Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Trisha 30.04.2005 13:11
Kdyz se chcou PU spojit muzou s HK. Taky chce zvysit svuj rozpocet. Slucovat se jen kvuli kackam je totalni blbost.
Mozna, fakt mozna by se nad sloucenim dalo uvazovat pokud...
Chrudim + PU = CHrudim a HC Moeller Pardubice (to jediny je na PU skvely) = HC Moeller Chrudim :o) => takze asi nee.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Trisha 30.04.2005 13:06
Chrudim + Pardubice NIKDY! Cr je krasny mesto,tak proc ho hyzdit Pardubicema. PU - to je jedna velka placka, nic zajimavyho, na CR nema. Kdyby to tak nebylo,tak na otazku Proc zijete v PU by nejvic lidi asi neodpovidalo: protoze nemam jinou moznost (viz.
www.mesto-pardubice.cz).
Reagovat na tento příspěvek
 
Klaus v Chrudimi Fox 30.04.2005 09:10
Pro Tebe by asi bylo nejlepší kdyby přijel Grebeníček nebo Gross viď.Je zajímavé,že Klaus štve akorát zamindrákovaný průměráky a nýmandy.Tak ahoj.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? MsG 30.04.2005 00:23
Ano, opravdu to vypada ze zde diskutuje jen par lidi, ale ja ani nevim co na to rict. Kdyz bych mel okomentovat stranky, tak ty stavajici (www.chrudim-city.cz) stoji za starou backoru, a ty budouci (www.muchrudim.cz) - co nejedou - blokovany pristup IP adresam, tak teda lepsi (uz mi dokonce ve FF fungovalo menu), ale mel bych nekolik pripominek - jak uz jsem jednou psal. Takze smele pokracujte v rozhorcene diskuzy na vsehochutemoznou, puvodne nazvanou "Dvoji stranky mesta".
Reagovat na tento příspěvek
 
Beran vs. Beranek Deratizér 30.04.2005 00:04
Vidlák jseš akorát tak Ty. O té železnici se rozhodovalo v předminulém století a tu industriální novinku odmítla řada měst na zamýšlené trase, např. Čáslav, Vysoké Mýto, Litomyšl atd. Prostě byla úplně jiná doba a proto Tvé komentáře jen svědčí o Tvém buranství.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? divokej bill 29.04.2005 19:04
Teda čumim. Já lžu, admin mojí lež potvrdí a tím uvede věci na pravou míru... To že jsi v pokročilém stadiu schizofrenie doplněné dalšími duševními chorobami je zřejmé po přečtení libovolného tvého příspěvku. Logický veletoč takového kalibru jsem si ale dovedl představit zatím jen u Standy Grose
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? colombo 29.04.2005 16:14
Je mnoho záhad na politickém a podnikatelském nebi Chrudimi.
Jednou z nich je koupě pozemků pro PZ, rušení letiště, prodej budovy katastrálního úřadu za podivných podmínek, jinou opět zatajovaný i avízovaný prodej nemocnice v Chrudimi. Jinak to ovšem vypadá podíváme-li se blíže kdo za těmito aktivitami stojí. Stmelovacím článkem na politickém nebi je p. starosta Libý, na podnikatelském úspěšný podnikatel p. Kušta. Jim vydatně napomáhají a vezou se s nimi další. Jmenovat můžeme třeba dva, vyšetřovatel p. Kušta – ne, není to shoda jmen a ředitel státní VZP p. Culek (bývalý úspěšný policista na poli boje s vnitřním nepřítelem).
A je zajímavé, že podnikatel p. Kušta, prodává městu – starostovi p. Libému (který se ve věci velmi angažuje) za podivných okolností předražené pozemky pro PZ. Peníze „vydělané“ prodejem protečou agenturou Máša a skončí na soukromých účtech. Čích asi? Veškeré trestní oznámení vyšetřuje vyšetřovatel p. Kušta. Mohlo se tedy něco vyšetřit? Také veškeré další trestní oznámení podaná na p. starostu Libého vyšetřuje stejný vyšetřovatel p. Kušta. Lze se divit, že dodnes nikdo nebyl vyslechnut? Poté se prodává budova katastrálního úřadu. Světe div se, kupuje ji opět podnikatel p. Kušta a za velice výhodných podmínek. Aby nedošlo k nějakému „pochybení nebo opomenutí“ ze strany města, zapomene se několika zastupitelům zasedajícím ve výběrové komisi poslat pozvánka na zasedání.
Smlouva se navrhne taková, že město své peníze dostane asi za 20 let.
Zřejmě za tyto a podobně „vydělané“ peníze se připravuje prodej Chrudimské nemocnice. Protože je to přeci jenom větší sousto, je nutno opět vydělat. Jak? Jednoduše, prodejem městských pozemků na Skřivánku (opět velmi podivný návrh prodeje), zrušením letiště a jeho následným rozprodejem. A kdo, že je onen zájemce o koupi nemocnice? Přeci p. starosta Libý společně s p.
Beránkem a p. Culkem. Nyní p. starosta hodlá kandidovat jako poslanec do parlamentu.
Nutně to potřebuje, neboť neví, kdy se mu imunita bude hodit
Reagovat na tento příspěvek
 
