Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
nový hypermarket Lebduška Josef 15.07.2005 10:35
Mám takový návrh. Pro Divokého Bila, Anonyma, Maru a i další. Co se takhle sejít, třeba u piva, nahodit téma a pokusit se vysvětlit své stanovisko a na základě jakých podkladů, které je možno eventuálně vzít si s sebou. Možná bychom lépe rozuměli názoru toho druhého a pak bychom mohli místo vysvětlování, kdo z nás je větší pitomec mohli diskutovat čí názor na danou problematiku je lepší a proč. A mohi bychom také korigovat svá stanoviska na základě faktů, které jsme do té doby neznali.
Co vy na to?
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket divokej bill 14.07.2005 16:25
O těch 20 metrech tady už diskuze probíhala. Přesdtava, že budete mít 20 metrů do baráku smrdící koželužnu nebo kovárnu je vaše demagogie a naprostá blbost. Moc dobře to víte. PZ je tam kde je proto, že areál transporty má všechny důležité sítě a nebudou se muset protahovat kilometry ale jen stovky metrů. A že by Cordobia nešla do Chrudimě proto, zě měso nemá peníze??? Cordobia nešla do Chrudimě proto, že nějaký Lebduška a spol.
dělali, jak kdyby jim na zahradě chtěli skladovat vyhořelé palivo z Temelína.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Lebduška Josef 14.07.2005 15:14
Jak víte komu co bude či nebude vonět? Ono je něco jiného mít PZ 20 m za barákem, či 2 km. Nikdo nikdy nehledal vhodné místo pro její umístění a místa pro průmyslovou zónu určená byla ponechána prázdná, namísto toho byla vytvořena zóna nová. Zastupitelé schválili její vytvoření bez jakékoliv veřejné diskuze, na základě velice nepřesných informací, které si nikde neověřili, na základě chybných informací o tom, kolik vlastně pořízení zóny město bude stát. Do zóny není příjezd, nemá napojení na sítě, a město nemá peníze na její dokončení, okolní obyvatelé jsou proti. Proto je dodnes zóna prázdná a ne proto, že nějaký Lebduška vystoupil proti. Příklad máte v Penymarketu a Lidlu. Proti Penymarketu protestovali okolní obyvatelé, proti Lidlu nikdo. A jen proto, že v dané lokalitě prodejna Lidlu nikomu nevadí. Obdobně letiště. Nikdy nikdo z města nezjišťoval zda chrudimáci letiště chtějí či nikoliv. Na všech zasedáních se , sice nemastně a neslaně, zastupitelé vyjadřují pro jeho zachování, přesto postoj města je takový, že letiště pomalu mizí. A těch 8% nezaměstnaných? Pokud si do ruky vezmete statistiky, je na tom Chrudim relativně dobře. Vím, že to neřeší problém nezaměstnané matky se dvěma dětmi, která skutečně práci shání velice špatně. Ale to je jiná diskuze, o zákonech, o podporách vzniku takovýchto míst, ne o vzniku PZ.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Max 13.07.2005 18:20
Tak to joooooooo. Kdyz je nezamestnanost "jen" kolem 8% a vas se to cislo netyka, tak ta zona vlastne nic neresi...dyk je vlastne vsechno v cajku.
Pane Lebdusko, tenhle argument je vhodnej zacka prvni tridy...pomocny skoly, nezlobte se na me.
Nekde ta zona bejt holt MUSI (i kvuli tem 8%), kdyz bude za depem resp. v Majove, nebude to vonet Legume, Vestci atd. Hlavne: "Jen co nejdal od myho baracku a OSTATNI ME NAZAJIMAJ´."

Panbuh s nami a ... pryc!

Max

P.S. Kdyz radnici kritizovat, tak za to, ze se tam jeste "nekouri z kominuuu" Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Lebduška Josef 13.07.2005 16:20
Nezaměstnanost v Chrudimi se momentálně pohybuje okolo 8% - údaj z rozhovoru s kýmsi z kraje, na rádiu OK. To by nebylo tak špatné na republikový průměr. Takže tou průmyslovou zónou to nebude. Ona ta "neschopnost" se projevuje jinde. V naprosté nekoncepčnosti, v plíživém zadlužování města, v rozprodeji městského majetku a "projídání" takto získaných peněz a tím v chudnutí města. Jsou to dlouhodobě neřešené problémy obyvatel či celých městských částí, a to ať již s bezpečností, nebo s pořádkem (krásně to nastínil anonym v popisu onoho parčíku), v dopravní obslužností, letištěm, Penymarketem, Palučinami, zhoršováním životního prostředí a podobně. A do toho patří i ona slavná PZ. Dle mého soudu je kolem Chrudimi spousta míst, kde by PZ byla na místě - pokračování v Májově a za depem, u Bramaku (alespoň by nikomu nevadilo letiště), za ACHP. Místo toho se zřídí v co nejtěsnější blízkosti rodinných domů. Asi jen proto, že v oněch končinách nikdo ze zastupitelů nebydlí. A o tom je ta neschopnost (nebo schopnost vezmu-li jako pravdivý příspěvek Colomba).
A tak se s nadsázkou připojuji k příspěvku shota o PZ na náměstí.
Stav vystihl docela trefně.
Reagovat na tento příspěvek
 
