Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Wi-fi připojení v Chrudimi Dr.Omega 07.01.2006 17:31
Zdravím všechny, jsem v Chrudimi nový a rád bych poprosil o radu.
Chtěl bych se připojit k netu pomocí wi-fi a moje karta mi hlásí síť pod jménem rafino...nemá někdo tucha, jak bych se dostal k provozovateli té sítě(eventuelně jestli je ta síť vůbec veřejná)? předem moc díky za odpověď HAHAHA!
Reagovat na tento příspěvek

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Jan Rydl 07.01.2006 03:15
Jako to nereaguji na svůj příspěvek, jenom mě napadlo, že bych ve chvíli, kdy opouštím svoji milovanou krásnou Chrudim a život, chtěl poděkovat všem kamarádům, že mě měli rádi.
Díky, chlapci.
Hans

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Jan Rydl 07.01.2006 03:07
Chudák pan Gates, škoda, že pro něj nepracuje pan Mexiko, to by byla okna fajn. Ale zase, o čem by psal? P.S. A klidně napiš, že jsem vůl, já to snesu.

Sběrný dvůr T. 06.01.2006 22:07
Už to asi chápu Úsměv přespolní jsou osoby podnikající v dopravě bordelu do Chrudimi. Jinak nevím, co je "plná cena".

Sběrný dvůr George Edimax 06.01.2006 20:06
Ty vole,Ty seš tak chytrej,že bys mohl kandidovat za ODS v parlamentních volbách.Tse.

Sběrný dvůr Lebduška Josef 06.01.2006 19:30
Je-li tento ceník pravdivý, pak to poněkud nekoresponduje s zprávou v Chrudimském zparavodaji, nebo jsem špatně četl.
Doposud jsem pneumatiky stejně nechával likvidovat v MARLU a do sběrného dvora několikrát vozil různý odpad v menším množství tak 2 až 3x do roka. Hlavně olej ze sekačky, zbytky barev, baterie. Možná by to chtělo větší osvětu a místo říkat ve sběrném dvoře se platí, říkat ve sběrném dvoře se platí jen za velké množství.

Náš pan starosta Lebduška Josef 06.01.2006 19:19
A těch 10-12%, to je inflace nebo dobrý start pro nového majitele?

Náš pan starosta Lebduška Josef 06.01.2006 19:17
Souhlasím, že si to ta česká firma spočítala. Podíval jsem se na internet, ta firma dle zápisu v OR vykazuje to co psal Shot. Je to čská firma založená rakouskými práními subjekty. A pokud má Shot pravdu, tak těch úspor na nákupech mnoho nebude. Nevím jak je ono předkupní právo ošetřeno ve smlouvě, smlouvy pochopitelně neznám. Neznám vůbec žádná ujednání z těchto smluv, ale právě proto, že se domnívám, že zástupci oné kupující firmy nejsou žádní zelenáči a určitě nepodepíší žádnou smlouvu na které by prodělali. Obávám se, že úspory na provozních nákladech nebudou takové, aby jim zisk splnil jejich představy a oni budou hledat další cesty na vytvoření zisku.
Samozřejmě, že akcionáři zastupující obce, jsou povinni v tomto případě prodeje hlasovat tak, jak je zavázalo usnesení zastupitelstev. Vy jste říkal, že pro hlasovalo 85% akcionářů.
Jen za Chrudim, která vlastní 25% akcií to je jeden člověk. Z toho odhad, že cca 5 lidí je oněch 85%. Jiná je ovšem, vykonávají-li tito lidé své činnosti v dozorčí radě VAKU. Tam jsou dle zákona povinni dělat vše ve prospěch VAKU a ne obce, kterou zastupují.To znamená, že budou-li v různých placených funkcích nemoho prosazovat zájmy obce. Jinak se vystavují nebezpečí trestního stíhání a úhrady škody, která vznikne VAKU. Došlo-li by k takové situaci zpětného odkupu, mělo by město na to peníze?

Sběrný dvůr Benq 06.01.2006 19:13
Odkazuji na dnešní článek v NCH o separačním dvoře, snad je z něho jasné že jediné za co bude Chrudimák v normálním občasnkém životě platit jsou pneumatiky, nebo tak tomu rozumím já, další se vše ze stavební činnosti. Tabulka je taky na :

http://www.tschrudim.cz/file.php?nid=969&oid=217222

Sběrný dvůr George Edimax 06.01.2006 19:08
Budu pálit jako divej,ekologie tam,ekologie sem.Ve sběrným dvoře mě už neuvidí.Třídím odpad,vyprodukujem tak jednu popelnici neroztříděného odpadu za tři týdny.Do sběrného dvora jsem jezdil tak jednou za čtvrt roku,platím dost za odvoz popelnie,kterou mi každý rok prasata popeléřský rozbijou,jak s tím mlátí o zem.Tak nevím proč bych měl platit ještě něco navíc,když si tam nedokážou udělat pořádek a nechají tam vozit bordel podnikatele.Radějí asi zaplatí úklid černých skládek okolo města,Asi to bude levnější,co?

Náš pan starosta Benq 06.01.2006 19:06
Souhlasím se vším co psal Johanson (myslím ten jeho článek, kde to vysvětloval), jen to malinko doplním .... ten zisk se bude tvořit i z toho že ještě před prodejem byla podle mých informací odhlasována cena za 1 kubík pitné vody včetne vodného a stočného na cca 50 Kč vč. DPH pro domácnosti a tím bude proveden nárůst o cca 10-12% oproti roku 2005

Náš pan starosta George Edimax 06.01.2006 18:55
Já pořád říkám,že Libý je prase.Když ho potkám ve městě je mi 14 dnů zle od žaludku.Divím se,že ho ještě nikdo nepodříznul nebo nevykastroval,aby se takový lidi nerozmnožovali.To je horší než mor a cholera dohromady.Fuj.