Klaus v Chrudimi garnier 29.04.2005 12:46
Cítím se hluboce uražen připravovanou návštěvou pana Klause na květnových oslavách v našem městě.Těžko se mi chápe, že je zván člověk, který je ve funkci i díky komunistům a který prezentuje svoje soukromé extremistické a nacionalistické názory nejen na Evropskou unii, jako většinové v naší zemi.Patrně o něj už opravdu nikde nestojí, tak se nechává využít i místními snaživci.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE anonym 29.04.2005 00:56
Mno, nebylo by špatné... určitě by se nějaký v zákoně stanovený způsob našel... abychom přece mohli začít ekonomicky a tím i demograficky expandovat a pohlcovat Pardubky... podmínkou je, že předtím musíme... odloučit, osamostatnit, vyloučit, vystrnadit... od Chrudimě... Markovice.. Jo, Markovice!!!

A hned bych v PZ postavil továrnu jak bejk! Už by do toho totiž Markovicím nic nebylo. Posunul bych kvůli tomu třeba i katastrální hranice. Fabrika jako kráva hned za Lebduškovým barákem... hned za plotem. Už ji vidím... Tý jo, to by bylo božííí!!! Dodržel bych na chlup ten metr a půl, co je tuším v ňákým zákoně. A musela by mít hodně komínů, na ministerstvu bych určitě vylobboval ňákou výjimku z emisí. Špatná by nebyla taková spalovna. Tý jo! Maj jí dělat v Opatovicích, tam se to lidem z Čeperky ňák nelíbí, tak což takhle se jim nabídnout a vykouřit z Markovic všechny ty, co to myslej s lidma dobře, nebo jak to tehdá říkali... Nejdřív si přece musíme zamést doma. Před vlastním prahem. Jak se to kurva říká... jó, už vím, stabilizovat situaci, přece. Jéminkote.

Pochopitelně na oplátku by se musela Čeperka připojit k Chrudimi. Vzali bychom aspoň pak ten útok na Pardubice pěkně z obou stran... Byly by bez šance. A Stříteskýho bych pak udělal vedoucím odboru regionálního rozvoje...

Klidně se hlásím do služby. Ja bolšoj voluntír!!! Seženu si pár pochybnejch lejster a vezmu to v Markovicích pěkně barák od baráku, zvonek od zvonku, budu lidičkám vysvětlovat, že to s nima myslím dobře a že je radnice škrtí na investicích a že teda je jako potřeba se vod Chrudimě voddělit. Že si radši budou vládnout sami. Na to budou slyšet, o tom po minulejch zkušenostech není pochyb, a dotlačím to k referendu za odtržení... jupííí

A pak začne Wan Big Ekšn !!! jupíííííí HAHAHA! HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 29.04.2005 00:24
Tý vogo, to čumím Ty jsi, shote, normální továrna na zjišťování (spekulování, vymýšlení?) politických skandálů! Že tě naverboval Kalousek? Eště ani nestačí vychladnout jeden blábol (cenzura na muchrudim.cz), hned se vaří kaše jiná. OB-DI-VU-HOD-NÉ!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Mexiko 29.04.2005 00:20
Chrudim 1 - to všichni známe Chrudim 2 - to také Chrudim 3 - tam i sám bydlím Chrudim 4 - to je také známé Chrudim 5 - taky existuje

Takže co takhle připojit Pardubice Chrudim 6 - Předlabí Chrudim 7 - Zálabí

A pak už zbývá jen Chrudim 10 - Praha (nebo Praha 315-Chrupá ???).


