Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
programátorské poklesky Lajos 20.05.2005 18:24
Nejsem odborník na IT, takže spíš několik uživatelských připomínek k odkazu "městský úřad: 1) pod odkazem organizační struktura bych očekával pavouka struktury úřadu, kdy když kliknu na příslušný odbor, vyskočí mi telefonní seznam úředníků a co všechno dělají, a ne textový dokument "organizační řád", který je mimořádně "přehledný" 2)proboha proč je na úřední desce na každý list jednoho dokumentu vlastní odkaz? Číst si rozsáhlá stavební povolení na 5x je opravdu uživatelsky příjemné.
3)pod odkazem telefonní seznam bych opravdu hledal telefonní seznam městského úřadu, a ne pouze čísla na ústřednu. Uživilo by se také okýnko, kde by se napsalo příjmení úředníka a dalo "hledej" 4)často se při kliknutí na odkaz stává, že se začne stahovat textový dokument, to to nešlo udělat jinak? Jak jsem již psal výše, nejsem odborník na tvorbu webových stránek, ale kdejaká vesnička má stránky v tomto ohledu vyvedenější.

Jinak aby to tu nebylo jenom negativní, oproti starým stránkám je to posun k lepšímu, aspoň mi to ve firefoxu zobrazuje zhruba všechno tak jak má.
Reagovat na tento příspěvek

Nové stránky města Chrudim Lajos 20.05.2005 18:03
No nevim nevim, v rubrice telefonní seznam městského úřadu bych očekával telefonní seznam zaměstnanců úřadu, a ne pouze čísla na ústřednu. Ani další odkazy v části městský úřad zatím moc nefungují.

dům na půli cesty Lebduška Josef 20.05.2005 11:12
Anonyme, ty už taky nevíš co plácnout, aby jsi byl zajímavý.
Příspěvek p. Nevečeřalové jsem neslyšel, ale v každém případě si jí vážím za to, že se nebojí a to v Chrudimi, vyjádřit svobodně svůj názor. To, jesti je její názor správný, nesoudím. V každém však případě vidím stejnou chybu chrudimské radnice.
Rozhodování bez znalosti názorů a potřeb občanů dané lokality.
Rozhodování úzké skupiny bez ohledu na ostatní. Naprostý nezájem o názory a potřeby chrudimských obbčanů. A to se vine všemi případy, ať je to ona PZ, Penymarket, letiště, Plučiny a jiné. Jak si vážím p. Nevečeřalové za její statečnost, tak opovrhuji tebou za zbabělost vystoupit pod vlastním jménem.

programátorské poklesky Administrátor 20.05.2005 09:01
Mimochodem, mě ta webkamera nejde ani v IE.

programátorské poklesky Administrátor 20.05.2005 08:59
No dobrá, tak už můžete používat HTML značky v textu příspěvků, např. <, >,', " apod.

dům na půli cesty anonym 20.05.2005 02:34
Tak se zase jednou stydím za to, že jsem chrudimák. Teda to, co jsi, Věro Nevečeřalová (ke všemu ještě učitelko!!!), dneska předvedla v ČRo, teda, že se nestydíš!!! Taková ostuda, jaký teď jsme v Chrudimi pro všechny xenofobové a nesnášenlivci... teď právě si o tom cvrlikali i rádioví vrabci v Praze na střeše na Vinohradské třídě.

Pro ty, co to neslyšeli, nebo nečetli(?): Nevečeřalová se postavila proti postavení domu na půli cesty v CR, že prej ho má v těsným sousedství a že tam bydlí jako rodiny a že teď najednou tam má přijít nějaká "KOMUNITA"... etc.... Prostě strach.
Naprosto šílenej, animální, pro mě nepochopitelnej strach z feťáků nebo nevím z čeho. Pochopitelně ČRo z (jedný?) nasraný paničky udělalo větu zhruba ve smyslu, že protestují všichni obyvatelé v okolí....
Tak tady máme novýho Lebdušku. Pardon. Lebduškovou. Jestli to takhle půjde dál, tak nejenom že zpustne průmyslová zóna, tohle město bude k nežití úplně.

Bohužel to taky potvrzuje domněnky o komunikační neschopnosti chrudimské radnice. Teď, takhle ve dvě ráno, mám takovej divnej zobecnělej pocit, ža ať v tomhle městě přišla v posledních několika letech radnice s čímkoliv novátorským, vždycky tvrdě narazila.

