Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
Zase nový supermarket Gita Fischerová 19.04.2006 17:29
Jéžiš, to je bomba. A pro koho tu prosím jsou?
Reagovat na tento příspěvek

Zase nový supermarket Gita Fischerová 19.04.2006 17:28
Jo, jo, tak nějak to bude. Jen jsem si v listopadu devětaosmdesátýho bláhově myslela, že se i v tomhle něco změní.
Bohužel, člověk míní, postavení, prachy a vliv mění...

Sport v Chrudimi a co takhle tenis? Mirka Melicherová 19.04.2006 12:27
Zdravím všechny Chrudimáky, kteří mají zájem o tenis, děti, dospělé, ktěří se za levné ceny chtějí zdokonalit v bílém sportě - tenise. V současné době působím v Praze, ale občas na víkendy jezdím domů do Chrudimi a červenec a srpen trénuji ve Slatiňanech na antukových dvorcích. Byla jsem nucena opustit tenisový klub Chrudim, díky několika závistivým a nepřejícím lidem, kteří si z toho udělali výdělečný podnik a výsledky v závodním tenise stejně žádné. A o cenách raději vůbec nemluvím, že? A jaký je Váš názor na tenis v Chrudimi a sport v našem městě vůbec? V případě vašeho zájmu se podívejte na http://www.volny.cz/bohemiatennis, Mirka Melicherová - trenérka 1. třídy, tel. 775 030 846. Naučím tenis opravdu za babku. Dědka jěště nemám. Ahoj a pište Vaše názory. Tento portál se mi moc líbí.

Zase nový supermarket shot 17.04.2006 21:31
Už jenom proto, že každého takového jednání se mohou účastnit zástupci tisku, rozhlasu, televize. A pro ně čím více vzruchu, tím pro ně lepší zpráva, pro politika zase mnoho takovýchto zpráv v nichž se jeví jako neoblíbený = nezařazení na kandidátku a konec politiky.

Čarodejnice na Monaku MIREK 17.04.2006 11:59
Čarodejnice se konají v restauraci Penalta na Rozhledně.

Vinárna MIREK 17.04.2006 11:58
Milí Chrudimáci.Chcete se bavit?Ale vždyť to neumíte.
Bohu žel.

Zase nový supermarket MIREK 17.04.2006 11:54
A proč by si vás měli všímat?

Zase nový supermarket MIREK 17.04.2006 11:53
Konečně blbci snad pochopili,že tady politici nejsou pro ně.To se mě ulevilo.

Čarodejnice na Monaku Zaba4 16.04.2006 18:35
Dobrý den, tak já jsem slyšela zase fámu, že by měli mít otevřeno jen do 21:00.

Vinárna opelichana 14.04.2006 10:02
Děti se snaží napodobovat dospělé, proto se cpou někam místo nich a my pak nemáme kam jít. Leda tak na nějaký karneval....
Myslím, že se vinárna zanedlouho otevře, všem se uleví.
Chrudimsko je již také bulvár, protože se tam píšou jen drby v kterých není špetka pravdy.
Kdyby vinárna nevynášla proč by ji mělo město tak dlouho otevřenou?????

Čarodejnice na Monaku aneta 13.04.2006 17:10
je pravda že letos OPRAVDU nebudou carodejcine na monaku???rika se ze ne ale to uz se rika spoustu let a navic jak tomu zabraneji kdyz tam ty lidi stejne prijdou???

Vinárna Marcy 13.04.2006 09:13
jo jo na 2 měsíce zavřená... Alespoň jsem to slyšela...

Zase nový supermarket Marcy 13.04.2006 09:10
Já jsem také ale neříkala, že přímo za barákem... ale staví se v Markovicích a na Rozhledně nové rodinné domky, byty... Co třeba místo naproti Vaňkově ulici... ?? To je výhodně pro obě části Chrudimi... Kdyby se nikdo nikdy občanů neptal, tak lidé mohli mít za domem velkou továrnu. A to by bylo rozhodně horší nemyslíte??

