Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Náš pan starosta johny 02.01.2006 16:57
Pane Johanson,mohl byste mi vysvětlit proč vůbec strategický partner a ne tak jak to je?
Reagovat na tento příspěvek

Sběrný dvůr Lebduška Josef 02.01.2006 16:48
Jsem jením z vlastníků pozemku poblíž silnice. A mohu vás ujistit, že je okamžitě k poznání, zda se za uložení odpadu platí či nikoliv. Mnoho spoluobčanů, než by dalo desetikorunu za uložení, naloží pytle do auta a během nedělního výletu je někde pohodí.
Osobně se domnívám, že všichni platíme za sběr komunálního odpadu a určitě by neměl být problém zakalkulovat do této ceny částečně i provoz sběrného dvora. Je to skutečně služba, která musí být provozována v režii obcí, jinak všude bude plno odpadků a nakonec jejich likvidaci budeme platit z daní stejně, jen bude dražší. Ve sběrném dvoře je přeci možnost provést odborné roztřídění, část prodat jako druhotnou surovinu, něco zkompostovat, něco spálit a zbytek teprve uložit na skládku a tak chránit životní prostředí. Snad by se v městském rozpočtu našla potřebná částka, úplně by stačilo povést jinou, levnější úpravu provozu v Široké ulici a upustit od plánovaného přeložení ulice na náměstí. Za ty peníze by sběrný dvůr mohl bezpatně fungovat několik let.

hyper a super František Dobrota 02.01.2006 13:40
Těš se na ty sračky co Lidl prodává,voda mouka barva a je jogurt jakej chceš.A zeptej se těch borců proč neprodávají dětskou krupičku.TO bude asi tím,že když se mele mouka nejprve se oddělí krupice a tu jim nikdo zadarmo neprodá a potom se mele dál a to se nakoupí levně.

Volby a budoucnost Jan Roček 02.01.2006 13:16
Kdo nejde k volbám, nemá pak právo nadávat. Je to přesně tak, jak píše Káles junior. A koho volit? To ať si každý přebere ve své hlavě. Osobně se rozhoduji podle činů, ne podle slov. Slibovat umí každý, realita bývá jiná. Pokuď mám na výběr mezi jmény, která znám, budu volit politiky, kterým věřím, kteří svými činy prokázali, že umí, nemyslí jen sami na sebe a na svůj prospěch, ale jde jim o prospěch nás všech. A ani bych to neviděl tak ideologicky, zejména na komunální úrovni, tam je to o konkrétních lidech, o konkrétních činech ..... pro město, pro lidi nebo jen pro sebe a své kamarády??

Sběrný dvůr anonym 02.01.2006 13:09
Jo, Vaše obavy vůbec nezpochybňuju, mám je taky. Akorát si myslím, že by se to mělo aspoň zkusit (tedy platit). Po nějakém půlroce nebo roce udělat analýzu a pokud by se to z hledsika ekologie opravdu vymstilo, vrátit se k neplaceným službám.

Zastáncem placeného skládkování jsem spíše z obecného názoru na poskytování veřejných služeb, které by měli lidé aspoň částečně přispívat. Pochopitelně jsou určité statky, u kterých trh opravdu není tím nejvhodnějším nástrojem. Ale obávám se, že MY TO ZATÍM NEVÍME, jestli právě sběrný dvůr je takovým statkem, u kterého je nejvhoděnjší poskytování služeb občanům. A protože jsem zastáncem nechat volnou ruku trhu všude, kde to jenom jde, zkusil bych to nejdřív i tady. Ještě jednou zdůrazňuju, že Vaše obavy sdílím, jenom si nejsem jist (chybí mi - podobně jako asi i Vám - konkrétní zkušenosti), že by to tak opravdu dopadlo (tedy černými skládkami)

Zdravím

Zdravím

Sběrný dvůr Jan Roček 02.01.2006 12:31
Placení za likvidaci domovního odpadu (tj. v běžném = menším množství) nefandím. Realita bude taková, že lidi budou házet odpadky do lesa nebo kdekoliv, kde je nebude nikdo vidět. Proč by ještě platili? (něco stojí už samotná cesta) A režie sběrného dvora, to je přesně ta věc, která by měla být hrazena z městského rozpočtu. Sankce za vyhazování bordelu do přírody je utopie, protože byste musel mít za každým rohem strážníka, a to by nás, daňové poplatníky, stálo několikanásobně více.

Zdravému rozumu a ekologii zdar!

Sběrný dvůr anonym 02.01.2006 12:04
Mně to přijde rozumné. Každý odpad něco stojí, nebo ne? Tak proč by to měla platit veřejná správa z daní? Lepší mi přijde (tento) systém individuálních plateb za služby. A to jak z hlediska ekonomiky odpadového hospodářství, tak i z hlediska rovných podmínek občanů: zaplať, co vyprodukuješ, sněz si, cos´ nadrobil. Přirozený zákon. Nežijeme (tedy - aspoň se o to správně snažíme) v komunismu, kdy snad i ten odpad byl všelidovým vlastnictvím.