Tfuj!

programátorské poklesky Mexiko 19.05.2005 19:52
oprava

1) zkoumám, proč mi pod firefoxem na linuxu nejde webkamera. Moc času jsem neměl, ale už mne zarazila sekce "head" "/head" vložená do těla html ("body" "/body"). Čuňárna. Uvozovky si nahraďte

programátorské poklesky Mexiko 19.05.2005 19:50
Toto téma zakládám z jednoho účelu - aby se tady hromadily nalezené chyby na stránkách www.chrudim-city.cz. Když budou všechny pohromadě, tak si toho zodpovědní rychleji všimnou.

Ta chyba s nedostupností stránek díky těm zpětným lomítkům byla odstraněna do druhého dne. Ale už jsem narazil na další "hříchy":

1) zkoumám, proč mi pod firefoxem na linuxu nejde webkamera. Moc času jsem neměl, ale už mne zarazila sekce vložená do těla html.
Čuňárna.

2) Chybné odkazy v sekci "Kultura a sport" http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322 - v hlavní okně se zobrazí jednotlivé kategorie, ale u nich místo http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322&id=323&u3=329

jsou uvedené chybné odkazy http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=23&s=322&id=&u3=329 (musíte přímo kliknout na sekci - buď kultura nebo jen sport - tam už pak jsou odkazy dobře.

Tak jsem zvědav, jak dlouho bude trvat náprava. Doufám, že rychleji než když Microsoft záplatuje windowsy.

Nové stránky města Chrudim Mexiko 18.05.2005 23:59
proč to nefunguje je docela prosté - programátoři jsou prasata

/scripts\class\class.Menu.asp, line 714

zpětná lomítka v prostředí internetu nemají co dělat - to je vlastní pokřivený standart Mrcho$oftu. Takže ten, kdo nemá M$ Internet Exploder, tak se dočká místo www stránek jen této hlášky (já také nepoužívám Windowsy a jsem docela rád, že SW od Mrkvosoftu už na svém počítači nemám). M$ IE totiž obsahuje spoustu děr a chyb a tak si s výše zmiňovanou chybou docela hravě poradí.

A pokud si vzpomínám na zadání projektu vytvoření www stránek města, tak tam byla zmínka o přístupnosti webu - doufám, že firma, která to vytvořila, zatím zaplaceno nedostala. Už jen za ten skluz - mělo to být hotové už v listopadu.

Nové stránky města Chrudim MsG 18.05.2005 19:07
Neboj, nejses jedinej, kterymu ta anketa nesla. Chtel jsem take hlasovat, ale skutek ...
A ted kdyz se koukam na ty stranky tak to pise: "Microsoft OLE DB Provider for ODBC Drivers chyba 80040e14'

[Microsoft - co to je? Ja znam jen GNU/Linux ][ODBC SQL Server Driver][SQL Server]Line 1: Incorrect syntax near '='.

/scripts\class\class.Menu.asp, line 714" Takze se strankama nazdar bazar.

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Rostik 18.05.2005 08:19
Plně s vámi souhlasím,tato diskuse je odpočátku nesmyslná a měli by ji už zrušit.

To stojí za gratulaci Blix 18.05.2005 07:41
Jsou fakt borci, klobouk dolů! A rovněž gratulace!

S pozdravem Blix Úsměv

To stojí za gratulaci Mexiko 18.05.2005 00:35
ht tp://lidovky.centrum.
cz/sport/clanek.phtml?id=356089&b

Futsalovými mistry republiky jsou opět hráči Chrudimi

| 22:29 BRNO 17. května (ČTK) - Futsalisté Chrudimi obhájili titul českých mistrů. Finálovou sérii otočili Východočeši po úvodní porážce v Brně ve svůj prospěch, v rozhodujícím třetím zápasu dnes v zaplněné hale svého soupeře zvítězili nad domácím Helasem 5:2.

Brňané se sice od začátku zápasu tlačili před protivníkovu branku, ale góly stříleli hosté. Domácí jen dvakrát vyrovnali, Chrudimi pak titul pojistil autor tří branek Petr Vladyka, bývalý slávista, který je v druhé fotbalové lize kapitánem Jihlavy.

Brňané už koncovku zápasu po zahozených vyložených příležitostech Gaštana, Chadziadise a Galii před bouřlivou kulisou 2400 diváků nezvládli. Nejlepším hráčem finálové série byl po utkání vyhlášen právě chrudimský kanonýr Vladyka.

Výsledek - finále:

Brno - Chrudim 2:5 (1:2)

Branky: 12. Tůma, 33. Maša - 6., 16. a 39. Vladyka, 33. Ryba, 39.
Formánek. Diváci: 2400. Konečný stav série: 1:2.

