Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  prodej pozemku- Medlešice

Odesílatel:  petr z.

Datum:  28.08.2007 20:15

No to koukám jako jelen, oni snad chtějí oprodat kus silnice....
http://www.chrudim-city.cz/public/file/586-07.JPG

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  PetrZ.

Datum:  29.08.2007 08:24

koukám že má někdo skoro stejnou přezdívku, jako já.

Chtělo by se to kouknout na katastrální mapy, ale díky znalosti Medlešic asi tuším, co to bude za pozemek - taková úzká nudle podél Hyxova skladu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jan.

Datum:  30.08.2007 21:33

ano je to tak, je to ta ulička. Nemyslím si , že to někdo schválí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  01.09.2007 08:29

Pokud schválí ... tak je v tom asi nějaký uplátek.... jinak takovou blbost nemůže rozumný člověk ani navrhnout natož schválit

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jan.

Datum:  12.11.2007 18:03

Ti naši zastupitelé jsou ale hlavičky. Silnici prodat nemůžou, tak z toho udělají ostatní plochu a hned to jde .... Mnohokrát jim poděkuji, budu mít parkoviště cca 10m od báráku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  18.11.2007 14:32

asi těžko... prodat to chtějí proto jelikož jistá firma má příliš mnoho náklaďáků

Dotaz

Příjmení a jméno tazatele Datum zadání dotazu

Nadpis (bude zobrazen v seznamu dotazů)

Dotaz (po uložení bude dotaz zpracován a v seznamu se objeví až po zadání odpovědi pracovníkem úřadu)
Kolik nehod se ještě bude muset stát než se začne něco dělat s křižovatkou u Medlešic? Proč tam ještě nejsou semafory jako na křižovatce u Blata? Snížení rychlosti nic nevyřeší.

zpět

Odpověď
Datum zodpovězení

Text odpovědi
Dobrý den!



K dotazu uvádím, že pokud je nám známo, tak v případě křižovatky u Dražkovic jsou umístěny semafory z toho důvodu, že se nepodařilo vykoupit pozemky pro zřízení mimoúrovňové křižovatky. Dále - současné provedení křižovatky je pouze provizorní, neboť po vybudování obchvatu bude hlavní část dopravy směřována po novém obchvatu Chrudimi. Dále mohu uvést, že se již uskutečnilo jednání hledající řešení k odstranění nehodovosti v křižovatce. Bylo přistoupeno k instalaci dalšího dopravního značení, např. zvýrazněné žlutozelené pozadí dopravních značek, upravující přednost v jízdě na vedlejších komunikacích, velkoplošné dopravní značení, upozorňující na nehodový úsek, úprava vodorovného dopravního značení, např. prodloužením podélné čáry souvislé. Na vedlejších komunikacích byla instalována vodorovná značení - optická psychologická brzda. Ani toto značení nepomohlo. Přestože tato křižovatka svým charakterem není odlišná od jiných, je zde vyšší výskyt dopravních nehod způsobený nedáním přednosti v jízdě. Silnice I/37 je však v kompetenci Krajského úřadu Pardubického kraje, a tak je nutné se obracet s dotazy přímo na tento úřad.



S pozdravem

Martin Klimek, vedoucí Odboru dopravy




Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  18.11.2007 21:08

Pěkné a vyčerpávající. Jenon mi chybí to, že tam občas bude stát hlídka policie ČR a sbirat řidičáky těm co tam předjíždí na plné a nedodržují rychlost. Nebo tam snad již stát policejní hlídku viděl? Pokuď na této silnici měří, tak u depa, skoro na nic, v tom místě byla snad nehoda naposledy za císaře pána.
A ten pán co odpovídá, Martin Klimek, vedoucí Odboru dopravy ten tam někdy byl? Jinak by snad nemohl napsat "Přestože tato křižovatka svým charakterem není odlišná od jiných,..". Je odlišná, velmi odlišná a proto nebezpečná.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  18.11.2007 22:17

Není odlišná. Je to křižovatka jako každá jiná. Vedlejší komunikace je řádně označena jako vedlejší a hlavní jako hlavní. Jde jen o to, zda řidiči chtějí dodržovat příslušná ustanovení zákona č. 361/2000 Sb. Pokud ne, tak tam prostě něhody budou i kdyby se všichni stavěli na hlavu. Vidět tam je z obou stran až do "alelůja", jenže řidiči vyjíždějící z vedlejších prostě riskují. Tím netvrdím, že se z vedlejší snadno vyjíždí. Je nutno brát v úvahu, že na hlavní je devadesát procent provozu a tak je to těžké, ale dá se. Stačí půl minuty (minutu) počkat, ale to se prostě nikomu nechce. Jinak republikovou policii jsem v těch místech již několikrát viděl, ale co tam mají dělat. Ukazovat, že po hlavní nic nejede a z vedlejší mohou vyjet?! Podle mne tam ani řidiči moc nepřekračují rychlost, protože se to zkrátka nedá, zejména od Pardubic. Je to prostě v lidech, ale to nikdo nechce vidět a hlavně ne ty "Šoťáku"! S těmi svými názory a kritikou všeho kolem tebe se už jdi vycpat do té své rubriky. Tebe by musel v Chrudimi každý poznat podle té svatozáře, která ti musí nad hlavou svítit. Jen jestli ty dodržuješ všechny zákony?! Zdar a teď se do mne můžeš pustit. Jen tě musím upozornit, že si vyhrazuji právo odpovědět jen pokud budu chtít neb čím víc se hrabe člověk ve s.....ch, tím víc smrdí. Hezký večer.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  18.11.2007 23:43