Pochopitelně by to ale mělo jít ruku v ruce s výrazným sankcionováním ukládání na černé skládky. Jinak bychom se krutých dopadů na životní prostředí kvůli zavedeným platbám opravdu mohli dočkat.

Sběrný dvůr starosta 02.01.2006 11:51
Ode dneška se platí ve sběrném dvoře.To zase zvnikne skládek v Chrudimi a okolo ní.

Volby a budoucnost anonym 01.01.2006 16:14
Zdravím, pochopitelně, že nestačila. Omezila se pouze na všeobecně známou propagandu (ODS), která je lehce zpochybnitelná už jenom z hlediska praxe. Nemám teď čas na víc, takže jenom pár výhrad alespoň k tomu, co Jste (jsi) napsal, pěkně popořádku:

1)souhlasím s tím, že ODS je konzervativní stranou, zásadně však nesouhlasím s tím, že liberální. Není ani trochu liberální (natož, když liberalismus a konzervativismus jsou, i když ne úplně, v jistém rozporu) 2) Zmíněné reformy tady jsou potřeba už od počítku 90. let. ODS k nim nikdy nenašla sama odvahu, teď za to pokrytecky kritizuje socany. Ze strany ODS podle mého názoru jen pokrytectví a populismus. Má pravicovou rétoriku, ale levicové činy.
Reformy se tady zastavily v roce 1992 (nástup druhé Klausovy vlády), k nějakým se odhodlala paradoxně až Zemanova levicová vláda po 1998 (prodej bank).
3) umět sestavit čtivý a líbivý program, to je myslím elementární základ, aby byla strana úspašná, ten umí napsat každý dobrý pisálek. Tyky bych s Modrou šancí v mnohém souhlasil. Něco jiného je opravdová policy a praxe. 4) Arogantní premiér? To mi přijde jako nepodařený vtip v porovnání s chováním a vystupováním V. Klause coby premiéra (teď v pozici prezidenta se to trochu zlepšilo), případně nyní M. "Tupolánka" ( i když ten není arogantní, ale jenom si nevidí občas - s prominutím - do huby) 5) Miloš Zeman sice také není zrovna žádná sláva, ale v zahraničí není aspoň spojován s tunelováním. Mezi Klausem a Zemanem opravdu těžká volba, sám jsem byl z dilematu při volbě prezidenta zoufalý, jeden horší než druhý.
Bylo by to nadýl, ahoj

Volby a budoucnost J. Káles 01.01.2006 15:57
Tak tedy stručně proč bych volil ODS: Protože jsem konzervativního a liberálního smýšlení a myslím si tedy, že by měl stát co nejméně zasahovat do života občanů, podporovat podnikání a lidi, kteří chtějí pracovat.
Protože ODS je v současné době jediná pravicová strana, která může provést reformy: např. 15% rovná daň – např. na Slovensku je velice úspěšná a Slovensko nás nejenom díky ní, ale i díky ostatním reformám začíná velice rychle dohánět, ne-li předhánět.
Návrh důchodové reformy, který by podle mě dobře vyřešil situaci, která nás čeká.
Měl jsem šanci přečíst si Modrou knihu (Modrou šanci) a domnívám se, že je to velice dobře sestavený program s prvky, které by určitě pomohli rozvoji republiky.

A navíc když se podívám na našeho arogantního premiéra, tak je mi z něj ouzko. Mít ho v čele státu další čtyři roky a ještě podporovaného komunisty……. to je na emigraci.
Také bude v dalším volebním období volba prezidenta a současný prezident Václav Klaus, který si podle mého názoru vede výborně, by měl být podle Paroubka vystřídán za Miloše Zemana …… to by byla ostuda národa.

Tak snad Vám tato stručná odpověď stačila.

NOVÝ STAROSTA anonym 01.01.2006 15:02
Jsou myslím dva kandidáti, záleží, které křídlo v ODS vyhraje: buď Beránek, nebo Čechlovský. Pochopitelěn za předpokladu, že volby vyhraje ODS, ale o tom myslím rozumně uvažujícící člověk nemůže mít pochyb.

Ani jeden z nich se vám nelíbí? Budiž. Ale víte, do prdele, o někom třetím?

NOVÝ STAROSTA royal_oak 01.01.2006 13:45
Ježíšmarjá, a toho blumu navrhuje na starostu jako kdo??

NOVÝ STAROSTA buldog 31.12.2005 17:16
Co je pravdy na tom, že novým starostou města Chrudimi má být p.
Eduard Beránek, současný ředitel gymnázia v Chrudimi ??? Je prý už to rozhodnuto.

Volby a budoucnost František Vávra 31.12.2005 15:47
Nebyl jsem nikdy komunista ba naopak ale uplně vše za totáče nebylo tak špatné a ta demokracie ? To co se u nás vydává za demokraciji je pouhá birokracie a vládou KLAUSOVOU a za pomocí Koženého byla z legalizována .I zákony které tato vláda vyprodukovala za nekřestanské peníze obyvatel této země je výsměchem doby.