Tohle navrhované "násilné" spojení měst mi připadá jako neskutečná pitomost. Možná se časem spojí velká města blízko sebe ležící, ale teď na to ještě neuzrál čas.

Ikdyž jedna malá motivačka - kdo ze starších si vzpomene, kde byly cedule konce Chrudimi a konce Slatiňan tak před 10-ti lety - no tak teď se jeďte podívat do Presů - tam už jsou na jedné tyči uprostřed obce!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? shot 28.04.2005 23:55
Nafouknutou bublinu z tohoto problému jste udělali vy, Marové, anonymové, Divocí Billové a vám podobní. P. Lebduška se zeptal, jak to je, p. Pavlíček doplnil co se při najetí na oficiální stránky města objeví a mnou byla dodána úvaha o nepřipouštění diskuse v Chrudimi. A ejhle. Protože ten vzkaz při najetí na stránky je ostudou radnice a ten kdo tvoří stránku se nad tím asi nezamyslel, potrefené radniční husy a jejich přisluhovači se ozvali. Protože na p. Lebduškovi nelze nechat ani nitku suchou, začali jste cupovat jeho dotaz a s ním jste vzali i p. Pavlíčka, který si dovolil říci svou zkušenost. A problém byl na světě. A aby náhodou nezůstalo na radnici, že nedokáže domyslet své kroky ani v takovéto prkotině, tak jste se rozjeli. A dokázali, že v Chrudimi má ten nejsprávnější názor pouze starosta a jeho suita. Přitom každému soudnému člověku je jasné, že se jedná pouze o nešťastně zvolený postup a mám dojem, že p. Lebduška ve svém přípěvku na pokračování a Admin to řekli zcela srozumitelně a jasně. Takže si utřete brady, máte je trochu poslintané a jedeme dále, ale nad jiným problémem.
Co třeba ten, že jistá firma chce kupovat městské pozemky na Skřivánku za 220 Kč/m2 p. starosta Libý to vehementně doporučuje a prosazuje (jako vždy, jde-li o prodělek města) a přitom stejné firmě na stejném místě prodávají pozemky od soukromých občanů za 550 Kč/m2 a více?
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE anonym 28.04.2005 14:40
To teda kurva drát jo. Taky jsem čubrněl, jak sotva pár hodin po "kolaudaci" ankety se v ní narojilo několik stovek hlasů...
Bohužel, škoda

Eště trochu bezdůvodně, jen tak, aby řeč nestála, popudím Shota: To se pak, Shote, nemůžu divit, že v anketě na tomhle fóru o náměstí je většina lidí proti. Bodejť ne, když hlasovalo narozdíl od té mladofronťácké pět a půl lidí a ty jako člověk, kterej je ze zásady proti fšemu a proti fšem, tam jseš určitě zaregistrovanej osmkrát. Usuzuju tak alespoň podle přísloví - zloděj křičí, chyťte zloděje. Že?

Ano, Shote, nepleteš se, zcela jistě si teď právě na tobě vylejvám vztek za to, že "prohrávám". Hlasoval jsem totiž, jak jsi určitě věděl dřív než já, pro přestavbu. (Vzhledem k tomu, že jsem přece, jak už jsi poznal, na tomhle fóru radniční pátou kolonou, je moje volba zcela pochopitelná)

Bééé Bééé


Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 28.04.2005 14:18
Super, to jsme rád za zásah deux de machina.

Že by konečně nastal konec této (promiňte tu Klausovu dikci, ale) nesmírně, nesmírně trapné a neskonale, neskonale hloupé žabomyší šarvátky kolem jednoho nicotného, přímo nejnicotnějšího problému?

