Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Náměstí lev 21.01.2006 01:55
Proč musí být náměstí zastavěné? Vždy tam vyroste nějaká hrůza podle návrhu toho či onoho.Prospívá to někomu nebo starobylému vzhledu náměstí? Nebyla by lepší zeleň?
Reagovat na tento příspěvek
 
Letiště lev 21.01.2006 01:39
Beránek sice chrudimákem je,ale za prachy by asi udělal cokoliv.
Reagovat na tento příspěvek
 
Evidence vozidel MěÚ Chrudim Václav Novotný 17.01.2006 22:59
Kolega převáděl svoje vozidlo a já jsem se s ním vydal do Chrudimi,jaké bylo naše překvapení, že ve dvoře býv.okresu se již evidence nenachází(přitom zde byly vybudované perfektní prostory, včetně čekárny).Evidence je teď v hlavní budově,čeká se na chodbě všude mumraj a zmatek.Proč došlo k tomuto přestěhování do dle mě nevyhovujího místa? Za chvíli se dočkáme toho,že to v Chrudimi bude jako v Hlinsku (tam je to tedy opravdu otřesné).
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! T. 16.01.2006 14:56
Tak abychom dostáli veřejnoprávní vyváženosti Ok? tak tachyba se nevyhnula ani uživatelům Linuxu, konkrétně aplikace WINE, a to a ni v nejnovější verzi Bohužel, škoda . Zdroj třeba zde: http://www.actinet.cz/bezpecnost_informacnich_technologii/j1/l33/no2586/Wine_-_chyba_zpracovani_WMF.html
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Jan Rydl 16.01.2006 00:28
Jesti chce pokecat, předej mu moji adresu. Do Chrudimě se teď dostanu málo. zsopocnice@quick.cz Hans ICQ 328 674 749
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Jan Rydl 16.01.2006 00:25
No to mě, shote, opravdu mrzí, ozvi se s podrobnostmi na zsopocnice@quick.cz Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Co tak o kamerách. a40 15.01.2006 22:54
Jaký máte názor na kamery? já si osobně myslím,že kamery mají svůj účel.
Ty ve městě slouží ve prospěch občanům.
Ale co kamery,které jsou umístěné na pracovištich? Ne kamery v bankách,a všech finančních institucích, tam jsou jistě potřebné.
Ale k čemu Vy si myslíte,že mohou sloužit kamery na pracovišti,v dílnách s menším počtem zaměstnanců apod.
Někdo si myslí,že k ochraně majetku.
Ale je to opravdu tak? Já si naopak myslím,že je to jen šmírováni kto a jak pracuje.Co jsi myslim že to na výkonu pracovníku nepřidá.Ba naopak,si myslim že je to jen deprimuje.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost shot 15.01.2006 20:53
Víš Jéňo, nevyráběl ji kytary jen s Kálesem. Ta, které hovořím já skončila jako prkénko na klepání masa. A po letech jsi toho s kým jsi ji vyráběl, nepoznal zase ty. Ale ani se ti nedivím. Ale takový je život.
A k těm volbám. Já i moje rodina jsme vždy volili ODS. Ale s tím lídrem, kterého nyní mají? To opravdu v ODS není nikdo lepší? A co se to proslýchá v Chrudimi o mračnech stahujících se nad jeho hlavou? Že prý tu imunitu bude potřebovat jako sůl.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost J. Káles 15.01.2006 15:42
Vzkaz pro pana Rydla: Táta Vás asi nepoznal. Teď by se s Vámi hrozně rád sešel a zavzpomínal na staré časy.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost MIREK 14.01.2006 10:40
 
Volby a budoucnost Jan Rydl 14.01.2006 03:18
Prosím vás, vykašlete se všichni na tu zášť a přemýšlejte o sobě.
Jednou tady nebudou vaši rodiče a žádní blízcí, skončíte i vy. I vaše děti zemřou. A děti jejich dětí. A shoří i všechny výtvory všech geniálních zjevů, které tato planeta kdy nosila. (Co jste vy proti nim?) Země zanikne v žáru Slunce. Žijte pro dnešek. Koho bude pak zajímat Káles, anonym a další? Mimochodem s Kálesem otcem jsme kdysi společně vyráběli dvanáctistrunnou kytaru.
Když jsem ho pak potkal po revoluci, vůbec si mě nevšiml! Tak co chcete? Žijte blaze.
Hans
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost anonym 13.01.2006 10:24
Ještě ad diskuze, čet jsem někdy předevčírem docela pěknej, výstižnej článek v Hospodářských novinách, co mi šel docela z duše:

