Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
MĚSTSKÁ POLICIE MIREK 29.10.2005 12:35
Ano je to tak.Ono je to ale složitější.
Botičky jsou bezproplémové.Tam jim nehrozí trest za nepřiměřený zásah.Ale zasáhnout proti cikánům,to je veliký problém.Především je potřeba zapracovat a zákonech a upřesnit pravomoce všech policajtů.Jestipak víte,kdo je v Chrudimy nadřízený městské policie?Tam je potřeba se obrátit.
Ale vzhledem k bordelu jaký tady je to asi nemá cenu.
Takže zase budou dávat asi jenom botičky.
Reagovat na tento příspěvek
 
MĚSTSKÁ POLICIE HANNY 29.10.2005 12:24
Mám stejný názor snad bych jen něco dodala.Místo nesmyslného dávání botiček na velkém parkovišti na Transportě by se mohli pohybovat u Domu dětí a mládeže v době kdy jsou odpolední kroužky aby nedocházelo k opakovanému napadání našich dětí romy.Je mě jasné,že z nich mají strach,ale co potom naše děti.MP je tady od toho aby se starala o klid a pořádek ve městě.
Reagovat na tento příspěvek
 
Klub Agora není "rokáč". myza 28.10.2005 15:20
Vpodstatě jste si odpověděl. Jen bych opravil jedno Vaše nepřesné tvrzení: Klub Agora nevznikl jako hudební klub ( je možné to dohledat V archivu o.s. Šance pro Tebe a asi i jinde), ale jako " místo k setkávání" pro mladé lidi s tvořivým potenciálem, "kteří hledají svoje místo v životě" a " chtějí dostatˇšanci" - abych odcitovat z ustavujících listin. K tomu samozřejmě patří i produkce kulturních akcí a muziky především. To se nezměnilo a jak doufám ani nezmění. Co se za těch deset let změnilo je přístup lidí a taky postavení sdružení ve městě. Naši návštěvníci už dávno nejsou parta známých ochotných věnovat svůj volný čas pořádání akcí, úklidu a údržbě domu. Z velké části do Agory chodí lidé stále více za "komerční" zábavou, jejíž nabídka je však k všeobecné smůle v Chrudimi značně omezená.
Navíc dům ve kterém se Agora nachází není majetkem o.s., ale města, sdružení je nájemcem, takže by nám celkem logicky mělo záležet na tom, jak je vnímána občany ( a samozřejmě sousedy).
Sdružení kromě produkce kulturních akcí vyvíjí proporcionálně sociální a komunitní aktivity zaměřené především na děti a mládež a taky aktivity zaměřené na rozvoj a propagaci dobrovolnictví. Pokud se nebudeme chovat průhledně a vstřícně, obávám se, že se může stát, že nebudeme ani vhodnými partnery pro donátory, z jejichž peněz z 90% svoji činnost financujeme.
Takže pokud rozumíte pravidlům, které se snažíme právě prosadit ( omezená konzumace alkoholu, pevná zavíračka atd - v podstatě jde pouze o důsledné naplnění zákona)jako zbabělosti, tak není moc co vysvětlovat.
Já osobně bych navrhoval, bavit se spíše o tom, jak přispět k tomu, aby se v Chrudimi rozšířila nabídka kulturních akcí pro mladé a v jejich duchu. Jak pomoci vybudovat hudební klub, který by minimálně vadil okolí... A Agora by mohla tuhle službu přestat suplovat, mohla by být prostorem pro setkávání lidí, inspirací, klubem s výběrovou dramaturgií a zázemím pro aktivity lidí, které nemohou mít komerční charakter.
Pokud Vás zajímá, co všechno pro udržení stávající dramaturgie děláme, navrhuji Vám, abyste se někdy stavil ve Štěpánkově91 a určitě najdeme více času, abyste do problematiky pronikl.
Hezký den a třeba na viděnou na dnešním večerním koncertě.
Michal Zahradník Výkonný ředitel o.s. Šance pro Tebe
Reagovat na tento příspěvek
 