Náš pan starosta johansson 06.01.2006 18:06
Takže opět uvádíme na pravou míru zprávy Radia Jerevan .-) - Chrudim není majitelem VaK, je cca 25%ním akcionářem. Dalšími akcionáři jsou Hlinsko, Luže, Heřmanův Městec, Pardubice, Chrast, Prachovice, Slatiňany, Hrochův Týnec + celkem asi dalších 30 obcí

- přestavitelé měst a obcí nemohou na valné hromadě hlasovat svévolně, jen proto, že si něco usmysleli, to by skončili před vyšetřovatelem. Přečtěte si zákon o obcích- jsou zavázání usnesními svých zastupitelstev, která tuhle transakci před tím musela schválit. To znamená, pane Lebduška, že každé zastupitelstvo si nechalo předložit výsledky poptávkového řízení,posudky, analýzy a návrhy smluv, zastupitelé věci projednali a schválili. Takže nikoli rozhodnutí pěti osob.

- co to přinese akcionářům- to je asi psaní pořád dokola, j myslím, že to buď nechcete pochopit nebo to nejste schopen pochopit:

-jednorázový přínos akcionářům ve výši 155 mil Kč.
- roční nájemné pro VaK ve výši 80 mil. Kč, za 20 let existence provozní smlouvy celkem 3,3 mld. Kč (těch 80 mil. kč ročně musíte diskontovat, peníze dnes nemají stejnou odnotu jako za 20 let, takže to nájemné se bude v čase valorizovat) - těch 80 mil kč (resp. 3,3 mld. kč v příštích 20 letech) bude te´d hlavní příjem Vaku. Prakticky jediné náklady bude mít odpisy, které jsou zdrojem pro financování investic.

- vodné a stočné bude nadále stanovovat VaK po dohodě s provozovatelem, pokud se nedohodou, tak poroste pouze o inflaci. Takto jednoznačně doposud pravidla nastavena nikdy nebyla a proto v posledních 15 letech rostlo vodné a stočné mnohem rychleji, porovnejte vývoj cen od r. 1990 a dnes. Podle mně jsou takto pevně nastavená pravidla hry přínosem pro spotřebitele. - pokud se ptáte, kde ti rakušáci vydělají- na úspoře provozních nákladů a na tom, že privátní kapitál pracuje vždycky efektivněji než komunáně řízená firma. Na jedné straně rovnice stojí vybrané vodné a stočné a na druhé ono nájemné 80 mil Kč/rok zaplacené VaKu, odpisy provozního majetku, náklady na běžnou údržbu sítě, na zaměstnance, na nákupy materiálu atd atd.atd.
Rozdíl tvoří zisk, pro který to dělají - akcionáři VaK budou zastoupeni v provozní společnosti, mají v ní 5 % podíl a zastoupení i v představenstvu a dozorčí radě (např.
proto aby mohli provozovateli nahlížet do účetnictví, že neuplatňuje neoprávněné náklady). - kontrakt je vypověditelný, takže provozovatel nemůže VaK nijak vydírat - prodat tu svou provozní část někomu jinému, (kdo by už nectil uzavřené smlouvy) taky nemohou, VaK má předkupní právo

- k vašemu příměru s domem- tržní cena je taková, kterou je ochoten někdo zaplatit, jiná definice není.
Je-li pro někoho výhodné zaplatit 155 mil Kč za majetek v účetní hodnotě 40 mil. kč, tak si nepochybně spočítal, že se mu to vyplatí. Nepochybně ne proto, že by byl blbec.

Náš pan starosta Lebduška Josef 06.01.2006 15:52
Ale v zadání bylo jasné, nájemníci řádně platí, ceny jsou v Kč, tj. není vybydlený, ani na Kamčatce, ani v New Yorku.

Náš pan starosta Lebduška Josef 06.01.2006 15:45
To o těch idotech, to tvrdí nějaký anonymní pan Johansson. Já jsem jenom vznesl připomímky a názory. A aby bylo jasno, oněch 85% akcionářů reprezentuje asi 5 osob. Protože se domnívám, že VAK je majetkem Chrudimi, tak snad jako občan Chrudimi mám právo říci, zda se mi tato transakce líbí či nikoliv a prát se jaké výhody to bude mít pro občany Chrudimi. Zatím se jeví, i na základě příspěvku p. Johansssona, že výhody nebudou. Vodné i stočné bude dražší. Tak proč ten prodej a co se vlastně prodává? Alespoň to by snad mohlo být zveřejněno na oficiálních stránkách města.
A pro pro ilustraci. Také Pardubice se rozhodují o vstupu investora do svého VAKU. Protože radní Pardubic si jsou vědomi možných úskalí, rozhodli se hlasování odložit.

Náš pan starosta Agarwal 06.01.2006 13:01
Lebduška na Hrad!!!!!

