Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Chrudimáci, nedejte se! shot 15.11.2005 21:14
Ano, po Chrudimi se již povídá, že technické služby objednaly nové cedule. Bude na nich místo Chrudim – královské věnné město nápis Kuštov - Kuštovo lenné město.
Reagovat na tento příspěvek

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková waterway 15.11.2005 19:34
Hančo, do okamžiku, kdy se skutečně začně diskutovat o tom, jak narůstá státní správa a je-li to třeba, je ještě daleko. Bohužel (pravím za sebe) jsme si s EU navařili několikanásobně více norem a ty na nás teprve dopadnou.
Jinak musím přiznat, že nemám žádné zvláštní nebo negativní informace o ÚP, a neumím posoudit, kdy se snažili úředníci málo a kdy přemrštěně. A ono je to tak dobře. Úřad by měl fungovat furt stejně, ať se s jeho hlavami děje cokoli...

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková waterway 15.11.2005 19:14
shote, na tu alergii na Láďu Libého by Vám mohl zabrat zinek a k němu céčko. Možná eště trochu gingka, tajle pod nádražím.
Takhle v zimních měsících mne neberte nevážně, řidne Vám totiž povážlivě skalp.
Ok?

(Jak Vy k my, tak my k Vy.)

Chrudimáci, nedejte se! waterway 15.11.2005 19:08
Jó, drazí spoludiskutující, smiřte se s tím, že starosta v parlamentu bude.
Pokud Vás ovšem doposud vždy vyslyšeli Vokáč, Pithart, Výborný nebo Mlynář, ze zdvořilosti nezmiňuji Mandíka a nekráčí o zdvořilost vůči Mandíkovi, tak to pak chápu, že se Vám bude stejskat. Pomohli prapřevýtečně, že?

Úsměv

Chrudimáci, nedejte se! waterway 15.11.2005 19:02
Tak to se, pane Unare, dříve, než začnete srážet hlavy, podívejte mnoho let zpět. Nad katastrálem a co s ním se totiž dumá let dobře deset. Mrkněte, kdo jak kdy hlasoval, a optejte se, jak probíhaly semináře; to abyste některou z hlav setnout neopomněl.

Chrudimáci, nedejte se! Václav Unar 15.11.2005 15:53
Vážený pane Švadlenko, díky za varování,ale já jsem svým příspěvkem nechtěl dělat agitátora nějakému konkrétnímu politickému seskupení, jen jsem řekl, že reprodukované stanovisko pro mně bude při volbách jedním z rozhodujících kriterií.

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková MIREK 15.11.2005 15:35
Neudělají.Je to tak.To jejich papírování nezaměstnané vůbec nezajímá.Ale co je paradox?Ten přístup k slušným lidem,co hledají práci.Platí tam více metrů.
Doufám,že nové vedení udělá radikální personální změny.
Je potřeba,aby si ti lidé kteří tam pracují zkusili, jaké to je si schánět práci.Ta neochota a arogance co tam je,to je příšerné.Takže nový ředitel ano.
Ale někdo,kdo tam nemá ještě kamarády.

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková Hanča 15.11.2005 15:07
Jak dlouho jste na UP pracoval, že tak dobře víte kolik by tam stačilo lidí.Jistě Vám není známo, co se od těch zaměstnanců požaduje.To není jejich věc, že jich je na to potřeba tolik.Zkuste se podívat, kolik papírování má obyčejná tzv.
"malá organizace", pokud chce dělat všechno tak, jak se má.
tiskopisy, hlášení, tiskopisy, hlášení .......

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 15.11.2005 14:56
Predstavte si Eiffelovu vez na nasem namesti vedle kostela...

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 15.11.2005 14:55
Proklinat za to, ze jsme dopustili pokracovani devastace historickeho centra Chrudime. Na co byste nejradsi do Chrudime lakal turisty vy?

Chrudimáci, nedejte se! Jan Švadlenka 15.11.2005 14:52
Kaslete na starostu. Nejvetsi problem je Chrudimska volba. To je predevsim jejich prace. Pan Kusta patri k Chrudimske volbe, ne ke starostovi.

Chrudimáci, nedejte se! Jan Švadlenka 15.11.2005 14:51
Chrudimska volba jsou nebezpecni populiste. Prave Chrudimska volba tu stavbu doposud nejvic podporovala. Vzdyt pan Kusta, investor, je jejich zakladajici clen.

