedbaná vesnice a ne všichni a kdykoliv mohou zajet nakoupit vozem, navíc nejširší sortiment má pouze Hypernova,která poslední měsíce skutečně ztrácí úroveň.

O nás, bez nás Benq 19.03.2005 08:07
Podle mě jsi : cca 170 cm (možná jen 165), hubenj(70kg), černovlasej (mírně vlnité vlasy) mladá pán okolo 30 ti. COOOO ???

O nás, bez nás zelený raul 18.03.2005 22:33
Tak, shote, schválne, kdopak jsi? Typuju te na bejvalýho poslícka na radnici, kterýho vyhodili, protoze tam kradl sponky a náplne do propisek! Ze ti vadili pánové libý a reznícek, na to jsme si uz zvykli, ale ze ti prestal vonet i honza cechlovský, tak to ses, shote, vytáhl. Uz se tesím na komunální volby, za koho budes kandidovat? Rozumís vsemu, takze nejspís sám za sebe. jsem z tebe tak nadsený, ze se ti nabízím udelat pro tebe (zadarmo) volební kampan. Tu prdel si teda nenechám ujít!

O nás, bez nás shot 18.03.2005 21:24
Bohužel. To by pak všichni věděli kdo jsem a to zatím nechci. Ale informace mám, za chrudimsku veřejnost jste tam byl Vy a p.
Lebduška

O nás, bez nás shot 18.03.2005 21:20
Tak se jdi podívat na pardubickou PZ, jak je daleko od nejbližších obytných domů. Tam se dá protestovat snad jedině proti výstavbě atomové elektrárny. Jinak máš pravdu v tom, že ona italská firma tady ani nic stavět nechtěla a petice byla k ničemu. To, že chrudimští radní se dílem nechali napálit a dílem projevili nebetyčnou hloupost, když schvalovali PZ v místě, kde vůbec nic takového nemělo vzniknout o tom není debaty. A že toho není dost a vrší jednu hloupost za druhou je také pravda.
Rozprodávání majetku města jako prodej katastru, výkup pozemků za vyšší ceny než za jaké je prodává, to vše způsobuje chudnutí města. Důsledky jejich jednání se projeví až po letech a bude to jen a jen zásluhou současných radních v čele s onou trojkombinací O-S-O. Protože má-li město prosperovat musí být bohaté. Snad jediné rozumné co se rýsuje, je avizované napojení PZ. A i to je vlastně vyvolané hloupostí, protože původnímu plánovanému napojení od depa přes Rozhlednu stojí v cestě soukromé domy. Jaké to vůbec předkládá příslušný odbor podklady pro jednání zastupitelů? Proto musí být vše tajné? A jak vede starosta město, když ani v takovýchto věcech neumí udělat pořádek? Mám dojem že hlupáky z nás a i z některých radních dělá současné vedení města.

O nás, bez nás Pepin 18.03.2005 19:08
Jen hlupák se svěřuje se svými obchodními a akvizičními záměry, vyjma případů kdy se vhodné vypouštění informací stává prospěšným k úspešnému završení plánované transakce. Myslím, že město je dostatečně poučeno z halasného oznamování příchodu investora - firmy Colorobia. Nakonec z toho nebylo nic, protože prohlášení předběhla realitu. A úluhu lidí, kteří protestovali proti stavbě bych nepřeceňoval. Problém byl spíš v tom, že investor ještě sám neměl zcela jasno. To dokládá i fakt, že tato firma se do stavby nepustila nikde jinde v ČR, ani v Polsku o které ještě uvažovala. Když se podívám třeba do Pardubic, je vidět zcela odlišný přístup. Město informuje občany až v době, kdy je dohoda jasná.
Tím se nedává prostor zájmovým skupinám k tomu, aby potencionální zájemce vyplašily. Jak jinak si vysvětlit stavbu továrny Ronalu, který opustil Hradec Králové kvůli problematické výrobě a v Pardubicích se usadil ? Je to o schopnosti radních - docílit svých plánů a tím realizovat rozvoj svých měst.

O nás, bez nás Jan Roček 18.03.2005 17:52
Myslím, že určitá obezřetnost při prvních kontaktech a jednáních s potencionálními investory je na místě, o investory je nouze a jiná města mají také volné PZ kam by investory rády nalákaly... Ovšem pokuď je investor již rozhodnut pro určitou lokalitu, jsem pro maximální a zejména včasné (!) informování veřejnosti. Občané by pak měli sami, ve svém vlastním zájmu, dění sledovat a nebát se projevit své názory. Zastupitelé by měli k těmto názorům minimálně přihlédnout a názor většinový pak prosazovat. Ovšem realita je taková, že lidé se o věci veřejné absolutně nezajímají a pak jsou mnohdy překvapeni, co se za jejich humny děje. Ale to už bývá pozdě cokoliv změnit či ovlivnit...