http://ihned.cz/3-17579140-mach%E1%E8ek-000000_d-ee

zdravím
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! T. 12.01.2006 20:49
Problémy BFU jsou reklamním trikem většinového tábora.
Jedinej problém je státní správa a komunikace s ní. A samozřejmě právní pozadí: když je v zákoně napsáno že občan ukáže útržek složenky je celá elektronická komunikace na ... A některým úředníkům nelze vysvětlit, že není pravda, že ten soubor "není dokument, když nemá příponu DOC" To je sranda :-D To je sranda :-D
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost J. Káles 12.01.2006 20:37
:) :) :) každý uvažuje jinak ...
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost MIREK 12.01.2006 12:43
Je to tak.Tady zřejmě diskutují samí státní zaměstnanci.Minimální daň je likvidační.Kdo nezkusil podnikat, tak to nechápe.Každý podnikatel nekrade.
Tím pádem mu pár let trvá,než se postaví na nohy.
A co se týká odchodu do důchodu.Znám jednoho lampasáka,který sloužil u letectva a šel ve 40 letech do důchodu.On ale nebyl letec.Ale dirigent u letecké posádkové hudby.A pak že to nejde.
Reagovat na tento příspěvek
 
Wi-fi připojení v Chrudimi JOX 12.01.2006 09:33
605274998 - klidně SMS ozvu se.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! shot 12.01.2006 00:04
Kdysi nás učili, že každá oprava programu, přináší alespoň jednu novou chybu. No, a Windows jsou poměrně složitý OS, který navazuje na mnoho aplikací či je obsahuje. Ano, pro některé uživatele a aplikace je jeví jiné OS lepší, jsou určitě OS srovnatelné, ale všechny ty ostatní mají zásadní chybu. Nejsou rozšířené, málo lidí jim rozumí, nejsou uživatelsky tak jednoduché. Navíc běžný uživatel bude mít problémy, protože nebude mít kompatibilní počítač, při instalaci jakéhokoliv nového programu (stačí chtít instalovat novou tiskárnu) mu většinou vystanou problémy. Ne, že by byly Windows nějaké supernejlepší, či laciné, ale jsou pomalu všude, jsou zkrátka standardem. Tím také zřejmě také přitahují nejvíce pozornost výrobců virů (mám pocit, že je vyrábějí firmy živící se prodejem antivirů) a všech těch, kteří se chtějí někam nabourávat. Ono to lze i u např. Linuxu aj., i ty viry jsou pro Linux. Takže, pro běžného uživatele zase tak moc na výběr není.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost royal_oak 11.01.2006 23:59
Tys asi upad, 15 % je likvidační? Vždyť te´d platí živnostník minimální daň, i když je ve ztrátě. A když je v zisku, platí víc, než je 15 %.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náměstí Vašek 11.01.2006 16:48
Na náměstí se pracuje! Jak vlastně dopadlo zastavění náměstí?Ví to někdo?
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost František Vávra 11.01.2006 11:39
Přesně tak;oni šmějdi mohou odejít třebas v padesáti protože 100 000 Kč měsíčně to normální smrtelník nemůže ani vydělet. A 15 %procent rovná daň to je totéž jako jednorázově likvidovat malé a střední podnikatele.To udělali komunisti a když se jim rozsvítilo ve vylízanejch palicích tak začli zavádět přidruženou výrobu aby měl kdo vyrábět pastičky na myši.ODS ta státu s těma stupidnosma jenom škodí.Je to druhá vlna komunistů která se nedostala dříve k moci.
Reagovat na tento příspěvek
 
Silvestr Jana Nováková 11.01.2006 10:02
.......já neslyšel vyhlášení půlnoci na ŽN. Vy jo? Jen nějaké kuňkání asistarosty. A oni nás chtějí umačkat? Na náměstí poloprázdno.A hudba? "?" Po pokusech na ŽN a u divadla navrhuji návrat na náměstí. Klidně i s mým tranzistorákem a udělat si Silvestra hezkýho a nečekat,co nám připraví.Souhlas?
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 10.01.2006 23:14
Bill Gates není chudák, naopak na tuposti uživatelů vybudoval své velké impérium díky skvělému marketingu. Skvělý marketing naprosto mizerného produktu ..... zatímco dokonalejší systémy buď zmizely v propadlišti dějin nebo tiše fungují na důležitých místech. A stačí se podívat na žebříček nejvýkonnějších počítačů světa - tak M$ Windows najdete velmi sporadicky.

A pokud víte, jak zjistit jaký operační systém používají systémy i třeba pro vaše připojení k internetu, tak budete trochu v šoku. Odhaduju, že 95% routerů běhá na linuxu a BSD (těch 5% nechávám na ty, které jsem neodhalil). A proč na těchto systémech a ne na M$ Windows - kvůli rychlosti, stabilitě, bezpečnosti, přehlednosti a konfigurovatelnosti ... a když se objeví problém, tak opravy jsou k dispozici během několika hodin či dnů, nikoliv týdnů, měsíců či roků ......

