Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma Odesílatel Datum
další nová stavba Rostislav Vondra 18.05.2006 11:17
V Poděbradově staví pan Kušta bytový dům ( náhledy jsou na nástěnce u vstupu do KB ).
Naproti aut. NIKA staví už dlouho jedna firma.
A ve dvoře za Úřadem práce se staví jeho přístavba.
O ostatních stavbách zatím nevím.
Zdravím
Reagovat na tento příspěvek

Děti a jejich bolavé zuby Ondřej Kopp 18.05.2006 10:11
No pokud se nepletu... tak v akutnich případech Vás musí ošetřit kdekoliv bez ohledu na to, zda mají smlouvu s pojištovnou nebo nemají.... a nesmí za to chtít žádné úhrady...

Děti a jejich bolavé zuby Jan Rydl 18.05.2006 08:58
Krávo, nebo vole?

Děti a jejich bolavé zuby Karl von Banhof 17.05.2006 20:12
Tady nejde o peníze, my peníze máme a jsme schopni si ošetření platit. Ale podle toho co jte napsala, tak ti co peníze nemají ať teda "pojdou"?! Píšete že sociálních jistot v tomto státě je dost, asi ano, ale nejde jen o poskytnutí ošetření zdarma. Základní ošetření by zdarma být mělo, a pokud je potřeba, tak ať si občan připlatí. Ale platit za nadstandart, za lepší léky atd. Tyto soiciální jistoty mám na mysli. V mém příspěvku šlo o to, že nikdo z navštívených zubařů se neměl k tomu, aby se na dceru podíval. . Kdyby to chtěli zaplatit - žádný problém.Problém je v tom, že každý lékař je zřejmě limitován nějakým počtem pacientů a ten zřejmě nemůže překročit. Dále k těm sociálním jistotám. Když jsem končil školu, věděl jsem já i moji rodiče že mám práci a mám kam nastoupit. Dnes dokončíte školu a nevíte kam nastoupit do práce. Sociální jistoty? Jaké? To že lidé končí na pracáku a pobírají sociální dávky? Dříve museli všichni pracovat a kdo nepracoval byl zavřen do basy za příživnictví. Dnes? Na pracáku se motá spousta lidí, kterým se makat nechce a tak raději budou pobírat soc. dávky. Nač také makat někde za např. 6000,- když je mohou dostat zadarmo. Toto jsou ty vaše sociální jistoty. To je to, co mě štve.

Děti a jejich bolavé zuby Ala D. 17.05.2006 17:18
Mě přijde normální, že když nemáte na zaplacení vašeho ošetření, tak vás bohužel odmítnou. Očem vy píšete, tak tomu se říká sociální jistoty, kterých v ČR je myslím až moc. A k tomu zubařovi, myslím, že o to by se měli starat rodiče a ne škola, ty mají svých starostí dost.

další nová stavba Karl von Banhof 17.05.2006 17:10
Nevíte prosím někdo co se staví za Chrudimí v pavo směrem na Pce?