Náš pan starosta anonym 06.01.2006 09:02
1) Není to ideologie, ale přísná logika: z principu věci nemůže být horší hospodář, než stát (potažmo jiné veřejnoprávní instituce, jako samospráva apod.). Právě náklady poskytují v případě VaKu prostor k úsporám, čímž se logicky zvyšují výnosy, i kdyby byly na straně výstupů cenově omezeny. Je to o pravé a levé části rovnice.
2) Tržní hodnotu má ten barák něco mezi 1,- Kč (ano, jednou korunou - je vybydlený cikánama, špatná statika, zátopové území, mizerná lokalita, špatné napojení na infrastrukturu, do 50 km od Černobylu nebo na poloostrově Tyjmyr/USSR....) a několika miliardami (všechno obráceně, nejlépe na 5th Avenue, N. Y./USA)

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 06.01.2006 07:30
Pod tlakem okolností a množině nadávek M$ vydal záplatu o několik dní dříve, než původně plánoval. Stahovat můžete přes Windows Update nebo přímo přes stránky M$. Záplata je však určena pro Win2000/XP/2003, takže pokud máte starší (Win 95/98/ME/NT), tak vězte, že na vás M$ hází velký bobek.

Pokud jste se rozhodli pro neoficiální záplatu a nepodařilo se ji stáhnout, tak jste nebyli sami - servery byly permanentně přetížené. Závada tedy nebyla na vaší straně.

Náš pan starosta johansson 05.01.2006 22:55
Já myslím, že jsem vše popsal poměrně srozumitelně, ty máš své vlastní konstrukce a teorie a nikdo ti je nevyvrátí. Možná je na čase uzavřít tuhle debatu informací, že v úterý proběhala valná hromada VaK a celý proces schválila hlasy 85% akcionářů. Ale je možné, že akcionáři jsou nesvéprávní idioti, protože se zapoměli zeptat na radu a na "propočty" shota a Lebdušky. Deprimující představa... těch měst a obcí.... těch starostů, místostarostů, radních a zastupitelů, kteří to odhlasovali..... a samí idioti....

Náš pan starosta Lebduška Josef 05.01.2006 20:08
Mám takový pocit, že o těch rozdílech něco vím. Jen jsem chtěl reagovat na to, co je smyslem onoho sdělení. Že vlastně rakouská firma kupuje majetek – jak bylo všude prezentováno provozní majetek – a nebude moci zvyšovat vodné a stočné. Na čem tedy vydělá? Nepředpokládám, že kupuje sbírku obrazů či pozemky v centru Prahy.
A dále vyjadřuji jen své obavy, že vlastně přijde další majitel, který bude zcela logicky chtít ze své investice zisk. A je-li pravda to, co psal Shot o výsledcích VAKU, pak VAK musí buď snížit razantně náklady a nebo zvýšit vodné a stočné. Sice všichni tvrdí, že vše je ošetřeno, že vodné se může zvyšovat pouze se souhlasem ostatních akcionářů VAKU. Takže co je to pak za transakci? Prodej VAKU, prodej části podniku, upsání nových akcií a vstup nového akcionáře, založení nového podniku vkladem majetku? To opravdu nevím a ze všech informací, které mám vyplývá, že jde o prodej provozní části VAKU. Pak ale do provozu firmy jiného majitele nemá právo nikdo mluvit. Způsob tvorby ceny vodného a stočného určuje zákon. Nemýlím-li se, základem výpočtu jsou náklady. Jaký v tom bude rozdíl? Kdo bude nutit nového majitele ke snižování nákladů? A proto se obávám, že město ztratí možnost ovlivňovat cenu vodného a stočného, možná postačí když nový majitel prodá podnik někomu jinému, třebas v rámci své skupiny. Pak budou platit jiné smlouvy a i jiné ceny. A já jako nynější uživatel služeb VAKU budu zřejmě muset uzavřít smlouvu na dodávku vody s někým jiným, jinou možnost ani mít nebudu. Takže, jaký to bude mít přínos pro mne, obyvatele tohoto města? A na závěr: zkusíte mi odpovědět? Postavil jsem dům za 80 mil. S 40 bytovými jednotkami. Z každé je měsíční nájem 8 000 Kč – tj. ročně 3,84 mil. Po 20 letech odpisů má dům účetní hodnotu 40 mil. Jakou má tržní cenu?

hyper a super Tibor 05.01.2006 17:04
V rozpočtu města je pro ul.Vaňkova pro rok 2006 plánováno 1,600.000,- Kč.

Sběrný dvůr starosta 05.01.2006 15:51
Ohledně pálení dřeva jsem měl na mysli venku.Každý nemá kotel na tuhá paliva.

Sběrný dvůr starosta 05.01.2006 15:49
Nejdříve se omlouvám,špatně jsem pochopil tu tabulku.Listí každý nemá možnost kompostovat a dřevo se pálit nesmí.Žluté kontejnery na plast ?Těch je žalostně málo a jsou dost často nacpané a sklo také.Podle mě staré matrace je biologicky nerozložitelný odpad.V každém případě to bude na dlouhou dobu ve sběrném dvoře než se určí co kam příjde a zaco se platit bude a zaco ne.Jsem na to moc zvědavý.