Nové stránky města Chrudim Blix 16.05.2005 07:39
Jen tak jsem tam na chvilku skočil. Vizuální dojem snad OK. Ale překvapilo mě, že jsem se nedokázal zapojit (ač jsem se o to snažil) do ankety "Jak se Vám v Chrudimi žije?", která mi padla do oka. Třeba bych na to po větším zkoumání přišel, ale neměl jsem na to chuť. To jsem takový tupec, nebo je něčím jiným? Takže sem se na to vybodl a otráveně zavřel okno.
S pozdravem Blix Úsměv

Oslavy 95O let Šikula 16.05.2005 07:26
Zúčastnila jsem se velkolepých oslav 950 let od první písemné zmínky o Chrudimi.
Myslím, že se vše vydařilo až na trapasy moderátora Františka Mifka.
Přeřeknutí , že vítá prezidenta Václava Havla a vzápětí, že děkuje prezidentovi republikovýmu mluví za vše.
Možná by se měl pro příští oslavy zvolit moderátor z Chrudimě, kterému by více záleželo na tom neudělat Chrudimi ostudu. Šikula

pro administrátora - anketa Administrátor 15.05.2005 11:49
Hm, zajímavá interpretace .... to mě v tom spěchu ani nenapadlo.
Samozřejmě pořadí odpovědí v anketě je ideální seřadit od nejlepšího hodnocení po nejhorší.

Tak díky za upozornění.

Nové stránky města Chrudim shot 14.05.2005 22:33
Nevím, nevím. Prostě nic moc. Jsem zřejmě příliš konzervativní, ale mám pocit,že staré stránky jsou lepší.
Navíc, alespoň mnou, bylo očekáváno, že na nových stránkách bude prostor pro vyjádření občanů. A třeba i neanonymní.
Osobně mi vadí to, že hned na úvodní stránce je hrubka, další v sekci občan atd.. A to byly nové stránky mnou otevřeny zhruba na 2 minuty. Bude to asi daň spěchu při jejich dokončování.

pro administrátora - anketa anonym 14.05.2005 15:39
Ahoj admine, jenom bych chtěl upozornit na ne právě nejšťastnější formulaci anketních odpovědí. Co je to "mohlo být lépe"? To je horší klasifikace než "mohlo být hůře"? Nebo jsi to myslel obráceně? Tak, jak to je teď, tak to v té standardně používané posloupnosti od nejlepšího k nejhoršímu hodnocení nedává logiku. Zkus s tím prosím něco dělat.

Myslím, že lepší by místo "mohlo být lépe" bylo "mohly být lepší", ale v tom případě toto zařadit až na třetí řádek. A analogicky "mohlo být hůře" přeformulovat na "mohly být horší", a dát na druhý řádek. Tzn. že by byla logická posloupnost "super" - "mohly být horší" - "mohly být lepší" - "fakt nic moc". Až v této podobě by nebylo pochyb, že jde o posloupnost od nejlepšího k nejhoršímu.

Ale tak, jak to je nyní, sám nevím, co si ze čtyřbodové škály vybrat.

zdravím anonym

Nové stránky města Chrudim Administrátor 13.05.2005 14:38
Město Chrudim má nové oficiální webové stránky:

http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=20&s=415&id=417

Jak se Vám líbí?

Díky za komentáře a hlasy v anketě: http://www.chrudim.info/forum/index.php3?setviewtype=anketa#enquiry6

Dvojí stránky města? Administrátor 13.05.2005 14:21

iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

13.5.2005 Pardubický - strana 1 Město má nové webové stránky

Chrudim má od středy nové internetové stránky na staré adrese http://www.chrudim-city.cz. Kromě přehlednějšího obsahu a lepší grafiky nabízejí například prostorové snímky z Chrudimi. Jejich načítání je ale zatím pomalejší.

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE test 13.05.2005 10:10
Chrudimáci prostě a zůstanou takoví jací jsou a myslím, že by to nezměnilo ani to, kdyby se s Pardubicema slušným způsobem domluvili, protože teď ještě má Chrudim dostatek prostoru a času přitlačit Pardubice ke zdi. Je jasné, že Pardubice Vás Chrudimáci chtějí, dalo by se říct, že Vás potřebují, tak proč toho nevyužít. Pardubice svých 100tisíců dosáhnou jakým koliv způsobem.

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE Max 12.05.2005 19:14
To jaro opravdu někomu leze na hlavu a někdo ho má holt celoročně (Mr. shot).
Dělat tady nějaké "spojené souměstí východočeské," je nesmysl. Pardubicím nejde o nic jinýho než o prachy a Chrudim by v týhle trapný hře hrála přinejlepším druhý housle. A o tom, že jsou CR-máci namyšlený, tak to asi bude tím, že mají bejt na co, na rozdíl od jiných (i když to na sobě zatím nějak moc nepozoruju). Ale že bysme měli lízt někomu neustále do zadku, tak to ani ani...
Reakce naší radnice je v tomhle případě výjimečně naprosto O.K.