Zase nový supermarket anonym 13.04.2006 08:38
Zastávám naprosto vstejný názor. Trochu vulgárněji řečeno, moc demokracie škodí

Kdopak za tím stojí? Josef Jarkovský 13.04.2006 07:05
A ještě neco - nevíte někdo, jak to dopadlo s tou slibovanou dotací Czech Investu na odkup pozemků od fy Onivon? Na konci března byl strašný spěch na zastupitelstvu, aby se co nejdříve schválil odkup, i den zpoždění by prý byl nepřijatelný, a teď? Je dotace nebo máme (město) 20 milionů dluh? Pan Čechlovský by mohl informovat alespoň zde, na fóru, když na oficiálních stránkách žádné aktuální informace nejsou.

Kdopak za tím stojí? shot 12.04.2006 22:15
Jenom zase z jedné šeptandy: nevíte někdo kdo ze zastupitelů stojí za budoucí výrobou bionafty v PZ? Právě proto se odkoupily silnice v areálu Transporty a provedla směna pozemku s firmou Onivion. Není to něco o střetu zájmů? Co na to pan starosta?

Zase nový supermarket shot 12.04.2006 22:14
Ještě je jedna možnost, na kterou jste pozapoměla, paní Gito.
Může patřit k těm z duhého pólu.
Jinak má dosti pravdu. Chléb a hry. Hry máme na tomhle fóru, zde se vybouříme a jim dáme pokoj. To je ale chyba, musíme chodit křičet na veřejné zasedání, pak si nás třeba všimnou.

Zase nový supermarket Max 12.04.2006 20:31
Gito, nechci ti brat iluze, ale politik, arci malej, komunalni, mysli:

1. na sebe!!! 2. na partaj, diky niz tam je a jejiz programove zasady "beze zbytku" plni

pak dloooooooouho, dlouho nic a pak je Gita, Max, Agarwal...proste mi vsichni blbci, co si myslime, ze jsou tam pro nas.

Ahoj

Max

P.S. Politicke "anomalie" se taky nekde najdou, v CR-mi je ale nehledej

Zase nový supermarket Gita Fischerová 12.04.2006 19:36
To nemusí být uzákoněno, to je přece jasné. Zastupitelé jsou voleni občany města a musejí brát v potaz jejich názory. Ve své funkci nejsou za sebe, zastupují tam ty občany. No a k tomu stádu.
Vy jste, pokud se nemýlím, také součástí onoho stáda. V opačném případě byste musel být z Marsu. Takže se také počítáte k málo inteligentním?

Zase nový supermarket Lebduška Josef 12.04.2006 15:37
Dovoluji si podotknout, že proti chystané výstavbě v PZ se podepsalo a tedy protestovalo okolo 1700 lidí. Byli to převážně ti, kteří bydlí v okolí a přesto jejich názor zastupiteli nebyl brán v potaz. 1700 lidí je na Chrudim určitě slušné číslo a vezmeme-li v úvahu okolí PZ, pak se nejedná o menšinu, ale o většinu. Tolik jeden příklad.

Zase nový supermarket divokej bill 12.04.2006 12:07
Minimálně v případě Penny marketu se přiklonili k názoru většiny a stavbu po dlouhém váhání schválili. A že by někdo nějak výrazně protestoval v ostatních případech? Vždycky to byla poměrně malá (ale o to hlasitější) skupina. Názor obyvatel je při rozhodování samozřejmě důležitý, ale není možné vypisovat referendum ani dělat ankety o každé marginální stavbě (což Billa nepochybně je) a je obecně prověřený fakt, že ustupovat nátlaku křiklounů je nejepší cesta do pekel

Chrudim prdel světa??? Marseeelka 12.04.2006 10:38
no to máš asi pravdu,no Bohužel, škoda CO S TÍM UDĚLÁTE ,MĚSTO |?????

náš pan starosta je nejlepší Max 11.04.2006 21:17
Samolitr. Je to triiida!