sex seznamka,jen vážne. D 12.07.2005 00:28
tak mužem začít,ale pozor je to sex seznamka.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket shot 11.07.2005 23:51
Ano, jsem jednoznačně pro. Spojit výrobu s bydlením, jak jednoduchá a přitom převratně geniální myšlenka. K tomu navrhuji lokalitu náměstí. Vhodná tovární hala s okny a střechou by uzavřela náměstí – získalo by konečně středověký ráz, další by se jistě vešla za kostel a klášter by se dal přestavět. Zaměstnanci by mohli parkovat v podzemním parkovišti a matky by viděly co jejich děti dělají venku o poledních přestávkách. Blízko by byla i proletářská hospoda Na Festuňku. Náklaďákům by schody v Široké ulici mohly také vyhovovat – mají velká kola a nejezdili by alespoň rychle a protože v blízkém okolí bydlí samí uvědomělí lidé jen namátkou: starosta, anonym, DingDang Don a jiní, nehrozil by protest obyvatel jako v Markovicích. Ti ostatní uvědomělí co tam ještě nebydlí by měli možnost zakoupit si byt v bývalém katastru (radnice by mohla přispět nějakým menším příspěvkem). Pozemek je zainvestovaný, v dosahu MHD a v dohledu radnice. Opravdu jedná se o nejvhodnější lokalitu, lepší v Chrudimi pro PZ nenajdeš. A PZ za Transportou? Tam by se mohly pořádat chrudimské poutě. Jen se bojím, aby nevyšlo nařízení, že každá rodina v Chrudimi musí mít v obýváku alespoň soustruh či frézu.

Reagovat na tento příspěvek
 
Zazi bar končí nurse 11.07.2005 18:22
Už jste to slyšeli?Ze Zazi baru bude snad nějaká nová restaurace????Kam si my starší půjdeme zatrsat,když do Muzea chodí náctiletí a ještě k tomu je tam děsný D.J????
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket divokej bill 11.07.2005 17:49
Jak psal Max. Podobné to je třeba v Isny, na jihu Vídně v Polkowicích a jinde. V Chrudimi se rozhodně nepočítá s hutěma ani obří auomobilkou ale spíš s firmama, který se v případě nouze přestěhujou do opravenýho seníku nebo kravína.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Max 11.07.2005 17:37
Průmyslová zóna v Chrudimi by už v první řadě měla začít fungovat !!! V žádném případě nehájím naši radnici o umístění zóny, ale např.:

Jičín - 100 m od prvních paneláků Chrudim (TRA) - 200 m od nové zástavby Kopřivnice (PZ) - 200 m Sollenau - 100 m Niklasdorf - 30 m ...a mnoho dalších...

Těch případů, kdy je zóna hodně blízko veř. zástavby je asi stejně jako těch, které jsou úplně mimo město. Takhle na to dojel např. Kolín - z příchozího investora nemá město lautr nic jenom proto, že je v jiném katastru...
Na jednu stranu tady naříkáme, jak je město (region) neschopný, že nemá zónu a tím vyšší nezaměstnanost, když ji má, tak je zase na špatným místě a když už je to na spadunutí s investorem, tak ho vypoklonkujeme. Podle mě je to tak trochu uzavřenej kruh...


Investorům zdar...

Max


Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Lebduška Josef 11.07.2005 16:01
V tom se asi neshodneme. Já se naopak domnívám, že je povinností radnice starat se i o onen parčík. Také se starat o to, aby se všichni obyvatelé města cítili spokojeně, aby jim nebyly znehodnocovány životní podmínky. A kdyby páni zastupitelé trochu přemýšleli nad předloženými materiály z radnice, nemohli by schválit takovou zhovadilost, jako výstavbu PZ vedle stávající výstavby obytné. Do lokality, kde není přístup, kde není žádná vybavenost pro PZ (kanalizace, elektřina). Navíc, když je možno směřovat PZ do blízkosti plánovaného obchvatu. Nebo kolem obchvatu budeme stavět rodinné domy? Nevím co je na tom pravdy, ale zde také zaznělo, že zatímco Chrudim staví v Pištovech rodinné domy, Slatiňany tím směrem směřují PZ. I to svědčí o naprosté neschopnosti domluvy u dvou sousedních měst a chyb při schvalování územních plánů. Shodou okolností se nyní zjišťuje, že lidé nechtějí žít v blízkosti průmyslových zón, že se raději stěhují do přilehlých městeček a vesnic, kde mají lepší životní podmínky. Je to vidět i na sousedních Pardubicích. A zde se znovu dostáváme k myšlence která zde v minulosti zazněla - Chrudim příjemné místo pro život. Takže shrnuto: Stávající PZ je umístěna na nevhodném místě a aby do ní bylo možno umístit nějaké podniky, bude nejprve nutno učinit řadu úprav. Přesto bude vždy, vzhledem ke svému umístění, vzbuzovat obyvy okolích obyvatel. Tomu se město mohlo vyhnout umístěním PZ do jiné, vhodnější lokality. Proto by bylo možná vhodnější upustit od záměru vybudovat z Chrudimi průmyslové centrum a udělat z ní příjemné místo pro život ono Bewrly Hills, jak to již jednou na těchto stránkách někdo nazval.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Lebduška Josef 11.07.2005 13:50
Nevím, kde jste byl. Já jsem jich navštívil také hodně. A jak v Německu - Haan, Frankfurt n. M, Francii - Colomar, Polsko - Poznaň, ale i jinde, např. ve skandinávských zemích. Mimo jiné i u nás tu v Kolíně - automobilka TPC. Všude jsou PZ situovány co nejdále od města - i několik kilometrů, stranou převládajících proudění větrů a je k nim vybudován samostatný přístup (obchvaty kolem města). Podotýkám, že nemluvím o starých fabrikách uprostřed měst, ale o nově budovaných PZ - cca 20 let zpět. Nevím, proč v Chrudimi jdeme jinou cestou a děláme znovu stejné chyby, na kterých se jinde již poučili.
Reagovat na tento příspěvek
 
