Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Panorama Chrudimi shot 21.03.2006 21:00
Mnou vůbec nebylo myšleno srovnávat panorama Chrudimi a Litomyšle, jak jste zřejmě pochopil, díky mému neobratnému vyjádření. Mnou bylo míněno, že v Litomyšli mají zcela jiný přístup k občanům. Při tvorbě PZ nejprve našli vhodnou lokalitu, navrhli různá ochranná pásma na odstínění a poté vše projednali s občany. A teprve potom vytvořili PZ. V Chrudimi se nejprve vytvořila PZ, poté se k ní hledá vhodný přístup a promiňte, na Vašem tvrzení, že „Obchvaty nejde řešit a kličkovat s nimy tak,aby obsáhly potřebná místa“ nemůže obstát, neboť PZ byla schválena bez ohledu na možnost dopravního napojení. A právě proto se musí s napojením a obchvaty kličkovat. To se prokázalo na mimořádném zasedání městského zastupitelstva ve čtvrtek a pondělí. A pod zástěrkou napojení PZ se přihrálo zhruba 32 milionů Kč firmě ONIVON, od které se mají odkoupit komunikace v areálu bývalé Transporty.
Toto řešení bude město v budoucnu stát nejméně dalších 50 mil. na opravu a rozšíření těchto komunikací a odstraní pouze vzájemné problémy majitelů firem v areálu a ONIVONU. Doprava šla řešit napojením z plánovaného obchvatu severně kolem Markovic, neboť ten obepíná nejenom stávající areál Transporty, ale celou novou PZ za nim. Propočet na tuto variantu vůbec nebyl udělán a napojení by muselo přijít na méně než oněch 32 mil. – obchvat je tudy plánován a propojení do PZ je kratší, několik desítek metrů k hranici PZ. Ovšem nemýlím-li se firmě OIVON zůstává rozvod elektřiny, plynu, vody a kanalizace, takže v budoucnu bude město opět odkupovat a platit? Pokud si představitelé města myslí, že dosáhnou na dotaci pro vykoupení komunikací od ONIVONU, mohli by být škaredně zklamáni, kdyby dško k posouzení, že se jedná o nepovolenou dotaci soukromým firmám a na to je EU velmi citlivá. A město by pak také dotaci mohlo vrátit i s úrokem.
Dále postačí, když kterýkoliv občan Chrudimi či kterékoliv občanské sdružení napadne vydání stavebního povolení – bude po termínu i dotaci. A to již vůbec nemluvím o případné žalobě na zastupitele, kteří řádně nehospodaří s městským majetkem. Na tuto možnost se zkuste zeptat třeba v Plzni. Divím se Vám, že jste pro toto řešení zdvihl ruku. Pro řešení, které nejenom nevytěsní nákladní dopravu z města, ale na dlouhé roky ji navede do nejfrekventovanější části Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Panorama Chrudimi Michal Tereska 20.03.2006 09:13
Pokud město chce přitáhnout nové obyvatele musí jim nabídnout prostory pro bydlení a možnost pracovat. Kdyby tu byla zelená louka bylo by jednoduché rozvrhnout plochy pro průmysl, komerci a bydlení, ale kolem nás je 950let osidlování a zastavování území a nová koncepce a rozvoj musí vycházet ze stávajících ploch. Obchvaty nejde řešit a kličkovat s nimy tak, aby obsáhly potřebná místa. Nehledě na to, že pokud obsáhnete napojení na průmysl, odsunete jejich dostupnost ( dojezdovou vzdálenost pro nájezd ) pro občany. Ale pokud vím, v prvním článku jste napadal panorama a to pokud zmiňujete Litomyšl - nemá si s ním Chrudim co vyčítat ( co se týká příjezdu do města - pokud radní ty průmyslové objekty na kraji za poslední půl roku co jsem tam byl naposledy nezbourali ).

Panorama Chrudimi shot 19.03.2006 23:34
Zcela chápu. Z toho důvodu se u trasy plánovaného obchvatu směrem severovýchodním a východním plánuje obytná výstavba (Větrník, Vlčí hory), naproti tomu od bývalé Transporty (kudy obchvat nevede a pracně se vymýšlejí přístupy – nejprve směrem o depa, potom od Vaňkových školek a poslední varianta je z kruháku od ČSOB) směrem k Markovicím – se naplánovala průmyslová zóna západním směrem. U ní se postavily na Rozhledně obytné domy.
Kolem letiště (Skřivánek) se buduje obytná výstavba (je snaha prolomit ochranné pásmo), ačkoliv přes silnici stojí Bramac.
Slatiňany směřují průmysl směrem k Chrudimi mezi řekou a silnicí č. 37 a Chrudim proti tomu tím samým směrem obytnou zónu a klidovou zónu. Vskutku logické.
Možná by stálo za to místo výletu do Edde udělat výlet do Litomyšle, jak tam plánují průmyslové zóny a obytné zóny.
Rozhodně by to bylo lacinější a možná užitečnější.