Docela se tesim na porad na CTcku, kde se predstavujou krajsti lidri. To bude z ostudy pelcmantl...

Max

náš pan starosta je nejlepší shot 11.04.2006 20:57
Jak se vám líbila anketa, ve které zkoušeli kandidáty na budoucí poslance ze znalostí o svém kraji? Milovaný a oblíbený chrudimský politik, p. starosta Libý opět předvedl, že je mužem na svém místě. Například v otázce, kolik že je průměrná mzda v Pardubickém kraji skončil na slušném druhém až pátém místě z 5 účastníků. Ani se o mnoho nespletl. Tisícovka sem, tisícovka tam, vždyť on je zvyklý rozhazovat jinačí peníze. Být to na olympiádě, byl by to slušný úspěch. Jinak z 5 otázek měl celé 2 správné. Inu znovu opakuji, máme nejchytřejšího p. starostu a opravdu lepšího kandidáta snad ani nalézt nelze. Ovšem nejkrásnější byl výrok p. Brýdla, komentujícího výsledky: „Nepřekvapuje mě to. Nepředpokládám, že poslanečtí kandidáti jsou nějak zvlášť vzdělaní a kulturné lidé.“ Že by na výroku Agarwala, že „každopádně většina rozhoduje téměř vždy špatně“ něco bylo? Vždyť chrudimská ODS zvolila p. Libého kandidátem většinou.

BILLA LukeD 11.04.2006 15:39
Možná teď konečně krachne Borzna s těma jejich neuvěřitelnýma cenama.
Např. Cocacola za 36Kč (HAHAHA)

Chrudim prdel světa??? LukeD 11.04.2006 15:36
Pokud to beru o víkendu večer tak na 100%...
Bohužel

Vinárna LukeD 11.04.2006 15:34
Chrudim je v noci totálně mrtvá. Mladí nemají kam jít. Nyx je opravdu jen pro čerstvě náctiletý. Muzeum skončilo a Finská (Baraka) je dost o ničem (To pivo tam snad stačej z kanálu).
Přitom kdyby tady někde byla "Pořádná diskotéka" tak by se sem sjížděli mladí i z okolních vesnic. Stačilo by klidně i něco jako bylo kdysi ve Slatiňanech "Na Středu" nebo pak "Pod zámkem" (než to tam zmenšili). Takhle se bude v pátek a v sobotu chodit JEN do hospody a pak dělat venku bordel...

Vinárna LukeD 11.04.2006 15:28
Finská má bejt na 2 měsíce zavřená ?

PRAXE NA ŠKOLÁCH ANO 11.04.2006 07:57
Milá Marcelo Hrnčálová (t.č. studentko SZŠ Chrudim): toto forum je o problémech města, nikoliv o tvých vlastních. Ok?

PRAXE NA ŠKOLÁCH Marseeelka 10.04.2006 23:12
tak co ? Kolik vám platí za praxi na středních školách ? Nebo nic????...jako nám..???

Chrudimský pivovar shot 10.04.2006 21:19

Zase nový supermarket shot 10.04.2006 21:18
A k tomu ostatnímu, ano jen majitelé obchodních řetězců se budou rozhodovat, zda super (nebo mega) krám postaví zde či jinde. Ale také jen zastupitelé určují územním plánem, kde co bude ve městě stát. V tom mají pan Roček i paní Fischerová naprostou pravdu.
Ale tak daleko tvé myšlenky zřejmě nedošly a nebo úmyslně zkresluješ.
Kdyby zastupitelé přemýšleli mohlo by to v Chrudimi vypadat jinak a ono „stádo“ (počítám se k němu) by bylo spokojenější.
Ano, nelze se nikdy zavděčit všem, ale rozhodně lze dělat něco pro většinu. Asi se mylně domnívám, že zastupitelé jsou od toho, by zastupovali ostatní občany. Tedy tu většinu. A také té se mají ptát, té mají naslouchat, od toho tam jsou. Bohužel chrudimští zastupitelé se většiny bojí. A o těch nespokojených zase lžeš. Ti nespokojení se ozvali a ozývají – např. u Peny marketu, nyní se ozývají ke stavbě Tesca, v Markovicích se ozvali proti PZ, v nových Markovicích proti pastáku apod. Co udělali zastupitelé?.