letošní loutkárna Karel Pavlíček 10.07.2005 17:25
Byl jsem na Šulákové a Fleretech a tvrdím "Chrudim žíla"! Byla cítit báječná atmosféra a koncert jen umocnilo prostředí chrudimského náměstí.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket divokej bill 09.07.2005 14:21
Píše se rok 2005 a průmyslová zóna nemusí vypadat jako v roce 1955. Viděl jsem spoustu míst na západě, kde byla průmyslová zóna doslova nalepená na obytné čtvrti a nikomu to moc nevadilo.
Přes deset metrů vzrostlé zeleně nikdo nepozná, že tam na druhé starně nějaký průmysl je.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Jana Malá 09.07.2005 10:50
Náš starosta má příbuzné v Kanadě, a proto se domnívá, že pro větší jeho slávu stačí vypustit jakýkoli nesmysl, za který by se jinak každý trochu inteligentní člověk musel stydět
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket shot 09.07.2005 01:15
Možná máš pravdu. Problém je v tom, že se nedokáží dohodnout na ničem. Chrudim buduje poklidnou zónu v Pištovech, Slatiňany tím směrem plánují průmyslovou zónu. Takže jeden obchoďák? Jenom mne zajímá, kdo to bude za pár let napravovat.

Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí shot 09.07.2005 01:14
A proč ne. Rozhodně by bylo lepší postavit architektonicky zajímavou budovu, citlivě zakomponovanou do okolní zástavby v zóně starého města, než jakousi pseudorenesanci (gotiku? …). V tom má pan architekt, dle mého soudu, zcela pravdu.
Ovšem nejlépe by bylo, nestavět tam nic. Ona ta proluka tam je už hodně dlouho a silnice tudy vede z náměstí přes sto let. Především město by mělo bránit zeleň v centru. A oživit centrum tím, že se nastaví jeden barák vedle druhého, bez možnosti řádného příjezdu? Možná to bude architektonicky pěkné, ale k bydlení nepraktické. Obchůdky? Nevýše tak hospody. Obchůdky jsou již převálcovány supermarkety a po dostavění nových zmizí další. Kdo pojede nakupovat na náměstí, kde nezaparkuje a když, tak jen v podzemí za min. 50 Kč/hod? A když už jsme u toho centra. Kde je ona slibovaná kanadská universita? Nebo pan starosta zase jako obvykle jenom žvanil, aby odlákal pozornost od jiných problémů?
Reagovat na tento příspěvek
 
letošní loutkárna T. 08.07.2005 21:42
No nevim. Páchat koncerty v prostoru, kde se zvuk tluče mezi dvěma rovnoběžnými stěnami (divadlo versus protější bytový dům) je prima nápad. Opravdu neznám slovo, jakým bych popsal takhle <slovo> zvuk. Jakýkoli "jinde" může být jen lepší. A navíc skoro vprostřed sídliště...