Děti a jejich bolavé zuby Karl von Banhof 17.05.2006 16:55
Nepatřím mezi příznivce doby minulé, ale občas na ni rád zavzpomínám. Proč se o tom zmiňuji? Určitě si každý z nás vzpomíná na dobu, kdy chodil na základní školu. Já ano, a také si vzpomínám, že jsme se školou chodili pravidelně dvakrát za školní rok k zubaři. Bohužel, dnes už se tak neděje a tak pokud vaše dítě zrovna nebolí zub, pro všechny ty starosti které máme nanapadne nás s dítětem k zubaři preventivně zajít.
Nedávno mou dceru (8let)bolel zub a tak se manželka vydala ke svému zubnímu lékaři, bohužel paní zubařka neléčí děti a tak se vydali jinam. To co následovalo byl kolotoč přednášek zubařů a chození od jednoho zubaře k druhému bez toho, aby mou dceru některý z nich ošetřil.Jedna paní zubařka pravila že je rodinná ,tak pokud k ní nechodí celá rodina jeden příslušník nemá nárok.(alespoň tak to vyznělo), další dokonce poslala manželku s dcerou do Pardubic. Zkrátka prochodili půl dne z jednoho konce Chrudimi na druhý, aniž by se na dceru nekterý ze zubařů podíval, natož ji ošetřil.Vše vyřešil můj hodný pan tchán, který zavolal svému zubaři a ten mou dceru druhý den ošetřil a založil jí kartu. Co z toho vyplývá? Ne vše bylo na totalitní době špatné,o preventivní prohlídky se starala škola a vám bylo jasné, který zubař ošetřuje i děti.Ne, že by jste na své děti kašlali, to rozhodně ne!Ale dnes, chodíte-li od rána do večera do práce, nemáte čas trávit půl dne někde v ordinaci, zaměstnavatel vás nechce uvolnit a někdy si musíte vzít dovolenou.Je to nepochopitelné, ale mě tahle událost hodně rozlobila. Připomíná mi to můj úraz ve Špindlu, kdy mě mohli ošetřit jen za pěknejch pár stovek, neboť zdravotní zařízení bylo komerční a prý nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou u které jsem pojištěn. Nezbylo mi nic jiného než se nechat odvézt s vyvráceným kolenem až do Vrchlabí, kde se o mě vzorově postarali.A tak bude-li vás, nebo vaše dítě něco bolet, asi budete muset jet rovnou někam jinam, neboť tam kde jste, vás z nějakého důvodu neošetří!(pokud nemáte plnou peněženku!)

Dopravní nehoda Slatiňany 14. 5. 2006 ZuzkaK. 17.05.2006 08:58
Dobrý den, hledáme řidiče, který byl svědkem dopravní nehody dne 14.5.2006 při výjezdu ze Slatiňan. Srazil se zde motocykl s os.
automobilem. Je pro nás velice důležité najít někoho, kdo tuto nehodu viděl a může dosvědčit, že motorkář předjížděl již v obci. Díky za pomoc. Majitel automobilu / tel č. 774557281

Široká ulice divokej bill 17.05.2006 07:50
I kdyby byl na náměstí a okolí absolutní zákaz vjezdu; a o tom se tady nikdo nebaví, tak cesta pěšky z místa kde se nechá zaparkovat by nezabrala víc, než deset minut, centrum Chrudimě zas tak velké není. Strašení s tím, že se lidé nedostanou na úřady a na poštu je demagogie a nesmysl. Před padesáti lety auto skoro nikdo neměl a na úřady a na poštu se lidé dostali taky.

Široká ulice Jan Roček 16.05.2006 10:29
Zmíněné pražské náměstíčko na ostrohu nad řekou není, ale je oproti okolnímu terénu (komunikacím) vyvýšené asi o 15 cm a jsou tam skutečné tři „ostré“ žulové schody v každém směru (při vjezdu na náměstí - nahoru, při odjezdu z náměstí - dolů) o výšce 5 cm těsně za sebou.

Pro představu, co 5 cm udělá s autem, je to podobné, jako když někde frézují vrchní asfaltovou část vozovky a vy přejíždíte schod oddělující odfrézovaný a neodfrézovaný povrch.
Samozřejmě na žádné závodění to není, ale dvacítkou se bez problémů kamkoliv dostanete ... na poštu, do kostela. Do obřadní síně bych také moc nespěchal Úsměv

Přímý přenos z Pardubic Max 16.05.2006 09:00
Na amatera vykon slusny, na lidra kandidatky absolutni mizerie, horsi byl uz snad jen Franz Straka za KV kraj.
Zpusob vyjadrovani pana starosty je asi tak 4. cenova.
Kdyby´s sledoval vsechny diskuse, a ne jenom tu, ve ktere vystupuje Tvuj idol, tak zjistis, ze skoro ve vsech diskuzich vyrazne vitezi ODS. A muze tam sedet i indianska babicka...