Právě proto, že se zdá přehledná je jiná. Je matoucí. Je to kombinace horizontu (ano, křižovatka je na horizontu), esíčka a úvalu. Vyjíždíš li z vedlejší od Medlešic, máš schovaná auta v úvalu od Pardubic, vidíš je dost na poslední chvíli. Navíc u většiny osobáků zakrývá výhled levý sloupek. Vjíždíš li na hlavní z druhé strany, máš pocit že jsi stále na vedlejší a už jsi najetý na hlavní, příčné pruhy to poněkud vylepšily. Dělá to ono esíčko s kombinací široké silnice. Auta jedoucí od Chrudimi se zdají daleko, protože nejedou k tobě. Ten kdo jede od Chrudimi nevidí řádně do křižovatky, zvláště když jede rychleji, neboť se soustředí na projížděnou zatáčku a auta v křižovatce vnímá na poslední chvíli. Řidiči jedoucí od Pardubic neví o křižovatce, začnou předjíždět a nemají v pravotočivé zatáčce, která utahuje najednou místo na předjetí. Navíc díky pravotočivé zatáčce a úvalu do křižovatky nevidí. Není to právnický problém o tom kdo má přednost, je to psychologický problém nevhodně řešené křižovatky. A že tam nepřekračují rychlost a nepředjíždí? Jezdím tudy minimálně 6x týdně. Mnohokrát, zejména večer se mi stalo, že při jízdě od Pardubic mne málem smetlo jiné auto jedoucí v protisměru. Týká se to hlavně malých dodávek.
Jinak se snažím na silnici dodržovat pravidla a také sem tam provedu nějaký drobný přestupek. Jak je psáno v Bibli - svatí hřešili 99x za den a já se mezi svaté nepočítám, Najedu ročně poměrně dost kilometrů. Potkat hlídku na silnici se mi poštěstilo ař po nástupu nového policejního prezidenta a to po dobu asi 3 týdnů. Mnou u Medlešic byla policie viděna pouze při vyšetřování nehod a za celou dobu existence této křižovatky stálo jednou na silnici do Medlešic policejní auto. A co by měli dělat? Měřit, kontrolovat dodržování pravidel, ale hlavně by tam měli být. Snad do práce policie spadá i řídit provoz na křižovatkách. Mimochodem je s podivem, že počet policistů stoupl( např. oproti r. 1970) a přitom v 70 letech (tj. 60 -70) bylo na silnicích více tehdejších příslušníků VB než dnes policistů. Policejní auto vidím pouze při měření u depa, a nebo jak mne předjíždí (bez jakýchkoliv výstražných znamení) po silnici do HK, přičemž já jedu předepsaných 90.
To Tě opravdu tolik štvou ti co mají jiný názor než ty, nebo se ozýváš protože šahají na tvé výdobytky?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Daniela

Datum:  23.11.2007 09:04

Zrovna včera jsem jela od Pardubic směrem ke křižovatce. Jedu asi 80 km/h, ale předjíždí mě asi 5 aut. Takže už se nedivím, že tam dochází k častým haváriím. Není to křižovatkou, je to v lidech. Každý hrozně spěchá a ohrožuje svou jízdou ostatní řidiče. Dala bych tam zákaz předjíždění a občas postavila policistu, místo aby měřil rychlost pod nemocničním kopce směrem nahoru.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  23.11.2007 18:13

Máte pravdu, o tom to přesně je. I s těmi policajtíky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  19.11.2007 19:30

Ale tak to není, já žádné výdobytky nemám. Jen mě děsí, jak tady každý potřebuje vodit za ručičku. Všichni chtějí široké a rovné silnice a potom na nich neumějí jezdit (s tou rovnou to v daném případě samozřejmě přeháním). O horizontu bych diskutoval. Jde mi o to, že tady snad nikdo nepoužívá normální rozum. V devadesáti to pohodlně projede každý a troufám si tvrdit, že to je poměrně bezpečná rychlost. No a když to tou devadesátkou nezvládne, tak ať jede pomaleji. Přece nemůže být na každý křižovatce nebo u každýho řidiče policajt nebo u každé nerovnosti značka se sníženou rychlostí. Jsem velmi zvědavý, zda plánované snížení rychlosti bude slavit úspěch. Já jsem v tomto poměrně skeptik. Lidi v naší republice dodržování zákonů moc nebaví a v tom je ten problém. Pravdou je, že dříve bylo "vébáků" asi více a to měření u DEPA je asi taky nejčastější. Jenže on taky nebyl takový šílený provoz. Bez ohleduplnosti a taktu to nepůjde. Jinak všichni někdy hřešíme, jasně že i já a někdy i v tom provozu.
Čiže nic ve zlém a rozhodně se nechci snížit k urážení. To se případně každému omluvím. Zdar lidi a s ROZUMEM!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  18.11.2007 14:33

sorry spatný prispevek

znova a lepe Ok?