Náš pan starosta basák 31.12.2005 12:17
SPRÁVNĚ!!!!!!!!!!!!Ať někdo kompetentní pěkně vybalí co na tom bude nebo by pouze možná mohlo být občanům prospěšného a naopak ať zveřejní i všechny negativní aspekty(To samozřejmě neudělá) a je na nás na občanech,aby Vy,kdož jste chytří a vidíte ,,JIM" do toho, abyste to rozdmýchali dříve,než to dopadne jako PZ atd.atd. ,než to upečou.

Volby a budoucnost basák 31.12.2005 12:08
rád bych podotkl jednu zásadní věc dle mého názoru.Ten,kdo pracuje rukama,se při odchodu do důchodu může dočkat dříve odchodu do penálu a žádnýho zaslouženýho odpočinku.Zejména při dnešním pracovním tempu.Ještě za totálu jsem pracoval v pardubické Tesle a můžu tedy srovnávat.Ouřadové a např. lidé pracující v nějakých bezvýznamných ústavech(nemyslím tím sociální) se toho důchodu mají šanci dožít.Oni nemají z čeho by byli v 70-sáti schátralí.Čekám,že někdo přidá i svůj názor.

Náš pan starosta shot 30.12.2005 23:22
No je to přeci jasné. Občané Chrudimi se z toho budou mít dobře (alespoň někteří). Náš pan starosta zůstane sedět v křesle správní rady a pobírat tantiémy, zároveň dostane přes třicet miliónů na rozfofrování a když se k tomu přidá rezerva z městského rozpočtu postačí to na choutky typu vybudování Nových schodů chrudimských v Široké ulici a konstrukce tribuny na zimáku (za 40 miliónů) ale opravdu jenom konstrukce, ne celé tribuny. No a starosta si tak vybuduje schodiště slávy, místostarosta získá hlasy hokejistů pro volby. A platit to budete vy všichni, ve zvýšeném vodném a stočném.
A co takhle, nebude se přibírat strategický partner do městské policie? Ne do celé, jen do provozní části, uniformy by patřili strategickému partnerovi, strážníci městu. Město by kupovalo auta, radary, botičky, platilo výcvik strážníků, strategický partner leštěnky na auta a knoflíky, vybíral by si pokuty. Možná by to taky hodilo pár miliónků do kasy. Jen by pak nesměli dát botičku panu starostovi, to by bylo okamžitě nové výběrové řízení.

Volby a budoucnost shot 30.12.2005 23:21
Je to skutečně problém, koho volit. Mým rozhodnutím bylo volit ODS, ale protože p. Libý je volební jedničkou, tak nevím. Snad dát hlas ODS a preference kandidátům kteří jsou na dalších místech, nebo volit úplně jinou stranu, ne ty co jsou dnes v parlamentu.
Je mi tam sympatická ona myšlenka pro odchod do důchodu nestanovovat žádná věková kritéria. Určitě by bylo pěkné vědět, kolik budu pobírat důchod, když nyní odejdu do důchodu. A podle toho se zřídit. Osobně se mi jeví jako nejhorší varianta to, co provádí ČSSD ve spolupráci s KSČM. Místo podpory vzdělanosti, vědy, rozvoje dopravní infrastruktury, životního prostředí a podpory bydlení se peníze dávají do porodného a sociálních dávek.
Domnívám se že mne nepřimělo a nepřiměje žádné porodné k tomu, mít dítě. To je přeci zcela jiné rozhodnutí. A většina z těch, které to přiměje, si to vezme jako živnost, Porodné, přídavky, sociální podpory a o děti se řádně starat nebudou. Alespoň, kdyby výše všech těch podpor a dávek byla přímo úměrná péči o ty děti.
A čím víc politici takto rozdají peněz, tím větší bude inflace.

Volby a budoucnost T. 30.12.2005 20:03
Zažil sem to, a asistoval sem u toho, když to šlo do kytek.
Říkávalo se, že kdo nebyl v 16ti komunistou, nebyl mladý. Ale obávám se, že jsou tací, co mají už od 16ti jasno, a pár jich znám.
Osobně, ne tady z fóra. Proč by mladý pan Káles nemohl taky, i když je mladší než oni? Všem pochybovačům doporučuji kontakt se zahraničím, některé bludy jsou tam stále populární a výše řečené stále platí. Je dost obtížné to těm lidem lidem vysvětlit, neboť zkušenost, jak známo, je nesdělitelná. Mě stačila. Modrá je dobrá Ok?

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! T. 30.12.2005 19:46
No tos mě potěšil! To zas bude v zaměstnání práce.... Vo dovolený to nesleduju, eště že tě máme!

Volby a budoucnost Lebduška Josef 30.12.2005 14:31
Ono je to jedno v kolika půjdeme do důchodu. Mám takový pocit, že na naši generaci už stejně žádný důchod nezbyde a budeme žít jako v pohádce. Pokud neumřeli, pracují dodnes.
No a u těch voleb. Koho volit? Otázka jak pro Nerudu. Všichni politici, aby nalákali voliče rozhazují peníze, snižují daně, žádný ovšem neříká, kde na to vzít. Je ovšem pravda, že nakonec všechny vlády dělaly něco jiného, než měly vítězné strany ve volebním programu. Taže opravdu dobrý námět k diskuzi.