Přímý přenos z Pardubic ANO 16.05.2006 08:40
Mezi slepými jednooký králem. Ok?

Široká ulice kacafírek 16.05.2006 08:38
Prosím, nevšiml jste si, kam ti milí lidé, co sedí (popíjejí a diskutují) v předzahrádce na náměstíčku u fontány chodí na poštu? A jestlipak tam také mají kostel? Nebo obřadní síň? Nevíte? A je to krásné náměstíčko také vystavěno na skalnatém ostrohu nad řekou a ze dvou stran obehnané hradbami?

Tato část Vinohrad patří k nejluxusnějším a nejdražším v Praze.
Vy padá to tam podobně jako v Paříži. Činžovní domy mají jednotnou architekturu a v ulicích jsou aleje stromů. Nevíte čistě náhodou, komu některé domy patří? Kdo tam bydlí? A chodí odtud obyvatelé do práce, nebo jen do Grebovky?

Přímý přenos z Pardubic royal_oak 16.05.2006 08:28
A jak je potom možné, že po údajně trapném výkonu měl starosta 40% hlasů? Já mám naopak ze svého okolí ohlasy, že obstál docela dobře.

Široká ulice Lebduška Josef 15.05.2006 18:29
Máte pravdu, nic nového pod sluncem. Jeden podobný je Na sídlišti U Stadionu. Takže by možná stačil jeden schod v Široké ulici, jeden na začátku náměstí, jeden u sportovní haly, jeden u Žižkova náměstí, možná ještě jeden uprostřed náměstí. Nejsem stavař, ale určitě by to bylo méně jak oněch avizovaných 10 milionů. Kdyby na nich byl přechod pro chodce, obdobně jako u stadionu, bylo by to pro chodce i bezpečnější. I když už dnes, než projedu od staré nemocnice na Bídu, je daleko rychlejší projet Husovkou, ačkoliv tam jedu také dvacítkou - obytná zóna. Ovšem je nutno si uvědomit, že na náměstí budou občané nuceni zajíždět. Například dodací poštu si vybrat nemohu a jet na náměstí MHD s přesedáním na nádraží je pro mne výlet na půl dne.
Pěšky totéž.

Široká ulice Jan Roček 15.05.2006 14:06
Nic nového pod sluncem. Např. v Praze v centru na křižovatce ulic Americká a Záhřebská je uprostřed klidného dlážděného náměstíčka krásná fontána a na příjezdu / odjezdu ze všech čtyř směrů jsou právě koňské schody. Garantuju vám, že víc jak dvacítkou se tam jet nedá, přímo na nároží je restaurace s předzahrádkou, lidé sedí, popíjejí, diskutují a s úsměvem pozorují jak občas nějaký zbloudilec přejíždí "schody".

Takže přesně, co náměstí v Chrudimi potřebuje - tj. možnost pomalého a bezpečného příjezdu ze všech stran a zároveň zásadní znesnadnění pouhého průjezdu.

Po této osobní zkušenosti z Prahy jsem přesvědčen, že fungovat to bude, ba dokonce, že auta plahočící se 20 km/hod ani nebubudou ohrožovat statiku památek. Rychleji tam zkrátka nikdo neprojede (zlomil by si nápravu) a při pomalé rychlosti (téměř krokem), žádné výrazné dynamické rázy nehrozí.

Přímý přenos z Pardubic Administrátor 15.05.2006 12:35
Dodávám, že celý pořad je k dispozici ke shlédnutí na stránkách ČT: http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1126672097-otazky-vaclava-moravce-special/21458.html

Široká ulice divokej bill 15.05.2006 12:03
A kdepak by asi ty auta co čekají na zelenou stály? Možná by mohly stát na kruháči na bídě, tam je místa dost, že? Asfaltová čára přes střed města byla moderní v padesátých a šedesátých letech, dnes se v normálních městech takové komunikace znovu předlažďují, nebo už dávno předlážděné jsou.
A koňský schody jsou vynikající nápad, jak znechutit vjezd každýmu, kdo do centra nutně nepotřebuje.