MĚSTSKÁ POLICIE Lary 28.10.2005 13:48
Zajímalo by mě kolik Nás občany města Chrudim, stojí Městská policie ročně.Myslím si ,že investice do této organizace by byla jistě potřebná na stavbu nových bytů pro mladé lidi,které v CR tolik chybí.MP by měla dohlížet na pořádek,ale stačí se podívat ve dne i večer do ul.Štěpánkova....Ve dne přecpána auty a večer plná opilců, ...a nikde žádny městský policista.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase to "letiste" shot 27.10.2005 21:10
Nedokáži posoudit, jací jsou. Asi různí, jako všichni lidé. Ale máte pravdu v tom, že chce-li někdo užívat cizí majetek, musí se na tom s majitelem dohodnout. Neznám přesně zákony v tomto ohledu, ale mám takový pocit, že pro vydání povolení k provozu letiště je nutná smlouva s majitelem pozemku.
Ovšem v Chrudimi jde především o to zlikvidovat aeroklub a po odchodu armády z města pak nemít pro plochu využití a proto ji rozprodat na stavební pozemky. Proto se nebuduje PZ v tomto místě, odkud se již vystěhovali obyvatelé kvůli výrobě betonových tašek. A kdo za tím stojí? No, zkuste hádat, ovšem mnohé uhodnete z toho jak plamenně obhajuje zachování letiště p. starosta Libý.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi shot 27.10.2005 21:00
Střevo. Ano to je ten vhodný výraz. Lepší by bylo pro vás oba těžko vybrat.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak hluboko? shot 27.10.2005 20:56
Česká republika klesla o 24 míst v hodnocení korupčního prostředí. Tolik nezávislé průzkumy. Promítnu-li si tuto zprávu do dění v Chrudimi, ani se nedivím. Podivné nákupy pozemků pro PZ, podivné návrhy na prodej městských pozemků na Skřivánku, záhadné dění kolem výstavby Penymarketu, prapodivnosti kolem chrudimské nemocnice, vyvážená a výhodná smlouva o prodeji budovy katastru, urbanistické změny náměstí, prodej VAKu. To vše a spousta dalších kauz vzbuzovalo dojmy o ne zrovna čestném jednání. A vždy se do těchto podivných věcí, které se udály v různém stupni utajení, namočil náš pan starosta. Je to podivné. A nyní je navržen jako lídr ODS do parlamentních voleb. V Chrudimi zpackal a lacino rozprodal co se dalo, nyní jde výš – se stejným záměrem? Zkouším tak uhodnout, jak hluboce klesneme při příštím hodnocení korupčního prostředí, budou-li do parlamentu zvoleni tací lidé jako p.
Libý .
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi shot 27.10.2005 20:54
Věřím, že se ti žije dobře. Všem těm, kteří se o to postarali se zajité žije také dobře. Ale smyslem onoho šetření nebylo zjistit např. co máš k obědu, ale porovnání dostupnosti možností v jednotlivých městech. A Chrudim v tom porovnání nedopadla zrovna nejlépe. A to je problém radnice a jejích představitelů a ne můj osobní problém. Ano, chrudimská chirurgie funguje dobře (zatím), ale předepíše-li mi chrudimská pohotovost v sobotu odpoledne nějaký lék, musím do pardubické lékárny. Chytne-li mne ve stejnou dobu ledvinová kolika opět musím do Pardubic. Nedořešená a zpackaná doprava v Chrudimi, obchvaty v nedohlednu, výmysly typu přestavby náměstí, mrhání městskými penězi, neschopnost zajistit prostředky na opravu historického centra, výstavba obytných domů pomalu v průmyslové zóně …, to jsou příklady, proč jsou v Pardubicích lepší životní podmínky, než v Chrudimi. A ty podmínky se u nás zhoršily. A ať se ti to líbí nebo ne, právě tu moc nad tím, jaké jsou životní podmínky v daném místě, za to může radnice. A nemohu za to já (snad ano, ale jenom tím, komu dávám hlas ve volbách – ale ten výběr?), ale znovu jen a jenom vedení města a v jehož čele stojí p. Ladislav Libý – je to jeho práce a jeho zodpovědnost.
Reagovat na tento příspěvek
 
Klub Agora není "rokáč". divokej bill 27.10.2005 18:20
Zrušte muziku!!! Prostory před klubem jsou veřejné prostranství a za pořádek tam zopovídá policie, případně MP, nikoliv pořadatelé. Pokud se hloupě hlásíte k zodpovědnosti za brajgl před klubem, pokud přijmete taková opatření, jaká se proslýchají, že přijmete a pokud vydáváte prohlášení, která vydáváte, tak je jasné, že vám živá muzika v klubu jen překáží.
Řekněte to na rovinu, zrušte zbývající akce a neokecávajte to.
Klub agora vznikl původně jako hudební klub a ti, co ho provozovali před vámi, tam muziku provozovat dovedli a vybudovali klub s dobrým jménem. Incidenty, jako ten, který zmiňujete v tiskové zprávě se samozřejmě odehrávaly i dříve, ale díky odvaze a nasazení lidí okolo klubu se situace vždy vyřešila.
Tyto vlastnosti evidentně postrádáte, jinak by jste buď: -řekli včas a na rovinu, že muziku nechcete -nebo se za muziku postavili a snažili najít způsob, jak ji smysluplně provozovat dál.
Takhle je jasné, že při prvním problému utíkáte z boje.
Přeju vám hodně štestí ve vaší proklamované činnosti, zatím ale bohužel vidím jen smutný konec jedné pěkné tradice.
Reagovat na tento příspěvek
 
A znovu průmyslová zóna kwajdan 27.10.2005 15:51
Když sem jel dnes z práce z průmyslové zóny bývalé Transporty,tak sem byl upozorněn,ať v pondělí 31.10.do objektu raději nejezdím nebo budu platit mýtné .Firma Onivon se prý nedohodla z městem o koupi této zóny,tak se má platit.Osobní auto 50 Kč nákladní 300Kč,nad 20 min.zdržení v objektu. Ví někdo co je na tom pravdy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Zase to "letiste" darkangel 26.10.2005 14:26
Jsem majitelem pozemků pod jedním vnitro. letištěm a nemám pocit, že by páni letci byly nějací skvělí a výjiměční lidé.Já je vidím jako partičku prolhaných a vykutálených vykuků, kteří jsou z dob komunisu zvyklí okupovat cizí majetek zcela zdarma a ještě očekávají, jim vlastníci svůj majetek předají gratis a ještě se jim zhlubokou poklonou omluví.Žijeme vtržním ek.
systému a za vše se platí.Neplatí, že my báječní větrem ošlehaní borci na létajících strojích,máme neomezená privilegia a argument, že my chudinky co si od huby odtrhujeme abychom si mohli zalétat tak po nás nic nechtějte je prasácký populismus.Všichni vlastníci pozemků nenechte se okrádat a bojujte.Vypovězte smlouvy a nechte si určit tržní nájem, mnozí netušíte jak štědře sponzorujete pány letce.
Reagovat na tento příspěvek
 