Jen pro zajímavost, včera byla veřejná a v médiích dopředu inzerovaná schůzka v Agoře o legálních plochách pro graffiti v Chrudimi. Přišli tam všeho všudy dva lidi... Bohužel, škoda

O nás, bez nás shot 18.03.2005 16:32
Jestliže nějaký soukromý subjekt kupuje něco za své peníze, tak do toho nikomu nic není. Ovšem jen do doby, než kupuje něco od státu, města, obce. To by mělo být transparentní a veřejné a ne jako Grosův byt. Ve světě je běžné, že se akvizice a expanze firem ohlašují dopředu, i při té kolínské PZ se vědělo o konsorciu automobilek a to vybíralo nejen kolínskou PZ. Doporučuji se jet podívat do oné kolínské PZ, jak je daleko od jakýchkoliv obydlí a když se vykupovala, tak se vykupovala pro účely PZ a ne na pěstování zeleniny.

O nás, bez nás shot 18.03.2005 16:24
Myslím, že by bylo nejlépe, kdyby admin tento článek otiskl.
Noviny Chrudimska č. 65 str. 13 článek "Chrudimští radní vymysleli novou cestu k průmyslové zóně", autor ron. Z článku vyplývá, že p. Řezníček spolu s p. Čechlovským vysvětlovali novou trasu a zároveň je zde věta: „Vedení města se už nehodlá o jednání s potenciálními zájemci hned z počátku svěřovat veřejnosti ….“ Protože článek je koncipován jako zpravodajství z jednání Rady města a p. Čechlovský to buď musel říci, nebo alespoň nepopřít. A protože to je závěr Rady města a p.
Čechlovský je v radě, je to i jeho názor, neboť nevystoupil s tím, že nesouhlasí.
Zřejmě naši radní potřebují chrudimskou veřejnost pouze u volebních uren, aby je zvolila. Poté jakákoliv demokracie mizí a chrudimská veřejnost zvoleným radním vlastně překáží.
Tak proč Vás příště volit pánové, když zřejmě svými voliči pohrdáte. Rada města Chrudim: Ing. Ladislav Libý ODS Mgr. Petr Řezníček SNK-sdružení nezávislých Bc. Jan Čechlovský ODS Další členové ODS: Eduard Beránek, Mgr. Pavel Kobetič, Petr Vojtěchovský SNK-sdružení nezávislých MUDr. Miloš Broďák, Chrudimská volba: Luboš Jelínek KDU– ČSL, US – DEU: Bc. Miloslav Macela

O nás, bez nás Benq 18.03.2005 16:22
Podle mě na tom není do určité fáze nic špatného cokoliv o tom tajit (tím myslím než to jde na schválení do zastupitelstva), bva naopak je to naprosto normální jak ve státním, tak v soukromém sektoru. Nebo mi snad chceš Shote tvrdit, že jsi vědel o tom že Oskara kupuje Vodafone , nebo jsi veděl kde a jak se vykupovali pozemky pro CPA (Kolín), atd. atd. . Je to naopak nutnost to tajit, protže všichni zúčasnění to tak chtějí (především ten kdo chce investovat). Tímhle chci říci že je to normální, ale nechci řící že se pak nemá jít v pravou odbu ven s touto informací a pak si mohou všichni lk tomu říkat co uznají za vhodné, aby zaznělo.

O nás, bez nás Jan Čechlovský 18.03.2005 13:53
Prosil bych Shota, aby mi v článku ukázal, kde jsem řekl, že budeme jednání držet v tajnosti. V souvislosti s PZ jsem s novináři hovořil výhradně o přeložce mezi silnicemi I/17 a I/37 a významem této přeložky pro odtažení nákladní dopravy mimo městy. Žádnou podobnou věc, z níž mě viní Shot, jsme neřekl.

hyper a super Administrátor 18.03.2005 11:16

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

18.3.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim nechce market, vyhlásila stavební uzávěru