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková Tibor 15.11.2005 09:46
-a vedle evidenci nezaměstnaných,protože nic jiného tam pro nezaměstnané neudělají.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Tibor 15.11.2005 09:37

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Tibor 15.11.2005 09:35
Pane Baborák, vy nejste prorok? Každý má nárok na svůj názor.Ten váš jestě není nejlepší i když si to myslíte.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Michal Konvalina 15.11.2005 00:11

Těšíte se na novostavbu na náměstí? I.B. 14.11.2005 22:15
Děkuji.Tak za co nás vlastně ty budoucí generace budou proklínat? Co na to prorok pan Švadlenka?

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková shot 14.11.2005 21:59
Paní Trávníčková, paní Tuhá jenom když to nebude p. Libý. Pořád jeden zbytečný státní úředník. Nevím komu ÚP sehnal zaměstnání, ale dle zkušeností vím, že na ÚP se práce nehledá a bohatě by tam stačili 2 až 3 lidé, kteří by udržovali nabídky v aktuálním stavu.

Chrudimáci, nedejte se! shot 14.11.2005 21:58
Koho já a moje rodina volila? Budete se divit, ale vždy ODS.
Jenomže bude-li lídrem p. Libý, tak už do ODS nebude. Bude to jiná strana, strana která je schopna ODS konkurovat. Mrzí mne jenom, že takto jsou naháněni voliči přímo do náruče KSČM. A kde budu? To je především můj problém. Možná jsem na nějaké kandidátce, pátrejte dál.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? shot 14.11.2005 21:56
Nejsem žádný odborník na architekturu a domnívám se, že v řadě věcí máte správný názor. Skutečně, pro mne je vedle kostela akceptovatelný moderní dům. Ovšem dle mého názoru, musí ctít místo ve kterém je umístěn. A v Chrudimi je umístěn vedle stavby kostela. Gotika, opět jen dle mého názoru, se vyznačuje vzpínáním k výškám, štíhlými oblouky a věžemi, jakousi lehkostí. Novostavba má z druhé strany stavbu bývalého katastrálního úřadu, která přes svoji mohutnost působí opět lehce – je to dáno zejména onou věžičkou. Navržené vítězné řešení je pro tento prostor jakési bachraté, působí těžce a příliš oproti okolním stavbám zdůrazňuje hmotu. Je možné, že skutečné provedení fasády bude objekt zlehčovat a výsledek bude jiný než to co je předloženo. Ale podle toho co bylo prezentováno je to skutečně objekt vhodný jinam, jen ne do tohoto prostoru. A k oné lodi? To na chrudimské náměstí snad opravdu ne.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? linda kamenická 14.11.2005 18:53
Vážení občané města Chrudim, Za autory našeho soutěžního návrhu Vám chci oznámit,že došlo k nedorozumění,když dne 10.11.2005 vyšel v Novinách Chrudimska článek o našem soutěžním návrhu , bohužel s fotografiemi návrhu jiného soutěžního týmu .

Doufáme,že se vše napraví a lidé nebudou dezinformováni,protože jak dle názoru veřejnosti,investora i poroty ,byl náš návrh velmi příznivě hodnocen, přestože byl nahlížen "speciálně" , jako studentský příspěvek.
Ráda bych doplnila následující informace:

Soutěže jsme se zúčastnili proto, abychom reprezentovali názor nejmladší generace nastupujících architektů,na návrhu jsme pracovali ve svém volném čase,během prázdnin, na své vlastní náklady,které nebyly nízké.Návrhem hotelu jsme se snažili náměstí s citem dotvořit, nechtěli jsme potlačit hlavní dominantu ,arciděkanský kostel , silným architektonickým gestem,jako v případě ostatních soutěžních návrhů: viz. projektil,Kozub,Kuba-Pilař.Proto jsme použili formy a materiály v prostředí náměstí obvyklé: omítky,kamenný sokl, prosklené plochy v menší míře atd…