A pro Micro$oft bych skutečně pracovat nešel, to raději půjdu rubat dřevo do lesa - protože teď pracuju proti nim ....

Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Mexiko 10.01.2006 22:58
10.ledna:

převzato z www.zive.cz - nemám čas pátrat po originálu:

Záplata na kritickou chybu WMF ještě ani nestačila "zaschnout" a už byl objeven další problém. Nově nalezená chyba (detailní popis) může být zneužita k DoS útoku a způsobit pád (restart) procesu explorer.exe, který ovládá celé uživatelské prostředí Windows. Stejně jako v předchozím případě stačí údajně speciálně upravený WMF soubor.

Microsoft podle svého vyjádření o těchto problémech ví, našel chybu ještě před jejím zveřejněním na Internetu a pracuje na záplatě. Nejedná se údajně ani tak o bezpečnostní slabinu, jako spíše o problém s výkonem aplikací, které mohou přestat reagovat. Samotný běh Windows prý není ohrožen, chyba však může ohrozit aplikace, které jsou použity pro prohlížení příslušného WMF souboru. Taková aplikace může "spadnout", ale po jejím restartu lze běžným způsobem pokračovat v práci. Útočník se údajně nemůže díky této chybě zmocnit celých Windows. To alespoň tvrdí Microsoft.

Objevení další chyby ve WMF není podle bezpečnostních odborníků zas až tak překvapivé. Kdykoliv je nalezena nějaká nová závažná chyba, zaměří se na tuto oblast pozornost "útočníků", kteří hledají chyby další.

Zdroj: News.com
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost J. Káles 10.01.2006 19:08
Děkuji. Tady je aspoň vidět, že se s Vámi dá normálně bavit, i když máme jiné názory. Narozdíl od jiných neurážíte.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Mexiko 10.01.2006 19:02
S tou uspěchanou dobou docela souhlasím. Jako drobný živnostníček si své peníze musím vydělat vlastníma rukama - nikde si je nevysedím ani mi je nikdo nepřinese. A přitom si běžný zaměstnanec nedokáže představit, co to znamená si sehnat zakázku, zrealizovat ji a hlavně zinkasovat peníze (to je občas docela oříšek).
A je mi něco přes třicet, podnikám už jedenáct let a začínám se cítit docela utahaný. přesto důchod neřeším, protože mám pocit, že pokud s ODSkou půjdeme do důchodu v sedumdesáti, tak se současnou vládou ČSSD a komunistů do důchodu nepůjdeme nikdy a ještě pořád budeme platit na narůstající zadlužení naší republiky - pokud už nás tou dobou nekoupí němčouři (aneb co se nepodařilo Hitlerovi, to se podaří nám samotným)

Teda - pořád doufám, že mne ve 120 letech zastřelí žárlivý manžel .... žijte vesele, život je příliš krátký na takové truchlení !!!!!!!!!!
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Rampa 10.01.2006 17:27
Už to pořád neřešte.Pan starosta má jistý parlament a imunitu pokud bude na prvním místě kandidátky modrých ptáků. No a já jsem vždy volil pravicové strany ,ale vzhledem k tomu že můj hlas by vlastně dostat p. starosta ruka by mě musela upadnout důvody nebudu pitvat to je tady rozpitvaný dost.Takže vivat ČSSD můj hlas máte doma. A klobouk dolů před p.Kálesem mladším jak "modře" ty zítřky vidí. Myslím, že bude zase plichta, plus mínus pár procent mezi ODS a ČSSD a bude to zase na prd jako teď.
Reagovat na tento příspěvek
 
spádové oblasti - zápisy do 1.tříd Marie 10.01.2006 17:08
Mám s tím už své zkušenosti a nepomohou ani prosby ani vážné důvody.Myslím,že nejsem jediná.
Reagovat na tento příspěvek
 
spádové oblasti - zápisy do 1.tříd Marie 10.01.2006 17:01
Ředitel dítě možná přijme,ale pokud se jedná o školu připravenou k likvidaci,tak bych se raději smířila s obíháním celého města.Protože našim zastupitelům je to úplně jedno.To samé se může stát i rodičům,kteří na takovéto škole už jedno dítě mají a druhé jde teď k zápisu.Jestli se počet naplní,tak druhé dítě půjde do spádové školy a město můžete obíhat 2x dokola.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Max 10.01.2006 17:00
Bravo, takhle politicky "vyhranena osobnost" v 16-ti letech, to je unikat...
Spis si ale myslim, ze jste podlehl kultu osobnosti p. Klause.
Vam je, pane Kalesi jr., asi uplne jedno, co je v programu ODS nebo kdo ji v soucasnosti "reprezentuje", co kaze ekonomicka bible a ala Modra sance , hlavne kdyz se to da cist a ztotoznuje se s tim Páně Klaus.
Ale co, to je Vas nazor, Vase "ideologie"...