Že nejsou lístky je fakt krutý.
Reagovat na tento příspěvek
 
letošní loutkárna Petra 08.07.2005 18:21
Mrzí mě že loutkářský festival není už pro chrudimaky?ale jen pro loutkaře.Lístky na dětská představení jsou vyprodaná dospělím a děti chybí,ani pro samotné herce to není ono děti přeci jen reagují jinak než dospělí.Koncerty které jsou nevím z jakého důvodu na naměstí postrádají atmosféru která byla před divadlem kde to prostě žilo.Snad to bude příští rok lepší:)
Reagovat na tento příspěvek
 
GRAFITY Administrátor 30.06.2005 15:31
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

30.6.2005 Pardubický - strana 2 Chrudim vyšla vstříc sprejerům

Chrudim Chrudim se může stát útočištěm sprejerů. Tedy těch civilizovaných, kteří jsou ochotni pro své výtvarné projevy používat plochy, které jsou k tomu určené, a neničit fasády domů.
Po soukromé firmě Marlo AB, která nechává sprejerům dlouhou zeď na chrudimské železniční zastávce bývalé Transporty, nabídlo jim dvě plochy mezi panelovými domy v centru Chrudimi i město.
„Chceme to vyzkoušet. Plochy budou pod kontrolou, nesmí se na nich objevit hanlivé nebo neslušné věci, které by mohly způsobit pobouření veřejnosti. Partu, která nás o to požádala, bereme jako seriózního partnera,“ řekl místostarosta Chrudimě Petr Řezníček.
Sprejeři budou podle rozhodnutí městské rady z minulého týdne moci pomalovat tenisové stěny v Husově ulici a na Palackého třídě. Ty jsou ale po pravdě řečeno už nyní tak počmárané, že graffiti jim pravděpodobně spíše prospějí.
„V Chrudimi je skupina lidí, která bere grafitti jako umění a nechce patřit ke sprejerům, kteří ničí fasády domů.
Potřebovali plochy, kde by se mohli zdokonalovat a pak jezdit na soutěže,“ řekla Radka Pochobradská, preventistka kriminality při chrudimském městském úřadě.
Radní si však nedělají iluze, že díky takové nabídce už nebudou sprejeři na historických domech zanechávat své stopy.
„Je nám jasné, že skupina, která grafitti bere jako adrenalinový sport, nebude tyto plochy využívat. Jejich cílem je ničit památky, věci a baví je, že je to nebezpečné,“ řekla Pochobradská.Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Jan Roček 29.06.2005 15:30
Vhodná plocha pro případnou výstavbu nového hypermarketu se nabízí také za Kauflandem a Hypernovou severovýchodně podél silnice I/17 směrem na Hrochův Týnec, tedy i dopravně mnohem vhodněji - blíže ke sjezdu z plánovaného obchvatu Chrudimi (mimoúrovňové křižovatky Chrudim-východ)

Využití západní části "průmyslové zóny" pro stavbu obchodního domu (nebo také školy, úřadu, autosalonu ...) je myšlenka zajímavá, protože by se tím současně elegantně odstínila od PZ obytná zástavba v Markovicích a v lokalitě by se řešila občanská vybavenost. V současnosti se plánuje i výstavba rodinných domků směrem od Markovic na Vrcha, takže nějaký obchod bude brzy v této lokalitě potřeba, aby místní nemuseli jezdit pro nákupy přes celé město.

Podmínkou je ovšem dopravní komunikace do PZ, a ta je zatím v nedohlednu. Také záleží na postoji investora. Město mu může lokalitu navrhnout, ale zda ji investor přijme je otázka. Spíše si markety vhodné lokality a spádové oblasti vytipují sami ....
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket stb 29.06.2005 14:42
Z konkurence mezi obchodními řetězci zakazník jenom získá, živnostníci jsou už stejně v p..... . Problém je ale jinde, problém je v salátech, saláti včele s kedlubem sedí ve svých pohodlných křeslech na radnici a prodávají nejlukrativnější pozemky. Chrudim se určitým tempem zasnubuje (spojuje) se Slatiňanami a až bude po svatbě obce se spojí ( neřeším možnost pohlcení Slatiňan, to nechci), obce se svou výstavbou spojí a zhrůzou se zjistí že ve středu stojí salátový pomník- betononé parkoviště s ocelovým hangárem a další betonové příjezdové komunikace.
toto je opravdu jeden z nejlukrativnějších pozemků(snad jen lukrativnější je CR náměstí a letiště) a pro to to místo si dokáži představit smysluplnější využití a snad trochu s architektonickým cítěním.
Tesco bych umístil do průmyslové zóny, zóna je prázdná a autem bych si tam zajel, silnice tam povede jak od CR, tak od PCE, nebo H.Městce = supr lokalita.
Pak bych doporučoval procházku podél Chrudimky po fiťáku až do Slaiňan na pivko, je to příjemná procházka. Peníze jsou peníze to je marný.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 29.06.2005 11:32
Noviny Chrudimska - 29.6.2005

Resslovo náměstí? Kdeže, ženě vadily zvadlé květy u pomníku

Zatímco chrudimští zastupitelé debatovali v pondělí horlivě o studii radikální změny Resslova náměstí, diskuze místy sklouzávala vinou veřejnosti do úsměvných témat.