Servus

Max

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE anonym 11.05.2005 22:59
Ty jsi fakt asi těžká psychotička. Ne kvůli souhlasu spojení Cr a Pce, ale pro ty argumenty ("pár chrudimáků má strach o svá koryta a teplé židle," takže "budou vždy proti" a "hledat možné i nemožné argumenty proti spojení" ... "Chrudim je... díky neschopnosti svých představitelů ve srabu")

Ty jsi prostě takový naše malinkatý neškodný, hodný ťululum, viď?? Ale to nic, neboj, my Tě přece máme rádi Úsměv

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? shot 11.05.2005 22:18
No a čemu se divit. Libý vyhodil Trávníčka, zbavil se v radě ČSSD, tak proč by momentálně vládnoucí strana měla dávat peníze na obchvat města, kde nevládne? Raději podpoří ty programy, které ji zajistí v příštích volbách hlasy. A dokončení obchvatu by přineslo v Chrudimi hlasy ODS. Opět jedna ukázka jak dalece náš milovaný starosta promýšlí své kroky. Aby mohl velice výhodně a vyváženě prodat katastr, zbavil se oponenta a zároveň zbavil město dobudování obchvatu v dohledné době. A je-li alespoň zbla pravdy na tom co píše Colombo, tak je to i docela jasné a zapadá to do sebe jako stavebnice.

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE shot 11.05.2005 22:16
A proč se nespojit. Spojují se jen silní, slabí se nechávají sežrat. To, že pár chrudimáků má strach o svá koryta a teplé židle je jasné, ti budou vždy proti. A budou hledat možné i nemožné argumenty proti spojení. Pak je zde další skupina, chrudimští patrioti. Ti si myslí, že Chrudim je něco zvláštního. Ovšem Chrudim jako taková, by spojením s Pardubicemi nezanikla, vznikla by čtvrť Pardubic a byl by zcela jistě prostor pro její zvelebování a pěstování patriotizmu. Chrudim je však jen město jakých je v republice spousty a jen díky neschopnosti svých představitelů je ve srabu. Až se dokončí obchvat, bude pouze satelitním městečkem Pardubic a bude skutečně jen otázkou času, kdy pod Pardubice spadne. Z historie víme kolik bylo takových měst, jenž zažila svůj rozvoj a dnes z nich jsou jen vesnice. A některá ani neexistují.
Jsou takové případy i v chrudimském kraji. Tak proč by se Chrudimi měl takový osud vyhýbat? Obyčejný občan by to poznal pouze na změně adresy. A některé věci by možná fungovaly lépe.

obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 11.05.2005 15:18
Příspěvek vložen na základě článku Zklidnění centra města: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=213

Zastupitelstvo města na svém posledním jednání jednomyslně schválilo koncept studie „Zklidnění centra města Chrudim - Široká ulice“, kterou vypracoval architekt Roman Koucký.
Předložená studie se zabývala Širokou ulicí v rozsahu od kruhového objezdu na Bídě přes Resselovo náměstí, Školní náměstí až po křižovatku u „Růžovky“.

Text celého článku naleznete zde

Pardubice + Chrudim = PARDUBICE test 11.05.2005 09:37
Nejsem ani z Pardubic, ani z Chrudimi. V Pardubicíh momentálně pracuji, v Chrudimi jsem studovala střední školu. Myslím, že je to jen otázka času, kdy se tato dvě města spojí. Jako objektivní pozorovatel jsem si nevšimla, že by pardubáci byli nějak extra citlivý na svoje pardubství. Za to chrudimáci mi přijdou zbytečně nafoukaní, klidně použiji i slovo snobští. Dopravní situace mezi Hradcem a Pardubicema je vyřešený, ale mezi Chrudimí a Pcema je naprosto šílený. Kampak jezdí lidé z Chrudimi nakupovat? Kam jezdí do práce? Nevidím důvod, proč těžit z doby první republiky, kdy Chrudim jen kvetla, dneska už je to bohužel jen maloměsto vzpomínající na dávné doby, o kterých spousta chrudimáků nemá ani ponětí.
Dnes je situace fakt úplně jiná.
Asi Vás to chrudimáci nemine. Podle mého byste se měli snažit vytěžit z tohoto spojení co nejvíce. Vždyť teprve potom budu moct prohlásit, že Pardubice jsou krásné město.