Náš pan starosta Lebduška Josef 30.12.2005 14:21
Ale mne by také zajímalo, co ze vstupu strategického partnera do VaK budu mít já jako občan Chrudimi a uživatel služeb VaK. Bude to zlevnění vodného a stočného, zlepšení služeb pro zákazníky? Pokud ne, pak nechápu, proč VaK potřebuje nějakého strategického partnera. Vždyť se jedná, dle mého názoru, o zdravou, nezadluženou a prosperující firmu. Zatím jsem nikde neviděl řádný rozbor jaké výhody z toho vyplynou pro občany tohoto města, tudíž i pro mne. A to co bylo řečeno na veřejném zasedání, to mne nijak neuspokojilo, naopak v příspěvku p. Moučky zazněly některé věci, které dávají spíše podnět k obavám. Dokáže mi někdo jasně vysvětlit proč je nutný vstup nějakého partnera do VaK a co tedy můžeme od tohoto vstupu očekávat?

Volby a budoucnost anonym 30.12.2005 12:18
Osobně nemám nic proti tomu, nastavit hranici na státem zaručenou hranici odchodu do důchodu na 70 let. Zdůrazňuji ovšem "na státem zaručenou (horní) hranici".

Jinak to nepůjde, protože málo, s prominutím, šoustáme (tedy bez prezervativu - narozdíl od cikánů (ne, nepovažuji se za rasistu Oh my God! ))

Líbí se mi nápad ODS, ať si každý chodí do důchodu, kdy chce. Od toho se tu - i když pomalu - rozbíhá systém soukromého důchodového pojištění. Kdo si na to vydělá, ať má padla třeba v padesáti.

Jeden objektivní argument navrch: stárneme pomaleji. Takže dnes jsme v sedmdesáti biologicky vyřízení zhruba tak, jako dříve v těch šedesáti, říkám to s mírnou, opravdu jen s mírnou nadsázkou.

A jeden neobjektivní, zcela subjektivní argument - vychází z toho, že nejenom stárneme pomaleji, ale stále později také umíráme. Takže mi přijde celkem luxus, makat jen nějakých 40 let a dalších - nekdy až skoro stejných 40 let - se flákat a užírat z toho, co jsme si předtím v důchodovém pojištění (ne)nastřádali. To prostě žádný státní rozpočet nemůže utáhnout. Leda, že by nastavil ještě vyšší odvody. A to už, proboha, ne. Už teď je máme jedny z nejvyšších v Evropě (nebavím se o daních, ale odvodech na sociální pojištění). Krutě na to dopadá zaměstnanost a potažmo i ekonomický růst, který by při menším zatížení přinášel větší bohatství jak státu, tak i domácnostem, ty by si potom mohly o to víc šetřit na důchod.

(Ale to jsme u toho začarovaného kruhu: "sociálně ohleduplná" levice tvrdí, že dřív bylo vejce, "tržní" pravice naopak to, že slepice)

Tak zdravím a moc se neožerte, tedy zítra. Radši šetřte penízky na zadní kolečka. Vivat důchodci!!!

Volby a budoucnost anonym 30.12.2005 08:50
ahoj, to mě zaujalo: je ti šestnáct (tím pochopitelně nechci Tvoje stanovisko nijak shazovat) a už máš takové jasno, že bys volil ODS. A bojíš se levice.

Otázka: Proč bys volil ODS?

Těším se na komentář anonym

Volby a budoucnost kwajdan 30.12.2005 00:04
Když vyhraje ODS, tak půjdeš do důchodu v sedumdesáti létech.Fuj.

Náš pan starosta shot 29.12.2005 22:26
Opravdu docela dobře podáno. Jen je opomenuto několik základních fakt. Takže, co je to za „strategického partnera“? Jaké má základní jmění? Kde provozuje nějaký VAK a jak tam snížil úhrady za vodné a stočné? Co to vlastně kupuje onen „strategický partner“ za 155 miliónů, když nedojde ke snížení majetku města Chrudim? Nebo Chrudim nevlastní zhruba 25% akcií a tudíž 25% majetku VAKu? Co to je onen provozní majetek? O to se přeci sníží hodnota vlastního jmění.
V r. 2002 vytvořil VAK zisk 4,3 mil. Kč, v roce 2004 již jen 0,7 mil (po různých úpravách). Přesto ovšem v r. 2004 dokázal statutárním orgánům vyplatit tantiémy v celkové výši 832 tis Kč. Není to výrazný nepoměr k zisku (vyšší než zisk)? V hospodaření VAKu patří k nejvyšším nákladovým položkám odpisy. Na položkách které bude moci onen „strategický partner“ nakupovat ve velkém (zřejmě hlavně chemikálie pro úpravu vody a provoz čističky) není možno dosáhnout výrazně lepších cen, takže vzhledem k objemu těchto nakupovaných položek se mnoho neušetří. Zemní a stavební práce, energie a PHM, pojištění, platit zaměstnance apod. není možno nakupovat „ve velkém“ takže opět nulová úspora. Určitě lze ušetřit řádným hospodařením a v tom jsou ve VAKu skutečně hodně velké rezervy.
(asi příprava na příchod„strategického partnera“). Ale zde ušetřit by měl umět VAK i bez „strategického partnera“ a dohlížet na řádné hospodaření je mimo jiné i povinností zástupce města ve správní radě. A tím zástupce je za Chrudim p.
starosta Libý.
Investor který investuje 155 miliónů bude zcela logicky požadovat zisk ze své investice. Vložil-li by své peníze do relativně velmi bezpečné investice (srovnatelnou s investicí do chrudimského VAKu) získá ročně cca 6 až 7 miliónů.
Předpokládám, že minimálně stejný zisk bude chtít dostat z VAKu. Při všech těch číslech (skutečně nikdo 40 mil. neplatil – to jsou zhruba průměrné náklady na údržbu, jak uvedl p. starosta na veřejném zasedání) mi vychází jediné – k dosažení předpokládaného zisku musí dojít pouze cestou zanedbávání údržby , převádění údržby do investičních nákladů (platí VAK – jehož majitelem je město) a ponechávání si odpisů (z minulých investic VAKu ), postupným zvyšováním vodného a stočného.
Samozřejmě i drastickým snižováním provozních nákladů – bude to mít docela negativní dopad na dostupnost některých služeb. Já také nic nevysvětluji, jen říkám, co se mi nelíbí a proč se mi to nelíbí.
Ale jak znám p. starostu jedná se zcela jistě o výhodnou smlouvu (jen jako vždy, není řečeno pro koho).