důležitá poznámka: Obhajujeme vítězný návrh architektů Kuby a Pilaře, z těchto důvodů:lidé si by si měli uvědomit,že soutěžní návrh je pouze jakési ideové gesto,pouze náznak řešení,ještě velmi vzdálený reálné stavbě.Konkrétní stavební řešení by poté vycházelo z velmi náročného a dlouhodobého procesu,který by zahrnoval konkretizaci navrhované úvodní ideje z hledisek finančních ,památkových,provozních apod.. Dle jiných realizací těchto renomovaných architektů jsme přesvědčeni o jejich vysoké fundovanosti a pevně věříme,že by jejich autorský počin přispěl k zhodnotnění kulturního dědictví našeho krásného města.Příkladem nám může jít Litomyšl,která se díky podobným počinům stala fenoménem,nejen v rámci ČR.
Pokud se můžeme vyjádřit k návrhu architekta Kozuba,kladně hodnotíme myšlenku civetty , ale bohužel nejsme příznivci jeho řešení ,které je ,dle našeho názoru, založeno na nesourodém formování hmot a použití neadekvátních materiálů v kontextu historické zástavby(velké prosklené plochy a těžce působící hnědý obklad.) a laciných forem,které zde nemají opodstatnění.Stavby obdobného řešení,by´t dům sám o sobě působí velmi zajímavě a propracovaně, se do historického kontextu nehodí.

Důraz klademe na OBHAJOBU architektů KUBY A PILAŘE,ačkoliv je pro velkou část veřejnosti tento autorský tým nepřijatelný.Bohužel rozpor mezi hodnocením laické veřejnosti a odborným náhledem je velmi častým problémem,který zamezí vzniku nové kulturní hodnoty (stavby apod.).Tato neshoda pramení z nízké názorové flexibility naší společnosti a poměrně silné konzervativní myšlenkové základny naší (laické) veřejnosti . Myslíme si,že odmítání nových a zcela neobvyklých řešení apriori, bez diskuse a bližšího prozkoumání, není dobrou cestou myšlenkového rozvoje naší postkomunistické společnosti.Tímto apelujeme také na investora pana inženýra M.Kuštu,který by se měl pokusit s vítězným týmem najít společnou cestu, navzdory prvnímu rozčarování a avizovaným nežádoucím vysokým investičním nákladům.
Za mladou generaci bychom chtěli vzkázat,že bychom velmi ocenili,kdyby byla našemu městu umožněna šance vymanit se z tzv. regionální úrovně nové architektonické tvorby a město se mohlo svými novými stavbami prezentovat v širším kontextu ČR,podobně jako výše zmíněná Litomyšl.

Za autorský tým Linda Kamenická PS.:Náš soutěžní návrh najdete hned při vstupu do vestibulu muzea,na pravé straně nahoře.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Tibor 14.11.2005 11:38
Myslím si,že diskutovat o zástavbě náměstí je už zbytečné.Město pozemky prodalo s tím,že se tam může stavět.Jestli a jak proběhlo výběrové řízení nevím. Kušta bude jistě stavět jen komerční objekt a bude záležet i na ceně.A přece nebude kupovat pozemek aby tam dělal parčík.Takže už je stejně rozhodnuto.Doba,kdy by se občané mohli vyjádřit k zástavbě je tedy už asi prohraná.Záleželo tedy na zadání podmínek při prodeji.K tomu se radnice asi rozhodla sama-bylo tehdy nějaké vyjádření památkářů?

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková waterway 14.11.2005 08:30
To má být lobying pro Kudrnáče? Dost průhledné. Jenže poslední jeho zaměstnavatel o něj nestojí (a hovořím o soukromé firmě), tak si musíme začít pomáhat, že? Jsem kmenový volič ODS. Zatímco dr. Tuhá na mne působila poněkud jednodušším dojmem, s paní Trávníčkovou jsem kdysi strávil dva dny ve volební komisi a narozdíl od jejího manžela na mne zapůsobila dojmem poměrně seriózním.
Jinak doufám, že vyhraje někdo třetí.

Chrudimáci, nedejte se! waterway 14.11.2005 08:23
Vy jste asi tak někdy volila ODS. Nesnažte se mne rozesmát...
Mimochodem, na jaké kandidátce budete příště? Zelení? Nesehnutí? Nezávislí na nezávislých? Nezapomeňte to zase prostřídat, změna je život.