Naše letiště Administrátor 09.05.2005 12:35

iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

9.5.2005 Pardubický - strana 2 Letiště v Chrudimi čeká na záchranu

Chrudim Nad Chrudimí je sice občas slyšet bručení malých motorových letadel, z chrudimského letiště však nestartují.
Už třináct měsíců totiž nefunguje a zatím není velká naděje, že by se to rychle změnilo. Podnikateli Davidu Beranovi, který bydlí nedaleko chrudimského letiště poblíž bývalé restaurace Kometa, se tak podařilo zdánlivě nemožné. Spolu s dalšími lidmi, kterým vadil hluk letadel, si tak dlouho stěžoval a upozorňoval na nedostatky letiště, až dosáhl jeho odstavení.
Nic nepomohlo, že petici za zachování letiště podepsaly v Chrudimi čtyři tisíce lidí. Ani to, že za záchranu aeroklubu loni v červnu lidé demonstrovali.
„Stále doufám, že něco, co v Chrudimi bylo vždy, nemůže zájem několika lidí, které možná spočítám na prstech jedné ruky, dokázat zrušit,“ řekl chrudimský zastupitel a někdejší místostarosta Jaroslav Trávníček, který se snaží aeroklubu pomoci.
Úřad pro civilní letectví loni rozhodl o odebrání licence k provozování letiště, protože aeroklub jej neměl od armády pronajaté.
Aeroklub od té doby čeká, zda armáda bude souhlasit s tím, aby se civilní letiště obnovilo.

Možnost obnovy letiště nyní posuzují právníci

„Provoz civilního letiště by nám nevadil, ale jen za podmínek, že se to našeho útvaru nějak negativně nedotkne. Stále to posuzují právníci,“ uvedl Oldřich Nápravník, velitel 43.
výsadkového motorizovaného praporu v Chrudimi. Právníci se už tímto problémem zabývají řadu měsíců.
„Odeslal jsem na Úřad pro právní zastupování Armády České republiky návrh koordinační směrnice, který mi předložil aeroklub, s žádostí, aby se k tomu vyjádřil. Nedokážu odhadnout, kdy dostanu odpověď a jaká bude. Je to poměrně komplikovaný právní problém,“ uvedl Nápravník. Pokud ale právníci navrženou dohodu schválí, aeroklub si podle něj může požádat o obnovení provozu Úřad pro civilního letectví.
Představitelé Chrudimi mezitím nabídli zástupcům aeroklubu, že jim pomohou najít jiné místo pro letiště. „Byli jsme ochotni pomoci při budování nové základny na místě, které není tak konfliktní, ale aeroklub to odmítl. Věří, že armáda nakonec bude s obnovením provozu souhlasit,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.

Autor: DAVID PŮLPÁN

Klaus v Chrudimi T. 08.05.2005 19:48
No jo Shote. Kdybys čet pořádně noviny, tak bys věděl, že i kdybys chtěl dělat věci jinak a třeba líp, tak minimálně v jedné partaji budeš označen za kariéristu a kandidatura ti bude upřena. Takže zrovna tahle kandidátka zůstane stejná jako minule. A to je třeba podpořit popularitou Klause, třeba to na někoho zabere...

Dvojí stránky města? shot 06.05.2005 22:08
Inu pirát se vždy pozná, když už ne jinak, tak dle použitého slovníku. Opravdu vybrané výrazy. To co si myslíš, že činí někoho způsobilým, aby se stal starostou města Chrudim je jen tvůj bohapustý omyl. Starosta Chrudimi by měl být především kreativní a logicky uvažující člověk, schopný vyslechnout druhé, člověk který dokáže pracovat v týmu a tým vést a měl by být schopný jasně formulovat cíle a cesty k nim vedoucí. Především by měl mít na paměti vždy zájem města.
Rozhodně by to však neměl být člověk typu lidí, kteří nyní obsadili vedoucí posty na chrudimské radnici. Také se především nesmí chovat podobně tak, jak to popsal ve svém příspěvku Colombo. A může to být i žena. Takže jasně vidíš, že tvá představa o způsobilosti na post starosty je zcestná.
To by ovšem také mohlo být tím, že patříš mezi ony radniční našeptávače, kteří neumí dohlédnout konců svých rozhodnutí.
Nepracuješ náhodou někde na úseku rozvoje města?