Volby a budoucnost J. Káles 29.12.2005 19:22
Myslím si, že nejít k volbám je blbost. Nejít k volbám je skoro stejné jako volit komunisty. Já teda ještě volit nemůžu, protože je mi 16, ale kdybych mohl, tak bych určitě volil ODS. Nezažil jsem totalitu a ani jí zažít nechci a jestli volby vyhraje levice, tak to vidím bledě.

Volby a budoucnost MIREK 29.12.2005 16:38
Ono je to strašně složité.Hlavně u voleb.
Koho volit?Co kandidát to idiot.¨Prospěchář a komunista.Je dinná možnost nechodit k volbám.
Nikoho nevolit.Pro kariéru všichni všechno všem slíbí.
Až tady bude demokracie a to nehrozí, tak ty volby budou mít smysl.Starosta nestarosta.Koho jste si zvolili,toho máte.
Hezký Nový rok 2006.

Náš pan starosta Ing. Luděk Vlk 29.12.2005 16:38
ZE SEZNAMU MIMOPRACOVNÍCH AKTIVIT OBOU VOLENÝCH ZÁSTUPCŮ MÁM DOCELA SLUŠNOU DEPKU. DĚLÁM V BANCE ZHRUBA OD 8:30 DO 17:30 DENNĚ A NĚKDY ODJÍŽDÍM Z BANKY DOCELA SLUŠNĚ PRACOVNĚ VYŘÍZENÝ. JE S PODIVEM, KDE NAŠI VOLENÍ ZÁSTUPCI BEROU ČAS NA TYTO "MIMOPRACOVNÍ AKTIVITY", UŽ PROTO, ŽE JEJICH FUNKCE STAROSTY ČI POSLANCE JSOU URČITĚ SLUŠNĚ ZAPLACENY. DOKONCE SI MYSLÍM, ŽE ZÁKLADNÍ PLAT STAROSTY ČI POSLANCE JE NATOLIK SLUŠNÝ, ŽE VE VOLEBNÍM OBDBOBÍ BY MĚLI NÁM OBČANŮM, KTEŘÍ JSME JE DEMOKRATICKY ZVOLILI, ODEVZDAT SVŮJ VEŠKRÝ PRACOVNÍ ČAS, A TO JETĚ S POCITEM VYSOKÉ ZODPOVĚDNOSTI VŮČI NAPŘ. MĚSTU, KTERÉMU DĚLÁM STAROSTU, NEBO OBDBVODU, ZA KTERÝ JSEM V PARLAMENTU. DOKONCE SI MYSLÍM, ŽE PENÍZE, KTERÉ TITO VOLENÍ ZÁSTUPCI ZÍSKÁJÍ ZE SVÉHO ZASTUPOVÁNÍ "MĚSTA" V DOZORČÍCH RADÁCH, BY MĚLO PŘIPADOUT PRÁVĚ MĚSTU. LOGIKA JEDNODUCHÁ, BEZ FUNKCE BYCH PRECE NEBYL V DOZORČÍ RADĚ, NAVÍC ZDE ZASTUPUJI MĚSTO, KTERÉ MĚ VELICE SLUŠNĚ PLATÍ. ZDE TO JE SPÍŠE NA ČLOVĚKU, JAK TENTO VZTAH ZE SVÉ FUNKCE CÍTÍ VŮČI NAPŘ. CHRUDIMI. JE TO MŮJ SOUKROMÝ NÁZOR ZA KTERÝM SI ALE STOJÍM.