Panorama Chrudimi Michal Tereska 19.03.2006 12:51
Píšeš jeden blud za druhým. Prozkoumej si územní plán a prozkoumej si kudy budou po dobudování obchvatu 2010-2012 hlavní příjezdové cesty do Chrudimě. Ono totiž pokud město nechce cpát průmysl do centra musí ho dát na okraj a v našem městě to připadá na severozápad města. A pokud se ti to nelíbí tak se odstěhuj na Veselej kopec a budeš mít klid a nádherný panorama.

A znovu průmyslová zóna shot 16.03.2006 22:33
Jak se ukazuje, kolem PZ v Chrudimi je stále co řešit. Do dnešního dne je na ní proinvestováno cca 150 mil. Kč. A nyní, aby se do ní vůbec někdo dostal , předkládá p. starosta Libý návrh, na odkoupení cest v areálu bývalé Transporty. Odkup za 32 miliónů.
A bije se v prsa, jak výhodnou smlouvu zajistil. Smlouvu, kterou ani ostatním zastupitelům ukázat nechce, takže tito opět budou schvalovat zajíce v pytli. Je ovšem docela pikantní, že návrh na odkup cest v areálu bývalé Transporty předkládá tentýž starosta, který je mohl koupit od správce konkurzní podstaty za cca 20 Kč/m2, nyní tvrdí že díky jeho úspěšnému vyjednávání město může odkoupit cesty za cca 1200 Kč/m2. Opravdu úspěch, opravdu správný postup při vynakládání městských peněz. Je to tentýž starosta, který předkládal zastupitelům návrh na zřízení PZ. Při projednávání návrhu plamenně hovořil o výhodnosti místa, o tom jak se vlastně jedná o zainvestovaný pozemek, že k pozemku jsou přivedeny veškeré sítě, cesty a že díky tomu se cena pořízení PZ bude pohybovat okolo 70 mil. Kč.
Přesvědčoval ostatní zastupitele i tom, že Chrudim díky tomu vyjde 1 m2 na nějakých 220 Kč. Skutečnost ukázala, že město nakonec zakoupilo pozemky mnohonásobně dráž a jen díky nákupu části pozemků se jejich průměrná cena snížila na 351 Kč/m2.
Nyní tentýž starosta přesvědčuje zastupitele, že cena pozemků je 350 Kč/m2, ačkoliv při projednávání vzniku PZ tvrdil, že obdobná cena takovýchto pozemků je okolo 800 Kč/m2. Ano jsou to skutečně názorové veletoče. Cena se mění dle potřeby, prodává-li město, je nízká. Nakupuje-li je vysoká.
Páni zastupitelé nenechte s sebou orat. A zajímejte se proč jsou stíháni zastupitelé města Most, kteří hlasovali pro nevýhodný prodej akcií ve vlastnictví města. Proč mazaný lišák p.
Trávníček si vždy v důležitých rozhodnutích nechává zapsat do zápisu, že je proti. Aby se nakonec ta nemoc z Mostu se nerozšířila i do Chrudimi.
A jak jsem se mýlila v oněch 30 milónech?

Panorama Chrudimi shot 14.03.2006 21:52
Souhlasím s Vámi, že v Chrudimi není žádná koncepce územního rozvoje. A pokud se již nějak stanoví, vydrží nejvýše do příštího zasedaní zastupitelů. O důvodech různých změn se můžeme jen domýšlet. Určitě by bylo možno stanovit území plán lépe, s ohledem nejenom na panorama Chrudimi, ale i na stávající a plánovanou zástavbu. Díky úspěšné politice a zákulisním pletichám vedení radnice, máme v Chrudimi nejvíce průmyslových zón v republice a časem ať pojedete do Chrudimi odkudkoliv, vždy Vás uvítá buď průmyslové zóna, nebo vzhledný obchoďák. Ale co, až na náměstí postaví onu obludu, bude to již konec konců jedno. A až se dobuduje kolem Chrudimi obchvat, nikdo cizí sem nezajede, co by ostatně hledal v průmyslové zóně.
Nejvýše se staví v obchoďáku na kraji města pro svačinu. Ovšem máme šanci dostat se za pár tisíciletí do dějin. To, až město zasype popel z okolních komínů – začíná to spalovnou komunálního odpadu a papírnou – pak budou moci archeologové se slávou znovu odkrýt Chrudim jako starobylé Pompeje.

Česká pošta Chrudim III myš 11.03.2006 17:38
JÓ!!!!Konečně se do ní někdo kriticky pustil-na téhle poště si zákazníků skutečně vůbec necení, protože je mají víceméně jisté.Jsou věci,na které je všemocný INTERNET krátký...a když si na té jedné otevřené přepážce zaměstnankyně povídá s druhou o věcech, které evidentně s momentálně řešenou situací vůbec nesouvisí,"otvírá se mi kudla v kapse".Jen si nejsem jista, zda nemlátíme touto diskuzí prázdnou slámu....

Česká pošta Chrudim III noema 11.03.2006 16:17
Nám stejné zkušenosti. Již několikrát jsem podávála telefonicky stížnost na vedení pošty, leč marně, jen se mi smáli. Musela za vedoucím pošty, ten se mi sice omluvil, ale nic se nezměnilo. Budeme se muset domluvit a jít tam hromadně.