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Administrátor 06.05.2005 13:50
iDnes

6.5.2005 Pardubický - strana 1 Stát nedá peníze na silnici do Chrudimi

Pardubice Už za rok měli jezdit řidiči mezi Chrudimí a Pardubicemi po nové silnici. Jenže státu chybí stovky milionů korun, které měl do stavby komunikace investovat. Někteří odborníci proto tvrdí, že dokončení stavby se zdrží. "Šance, že budeme mít k dispozici všechny peníze, které se měly letos prostavět, je mizivá. Silnice z Pardubic do Chrudimi byla součástí zvláštního programu, a ten parlament neschválil.
Osobně nevidím nyní jinou cestu, než je prodloužení termínu dokončení stavby," řekl Jiří Novák, náměstek ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury.
Ředitelství silnic a dálnic, které komunikaci buduje, zatím omezení prací neplánuje. "Pro letošní rok nám chybí sto čtyřicet milionů korun. Část jsme schopni pomocí faktur převést do příštího roku. Klíčové ale bude, jak se podaří sestavit rozpočet na příští rok," řekl Bohumil Vebr z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic.
Podle plánů by tak měl stát v příštím roce investovat do stavby silnice přes osm set milionů korun. "To je ovšem zcela nereálné. Už nyní se u nás sešly požadavky na výstavbu silnic v celé České republice a dosahují výše devadesáti miliard korun.
Pokrýt ale můžeme jen investice za pětadvacet miliard," uvedl Novák.
Řidiči tedy zřejmě budou muset dál jezdit po staré silnici, která protíná tři obce. "Je to strašné. Obě města jsou od sebe vzdálena deset kilometrů a ve špičkách přitom cesta trvá tři čtvrtě hodiny," postěžoval si Jaroslav Růžička z Pardubic.
"Pokud se dokončení stavby posune, bude to pro mě velké zklamání. Spojení mezi Pardubicemi a Chrudimí už nyní není dobré a každé další zdržení bude přinášet větší komplikace," řekl náměstek pardubického primátora Michal Koláček.
Nyní navíc musí lidé mezi Medlešicemi a Mikulovicemi jezdit kvůli výstavbě mimoúrovňové křižovatky po provizorní silnici. Ta by ale měla do konce roku zmizet. "I přes nedostatek peněz bude přemostění do konce roku v provozu. Provizorní silnice by totiž logicky bránila další výstavbě," uvedl Vebr.
Podle původních plánů by měli stavbaři budovat silnici najednou, nikoliv po úsecích. "Pokud nemá stát peníze, je možné, že by si vzal úvěr z evropských fondů. Pak by se možná další peníze našly," dodal Vebr. Podobný úvěr by ale musela schválit vláda zhruba do podzimu letošního roku.

Více viz Chrudimi... na str. C2

Autor: JIŘÍ TŮMA

Hmm tak obchvat zase nic ....?????? Administrátor 06.05.2005 13:41
iDnes

iDnes - rubrika Pardubický region

6.5.2005 Pardubický - strana 2 Chrudimi hrozí odklad obchvatu

Chrudim Stát má problémy s financováním rozestavěné silnice z Pardubic do Chrudimi. Na ni měl přitom plynule navázat i dlouho očekávaný obchvat Chrudimi. Pravděpodobnost, že se najdou peníze na výstavbu, plánovanou v roce 2007, postupně klesá.
"Jednoznačnou prioritou je nyní budování dálnic a železničního koridoru. Tyto stavby pohltí naprostou většinu dostupných peněz. Na výstavbu silnic nižších tříd zbyde jen málo prostředků. Podle mého odhadu mezi odložené stavby bude patřit i obchvat Chrudimi," řekl Jiří Novák, náměstek ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury.
Plánované budování silnice okolo Chrudimi by ještě více zkomplikovalo případné zpoždění již budované komunikace z Chrudimi do Pardubic. "Z mého pohledu výstavba obchvatu v tuto chvíli ještě ohrožena není. Je ale potřeba si uvědomit, že výstavbu neovlivní jen budování návazné silnice k Chrudimi.
Obchvat může ohrozit jakákoliv jiná komunikace jenom tím, že při rozdělování peněz dostane přednost," řekl Bohumil Vebr z pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic. Podle něj budou i v příštím roce pokračovat alespoň přípravy na stavbu. "To je pravděpdobné, investice na příští rok má být jen šedesát milionů korun," řekl Novák.
Přípravné práce už nyní navíc zpozdilo zamítnutí územního rozhodnutí, které mělo umožnit obchvat vybudovat. "Krajský úřad sice zamítl všechny námitky ekologických organizací, ale územní rozhodnutí se přesto bude muset projednávat znovu kvůli procesní chybě. Jedna z dotčených obcí totiž nebyla zahrnuta mezi účastníky řízení," řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.
První plán na obchvat Chrudimi přitom vznikl už v roce 1942.
"Vážně se o něm znovu začalo uvažovat ještě za socialismu a město o něj usiluje také po celých patnáct let po roce 1989. Stát by si měl uvědomit, že neustálé odklady nakonec celou stavbu prodražují," dodal Libý.