Náš pan starosta Agarwal 05.01.2006 08:23
HAHAHA! )))))), jste fakt zábavný člověk

Náš pan starosta shot 04.01.2006 23:15
Ona ta „rakouská firma“ (česká, založená rakouskými majiteli) má 30 mil. základní kapitál, prům výkony 1 mil, měsíčně, 4 zaměstnance. Rakouští majitelé z ní odčerpávají poměrně hodně peněz. Vůbec nemá předmět podnikání provozování vodovodů a kanalizací. Z toho vyplývá, že nemůže sama provozovat nějakou část VaK, ale musí jej ovládat (dostat se k živnostenským oprávněním), jako ovládá firmy tebou zmiňované, jinak by provozováním vodovodů a kanalizací, nakládáním s odpady, rozbory voda a dalším porušovala živnostenský zákon. Co se týče účetní a tržní hodnoty. Samozřejmě, že se mohou a musí ve většině případů lišit. A to zejména v budovách a pozemcích.
Ale nelze věřit tomu, co napsal onen milý johansson a totiž to, že za majetek v hodnotě 40 miliónů dá někdo 155. To nám jenom věší bulíky na nos. Proto buď bude kupovat majetek za 40 miliónů, nebo za 155. A zaplacená cena bude odpovídat skutečné hodnotě (nebude-li nižší).Prodá-li se majetek v účetní hodnotě 40 miliónů za 155, z rozdílu 105 miliónů se zaplatí daň. Výhodné to bude pro stát a ne pro akcionáře, akcionáři přijdou právě o tu část, kterou zaplatí na daních, protože ten majetek v tržní hodnotě 155 miliónů už mají. Z toho majetku mohli očekávat budoucí zisky, které místo nich nyní může očekávat ona česká firma (založená rakouskými majiteli). A johansson také psal, že se prodává pouze provozní část VaK. Co to je? Budovy a pozemky, roury v zemi? Nebo auta, nástroje a počítače? Či se prodávají akcie? P. starosta Libý na veřejném zasedání hovořil o tom, že kupující bude ročně dávat na investice 80 miliónů, místo nynějších v průměru 40 miliónů (ovšem VaK bez „strategického partnera“ dokáže dělat investice mnohem vyšší). Co se bude hradit z těchto investic opravy (které má hradit provozovatel) nebo skutečné investice? A vodné a stočné se může zvyšovat pouze o inflaci, nedohodnou-li se jinak. Jenomže už v tom je zakopaný pes. Jenom pro ilustraci: nestoupne-li cena u ničeho za celý rok, jen podstatně stoupnou ceny alkoholu a tabáku, které způsobí inflaci ve výši 2%. O kolik stoupnou náklady VaK? Ovšem zdražit se může o 2%. A co v případě, že nedohodnou, co se bude dít? Kdo a jak to bude řešit? Ale jak by mohlo dojít k rozporu, když město bude zastupovat p. starosta Libý, pobírající tantiémy v docela významné výši (v případě nedohody nepobírající).
Výsledek celé této transakce bude, že města budou platit údržbu a rozvoj a majitel inkasovat zisky. Bude je chtít minimálně ve výši, kterou by dosáhl jinou, stejně bezpečnou investicí a to odpovídá řádově 6 až 7 miliónům ročně. A to zaplatíme na vodném a stočném.
Prostě, zprávy o prodeji jsou matoucí, zkrátka je to opět velice neprůhledné, nedůvěryhodné a podezřelé. Jako vše, kolem čeho se motal a prosazoval p. starosta Libý.

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 04.01.2006 22:51
Záplata by měla být k dispozici v rámci pravidelných měsíčních záplat 10.ledna. Jak znějí poslední zprávy, tak jsou touto chybou postiženy všechny verze Windows počínaje verzí 3.0 (to už si snad ani nikdo pomalu nevzpomene) a počty napadených počítačů již jdou do miliónů.

Sběrný dvůr basák 04.01.2006 19:39
Takze asi jste ty noviny CR NECETL POZORNĚ ,jelikož se hned v první větě dozvídáme že cituji:S účinností od 1.1.2006 byly tech.služby CR nuceny přistoupit ke zpoplatnění VYBRANÝCH druhů odpadů odkládaných ve SD.Takže zde i nadále můžete odložit bezplatně staré nepotřebné elektrospotřebiče,dále např.staré matrace akumutátory obaly od barev i nepoužitelné barvy asi i mastné hadry a dále bych Vám chtěl sdělit,že listí,jak uvádíte se dá zkompostovat,papír se dá ještě navíc zpeněžit ve sběrných surovinách,dřevo se dá spálit,nebo věnovat někomu,kdo si ho zpracuje a rád spálí sám,plast se dává již několik let zdarma do ŽLUTÝCH kontejnerů.Komponenty,co uvádíte Vy dál(lepenka,zemina,kamení,cihly,beton a tašky)-se na mě nehněvejte,ale to nepovažuji za BĚŽNĚ vyprodukovaný odpad v domácnosti,ale za stavební odpad.S tím se musí nakládat podle stavebního zákona dle normy ISO 14001 tzn.vytřídit a nechat samozřejmě za peníze zlikvidovat specializovanými firmami,které na to mají příslušný certifikát např. tuším jedna z nich je ,,ODPADY 98".Nejsem žádný stavební ing.,jen pracuji u firmy,která jedná podle ISO 14001.To je asi tak všechno co Vám na to umím odpovědět

Náš pan starosta anonym 04.01.2006 16:07
Nedávno jedna firma vydražila pozemek na Národní v Pze v přepočtu za 237 tisíc za metr čtvereční. Takže podle Vaší logiky je dopředu jasné, že prohloupila, že? Ačkoliv účetní hodota je mnohonásobně nižší, zhruba na úrovni ktreékoholiv jiného taktéž zasíťovaného pozemku třeba ve Vršovicích nebo Chrudimi...