Česká pošta Chrudim III Mexiko 11.03.2006 08:15
Služeb České pošty využívám v docela hojné míře - na dopisy a na služby Poštovní spořitelny. Ale na balíky jsem už spokojeným zákazníkem firmy PPL (od doby, když jsem v jeden den posílal z pošty 3 dva balíčky, oba na stejnou adresu v Praze 7-jeden šel 3 týdny, druhý 5 týdnů).

A zavřené přepážky a dlouhé fronty nejsou výsadou jen pošty 3, ale i pošty 1. Kolikrát se raději otočím a nechám to na jindy. Je to občas ke vzteku.

Panorama Chrudimi kwajdan 10.03.2006 22:24
Včera sem se vracel autem od Medlešic do Chrudimi,a nádherné panorama Chrudimi a nádherné kulisy vzdáléné vrchoviny kazí nevzhledná stavba nové průmyslové malé zónny před depem.Co vy na to.

Česká pošta Chrudim III Luboš Jelínek 10.03.2006 20:20
Jako bych příspěvek psal sám. Celý příběh je zcela stejný s tím, že mi to po čase nedalo a zavolal jsem panu vedoucímu pošty. Od té doby pošťačka zvoní, i když začala trochu vrčet :)

Česká pošta Chrudim III buldog 10.03.2006 17:52
Obracím se na ostatní účastníky diskuse, aby se podělili se zkušenostmi se službami České pošty. Já osobně s jejich prací nejsem zcela spokojen. Ačkoliv se poštovní poplatky stále zvyšují, kvalita služeb tomu neodpovídá. V poslední době se mi mnohokrát stalo, že mi měla být doručena zásilka, (ať už doporučená nebo dobírka, případně obyčejná větších rozměrů, která se nevejde do poštovní schránky)přestože jsem byl v těchto případech přítomen ve svém bytě, bylo mi do poštovní schránky POUZE vhozeno oznámení o tom, že si mám pro zásilku dojít na poštu. Z jakého důvodu se doručovatel ani nesnaží zazvonit? (pozn. zvonek je funkční) Je snad doručovatelem těchto oznámení? Ani by mi snad nevadilo si na tu poštu dojít, ale při příchodu na poštu mne vždy polije studený pot - fronta jako hrom a je otevřena pouze jedna přepážka ze dvou (týká se pošty Chrudim 3). Také mi není známo, z jakého důvodu jsou na rubu oznámení o uložení zásilky na poště uvedeny jen pomyslné otázky typu: "Byl adresát v době pokusu o doručení přítomen" když si pak dojdu pro uvedenou záilku na poštu a přítomná pracovnice automaticky toto oznámení vyhodí do koše.
Na moje dotazy, proč doručovatel nezazvonil, mi vždy pracovnice za přepázkou sdělí, že neví a že příslušný doručovatel není právě přítomen, aby mi mohl odpovědět.
Proto bych chtěl znát názor i ostatních účastníků diskuse.

Jste spokojeni s Pithartem? waterway 09.03.2006 11:24
Nějaká informovaná, heléé... :- ))

S ODS si nelamte hlavu, primárky dosud neproběhly. Až proběhnou a kandidáta zveřejníme, budete si moct zaječet dosyta.

Jste spokojeni s Pithartem? shot 08.03.2006 21:54
Nečetla jsem stránky p. senátora. Ale to co jste opsal z jeho stránek je krásné. Jaký to vzlet ducha oproti bilbordům s nápisy myslím to upřímně, s námi jistotu a pod. Už jenom za tu všeobjímající lásku a originální ekonomickou úvahu si zaslouží nadále setrvat v onom blaženém povolání senátorském.
Protože jeho zvolením budeme mít jistotu. Nic neudělá a tudíž ani nic nezkazí.
Co mne se týče v letošních volbách budu zřejmě volit zelené. Ne proto, že fandím zeleným aktivistům, ale proto, že je třeba dát všem současným vládním stranám dát za vyučenou. Za to jak kašlou zvysoka na potřeby obyčejných lidí, jak nesou schopny provést potřebné reformy, jak dovolují znovu nástup komunistů, za to jak zbytečně a bez jakékoliv zodpovědnosti rozhazují naše peníze, za .. , našlo by se mnoho dalších důvodů a činů, které se rozcházejí s jejich předvolebními sliby. Ne, nedělám si iluze, jen je potřeba sesadit je z oněch výšin a posadit je na zem, aby si jejich lídři konečně uvědomili kolik dá práce vydělat obyčejnou tisícikorunu, zatímco oni rozhazují milióny. A to se týká i Chrudimi. Je načase sesadit onu kliku, ať si Ládík a spol poznají jak se musí v normálním životě ohánět, potom ať to klidně zkusí znovu.
Jinak do senátu je za ČSSD navržen p. Trávníček. O jiných kandidátech nevím jen, že údajně p. Libý přišel na ODS s tím, že má kandidáta jenž zaplatí volební kampaň (p. Libému) a ODS by jej za to měla zařadit na kandidátku do senátorských voleb. A co p. Pecka? Letos nekandiduje?