Foto popis| PERMANENTNÍ ZÁCPA. Jen na chvíli svitla řidičům trpícím v kolonách při průjezdu Chrudimí naděje, že jejich problémy vyřeší obchvat města. Stát nemá peníze, a stavba plánovaná od roku 1942 se tak velmi pravděpodobně opět zdrží.

Autor: JIŘÍ TŮMA

Nový redakční systém Administrátor 06.05.2005 11:47
Můžete mi poslat do emailu obrázek jak to vypadá?

Jaký používáte prohlížeč, OS, jakou verzi obojího?

CSS technologii se zatím učím, právě z důvodu různých nekompatibilit mezi prohlížeči jsem se snažil o maximální jednoduchost.

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:27
do prkýnka dubovýho

*dXiv class="textaligncenter"**dXiv id="topstred"* *aX href="http://www.chrudim.info" title="Domovská stránka Chrudim.info"* *iXmXg class="floatvlevo ramecek0" src="/chrudim/logo01.gif" width="250" height="60" title="Domovská stránka Chrudim.info" alt="Domovská stránka Chrudim.info"*/a*

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:25
už koukám, že rychleji píšu než přemýšlím, už raději půjdu spát - class="floatvpravo ramecek0" vlastně může být správně, chyba bude asi jinde.

Ale bude někde v této oblasti a v clanek.css - upoutávka na český rozhlas se odhozena vpravo do boku a menu podtím je rozsypané do tří bloků poházených na stránce.

Nějak mi už dneska padá hlava (spal jsem jen 3 hodiny), takže dobrou.

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:14
no to snad není pravda

class="floatvpravo ramecek0" src="/reklama/../reklama/banner468x60_chrudim.gif"

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:13

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:13
no dobře, takže ještě jednou

Třeba co ta mezera v proměnné ....

Nový redakční systém Mexiko 05.05.2005 22:10
Ahoj Admine, nechci být zase až tak moc velký rejpal, ale ty se porejpej v CSS definicích a oprav si tam několik chybiček, které občas na některých prohlížečích a op.systémech způsobí rozpadnutí vzhledu stránek.

Třeba co ta mezera v názvu proměnné

Dvojí stránky města? zelený raul 05.05.2005 21:23
shote, on si te nikdo nevsímá, vid? Ty si tu povídás sám se sebou, nikdo si s tebou nechce hrát, vid? Ale, shote, jednou pro vzdycky si uvedom: at to je jak to je, a at to bude jakkoliv - CHRUDIMSKEJ STAROSTA PROSTE MUSÍ MÍT KOULE. A TO I TEN PRÍSTÍ.

Výchovný ústav v Chrudimi Český rozhlas Pardubice 05.05.2005 17:41
Příspěvek vložen na základě článku Dům na půli cesty: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=211

Český Rozhlas Pardubice - 104,7FM a 101FM

Dům na půli cesty. Tak se nazývá zařízení, které poskytuje dočasný azyl dětem z nefunkčních rodin. Jedná se o jakousi startovací čáru do života, kterou mohou například využít děti z dětských domovů od 17 do 25 let po dobu jednoho roku. Jeden takový dům má vyrůst i v Chrudimi. Lidé žijící v okolí objektu, který chce město s podporou státu přestavět na chráněné byty, se proti vzniku tohoto zařízení postavili. Jaké k tomu měli důvody, zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková. http://www.chrudim.info/zpravy/images/130.mp3 (2.6MB) Doporučujeme také online internetové vysílání rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20

Radar městské policie v Chrudimi Český rozhlas Pardubice 05.05.2005 17:34
Příspěvek vložen na základě článku Radar městské policie v Chrudimi: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=210

Překračujete zcela běžně předepsanou rychlost nebo telefonujete za jízdy? Pro řidiče, kteří projíždějí Chrudimí, to bude docela velký hazard. Od května totiž začnou městští strážníci používat nový laserový radar. Ten je přenosný a kromě měření rychlosti umí pořídit i fotografii espézetky či řidiče.
Nově pořízený přístroj tak bude moct usvědčit každé zaměřené auto z porušení dopravních předpisů. Více informací zjišťovala redaktorka Naďa Kubínková. http://www.chrudim.info/zpravy/images/129.mp3 (1.44MB) Doporučujeme také online internetové vysílání rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20

víte? Český rozhlas Pardubice 05.05.2005 17:30
Příspěvek vložen na základě článku Čipování kol v Chrudimi: http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=209