A který ke ke všemu vlastně ani problémem není. Byl uměle vytvořený. Ti, kdo na tomto fóru svou kritiku radnice legitimizují poukazy na to, že nejsou jejími odprůrci a-priori, ale až na základě jejich konkrétních rozhodnutí, na nafouknuté bublině tohodle tématu dokázali, že si lžou do kapsy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Administrátor 28.04.2005 13:34
To je anketa holt trochu o něčem jiném než u nás Bohužel, škoda (s respektem k počtu hlasujících) http://zpravy.idnes.cz/ankety.asp?id=BMAJSEP
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Administrátor 28.04.2005 13:31


iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

28.4.2005 Pardubický - strana 1 Spojení měst? Lidé řekli ne

Pardubice Mají se Pardubice spojit s Chrudimí? Čtenáři internetového serveru IDNES včera dali najevo, že se jim nápad pardubického primátora Jiřího Stříteského nelíbí.
Jen čtvrtina z nich si sloučení dvou největších měst Pardubického kraje, díky kterému by stát dal městům víc peněz, dokáže představit.
„Pardubice by měly přemýšlet, jak zvýšit ve městě porodnost, jak postavit hodně finančně dostupných bytů pro mladé rodiny, sloučit se s Bohdančí a pak to půjde i bez Chrudimi,“ uvedl jeden z čtenářů na diskusi na serveru www.idnes.cz. Lidé z Chrudimi zase ocenili, že jejich radní o sloučení neuvažovali ani na vteřinu.
„Je správné, že má Chrudim svoji hrdost. Vždyť byla několik století krajským městem Pardubic. Ty jsou krajským městem jenom pár let po válce. A to ještě nyní úplně zbytečně, protože existence dvou krajských úřadů, vzdálených od sebe necelých 20 kilometrů, má jediný důsledek: dvojnásobek zbytečných úředníků. Tohle si ještě Pardubice vylobovaly - prachy jdou „jen“ ze státního rozpočtu. Na sloučení měst jsou ale naštěstí krátcí. K tomu musí být i druhá strana,“ uvedl v diskusi další čtenář.

***

Mají se Pardubice a Chrudim sloučit?

Pro: 705 Proti: 2210

Průběžný výsledek ankety na serveru IDNES:

http://zpravy.idnes.cz/ankety.asp?id=BMAJSEP
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Mara 28.04.2005 13:15
Očekávám že nyní Shot snad uzná že admin tomu možná bude rozumět ..... . Podobně je to se vším co shot píše a na jaké úrovni všemu rozumí. .-) Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Beran vs. Beranek V12roxor 28.04.2005 10:47
Pánové a dámy, to co se tady píše o p. Beranovi, je určitě, alespon zčásti pravda. Já u něj pracovala, takže vím, velice dobře, jak se věci mají.
Reagovat na tento příspěvek
 
Beran vs. Beranek V12roxor 28.04.2005 10:47
Pánové a dámy, to co se tady píše o p. Beranovi, je určitě, alespon zčásti pravda. Já u něj pracovala, takže vím, velice dobře, jak se věci mají.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Administrátor 28.04.2005 10:24
Ach jo, je to prostě standardní chybová stránka IIS6.0, takže stížnosti na formulaci zasílejte opravdu na adresu Billa Gatese.

Sice jde jistě na straně serveru překonfigurovat a nahradit ji úplně jinou stránkou, ale proč je kolem toho tolik povyku?! To je fakt už docela trapný.

Tady je odpověď serveru po žádosti prohlížeče o stránku www.muchrudim.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Administrátor 28.04.2005 10:02
Víte, chápu že ten text není formulován úplně ideálně, ale osobně bych z komára nedělal velblouda.

Když se www adresa nově připravovaných stránek proflákla na veřejnost (zatím nikde nebyla prezentována jako oficiální), tak se prostě radnice nebo vývojáři nového webu rozhodli co nejrychleji zamezit přístup nepovolaným osobám do doby než budou stránky plně připraveny pro spuštění pro veřejnost.