Náš pan starosta anonym 04.01.2006 15:58
Pane Lebduška, vy zřejmě nechápete rozdíl mezi účetní hodnotou a tržní hodnotou, že?

hyper a super anonym 04.01.2006 15:52
Když už, tak s evším všady, že? Když už vylít vaničku, tak i s dítětem, že? Když s sebou hypermarkety přenášejí řadu negativ, tak z toho vyplývá, že je potřeba je zrušit nebo přinejmenším zastavit jejich bujné množení, že? Navzdory tomu, že jsou mezi lidmi stále oblíbenější a na maloobchodním prodeji se podílejí desítkami procent bez toho, aby někdo zákazníkům nařizoval, aby nakupovali právě tam. Bože, to je logika!

Když Vým ty hypermarkety tak lezou krkem, tak tam prostě nechoďte. Pokud podobně nespokojených bude přibývat, tak se zrušáí samy, nebo snad ne? Ale mimochodem, nezdá se mi podle mohutnosti davů, kterým se v hypermarketech vždycky prodírám, že by lidé byli opravdu už tak nespokejní, že by tam přestávali chodit.

Ještě pár dodatků pro Vás:

- "Pracovní místa sice přibudou, ale nevím, zda na těch správných místech": Lepší práce nějaká, než žádná. Nebo byste chtěl, aby stát organizoval zaměstnávání sám a hnal ty ženské radši stavět dálnice (jako za Hitlera?)

- "pracovní podmínky v těchto super-hyper se podobají novodobému otroctví": To není důvod k zavírání hypermarketů, ale k lepší práci inspekce práce (když vanička, tak i dítě?)

- "mzdy patří k těm (nákladům), které každý podnikatelský subjekt zatěžují nejvíc, a kde se také dá nejvíce ušetřit. Supermarket má pouze dvě možnosti, jak tomuto čelit.
Buď se tlaku přizpůsobí nebo zkrachuje. Hádejte, kterou možnost si vybere?" Pochopitelně, že mzdy. A, pokrytče, vy byste to ajko zaměstnavatel dělal jinak?

- "Známí si nedávno kopili sporák do kuchyně. Naštěstí ještě v záruce zjistili, že veškerý plech na plášti spotřebiče podléhá korozi": A proč kupují sporák v hypermarketu, když minimálně od Vás dobře vědí, jaký tam prodávaj šunty? Nakupujte si jinde, když Vám ty šunty tak vadí, a nechte ostatní, ať si nakupují taky, kde chtějí a kde sami uváží za vhodné.

- "Vypadá to, že se pro hypermarkety záměrně a na jejich přání produkuje aušus a věří se, že většina výrobků se dožije konce záruční doby a pak už je to přeci jedno": Ano, z hlediska zákona to je jedno. Od toho je záruka stanovená na dva roky. Čekal jste delší životnost od zboží za pár šupů? Tak kupujte dražší značkové zboží a nestěžujte si. Pro spoustu lidí lepší levný shit, ktrý za dva roky vyhodí, protože na 3x trak drahou kvalitu nemají.

- "Nedávno jsem slyšel, jak se produkuje maso, které se potom distribuuje do řetězců. Snaha po snížení nákladů vede k tomu, že zvířata jsou krmena bůhví čím a výsledek? Neslavná kvalita z hlediska zejména chuti": opět - tak to nekupujte, když Vám to nechutná.

- "Malí řezníci, používající tradiční technologie, krachují": Protože tady jenom nadáváte na maso z hypernovy, místo toho, abyste tam už prostě žádný maso nekupoval a šel ho koupit k tomu malému řezníkovi. Takových rejpoňů znám, co nakonec choděj dál do těch hypernov, a takovejch řezníků taky znám, co furt řvou, že zkrachují, a pořád ne a ne to přijít.

- " Vy pane Antoníne (berte to jako nadsázku) budete obcházet supermarkety a nakupovat nejlevnější zboží. K večeři si pak dáte obvyklou dávku "amarounů", nakoupených v supermarketu. Ale co, dávka koření, kečupu, či skvělého dressingu to vyřeší": Když mu to chutná... ?

Náš pan starosta Lebduška Josef 04.01.2006 15:47
Takže ti rakušáci jsou tedy vlastně pěkní blbci.

Náš pan starosta johansson 04.01.2006 14:42
Můžu Úsměv Jen drobné upřesnění, ta firma se jmenuje Onivon, ale to je jen detail.
Problém s komunikacemi se netýká průmyslové zóny města, ale areálu bývalé Transporty. Ta po proběhlém konkurzu funguje jako průmyslová zóna, jenže v soukromých rukách- celé to spletené dohromady prostě proto, že novináři používají výraz průmyslová zóna pro obě území. Takže firma Onivon koupila komunikace v konkurzu, kdy koupila celou infrastrukturu v areálu bývalé Transporty- rozvody tepla, vody, energií, plynů atd.
A proč tedy má město kupovat od Onivonu komunikace v tomhle areálu? Já s myslím, že to má dva hlavní důvody: pokud bude Onivon ždímat firmy v areálu nějakým mýtným za průjezd, tak časem odejdou někam, kde budou mít život klidnější a město by přišlo o plátce daní. Druhý důvod je v tom, že v budoucnu bude možné přes tyto komunikace zajistit i příjezd do městské průmysové zóny a ty dva areály propojit.