Chrudim Chrudimští radní dostali strach, že v areálu ČSAD Bus Chrudim vedle Penny Marketu vznikne nový supermarket, který zkomplikuje dopravu v centru. Rozhodli se proto k mimořádnému kroku: vyhlásili v této lokalitě stavební uzávěru. Podle platného územního plánu by totiž vzniku dalšího obchodního centra nic nebránilo.
„Mluví se o možnosti nástupu dravých hypermarketů, které jdou přes mrtvoly. Hledáme způsoby, jak zabránit tomu, aby nám tu něco živelně nevyrostlo v místě, kde jsou domy a bytová zástavba, a dramaticky nezhoršilo dopravní situaci ve městě.
Je to řešení do doby, než přijmeme nový územní plán, který to ošetří,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jan Čechlovský.
Radní se doslechli, že ČSAD Bus chystá prodej svých pozemků s tím, že autobusy společnosti Connex by se přesunuly jinam a nahradilo je nové obchodní středisko. Město tam však chce čtvrť bytových a rodinných domů. Stavební uzávěra, kterou radní vyhlásili až do roku 2009, nezmění nic na tom, že v areálu parkují autobusy, novou výstavbu ale znemožní.
Pokračování na str. C1

Chrudim brání stavbě marketu Pokračování ze str. C1 „Je to výjimečná věc, ale zákon to připouští. Je možné se proti tomu odvolat k nám a pak na krajský úřad,“ uvedl vedoucí odboru výstavby Městského úřadu v Chrudimi Vladimír Bálek.
Čechlovský tvrdí, že se město pokoušelo s ČSAD Bus dohodnout, ale bezvýsledně. „Dostalo se nám od ČSAD Bus odpovědi, že platný územní plán toto řešení umožňuje,“ uvedl Čechlovský.
Je pravděpodobné, že ČSAD Bus Chrudim se bude snažit stavební uzávěru zrušit. „Ředitel Jiří Böhm je v zahraničí a nepřeje si být rušen, nikdo jiný se k tomu vyjádřit nemůže,“ uvedl vedoucí pracovník společnosti ČSAD Bus Chrudim, který ale odmítl uvést své jméno.
Pro společnost Connex, která ve východních Čechách zajišťuje autobusovou dopravu a v areálu ČSAD Bus sídlí, se nic nemění.
Pouze kdyby společnost ČSAD Bus Chrudim pozemky prodala, musela by se stěhovat. „Do budoucna budeme reagovat na vzniklou situaci,“ uvedl generální ředitel společnosti Connex Východní Čechy Petr Seidner.
Radní doufají, že ČSAD Bus své pozemky časem prodá, nikoliv ale obchodnímu řetězci, ale developerům, kteří tam postaví rodinné a bytové domy i prostory pro malé obchody. „Mohlo by to tak dopadnout,“ řekl místostarosta Chrudimi Petr Řezníček.

Autor: (dp)

hyper a super shot 18.03.2005 10:10
Tak místo ČSAD nebude supermarket. Radnice chce v těchto místech vybudovat rodinné domky. Bohulibý záměr. Nevím, kdo si bude stavět rodinný domek na kontaminované zemině a proč by vedle Penymarketu nemohl stát jiný obchoďák. Jak je to dlouho co nám zástupci města tvrdili, že proti výstavbě supermarketů nic nemohou dělat? A ejhle, najednou to jde! Takže se vkrádá myšlenka. Nebude to náhodou tím, že se jedná o ryze soukromý pozemek a nikdo tudíž nemůže nic dostat do kapsy?

O nás, bez nás shot 18.03.2005 10:08
Pan Čechlovský, místostarosta Chrudimi se v dnešních Novinách Chrudimska vyjadřuje, že město bude držet v tajnosti veškeré jednání s případnými investory hodlajícími vstoupit do chrudimské PZ. Pan Čechlovský žije zřejmě v duchu doby zcela jiné, než která je nyní. Doby, kdy se vše zamlčovalo, občanům se dávaly pouze ty informace, které uznalo nějaké grémium za vhodné, jsou snad již minulostí. V demokratické společnosti je pravidlem, že informace o tom , co kde má stát a jaké to bude mít dopady, jsou veřejné. A demokracie spočívá v tom, že volení zástupci hájí zájmy svých občanů a ne svoje. Ačkoliv je p. Čechlovský členem ODS, z jeho vyjádření vane duch jiné strany z padesátých let.
„My, víme nejlépe co občané potřebují, jak to udělat a vy občané nám do toho nekecejte.“ Má-li Chrudim jít cestou prosperity je nutno celý spolek těch tří králů a jejich nohsledů z radnice vyhodit a nahradit je jinými, schopnějšími a demokraticky smýšlejícími lidmi.

hyper a super anonym 18.03.2005 08:43
Opravdu, nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Stokrát denně si říkám, že nemá cenu reagovat na takovéhle nesmysly, ale vždycky mě podobné příspěvky tak rozčílí, že mi to nedá.