Přímý přenos z Pardubic ANO 14.05.2006 21:17
Myslím, že je dobře, že není na kandidátce.

Starota v Bruselu Lebduška Josef 14.05.2006 19:50
Budu zřejmě také blbec, ale domnívám se, že kdyby město razantněni prosazovalo obchvat a zároveň hledalo spojence ve vládních stranách, možná byl dnes obchvat končil dále než u Medlešic. V tom má zřejmě pan(í) Shot pravdu. Jenomže mám pocit, že místo hledání spojenců se hledalo, jak jeden druhého chytit pod krkem a úsilí se vybíjelo max. na předláždění Široké ulice a nákupu silnic v PZ.

Přímý přenos z Pardubic Lebduška Josef 14.05.2006 19:39
Máte pravdu. Nejlepší přehled ze všech přítomných prokázal p.
Moravec. Je jen škoda, že není na kandidátce některé strany.

Vysílání rozhlasu LukeD 14.05.2006 18:14
Ááááááá. Ať už ten rozhlas vypnou nebo ho servu ze sloupu. To není hudba. Takovej kravál. To pouštěj maminkám k jejich svátku ? Si snad dělaj srandu. Maminky pro který tahle "hudba" byla jsou už minimálně 50 let po smrti !!! Jakej "DJ" to tam pouští ? je to šílený !!!

Přímý přenos z Pardubic MIREK 14.05.2006 09:51
Kdo jste se díval na přenos z Pardubic,kde se pan starosta předvedl,tak musíte mít jasný názor, na tuto osobu.To bylo opravdu trapné.Nejlepší politik je asi moderátor Václav Moravec.To ostatní se prostě volit nedá.Přeji dobrou volbu.

Starota v Bruselu royal_oak 14.05.2006 00:51
Debata s blbem je vážně obtížná. Obchvat není kompetence města, ale státu.

Všem Chrudimákům, kteří napadali Melicherovou Míru mirr 13.05.2006 23:19
Vážená paní Mirko Melicharová, jste k smíchu.

Starota v Bruselu lux 13.05.2006 22:10
Až budou volby půjdu a dám hlas ODS, ne proto, že bych je tolik miloval, ne proto, že by mi nyl jejich program až tak blíský, ale proto aby ná milovaný starosta už konečne šel dělat ostudu jinam.....Fakt, chce to změnu.

CHRUDIM JE PĚKNÉ MĚSTO,PROČ HO MĚNIT ??? lux 13.05.2006 22:06
Proč ? Za vším hledejte peníze ??!! Proč se bude stavět parkoviště místo letního kina.... proč se neudělají klidové zony v centru města....proč hnusné obchodáky se staví ve vnitřní zoně když by šli postavit na zelené louce kousek za Chrudimí....Kdo ví proč ??

Tak mám pocit Michelle 13.05.2006 16:41
Mate pravdu, posledni dobou je to tady fakt drsny... Jsem z jineho mesta a docela obdivuji, ze tady ta diskuze tak dobre funguje - ze se tu resi otazky mesta, ale zase na druhou stranu se tady lide pomlouvaji, napr. diskuze o Mirce Melicherove se tady opravdu nedala prehlednout...

odbor dopravy crosi 13.05.2006 12:29
Co na to říkáte.Kdo tam byl tak nechápe.Přestěhovali to ze dvora okresu do velké budovy.To napadlo jen kre...a Mačkám se tam 2hodiny ve frontě u hlavních dveří a jedné kanceláře.Heslo VŠE PRO LIDI

Tak mám pocit Mirka Melicherová 12.05.2006 23:20
Vážený pane, napsala jsem slušný článek o tenise a co se mi stalo v Chrudimi a strhla se obrovská vlna nenávisti a napadání i členů mé rodiny a obtěžování ze strany policie v mém bývalém trvalém bydlišti. Když si to čtou lidi z jiných měst, alespoň se tomuto městu zdaleka vyhnou. S pozdravem Mirka Melicherová.