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050629000006.html
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 29.06.2005 11:31
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

29.6.2005 Pardubický - strana 2 Musíme stavět, jak nám zobák narostl, říká architekt

Chrudim Příchod renomovaného pražského architekta Romana Kouckého do Chrudimi připomíná účinky pádu kamene na hladinu klidného rybníka. A rozhodně za to nemohou jen jeho originální vousy. Přišel totiž s překvapivou myšlenkou přeměnit Resselovo náměstí a zastupitele v pondělí přesvědčil, aby mu nechali volnou ruku a mohl připravit vše pro přestavbu centra.
Koucký prosazuje, aby ulice, která náměstí protíná, vedla po jeho obvodu a vedle kostela se postavil nový blok domů.
„Chceme vrátit morovému sloupu s kašnou jeho centrální pozici.
Snažili jsme se zároveň vrátit kostelu výsostné postavení, tedy uprostřed bloku domů, a nikoliv podél ulice,“ říká.
Nová ulice mezi Sportem Pelikán, farou a novým blokem budov by podle něj měla mít charakter například zmizelé ulice Husovy na Kateřině. „O té se neustále v Chrudimi hovoří a lidem stále jakoby chybí,“ řekl Koucký.
Nejvíce bude lidi zajímat vzhled budovy, která vyroste v těsném sousedství kostela. Proč se tím nezabýváte? Pro mnoho lidí je to nepochopitelná záležitost. Měli jsme za úkol připravit urbanistickou studii, studii veřejných prostranství, tedy to, co je lidově řečeno pod nohama. Co je od chodníků nahoru, je otázka architektonická a tu jsme neřešili. Bylo by hezké, kdyby dům měl být postaven podle mého návrhu, líbilo by se mi to, ale není tomu tak.
Vzhled domu určí další projekty a studie i stanoviska orgánů státní správy. Ta věc bude mít dlouhou historii. Vy osobně byste ale asi nesouhlasil s tím, aby vedle kostela vyrostla budova třeba ve stylu konce devatenáctého století, která by pro lidi byla přijatelná? Nelze se vracet, nelze napodobovat. Když napodobujeme, lžeme.
Myslím si, že lhát se nemá. Myslím si, že musíme stavět současně, musíme ukládat do města současnou vrstvu, která je vrstvou naší. Musíme stavět tak, jak nám zobák narostl, nikdo z nás si neobleče barokní šaty ani gotické škorně, nikdo z nás nepojede do města na koni.
Jistě ale víte, jak to bude v Chrudimi kontroverzní...
To není jen v Chrudimi, to je všude. Věřím, že to lidi bolet nebude, je to otázka informací, kulturního rozhledu a třeba i mediální podpory.
Kdo definitivně rozhodne o nové podobě náměstí? Poslední rozhodnutí musí zůstat na zastupitelstvu. Nebudeme rozhodovat my, veřejnost ani úředníci, ale zastupitelé právě na základě toho, co budou říkat média, co bude říkat veřejnost, dotčené orgány státní správy.
Alespoň se bude v Chrudimi něco dít...
To je v podstatě rozumný závěr. V celé České republice, asi Chrudim nevyjímaje, je největší chybou to, že se tu nic neděje.
Neustále se bojíme, že něco zkazíme, a tak radši neděláme nic.
Tak se neustále vzdalujeme světu, který je kolem nás.

***

Roman Koucký

Vystudoval FA ČVUT v Praze. Je držitelem dvou Grand Prix Obce architektů. Jeho práce byla dvakrát nominována na cenu Mies van der Rohe. Získal také Cenu Evropské asociace ocelových konstrukcí za Mariánský most v Ústí nad Labem.
V anketě časopisu Structural Ingineering International byl Mariánský most zařazen mezi deset nejzajímavějších staveb světa za posledních deset let.

Foto popis| KONTROVERZNÍ ARCHITEKT. Roman Koucký počítá s tím, že jeho návrh vzbudí mezi lidmi emoce.

Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 28.06.2005 18:56
Noviny Chrudimska - 28.6.2005

Odsouhlaseno! Chrudimské náměstí čekají zásadní změny

http://okresy.mojenoviny.cz/chrudim/zpravodajstvi_cr/VC20050628000009.html
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 28.06.2005 18:09
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

28.6.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim řekla ano změně náměstí