Náš pan starosta johansson 04.01.2006 14:19
- je to rakouský koncern Energie AG, který v ČR provozuje VaK Jižní Čechy, VaK beroun a Vodos Kolín, t.j. obsluhuje asi 0,5 mil zákazníků. Víc informací o téhle firmě najdeš na

http://energieag.cz/new/czech/media_aktualne.php

- vodné a stočné neklesne, neznám jediný vodárenský podnik v ČR, v němž by klesalo. Zrovna tak neklesá cena uhlí, tepla, elektřiny, plynu, benzínu atd a nikomu to nepřipadá podivné

- jde o to, že cenotvorba vodného a stočného je upravena tak, že pokud se na nárustu provozovatel nedohodne s akcionáři VaK, smí růst nejvýše o inflaci. Předesílám, že v uplynulých letech rostlo vodné a stočné výrazněji- právě proto, že v podmínkách takovéhoto "komunálního socialismu" je těžké uhlídat náklady. Stejně jsou na tom prakticky všechny VaKy v republice, dokonce většinou rychleji rostly ceny v uplynulých letech ve firmách, které byly 100%ně v rukou měst a obcí, než ty se soukromým provozovatelem.

- ale na závěr pro ilustraci, jakou cenu má s tebou vést ekonomické diskuse. Tzv. provozní majetek, který bude odprodán provozovateli, má účetní hodnotu cca 40 mil. kč. Pokud za něj VaK inkasuje částku 155 mil. Kč, tak se jmění firmy nesnížilo, ale zvýšilo. Neboli operace pro akcionáře výhodná. Pokud se mnou nesouhlasíš, tak to poj´dme zrealizovat spolu v praxi. Prodám ti své staré auto, které má cenu asi 40 tis. za 155 tis. Jestli se po této operaci mé jmení snížilo, tak jsem čínskej bůh srandy.

hyper a super PetrS 04.01.2006 12:02
Na rozdíl od pana Antonína si příliš nelibuji nad vznikem řady nových hypermarketů. Myslím si, že současné supermarkety přecpané nejsou vyjma např. pátku odpoledne, kdy si národ vzpomene, že je třeba nakupovat. Parkoviště vyjma tohoto období přecpaná také nejsou a ještě se mi nestalo a to ani v pátek odpoledne, že bych nezaparkoval. Pracovní místa sice přibudou, ale nevím, zda na těch správných místech. Podle informací z různých zdrojů - tisku, známých atd. - se mi zdá, že pracovní podmínky v těchto super-hyper se podobají novodobému otroctví. Supermarkety nepotřebují příliš vzdělané jedince, protože je nezaplatí a tak jsou tam neodborníci, kteří jsou dobří pouze na doplňování regálů.
Je to docela logické. Tvrdý tlak na cenovou hladinu vede k tomu, že těmto subjektům nezbývá než snižovat náklady na co nejnižší mez. A dnes asi každý ví, že mzdy patří k těm, které každý podnikatelský subjekt zatěžují nejvíc, a kde se také dá nejvíce ušetřit. Supermarket má pouze dvě možnosti, jak tomuto čelit.
Buď se tlaku přizpůsobí nebo zkrachuje. Hádejte, kterou možnost si vybere? A že to vyřeší pan Škromach z pozice státu pomocí pracovního zákoníku, to si snad může myslet jen naivní blb. Kde berou supermarkety své levné výrobky? Jedna možnost se nabízí hned. Vyděračské praktiky vůči výrobcům, kteří jsou nuceni do výrobků dávat druhořadé suroviny, aby byli schopni prodat supermarketu za přijatelné ceny. Často prý supermarkety dokonce výrobce přímo nutí, aby tak činili. Známí si nedávno kopili sporák do kuchyně. Naštěstí ještě v záruce zjistili, že veškerý plech na plášti spotřebiče podléhá korozi. Přijel servis a sporák prakticky "překapotoval". Nic proti tomu, sporák byl levný, koupený v hypermaketu. Ale ono to vypadá, že nové plechy jsou zcela jiné kategorie. Ze silnějšího plechu a výrazně kvalitnějším smaltem. Vypadá to, že se pro hypermarkety záměrně a na jejich přání produkuje aušus a věří se, že většina výrobků se dožije konce záruční doby a pak už je to přeci jedno.
Nedávno jsem slyšel, jak se produkuje maso, které se potom distribuuje do řetězců. Snaha po snížení nákladů vede k tomu, že zvířata jsou krmena bůhví čím a výsledek? Neslavná kvalita z hlediska zejména chuti. Ale normy jsou splněny. Malí řezníci, používající tradiční technologie, krachují. Pod spoustou kečupu, či dressingu stejně přirozená chuť masa není znát.
A co na to malí živnostníci? Samozřejmě mnozí se přizpůsobí a začnou prodávat stejný brak, jako supermarkety. Jiným se podaří si vytvořit stabilní klientelu, která se stále drží hesla: "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci". Ti, kterým se to nepodaří a nechtějí sklouznout k diletantismu a nekvalitě, skončí.
A Vy pane Antoníne (berte to jako nadsázku) budete obcházet supermarkety a nakupovat nejlevnější zboží. K večeři si pak dáte obvyklou dávku "amarounů", nakoupených v supermarketu. Ale co, dávka koření, kečupu, či skvělého dressingu to vyřeší.

Sběrný dvůr starosta 04.01.2006 09:35
Já jsem si přečetl CR zpravodaj ohledně sběrného dvora pozorně.Konkrétně tabulku kde je rozdělen odpad a jeho cena za uložení.Vždyť se platí za všechno co se běžně v domáctnosti vyprodukuje:papír,plast,dřevo,pneumatiky,listí,lepenka,zemina,kamení,cihly,beton,tašky...atd.A

vy píšete,že se platí jenm za něco.Tak mi tedy napište za co se neplatí?