Vzkaz pro policii v Chrudimi a obtěžující občany Mirka Melicherová 12.05.2006 22:53
Vážení občané a členové policie ČR v Chrudimi. Přestaňte již konečně obtěžovat členy mé rodiny a podávat Vaše nesmyslná trestní oznámení, na Vaše výplody ze závisti není nikdo zvědaví a jsem zvědavá, jaké důkazy předvedete ve finále. Na Vaše oznámení nereaguji a žádám policii v Chrudimi, aby přestala již konečně obtěžovat mé rodiče v mém bývalém trvalém bydlišti na Palackého třídě čp. 66. Již se tam nezdržuji téměř 6 let, můžete mi Vaše dopisy zasílat na Městskou radnici, kde jsem řádně přihlášena k trvalému pobytu, právě kvůli takovým závistivcům a udavačům z města Chrudim, kteří si své mindráky vybíjí na druhých lidech. Pokud toto neustane podám na Vás okamžitě stížnost na Inspekci Ministerstva Vnitra v Praze a myslím si, že pak budete mít na starost konečně něco jiného, než obtěžování slušných lidí a mé rodiny. Hoňte vrahy, trestejte podvodníky, těch je v Chrudimi habaděj a na mne se již konečně vykašlete a dejte mi pokoj. Děláte jen městu Chrudim ostudu. Vážení občané po těch nehorázných urážkách mé osobnosti bych na Vás okamžitě mohla podat trestní oznámení, ovšem já jsem ráda, že jsem z Chrudimi pryč a nebudu si s Vámi špinit ruce. Mějte se fajn a zameťte si všichni před svým prahem, sami máte máslo na hlavě, tak se starejte o sebe a neotravujte druhé. Pokud má někdo nutkání si to se mnou vyřídit, může přijet do Prahy a tady dělat ramena, Vy se zmůžete jen dělat ostudu, ale ne mně, nýbrž sami sobě.

Co bude nového na Rozhledně ?? Vaklaf 12.05.2006 10:37
... slyšel jsem, že kulečník a herna (no jak jinak) ... a tak jsem zvědavý, jak důchodci, kterých je na Rozhledně většina, budou chodit každý den hrát kulečník - a třeba jo To je sranda :-D D ... ale třeba tam budou mít v koutku i koš s rohlíkama - kdo vyhraje v kulečníku, dostane jako výhru tři rohlíky ke snídani HAHAHA! )

Starota v Bruselu Zorro 11.05.2006 19:48
Jeho zásluhou s z Crudimi stane již zmíněná prdel světa.
http://www.gliding.cz/forum/viewtopic.php?p=13764&sid=e579c65ca20a96de05fae8259ef3b209#13764 A stejně ho zvolíte. Jako spořádané stádo ovcí.

Skáceli májku před radnicí, pod okny MP Lebduška Josef 11.05.2006 14:46
Škoda stromku, ovšem ta cena? Když mě asi před 3 lety ukradli zloději vzrostlý strom asi 12 m vysoký a starý cca 30 let, byla škoda policií ČR vyčíslena na 2500 Kč. Kácení májky je tradice, patří to k folklóru tak proč se rozčilovat. Podle tradice je jenom ostuda všech chrudimských mladých mužů a tím i strážníků, pokud jsou chrudimáci. A možná májku příště postavit tak, až ji zase nějací dodržovatelé tradic budou kácet, aby nemohla nic poškodit.

Letní kino - Parkoviště? Chrudim2006 11.05.2006 08:33
Podle meho nazoru vybudování parkovište...je dobrý nápad,jelikož není kde parkovat ! Ale zrovna na místo letního kina..? by to být nemuselo !!! Kam budeme v léte chodit? Do Pardubic..? Bohužel, škoda

Skáceli májku před radnicí, pod okny MP ANO 11.05.2006 07:57
Noviny Chrudimska - 9.5.2006

Před chrudimskou radnicí stála májka přesně týden, potom ji podřízli dosud neznámí muži. Případ šetří Policie ČR.