Buldogu, promiň, že jsem tak rozpálenej, ale já z tebe opravdu nemůžu.

Sám na Rozhledně bydlím (á - dal jsem nápovědu špehounům a shotům, kteří mě chtějí jako proradničního kolaboranta identifikovat?) a s tvým názorem se absolutně nemůžu ztotožnit.

Dva důvody, jeden osobní, druhý univerzálně logický:

1) Krcálky jak za krále klacka mně absolutně nevadí, sám do nich chodím a jsem nadmíru spokojenej. A když chci nakoupit ne rohlíky a mlíko ke snídani, ale pořádnej nákup, zajedu si do hypernovy nebo jinam. A to, že je přes celý město, to mi přijde v roce 2005, kdy všichni pořád někde jezdíme celý dny autem, jako nehorázný, dokonce absurdní argument.

2) Proboha, kde žiješ? V dobách "občanské vybavenosti" 80.
let? Ty si vážně myslíš, že město rozhoduje o tom, kde budou ty a ty firmy stát? Nic mu do toho není, obchoďáky si soukromníci stavěj, kde se jim zlíbí, pokud tam je volnej pozemek bez stavební uzávěry a vlastník jim ho prodá. A zaplať Pánbůh, že do toho městu nic není. Město by mělo mít úplně jiný starosti, než kraviny typu, jestli pojedou "občané" do krámu deset minut přes celý město nebo jenom pět minut, protože to budou mít někde za rohem (třeba na té Rozhledně, jak říkáš). Nemyslíš?

Uááááhhhh

hyper a super Benq 18.03.2005 08:04
Navrhuji, aby se Buldog stal pro Chrudim expertem a jediným poradcem pro dislokaci H+S marketů, jen se obávám, že bude bez provize, protože každej řetězec chce mít spádovou oblast co největší a z toho důvodu tam co je Buldogovo zbožné přání nebude stavět podle mého nikdo. .-)

hyper a super buldog 17.03.2005 18:01
Což takhle kdyby se naši zastupitelé trochu porozhlédli nad rozmístěním různých hyper a super? Například lokalita "Na rozhledně" je úplně odtržena od veškerého obchodního dění ve městě. Místní obyvatelé, pokud nechtějí cestovat přes celé město, jsou nuceni nakupovat v "krcálku" z dob Krále Klacka, nebo v dřevěném stánku. Blízká průmyslová zóna, kterou nám naši zastupitelé zřídili, bude rovněž bez obchodní obslužnosti? Výpadovka na Čáslav je téměř ideální místo pro vybudování nějakého "hyper a super". Nemalé množství nově postavených rodinných domů mezi Chrudimí a Markovicemi by zajisté dokázalo vytvořit zajímavé tržby ???

hyper a super shot 16.03.2005 21:28
Zase jedna z vyvážených a výhodných smluv pro město. Nevím proč má město tolik úředníků, když mnozí z nich se zřejmě v ničem nevyznají, nebo nemají čas, zájem či co. Tak ať odejdou, když to neumí, nebo nechtějí dělat. Kdyby šlo o jejich zahrádku nebo dvorek, to by panečku byla jiná. Ale tady jde přece jen o kus městského pozemku. Co to proboha bylo za dokumentaci, že nebylo k poznání co kde bude stát? Jak se na základě takovéto dokumentace mohlo město k něčemu zavázat? Jak mohlo být vydáno stavební povolení? Město přeci bylo účastníkem řízení.
Inu zřejmě v té době byly na radnici jiné starosti. Kdo s kým a proti komu, na koho a za co podat trestní oznámení, koho z rady vyhodit, koho do ní kooptovat, jak se dostat k lizu z tantiém v podnicích v nichž má město účast.
Jak vlastně náš pan starosta řídí radnici, když dopouští takovéto zhovadilosti?

hyper a super Administrátor 16.03.2005 11:37
Noviny Chrudimska - 16.3.2005

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050316000004.html

Architekt města a investor marketu v názorovém střetu! Spoustu emocí vyvolala před časem výstavba Penny marketu v Chrudimi. Potom se situace zklidnila, obchod je otevřen a nyní přišel čas na vyrovnání účtů. To ale není tak jednoduché.