Zase nový supermarket shot 10.04.2006 21:13
Och, díky Agarwale. Konečně chápu, proč máme takové zastupitele. Ovšem, volila je většina. Ta myšlenka by se dala rozvinout, čím kdo více hlasů získal tím je …, že ano? Opravdu pak nejlépe muselo být tak do r. 1964, protože tací demokrati o kterých mluvíš, ti v té době vládli. Potom už i ti komunisti začali brát ohled na většinu. Asi nejlépe uděláš, když odjedeš na stáž do Běloruska, tam ti jeden demokrat ukáže, jaká to je demokracie, kdy většina nemá co čeho mluvit. No a v Chrudimi se můžeš stát poradcem na radnici.

ZTRÁTY A NÁLEZY Marseeelka 10.04.2006 19:57
DĚKUJI ČLOVĚKU,který našel a vhodil do schránky důvěry moje doklady (M.H.) !!! Aspon vidím,že ještě takoví lidé jsou...sice už mám nové,ale stejně děkuji a chci poprosit každého,kdo nějaké doklady najde - peníze si nechte - ale ty doklady,prosím vrattě !!! Je s tím mnoho obíhání po uradech...
JESTE JEDNOU DĚKUJI MARCELA

Chrudimský pivovar buldog 10.04.2006 19:43
Mimochodem má někdo z diskutujících nějaké informace o tom co se děje se schátralou budovou chrudimského pivovaru. V poslední době byl vidět úbytek střešní krytiny, ale zdá se, že to nebyli "kovkopové" ale již zde jsou osazeny např. nové okapy, takže to vypadá, že budova se opravuje. Ví někdo co to do budoucna znamená ???

Zase nový supermarket kwajdan 10.04.2006 17:13
Za ty peníze,co si vydělavají dělníci v průmyslové zóně bývalé Paní TRANSPORTY si moc lidí nové ekologičtější auto nekoupí,tak pořád budou jezdit za nákupy starými vraky. Ale to už je jiné téma.

Zase nový supermarket MIREK 10.04.2006 17:00
Konečně trošku rozumný názor.To stádo je opravdu neštěstí.Ono si představuje demokracii tak,že každý může do všeho kecat.A nejvíc do toho,čemu ani trochu nerozumí.Ale u voličů se to nepozná.Koho si to stádo zvolí,ten to stádo zastupuje.Nechci nikoho urazit,ale před vstupem do volební místnosti je zapotřebí, projít jednoduchým testem IQ.Potom se možná na radnici dostanou jiní lidé.Třeba tam už nebudou žádní komančové.Ti bývalí a současní.
A o tom to je.

Zase nový supermarket Agarwal 10.04.2006 15:08
Nevím jestli je to povinnost - tedy jestli to je ustanoveno nějakým právním předpisem - možná že ano. Každopádně většina rozhoduje téměř vždy špatně. Stádo je spokojené pokud dostane chléb a hry a podle toho také reaguje. "Hlas většiny" není inteligentní a naštěstí se může vybouřit v tomto a jemu podobných fórech, ale nemůže mluvit do skutečného řízení.

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 13:51
Mno, mám na mysli, že jsem to (?) mohl "podat citlivěji" Úsměv

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 13:49
To je pravda, ale snad se shodneme na tom, že je trochu přitažené za vlasy spojovat problematiku expanze veklkoobchiodních řetězců a jejich mikrolokální dopady se starým automobilovým parkem...