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Leptuška Josef 08.03.2006 13:30
Rád se divím. Kdo ho tedy má?

Jste spokojeni s Pithartem? Heinrich 08.03.2006 09:03
Shote, to je tak sarkastické a nehezké k panu docentu Pithartovi, takovéto zesměšňování takhle celorepublikově vážné osobnosti jakou bezesporu Petr Pithart je.

Podívejte, co krásného o sobě Péťa píše na svých nádherných stránkách:

"Lidé ve městech poslední dobou zapomínají, z čeho se rodí bohatství země: zapomínají, že se rodí z práce a ne jen z úřadování, že se rodí také z obdělávání země a ne jen z daňového poradenství.

Nemám venkovskou chalupu, do jaké se lidé z měst, zmožení jeho přeplněností a provozem, utíkají za osvěžením. Nepodléhám proto iluzi, že život na venkově je něco jako víkend na chalupě.
Život na venkově není vůbec lehký. Lidé si tu zasluhují žít lépe, o tom jsem pevně přesvědčen.

Cítím se už tady, na Chrudimsku a na Havlíčkobrodsku, doma. Doma je člověk tam, kde si bere za své starosti svých bližních. Kde se o ně chce dělit. A pracovat, aby jich ubylo."

Vidíte to všichni, pan docent si bere starosti lidí na Chrudimsku za vlastní a cítí se tu už jako doma, i když život na venkově není žádný med. Chrudim je dle jeho názoru místo, kde se musí pracovat na tom, aby starostí a problémů ubylo. Co mu pořád vytýkáte? Vy jste tak zlí?

P.S. Samozřejmě, že vše je ironické, nechci, aby v instituci, která je v zemi velikosti ČR absolutně zbytečná, chrudimský region zastupoval člověk, který s ní nemá nic společného /pouze to, že se zde cítí jako doma - proč ne, když díky hlasům chrudimských voličů má výbornou práci za excelentní peníze s nulovou zodpovědností, o to by se rvali všichni/.

Přijede, vyslechne, podebatuje,..... a zmizí......a Chrudim je tam, kde byla........
Nedělám si iluze o tom, že by to jiný člověk dělal o 100% % lépe a Chrudim by vzkvétala, nicméně kdyby to byl někdo, kdo tady či v blízkém okolí bydlí, má tady rodinu, příbuzné apod., tak by mu třeba na tom, jaké jsou podmínky bydlení v Chrudimi, doprava, pracovní příležitosti atd., záleželo. Říkám třeba, neříkám, že určitě........
A poslední poznámka: život je změna, když něco trvá moc dlouho (mandát), z 90% to zakrní, nevyvíjí se to, sedí si to na svém klidném a pohodovém, a to rozhodně není dobře, hlavně pro Chrudim!

Jste spokojeni s Pithartem? anonym 08.03.2006 08:43
Nic zlého proti Pithartovi (sám jsem ho volil), ale to, co píšete, jsou opravdové, vlezdoprdelkovské bludy: - nevím, čím pracuje na rustu prestize regionu a konkretne mesta Chrudim - na počet nových investorů v Cr a zaměstnanost etc. neměl, nemá a nikdy nebude mít pražádný vliv - to s tím obchvatem, to opravdu myslíte jako drsný žertík? - atd.

ale jo, asi jste to opravdu myslell jako ironii. Tak v tom případě se omlouvám Úsměv

Jste spokojeni s Pithartem? shot 07.03.2006 23:17
Pan senátor Pithart je velice příjemný člověk. Nikoho neurazí, vše vyslechne, sní a vypije. A už klasik české literatury Jaroslav Hašek vlastním průzkumem zjistil, že kvalita politika se nejlépe pozná dle objemu pasu. Protože úspěšný politik jde z rautu na recepci a z recepce na banket. Soudě dle tohoto měřítka je pan senátor velice úspěšný politik. A věřím, že pan senátor na všech těch rautech, pracovních obědech a večeřích svými ústy velice úspěšně zastupuje své voliče. Je to na něm vidět, kulatí se velmi pěkně a nikde nebylo zveřejněno, že by mu něco nechutnalo, či někde něco nedojedl. Pan senátor za chrudimáky obětuje zdraví, ponocuje, pro samou vytíženost nemá ani čas své milované voliče navštívit. Zákony, jeden lepší než druhý schvaluje jak na běžícím pásu, některé ani nestačí přečíst. A to se vám zdá málo?

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? MIREK 07.03.2006 20:06
Já nechápu,proč zanikla taková škola, jako byl VUML.
To by jste se divili,kolik současných chrudimských politiků a podnikatelů, má z této školy červené diplomy.To považuji opravdu za ztrátu.Žádám absolventy,aby už konečně sepsali nějakou tu petici.Aspoň budete odhaleni.

Jste spokojeni s Pithartem? Max 07.03.2006 16:52
Asi stejne jako p. Rocek jsem clanek Herr Heinricha pochopil samozrejme jako ironii. Neni-li tomu tak, necht se necha Heiny vysetrit v nejakym krankenhausu...pro dusevne slabeee...
Vysledkem 10-lete snahy p. Pitharta o obchvaaaaaceni Chrudimi je to, ze obchvat neni a dalsich treba 10 let ani nebude.