Pro celý text článku klikněte na odkaz.

legální plochy pro graffiti v Chrudimi Alena Vosáhlová 15.03.2005 09:00
dovoluji si vas jeste jednou pozvat na schuzku k tematu vzniku/nevzniku legalnich ploch pro graffiti v chrudimi.

schuzka probehne tento ctvrtek, tzn. 17.3.2005, od 17.00 hodin v prostorach agory (stepankova 92).

svoji ucast potvrdili dva navrhovatele vzniku legalu z rad kluku, radka pochobradska - preventistka kriminality a hana komarkova - pracovnice z odboru investic, ktera obhospodaruje cast mestke zelene v chrudimi.

tesim se na setkani :)

UŽ JE TO TADY Mexiko 14.03.2005 21:50
Já osobně bych to nedával do souvislosti s probíhajícími diskusemi ohledně zřízení ploch pro sprejery. S podobnými excesy se bylo možné potkávat i v minulosti. Tady mohlo jít třeba i o nějaké vyřizování účtů a ten dotyčný třeba nemusel být "sprejer". Jednomu známému takhle likvidovali Avii-Furgona, počínaje od ukradených ventilků až po posprejované přední sklo.

K tomuto názoru mně totiž vede i to, že jsem dneska našel pod gumama mého Tranzita nachystané hřebíky. Sice gumy tu nepropíchlo, ale tý kurvě aby mráz prdel roztrhal a kuna vejce vypila!!!!!!

Humory v našich krajích shot 14.03.2005 21:21
Znám lepší humor.
Ekologická havárie jíž bylo možno předejít, odkup pozemků pro průmyslovou zónu na kterém město prodělalo málem i boty, prodej katastru za vyvážených a výhodných podmínek (ovšem jak a pro koho), příprava prodeje pozemků na Skřivánku na které město prodělá, provádění přípojek do prům. zóny – krásná černá díra, která se nyní pro velký úspěch opakuje u pozemků za depem, připravovaný prodej VAKu na kterém prodělají všichni… . Že to není moc humorné? Ale je, to je ten pravý humor pro onu partu ovládající radnici, tomu se někteří aktéři smějí a budou smát i po letech. Bohužel na úkor ostatních. A o patro výš? Jeden křičí chyťte zloděje a sám má ruku až po loket v cizí kapse, další mu vydatně sekunduje jen proto aby na něj neprasklo to, co cvrlikají vrabci na střeše. Ostatní dělají křoví a doufají, že na ně nic nepraskne. Kdyby se u nás řezaly ruce za krádeže jako v Saudské Arábii, měli bychom parlament plný těžce zdravotně postižených. A i v Chrudimi by se uživil vrátný, který by těm bezrukým otevíral dveře na radnici.

Taneční petr 14.03.2005 21:14
Chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte kdy se přihlašuje do tanečních.Děkuji.

POZOR ŮCHYL muzikant 14.03.2005 17:17
Díky za bleskovou odpověď(příspěvek).ani jsem nedoufal,že se vůbec někdo najde.Možná by bylo dobré skontaktovat Vás s onou mojí napadenou známou abyste se buď shodly na tom, že je to tentýž úchyl a dělo se s tím něco dál nebo to vyloučily.Jenom nevím,jak to provézt,protože z pochopitelných důvodů ji nebudu jmenovat,ani o tom ,že jsem toto sepsal neví.Zkuste něco vymyslet,jak to udělat-třeba SMS?Odstěhovala jste se daleko?

UŽ JE TO TADY MIREK 14.03.2005 17:10
NOVINY CHRUDIMSKA Noviny Chrudimska - 12.3.2005

Text článku odstraněn administrátorem serveru.
TAK DÁL VESELE HLASUJTE

Humory v našich krajích Blix 14.03.2005 07:38
Jsem dnes z těch "líných", takže čerpám jen z textu zdejší diskuze, ale druhá varianta bude správně - vhodněji volit slova (pokud opravdu takto řekl a nezkomolily to media). Chápu tak, že se zaokrouhlilo-zvýšilo JEDNOTLIVÉ jízdné na padesátihaléře, čehož výsledkem v součtu měsíční žákovské jízdenky může být ta inkriminovaná dvacka. Taky to tak být nemusí, ale možnost tady je...
S pozdravem Blix Úsměv

Muž jde do vězení za diskusi na webu shot 13.03.2005 11:08
Ach jo. Pro jistotu si již balím kartáček na zuby, teplé prádlo a očkovací průkaz. Dějí se to věci. Hrozně se mi líbila myšlenka filmu Larry Fint versus lid. Myslím si, že by jej měl shlédnout každý soudce a 1x měsíčně by měl 100x opsat větu: "ačkoliv bytostně nesouhlasím s tím co říkáte, budu dělat vše pro to, abyste to mohl říkat". To není můj výmysl, je to jen interpretace výroku jednoho známého politika. To, že na radnici něco zavání je zcela jisté. A chcípající kobyla nejvíc kope.