Klaus s Vami a vsichni pryc

Max


Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost Václav 10.01.2006 15:13
Děkuji za volební propagaci naší strany a za naučení se našich propagačních materiálů. Při tvém věku jsi náš nadějný člen-doufám,že se budeš zabývat politikou a rozšíříš naše řady. S pozdravem Václav Klaus.
(V minulém režimu bys už byl alespoň předsedou svazácké organizace.)
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Jan Rydl 10.01.2006 14:32
Hele, Georgino, to se musíme sejít a všechno si vyříkat. Hans P.S. Jinak slibuju, že až budu psát své příspěvky, aby byly vtipné, budu střízlivej. I když...
Reagovat na tento příspěvek
 
spádové oblasti - zápisy do 1.tříd Věrka L. 10.01.2006 14:24
Děkuji za odpověď.
Byla jsem nekonkrétní,protože mě to všechno připadalo zvláštní.Chtěla jsem si to jen ověřit.
Myslím si,že v tak malém městě,kde je asi 7základních škol,určovat spádové ulice je pěkný nesmysl.Ještě jednou díky.

Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost anonym 10.01.2006 13:30
1) Liberalismus - konzervativismus - socialismus je myslím, dá-li se to zjednodušeně převýst do jednorozměrnýho prostoru, tak trochu pravidelnej trojúhelník. Takže všechny ty tři ideologie maj k sobě zhruba stejně blízko. Pochopitelně všechny jsou v zarámovaný ideologií západních demokracií, jak je známe z praxe z EU a USA. Něco jiného jsou protisystémový ideologie (ve smyslu protiliberální), jako jsou radikální environmentalisti, radikální feministi, komunisti, fašisti nebo anarchisti.

Tím chci jenom říct, že současný K a současný L (narozdíl od 18.
století) nejsou už v takový kontradikci, ale určité rozpory po jjeich různejch metamorfózách trvají. V ekonomice se shodnou, horší už je to právě v těch sociálních, ekologických, minoritních a dalších záležitostech (kde si L naopak notuje se S). A tam jsou ty rozpory někdy opravdu velký. Kdybych měl udělat jakousi úsečku liberalismu ohledně sociálních aspektů českých partají od + k -, vypadala by podle mého asi takto (nebavím se o ekonomice a trhu, tam to je úplně jinak): zelení - US (ED, nezávislí) - ODS - KDU-ČSL. ČSSD tam nezařazuju, jejich liberalismus vychází spíše ze socialismu (který je ale v řadě praktických dopadů s L podobný), komunisti jsou úplně naruby: v něčem ultrakonzervativní, v něčem naopak dost liberální.

Ještě dodatek: konzervativismus opravdu je "konzervativní" (nechuť ke změnám, staré hodnoty, autorita, elitářství, svoboda), zatímco liberalismus, jak správně poznamenal pisatel Fr. Vávra, spíše proreformní, liberální a mnohem dynamičtější.

2) ODS jako levicová strana: Dobře, říkejme tomu tedy eufemističtěji a diplomatičtěji, třeba "neschopnost ODS dělat pravicovou (tedy "svou") politiku" (to je ale formulace šíleného typu, jako když Klaus nazval výsledek "neúspěšných" voleb r.
1998 "volební nevýhrou" HAHAHA! Prolistuj si zpátky noviny a analýzy, za pokulhávající reformy nás tehdy kritizovala i socialistická (sic!) EU, o ekonom. expertech ani nemluvě (důchody, sociální zabezpečení, dávky, vysoké školy, dokončení privatizace, bydlení). Jak se kvůli tomu propadla v letech 98 - 2001 makroekonomika, asi nemusím zdůrazňovat.