Klub Agora není "rokáč". Šance pro Tebe 26.10.2005 12:32
Napište nám svůj názor na nová pravidla v Agoře, na hudební večery v Agoře a na poslední události.
Zaměstnanci
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi anonym 26.10.2005 08:56
Divokej Bille, nevím, kde bereš k tak pregnantnímu vyjádření ještě navíc to (básnický) střevo, ale líp jsi paní Shotové odpovědět opravdu nemohl.
čus, anonym anonymovatič anonymovatej
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? občan 26.10.2005 05:11
Já navhuji navést na náměstí obrovskou hromadu hnoje a na ni umístit naše radní určitě to zatrktivní naše město. Myslím že Chrudim má daleko větší boláky něž náměstí,které je notno řešit.Ale on si chce někdo z náměstí udělat svůj pomník za každou cenu. Tak ať ho má na tom hnoji.
Reagovat na tento příspěvek
 
pískoviště na sídlištích ivak 25.10.2005 23:45
Zkuste Koželužskou ulici, jsou tam hned 2 hřiště.
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 25.10.2005 12:31
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=250&r=mfpardubice&c=306490

Do osudu náměstí promluví i lidé Milan Kušta vystaví vítězné návrhy na dostavbu náměstí v Chrudimi a zeptá se lidí na názor

Původně to vypadalo, že obyvatelé Chrudimi nebudou vůbec moci mluvit do toho, jak bude vypadat dostavba hlavního náměstí.
Poté, co porota architektonické soutěže v sobotu vybrala dva vítěze, se ale chce investor stavby podnikatel Milan Kušta poradit s veřejností.

Chrudim - Jak bude vypadat Resselovo náměstí v Chrudimi? To budou nejspíš moci ovlivnit nejen úředníci, podnikatelé a architekti, ale i obyvatelé města. Investor dostavby náměstí, Milan Kušta, uspořádá veřejnou anketu o podobě centra města.


Teprve pak se rozhodne, zda vítězné návrhy přijme, nebo vypíše novou architektonickou soutěž. „Původně jsem říkal, že nebudu dělat anketu a nebudu se ptát veřejnosti na její názor, ale rozmyslel jsem si to. Současně s výstavou návrhů uspořádám anketu,“ uvedl Milan Kušta.

Lidé budou moci uvidět vítězné návrhy 3. listopadu v divadle. Do té doby se rozhodla porota grafické podoby návrhů nezveřejňovat. MF Dnes získala od Milana Kušty několik fotografií soutěžních návrhů, ze kterých je zřejmé, že jejich autoři sáhli občas k odvážným až k extravagantním řešením. Ty se týkají hlavně hotelu, který vyroste na nejexponovanějším místě vedle kostela.

Bude v Chrudimi stát druhý Tančící dům nebo dřevěnice?

Mezi návrhy je například dům, patrně s celodřevěnou fasádou, který má ve směru do náměstí jen jedno velké okno. Další architekt by postavil hned vedle kostela budovu ve tvaru velké válcovité hmoty, jiný navrhuje odvážný tvar hotelu trochu připomínající Tančící dům v Praze. V soutěži byla i budova hotelu se střechou ve tvaru středověkých hradeb.
Místostarosta Chrudimi a člen poroty Jan Čechlovský je podle svých slov s výsledky relativně spokojen. „Některé návrhy byly skutečně extravagantní, ale ty vítězné bych tak neoznačil.
Myslím si, že by si na ně lidé zvykli. Určitě ale vyvolají rozporuplné reakce, to je v případě novostavby v historickém jádru obvyklé,“ uvedl Čechlovský.

Soutěž vyhrály hned dva návrhy

Porota překvapivě nevybrala jednoho vítěze, ale dva. Pro rekonstrukci bývalého katastrálního úřadu a dostavbu nároží tým architekta Romana Brychty, pro stavbu hotelu práci architektů Ladislava Kuby a Tomáše Pilaře.

Podle Čechlovského bude kombinace dvou návrhů lepší. „Kdyby porota vybrala jen jeden návrh, bylo by to horší řešení,“ uvedl.


Investor a předseda poroty Milan Kušta musí výsledek architektonické soutěže akceptovat, anebo jej vetovat a vypsat novou soutěž.

Ta by jej však stála zhruba milion korun a znamenala pro něj zdržení. Komplex budov s byty, obchody, podzemním parkovištěm a hotelem chtěl totiž začít stavět už příští rok. Přesto zatím není jasné, jak se rozhodne. „Musím se s tím trochu srovnat, prostudovat to. V současné době nejsem schopen se vyjádřit, jak se zachovám,“ uvedl podnikatel Milan Kušta.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: DAVID PŮLPÁN


Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Administrátor 25.10.2005 12:24
iDnes

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?r=Bmfpardubice

http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=249&r=mfpardubice&c=305589

Soutěž o dostavbu má dva vítěze Chrudim - Porota architektonické soutěže na dostavbu chrudimského náměstí v sobotu rozhodla o vítězích. Zároveň se však usnesla, že veřejnosti představí grafické návrhy novostavby v sousedství kostela a přestavby bývalého katastrálního úřadu až na výstavě ve foyer chrudimského divadla 3. listopadu.