Snad každému v životě už něco ukradli. Nejčastěji se samozřejmě kradou peněženky, poměrně úspěšně je však dohánějí bicykly.
Kradou se kola silniční, horská, treková či dětská. Kradou se kola drahá i tak zvané "plečky". Kolo vám odcizí v noci ze sklepa za svitu měsíce, ale i za bílého dne na frekventované ulici. Nejlepší obrana proti odcizení kola je asi žádné nemít.
To ale není moc praktické. V Chrudimi proto od května rozjeli nový projekt, který by měl zlodějům alespoň trochu znepříjemnit život. Více už redaktorka Naďa Kubínková. http://www.chrudim.info/zpravy/images/128.mp3 (2.6MB) Doporučujeme také online internetové vysílání rádia na adrese: mms://rozhlas.kve.cz:8080/?quality=20

víte? pavlicek 04.05.2005 12:40
Neví někdo prosím, kde resp. za jakých podmínek probíhá v Chrudimi čipování jízdních kol? (dnes o možnosti bez bližších podrobností informovali na radiožurnálu).
Dále - nenašel jsem na webu chrudim-city žádné kontakty na volené zastupitele. Myslím, že by tam kontakty měly být - už kvůli voličům, kteří by se svými zastupiteli měli mít možnost komunikovat. Pokud tam jsou a jenom jsem je nenašel - omlouvám se.
pp.

Dvojí stránky města? shot 03.05.2005 21:06
Je do zajímavé. Některé věci se zdají do sebe docela zapadat. Dle informací, jenž mám k dispozici se totiž zmínění pánové skutečně o chrudimskou nemocnici velmi zajímali. A rozparcelováním letiště a jeho následným prodejem by se také daly vydělat velké prachy. Obzvlášť pokud by byla cena tak příznivá, jak ji nabízí starosta p. Libý na Skřivánku. Přestože si zase velké iluze o p. starostovi nedělám, zdá se mi to až moc přímočaré. PZ, katastr, Skřivánek, Nemocnice, letiště. No, nechme se překvapit co z toho bude.
Jen mi chybí zasvěcený komentář různých Marů, anonymů, Divokých Billů. Že by management radnice uložil bobříka mlčení? A také doktor Jan P. se neozval! Divné.

Noviny Chrudimska - ano či ne? Administrátor 03.05.2005 15:50
K prohození pořadí na titulní stránce zřejmě brzy dojde z titulu vstřícnější spolupráce s iDnes.

Toho si velice vážíme a alespoň touto maličkostí oceníme.

Noviny Chrudimska - ano či ne? ChesterF 03.05.2005 11:46
V 11.40 to vypadá přesně tak, jak si představuji.
Z Novin Chrudimska ani čárka a iDnes jako jediný informační zdroj s výstižnými a hodnotnými informacemi.
Prosím o zachování tohoto stavu, tedy ponechání odkazu na Noviny Chrudimska bez odkazů na jednotlivé články o ničem, které v těchto novinách jsou běžně,tedy kdo chce, po kliknutí se může na tento príííma deník dostat.
Případně, pokud to tam někdo chce nadále umisťovat, tak prosím o prohození, tedy, aby jako první byly uváděny příspěvky novin iDnes a až někde dole NCH.
Vřele děkuji.
Chester

Dvojí stránky města? shot 01.05.2005 12:56
To tedy koukám. Doufám, že pro svá tvrzení máš podklady. Jinak se těš, až Mara nastoupí do své úřednické kanceláře, jak tě rozcupuje (a to dokonce ve více osobách). Můžeš napsat, co vše vlastně víš?

Klaus v Chrudimi shot 01.05.2005 12:55
A co myslíš Garniere, nenašlo by se pár schopných lidí, kteří by šli do politiky ne za účelem zbohatnutí a soukání sítí intrik, ale proto, že chtějí dělat věci veřejné lépe? Jinak s tebou souhlasím, že bylo těžko mezi těmi, kdo byli na volební listině vybírat.

Klaus v Chrudimi garnier 01.05.2005 08:24
Vážený (á), je mi Vás trochu líto, když ve výsledku Vašich myšlenkových pochodů mi podsouváte Grebeníčka, tu Grosse.Nejsem v současnosti příznivcem žádného politika (bohužel),myslím, že normálním lidem je už dávno jasné,jací lidé se u nás do politiky derou a proto mne uráží(tj. něco jiného než štve) účast toho ješity o kterém kolují fámy (jenom v ČR,v zahraníčí o něm koluje něco úplně jiného) o jeho vzdělanosti a ekonomickém vizionářství.Naštestí jsem tu žil v době kdy byl premiérem a pamatuji si.A ještě k Vaší poznámce o mé průměrnosti.Můj život se dá charakterizovat všelijak,ale rozhodně není průměrný, (opravdu nejsem pan Novák)platím vysoce nadprůměrné daně a trpím představou že mé peníze jsou využívány i k takovým zbytečným návštěvám jaká se odehraje v našem městě.A jen tak na okraj.Nejste průměrný VY?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75  74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.