Náš pan starosta starosta 29.12.2005 12:14
Dnes jsem si přečetl Chrudimský zpravodaj,konkrétně : Slovo starosty k novému roku.Vůbec nic mě nepřekvapilo,především drzost pana starosty.Potom co všechno podělal v Chrudimi a nikdo mu nemůže přijít na jméno.Tak on dokáže napsat takový článek.Hamba!!!!Pan starosta se opět chválí jak tady krásně vládne a neopomenul připomenout,že budou volby.Abych nezapomněl od 1.ledna se začíná platit ve sběrném dvoře.Jen tak dááál.

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 29.12.2005 01:04
Zapomněl jsem, chyba je obsažena v samotném jádře Windowsů, takže je velké riziko i při použití jiných prohlížečů než je Internet Explorer (čili rada použijte FireFoxe, Mozillu či Operu zde nepomáhá; jedině snad-použijte jiné bezpečnější operační systémy-Linux, BSD, Mac OS).
Jediná použitelná rada pro "Widláky" tedy zní: "nesurfovat po stránkách, kde si nejste jisti obsahem". A nebo si nainstalovat aplikace, které budou blokovat obrázky ve formátu WMF (Windows Metafile), například Ad-Block.

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 29.12.2005 00:52
Nazdárek diskutéři!! Mám pro vás jednu super zprávičku, která je potvrzená z více zdrojů. Systémy Windows obsahují chybičku,která je i samotným Microsoftem označovanou jako kritická. Jde o zpracování obrázků ve formátu WMF, kdy může útočník získat kontrolu nad počítačem (ukrást data, využít jako úložiště cizích dat či pro rozesílání nevyžádané pošty). Původní zprávička hovoří o tom, že chyba byla objevena, byl zveřejněn exploit(postup,jak chybu zneužít) a že záplata není k dispozici. To znamená to, že pokud používáte Internet Explorer na surfování po porno-stránkách, tak máte velice reálnou šanci si svůj počítač infikovat.

Zkoušel jsem to a je to to pravda, na několika stránkách s lechtivým či jinak nelegálním obsahem jsou tyto exploity již umístěny (chyba byla zveřejněna 27.12., naštěstí nepoužívám Windowsy a tak se mi jen zobrazí tabulka, že systém neví, co s tím). A protože znám "své zákazníky", u kterých je způsobeno cca 80% problémů díky těmto stránkách, tak tímto způsobem varuju všechny. A jak znám Microsoft, tak oprava bude zveřejněná přes Windows Update tak v únoru či březnu.

Mějte se, užívejte Silvestra a místo počítačů se věnujte raději něčemu "živějšímu" a zábavě.

Náš pan starosta anonym 28.12.2005 11:52
Přidávám se k souhlasu. Jen houšť a větší kapky anonym

Náš pan starosta Agarwal 28.12.2005 11:40
Konečně někdo inteligentní, ty plky shota nebo Lebdušky se fakt už nedaly číst.

Náš pan starosta Tibor 27.12.2005 15:36
Pro JOHANSONA: Když tak všechno umíte vysvětlit,nemohl byste odpovědět na můj dotaz ohledně průmyslové zóny?

Náš pan starosta Mexiko 27.12.2005 13:10
Smekám sombrero .... tomu říkám diskuzní příspěvek na úrovni a navíc od někoho, kdo o tom má nejspíše přehled. Kéž by bylo takových diskutujících více. A méně všelijakých střelců.

Náš pan starosta stb 27.12.2005 12:59
O "našem starostovi" je toho všude dost a dost.Nemocnice je velmi lákavý objekt k podnikání, ve vedení jsou straničtí kolegové, chtělo by to využít. Zkrátka: pan starosta by rád býval privatizoval za výhodných podmínek kuchyňi v areálu nemocnice - zaručený zdroj příjmu,ať už platí pojišťovna, nebo pojišťovna se spoluúčastí pacienta.
to sype slušně, kuchyně je po celkové rekonstrukci, "vše nové". Pohoda, klídek a obíííídek.

Náš pan starosta johansson 27.12.2005 01:45
Ještě nikdy jsem snad nečetl nic, co by tak věrně připomínalo Rádio Jerevan Úsměv S tvými vývody se ale nedá seriózně polemizovat, ty mícháš jabka s hruškama prakticky v každé větě.
Tak aspoň některé nepravdy:

- především se město nezbavuje žádného majetku. Neustále operuješ tím, o co Chrudim přijde nebo nepřijde- ale Chrudim je pouze akcionářem společnosti. celá transakce se týká VaKu, ne majetku jednotlivých akcionářů.

- Chrudim své akcie neprodává, ani nikdo z ostatních akcionářů, VaK pouze odprodá strategickému partnerovi tzv. provozní majetek. Akcie zůstávají v majetku obcí a měst.

- 155 mil. kč je cena, kterou dostane celý Vak, ne Chrudim. Má-li Chrudim podíl ve VaK podíl cca 26%, vychází na ni podíl cca 38 mil.
kč.

- 80 mil. Kč není příspěvek na údržbu, ale nájemné provozní společnosti placené VaKu (t.j. přínos pro VaK, ne jeho výdaj).
Žádných 40 mil. se doteď neplatilo, protože nebyla oddělena provozní a infrastrukturní společost. tyhle toky peněz není s čím srovnávat, teď se odehrávají v rámci jedné společnosti.