Dotaz

Příjmení a jméno tazatele Datum zadání dotazu

Nadpis (bude zobrazen v seznamu dotazů)

Dotaz (po uložení bude dotaz zpracován a v seznamu se objeví až po zadání odpovědi pracovníkem úřadu)
Zajímalo by mě, jaký je postup městské policie v případě, když jsou přivoláni ke špatnému parkování.V Medlešicích se to poslední dobou v jednom místě řeší stále.Parkují zde nákladní vozidla v obytné zóně, kde by stát absolutně neměla. Již několikrát byla přivolána městská policie, ale nákladní auta zde stojí dál jako by se nic nedělo. Jsou to nákladní vozidla nad 3,5 tuny. Prosím o sdělení, zda v případě podnikaní - autodoprava, musí mít živnostník upraveno parkování mimo komunikaci a obytnou zónu. Jak se v tomto případě má postupovat a na koho se máme obrátit, aby nákladní auta neparkovala tam, kde nemají.Děkuji.








zpět

Odpověď
Datum zodpovězení

Text odpovědi
Dobrý den,

otázka parkování nákladních aut v Medlešicích se právě řeší. Jinak na vozidlo lze umístit výzvu, udělit pokutu, pokud je řidič v dosahu nebo předat záležitost k řešení správnímu orgánu. Dnes se předává tato záležitost na Odbor dopravy a Živnostenský úřad. Několikrát již byla za toto špatné parkování udělena pokuta, avšak bez dalšího výsledku. Proto bude parkování předáno k řešení správnímu orgánu. Obrátit se můžete na nás, budeme to řešit. Můžete se rovněž obrátit na Policii České republiky.

Josef Kudrnka, Městská policie Chrudim



Dobrý den,



protože mi není známa přesná situace této věci, shrnu odpověď obecně.

Dle ustanovení § 9 zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, ve znění pozdějších předpisů, je podnikatel v silniční dopravě povinen dodržovat podmínky, mezi které patří i "odstavení a dlouhodobé stání vozidel, jejichž celková hmotnost přesahuje 3,5 tuny, musí být zajištěno mimo veřejně přístupné pozemní komunikace, v prostorách k tomu určených".

Příslušným dopravním úřadem (správním orgánem) je Krajský úřad Pardubického kraje, Odbor dopravy a silničního hospodářství.

Pokud se jedná o parkovaní (stání) vozidel v předmětném místě, dochází zde většinou k porušení několika ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů.



S pozdravem

Milan Šikl, ved. oddělení dopravy a komunikací

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  18.11.2007 20:57

Zajímavá odpověď pana Kudrnky. MP takovéto případy řeší velmi promtně, stačí se jet podívat kterýkoliv den do Husovy ulice. Rovněž obytná zóna, auta stojí dokonce v křižovatce s ulicí Roosweltova a na přechodu pro chodce (je to již mimo obytnou zónu), nad tím visí kamera MP, asi hlídá, aby těm špatně parkujícím autům někdo nedal botičku a jinak se nic neděje. Proč? Je tedy chyba v té kameře, nebo jen její obsluze, nebo v MP?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  19.11.2007 05:48

Častečně v neschopnosti MP a částečně v tom, že si ti parkující dělají co chtějí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  14.11.2007 21:16

Ona totiž část zastupitelů většinou ani neví pro co hlasuje. Podklady jsou neúplné a vše bylo předjednáno, takže ctí stranickou disciplínu a zvedají ruku podle puntíku, který mají v podkladech, černý - NE, červený - ANO, případně jaký dostanou rozkaz před hlasováním. Takže nakonec, proč by se s těmi podklady vůbec četli. A Medlešice? Pro většinu neznámá oblast. Někde mezi Ohňovou zemí a Antilami. Schválně, kdo a kdy v Medlešicích naposledy viděl některého ze zastupitelů? Leda tak že byla uzavřena nová silnice a tak se jezdilo po staré.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jan.

Datum:  19.11.2007 15:46

Tak k čemu je volíme ?? Nemají se starat o blaho obyvatel.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: prodej pozemku- Medlešice

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  19.11.2007 15:57

HAHAHA! HAHAHA! HAHAHA!
Dyk oni se o blaho staraj´, jen se neboj Ok?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.