Naše Radnice shot 13.11.2005 20:07
No, mohu říci, že máš pravdu Staníku, bylo to nemilé probuzení.
Myslím tím tu ohavnost vedle kostela. Nemám nic proti moderním stavbám, nic proti různým fasádám. Domnívám se, že u kostela zcela klidně může stát moderní stavba. Rozhodně lépe než nějaká stylizace do gotična. Ovšem to, co je navrženo, to tam vůbec proporcionálně nezapadá. Ještě že komise nevybrala onu zubatou stavbu. A výběr mezi tou lodí a stodolou? To snad raději nic. Je nutno říci, že celý problém vznikl tím, za jakých podmínek a jak město prodalo p. Kuštovi budovu a pozemky. Nyní je to jen a jenom na p. Kuštovi, ten to bude platit. My ostatní už jenom můžeme jen říkat líbí či nelíbí. A když už to náš pan slavný starosta tak zpackal, mohl by projednou oželet tantiémy ze společností ve kterých zastupuje Chrudim a za ně po dohodě s p.
Kuštou vypsat soutěž novou. A nebo by také p. Kušta, mohl za peníze které vydělal na oné bezúročné půjčce od města (odložené placení), vypsat soutěž novou a vybrat i jiné architekty – třeba i mimo ČR a určitě by mu z toho ještě dost zbylo. Na závěr s tím pátým přes deváté. Ono to skutečně není na krátkou diskusi. Ono je to na hodně dlouhé povídání a problém je v tom, že p. Libý se svojí suitou na co sáhl, to zpackal, či to zavání nějakým podfukem. Tím nemyslím volby nějakých mis. Proto je Chrudim, tam kde je a proto srovnávám Chrudim např. s Litomyšlí.
Ale ani srovnání s jinými městy pro Chrudim nevychází příliš lichotivě.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? divokej bill 13.11.2005 18:44
Můžu si to dovolit, protože já nic nekupuju ani nestavím. Když tam bude stát balík, tak mě to trápit nebude. A to, co napíše nějakej divokej bill na diskuzní fórum může zajímat možná tak někoho, kdo se jde pobavit na diskuzní fórum, ale rozhodně to nemá žádnej vliv na to, co se bude na náměstí stavět.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 13:10
Naprostý souhlas a doporučuji k přečtení ostatním zdejším čtenářům, jakož i panu Kuštovi a politickým představitelům města! Takhle nějak to vnímám já.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 13:05
Na středověké náměstí se moderní budova nehodí. Na středověkém náměstí je cenný jeho celkový historický ráz, který moderní budovy narušují. Zvlášť když je to takový solitér. Pak se nám může stát, že k nám ani turisti jezdit nebudou, protože budou daleko krásnější historická města. A z Chrudimě se stane (po snaze některých zdejších pomýlených občanů, kteří odmítají jakýkoli průmysl) obytná zóna pro Pardubice, kterou budou znát leda tak Chrudimáci, ale kam nemá cenu jezdit. Jinak podotýkám, že se do Chrudimě vracím leda tak na některé víkendy, ale jinak většinu času trávím v Praze, takže mám srovnání. A stejně tak, jako by se např. loď nehodila na Malostranské náměstí, nehodí se ani na chrudimské.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 13:00
Těmito příspěvky jste mě příliš nepřesvědčil. První z je vyfotografován tak, že není poznat, jak zapadá do okolní historické zástavby. Navíc si nejsem jist, jak by se vyjímal např. na Špilberku... A ten druhý - na Václavském náměstí stojí více domů z 20. století. To už vlastně není historické náměstí, takže mi úplně není jasné, proč mi jej předkládáte jako příklad něčeho, co zapadlo do okolní historické zástavby. Ovšem postavte tento dům na Staroměstském náměstí nebo na Malostranském. To by vám nikdo nepovolil. Chrudimské náměstí je ekvivalent Staroměstského.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 12:56
Dobře, ale v samém jádru památkové zóny? A ještě takový solitér? To radši nechat tam tu proluku, anebo vrátit se o pár století zpátky. V 19. století se v celé Evropě vraceli o pár staletí zpátky a nikomu to nevadilo. Jinak netuším, kde shledáváte antické detaily v celoskleněné budově, která vlastně ani žádné detaily nemá..... A už vůbec je nedokáži postřehnout v "lodi". Že by byl antický ten skokanský můstek?