Chrudim Resselovo náměstí v Chrudimi čekají převratné změny.
Zastupitelé se totiž včera shodli, že chtějí, aby v těsném sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie vyrostl nový blok domů a hlavní silnice, protínající náměstí, vedla v budoucnu podél staré radnice a děkanství.
O definitivní podobě náměstí budou radní v Chrudimi debatovat v příštím roce a půl s památkáři, úřady i s veřejností.
„Jsem spokojen, že architekt nechce vedle kostela nějaký monolit, ale počítá i s možností, že tam bude blok menších domů. V nich by mohla vzniknout řada malých obchůdků,“ řekl zastupitel Ondřej Kudrnáč. Architekt Roman Koucký má připravit studii, která umožní změnit takzvaný regulační plán městské památkové zóny. Teprve poté bude možné připravit samotnou stavbu. Tu by měl provést podnikatel Milan Kušta, který vyhrál soutěž města na zastavění balustrády a vybudování podzemního parkoviště v sousedství kostela.
„Chceme udělat pro veřejnost besedu o změnách, ale až ve chvíli, kdy bude studie ve stádiu srozumitelnější lidem,“ řekl starosta Ladislav Libý.
Lidé, kteří mají ke Kouckému návrhu výhrady, se bojí zejména úbytku parkovacích míst na náměstí. Na místě dnešního parkoviště totiž povede hlavní silnice. „Jednosměrku jsme zrušili právě proto, abychom oživili centrum města. Tímto řešením náměstí naopak vylidníme. Představa, že někdo bude parkovat v podzemí, aby nakoupil v drogerii u Gabriela, je přitažená za vlasy,“ řekl zastupitel Jaroslav Trávníček.
Koucký věří, že do podzemního parkoviště přesunou svá auta lidé, kteří na náměstí bydlí a podnikají.
„Lidé, kteří pojedou na poštu či nakoupit, musí mít možnost na náměstí krátkodobě zaparkovat,“ řekl Koucký.Autor: DAVID PŮLPÁN
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 28.06.2005 18:06
Vůbec nestíháme, takže fotogalerii zatím necháváme stranou.
Plánů a nápadů do budoucna je ale stále ještě hodně .... teď užíváme léta Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket hujer 28.06.2005 17:41
pro takovej obchoďák bych viděl jinu lokalitu - PZ - tam by nikomu nevadil a většina lidí to takových to obchoďáků stjně jezdí autama a z toho mám obavu. Takovýhle investoři moc ohled na lidi neberou, jde jim o zisk - ale pokud se nepletu, tak by město mohlo na nás myslet a klást si podmínky. Jinak nic proti obchoďákům, hyperbouda potřebuje konkurenci, ale né za každou cenu a v tak poklidné lokalitě jako jsou Píšťovy a nebo vybudovat podchod a odstínit to od řeky nějakou bariérou.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket hujer 28.06.2005 17:34
mělo by to být kolem 9tis metrů a prý k tomu i benzínka, takže skoro dvojnásobná hypernova a vzhledem k tomu, že tam před dvěma měsícema stále někdo po poli pobíhal a kolíkoval a vrtali tam sondy, tak to vidím za velmi reálné (škoda, že je tam obilí - ty kolíky ted nejsou vidět). Taže vámi zmiňovaný liedl by se tam vešel čtyřikrát a pokud nevěříte udělejte si procházku do pole.
A co se týká informací - nepřekvapuje mně to, vždyť v Chrudimi se vše rozhoduje bez lidí a informací jim podaných.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Michal Tůma 28.06.2005 15:43
Toho bych se vůbec nebál. Tesco Hradeckého rozměru by se jim v naší lokalitě nikdy nazaplatilo. Patrně se bude jednat o něco velikostně podobného Lidlu ci maximalně Hypernově. A koneckoncu tu nikdo ještě neprezentoval důvěryhodnou informaci, že se bude opravdu nějaky obchoďák stavět. Pokud máte někdo nějake info sem s ním.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Eric 28.06.2005 11:58
Jak tak sleduju to vaše dění z dálky ... když něco vymyslí tento autor, mívá to většinou podobný průběh - návrh, kerý obsahuje výrazný demonstrativní projev ega, získá několik frenetických zastánců, kteří podobně jako autor dehonestují občany s jiným názorem za těžké demagogie, vyinkasují se astronomické částky a pak to někdy chodívá k ledu, jindy se nezákonně (protože autor, kromě zeleně, ideologicky nesnáší také památkáře, takže nepřímo vybízí k porušení zákona) rozbourají chráněná historická centra (Nejdek), jinde (Hradec) naštěstí zvítězí rozum, jinde (Jičín) dostanou rozum zastupitelé, jak dopadá návrh oběstavět tu zoufalou vesnici u Mělníka osmimetrovým valem a tím ji nadosmrti chránit před povodní nevím. Nemůžu se vyjádřit k návrhu pro Chrudim, chci jen obecně upozornit, že je třeba být velice obezřetný, pokud se týká návrhů zmiňovaného, a shánět si ne jeden, ale nejméně tři oponentní posudky, než si kterékoliv město realizací potenciálně zadělá na neřešitelné budoucí problémy.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Bárt 28.06.2005 10:52
To se bež podívat k Tescu do Pardubic a nebo k Hradci. Jestli tohle je 5 metrů. Bude to hrozná podívaná. A co se stane s Fiťákem?
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Mara 28.06.2005 10:06
No je vidět že pan "Chytrej" (pisatel tohoto článku) se nebyl podívat nikde .... , ani nikam nezavolal . Neví ani o čem ta studie je , co navrhuje atd. Prostě jen sednul a hodil kus mozku na papír. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket anonym 28.06.2005 00:12
Fajn, z Tvého příspěvku vyplývá, že Ti nevadí Tesco jako takové, ale související dopravní a bezpečnostní situace. Takže z Tvé strany jen informační šum, menší záměna pojmů. Dobře, pojďme se tedy bavit ne o Tescu, ale o nutosti postavit podchod etc. Jsem zcela pro.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí hujer 27.06.2005 22:44
myslím si, že by se prvně mělo vyřešit možnost parkování jinde, a pak začít s úpravami náměstí, které tuto skutečnost ovlivní ( zmenšením parkovacích ploch o polovinu ) - pan Koutský by si měl párkrát zkusit zaparkovat kolem 14hod ve všení den na náměstí nebo jeho okolí a pak řešit úpravy.
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket hujer 27.06.2005 22:35
A tobě představa hradeckého tesca v této lokalitě připadá jako ideální ??? u takovýho obchodáku bývá 400-500 parkovacích míst a představa, že budu chtít přejít silnici v době obchodní špičky - tak to potěž bůh - jo pokud udělaj podchod, tak mně to bude fuk, ale takhle mně to chladným nenechává.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Georgina 27.06.2005 21:35
Moc se mi to libi, hlavne na tom jednom obrazku ty stromy okolo morovyho sloupu...kazdej kus zelene v centru je vitanej a turisti by si tam urcite neulevovali, protoze by na ne bylo ze vsech stran videt...HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Max 27.06.2005 19:50
Tak soudě dle obrázku, za které patří big dík, tak se v našem případě bude opravdu jednat pouze o zastavění "WC-strády" a vydláždění silnice.