Z deseti vyzvaných architektů jich odevzdalo své práce sedm.
První cenu za návrh rekonstrukce bývalého katastrálního úřadu a dostavby nároží obdržel architekt Roman Brychta a kolektiv.
Nejlepší návrh nového hotelu v sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie podle poroty předložili architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, kteří podle tiskové zprávy navrhli moderní a silné architektonické řešení, které prezentuje obraz domu v podobě abstraktního symbolu.

Všichni lidé už dopředu počítají s tím, že stavba vyvolá v Chrudimi bouřlivé debaty. „Myslím si, že takovýto zásah do významné části města určitě nemůže být přijat tak, že by se to všem líbilo. Někteří lidé budou nadšeni, jiní zklamáni. Kdyby ale naši předkové neměli odvahu stavět výjimečné stavby, byli bychom o ně nyní ochuzeni,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj

Autor: (dp)
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi divokej bill 25.10.2005 01:01
Jasně že necháme! Mě se v Chrudimi žije dobře a i kdyby se mi dobře nežilo, tak by to byl spíš problém můj, než radnice. Takovou moc nad životy lidí radní nemají.
Věřím, že taková menší defenestrace by ti udělala radost (otázka je, jestli by se při malé výšce radničních oken a fungující chirurgii v chrudimské nemocnici neminula účinkem), ale tobě by se nejspíš v Chrudimi dobře nežilo ani kdyby nám radní dělalo 12 apoštolů.
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi Erik Bouzek 24.10.2005 11:01
ODS v Chrudimi navrhuje p.Libého do poslanecké sněmovny.Mít vlastního poslance v parlamentu prý bude výhodné pro město.
Zajímalo by mě, co prospěšného p.Libý pro město udělal dosud a zdali by v tom pokračoval i nadále v poslanecké sněmovně. Nebo to má být odměna za dosavadní činnost a útěk od městských problémů?
Reagovat na tento příspěvek
 
tanec v Chrudimi Administrátor 24.10.2005 09:59
Dobrý den, příliš se nebráním zveřejňování společenských akcí v Soukromé inzerci, možná občas i v diskusním fóru, ale chci upozornit na možnost prezentace akce v sekci Kultura - to je místo, kde by takováto informace neměla chybět a kam by měl návštěvník serveru zavítat nejdříve.

Žádný strach, je to zdarma, stačí mi dát jen vědet.
portal@chrudim.cz
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi Max 24.10.2005 07:41
Mila(!) shote, obavam se, ze tentokrat si opet neuderila az tak spravne.
Kriteria tohohle pruzkumu zcela urcite nejsou porovnavani loupezniku na radnici (i kdyz je tam zohlednena kriminalita atd.).
Nicmene me velmi prekvapilo, ze na 2. miste jsou zrovna Pardubice a napr. Kolin se potaci hodne za nami.
Zohlednuje-li se napr. uroven zivotniho prostredi, tak nevim nevim jestli tam jsou sousedi z PCE zrovna favority.
Apropos, podobny pruzkum se delal pred ca 1/2 rokem a pokrok Chrudimi a zminovanych Svitav je navysost podivny.

Servus

Max

P.S. Tim neospravedlnuju nase radni, ale jak uz ponekolikate poznamenavam, blizej se volby, tak stastnou ruku...
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak by to mohlo vypadat v crudimské PZ Josef Jarkovský 24.10.2005 06:52
Vážený pane Zdeno, opravdu se jedná o lži a demagogii, ale z Vaší strany. Vždyť se nejedná "jen" o těch několik domů nově postavených dole v Markovicích (nikoli nahoře u Vaňkových školek, aby bylo jasno), ale o celé Markovice. Nechtějte mi tvrdit, že domky, které se postavily v 50. letech byly postaveny až po schválení průmyslové zóny. P.S. podělte se s námi o to, jaké kšefty máte v OZ Mikulovice, o která územní řízení jde, kolik berete... Docela by mě zajímala konkrétní fakta a ne jen plané plácání o "všimném".
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak se žije v Chrudimi shot 23.10.2005 21:25
Podle průzkumu uveřejněného v MF Dnes nepatří Chrudim mezi města kde se žije dobře. Ve východních Čechách ji předběhly města jako např. Svitavy. Kdo na tom má největší zásluhu? Je to zcela jistě vedení města v čele s p, starostou Libým a místostarostou p. Řezníčkem a zdatným sekundantem p.
Čechlovským. Jejich likvidační politika městského majetku přináší své ovoce. Rozprodejem majetku (pozemky, katastr, Vak) a likvidací toho čím se mohla Chrudim chlubit (urologické oddělení v nemocnici), nerespektováním požadavků svých voličů (Penymarket, stavba kruhového objezdu pro příjezd k TESCO), neschopností řídit město a zneužívání informací při prosazování soukromých zájmů, postupně likvidují a ožebračují naše město. Necháme si to líbit?
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak by to mohlo vypadat v crudimské PZ shot 23.10.2005 21:23
Ano milý, ale hloupý a ulhaný Zdeno. Je zde hodně demagogie. A mezi ty přední demagogy, patříš především ty. Přestože pan Lebduška již několikráte ve svých příspěvcích napsal a uvedl i datumy, kdy vznikla PZ a kdy on měl vydáno stavební povolení a kolaudaci, přestože si každý, má-li zájem, může ověřit, že dům pana Lebdušky stojí jinde, než kde město prodávalo pozemky, neustále ve svých příspěvcích lžeš, jak koupil pozemek od města a jak dům stavěl po schválení PZ. Máš-li důkazy, tak je předlož.
Předlož č. parcel prodávaných městem a č. parcely pozemku p.
Lebdušky. Já jsem si to ověřil a vím, že pan Lebduška má v tomto bodě pravdu a ten lhář jsi ty. Takže vycházejíce z toho, že jsi notorický lhář zřejmě lžeš i v ostatním. Takže, především nevěš bulíky na nos lidem ty a přiznej, že jsi jeden z těch co mají prsty v oné nešťastné zóně a že vznikem odporu v Markovicích ti poněkud sklaplo. Že sice jsou schváleny jakési zásady, ovšem ty se dají kdykoliv změnit, (tak jako se zatím změnilo vše i za cenu porušení hlasovacího řádu zastupitelstva) že neexistuje žádná studie o dopadu PZ v tomto místě na životní prostředí. Že není žádnou studií potvrzeno co by v oné PZ mělo být a jaká by měly být provedena opatření k zamezení narušení životního prostředí. A také, že je tedy velmi reálná šance že v případě zainvestování PZ v Markovicích se již nikdo nebude starat o dopady a vše může dopadnout pro okolní obyvatele ještě hůře než v Ovčárech.