Chrudim - "To je ale drzost", kroutili hlavou lidé procházející Resslovo náměstí. Někdo je pobaven činem chlapíků, kteří v noci ze soboty na neděli podřízli májku stojící před radnicí. Jiný říká: "v této době už není nikomu nic svaté".

Každého však v této souvislosti napadne: co ve chvíli, kdy zuby pily řezaly dřevěný stojan, dělali městští strážníci? Májka stála jen nedaleko jejich sídla a viděli na ni z okna.
Místostarosta města Petr Řezníček si nemyslí, že by něco zanedbali. "Oni nesedí v kanceláři, ale jezdí po městě," zdůrazňuje. Resslovo náměstí ale hlídají kamery, které jsou umístěny přímo na budově staré radnice, tedy sídle městské policie. Zachytily podřezání májky? A proč obsluha kamerového systému neposlala strážníky k zásahu? "Kamery rotují, nezabírají jen jedno místo. Na záznamu je nejprve čtyřčlenná skupinka lidí v průchodu u Žraloka a potom následuje záběr, jak prchají Komenského ulicí za kostel," uvádí Řezníček. Vše, co kamera zachytila bylo už v neděli vyhodnoceno vedením městské policie. Na záznamu jsou vidět parkující auta i s čitelnými registračními značkami - možná některé z nich patřilo pachatelům. K případu došlo mezi půlnocí a půl jednou hodinou. Pokácená májka se zřítila špičkou přímo na dveře radnice a zničila při dopadu vzrostlý javor.
"Mladý stromek stál před lety patnáct tisíc korun, takže teď je cena podstatně vyšší. Případ jsme proto předali Policii ČR. Májka stála na náměstí pouhý týden. Ta skupinka lidí ji nepokácela nám, co sedíme na radnici, ale všem Chrudimákům. Je to škoda," dodává Petr Řezníček. Torzo májky už v neděli odvezly Technické služby.

Starota v Bruselu shot 10.05.2006 22:18
Takže za neschopnost p. starosty Libého vlastně může vláda a ČSSD, že ano? Proč se tedy zbavoval koalice s ČSSD? Jak mu pomohli nynější koaličníci? Hlavně Chrudimská volba. A KDU přeci ve vládě je. Tím prokázal, že je neschopný dohodnout se), že mu jde jen o osobní ambice a pouze o osobní prospěch. A aby vůbec něco udělal, když už zmrvil na co sáhl, tak předlažďuje Širokou ulici. Naprosto zbytečně. A tvoje povídání prostě jsou jen kecy, které mají jediný cíl, odvést pozornost od toho, že p.
starosta místo aby se staral o blaho Chrudimi se stará především o blaho přátel (čtenáři románů Maria P. budou v obraze) a své. Na úkor ostatních, na úkor Chrudimi.
Kdyby se p. Libý staral, byl by obchvat dříve, takhle nás předběhli ostatní. Vždyť na to měl dvě volební období. A vymlouvat se na jiné, to p. starostovi Libému vždy šlo dobře.

Starota v Bruselu royal_oak 10.05.2006 18:27
Dá. Když ovšem okres Chrudim nemá svého poslance parlamentu a starosta není z ČSSD nebo aspoň z KDU-ČSL, tak se s ním nikdo nebaví. A Pithart byl vždycky na dvě věci.... na prd a ještě na houby, když to řeknu slušně. Ostatně je taky 100%ně pravda, co je psáno o těch ekologistech z Mikulovic.