Uctive dekujeme

Vasi Chrudimaaaci a Heinrich

P.S. Ani nevim, kdy tady p. senaator byl naposledy, asi se pred nama schovava, nebo co...

Jste spokojeni s Pithartem? Jan Roček 07.03.2006 16:31
Heinrich - díky, takhle jsem se dlouho nezasmál HAHAHA!

Samozřejmě jsem pro regionálního politika a nejlépe Chrudimáka Úsměv

Jste spokojeni s Pithartem? Heinrich 07.03.2006 14:11
Musím se zastat Petra Pitharta, myslím, že za dobu celých těch cca 10 let, co je v Senátu, pro Chrudim udělal obrovský kus práce a myslím, že pokud bude zvolen, další obrovský kus práce jistě ještě udělá.
Dlouhodobě pracuje na růstu prestiže regionu a konkrétně města Chrudim.
Podívejte se na ten obrovský počet nových investorů v Chrudimi, mraky pracovních příležitostí, kdy nezaměstnaní a lidé, kteří chtějí změnit místo, si mohou z atraktivních pracovních nabídek v rámci Chrudimi vybírat dle libosti.
Podívejte se dále na 10 letou snahu pana Pitharta získat pro město Chrudim finanční prostředky na životně důležitý obchvat, který by ulehčil městu především od nákladní dopravy a tím by došlo k růstu čistoty ovzduší v rámci města. Pan Pithart je obrovským přínosem a na správných místech o městě, díky jehož voličům sedí na velice slušně placeném místě, jedná a pozitivně působí tak, aby město jenom vzkvétalo.
Takže než ho budete kritizovat, uvědomte si, jak dobrého a tzv.
pro město aktivního člověka byste chtěli odsuzovat a nevolit…..

P.S.Někde jsem slyšel hlášku: Zvolte Pražáka a do dalších voleb ho tady neuvidíte…..
To skutečně není např. vůči panu Pithartovi pěkné.

Pout halii 06.03.2006 15:26
Prosim vas nevite jestli uz je znamo datum tradicni chrudimske poute?dekuji

Jste spokojeni s Pithartem? noema 06.03.2006 14:16
Protože ho velice dobře znám.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Agarwal 06.03.2006 08:59
Za mě teda na ČVUT nikoho nezajímalo z jaké školy jsem přišel a nikdy jsem si nevšiml, že by tam někdo z profesorů oceňoval nějakou střední víc než jinou.

Kvalita školy je dána hlavně kvalitou učitelů. Tím že někdo učí na učilišti ještě neznamená, že je méně kvalitní učitel než někdo ze střední školy.

Pana Jílka osobně znám a je to skvělý učitel i manager. Pokud zůstane na SPŠS on tak věřím, že udrží kvalitu školy za jakýchkoliv okolností.

Tak a máme po kinu MsG 05.03.2006 16:08
Hmm.. asi bych si to mel po sobe cist vicekrat. Omlouvam se timto cestine za me preklepy.

Tak a máme po kinu MsG 05.03.2006 16:06
Muzete mi prosim bjasnit o co jde? Odkaz uz nemseruje na clanek, a ten se mi zrovna hledat nechce.

Co jsem jen pochopil, tak ze se ma rusit ledni kino. A ja se nedavno chlubil, ze mame ho mame ve meste :-/.

Je pravda, ze jsem tam posledni 2 roky nebyl :(, bohuzel jsem zde pres leto nebyl.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? MsG 05.03.2006 15:55
Tyto slova mohu jen potvrdit. Sam jsem studoval Technicke lyceum se zamerenim na stavebnictvi na zdejsi SPSS Chrudim.
Dale jsem si podal prihlasku na CVUT - Fakultu stavebni, na kterou jsem se skoro bez problemu dostal. Prvni semestry na teto skole byli pro me urcite jednodussi, nez pro studenty z gymnazia a nebo z odbornych stavebnich skol.

At zije SPSS Chrudim. Kam muj volebni liste smerovat nebude, je asi jasne.

Dekuji vsem, kdo chce mit z Chrudimi krasne mesto.

Jste spokojeni s Pithartem? ja 05.03.2006 11:20
A to si myslíte proč?

Jste spokojeni s Pithartem? noema 04.03.2006 20:44
Jozefy? To bychom to chytli!

Jste spokojeni s Pithartem? myš 04.03.2006 10:58
Kde to je????Samozřejmě vím,kdo je p. Pithart,ale nevím,čím se za náš region postavil,co pro nás má a měl za přínos!

Jste spokojeni s Pithartem? ja 03.03.2006 18:33
Škoda je, že v roce 1996 nevyhrál pan Jozefy!

Jste spokojeni s Pithartem? leopold 03.03.2006 13:09
Tak třeba našeho nynějšího starostu p.Libého.On by to zastal spolu s tím poslancováním.Když už bude v Paze, mohl by chodit z jednoho do druhého.A k tomu ty dozorčí rady taky stihne - vždyť víme jak je výkonný!