- princip toho, proč je to pro strategického partnera výhodné, skutečně nespočívá v charitě. To, na čem provozovatel vydělá je dané právě zejména stlačením nákladů, ne jeich růstem. Funguje to (pro laiky jako jsi ty) na principu hypermarketu- trubky, šoupadla, chemikálie, služby atd. nakupuje silná firma v mnohonásobně větších objemech než dnešní VaK. Úspory tohoto řádu činí desítky mil. Kč ročně. Prostě majitel koloniálu se nikdy nedostane na nákupní ceny stejné jako se dostanou řetězce.

- ta rovnice je úplně jiná Úsměv Provozní společnost v majetku strategického partnera na jedné straně inkasuje vodné a stočné od občanů... na druhé straně má výdaje: běžnou údržbu se vším, co k ní patří, dále platy zaměstnanců, provoz techniky, nájemné placené VaKu atd. atd. Rozdíl mezi těmito dvěma stranami rovnice tvoří zisk. Vzhledem k tomu, že cenotvorbu nemá ve své moci (tu má nadále VaK), má možnost tvořit zisk pouze snižováním výdajů na straně nákladové.

- ceny ve vodním hospodářství jsou dodnes regulované a regulační orgán kontroluje i tzv. přiměřenost nákladů. Právě proto se kontrakty v téhle branži uzavírají na 20 a více let, protože návratnost pro investory je pomalá, nemohou libovolně zvyšovat ceny a dosahovat nepřiměřených zisků.

- investice nezůstávají na městě, ale na VaKu

- placení nájemného, hrazení údržby, cenotvorba a všechny další vztahy mezi provozní společností a VaKem- to všechno je obsažené a upravené v balíku smluv, které provázjí celý kontrakt.

- pro celý proces výběru strategického partnera si VaK najal renomovanou právnickou firmu Kostka a Jansta a poradenskou firmu CE Capital. Město Chrudim si navíc pro posouzení nabídek najalo další poradenskou firmu Finos

- na obdobném principu, t.j. oddělení majetkové a provozní části funguje v českém vodárenství už od 90.tých let asi 2/3 trhu v ČR. Někde bylo dané už privatizačním projektem, jinde k němu VaKy dospěly podobnými rozhodnutími jako u nás. V současné době probíhají podobné procesy v Prostějově, Pardubicích, Náchodě atd.

- Tvůj argument o skákání od vlak- to je už opravdová křeč. Jde snad o to, že zastupitelé dalších měst a obcí jsou svéprávní a příčetní, všichni posoudili výhodnost nabídky a rozhodli se hlasovat pro.

- a na závěr: nemyslím si, že jsem cokoli vysvětlil shotovi. Můj stručný text je určený těm, kteří aspoň trochu přemýšlejí, mají všech pět pohromadě a nejsou posedlí nenávistí k jednomu člověku

Náš pan starosta shot 26.12.2005 22:37
Asi ano. Protože ať počítám jak počítám, pouze vždy mi vychází prodělek. Aby bylo jasno. Prodělek pro nás občany. Neboť budu-li vycházet z toho, že nový „strategický partner“ není ani zájmová organizace, ani nějaká charita (oba typy organizací neprovozují výdělečnou činnost), ale řádný podnikatelský subjekt založený za účelem podnikání a tvorby zisku, bude tento „strategický partner“ chtít tvořit zisk. A na čem? Přeci na vodném a stočném. A má-li bát naplněno to, co tvrdil pan starosta a člen představenstva pobírající tantiémy, že za odprodej akcií dostane Chrudim cca 150 miliónů Kč, a přitom příspěvek na údržbu kanalizačního a vodovodního řádu se zvýší ze stávajících cca 40 mil. Kč na cca 80 mil. Kč a přitom nedojde ke zdražení (max. o inflaci) pak rovnice nevychází. Ona je velice jednoduchá: (náklady +zisk) / počet kubíků = cena za kubík. A zvýší-li se náklady, a ty se mají zvýšit min. o oněch 40 mil. Kč ročně, pak se musí buď zvýšit cena za kubík, nebo snížit zisk.
Vycházeje z toho, že VAK v podstatě jel na náklady, není zde mnoho prostoru pro snižování zisku. A už vidím kteréhokoliv investora, který investuje takové peníze, jen za podíl Chrudimi 150 mil., jak se spokojí s ročním ziskem řádově v několika desítkách tisíc Kč ročně, či doplácí na provoz. To je naprostý nesmysl. A protože investice zůstanou na městu – tj.
bude zřejmě docházet k zaměňování údržby s investicemi – prostě zaplatíme někomu výdělek jednou jako město na investicích a podruhé jako občané na vodném a stočném. Jen pan starosta bude dále spokojeně pobírat tantiémy.
A to že prodaly i jiná města: znamená to, že kdyby starosta Hlinska skočil pod vlak, tak starosta Chrudimi má udělat totéž? Inu, máme opravdu nejchytřejšího starostu, který nyní bude kandidovat na to, aby mohl sedět v parlamentu. Ó, kéž by už seděl.

silo na tvarůžky vedle kostela jenda benda 23.12.2005 13:16
Není architekt jako architekt. Pilař a Kozub nejsou jako Hubáček (autor věže na Ještědu). Ve Zvonokosech měli také problém s veřejným pisoárem. V Hořicích se chtěl jeden chytrý pán zviditelnit maxitrpaslíkem, ale naštěstí z toho sešlo.
Když vidím, čeho jsou schopni Pilař s Kozubem, pošlete je na pískoviště nebo prohrajete volby.