Žádnej slalom nebo něco podobnýho tam nevidíííííím.

Nemáte někdo, prosím, info z dnešního zastupitelstva?

Ď

Max
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Michal Konvalina 27.06.2005 19:22
Tak ja prihodim jeste dva odkazy na historicke pohlednice z CR a okoli.

http://www.philashop.cz/asp/polozka.asp?id=394&start=0 http://filatelista.wz.cz/Galerie_Chrudim.htm

Co ty na to admine? Nerozsiris fotogalerii? :)
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 27.06.2005 18:16
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

27.6.2005 Pardubický - strana 3 Chrudimské náměstí je ohroženo

Z plánované přestavby chrudimského Resslova náměstí mám docela strach. Myslím si, že moderní betonovo-skleněná novostavba by se na středověké náměstí rozhodně nehodila.
Takový turista jistě nepřijede obdivovat novostavbu, ale spíš historické památky a až bude novostavba postavena, bude se muset hodně snažit, aby ji při fotografování chrámu Nanebevzetí Panny Marie dostal ze záběru. Původní středověký ráz hlavního náměstí bude tentam. Přitom Chrudim může být ráda, že žádné novostavby na náměstí prozatím nevyrostly. Např.
Jihlava se svým Priorem může jenom tiše závidět. Po likvidaci středověkého Kateřinského Předměstí a jeho nahrazení panelákovým sídlištěm během bolševické éry by Chrudim vůči svým památkám měla být ohleduplnější. Jinak za chvíli žádné mít nebude.

Dopisy jsou redakčně kráceny

O autorovi| Jan Švadlenka, Chrudim
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 27.06.2005 18:15
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

27.6.2005 Pardubický - strana 3 Co říkáte na úpravu centra Chrudimi?

Podle mého názoru se nemusíme nutně vracet do minulosti, zvlášť pokud ji přesně neznáme. Připadá mi to, že nový návrh počítá s vytvořením jakési okružní jízdy okolo náměstí pro koně a kočáry. Osobně bych zachoval obousměrný průjezd přes náměstí.
Jednosměrka podle mého názoru není dobré řešení. Asfalt by však měla nahradit dlažba. Ale vytváření nějakých schodů v Široké ulici se mi zdá přitažené za vlasy.

Foto popis|

O autorovi| Jaroslav Trávníček, zastupitel města
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 27.06.2005 18:14
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

27.6.2005 Pardubický - strana 1 Chrudim rozhodne o náměstí

Chrudim Chrudimští zastupitelé budou dnes od šestnácti hodin rozhodovat, zda udělají největší zásah do vzhledu historického jádra za posledních dvě stě let.
Budou totiž hlasovat o návrhu architekta Romana Kouckého, který chce náměstí uzavřít novým blokem domů vedle kostela a hlavní silnici vést podél lékárny, staré radnice a děkanství až k bývalému kapucínskému klášteru.
Zatímco většinu zastupitelů návrh Kouckého nadchl, obyvatelé Chrudimi se k plánu stavějí rezervovaně. V anketě na internetovém serveru www.chrudim.cz dokonce 62 procent lidí s návrhem zcela nesouhlasí. „Mám rád prostor. Mám rád zeleň. A také se mi moc líbí boční pohled na kostel. Jsou dominanty, které si zaslouží, aby se jimi oko obdivovatele mohlo kochat z patřičné dálky. Nebyla by škoda, uzavřít ten nádherný výhled? Stísnit prostor? Zlikvidovat pruh zeleně?“ uvedl Jan Roček.
Radní věří, že návrh v zastupitelstvu projde. „Návrh je zajímavý tím, že by pomohl zklidnit dopravu a přitom nebrání vjezdu aut do centra města. Navíc se tak přibližuje vzhledu, které náměstí mělo koncem 19. století. Měla by zmizet hlavně asfaltová silnice, která náměstím prochází a jež ho hyzdí,“ uvedl chrudimský místostarosta Petr Řezníček.

Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket jrrr 27.06.2005 14:28
Chrudim potřebuje konkurenci jako koza drbání.
Není dobré mít v celém městě pouze jeden hypermarket stylu Hypernova, který své pozice zneužívá ať už v oblasti zaměstnávání lidí za minimální mzdy, tak v přístupu k zákazníkům.
Jděte např. v neděli nakupovat....... Co uvidíte, budou mnohdy prázdné, nedoplněné regály a často zboží (především zelenina), které svoji kvalitou již absolutně nesplňuje normy (nahnilé....) a přesto je prodáváno, byť se slevou.....a to tedy nejenom v neděli.
Co donutí takový shit market ke zlepšení služeb? Pouze konkurence, která se tomuto nepřizpůsobí, ale naopak vyrovná standard minimálně na úroveň Pardubic.
Takže jen houšť.....
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? jrrr 27.06.2005 11:40
Jaký je rozdíl mezi úředníkem státní správy a místní samosprávy z hlediska jeho odpovědnosti vůči lidem a z hlediska toho, kdo ho platí? Za jakých peněz je placen? Ze soukromých nebo z veřejných prostředků? A kdo byl do roku 1989 důležitější ve vztahu k tomu, co se dělo ve státě v rámci vlády KSČ? Prezident nebo generální tajemník KSČ jako nejvyšší funkcionář? Takže kdo vlastně vládnul? Prosím odpovědi největšího chytrolína na tomhle chatu...
Reagovat na tento příspěvek
 
Kdo je Aleš? anonym 27.06.2005 09:33
Shote, ten ti to nandal, co? HAHAHA! Včetně té české historie a státnosti, o které DingDangDong má skutečně, aspoň soudě podle jeho příspěvků, opravdu větší znalosti než ty. Jenom je škoda, že když už nevíš, kudy kam, začneš kopat kolem sebe a urážet, a ještě přitom si bereš do huby Vietnamce jako hanlivou urážku.


Měl by ses stydět Tak to je fakt na ...
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket anonym 27.06.2005 09:27
Tesco? Vedle fiťáku? A proč ne? Lidi budou rádi. Petice byla i proti Penny a dneška všichni ti, co ji podepsali, do něj chodí.


A velkou demogogií je tvoje tvrzení, že zakryje (romantický, nádherný etc.???) výhled na Žel. hory. Pokud se nepletu, tesco bejvá vysoké cca pět metrů, je to prostě nizounká krabice a proto nechápu, proč tady tak plašíš.

Jediné, čemu se divím, a to se divím ne městu, ale investorovi (Tescu), že se nebojí postavit hyper v (takřka) zátopové zóně.
Ale tohle, to je jejich problém, jako investora, nemyslíš? Úplně jejich problém.
A dopravní situace Stadion vs. Píšťovy? Neměj strach, kdyby to bylo kolizní,tak by tu křižovatku policajti nedovolej (a Tesco je na ní závislé). Nech to na proto plavat. Jak se říká, kůň má větší hlavu.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Administrátor 27.06.2005 09:18
Perfektní stránečka, škoda jen že tam ty mapy nejsou ve větším rozlišení. Takhle tam toho není moc vidět. Bohužel, škoda
Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket Šikula 27.06.2005 07:20
Tak začínám mít pocit, že z krásného města Chrudim, začíná být město supermarketů.
Hlavně abychom na to měli super peníze.
Z poslední návštěvy supermarketu Lidl, který lpěl práznotou jsem přišla na to proč je levný.
Protože tam nakoupíte polovinu zboží než chcete.
V pátek v 16 hod tam neměli brambory, pivo Gabrinus a další sortiment zboží, tak nám opravdu chce Lidl ušetřit.Nezbývalo mi nic jiného než jet jinam.


Reagovat na tento příspěvek
 
nový hypermarket hujer 26.06.2005 18:41
Tak se ke mně dostala ověřená informace, že se v Píšťovech ( na poli vedle obchvatu - mezi tratí a vodou ) bude budovat obchoďák velikosti hradeckého Tesca, tak to se máme na co těšit.
Stávající výhled od sídliště Stadion na Železné hory vezme za své a budem čumět na buzerparkovacíplac s obchoďákem. Tak to vám děkujem radní. To se nám to pěkně ucpe na křižovatce na ostrově, prý by měla být kruhová - jen by mně zajímalo, jak se pak dostanou píšťováci a všichni co pojedou kolem vody do píšťov - nebo to budou dvě křižovatky těsně vedle sebe ???? V Chrudimi je možné asi vše.
Reagovat na tento příspěvek
 
obousměrný vjezd na náměstí Michal Konvalina 25.06.2005 11:23
Ad historicke mapy z knihy Historicky atlas mest:

http://www.hiu.cas.cz/atlas/chrudim.htm
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78  77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.