Starota v Bruselu Lebduška Josef 10.05.2006 16:53
Zřejmě máte pravdu, ale je skutečně chyba, že Chrudim málo křičí. Ale velice zajímavá zpráva pro všechny, v kulturním zařízení v Pardubicích bude pořad ve kterém budou dikutovat politici kandidující do sněmovny za náš kraj. Diskuze za vedení pana Moravce se účastní i pan Libý a kdokoliv z publika mu bude moci položit otázku. Pořad bude vysílat, snad živě, ČT. Mám dojem že diskuze probíhá dnes, nebo zítra. Je tam snad i nějaké hlasování po telefonu. Máte všichni možnost buď se účastnit a položit otázku komukoliv, nebo sledovat pořed v televizi a samozřejmě také hlasovat.

Starota v Bruselu anonym 10.05.2006 15:10
Stoprocentně opravdu ne. Ze dvou třetin, ano, dejme tomu, velký vliv mají opravdu i kraje a další územní samosprávy. V Praze mohou nejen lobbovat, ale vytvářejí i územní plány, pomáhají s výkupy pozemků apod. apod.

Je omyl si myslet, že se nejdřív naplánuje dálnice, a pak se teprve začne dělat na parcelách. Předběžně se to musí sondovat už dřív. A to právě ze strany územních samospráv. Btw. zaslechl jsem nedávno z důveryhodných zdrojů, že možná právě z tohoto důvodu bude R11 (pokračování D11 z Jaroměře do Polska) nikoliv kolem původně uvažovaného Náchoda, ale přes Trutnov: kolem stávajícího tahu na Náchod byly komplikace s parcelami, a kraj je proto dokázal předběžně zajistit na trutnovské alternativě.

Starota v Bruselu waterway 10.05.2006 13:53
Obchvat je připraven se všemi náležitostmi. Do února se čekalo, zda se neodvolá Sdružení pro ekologii Mikulovic. Letos se má dostavět silnice k Medlešicím, stavba obchvatu naváže příští rok. Teď už je to skutečně jen o těch (státních) financích.

Starota v Bruselu Heinrich 10.05.2006 12:24
Pan Roček to shrnul naprosto přesně, děkuji.
H

Starota v Bruselu Jan Roček 10.05.2006 11:29
Nemohu souhlasit s Johansonem. Myšlenka, návrh trasy, projekt, změna územního plánu, výkup pozemků, to vše je věcí součinnosti ŘSD, města, kraje a státu. Je pravda, že stát je 100% investor, ale to je až závěrečná fáze.

Když umíte hodně křičet, dostanete prioritu. Podívejte se na Vysoké Mýto, Litomyšl nebo Českou Třebovou, ti budou mít obchvat a Třebová dálniční přivaděč dříve než Chrudim.

Na druhou stranu u vlády je ČSSD, tak chápu, že radní za ODS nemají v Praze mnoho šancí.

Starota v Bruselu stb 10.05.2006 10:46
Ano, souhlas...už dávno jsem si všiml, že ten náš starosta je tam na dvě věci....to bude v Praze ostudy kopec....ale snad se tu najde na starostu místo něho konečně někdo normální...

Zpracování územního plánu rozvoje památkové zóny johansson 10.05.2006 09:16
Hele, a když jsou všichni podplacení, neschopní a prolhaní- co ti brání v tom vyhrát příští volby a stát se starostou? Podle toho, co tady pravidleně čtu, tak lid už musí mít dost neschopné a podplacené radniční garnitury a s jásotem a úlevou zvolí někoho čistého a mravně neposkvrněnéo Úsměv Nebo že bys byl jen žvanil, co nemá odvahu jít do voleb, aby náhodou nedostal 0,5% hlasů? Ok?

Starota v Bruselu Heinrich 10.05.2006 09:13
Natvrdlý? Hm, taky zajímavé...

A s vládou se nedá komunikovat? Dotazovat se, neustále příslušné úředníky tzv. obtěžovat?