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 12:52
Výborně. Tímto příspěvkem jste dokázal, že jste demagog, který není schopen věcné diskuze a každého, kdo má jiný názor než vy, zesměšňujete. Osobně se domnívám, že mé fotky kostela, které jsem pořídil teď na podzim budou jednou velice cenné, protože brzy již takto kostel vyfotografovat nebude možné. A opakuji: až vyroste novostavba na Staroměstském náměstí v proluce vedle radnice, tak uvěřím, že už to jinak nejde. Do té doby nechme rozhodnout veřejné mínění. Názor investora by měl být brán za irelevantní. Investor má sám máslo na hlavě a může být již nyní považován za škůdce města, stačí vzpomenout na jeho spekulace s pozemky v průmyslové zóně.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 12:46
Ano, pan Kušta a pozemky, to už je známá historie. Koupil si levně pozemky od lidí vedle Transporty, protože jim namluvil, že tam bude pěstovat ekologickou zeleninu, a pak je prodal o čtyřicet milionů dráže městu na průmyslovou zónu... A ještě měl tu drzost psát ve Zpravodaji Chrudimské volby, že ten prodej pozemků na průmyslovou zónu byl špatný, že město potřebuje v čele manažera a on že to s městem vžycky myslel jenom dobře. Pokud je to pravda, tak je neměl nejdřív takto obrat...

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 13.11.2005 12:43
Zajímavé. A rozhodně lepší než "loď". Jenže tohle tam Kušta nepostaví :-/. On chce mít pomník, aby na něj město nezapomnělo. To na něj sice myslí už teď, ale na spekulace s pozemky v průmyslové zóně si za pár let nikdo nevzpomene. Ten dům už tam bude navždycky.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? I.B. 13.11.2005 00:12
Celá diskuse je srandovní, pan Švadlenka v národním kroji provází své náfštěvy s klapkama na očích. Jen aby nezahlédli tu hrůzu co stojí vedle kostela.Pokud chtějí fotku, neomylně je strká na vyznačenou značku před masnou.Své vnoučata raději nezve, neb by je při pohledu na nový dům mohl stihnout psotník.
Dalším krokem bude jeho petice, že co se nelíbí jemu je jednou provždy hnusné, a kdo si myslí že ne, je vůl.Politici navrhují, že by to měly rozhodnout volby.Počítačový animátoři navrhují své varianty a nápady.Postrkují stodolu po náměstí stylem šup sem, šup tam.
a ti ostatní? Nemají čas a chuť.A když, zbývá ironie. Bohužel! Tato diskuse se vyčerpala. Končím tvá Máňa.

Naše Radnice GROSS 13.11.2005 00:10
Shot se probudil a opět mele páté přes deváté. Docela zajímavé příspěvky se v poslední době objevovaly a byly taky docela věcné. Shot nás zase vrací do stoky. Mimochodem, k té Litomyšli.
Kdyby tam existovalo na webu diskusní fórum, asi bychom se také něco dozvěděli. I když myslím, že takovou úchylku jakou je Shot je těžko pohledat :)

Chrudimáci, nedejte se! shot 12.11.2005 23:46
Z praktických důvodů je pro mě email tím nejjistějším komunikačním prostředkem - nemůže se tak stát, že mě jako volič nezastihnete:

mirek.topolanek@ods.cz

Kontakt na administrátora stránek:

admin@topolanek.cz

Chrudimáci, nedejte se! shot 12.11.2005 23:37
Souhlasím s vámi. A co takhle výzva, abychom všichni napsali panu Topolánkovi, jak moc jsme spokojeni z naším panem starostou a jak v případě jeho setrvání na kandidátce ODS budeme volit.