Reagovat na tento příspěvek
 
Jak by to mohlo vypadat v crudimské PZ Lebduška Josef 23.10.2005 18:30
Jenom sprostě lžete. Já jsem ochoten zveřejnit, kdy byla schválena PZ a kdy bylo vydáno stavební povolení na můj dům a tomu, jak jistě víte, musí předcházet další kroky. Prostě lžete.
Co se týče sdružení v Mikulovicích, mnoho o něm nevím a ani nevím o jakýchsi všimných. Je-li tomu pravda, pak podejte trestní oznámení - zřejmě se jedná o nějaký druh vydírání, ale pravdou bude, že opět lžete a překrucujete fakta. A k platům? Opět lžete, neboť průměrný plat u nás ve firmě je nad úrovní průměrného platu v Pardubickém kraji.
Ale máte-li zájem a umíte-li pracovat, momentálně sháníme šikovného zámečníka. A po zkušebním období (cca měsíc) máte možnost mít na hodinu 80 Kč a více -jen dle Vaší šikovnosti.
Reagovat na tento příspěvek
 
tanec v Chrudimi upírka 23.10.2005 10:33
Zeptam se ho, když na to nezapomenu. Ale myslím, že něco říkal o tom že občas hraje ve Finlandii...
Reagovat na tento příspěvek
 
tanec v Chrudimi nurse 22.10.2005 18:05
V Chrudimi to přestalo nějak žít...co skončil Zazi bar,tak tu moc možností není,lepší je si asi zajet do Pardubic,ale i tam je to už nic moc...V zazi byl skvělý D.J. Jarda Meduna,tak by to chtělo zjistit,kde teď hraje...nevíte to někdo?
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu laci 22.10.2005 15:28
dobry den Som z Kosic a som aj ja toho nazoru ze vysadkari by mali ostat v Chrudime,sluzil som tam v rokoch 1989-1991 prave ako vysadkar,myslim si ze takyto prapor je elitou armady,a prave velitela Zdenka Kolara poznam ,myslim si ze je to dobry clovek a velitel,O chrudimskych vysadkaroch sa vzdy dobre hovorilo nielen u nas na Slovensku ale aj v inych armadach sveta.Bol som hrdy ze som sluzil prave v takomto utvare,tento utvar sa vzdy spajal s menom Chrudim a neviem ake su teraz podmienky v tomto utvare ale vtej dobe ked som tam sluzil to bolo perfektne.Ved niektory z nas boli aj na misiach napr.Irak ,jednoznacne si nedajte tento utvar zobrat
Reagovat na tento příspěvek
 