No, ale asi je v Chrudimi lepší mlčet, tzv. držet hubu a krok, to v Chrudimi vždycky fungovalo, že? Neupozorňovat, po nikom z lidí, kteří jsou placení z veřejných prostředků, nic nechtít a hlavně je nekritizovat, vždyť oni to všechno tak pěkně řídí.......

Zpracování územního plánu rozvoje památkové zóny johansson 10.05.2006 09:10
Pravdivé je to, co napsal Mara. Do písmene. Ostatní je Trávníčkova zhrzená ješitnost, jak ho z radnice vypakovali.... sedí na MMR, vzteky si tam okusuje nehty a píše sem přes v pracovní době z erárního PC výlevy svýho srdce.

Starota v Bruselu johansson 10.05.2006 09:00
Asi jsi natvrdlý. Je to ze 100% věc vlády- kompetenčně i investorsky.

Starota v Bruselu Heinrich 10.05.2006 07:53
Hmmm, tak ono to není o vedoucích představitelích tohoto města? Oni ať už sami nebo v kooperaci např. s panem Pithartem nemohou nic, ani upozorňovat na patřičných místech na palčivý problém s dopravou ve svém městě, který se neřeší? Samozřejmě, že to není 100% o starostovi, ale na druhou stranu, kdo jiný má tzv. obcházet kompetentní instituce, které by mohly obchvat plně či částečně (po návrzích ze strany města, jak věc např. ve vzájemné součinnosti řešit) zafinancovat? Z jakých prostředků je vedení města placeno? Z prostředků soukromé firmy nebo z veřejných? Ať se snaží, doprava, to je to, co Chrudim trápí nejvíc.
Proč desítky či stovky milionů do průmyslové zóny, která stejně požadovaný efekt nepřinesla a bohužel ani nepřinese? Ale to už třeba pana Libého trápit nebude, že?

Široká ulice shot 09.05.2006 22:12
A nebylo by lepší udělat obchvat? A určitě by bylo lacinější dát tam třeba 4 semafory, které by dopravu pouštěly vždy jedním směrem, takže projetí by trvalo třeba půl hodiny (sanitky, policie a hasiči by projeli bez problémů). Co je vlastně smyslem celé akce? Zbytečně utratit 10 miliónů, dát nahrabat spřízněným firmám, nebo zklidnit střed města? Bylo zde mnohokrát řečeno, že určitě existuje lacinější řešení a to skutečně existuje, jen by náš milovaný pan starosta musel poněkud více namáhat svou hlavu. A s ním i zastupitelé. Ovšem to ba zase nebyla příležitost „utratit“ 10 melounů. Nebudou náhodou někde nějaké české na stole, či neplavou někde kapříci? Na mne celá akce tak působí, neboť kde je nějaké výběrové řízení?

Starší příspěvky:
« 313 312 311 310 309 308 307 306 305 304 303 302 301 300 299 298 297 296 295 294 293 292 291 290 289 288 287 286 285 284 283 282 281 280 279 278 277 276 275 274 273 272 271 270 269 268 267 266 265 264 263 262 261 260 259 258 257 256 255 254 253 252 251 250 249 248 247 246 245 244 243 242 241 240 239 238 237 236 235 234 233 232 231 230 229 228 227 226 225 224 223 222 221 220 219 218 217 216 215 214 213 212 211 210 209 208 207 206 205 204 203 202 201 200 199 198 197 196 195 194 193 192 191 190 189 188 187 186 185 184 183 182 181 180 179 178 177 176 175 174 173 172 171 170 169 168 167 166 165 164 163 162 161 160 159 158 157 156 155 154 153 152 151 150 149 148 147 146 145 144 143 142 141 140 139 138 137 136 135 134 133 132 131 130 129 128 127 126 125 124 123 122 121 120 119 118 117 116 115 114 113 112 111 110 109 108  107 106 105 104 103 102 101 100 99 98 97 96 95 94 93 92 91 90 89 88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 »

© 2001-2018 Chrudim2000.cz Partnerské weby: Rejstřík firem, Folklor Pardubice

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.