3) Ne zpackaná, ale nedotažená KP: Tak to skutečně nevím, akorát si kladu otázku, když teda nebyla zpackaná, proč teda nenašla následovatele? Nápad to možná opravdu nebyl úplně nejhorší, ale vláda totálně podcenila právní (ne)řád, vymahatelnost apod.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost anonym 10.01.2006 13:02
Mno, usmrkanec to zas tak moc nebude, naučyl se tvrdí a měkkí "Y" lýp než vi. Mnormálně my to tadi na fóru tak nevadý, ale co je moč, to je přýlyš, aby to b(l)ilo v každí větě dvakrát Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost František Vávra 10.01.2006 12:35
Tak tedy stručně;pak Káles se asi neučí zas tak dobře protože by věděl že KONZERVATIVEC má zakonzervované myšlení a proto nemůže LIBELÁRNĚ smýšlet.Opisovat myšlenky druhých a uplatňovat je bez toho abych jim rozuměl je druh hlouposti slušně řečeno.Bez skušeností být takto agresivní dopisovatel to mě připomíná agresivitu v 50 letech kdy socani byli nerozhodní a vyhráli to agresivní komunisté.CHtěl bych toho mlaďase vydět abych věděl co to je usmrkanec dle slov mého dědečka.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost divokej bill 10.01.2006 12:33
Hezkej referát. Na gymplu bych ti za něj dal 1*...
Jenom mi z toho není jasné, v čem se J Káles vlastně mýlil. V podstatě jsi potvrdil to, že liberarismus a konzervatismus nejsou v rozporu.
Balíčky sice nebyly ty správné reformy, ale svým rozsahem překonaly většinu reformního snažení socanů. ODS byla v letech 94 - 98 levicovou starnou? Jak jsi na to přišel? V "zahraničních ekonomických kruzích" není kupónová privatizace považována za ani tak za zpackanou, jako nedotaženou. Samotný nápad je považován za dobrý. Mimochodem, negativní dopady kupónové privatizace nebyly zdaleka tak negativní, jako dopady neprivatizace v jiných zemích
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Georgina 10.01.2006 12:09
No fakt to nedělejte. Samozřejmě ne vše bylo vtipné, ale ráda Vaše příspěvky čtu Úsměv
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta johansson 10.01.2006 00:10
No, já myslím, že tohle je ztráta času a je zbytečný to asi tady dál rozvádět.
Pokud EAG v ČR vlastní VaK jižní Čechy, VaK Beroun a Vodos Kolín, tak tvrdit, že ta skupina má obrat na úrovni nákupu oblek....já nevím, ty tohle považuješ za důstojnou debatu?
Reagovat na tento příspěvek
 
spádové oblasti - zápisy do 1.tříd Lajos 09.01.2006 19:39
Zdravím, jelikož je tvůj příspěvek poněkud nekonkrétní, tak snad jenom shrnutí právní úpravy: věc upravuje zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon. Ten v § 178 zmocňuje obec, aby stanovila v případě, že je v obci více škol, jejich obvody. To Chrudim učinila ve vyhlášce 2/2005, podle mě je ta vyhláška formálně v pořádku. Snad abych tě uklidnil, tak § 36 odst. 5 školského zákona stanoví, že žák plní povinnou školní docházku v ZŠ v jeho obvodu, pokud zákonný zástupce nezvolí pro žáka jinou než spádovou školu. Pokud je dítě přijato jinam, ředitelé si mezi sebou informace předají. Aby to nebylo tak jednoduché, ředitel škol je povinen přednostně přijmout žáky, kteří tam spádově patří.
Takže doporučuju přihlásit dítě tam, kam ti to bude vyhovovat a čekat, jestli se kvóta dětí naplní nebo ne. Pokud ředitel rozhodne o nezapsání dítěte, musí vydat rozhodnutí podle správního řádu, musí jej řádně odůvodnit, doručit a je proti němu možné odvolání ke krajskému úřadu. Vzhledem k tomu, že od ledna platí nový správní řád, lze předpokládat, že se ředitel školy dopustí formálního pochybení a dítě zůstane zapsané tam, kams chtěla. Hlavní je nenechat se ředitelem odbýt, bude s tím mít sice úřadování, ale to je součástí jeho pracovní náplně.


Lajos
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Jan Rydl 09.01.2006 13:44
Opravdu se Vám zdály tak vtipné? Díky! No tak to, zatím, neudělám.
Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! Georgina 09.01.2006 13:34
Opouštíte život??? Tzn. že už tu nebudeme čítat vaše vtipné příspěvky? To snad ne, zas to s tím odchodem tak nepřehánějte, byla by to škoda. Ok?
Reagovat na tento příspěvek
 
spádové oblasti - zápisy do 1.tříd Věrka L. 09.01.2006 13:10
Mám dotaz na zastupitele města Chrudim,kteří odsouhlasili tyto spádové oblasti.
Mám základní školu cca 30m od místa bydliště, kde mé děti navštěvují mateřskou školu.
Od září dcera nastupuje do první třídy a dle spádových ulic spadá do školy na opačné straně Chrudimi.
Můžete mi někdo sdělit,proč bych měla šestiletou dceru převážet přes celou Chrudim, když mám školu téměř před okny? Má někdo podobný problém? Jaký mají tyto spádové ulice v Chrudimi smysl?Děkuji za odpověď.
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost anonym 09.01.2006 10:48
Zdravím, nejsem si některými Vašemi domněnkami ani trochu jist.