Jak by to mohlo vypadat v crudimské PZ Zdeno 21.10.2005 22:10
kdy už skončí Vaše demagogie a lhaní. Souhlasím jen že chybí komunikace s lidmi, ale na druhou stranu lidi jsou dnes zásadně proti všemu jak je vidět a udělat občenské sdružení je dobrý kšeft- viz Mikulovické OZ které odstupuje od územních řízení po republice kde dělá problémy za adekvátní "všimné". Kdy už přestanete lhát- PZ byla schválena dříve než RD - nové Markovice,kde všichni věděli že tam bude PZ ale pozemky včetně sítí za 500Kč od města je lákavá nabídka no ated když bydlím tak už můžu škodit. Podle mě je to dobré místo. je napojitelné na in. sítě Transporty, a je možnost používat VLEČKU a to jinde nejde a muselo by se vše vozit kamiony.Souhlasím s nevyřešeným dopravním napojením- skrz Transportu je nevhodný a nejlepší by bylo udělat na silnici I/37.Jinak byl jsem se podivat na územní plán a k němu je vyhláška a tam jsou regulativy k PZ a např. chemická výroba je zakázána a další jiná svinstva. Pane Lebduško už tu všem nevěšte buliky na nos a řekněte že i vy jste si tam postavil barák na pozemku dotovaný městem a hlavně máte firmu kde se zaměstanci nabízí plat 8000Kč hrubého a pokud by přišel větší investor do PZ tak by jste musel lidem přidat jinak by Vám utekly...
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? zdemoc 21.10.2005 17:23
To jsou novinky,doufejme,že pan architekt nedopustí aby se tak krásné náměstí,kterým se pyšním návštěvám, zohyzdilo a že novostavba bude zapadat do celkového vzhledu náměstí.Byla by to věčná škoda kdyby se tam objevil nevhodný prvek !
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? mac 21.10.2005 15:41
Ano, těším a doufám že Chrudim se býskne novou moderní stavbou ktera bude v budoucnu odkazovat na naší dobu a ze to bude stavba , která bude lákat lidi a přál bych této stavbě aby se stala moderní ikonou moderního a dnešního města.Proto porote přeji odvážnou volbu.
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu Zdeněk 20.10.2005 22:28
dobrý den, rád bych reagoval na Váš příspěvek, protože si myslím, že ne úplně vystihuje podstatu problémů. Myslím si kauza letiště nebyla důvodem odchodu mjr. Nápravníka. V poplatné době vyřešil věci tak jak mu dovoloval stav věcí podle zákona a legislavity. Důvody odchodu zná jen on sám a vše ostatní je čirá spekulace. Vím o tom trochu víc a tak jednoduché to zase nebylo a rozhodně kauza Chrudimského letiště to nebyla.
Zdeněk Kolář
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Petrarka 20.10.2005 17:45
Architekti souhlasí a radní souhlasí - komunikace kolem staré radnice,fary atd, . Proč asi? Pod současnou komunikací vedou nedávno rekonstuované ing. sítě- chrudimáci pamatují-. Jde o peníze-o veliké peníze a za to někomu stojí zlikvidovat to co nám leckdo i ze zahraničí závidí- zachovalé historické jádro města, které je ale cíleně umrtvováno. Lze jenom souhlasit se zástavbou na tzv. balustrádě- zástavbu tam ještě pamatujeme - a mohou tam být podzemní garáže- vždyť tam jsou min. 3 patrové sklepy a rozumný architekt je schopen zcela určitě skloubit historické jádro s moderním objektem-dle přání investora. Na adresu některých radních- staří radní si těsně u staré radnice nedělali silnici. A i já jsem pro určité referendum ale o našich radních. Už aby byly volby.
Reagovat na tento příspěvek
 
tanec v Chrudimi MIREK 20.10.2005 11:45
Restaurace Penalta Na Rozhledně.22.10.2005.
Už tuto sobotu od 20.00 hodin.Hudba pro všechny generace.Taneční večery se konají jednou za čtrnáct dní.Reservace na čísle 739080696.Vstupné žádné!!! Více informací v rubrice inzeráty-nabídka-hudba.

Další tanečky se budou konat v Markovicích.
Restaurace Stop.První taneček se koná 18.11.2005 Rezervace na čísle:776106500
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu Zorro 19.10.2005 20:33
Pěkné. Jenom bych si dovolil upřesnit "osobní důvody" Vašeho předchůdce: http://www.gliding.cz/forum/viewtopic.php?p=11495#11495
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Michal Tůma 19.10.2005 14:30
Hm tak s těmi prioritami se dá určitě souhlasit. Ale mám takový dojem, že o tyto priority nestojí lidé ze zastupitelstva.
Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Roček 19.10.2005 13:00
Budu-li vycházet z ankety probíhající na tomto serveru, je přes 70 % Chrudimáků (včetně mě) rozhodně proti "zastavění prostoru těsně podél kostela (na místě dnešní silnice) blokem nových domů a přesunutí silnice ze středu náměstí k jeho okraji (podél staré radnice, katastru a fary)". Své důvody jsem již uvedl, v jiné diskuzi, nechci se tedy opakovat, ale nikdo snad nezpochybní, že nebude-li v centru dostatek volných NADZEMNÍCH parkovacích míst (levné, pohodlné a rychlé zaparkování), nikdo tam za nákupy jezdit nebude, centrum se umrtví a obchodníci skončí.

Můj názor je ten, že o tak závažném zásahu do tváře města by měli spolurozhodovat všichni Chrudimáci v referendu, samozřejmě po předchozí informační a osvětové kampani, aby každý občan měl jasnou představu o všech zamýšlených variantách.

Pro stavbu nových a odvážných staveb je v Chrudimi určitě dostatek prostoru mimo historické centrum, které je tak krásné proto, že je takové jaké je.

Viděl bych zde mnohem důležitější priority: oprava kostela (už z něho dokonce vypadavájí celé kamenné kvádry, rozbitými okny dovnitř zatéká, holubi okupují hlavní věže), oprava Mydlářova domu (fasáda), rekonstrukce Filištínské ulice ..... i priority pro celé město: dopravní napojení průmyslové zóny novou komunikací od severu mimo obydlenou oblast, obchvat města (město neovlivní) a s tím související rozšíření ulice Dašické (město ovlivní), včasné řešení dopravní situace (realizece tzv. jižní spojky) v souvislosti s plánovanou výstavbou nového obřího marketu v těsné blízkosti sídliště U Stadionu, atd...
Reagovat na tento příspěvek
 
Hospital CR Jan Roček 19.10.2005 12:03
Také by mě to zajímalo. Jako modrý pták o ničem nekalém nevím?