Letiště Rampa 23.12.2005 09:25
Zakopová válka probíhá , nevzdali jsme to.A hlavně do nového roku je naše hlavní předsevzetí nevzdat to a pokračovat až do obnovení provozu.

Letiště buldog 22.12.2005 21:19
Nějak usnulo téma týkající se Chrudimského letiště, znamená to snad, ze všichni chrudimáci na letište kašlou a je ji jedno, že pánové B+B docílí svého a letiště se jim podaří zlikvidovat ??? Vždyť oni nejsou rodilí chrudimáci, tak co nám tady mají co poroučet ??? Ať si jdou tam odkud přišli a organizují si tam chod jejich "vesnice" !!!

Úlet Městské policie buldog 22.12.2005 21:04
ad 2) proč by měla MP projížděním města "jen tak zbůhdarma" pálit benzín? Vždyť prevence, která už jen přítomností policie ať už státní nebo městské určitě má svůj význam. Proč čekat na to až někdo zavolá ??? Už jenom tím, že MP i PČR se bude vyskytovat na tzv. kritických místech může zabránit mnoha "nevyřešeným případům" jde jen o to chtít se právě vyskytovat na tzv. kritických místech. To ale obě policie asi nechtějí, proto raději odpočívají na místech kde je klídek.

Šťastné a veslé Lebduška Josef 22.12.2005 15:55
Šťastné a veslé prožití vánočních svátků, příjemnou oslavu Nového roku, hodně zdraví v roce 2006, pevné nervy spolu s dobře nabroušeným perem v diskuzi, přeje všem dopisovatelům a čtenářům Josef Lebduška

Náš pan starosta johansson 22.12.2005 00:36
Až se naučíš číst, tak si přečti noviny- vstup strategického partnera do VaK kromě Chrudimi schválilo ještě zastupitlstvo Hlinska, Heřmanova Městce, Luže, Chrasti, Prachovic, Pardubic (taky jsou totiž akcionářem VaK Chrudim), Hrochova Týnce atd. Asi jsou všichni podplacení Libým. Bože, ty musíš být blbeček.

Slunovrat Mexiko 21.12.2005 23:19
Ahoj lidi!!!!! Když se tu tak pořád hádáme a nadáváme na druhé, co takhle si jednou udělat pohov. Někdo slaví Slunovrat, někdo se chystá slavit vánoce, většina už si připravuje játra na příchod nového roku. Já slavím spíše ten Slunovrat a doufám, že vracející se sluníčko bude svítit na lepší zítřky, pokud se je svojí vlastní činností a rozhodováním zasloužíme. Teda, co si také i zvolíme.

Mějte se všichni fajn a pořádně si užijte a prožijte zbytek tohoto roku a všechny další následující století ...

Náš pan starosta kwajdan 21.12.2005 00:30
Shote, proč to nenapíšeš stručně-"Na co šáhne, to zkurví..."

Náš pan starosta shot 20.12.2005 23:02
Jaký to rozdíl: Zastupitelé v Trhové Kamenici svým rozhodnutím dali k vánocům do každé rodiny vánočního kapra. Zastupitelé v Chrudimi svým rozhodnutím o prodeji VAKu dali svým obyvatelům k vánocům budoucí zdražení vodného a stočného. A panu starostovi možnost prošustrovat dalších 100 miliónů.

Náš pan starosta shot 19.12.2005 20:34
To zase bude vejvar. Zastupitelstvo odsouhlasilo odprodej části VAKu . Vodovodní a kanalizační řád bude vlastnit VAK (investice) a rozvod vody a sběr kanalizačních vod (výběr peněz) „strategický partner“. Ve správní radě a představenstvu VAKu budou sedět titíž lidé a budou pobírat tučné tantiémy jako dosud (možná větší, je přeci inflace).
Samozřejmě, že za nic nedělání a jití na ruku „strategickému partnerovi“. Jediným důsledkem celé transakce bude, že po dvou či třech letech se výrazně zdraží vodné a stočné.
Opět jeden z geniálních tahů p. starosty a znovu se jen potvrzuje, na co šáhne, to připraví město a jeho obyvatele o peníze. No, a hádejte, kdo to vše zaplatí ?

Úlet Městské policie T. 18.12.2005 19:38
Úsměv Skoro souhlas. Akorát že ouředníci nerozlišujou tiskací/psací, ti znaj jenom hůlkový. Na dotaz, jaký to je a čím se liší od tiskacího mi ještě žádnej z nich nedokázal odpovědět.

Jsou-li mezi přítomnými úředníci, doporučuji: http://www.typo.cz/_typo/typo-normy-pismar.html a jsem zvědav jak to příště zvládnou, je to: "skupina písem bez serifů nazývaná dříve grotesky". Inu, co čech, to tiskař....

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92  91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.