1) Konzervativismus (K) vs. liberalismus (L): to je povídání ne několik večerů, ale aspoň jakýs takýs pokus o shrnutí: Není ani trochu pravda, že napětí konzervatisvismus x liberalismus skončilo v 18. století. L svým důrazem na svobodu (proti K), kapitalistické hospodářství dal díky rozšiřujícímu se volebnímu právu vzniknout socialismu (S), ten se na přelomu 19/20. stol. rozštěpil na dvě známé větve. Triagonála K - L - S funguje do 2. poloviny 20. století, od té doby se trochu mísí a znepřehledňuje. Po krizi klasického L a klasického K byly obě tyto "západní" ideologie reformulovány v neoliberalismus (NL) a neokonzervativismus (NK). Typickými představiteli z řad politiků NK je M. Thatcherová a R. Reagan.
Vyznačují se: privatizace, svoboda, minimální zásahy státu, trh, tradice, konzervativní vnímání rodiny a pospolitosti, elitářství, důraz na náboženství, morálku a tradiční hodnoty a společnesky uznané konvence. Konzervativními stranami jsou především republikáni v USA, německá CDU/CSU, francouzští gaullisté, polská Solidarita, resp. dnešní prezident Lech Kaczynsky a vítězové voleb Právo a spravedlnost, v Izraeli Likud (ačkoliv ekonomicky je levicový) apod. Dnešní konzervativce od dnešních liberálů nerozlišují často ani tak otázky ekonomické (kromě toho, že stojí konkrétními návrhy spíše na straně "bohatých"), jako spíše sociální (ne socialistické!). Takže NL klade vedle volného trhu důraz např. v USA na "affirmative action", všeobecně na rovnost příležitostí, stanovení sociálního minima, má mnohem vlažnější vztah k církvi a dalším tradičním hodnotám, jako (klasická) rodina, především je pak výrazná podpora menšin (ať sociálních, nebo národnostních), kladnější postoj k imigraci, a částečně i ekologii. NL prostě hájí podobně jako NK "laissez faire", ale vyvažuje to vytvářením polštářů pro sociálně znevýhodněné skupiny, z toho vyplývají narozdíl od libertarianismu i vyšší daně (i když to už je sporné, jak kde). Typickými NL stranami jsou v USA demokraté, v Evropě FDP v Německu, Občanská platforma v Polsku, dneska už i Labouristé v GB. NL jsou rovněž mnohem kosmopolitnější než NK a mají mnohem, mnohem chápavější postoj ke globalizaci, multikulturalismu a mezinárodnímu společenství, nejsou takoví izolacionisté.

Konzervativní je ODS právě kvůli postoji k těmto sociálním otázkám, tedy k interupuci, homosexuálům, rovným právům (všechno proti), rodině (resp. k její podpoře a vnímání jako "základu státu") a dalším novodobým problémům, které před konzervativci dříve nestály a reagují spíše z historické reflexe, u nás např. i ekologii. Třeba rovná daň je z hlediska myšlenkové konzistence konzervativcům zcela vlastní, neodmítají ji ale ani NL, ačkoliv jsou oproti klasickému(!) L už více doleva (ale jen, jak jsme zmínil, v sociálních otázkách, nikoliv ekonomických, problém je pouze to, že spolu souvisejí a NL na toto napětí reaguje).

Jsou zároveň hluboce konzervativní strany, které přitom odkazují spíše ke klsickému K a vytvářejí dnes jakýsi "sociální konzervativismus" - CSU, zmíněná Solidarita, takže ani výše zmíněné neplatí absolutně.
Sociální konzervativismus má dnes kvůli NSDAP dnes velmi špatný zvuk.

Suma sumárum: dnešní evropská pravice se dělí (ačkoliv je to hodně zrádné, takhle škatulkovat) do dvou větví: konzervativce a liberály. Liberálové stojí v některých zemích víc uprostřed než konzervativci, jinde naopak. Zajímavé je to ve srovnání ČR a Německa: tamnější liberálové stojí spíše uprostřed, ale jen proto, že tam mají historicky silnou křesťanskou pravici (ta je konzervativní, a navíc cath all stranou). V ČR je to částečně obráceně - u nás jsou konzervativci spíše laičtí, takže masoví (cath - all) naproti tomu křesťanští demokraté leží víc vlevo, v systému mají podobnou pozici jako němečtí liberálové, ačkoliv jsou myšlenkově (ekonomicky a zvláště pak sociálně) úplně jinde.