Samozřejmě, rozhodně lepší a elegantnější řešení je udělat přesměrování na současné oficiální stránky.
Toť ale vše, nic jiného za tím nikdo nehledejte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Benq 27.04.2005 23:27
Shote, jsou lidi kterým nemá cenu nic vysvětlovat. No a ty jsi v té skupině Úsměv Úsměv Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? shot 27.04.2005 22:44
Ten vzkaz od Billa Gatese v případě není-li se na stránky možno připojit, vypadá zcela jinak. Takže i když střílíš od boku, alespoň střílej správným směrem. To, co se objevuje je skutečně zákaz vstupu nepovolaným, takže nelži, ovšem ty lžeš rád a často, že ano? A pak si skutečně každý může jenom domýšlet proč patří mezi ty nepovolané.
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela shot 27.04.2005 22:43
Nevím, proč by se měli lidé přesvědčovat. O investici města v Široké již zastupitelé rozhodli. O darování katastru a přilehlých pozemků také, takže co zbývá? Zabrat kus městského pozemku, zrušit stávající zeleň a připravit někomu výhodné podnikání. To vše pod rouškou zklidnění centra. Místo prosazování obchvatu, který by Chrudimi velice odlehčil, prosazuje vedení města v čele s p. Libým něco, co jen znepříjemní život okolním obyvatelům a co bude stát hodně peněz. Výsledek? Schody v Široké, zničení oněch pár stromů vedle kostela, pokles návštěvníků v centru (kolik bude stát hodina parkování v podzemí a jiná místa nebudou) a tím i zrušení života v této části města. Vždyť i ta radnice se časem odstěhuje na Bídu. A většina obyvatel Chrudimi půjde ne náměstí pouze na poštu, pokud i ta se nepřemístí.

Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE shot 27.04.2005 22:42
Může mi někdo vysvětlit proč by se Chrudim nemohla sloučit s Pardubicemi? Jak vznikla Praha? Sloučením několika obcí. A prodělali na tom snad obyvatelé Žižkova či Košíř? Tak proč by nemohlo vzniknout být nějaké město sloučením Chrudimi a Pardubic? Chrudim se sloučila s Vlčnovem, Markovicemi a dalšími okolními obcemi a vznikl nějaký problém? Chrudim by měla svůj obvod, své zastupitele, takže o co jde? O plat starosty, nebo o název? Tak je nazvěme třeba Nové Město Východočeské. Jinak se stejně brzy budeme jmenovat Beranova Lhota.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Zorro 27.04.2005 17:39
Vypadalo to na Billa G., ale, ne že bych mu fandil, je vtom nevinně.
FireFox ukazuje totéž, stejně tak Linux a Mozilla.
Obraťte se s důvěrou na skopovou hlavu a její db system.
Mimochodem, už má další firmu - TH REAL, a.s.

Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Administrátor 27.04.2005 17:22
Ještě přidám jeden článek na toto téma:iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

27.4.2005 Pardubický - strana 3 Prudim nebo Chrupa? Spíše obouslovný název s pomlčkou

Chrudim Hypotetické spojení Pardubic a Chrudimi v jeden celek vyvolává u obyvatel protichůdné reakce. Projevuje se to i v návrzích, jak by se nové město mohlo jmenovat. Nejčastější je "pomlčková varianta", což připomíná spory o název federace České a Slovenské republiky na počátku 90. let. "Společný název bych nikdy nedělal, prostě jen Pardubice - Chrudim," říká chrudimský radní Luboš Jelínek.
Nejznámějším "pomlčkovým" městem v Česku je Frýdek - Místek.
Ten vznikl v roce 1943 sloučením moravského Místku a slezského Frýdku.
Podobně je na tom souměstí Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, dříve dvě města na obou březích Labe. V roce 1960, kdy se z moci úřední sloučila, vznikl tento nejdelší název města u nás.
Jinde původní název některého z měst zmizel. To je případ Podmokel, které se v roce 1942 sloučily se sousedním Děčínem v jeden celek, a ač byly větší a rozvinutější, jméno si dnes již nikdo nepamatuje.
Vytvořit z názvů Pardubice a Chrudim jednoslovnou přijatelnou kombinaci se příliš nedaří. "Mohlo by to být třeba zkráceně Chrupa," žertuje Alexandr Hutla z Pardubic. Ani výsledky jako Prudim nebo Chrdubice by nejspíše nikoho nenadchly.
"Jednoslovný název je hloupost, to mne úplně děsí," míní Tomáš Kalusek z Chrudimi. Podobný hybrid jmen Hradce Králové a Pardubic se ale vžil. Název silnice Hradubická, která obě města spojuje, se mezi lidmi běžně používá.