POZOR ŮCHYL majiixx 13.03.2005 10:04
Hezký den, myslím, že vím o čem mluvíte...já sama jsem bydlela na sídlišti Dr. Peška a s ,,úchylem ,,jsem se potýkala nejméně rok.
Bydleli jsme v přízemí a jeho noční a časné ranní návštěvy na balkoně bytu byly téměř pravidelné, mohla bych vám vyprávět kolik bezesných nocí jsme si prožili. Ukradené spodní prádlo, vyházené květináče, dobývání se do bytu skrz balkonové dveře, zburcovaní sousedé, několikrát přivolávaná Městská policie, oznámení na Policii ČR....I když mohu říct, že především MP byla na místě i během několika minut(telefon neustále u postele a číslo 156 jsem vytáčela okamžitě) nepodařilo se nám ho nikdy zadržet. Nepomohlo ani bezpečnostní zařízení-alarm na balkoně, ani ho neodradil ostnatý drát natažený přes celé zábradlí. Odstěhovali jsme se a máme od úchyla klid, ale jak jsem si přečetla příspěvek, tak vidím, že situace se nezměnila a na sídlišti si pobíhá a veselí se dál...

POZOR ŮCHYL muzikant 12.03.2005 15:42
Určeno všem obyvatelům sídliště Víta Nejedlého,okolí a vlastně i nejen celé Chrudimě.Včera t.j. 11.3. 2005 cca 16hod.byla jedna moje známá atakována neznámým úchylem na rohu u garáží Bohuslava Martinů a V. Nejedlého.Okamžitě volala celá vyděšená na 156 a tam ji bylo sděleno,že než přijedou stejně uteče.Mám 12-ti letou dceru a proto k tomuto nemůžu v žádném případě lhostejný.Popis:175 výška, knírek,střední postavy,samozřejmě černé brýle.V tom zděšení mi toho nebyla známá schopna popsat víc.Nemá někdo z Vás další zkušenost?Buďte ostražítí a vnímaví.Díky

legální plochy pro graffiti v Chrudimi Brettt 12.03.2005 15:00
Napad je to opravdu zajimavy jen nevim jestli by do toho nekdo sel.

Humory v našich krajích Mexiko 11.03.2005 21:08
Tak koukám na jeden z odkazů na této stránce a článek, respektive jedna věta mne skutečně rozesmála na hodně dlouho. Ten dotyčný mluvka by si měl zopakovat matematiku základní školy nebo vhodněji volit slova.

A ten článek naleznete na

iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

A pokud jste líní tam hledat, tak inkriminovaná věta zní: Ceny jízdného zůstanou na stejné úrovni jako loni. Pouze u některých pásem měsíčních žákovských jízdenek se vlivem zaokrouhlení na padesátihaléře zvýší cena o dvacet korun,“ uvedl obchodní ředitel společnosti Jindřich Poláček.

Muž jde do vězení za diskusi na webu Lebduška Josef 11.03.2005 15:44
Ale pokrok je i tady. Za Hitlera se za takové věci střílelo, za Stalina zavíralo na doživotí s poznámkou návrat nežádoucí, dnes je to pouze pár měsíců s plným zaopatřením. Mám takový pocit, dle některých rozsudků, že je menším prohřeškem někoho zabít.

Muž jde do vězení za diskusi na webu divokej bill 11.03.2005 13:46
Podle mě ze všech nejvíc zaspal soudce a to tak o 15 let. A taky pochopitelně legislativa, ale soudce toho chlápka zavírat nemusel. Pokud máme svobodu slova, tak by se ani za urážky nemělo zavírat. Postiženým nic nebrání soudit se v občanském sporu.
Docela jsem včera přivítal, že alespoň vrchní soud má rozum a osvobodil pana Zítka

Muž jde do vězení za diskusi na webu Max 11.03.2005 11:32
Tebe neberem´. Ty vypadáš jako proradniční typ Úsměv Nezasloužíš si to !!! Ok?