Sběrný dvůr starosta 04.01.2006 09:23
Nevím jak vy,ale já doma třídím odpad.Papír,plasty,sklo...atd.Až toho mám větší množství tak to naložím do auto a nebo na kárku a odvezu to do sběrného dvora a musím za to ještě zaplatit.Někdo to netřídí a nahází to všechno do popelnice a popeláři mu to odvezou a je v pohodě.Já si dám práci s tříděním,uskladněním a odvozem a ještě za to zaplatím.To se Vám zdá spravedlivé a v pořádku?

noční život Tomáš Poborský 04.01.2006 07:26
četl jsem víc článků na téma policie, ale nevěděl jsem, kam tenhle zařadit. V Chrudimi bydlím teprve od 07/2004. Bohužel bydlím v přízemí (i když nevím, jaký by v tom byl rozdíl) Pravidelně každý pátek-neděle chodí kolem půlnoci nesnesitelná partička ožralců směrem od kostela Opletalovo ul.Občas něco totálně rozbijí, občas jen nesnesitelně dávají najevo, že jsou svobodní.je to prostě nesnesitelné. každý takový den, tedy noc, se ptám, kde je chrudimská policie? asi opravdu hraje karty a temhle živlům neleze do cesty. Stejně tak se po nocích ztrácel benzín z mnoha zaparkovaných aut v době, kdy byla jeho cena velmi vysoko.Policie stejně nic nevyšetří, tak to většina občanů ani nehlásila. Proč ještě páni nahoře nepochopili, že je potřeba poslat do ulic nějaké policejní hlídky a pokud už existují, proč nejsou tam, kde je jich každý pá-ne potřeba?pobo

Náš pan starosta shot 03.01.2006 23:11
Chrudim uspěla v soutěži O lidech s lidmi http://www.chrudim-city.cz/index.asp?p=20&s=415&id=618 Z oficiálních stránek města Chrudim: Čtvrtý ročník prestižní soutěže O lidech s lidmi - Cena za podporu místní demokracie 2005, zná svého vítěze. Stalo se jím Zdravé město Chrudim s projektem „Komunitní plánování v rámci Plánu zdraví a kvality života v Chrudimi“.
Inu, je vidět, že papír snese vše. Je s podivem, že jiném v hodnocení prováděným novináři, již tak dobře Chrudim nedopadla. Nevíte náhodu někdo, co je to za projekt? Ten (alespoň dle názvu) má být o lidech? Co se kromě prošustrovaných peněz, podivných rozprodejů městského majetku, několika trestních oznámení v Chrudimi tak význačného stalo, že to bylo na prvé místo? Nebo, že by to byla cena za to, že radní se s občany nebaví a co upeče p.
starosta Libý v kuchyni ODS společně s p. Čechlovským a p.
Pištorou je vydáváno za názor občanů Chrudimi?

Sběrný dvůr Lebduška Josef 03.01.2006 19:56
Moje logika myšlení byla jasná, ve sběrném dvoře se musí platit, protože na jeho provoz město nemá. A napadlo mne, kde by bylo vcelku bezproblémové ušetřit nějaké peníze. Protože náměstí bylo nedávno předěláno včetně veškerých sítí a Široká ulice také rekonstrukci snad nevyžaduje. Ty úpravy budou stát hodně a klidně by mohly počkat do příští velké rekonstrukce. Protože někteří lidé nejen šetrní, ale jsou i nepořádní a líní, není pro ně problém pohodit odpad kamkoliv. Ti určitě jako první omezí ukládání odpadů do sběrného dvora, ale tím se množství produkovaných odpadů nezmění. No a logicky se začne hromadit jinde, doma si ho nikdo nenechá.
Proto by mělo být umožněno občanům, snadno likvidovat odpady a zároveň je tím učit odpady třídit. A sběrný dvůr by měl pro občany být zdarma, naopak jeho zákazníci by měli dostávat pochvalu, za to že se obtěžovali donést odpad na správné místo a nepohazovt jej po ulicích a parcích. Neboť ne pro všechny je likvidace odpadů samozřejmostí.
A kdyby se využilo pro provoz sběrného dvora některých nemakačenků žijících jen z podpor, bylo by to, podle mého názoru, docela dobré řešení.

Sběrný dvůr T. 03.01.2006 18:56
Ehm....
http://www.chrudim.info/forum/allmsg.php3?id=4114&pid=4110&days=10000&js=0&lang=cz#focus Změnilo se něco? 1) když už se platí, mohou něco přivýzt i přespolní? 2) poplatek za likvidaci starý lednice zaplatím 2x? Jednou v SD a podruhý v krámě? 3) kolik letos slevěj TS za popelný?

Tak nevim, socialismus, nebo kapitalismus? Na jedné straně se stát a úřad chová velkopansky stylem co je tvý, to je mý, tak drž hubu a krok a koukej platit i to cos neodebral (plošný popelný). A na druhý straně se totéž jmenuje zisk Úsměv . Krucifix deformace, připomíná mi to licenční politiku nejmenovaného softwarového giganta Ok? Na závěr: cenová politika TS je taková, že se mi opakovaně vyplatilo si bordel ze stavby vozit sám vlastním autem do Nasavrk... Ani socialismus, ani kapitalismus. Ekonomická realita.

Sběrný dvůr basák 03.01.2006 17:21
To by byla chyba!!!!!!!!!! platí se jen za něco a to je specifikováno v CR zpravodaji,který vyšel koncem roku,tak si to aspoň přečtěte!