To nic nemění na tom, že podle mého názoru máte zcela jistě pravdu, že se o v okolí obchodních center zvýší koncentrace automobilové dopravy. Ale vyvozovat z toho nějaké restriktivní závěry proti rozšiřování počtu marketů mě přijde jako vylévání dítěte i s vaničkou. To jsou dvě hodně odlišné, vzájemně jen velmi nepřímo související věci.

Zase nový supermarket zora 10.04.2006 13:46
Nedotkl,nevidím důvod.

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 13:44
Snad jsem se Vás nějak nedotkl... ?

Zase nový supermarket Gita Fischerová 10.04.2006 13:05
Nedá mi, abych nereagovala na Váš příspěvek. Je jasné, že co člověk, to názor, takže je těžké vyhovět při rozhodování všem.
Ale ptát se místních obyvatel to je povinnost. Zastupitelé jsou přece jejich zvolení zástupci, takže nemohou rozhodovat podle vlastního uvážení. Musí respektovat názor většiny, a to se často neděje.

Zase nový supermarket zora 10.04.2006 12:09
Ale co životní prostředí?Právě těch starých aut je na silnicích mnoho,to není dobrá cesta kterou se ubírat.

Zase nový supermarket zora 10.04.2006 12:08
To skutečně nemusíte,shodou okolností mám ekonomické vzdělání. S většinou z vašich argumentů se dokonce ztotožňuji.Ale jistě by to šlo podat i trochu citlivěji. Fakt je, že v kritizovaných super- a hypermarketech pak nakupují všichni,bez auta, s autem, z města, z vesnice...Ale jak by to vypadalo,kdyby se někdy něco nového realizovalo bez řečí....

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 12:03
Jeden z důvodů, proč se auto stalo spotřebním zbožím: dá se pořídit zua pár tisíc. Stará pojízdná šunka (třeba na ty nákupy a na chatu a zpět) do 10 tisíc korun. Cožpak to je nějaká obrovská investice?

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 11:59
O.K. beru, v této podobě už je mi váš názor mnohem bližší.
Uznávám, že jsme se nechal po přečtení příspěvků od dalších autorů unést trochu neprávem i tím Vaším.

1. odstavec: rámcově souhlasím 2. odstavec: ano, ale toto je věc těch (v tomto případě neoslovených?) účastníků stavebního řízení )obyvatel v okolí). Když by jim market vadil, ať se pochopitelně ozvou, ale v ostsním případě se bojím, aby za jejich neexistující obavy nemluvil tady na fóru někdo jiný (tím nemyslím Vás, ale řadu jiných pisálků) 3. odstavec: obávám se, že případný další investor se podle příspěvků na bezejmenném diskuzním fóru moc orientovat při svém rozhodování o dalších investicích nebude. Ale to asi víte sám: rozhodují propočty, analýzy koupěschopnosti, návratnosti etc. Přání ani v nejmenším. Zcela pochopitelně.
Obchody tady nejsou pro nás, ale pro svůj zisk.

Zase nový supermarket anonym 10.04.2006 11:51
Jistě, souhlasím, byla to ode mne ironická nadsázka.
Odbočujeme už trochu od tématu, jsem už zoufalý z tématů příspěvků na tomto diskuzním fóru ("nechceme další markety, nebo je vlastně chceme, ale jiné a jinde a blíž k našemu domu", případně "nechceme další markety, ale jakmile je máme, tak v nich hned také nakupujeme")

Jistě, auto nemá úplně každý, zvláště na vesnicích, ale to přece není argument pro nestavění marketů. Jde mi jen o to, že nechápu, jak to, že lidi na tomto fóru nechápou, že výstavba marketů a vlastně terciální sektor obecně není výsledkem nějaké "státní" nebo "veřejné" politiky, ale samohyb samostatně a nezávisle fungujícího trhu, výsledek napětí mezi nabídkou a poptávkou, atd., který dokázali ovlivnit (protože zakázat a zestátnit) leda bolševici, ale ne (naštěstí) demokratický režim.

