Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Odpady

Odesílatel:  S@rk@

Datum:  13.11.2007 20:38

Dobrý den,vážení čtenáři.

Nedávno jsem se se svojí rodinou přistěhovala do krásného malebného města zvaného Chrudim.Lidé jsou tu milí, vstřícní, ochotní.

Ale co mi tu opravdu hodně vadí, jsou odpady. Každý bytový dům má své zamykatelné místo s kontejnery a popelnicemi, kam odkládá své odpadky. Bohužel je kontejnerů nedostatek a lidé jsou nuceni kupit odpadky vedle popelnic. Nebo se najdou i tací, kteří, když mají své kontejnery plné,prostrčí odpaky za mříže sousednímu domu. Popeláři vyvezou pouze kontejnery.Odpadků v pytlích na zemi si nevšimnou, mnohdy převrátí i kontejner.Takže, když vyprázní kontejnery,a já posbírám odpadky ze země, opět naplním prázdné kontejnery a začarovaný kruh pokračuje.Také je tu málo kontejnerů na tříděný odpad nebo jsou daleko.Nejspíš z výše uvedených důvodů se povaluje i spousta odpadků na veřejných prostranstvích, což ubírá Chrudimi na její kráse.

Chápu, že třídění odpadu je proces na delší dobu, ale vyšší počet kontejnerů či aktivnější přístup k úklidu prostranství by jistě nebyl takový problém i za cenu zvýšení poplatků.

Lidičky,než tento problém město vyřeší, buďte,prosím, trochu soudní a pečujte o okolí svého domu,o okolí popelnic. Nebo patříte mezi ty, kteří obdivují poletující sáčky ve větru, kterým nevadí,že jejich dítě či vnouče spadne na obal od tyčinky, a to v lepším případě?

Děkuji, že jste si tento článek přečetli a dufám, že kromě zamyšlení Vás vyprovokoval i k lepšímu chování.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Odpady

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  13.11.2007 22:14

Když si samospráva v domě zaplatí za svoz dalších kontejnerů a tyto si zakoupí, můžou vám stát kontejnery pod přístřeškem třeba ve třech řadách a všechny budou vyváženy. To není problém města, ale lidí v domě. To, že popeláři udělají nepořádek jsem již také zažil - ale kde není žalobce....
A k třídění odpadů - ano, 100% souhlas. město sice kontejnery nechalo rozmístit, ale je jich málo a je problém s jejich svozem - většinou je kontejner na tříděný odpad plný do týdne, pak už to není kam dávat, takže např. papír končí buď v popelnici, nebo na zemi.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.