Každého, kdo se alespoň trochu zajímá o veřejné dění, má rád Chrudim, má nápady, kontakty, informace a chtěl by se o ně podělit, případně i ovlivnit běh věcí správným směrem, rádi uvítáme v našich řadách Úsměv Kontakt na mě: 724 007 744. Nebo přímo na oblastního manažera ODS Luďka Pintu, který vyřizuje žádosti o členství a je bezednou informační studnicí: 737 223 970

Samozřejmě můžete vstoupit i do ČSSD, KDU nebo kamkoliv, kam vás srdce táhne, také můžete jen občas zajít na veřejné zastupitelstvo (koná se pravidelně každého čtvrt roku, příští řádné 12.12.2005) a zeptat se na věci, které vás zajímají přímo radních nebo zastupitelů, ale všechno výše uvedené je rozhodně lepší, než jen anonymně kritizovat. Máte-li chuť, pojďte do toho! Politici jsou jen takoví, jaká je společnost a jaké si svobodně zvolíte ve volbách Ok?

http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=20&s=232&id=235


Reagovat na tento příspěvek
 
Těšíte se na novostavbu na náměstí? Vrevro 19.10.2005 10:36
Mladá fronta DNES Chrudim čeká, jak bude vypadat Resselovo náměstí 19.10.2005

Chrudim čeká, jak bude vypadat Resselovo náměstí

Chrudim - Obyvatelé Chrudimi se během několika dní dozvědí, jak bude vypadat moderní novostavba, která vyroste v těsném sousedství kostela Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí v Chrudimi. Architektonická soutěž, která na to byla v srpnu vypsána, totiž nyní vrcholí. Do včerejšího dne, kdy skončil termín pro odevzdání soutěžních návrhů, předložilo své studie osm architektonických kanceláří. Sedmičlenná porota o nich rozhodne o víkendu a příští týden vítězný návrh představí veřejnosti a okamžitě vyjde i v MF DNES. Architektonickou soutěž organizuje podnikatel Milan Kušta, který chce v sousedství kostela postavit hotel, podzemní parkoviště, na místě někdejšího katastrálního úřadu a sousední proluky vybudovat 55 nadstandardních bytů, obchody a kanceláře. Pozemky od města získal loni ve výběrovém řízení. Pokračování na str. C3 Chrudim čeká, jak se změní náměstí Pokračování ze str. C1 „Chci, aby to byla svěží stavba. Ne kostka z betonu a skla.
Samozřejmě ale nevím, jak se k návrhům postaví porota,“ řekl Kušta. Ten má také jako jediný člen poroty právo veta. Pokud se mu vítězný návrh nebude líbit, může jej odmítnout. „Musel bych pak ale vypsat novou soutěž. Stálo by mne to hodně peněz, milion korun,“ řekl Kušta. Ať už bude výsledek soutěže jakýkoliv, jisté je, že se v těsném sousedství pseudogotického kostela objeví moderní stavba.
Všichni už dopředu počítají s tím, že to vyvolá v Chrudimi bouřlivé debaty. „Myslím si, že takovýto zásah do významné části města určitě nemůže být přijat tak, že by se to všem líbilo.
Někteří lidé budou nadšeni, jiní zklamáni. Kdyby ale naši předkové neměli odvahu stavět výjimečné stavby, byli bychom o ně nyní ochuzeni,“ řekl starosta Chrudimi Ladislav Libý. Architektonická soutěž je zajímavá nejen tím, že se týká tak rozsáhlého a exponovaného místa, ale i skutečností, že architekti museli odevzdat své návrhy ve dvou variantách.
První počítá s tím, že silnice vedoucí kolem kostela zůstane na svém místě a hotel vyroste na místě současné balustrády. Druhá varianta naopak předpokládá, že se centrum změní podle návrhu architekta Romana Kouckého, který podporují i zastupitelé města. Nový hotel by se pak ještě více přiblížil ke kostelu a hlavní silnice by vedla kolem staré radnice, Sportu Pelikán a fary. „Většina renomovaných architektů se shodla na tom, že posunout hotel blíže ke kostelu je daleko lepší řešení. Mně jako investorovi je to v podstatě jedno,“ uvedl Kušta.
Reagovat na tento příspěvek
 
Hospital CR shot 18.10.2005 22:34
Mám takový pocit, že nějaké informace zde psal Colombo ve svém příspěvku z 29. 04. 05 Dvojí stránky města. Jak dalece jeho informace byly pravdivé nevím, ale jeví se, že to co naznačil se zřejmě již koná. Určitě by daleko více věděl p. primář Broďák, kterého vyšoupli a zrušili mu primariát. Ale ten se asi nechal koupit trafikou – zástupce města v pardubické free zóně a ponecháním urologické ambulance. Je opravdu s podivem, že v zastupitelstvu sedí dva zástupci z nemocnice a povětšinou jen mlčí. Neměli by poněkud více řvát? A neměli by obyvatelé Chrudimi řvát také? A co naši zastupitelé jak městští, tak krajští – jak oni nás informují?
Reagovat na tento příspěvek
 