Muž jde do vězení za diskusi na webu MIREK 11.03.2005 10:17
TO JE IDEÁLNÍ PŘÍKLAD,JAK "NĚKOMU" NAHNAT STRACH.
JSOU TO METODY, KTERÉ POUŽÍVALI A POUŽÍVAJÍ KOMUNISTI.
PŘEJI HEZKÝ SVOBODNÝ DEN.

Muž jde do vězení za diskusi na webu anonym 11.03.2005 09:43
já bych tam chtěl taky... béééé... na pankrác... béééé

Balustráda Lebduška Josef 10.03.2005 13:57
Udělá-li p. Kušta to co plánuje bude to jenom dobře. Že to nebude dělat jen pro krásné oči je nabíledni. P. Kušta je úspěšný podnikatel a zcela jistě si umí vše dobře spočítat. Neodsuzuji prodej budov bývalého katastrálního úřadu a neznám podmínky prodeje. Ovšem z informací, které se různě dají získat a nejsou nijak ověřené, mám skutečně dojem, že smlouva pro město moc výhodná není.
Souhlasím s panem Trávníčkem v tom, že město má mít majetek, který vynáší.Má-li město plnit svou funkci, musí samozřejmě mít majetk, kerý nic nevynáší (chodníky, kanalizace ulice ap.), ale i majetek přinášející peníze do pokladny (a to zejména byty, podíly v prosperujících podnicích jako teplárny, elektrárny, lesy), Jinak město chudne. Z toho pohledu a umocněného informací o možnosti čerpání podpor, tento prodej nebyl moc velkým přínosem pro Chrudim, spíše naopak. A z toho pohledu nemohu jako občan města souhlasit s prodejem. Město Chrudimi se v poslední době převážně zbavuje či chystá zbavit majetku přinášejícího do městské pokladny peníze a ponechává si majetek, který nic nevynáší a naopak, který ročně spolyká miliony. A jsou-li pravdivé zprávy o podmínkách prodeje, pak město na tomto prodeji mnoho nevydělá. A bude jen opět chudší.
A protože je zřejmě vše již uzavřeno, přeji p. Kuštovi i Chrudimi, aby záměr s bývylým katasrrálním úřadem vyšel tak, jak proběhly zprávy v tisku.

Muž jde do vězení za diskusi na webu Lebduška Josef 10.03.2005 13:28
To snad ne, pokud někdo kritizuje něčí výsledky a kritizuje je slušně, nikoho neuráží, nepodloženě neosočuje, pak má zcela jistě právo vyjádřit svůj názor. Neznám jak a proč onen muž kritizoval, ovšem na druhou stranu, pokud jen sprostě urážel a "argumenty" si cucal z prstu, prováděl pornografické fotomontáže, pak lze pochopit reakci dotčeného úředníka.
Takže nevím, v Chrudimi již proběhly žaloby a trestní oznámení za podstatně menší pitomosti, bude soud zavalen žalobami z webu? Snad nás admin bude informovat. Jen si myslím,že by pak v jednom sporu by mohla být strana žalované a v sporu jiném stranou žalující a opačně .
Jinak, pokud je ten rozsudek skutečně jen za pouhou kritiku, pak jej považuji za špatný.
Jenom mne tak napadá, dostal jsem e-mailem spoutu obrázků rodiny Grosových. Pokud pan Gros podá žalobu tak snad každý druhý vlastník e-mailové sdresy půjde sedět.

Muž jde do vězení za diskusi na webu Max 10.03.2005 13:04
Taaaaaaaaaaak, a teď se kromě anonyma a Mary sejdeme všichni na Pankráci...

To je Kocourkov, jeeeeeeeeeemine

Servus

Max

Muž jde do vězení za diskusi na webu Mexiko 10.03.2005 10:34
no to jsem si to zase vymňoukal - nejdřív napíšu bez komentáře a pak to zkomentuju - chtělo by to pomaleji psát a rychleji myslet.

Muž jde do vězení za diskusi na webu Mexiko 10.03.2005 10:31
Bez komentáře, názor ať si každý udělá sám.

http://lidovky.centrum.cz/domov/clanek.phtml?id=336491

Podle mne je to volovina a skutečně v tomto státě legislativa i policejní složky výrazně zaostávají za vývojem techniky - hlavně v oblasti počítačové kriminality.

