Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Ještě jednou kruháky

Odesílatel:  Blix

Datum:  12.11.2003 07:59

Tak jsem si zase včera před šestnáctou hodinou „vychutnal“ pětadvacetiminutové popojíždění od autobazaru Nika ke kruháku na bídě. Proboha lidi! Naučte se plynule projíždět kruháky! Já uznávám, že oba kruháky nejsou řešeny nic moc, hlavně rozměrově.
Ale minimálně třicet procent současné neprůjezdnosti jde na vrub „váhačů“, kteří neumí vyhodnotit situaci na kruháku a tím pádem ani plynule na něj najet. Vídám je dnes a denně. Kapitola sama pro sebe je blikání (již dříve to v diskusi proběhlo, ale tehdy jsem to nekomentoval). Lhal bych, kdybych tvrdil, že znám přesné znění vyhlášky co se týče blikání na kruháku.
Ale považuji za logické, že když mám v úmyslu opustit kruhák výjezdem vpravo, tak už před vjezdem na kruhák zapnu pravý blinkr – týká se pouze kruháků podobných rozměrů jako jsou nyní v Chrudimi. Neblikám vpravo proto, že vjíždím na kruhák (takto to stále ještě někdo chápe a používá – bohužel). Tímto dávám jasně najevo svůj úmysl a řidič najíždějící zprava na objezd může bez obav plynule najet. Stejně tak pokud mám v úmyslu opustit kruhák vlevo, blikám vlevo (řidič zprava ví jasně, že mi bude muset dát přednost pokud nemá dostatek času najet přede mnou – nemusí si lámat hlavu: Vyjede doleva? Nevyjede doleva?). V okamžiku, kdy míjím poslední výjezd, kterým nechci vyjet, ihned dávám pravý blinkr, aby řidič přijíždějící ze strany kam budu já vyjíždět věděl jasně, že může plynule najet. Pokud některé výše popsané „blikání“ vynechám, tak by se pochopitelně neměla stát žádná kolize. Ale nepřispěje to ke zlepšení průjezdnosti – a o tu nám snad rovněž jde. Já tento způsob blikání používám, možná nejsem sám, protože si myslím, že jednoznačně a průhledně deklaruje moje úmysly na kruháku a tím pomáhá k lepší propustnosti objezdu (znovu zdůrazňuji – objezdů takových rozměrů jako vidíme u nás v Chrudimi). A nakonec – jako snad všude – trochu více tolerance. Když mi před nos někdo vjede dost natěsno a já nemusím vyloženě brzdit, jen na chvilku sundám nohu z plynu, tak to normálně přijmu. Je to v zájmu plynulosti.
Přechody pro chodce jsou samostatná a obsáhlá kapitola – vhodnost jejich umístění apod. Ale tam to je obzvláště o toleranci.
Omlouvám se za obsáhlost příspěvku, stručněji nedovedu.
S pozdravem Blix

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Benq

Datum:  14.12.2003 16:44

Myslím si že kruháky jsou OK, jen ve špičce mezi 14,30-17,00 jsou ucpané, ale položil si někdo otázku jak by to vypadalo se semafory ??? Po vyhodnocení (což snad bude) se ukáže. Já jsem pro kruháky a ti "váhači" se to snad časem naučí, i když musím přiznat že bych někdy nejraději vystoupil z auta a někomu s tím jeho ten kruhák projel, protýe by to tak bylo rychlejší.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  žbl

Datum:  13.12.2003 20:20

kruháky samy o sobě zase tak velký problem nejsou (i když ten na Bídě rozměrově...) ale je fakt že lidi NA NICH JEZDIT NEUMÍ... a zdržují tak provoz minimálně o 1/3 času.... copak si tito "kruhoví" řidiči počnou až bude kruhák i u plynáren..... :-)to jen tak na okrajžbl

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tereska

Datum:  06.12.2003 00:21

Kruháky jsou dobrá věc, ale měli by mít určité parametry a osobně si myslím, že ten na Bídě je s nimi trochu na štíru. Dle mého názoru se měl nějaký ten měsíc po zrealizování kruháku u Bohemky vyzkoušet provoz se světly na Bídě a další dobu s instalovaným kruhákem a vzájemně pak obě situace vyhodnotit, ale jak říkám je to můj názor a rozhodně ho nikomu nenutím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blb

Datum:  04.12.2003 18:11

Jak 25 minutové popojíždění ke kruháku. Teď si zrovna čtu "Vánoční zamyšlení starosty města" z Chrudimského zpravodaje (http://www.chrudim-city.cz/zpravod/1203/1.htm) a ten říká:"Stejně tak v životě našeho města se objevily příznivé, ale i méně příznivé momenty. Křižovatka u hotelu Bohemia byla například změněna na kruhový objezd. Další z objezdů ve zkušební podobě vyrostl na Bídě. Obě nově řešené křižovatky tak napomáhají plynulejšímu průjezdu městem."Tak už si lidi nevymýšlejte!Bye