Hospital CR stb 18.10.2005 15:29
Nevíte někdo nějaké informace ohledně nemocnice, je to tam poměrně vyhrocené a chystá se i nějaké propouštění. Řekl bych, že modří ptáci něco rozjíždí.
Kdyby jste někdo něco věděl, tak se nestyďte a hned to napište.
Servus.
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu pavlicek 17.10.2005 10:50
Velmi se přikláním k příspěvku Shota, vojáci v Chrudimi obecně jsou velmi dobře přijímáni a jejich odjezd by městu hodně ublížil. Ublížil by mu nejen ekonomicky, ale i propagačně - chrudimští výsadkáři mu dělají skvělou reklamu a Chrudim je vidět! Myslím, že velitel praporu by mohl pro letiště účinně lobovat, na postupu armádních úředníků ve věci hodně záleží. Ovšem poměry v armádě neznám...
S překvapením jsem zjistil, že Shot je asi žena - píše že "ráda zvedá hlavu...", nebo je to jen další z jejích kamufláží? Zdravím diskutující i mlčící - Pavel Pavlíček
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu shot 16.10.2005 20:23
Děkuji Vám pane veliteli za jasnou zprávu a doufám, že výsadkáři budou cvičit v Chrudimi hodně dlouho. Taktéž, že i pro Vás vzpomínka na působení v Chrudimi, bude vždy patřit jen k těm nejpříjemějším. Mohu-li Vás však o něco poprosit, zkuste pomoci místnímu aeroklubu. Vždyť bez letiště nemůže existovat. Nevím ovšem, zda z Vaší pozice vůbec nějak pomoci můžete.
Přesto vždy ráda zvednu hlavu a podívám se na oblohu s letadly a snášejícími se padáky, lhostejno zda jsou armádní či civilní.
Vždyť takový pohled patří k Chrudimi.
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu arcanus 15.10.2005 19:54
Pane Zdeňku, také děkuji za informace.
Zdejší přispěvatelé často vrtí ocasem dřív než psem.

Jinak doufám, že zůstanete v Chrudimi co nejdéle. My Vás tu chceme. Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu Jan Roček 14.10.2005 17:52
Děkuji panu veliteli Kolářovi za uvedení informací na pravou míru. Co se týká plánovaného přesunu do Žatce, velmi bych si přál, a myslím že snad každý Chrudimák, aby k němu nedošlo.
Elitní výsadkový prapor by měl zůstat v Chrudimi, kde má armáda dlouholetou tradici, jednoznačnou podporu vedení města (radních, zastupitelů), naprosté většiny obyvatel a zejména již vybudovanou a fungující infrastrukturu.
Reagovat na tento příspěvek
 
reakce na články o výsadkovém praporu Zdeněk 14.10.2005 11:39
Dobrý den vážení diskutující, rád bych reagoval na některé "rádo by informace" o velení u 43. výsadkového praporu a jeho stěhování.
Nemám rád , když se někde spkuluje s neprověřenými informacemi a ještě k tomu anonymně.
Co se týká velení praporu - do 1.7. vykonával tuto funkci mjr.
Nápravník, který z osobních důvodů odešel do zálohy. Od 1.10.2005 jsem byl ustanoven do funkce velitele praporu já. Mým úkolem není stěhování, ale v následujících letech vedení výcviku u tohoto praporu. Stěhování praporu proběhne dle reformy AČR, ale pevné datum nebylo stanoveno. Zatím se uvažuje o letech 2008 - 2010, ale o tom nechci spekulovat, protože tuto situaci ovlivňuje mnoho faktorů.
velitel 43.vpr - Zdeněk Kolář
Reagovat na tento příspěvek
 
stěhování paragánů anonym 14.10.2005 08:33
Paragáni nového velitele mají. Tedy jestli se to dá nazvat nového, ve funkci je už kolem půl roku. Je to Zdeněk Kolář.

Pobavil mě první příspěvek tohodle vlákna, který po vzoru celého diskusního fóra za vším vidí nějaké pikle. Autor napsal, že "proslýchá se, že sem byl (Kolář) dosazen jen proto, aby přestěhoval útvar do Žatce."

Ano, jistě, chrudimští paragáni odcházejí do Žatce, cirka v horizontu 10 let, a Kolář bude jako šéf praporu zřejmě u toho.
Tedy žádné pikle, ale dlouho plánovaný záměr.
Reagovat na tento příspěvek
 
stěhování paragánů Jan Navrátil 13.10.2005 20:00
Paragáni nového velitele nemaji.Současný velitel major ing.
Nápravník je tam už delší dobu.Kde jste to slyšel?
Reagovat na tento příspěvek
 
tanec v Chrudimi Mexiko 13.10.2005 16:17
Zrovna před pár minutami jsem koukal v Bohemii na plakátek se zvadlem na páteční a sobotní hudební a taneční večery - tuším že od 20 hodin. Ale jaký styl hudby tam bude nevím.
Reagovat na tento příspěvek
 
Komplikace s přeložkou silnice CR-PU?? divokej bill 13.10.2005 12:45
To, co se tam děje rozhodně není v pořádku, chceš - li, je to svinstvo. A bezpochyby by to mělo být potrestáno (jinak to řešit už asi nepůjde). Ale mám snad v boji se svinstvem a neřádem překrucovat fakta a používat podobně svinské metody, jako ti, proti kterým bojuju?
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84  83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.