Balustráda Jaroslav Trávníček 10.03.2005 10:14
Schválené smlouvy měli zastupitelé k dispozici ve svých materiálech. I další materiály si může veřejnost na zastupitelstvu vyžádat k přečtení. Jen na ta zastupitelstva chodit!

Jelikož o mém názoru na prodej "katastru", které jsme vyjadřoval na posledním zasedání, předkládám vám je k diskusi.
Vydržte a věnujte tomu chvilku.

Jednou z nejdůležitějších povinností města je starat se o svůj majetek a ne se majetku zbavovat. A to zvláště tehdy, kdy je objekt na lukrativním místě, přináší a nadále může přinášet do městského rozpočtu nemalé finanční zdroje. Na posledním jednání zastupitelstva byl odsouhlasen prodej dominantní městské budovy na chrudimském náměstí, té budovy, kde sídlil dříve katastrální úřad. V jakém stavu je tento dům dnes, to se stalo jen proto, že se do něj z nájmů zpět nic nedávalo.

Když se stěhoval katastrální úřad do své nové budovy, nechal jsem vypracovat návrh na jeho rekonstrukci. V přízemí zůstávalo komerční využití, v dalších patrech se uvažovalo o bytech. Investorem by bývalo bylo město, projekt by byl financován převážně z dotace MMR, případně SFRB, a tudíž by město stál minimálně. Návrh ve vedení města neprošel. Už asi tenkrát se mohl chystat jiný záměr, který by umožnil soukromému podnikateli uskutečnit podobný projekt. Investice vložené do stavby se podnikateli musí vrátit, a pochopitelně ještě se ziskem. Ptám se, kdo tedy si bude především moci v objektu pronajmout prostory. Budou to firmy nebo občané, na kterých by mělo mít město zájem a které by město upřednostňovalo? Jinak se domnívám se, že město má svůj majetek stejně dobře spravovat jako soukromník a ještě mu zůstanou výhody využívat majetku podle potřeb.

A jaké smlouvy ke koupi „katastru“ zastupitelé schválili? Ve smlouvách opět nejsou záruky. Kupující může obratem objekt nebo jeho část prodat komukoliv. Chybí předkupní právo města.
Podle důvodové zprávy předložené zastupitelům tuto podmínku kupující neakceptoval. Dále inflační doložka je nedostatečná, zvlášť uvědomíme-li si už v době splátek jistou existenci EURA.

Teď počítejme. Dnes je schopné jen přízemí „katastru“ přinést nějakých 200 tisíc ročně. Po prodeji město tento příjem ztratí, sice získá od roku 2009 po 600 tisících ročně, rozdíl je již jen 400 tisíc, a tedy i výsledná skutečná cena objektu je za 20 let splátek o 4 miliony nižší. K pozemkům připomínám, že jich je asi 2000 m2, jaká je jenom hodnota pozemku na náměstí, když zainvestované pozemky na okraji města si investor cení přes 1000 Kč/metr2? Prodej „katastru“ není ani vrabec v hrsti, to je vrabeček na střeše.

Ještě bych chtěl upozornit, že Chrudim má, bude-li připravena, možnost čerpat značné dotace Evropské unie v letech 2007-2013.
Už dnešního opatření 2.3 „Regenerace a revitalizace vybraných měst“ se dnes chopilo se záměrem podobným našemu dvacet českých a moravských měst, každé s žádostí o 30 až 120 mil. Kč. A tak by mohla Chrudim v dalším období z evropských peněz například opravit Filištínskou ulici, přebudovat „katastr“, dobudovat proluky, opravit kostel Sv. Josefa i klášter s okolím a za určitých podmínek třeba i hlavní chrám. Záleží, jak by kvalitním projektem dokázala obhájit význam své investice.

Co bude následovat ve výprodeji chrudimského městského majetku? Nechystá se snad už prodej budovy nové radnice - opět na náměstí - po přestěhování „zbytku radnice“ do bývalého Okresního úřadu? Stěhování už bylo v tisku avizováno.

Jak se množí úředníci Lebduška Josef 09.03.2005 14:11
Něco na tom je. Jako normální člověk, bych hrozně rád svěřil a ve volbách svěřuji, správu věcí veřejných někomu o kom předpokládám, že ji bude vykonávat dobře. Ne možná nejlépe, ale slušně. A o tom zda je správa věcí veřejných vykonávána slušně mám poslední dobou dost velké pochyby.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68  67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.