Jste spokojeni s Pithartem? já osobně 02.03.2006 22:43
už byl v senatu dost...je potřeba volit změnu...chrudimáka a někoho se vztahem k regionu a okolí...velká nevýhoda je volební okrsek č. 44 který se táhne napříč 2 kraji...jednoduché najít člověka, který bude mít podporu v celém okrsku opravdu není ALE POJDMĚ TO ALEPSOŇ ZKUSIT !!!

Jste spokojeni s Pithartem? ja 02.03.2006 20:24
Na podzim se konají volby do senátu a hlavním kadidátem je zas Pithart. Přitom si nemyslím, že by udělal něco pro náš region a navíc nedokážu pochopit, jak Chrudimáci můžou dovolit to, aby byl naším senátorem Pražák! Co si o tom myslíte?

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Lebduška Josef 02.03.2006 17:53
Je zcela jisté, že rušit – byť jen sloučením – dobrou školu s tradicí je škoda. Z dob svých studií na ČVUT vím, že znalosti absolventů SPŠS v Chrudimi byly ceněny vysoce. Sloučením dvou nižších stupňů a jednoho vyššího, musí zákonitě dojít k snížení úrovně onoho stupně vyššího. A tak je jen škoda, že místo aby SPŠS poskytovala žádoucí vyšší vzdělání, např. bakalářské studium technického směru, bude poskytovat vzdělání spíše nižší. Ale pozdě bycha honiti. Byla provedena reforma ve stylu velkého reformátora let 50 Zdeňka Nejedlého. Bez jakékoliv odborné diskuse, bez jakýchkoliv rozborů potřeb města, okolních podniků a trhu práce. A to je škoda. Toto sloučení není výhrou pro Chrudim, je to prohra. Prohra vedení města, které nebojovalo za svou školu, za rozvoj svého města.

Tak a máme po kinu Lebduška Josef 02.03.2006 17:09
Třeba na onom domě u kostela bude panel, na němž se budou promítat reklamy. Jen až půjdete nahoru Širokou ulicí, budete muset dávat pozor, aby jste neškobrtl o schod.
A což přejmenovat Široké schody na Staré schody a Širokou ulici na Široké schody?

Feťáci anonym 01.03.2006 13:14
Podle mě opravdu házíš hrušky a jabka na jednu hromadu.
Článek nebyl o škodlivosti drog, ale o jejich rozšířenosti. A o tom, že nějakej úřad pro boj s narkotiky s tím (tedy s tou rozšířeností) neúspěšně válčí.

Promiň, ale myslím, že by ses měl nejdřív naučit správně a nezaujatě interpretovat text, než začneš psa bít. Ty prostě a-priori vycházíš ze svého názoru, že drogy jsou zlo, takže veškerý další informace si už na tento svůj názor roubuješ a zpětně si názor potvrzuješ, ačkoliv tyto nové informace jsou ve skutečnosti o něčem poněkud odlišném a pokud se škodlivostí drog vůbec souvisejí, tak jen nepřímo.

Feťáci MIREK 01.03.2006 12:55
Ale tady přece není co studovat.

Feťáci anonym 01.03.2006 12:20
Ano, je to tak. A co jako, co jako podle tebe z toho vyplývá? Jestli jsi nepostřeh, to byla novinová zpráva o monitoringu výskytu drog v Evropě, nikoliv odborná studie o jejich škodlivosti. O té tam není, pokud jsem četl pozorně, ani zmínka. Zmínka je tam jen o tom, že nějakýho ouřadu sere ta rozšířenost drog. Rozšířenost, ne škodlivost.

Feťáci MIREK 01.03.2006 12:09

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 01.03.2006 09:05
Dobrý den, pane Trávníček, jsem rád, že jste se zapojil do diskuse.

Rád bych se Vás jako krajského zastupitele, který u toho byl, zeptal: co tedy konkrétně řekl "zástupce studentu se zcela logickou argumentací", jak zdůrazňujete?

Jedna výhrada: Vyvozovat z toho, že proběhla integrace na chrudimské zemědělce, zatímco v Lanškrouně ne, závěry, že se Málková chce zbavit ředitele, to je příliš krkolomý skok.
Neříkám, že tomu tak nemůže být (na druhé straně, bylo by to jenom dobře, p. Korbel je podle mého názoru hotové neštěstí a patolízal všech papalášů a paradoxně především p. Málkové), ale integrace školy není pro to ani věrohodná indicie, natož důkaz.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Jaroslav Trávníček 28.02.2006 20:52
Jednání Zastupitelstva pardubického kraje, kde bylo klíčovým bodem chrudimské školství, se zúčastnili na přeplněných galeriích většinou mladí studenti SPŠS a VOŠ v Chrudimi.
Domnívali se na rozdíl od koaličních zastupitelů ODS a KDU-ČSL s US, že jejich prestižní, historicky i oborově významnější škola, která vychovávala přes 100 let úspěšné absolventy, bude zcela právem nástupnickou příspěvkovou organizací sloučených tří škol.