***

Mají se Pardubice a Chrudim sloučit? * Hlasujte na iDnes na adrese www.idnes.cz!
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 27.04.2005 16:36
Nevím proč mi vypadla zbytek. Zde je.
A pokusíte-li se tyto stránky otevřít, objeví se ona hláška. Ta skutečně znamená, že autor stránek zakázal přístup na stránky a ten mají pouze povolené počítače. Takže žádný Bill, ale autor.
Proč, to bylo vysvětleno, protože stránky teprve tvoří. Ovšem neznalý člověk se nutně musí divit, proč má zakázán přístup na oficiální stránky, neboť neví, že se teprve tvoří. A o tom to je, ne o tom o čem píšete Vy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 27.04.2005 16:30
O těch komlotech spolčeních a podobně mluvíte pouze Vy a Vám podobní. Já jsem o ničem takovém nepsal. Jen se domnívám, že by se vůbec nic nestalo, kdyby se místo toho objevil jiný vzkaz odkazující na správné stránky s tím, že tato stránky se teprve tvoří. A dle mé zkušenosti s internetem, to není až tak velký problém. A je to zřejmě tím, že si nido neuvědomil, že pokud vytvoří stránku, pak ji také vyhledávač najde. Zadáte-li si totiž heslo Chrudim, nabídne vyhledávač oficiální stránky Chrudimi pod adresou www.muchrudim.cz.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? divokej bill 27.04.2005 15:19
Ten odporný pobuřující nápis, který se objeví je vzkaz od Billa Gatese který vám říká, že se není možné na požadovaný server připojit. Je to nápis který automaticky vygeneruje Internet Explorer a nikoliv vzkaz, který by tam zanechali tvůrci stránek. Pokud mi nevěříte, zkuste použít jiný prohlížeč a uvidíte, že se tam objeví něco jiného.
Ještě je samozřejmě možné, že se jedná o komplot radnice a Gatese, ale to asi odhalí někdo jiný
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Jan Roček 27.04.2005 10:35
Já jsem pro za podmínky, že Pardubice + Chrudim = CHRUDIM a polovinu krajských institucí do Chrudimi Ok? Když to chtějí, musí udělat historický ústupek a vzdát se jména. Ikdyž to starosta Libý myslel jako žert, já bych to viděl jako hlavní podmínku na přistoupení k vyjednávání. O svrchovanost se nebojím za podmínky zachování statutárního uspořádání (jednotlivé části města mají vlastní radnici a zastupitelstvo)

diskuze k tomuto tématu už proběhla také zde:

http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=3277&pid=3139&days=30&js=0&lang=cz#focus
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 27.04.2005 09:47
Jistě. Stačit budou tentokrát jenom dvě možnosti... Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Administrátor 27.04.2005 09:18
Mám udělat anketu? To je sranda :-D To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Lebduška Josef 27.04.2005 09:12
Spojení, by mělo určité výhody i nevýhody. Líbí se mi i pojem Chrudim - klidová zóna. Nevím zda by spojením převážila strana výhod či nevýhod. Má-li někdo pocit, že by to bylo výhodné, bylo by dobré zpracovat nějaké návrhy, co by to přineslo. Jenom finanční stránka není zcela jistě tím rozhodujícím činitelem.
Bohužel, ať chceme či nikoliv, je pravda, že Chrudim se stává do jisté míry satelitním městem Pardubic. Možná by bylo vhodné tohoto v záměrech města podpořit a Chrudim by získala své míto na slunci i bez ztráty suverenity.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 27.04.2005 08:58
Máte to asi popletené Vy. Když už se někde řekne, že tyto stránky existují, pak je matoucí, které stránky vlasně platí. Pokud by se po najetí na tyto stránky objevila zpráva, že neexistují, pak je vše v pořádku. Pokud se ovšem objeví zpráva, že nemám oprávnění je prohlížet, svádí to k různým výkladům, a jeden z nich nastínil pan Pavlíček.
Nevidím nic špatného, ani divného na mém dotazu, které stránky platí. To bylo odpovězeno a já bych se přesto přimlouval za to, aby se po přihlášení objevila zpráva: stránky se připravují, jediné oficiální stránky města najdete na adrese ...
Asi by to nebylo mnoho náročné a nákladné. Co se týká mé práce je, to vztah mezi mnou a mým zaměstnavatelem a do tohoto vztahu Vám nic není, neboť nejsem státním zaměstnancem. Přesto, máte-li dojem, že špatně pracuji, sdělte to prosím přímo jemu.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Michal Tůma 27.04.2005 08:23
Tedy z případného výsledku abych byl přesný.
Reagovat na tento příspěvek
 
Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Michal Tůma 27.04.2005 08:22
 
Dvojí stránky města? anonym 26.04.2005 23:13
Ale vždyť Jan P. má pravdu. P. Lebduška se začal rochnit v prkotinách. Formální výhradu na text na připravovaných stránkách (který opravdu není košer) ani jinak než jako hledání problémů (cenzury, bolševismu, diskriminace...) za každou cenu nelze nazvat.

Mimochodem, tak koukám, že už na těchle stránkách diskutujeme jen my tři.

To je ale průůůůůser Bohužel, škoda

(něco je na téhle diskusi, zdá se, shnilého. Buď jsme už všem za pitomce, nebo jsou problémy ve městě všem Chrudimákům ukradený. Spíš bych si tipnul, že to první)
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? shot 26.04.2005 22:42
Milý Jane P. Tvůj projev mi silně připomíná onu známou nahrávku, ve které se hovoří o kůlu v plotě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? shot 26.04.2005 22:36
Promiň, ale moje babička měla přísloví: na hrubý pytel hrubá záplata. Ono s těmi našimi představiteli, kteří mají hluboce zaryty partajní manýry se jinak asi jednat nedá. Místostarosta p. Řezníček, minulý partajník jako hrom, starosta p. Libý člen celozávodního výboru SSM a člen okresního výboru (či jakési komise) SSM, přenáší tyto bolševické praktiky do místní pobočky ODS, kde se jim zřejmě přiučuje i další místostarosta p.
Čechlovský. Jak s nimi chcete jednat, když jiný než svůj názor neuznávají a toho, kdo se odváží diskutovat o problému označí za škůdce? Umí jen dobře intrikovat, vést zákulisní pletichy, neuznávat názory jiných, prostě nic na rovinu. Co z toho má město? Pletou si samosprávu s samoobohacováním. A občany města? Ty potřebují jen k volbám a pokud možno, zase jen ty vybrané. Jen pro zajímavost, nevím tomu hlavu ani patu, ale proslýchá se, že p. Libý má takové obavy o svůj post a o případné koryto ve sněmovně, že v ODS prosazuje, aby členové, kteří nejsou v ODS alespoň rok, neměli právo hlasovat o kandidátech do voleb a nesměli ani sami kandidovat. A v zastupitelstvu jim sekundují členové různých celozávodních výborů (SSM, ROH, KSČ), ústředního výboru SSM, členové rudých kapel, dolézači na OV KSČ. Opravdu skvělá sestava, jak z jednotné kandidátky národní fronty před r. 1989.
Divím se těm zastupitelům, kteří v tom nejeli a nejedou, že s nimi vůbec pečou. Takže opravdu, jak s nimi diskutovat?
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 26.04.2005 19:27
To jste řekl (napsal) dobře.

Souhlasím. I s tím, že komunikace mezi radnicí a občany je na mizerné úrovni. Ostatně, kdyby tomu bylo jinak, nepotřeboval bych se vylejvat na tomhle fóru.