Ještě k těm důchodcům vs. absence aut: 1) malé krámky na sídlištích a hlavně na venkově většinou zůstaly 2) nemobilním nakupují mobilní příbuzní 3) z nákupů se stal životní styl - lidem myslím nevadí při cestě do marketu ani autobus MHD, projdou si totiž po tom hrůzostrašném zážitku cestováním MHD hypernovu a kaufland a mají "příjemně strávené odpoledne". Tím nehodnotím, jestli to je nebo není zrůdnost, tento většinový životní styl, tím to jenom konstatuju, jak to je, resp. jak to vnímám já 4) za poslední, domnívám se, že dnes mají auto opravdu už všichni, kteří ho chtějí. Problém bych opravdu nestavěl do dichotomie, jestli ti chudí na auto MAJÍ/NEMAJÍ (peníze), ale na dichotomii CHTĚJÍ/NECHTĚJÍ (auto). K tomuhle tvrzení mi stačí dívat se kolem sebe, na řadu - s prominutím - socek (skoro včetně mě), který nemají mnohdy na mnohem potřebnější nebo příjemnější věci (dovolená, kultura), ale aspoň se škodovkou jezdí. Myslím si, že z auta jako luxusu (60. léta) se dnes stalo pouhé (a potřebné) spotřební zboží. Rozpitvávat význam slova "spotřební" asi nemusím...

Zase nový supermarket Jan Roček 10.04.2006 11:46
Čtěte prosím mé příspěvky pozorně. Nejsem nijak nadšený ze současné „marketové“ kultury, to byla první část. V druhé části konstatuji, že markety se staví, protože v nich lidi nakupují.
Kde se staví, je věc investora, který má jistě dobře spočítaný podnikatelský záměr. Ovšem veškerá výstavba musí být v rámci určitých pravidel hry. V souladu s územním, případně regulačním plánem města, musí být vydáno stavební povolení.
Zde má město a stavební odbor možnost do toho mluvit, případně stavbu korigovat či úplně zakázat. Pokuď je vše v souladu s uvedenými normami, stavět se může, ale to neznamená, že je vše OK. Taková stavba jako Billa, Tesco, OBI významně zasáhne do života lidí, kteří bydlí v jejím okolí a ti mají právo se stát účastníky stavebního řízení a požadovat kompenzace újmy, která jim bude způsobena (hluk, prach). Problém je v tom, že ti lidé, kterých se to týká, nejsou včas informováni a následně jsou postaveni před hotovou věc. To se mi nelíbí a doufám, že vám taky ne.

Kvalita života se neodvíjí od počtu supermarketů a parkovišť, ale také od toho, jaký vzduch dýcháme, jestli můžeme v noci klidně spát, jestli máme výhled na zeleň nebo na betonovou zeď, atd. K čemu je mi sleva pár korun, když v důsledku stresu a dýchání splodin v koloně automobilů jedoucích od marketu k marketu za chvíli umřu na rakovinu či jinou „civilizační“ nemoc? O tom byl můj příspěvek. Nikoho nevychovávám, jen píši svůj pohled na věc.

Takže jsme se dostali k závěru. Protože vím, stejně jako vy, že obchoďáky se stavět budou, protože si je lidi zkrátka přejí (?), tak jsem jen uvedl námět pro případného investora, který třeba čte toto fórum, na zaplnění „díry“ sortimentem, který v Chrudimi ještě není a na případné logické, dopravně výhodné a ekologicky pro město šetrné umístění tohoto obchodu. Takže nikomu nic nepřikazuji, jen vznáším náměty do diskuze. ODS je stranou kde se diskutuje, kde se nahlas říkají různé názory.
Diskuze je skvělý a demokratický nástroj k tomu, abychom se dobrali něčeho rozumného.

Zase nový supermarket zora 10.04.2006 10:55
V podstatě se s tím vším dá souhlasit,až na to,že je jednoduché říci kupte si auto, ale lidé kteří ho nemají ho většinou nevlastní proto, že na to nemají...

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108 107 106 105 104 103 102 101  100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.