Studenti byli sice hned na počátku projednávání radní Málkovou „pochváleni“ za zájem o jednání zastupitelstva, ale to bylo vše, co se jim mohlo na tomto dvouhodinovém jednání líbit. Ani vystoupení zástupce studentů se zcela logickou argumentací neoblomilo výše uvedenou koalici a neodradilo ji od předem připraveného rozhodnutí určit za nástupnickou organizaci školu, která byla ještě před asi měsícem SOU technické. A tak po hlasování se studenti zvedli a odešli. Jaké budou mít mínění o volených zástupcích? Dokonce o těch z Chrudimě – o pánech Libém a Macelovi?

A aby nešlo jenom o jednu chrudimskou školu, tak dalším koalicí ODS a KDU-ČSL s US schváleným bodem bylo splynutí VOŠ a Střední školy zemědělské v Chrudimi se Školním statkem. Splynutím vzniklý subjekt má mít nového ředitele, a tak se jeví tento manévr jako účelový k odstranění stávajícího ředitele, neboť stejný případ zemědělské školy a školního statku z Lanškrouna řešen nebyl.

Roční příjmy měst Jaroslav Trávníček 28.02.2006 20:41
Jak je to s příjmy obcí na obyvatele

Problematiku příjmové části rozpočtů měst, tak jak bylo uvedeno v článcích v Mladé frontě DNES 30.1.2006, je třeba více rozebrat. V tomto článku byly rovněž uveřejněny názory starosty Chrudimě Ladislava Libého, na které tímto reaguji.

Do příjmů obcí v prvé řadě patří daňové příjmy. Určitý, ne tak výrazný, má na ně vliv podíl daní z příjmů živnostníků v obci, dále obcí vybraná daň z nemovitosti, různé obecní poplatky atd.
Důležitější je to, že podle počtu obyvatel obce se rozpočítává většina celkových vybraných daní z příjmů a daně z přidané hodnoty a tato část se obci přidělí. A je to tak dobře. Kdyby tomu tak nebylo, pak by obce sídlištního typu, tj. obce bez podnikajících firem a živnostníků, byly téměř bez daňových příjmů. Máme např. v Chrudimi štěstí, že tomu tak právě je, neboť mnoho zde bydlících lidí jezdí za prací do Pardubic a tudíž za ně máme právě z daně z příjmů jen ten odpovídající podíl. Podle tabulky daňových příjmů na obyvatele, která byla k dispozici ve výše uvedených článcích, tak mezi městy našeho kraje nejsou výrazné rozdíly.

Další druh příjmů jsou nedaňové příjmy. Zde jsou největší položkou příjmy z pronájmu obecního majetku. Je logické, že čím více má obec majetku, který pronajímá, tím větší příjmy z něj i získává. Zde už mohou být mezi městy našeho kraje výrazné rozdíly. Tento zdroj příjmů je stálý, tedy při dobrém hospodaření pro obec výrazným zdrojem příjmu a je výhodný.

Další druh příjmu jsou kapitálové příjmy. Tyto příjmy jsou z prodejů bytů, nemovitostí, pozemků a jiného majetku. Jsou však jednorázové. Mohou však ovlivnit v tom kterém roce celkový příjem na obyvatele. Obec má majetek rozmnožovat, a zbavovat se jej jen v nejnutnějších případech. I když s ním obec nepodniká, je to její kapitál.

Dalším zdrojem příjmů jsou přijaté dotace. Rozdělil bych je na dvojí. Ty, které jsou nárokové, tj. musíme je dostat, a ty druhé, o které musíme v obcích se postarat sami, jinak si na nás nikdo nevzpomene. K těm prvním. Jsou to přijaté dotace na sociální dávky, na výkon státní správy (včetně dotace na státní správu tzv. „malého okresu“), na školství – to jsou ty nejhlavnější.
Zde rovněž může dojít k jistým rozdílům mezi městy, nebudou však tak výrazné v přepočtu na obyvatele. U těch druhých dotací investičních i neinvestičních, tam výrazné rozdíly jsou.
Získat je možné dotace z fondů Evropské Unie, ze státních fondů jako Státního fondu rozvoje bydlení, Státního fondu životního prostředí, dalších fondů ministerstev, dotace z krajů, Úřadu práce apod. Zde platí, že kdo se nestará, nic nemá. Nasadit teorii, že dotace jsou pracné, těžko dostupné, dokonce rizikové pro obce a města, to může jen ta obec, ve které „přežívá“ její vedení od voleb k volbám. Pak nezbývá než se vymlouvat, vymýšlet důvody pro svou pasivitu a pohodlí.

Závěrem bych chtěl ještě zdůraznit, že jenom chtít větší podíl z daní, bát se zodpovědnosti za podnikání obce, nesnažit se o dotace na zvelebení města, nevážit si majetku města a nechovat se k němu jako ke svému, to je tak krátkozraké, to je jen na přežití a potom na odchod.

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 28.02.2006 09:08
Ještě k té "problémovosti" té které školy: Málková tvrdí, že v průseru je dlouhodobě průmka, ta se zase ohání, že oni nééé, že problémy má učiliště.