ODS (stejně jako ODA, především Bratinkovo křídlo)je v ekonomických otázkách klasickou liberálně-konzervativní stranou (rovná daň, privatizace), v otázkách sociálních a dalších ale velmi konzervativní (menšiny, rodina). Podle mého názoru v ČR je prostor pro vznik liberální středo-pravicové strany o potenciálu cca 15 - 20 procent (hlavně na úkor ODS, dál pravicových pidistran a lehce i odpad z ČSSD), veškeré snahy však doposud shořely jednak na obtížné vymezitelnosti vůči dominantní a stabilní ODS, jednak na vnitřní nejednotnosti (dříve US, nyní ED apod.). ODS na obsazení tohoto prostoru rezignuje, KDU-ČSL nemůže být liberální z principu, ČSSD jsou socialisté (zvláště nyní za Paroubka).

Otázkou je ale další vývoj např. Strany zelených, pokud tedy mezitím nepřevezme žezlo liberalismu u nás třeba Zielenec a spol. Čeští zelení jsou totiž potencionálně klasická liberální strana středu, problémem je ale jejich ostře vyhraněn zaměření na ekologii. Zelení byli všeobecně dříve pokládáni spíše za levičáky, to dnes už tak neplatí a někdy se dokponce posouvají do pravého středu.

Ještě dodatek na závěr - když oponujete, že ODS podle Vás není konzervativní stranou, vzpomeňte na hlasování z poslední doby - homosexuálové. Zákon prošel díky v sociálních otázkách liberální ČSSD a rovnostářské KSČM.

Ještě jedna taková pomůcka s nadsázkou: konzervativismus rovná se svoboda, liberalismus rovná se rovnost příležitostí, socialismus rovná se rovnost, komunismus rovná se rovnostářství

2)Reformy za vlády ODS probíhaly, jistě, ale měla k nim odvahu tak do roku 1994, pak už nic, pak balíčky a pak až ČSSD

3) Neshzauji ničí program, jenom jsem zdůrazňoval, že něco jiného snese papír a něco jiného praxe. A ODS opravdu v letech 1994 - 1998 představovala levicovou stranu v pravicovém hávu, zatímco ČSSD v letech 1998 - 2002 taktéž levicovou stranu, která byla vnějšími okolnostmi dohnaná k (některým) pravicovým činům

4) Jistě že se chová jako "Bůh", dělá si prostě půl roku před volbami P.R. rozhodného muže (a zatím mu to vychází). O p. Klausovi už jsem polemizoval posledně, tady se asi neshodneme. Uznávám, že v pozici prezidenta se trošku stáhnul a umírnil.

5) Obávám se, že Klaus je v zahraničních ekonomických kruzích spojován hlavně s nepovedenou "českou kuponovou provatizací". Zkuste občas zabrousit do tamnějších polemik. A nedomnívám se, že by byl na Západě nějak extra znám, narozdíl od zahraničního renomé Havla je Klausova prestiž poněkud rozporuplná. To, že posbíral na svých cestách desítky profesorských titulů, nic neznamená. To může být spíš politická záležitost, tituly dneska sbírá "každý". Ještě k Zemanovi: nezastávám se ho, ale pravdou podle mě je, že ho neměli rádi především novináři a smlsli si na něm kdykoliv, jak to bylo možné. Ano, za to si mohl Zeman opravdu sám.


Reagovat na tento příspěvek
 
Sběrný dvůr shot 08.01.2006 23:51
V ODS je už plno. Tam už si našli toho svého.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta shot 08.01.2006 23:47
To je jenom ukázka jak p. starosta Libý bude hlasovat i v příštích letech. Přeci zvýší se pouze o inflaci, nedohodne-li se jinak.
No a to je ukázka toho jinak.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta shot 08.01.2006 23:46
No, dej si johanssone bacha. Jenom aby všichni nebyli už v Mexiku. Z toho co uvádíš je téměř jasné, kdo to píše.
Říkáš, jak se vydělalo na prodeji akcií Elektráren Opatovice.
Kdyby si je Chrudim ponechala, dostávala by nyní na dividendách ročně zrovna tolik za kolik je jednorázově prodala.
Nevěříš-li, koukni se, jaká byla výše dividendy na jednu akcii v r. 2002, 2003 a 2004. Onen prodej byla docela chyba. A to vcelku laciné teplo – ona to není jenom teplárna, ale i elektrárna, to teplo je vlastně skoro odpad, má tím nižší náklady oproti jiným teplárnám a protože je cena tepla stanovována vyhláškou, při důsledné kontrole by mohla být nižší než je. Opět se podívej na jejich výsledky a řekni nám v jaké celkové výši tam snížili náklady. K tvým dalším tvrzením: ty další obce, co uvádíš, jsou jenom bezvýznamnými akcionáři. Ve většině případů vlastní akcie ve jmenovité hodnotě od 200 tis, do 1 mil. Kč. Tudíž o prodeji rozhodují města jako Chrudim, Hlinsko apod.
A k tomu nakupování ve velkém – podívejte se někdo na výsledky oné vynikající firmy (jak uvádíš rakouské, ale ona je česká, má jen rakouské majitele), která kupuje VaK. Kolik, že to platí ročně svým rakouským majitelům a z jakého obratu? Kolik má zaměstnanců? Kde se v jejím účetnictví vyskytují ony nákupy ve velkém? Jedinou velkou položkou nakupovanou ve velkém, kterou tam lze nalézt, je úhrada služeb svým majitelům a to za překlady a tisk obálek. Tak nežvaň.
Prostě, jediný přínos pro Chrudim je, že pan starosta Libý může sedět ve správní radě a pobírat tantiémy, podobně jakým přínosem pro Chrudim je jeho sezení ve správní radě Elektráren Opatovice.