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  03.12.2003 09:18

Noviny Chrudimska - 3.12.2003Chrudim - Řidiči to v posledních týdnech znají až příliš dobře. Adrenalin v krvi jim vždycky pořádně stoupne.
Text článku odstraněn administrátorem serveru.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Leoš

Datum:  30.11.2003 22:41

Je pravda, že kruhák na Bídě ja malý a ve špičce se tvoří kolony, ale vzpomeňte si, když tam byly semafory, tak tam ty kolony byly taky, zvlášť odbočit od Pardubice do leva ke Sladovně trvalo dost dlouho, zelená tam byla dost krátká, dokud nebude obchvat bude Chrudim ucpaná se semafory i s kruháky. Bohužel dost se to ucpává kvůli nezkušenosti řidičů, opravdu váhavci ničemu neprospívají, vždyť se kruhákem neprojíždí žádnou závratnou rychlostí.
Leoš

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ja

Datum:  07.12.2003 21:52

- vahavci zaruci vetsi bezpecnost nez janci- kdyby lidi blikali, ze vyjizdeji, vedeli by i nevahavci, ze muzou jet, - kdyby byl vyjezd do me ulice dost daleko od meho najezdu, mel bych dost casu vyjet nebo pockat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Radek

Datum:  29.11.2003 11:27

Vážení přátelé, vážené odpovědné instituce!Pročítám příspěvky ohledně "kruháčů" v Chrudimi a tak trochu kroutím nevěřícně hlavou... Proč? Docela by mne zajímalo, jakým oficiálním způsobem byla odůvodněna takováto zásadní úprava vysoce frekventovaných křižovatek. Zvýšení bezpečnosti? Toto je plnohodnotný argument, týkající se především křižovatky u Bohemie, kde došlo k několika smrtelným nehodám při střetu vozidla s chodcem - plnohodnotný, ale jediný. Plně doufám, že někoho zodpovědného snad ani ve snu nenapadlo, že by tyto dva kruhové objezdy mohly nahradit před mnoho lety vyprojektovaný OBCHVAT Chrudimi. Je nutné si uvědomit, že i přes různé argumenty jako jsou samozřejmně peníze, pozemky atd.
nemá Chrudim v žádném případě šanci na vyřešení dopravní situace, pokud se nazačne chovat jako HK, PCE, HAVL. BROD, JIHLAVA aj.
Proto to se ptám, kde usnula diskuze o Chrudimském obchvatu, proč před lety jeho stavba začala a krátce na to ustala, jaká je budoucnost této stavby, je-li nějaká a co pro to dělají naše odpovědné instituce????Tzn. : oba kruhové objezdy určtě zachovat, ale bez obchvatu budou i nadále působit jako výkřik do tmy...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Honza

Datum:  30.11.2003 12:18

Plne souhlasim s timto nazorem. Dum se stavi vzdy od zakladu... Dopravni generel je zaklad a nic ho nenahradi. Stejne nesmyslne je reseni dopravni situace napr v prijezdu ke KB, nebo k muzeu. Pokud jede ridic ze smeru od Pardubic je nucen bud k projeti obytnou zonou - Husova ulice, nebo jet po obchvatu a projet centrum Chrudime. Autor tohoto dopravniho opatreni a jeho schvalovatele museli byt but dusevne chori, slepi, nebo ke svymu dychani potrebuji uplne jine plyny nez je kyslik.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  15.11.2003 16:36

OHLEDNĚ KRUHÁKŮ JSEM PSAL DŘÍVE.STAČÍ NALISTOVAT STARŠÍ ZPRÁVY.BYLA TAM REAKCE NA MŮJ PŘÍSPĚVEK,KDE JSEM POPISOVAL PROČ BLIKAT PŘI VÝJEZDU Z KRUHÁKU.
PRÝ STAČÍ ODJED NA ZÁPAD A TAM TAKY NIKDO NEBLIKÁ.
TAKY TO NEPOCHOPIL.SAMOZŘEJMĚ JDE O TO,ABY SE NEDĚLALY KOLONY AŽ K NICE,NEBO NA ROZHLEDNU. JE TO V LIDECH.
STEJNĚ TAK PŘECHODY.CHTĚLO BY TO POLICEJNÍ AKCI SMĚŘOVANOU PRÁVĚ NA CHODCE NA PŘECHODECH.TŘEBA TO PANA MINISTRA JEDNOU NAPADNE.PŘECHODY NA KRUHÁKU A JEŠTĚ K TOMU V CHRUDIMI?TO JE BOMBA!ČASOVANÁ!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  20.11.2003 07:54