Ono by se hlavně nemělo moc spoléhat na to, co kdo plácne. Protože s čísly (počet žáků, přihlášek, hospodaření apod.) se dá krásně manipulovat a interpretovat a selektovat....a každej pak čísla plácá hlavně tak, jak se mu to hodí. Zvlášť před laickou veřejností, která se musí spolehnout na to, co ten který čumák nalže MF Dnes nebo Novinám Chrudimska.

To, že české školství se musí poněkud "restrukturalizovat" a pravděpodobně i trochu zeštíhlit, to je myslím ale nezpochybnitelné. Sloučení tří technických škol na chrudimském okrese je myslím jedním z projevů a forma, jakou se to stalo, je myslím úplně, ale úplně druhořadá. Spojením učilišť se střední školou navíc vznikne konečně větší provázanost vyučovaných oborů (resp.
předmětů).

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 28.02.2006 08:45
Tak znovu:

1) jaký je kauzální vztah mezi problémy některé z těch tří škol a jejich slučováním? Podle mě nemusí být žádný, aby byly spojeny, a klidně pod hlavičkou té "problémové". To s tím opravdu podle mého názoru nesouvisí.

2) viz 1). Jen bych dodal, že řešit je potřeba celé veřejné školství, jeho síť a strukturu, ne izolovaně jednotlivé školy, jak navrhujete. Zásah do jednoho segmentu (jedné školy) se odrazí i v dalších.

3) Racionální důvod sloučení tří škol jsme se opravdu zatím žádný nedozvěděli, ale domnívám se, že je nabíledni (méně dětí, ekonomika...) a že jenom (obligátně) selhalo PR radní Málkové (stejně jako v Palučinách: neřízená střela, která neumí nebo nechce osvětlit jádro pudla)

4) Zeštíhlování učitelského sboru bude pouze pokračovat z předchozích let (cca 2% ročně), důvody jsem naznačil v bodě 3) a jsou zcela racionální a rozumné. O redukci učebních oborů zatím nikdo nic nevíme, takže nedělejte paniku (pardon, ale jste už jak moje babička HAHAHA! Co se týče rozprodeje nepotřebného majtku, jsem jednoznačně pro, když je přece nepotřebný nebo se duplikoval na obou školách HAHAHA!

5) mám p. Jílka moc rád, sám mě učil a velmi si ho vážím, ale opravdu nevím, proč by měl být nenahraditelný a nejlepší a nej nej...

Tak a máme po kinu Jan Roček 27.02.2006 22:07
Také jsem slzu uronil, ale chápu to jako ekonomicky vynucený krok. Ovšem stálo by za přemýšlení jak kino využít i k jiným akcím (koncerty pod širým nebem, divadlo, zábavné show ....), aby se jeho provoz zaplatil a mohlo zůstat zachováno. Konfekční multikina mají všude, ale přírodní kino? Jen v Chrudimi!! Úsměv

PS: a parkoviště by klidně mohlo být pod kinem, aniž by se kino rušilo

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? Jan Roček 27.02.2006 21:59
1) problémy měly učiliště, nikoliv SPŠS 2) původně bylo plánováno sloučení učiliště Hlinsko a Chrudim - proti tomu bych neměl námitky (řešit se má co nefunguje, ne co funguje) 3) horkou jehlou ušité přisloučení SPŠS k učilištím nemá vzhledem k bodu 2 žádný racionální důvod 4) argument, že vše zůstane při starém "jen s novým názvem", je mylný. Slučování je předzvěstí úsporných opatření. A neumím si představit k jakým úsporám by došlo pouhým přejmenováním a zrušením dvou(ch) řiditelen. Jistě se můžeme těšit na "zeštíhlování" učitelského sboru, redukci učebních oborů, rozprodej nepotřebného majetku .....
5) nový subjekt bude mít nového řiditele, ale není jisté, že to bude pan Jílek (nebo má někdo optimističtější info?)

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 18:05
Dal jsem si dvouminutovou práci, abych našel ten budoucí název sloučené školy:

Střední škola průmyslová, strojnická a technická a Vyšší odborná škola v Chrudimi (zdroj: Málková: Studenti jako rukojmí, Noviny Chrudimska, 25. 2., str. 7)

To jen pro případ, kdyby tady zase někdo tvrdil, že se průmka přejmenuje po učilišti. Ha...ha...

Btw. Ať žijí pošetilí a intelektuálně přinejmenším hodně domýšliví (když ne rovnou namyšlení) ŠTUDENTI VOŠ při SPŠS Chrudim!!! HAHAHA!

SPŠ Strojnická a VOŠ Chrudim zánik a vnik hybridu? anonym 27.02.2006 17:51
Jo, psal jsem, že to taky nechápu, ale nějakej důvod k tomu bude a myslím si, že ne nijak zvláštní, kterej by stál za pozornost nebo kterej by byl zpochybnitelnej či nelogickej, nedejbože podezřelej. Jsou v tom asi standardní ekonomický či majetkoprávní důvody.

Ale máš pravdu, že je škoda, že si Pce kraj, potažmo p. Málková, nedala na tohle pozor, předešlo by se tím téhle zbytečné a pošetilé bouři. Měla normálně v médiích říct, co ji k tomu vedlo, a ne opakovat, že se na tom někdo dohodnul...

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101 100 99 98  97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.