Ale vadí mi forma, jakou shot své názory předkládá. Nepřekousnu ji. Hodně shazuje sebe a potažmo i úroveň této diskuze. Což mu (jí) ostatně na zastupitelstvu už kdosi řekl a není se čemu divit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Jan P. 26.04.2005 15:27
Jak to tak sleduju, vy opravdu nemáte nic na práci - nebo na ni kašlete:, když se tady patláte v takových prkotinách. Pokud mluvíte o standardech, tak oficiální stránky města jsou www.chrudim-city.cz. Máte to trochu poletené, protože není třeba dávat zprávu na web města, že stránky se připravujou, když oni normálně a veřejně fungují. Jiná věc je, že nějakej vůl (aby se asi pochlubil, jak je dobrej) pustil na síť pracovní adresu www.muchrudim.cz,
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Jan P. 26.04.2005 15:16
Jak to tak sleduju, vy opravdu nemáte nic na práci - nebo na ni kašlete:) Pokud mluvíte o standardech, tak oficiální stránky města jsou www.chrudim-city.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 26.04.2005 13:35
Jen jako bonmot bych to nebral. Je to tam skutečně napsáno. Běžně bývá zvykem dát odkaz na oficiální stránky a omluvu s tím, že stránky se teprve připravují. Takhle to skutečně vypadá, že přístup je povolen pouze vyvoleným a že se jedná o nějaké privátní stánky. Snad by nebyl až tak velký problém tuto stránku nějak vhodněji upravit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? Lebduška Josef 26.04.2005 13:24
Shot má názor. Možná diskutabilní, ale nějaký má. A s tím o potřebě zlepšení komunikace mezi zastupiteli a jejich voliči souhlasím.
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela shot 25.04.2005 23:18
Hlasujících je více nežli radních, takže je to reprezentativnější vzorek. Jinak je pravdou, že by něco takového, jako veřejný názor mělo být bráno v potaz. Ale to by nešlo případně dát slevu z prodejní ceny katastru, starosta by měl jen za pomník ony prošustrované peníze v PZ a to raději ať není moc vidět. Takže žádný veřejný názor. Tvrdě do toho.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? shot 25.04.2005 22:48
Především se nauč číst. Mnou bylo řečeno, a na tom trvám, že pan starosta Libý a spol. schválili něco, co má zásadní význam pro budoucnost města. Schválili to bez jakékoliv přípravy, bez znalosti názoru obyvatel tohoto města a především bez znalosti názoru obyvatel Široké ulice a prostoru náměstí (nebo byl nějaký průzkum?). Zhruba týden předem vyšla v novinách fotografie jakési počítačová animace a tak ani nebyl nikomu dán prostor k vyjádření. Jako vše a vždy, bylo to schváleno od stolu, nedal se prostor k vyjádření žádným jiným odborníkům kromě navrhovatele a takovýto postup je vždy špatný. No, a protože vždy když p. starosta něco vehementně prosazuje, tak to něčím zavání a to rozhodně ne výdělkem pro město,p roto se ptám, kdo bude (či je) zpracovatelem oněch projektů, jednoho pro město a druhého pro soukromou osobu. A to pouze z důvodu, že by opět lehce mohlo dojít k promíchání státních a soukromých peněz. Takže já nic nesměšuji, naopak dost to rozlišuji.
A pokud jsem dobře slyšela, na zastupitelstvu p. starosta prohlásil, že ty peníze v řádech desítek miliónů, nejsou žádný problém. Takže se jen divím, když jindy se pár tisíc prostě v rozpočtu nenajde.
Tím plácalem jsi ty, protože reaguješ na něco co mnou vůbec řečeno nebylo. Ale máš o tom docela dobré znalosti, takže asi na tom co mi vkládáš do úst, bude něco pravdy, že ano?


Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela anonym 25.04.2005 00:31
Jistě že nelze brát vážně výsledky ankety. Přispívá do ní v relativním úhrnu (v porovnání s celou chrudimí) tak pět a půl lidí. Ale to si asi nekladla za cíl, ostatně tohle není ani oficiální web města chrudimě.

Taky jsem si tipnul. Důvody mám možná pro někoho blbý: prostě mně to baví, nikde jinde žádné takové pseudoreferendum vyhlášené nebylo, na zastupitelstvu veřejnost taky nehlasuje, teda aspoň myslím, a tipsporty na extraligu taky už skončily.

Škoda, že hlasujících není víc, aby to bylo reprezentativnější.

dobrou noc... Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
prostor u kostela doktor 25.04.2005 00:19
Šlo by opravdu o velmi zásadní zásah do podoby náměstí.Viděl už někdo nějakou studii, aby bylo možné si udělat představu? Bez toho nemá anketa smysl, ani nelze brát vážně její výsledky.
Reagovat na tento příspěvek
 
Dvojí stránky města? anonym 25.04.2005 00:18
malá technická, shote, opět plácáš: přestavba katastru, barák místo balustrády a podzemní parkoviště ...rovná se... soukromé peníze, nikoliv veřejné rozpočty.

prosím, prosím, přestaň plácat, udělal bys radost nejenom mně Úsměv dík
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74  73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.