Sběrný dvůr Jan Roček 03.01.2006 15:38
Pan Lebduška má v tomto případě pravdu. Rozpočet města není nekonečný a je třeba určit priority.

Sběrný dvůr Jan Roček 03.01.2006 15:26
Jde tady o to, aby to fungovalo. Já jen říkám, že lidi k placení nedonutíte a odnese to životní prostředí, které je společné, tedy vlastně v důsledku my všichni.

Sběrný dvůr dr.Novakova 03.01.2006 12:24
To je fajn, že ted´vím, že se ve sběrném dvoře platí. Ted´ už tam nezabloudím ani omylem. Nejlépe bude házet to ke kontejnerům, tady to máme přeci zaplaceno- i novorozenci. Tak proč plati dvakrát, že?

Sběrný dvůr anonym 03.01.2006 10:04
Problém je, že to, co p. Roček navrhuje, je opravdu klasická socialistická myšlenka (solidarita, platíme všichni, ať využíváme či ne). Také se mi to nelíbí, proti tomuhle tady bojujeme už pěkných pár let.

Ale obávám se, aby to nakonec opravdu nebyla v důsledku - z hlediska daňových poplatníků - ta nejlevnější cesta. Právě z těch příčin, jaké p. Roček popisuje.

Ale nejdřív bych dal, jak jsem již včera napsal, přece jen prostor přirozenému systému, tedy "kapitalistickému" mechanismu individuálních plateb za to, co každý z nás vyprodukuje. K socialistickému řešení by se vrátil až tehdy, pokud zkušenost potvrdí, že trh se na ekologii opravdu nedá aplikovat.

Sběrný dvůr royal_oak 03.01.2006 09:09
Takže pokud vám rozumím- ne že by za uložení a likvidaci odpadu měl platit ten, který ho vyprodukuje. Podle vás by se měly tedy promítnou tyto náklady do poplatku za popelnici, t.j. každému - ať už sběrný dvůr využívá nebo nevyužívá. Prosím Vás, a vy tedy v létě budete volit socialisty nebo komunisty??

Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 03.01.2006 08:41
Tak už mi byl přinesen na opravu první počítač infikovaný tímto způsobem. Naštěstí společnosti vydávající antivirové ochrany již zareagovaly a jsou schopné tyto problémy ohlásit.

Neoficiální záplata pro systémy Win 2000, Win XP a Win 2003 je k dispozici na adrese http://www.hexblog.com/2005/12/wmf_vuln.html . Kdy záplatu vydá Mrchosoft je ve hvězdách.

Je upozorňuji, že chyba se týká i poštovního klienta Outlook a Outlook Express v případě aktivovaných náhledů na doručené e-maily. V případě i jen náhledu je okamžitě aktivován škodlivý kód v podvrženém obrázku. Problémem může i být skutečnost, že soubor může být s jinou příponou, např. JPG, ale Windowsy podle hlavičky zjistí správný typ souborů a pracují s ním jako s WMF.
Jiné aplikace pro poštu (Mozilla, Thunderbird,..) využívající svoje knihovny pro práci s obrázky tímto postiženy nejsou.

Sběrný dvůr basák 03.01.2006 03:33
Jelikož jsem si to přečetl v novinách CR včas,stačil jsem ještě v pá odevzdat pneu ze škodovky-ale k věci.Kdyby tam v tom dvoře byli důslední a nenechali by tam vyskladňovat(údajně)bordel z podnikání na cizí občanky ,tak to možná mohlo zůstat při starým.No a jelikož jsme v česku,tak to dopadne ,,KLASICKY" tzn. budou to lidi pálit(co půjde) a co né tak někde u lesa nebo v lomech a roklích.Opět jeden nedomyšlený tah naší chrudimské vrchnosti.

Náš pan starosta anonym 02.01.2006 17:31
Malá technická:

Proč se tady proboha pořád používá to adjektivum "strategický"? Nevím o tom, že by např. do škodovky vstoupil "strategický" partner, vstoupil do ní prostě, např. akciemi, "partner" nebo "investor". Například akcie nějaké společnosti koupila nějaká obchodní společnost, firma zfůzovala s jinou, firma byla prodána jiné apod. To "strategický", to je jenom slovní, semiotická zástěrka komunálních politiků pro laickou veřejnost, aby ten tendr vypadal důvěryhodněji, lukrativněji a výnosněji a byl tak veřejně průchodnější. Protože když je něco "strategické", asociuje to implicitně pozitivní očekávání jako "(skvělá) budoucnost", "rozvoj", "růst" apod.

Neznám strategické investory. Znám jenom investory, jejichž obchodní politika se (až) časem ukázala jako správně zvolená, která vedla k úspěchu, a až posléze proto tomu různí pisálkové říkají, že to tenkrát "bylo strategické (rozuměj moudré) rozhodnutí".

Proto bych se přimlouval, omezme se jen na neutrální, srozumitelné a nezavádějící termíny jako "prodej", "pronájem", "firma", "kapitál" a "investor".

Sběrný dvůr anonym 02.01.2006 17:12
Pane Lebduška, až do poloviny to bylo tak pěkné, srozumitelné a argumentacemi podepřené čtení, až jsem byl přinucen začít pochybovat o svém postoji.

Druhou polovinu jste ale bohužel, jak už asi Vaším zvykem, naplnil tlacháním, smíchal jste hrušky s jabkama, odvedl jste pozornost k úplně jinému tématu a Váš názor tak tudíž pro mě ztratil na důvěryhodnosti.

Škoda. Snad příště

s pozdravem

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93  92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.