Reagovat na tento příspěvek
 
Chyba ve Windowsech - ČTĚTE!!! T. 08.01.2006 19:14
No při tomhle přístupu nám ostatním nezbejvá víc než víra, že tenhle mail nepřišel z tvýho compu Úsměv :-----------------------------------------------

caprice You could look even sexier with a fashionable must-have. blackboard

this could be a perfect gift

pasteThisLinkinIE.gleegoad.com

My love to you, Gordon

blackburns fljn farrenko GZ01 ffnen clanwilliam 'Yes, and the windows.'
Reagovat na tento příspěvek
 
Volby a budoucnost J. Káles 08.01.2006 18:52
Dostal jsem se k netu, tak tedy píšu také výhrady k tomu, co jste napsal:

1) Liberalismus stál proti konzervatismu v 18. století: Ti, kteří vystupovali za nové ideály svobody a úcty k člověku byli označováni za liberály a jejich odpůrci snažící se zachovat tehdejší uspořádání společnosti byli nazýváni konzervativci. Dnešní konzervativci věří v tradici a morální hodnoty, které se vytvářeli stovky let. Jsou proti násilnému vštěpování jiných hodnot. Liberálové věří v individualismus, svobodu a trh. To není v rozporu.
Nevím, proč se Vám nezdá ODS být liberální stranou. Prosazování individualismu, svobody a trhu je jejím "základem".
2) Reformy za vlády ODS probíhaly - např. privatizace státních podniků - to byla celkem velká reforma nebo třeba velkou "reformou" bylo rozdělení Československa.
3) Podle Vás umí líbivý a čtivý program sestavit každý. Proč je tedy politické strany píší? Takto tedy můžete shodit každý program, každé strany.
4) Pan premiér vystupuje jako "Bůh" - jedině on má pravdu a nikdo jiný a své oponenty umí jen urážet. Je ale pravda, že svou (ne)pravdu umí srozumitelně podat. Takto se V. Klaus nechoval a teď vystupuje jako pohodový člověk.
5) Václav Klaus není v zahraničí spojován s tunelováním. V zahraničí je uznáván jako významný ekonom. Kdežto M. Zeman je znám svým "nespolečenským" vyjadřováním.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta George Edimax 08.01.2006 13:48
Na teplo z Opatovic Ti z vysoka dlabu.Já musím platit plyn a te n,je čím dál tím dražší.Jestli taky jeden z důvodů zdražování vody není to,že lidé šetří vodou,ale třeba úpravna pitné vody Monako je stavěná na určitou kapacitu a i když upraví míň vody úpravnase nedá rozpúlit.
Reagovat na tento příspěvek
 
Náš pan starosta johansson 08.01.2006 03:41
-růst vodného a stočného je přece reakcí na růst nákladů v minulosti, tedy před vstupem provozovatele.

- je potřeba ho ale i posuzovat optikou toho, jestli se V+S zvedalo naposledy před rokem, dvěma nebo třemi. Ale neříkal jsem právě, že doteď rostlo V+S rychleji, než garantuje nynější kontakt?

- ten mechanismus o vývoji vodného a stočného bude platit až po vstupu provozovatele, t. j. bude až se bude někdy na podzim jednat o stanocení V+S na rok 2007

- a na závěr mě napadl takový paralelní příklad z jiné branže, pro který není potřeba chodit daleko. Pamatuje se na někdo to, jak HK, Pardubice a Chrudim prodaly akcie Elektráren Opatovice britské International Power? Tehdy to byla firma, která generovala zisk v řádu 100 mil. Kč ročně. Dnes v rukou soukromého vlastníka vytváří ročně zisk kolem 1 mld. Kč, přičemž máme v regionu snad snad nejlacinější dálkové teplo v republice. To jen jako argument pro všechny, kteří mají pocit, že soukromý investor musí musí firmu vytunelovat a ještě při tom zákazníky brát na hůl.
Reagovat na tento příspěvek
 

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94  93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2019 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.