Naše Radnice shot 12.11.2005 23:36
Máte hodně pravdy. Jen doplňuji. Kde je podpora drobného podnikání a drobných živnostníků? Malé firmy odchází z Chrudimi a lituji ty, které se daly nachytat a koupily si objekty v bývalé Transportě. V Chrudimi se řeší zásadní problém, jak co nejvíce utratit (vyhodit) za zbytečnou rekonstrukci námětí a Široké, zatímco v nedaleké Litomyšli lákají japonské turisty. Například v Litomyšli nikoho nenapadne jet přes náměstí – má vedle komunikaci rychlejší (a bez jakýchkoliv kruháků), v Chrudimi je po geniálním vyřešení dopravy rychlejší průjezd náměstím. V Chrudimi se rozdávají botičky za stání v Široké a u Transporty – ovšem v obytné zóně (u Centrálu) se vesele stojí i na přechodech pro chodce a to pod přímým dohledem kamery městské policie. V Litomyšli snad ani botičky neznají. V Litomyšli se obchodníci o místa na náměstí perou, v Chrudimi obchodníci náměstí opouští.
Dojde-li k oné výstavbě a nové rekonstrukci náměstí, bude z toho prostoru tak klidová zóna, že tam chrudimák vlastně ani nebude mít co dělat, pokud se zrovna nepůjde podívat jaká na radnici vlaje vlajka a jestli loď už vplula na náměstí . A mimochrudimští? Ti už tam už nepůjdou vůbec.
Nedělám si velké iluze, ale v skrytu duše doufám, že volby snad něco vyřeší.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Roček 12.11.2005 16:52
Záleží na úhlu pohledu. Když postavíte barák blíže ke kostelu, vznikne „díra“ na druhé straně. Přirozenějším dojmem na mě působí barák blíže ke katastru. Není tak odtržený od okolních domů a lépe definuje roh náměstí:

http://www.excelia-hifi.cz/img/balustrada_2.jpg

Naše Radnice basák 12.11.2005 15:53
Navrhuju vyhlásit anketu,případně sepsat petici.Souhlasím s názorem,že by bylo 1000 krát lepší zřídit tam parčík s lavičkami,než tam nechat vystavět,nebo lépe řečeno dovolit tam postavit nějaký novodobý PASKVIL a celý historický ráz náměstí tak nechat navždy zku...t!

Naše Radnice Michal Tereska 12.11.2005 15:47
K bodu dvě bych podotkl, že tyto supermárkety poskytly práci dosti značnému počtu lidí, kteří by jinak měli problémy sehnat zaměstnání a v tomto případě by malé zisky z obchodníků ( všichni víme, že se každý z prodejců snaží vydělávat co nejmé, aby platil co nejméně státu ) měly být až na druhém místě.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? MIREK 12.11.2005 15:37
Nezáživné téma.Ale něco mě zaujalo.Mám obavu,že na náměstí může chcípnot něco jiného.(Někdo jiný) Osobně si myslím,že tam je víc obcodníků z Ásie,než psů.Nějak mě tam chybí čeští podnikatelé a živnostníci.Takže ta loď, se tam potom asi opravdu hodí.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Michal Tereska 12.11.2005 15:34
K tomu navazování - do 19stol. jak píše pan Kotalík slohy vycházeli z Antiky, ale buďto detaily a nebo hrubými rysy a ty v jednoduchém řešení vzhledu navrhované stavby jsou také ( pořádně si ho prohlédněte ). A jinak jsme ve 21stol. a celé předešlé století si v architektuře šlo svou cestou a bylo by hodně spátečnickým krokem se vracet o 200, 400 či 600let zpět.
Většina dnes nádherných staveb vznikala odvahou soukromých subjektů či nadšením a razantním novátorským postojem panovníků ( ovšem vždy za negativních postojů občanů ). Vašim přístupem bychom byly ve středověku, ale jak píši v jiném příspěvku je to Váš názor a já Vám ho neberu, každý má na vlastní názor právo.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Michal Tereska 12.11.2005 15:17
Pane švadlenka je vidět, že máme zcela odlišné názory na architekturu a nemá cenu Vám něco vysvětlovat - Váš názor Vám neberu. Jen pro názornost Vám přikládám odkazy na dvě stavby, které svojí modernou zapadají do historické okolní zástavby.
Jinak pokud jste byl na vernisáži při prezentaci návrhů, tak ve svých příspěvcích opomíjíte pár vět, které pan Kotalík ohledně novostavby a vítězného návrhu řekl a nebo jste je nechtěl slyšet. Zde jsou ty odkazy, je z nich i patrné řešení opláštění budovy - http://archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=200&type= , http://archiweb.cz/buildings.php?action=show&id=374&type=

Těšíte se na novostavbu na náměstí? GROSS 12.11.2005 10:30
Docela dobrý. Nenadchne ani nenaštve. Nechybí Vám tam na straně ke kostelu kus domu? Takový divně prázdný to tam je. Na tý fotce je docela dobře vidět, že silnice by byla lepší z druhé straně, aby domy byly s kostelem v symetrii.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Roček 12.11.2005 10:13
třeba takhle? http://www.excelia-hifi.cz/img/replika_balustrada.jpg

autorská práva vyhražena, podobnost není čistě náhodná HAHAHA!

Těšíte se na novostavbu na náměstí? GROSS 12.11.2005 09:55
Pane Švadlenko, možná byste si místo toho neustálého focení památek mohl občas vyfotit nějakou ženskou. Třeba byste se dostal více do reálného života. To jak fundamentalisticky odmítáte jakoukoliv výstavbu, vypovídá možná více o Vašem vkusu než o rozhledu.
Prohlédněte si nějaké knížky o architektuře. Třeba se tam dočtete, že byla architektura dobrá i špatná. Borzna patří mezi ty druhé. V Rostocku jsem byl, je pravda, že tam mají na náměstí moderní stavbu, nijak mě to nevzrušovalo, takhle to vypadá i v jiných městech. Důležité je, že ta náměstí nejsou skanzeny, žíjí v nich lidé a nikdo si nestěžuje, že tam "chcíp pes", tak jak si lidé stěžují na chrudimské náměstí.
Zkuste na to mrknout i z téhle strany :)

Nová ředitelka úřadu práce - Věra Trávníčková GROSS 12.11.2005 09:44
Nezbývá než poblahopřát ...

Kdo stane v čele Úřadu práce v Chrudimi? Věra Trávníčková? Noviny Chrudimska, sobota, 12.11.2005

Chrudimí letí "zaručená" zpráva: ještě nebylo výběrové řízení na ředitele úřadu práce a už se ví, kdo se jím stane! V nepříjemné situaci se ocitají všichni kandidáti na tento post i ten, o němž fáma hovoří.

Chrudim - V úterý se uskuteční výběrové řízení na nového ředitele Úřadu práce (ÚP) v Chrudimi. Helenu Tuhou, která tuto instituci vedla, ministr Škromach odvolal.

Ministerstvo práce je k poskytování informací skoupé. Mluvčí Kateřina Beránková svou odpověď na několik otázek shrnula do zprávy:

"Jediné, co vám mohu v tuto chvíli říct, je, že se výběrové řízení bude konat v úterý 15. listopadu 2005." I přesto se nám podařilo zjistit, že o tento významný post má zájem víc než deset kandidátů. Ti teď mohou váhat, zda má vůbec cenu se konkurzu zúčastnit. Městem se totiž rychle šíří zpráva o údajné politické protekci: zaměstnání své manželce Věře už prý "zabukoval" bývalý místostarosta Jaroslav Trávníček, který je členem Ústředního výkonného výboru ČSSD a výše postaveným zaměstnancem ministerstva pro místní rozvoj.
Co na to říkají účastníci konkurzu, ale i Věra Trávníčková, pro kterou je fáma jistě velmi nepříjemná?

"Také jsem to slyšel. Doufám, že to není pravda a nic připravené dopředu není. Věřím ve spravedlnost a příležitost, abych mohl potvrdit svůj zájem vykonávat tuto práci," říká bývalý přednosta okresního úřadu a radní Pardubického kraje Ondřej Kudrnáč, který se do konkurzu přihlásil. Věra Trávníčková, ekonomka s vysokoškolským vzděláním, souvislost s politickými známostmi svého manžela odmítá.

"Do výběrového řízení jsem se přihlásila, ale s takovou věcí nemám nic společného," zdůraznila. Konkurz budeme dál sledovat.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 11.11.2005 22:51
No, teď v létě jsem viděl německý Rostock. Co tam provádějí v historickém centru, to je hrůza. Dokonce bourají některé hrázděné domy, protože už jsou asi zchátralé, celou jednu stranu náměstí zabírá skleněný panelák... Musel jsem to fotit nadvakrát, jednou jednu stranu a jednou druhou stranu. Aby tam nebyl ten panelák.

Těšíte se na novostavbu na náměstí? Jan Švadlenka 11.11.2005 22:49
Aha, tak ono je to ještě horší. Právě jsem si pozorněji prohlédl fotografie... Dobře, že jsem si Chrudim už nafotil. Protože až tam bude ať už "Balík slámy" nebo "loď", je to tak zhovadile vytrčené do náměstí, že bez toho kostel vyfotit nepůjde. Ani od masny.

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88  87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.