Článeček z Novin Chrudimska - 19.11.2003http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20031119000018.htmlUž půl roku v Chrudimi řidiči projíždějí dvěma kruhovými objezdy. Jeden je vybudován napevno u hotelu Bohemia a druhý stavebnicový stojí na křižovatce u Bídy.
Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  27.11.2003 20:00

MF DNES - 26.11.2003článeček:Chrudimské kruhové objezdy jsou užitečné, ale zdržujíKruhové objezdy v Chrudimi mají řadu příznivců i odpůrců. Podle řidičů vyřeší problémy s dopravou nejspíš až obchvat města.
Filip Dian, kapelník skupiny Daen and the Groove Company:Kruhové objezdy pomohly k plynulosti dopravy, ale obzvláště ten na Bídě bude za chvíli rozbitý, už teď jsou tam vyježděné koleje a cyklistům se tam špatně jezdí.
David Suchý, Chrudim, zaměstnanec soukromé firmy:Vybudování kruhových objezdů zlepšilo průjezdnost z vedlejších silnic i celkovou průjezdnost křižovatkami.
Ale nevyřešilo problém dopravních kolapsů ve špičkách způsobených vedením hlavního tahu mezi Pardubicemi a Žďírcem přes město. To by vyřešil pouze celkový obchvat Chrudimě.
Ladislav Libý, starosta Chrudimě:Jako řidič jsem s kruhovými objezdy spokojen. Fronty se sice tvoří, ale pomalu postupují dopředu, což je podle mě lepší, než čekat na semaforech. Kruhový objezd u hotelu Bohemie má zcela jistě své oprávnění, ale jako starosta vím, že bychom měli zvětšit ten na křižovatce na Bídě, aby měl ještě lepší parametry.
Luboš Jelínek, galerista a zastupitel:Myslím, že objezdy Chrudimi prospěly. Jsou přehlednější a bezpečnější než normální křižovatka.
Pokud provoz není plynulý, tak je to malou pohotovostí řidičů, nebo tím, že neznají za hranicemi běžný systém zipu. Ale věřím, že i to se časem spraví. Jen objezd na Bídě nenutí při příjezdu od nádraží ke zpomalení, protože se dá projet rovně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Admin

Datum:  25.02.2004 19:26



iDnesiDnes - rubrika Pardubický region

20.2.2004 Pardubický - strana 1Trápení řidičů na vjezdu do Chrudimi skončíChrudim Stovky řidičů, kteří si v Chrudimi stěžují na provizorní kruhový objezd na první křižovatce ve směru od Pardubic, si zřejmě ještě letos oddychnou.
Ředitelství silnic a dálnic definitivně rozhodlo, že tam vybuduje zcela nový kruhový objezd a doplní jej jízdním pruhem pro řidiče jedoucí z Pardubic směrem na Masarykovo náměstí. „Kruhový objezd bude posunut tak, aby se ze směru od Pardubic na Masarykovo náměstí udělala samostatná větev,“ uvedl technický náměstek pardubické správy Ředitelství silnic a dálnic Jiří Jedlička.
Řešení navrhli odborníci, kteří provoz na provizorním kruhovém objezdu u Bídy sledovali. Zjistili to, co drtivá většina řidičů. Před příliš malým kruhovým objezdem se ve špičkách tvoří dlouhé fronty, auta musí čekat i několik minut, než se na ni vůbec dostanou.
Další rameno křižovatky by mělo potíže odstranit.
„Předpokládáme, že kruhový objezd bude postaven ještě v letošním roce, ale zatím to ještě není finančně zajištěno,“ řekl Jedlička. Chrudimští radní nyní uvažují, že by zároveň po zhruba deseti letech umožnili řidičům opět zajíždět z křižovatky u Bídy ke Komerční bance a k divadlu. Tato část silnice je zatím průjezdná jen z opačného směru a obchodníci si stěžují, že Chrudim tak odhání turisty od historického centra. Chrudimští radní dokonce uvažují i o otevření Husovy ulice u hotelu Bohemia, která je přehrazena betonovými květináči. „Zatím jsme si nechali vypracovat dopravní studii, která nám odpoví na to, jak by takové opatření ovlivnilo další ulice,“ uvedl místostarosta Chrudimi Jaroslav Trávníček.
Autor: (dp)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel

Datum:  01.12.2003 07:27

Pan starosta Libý nepracuje v Pardubicích, takže mu nevadí, že kvůli kruháku Na bídě desítky lidí jezdí pravidelně z práce o půl hodiny později.Semafory, zvláště pak s indukční smyčkou ve vozovce, by situaci v dopravní špičce podle mne zvládly mnohem lépe.
Kruhák u Bohemie je určitě lepší a myslím, že se osvědčil. Bylo víc místa.....ale:Projektant obou kruháků bezpochyby přehlédl, že z areálu bývalé Transporty jezdí mnoho nadrozměrných nákladů, které vozí návěsy nestandardních délek. Tyto dlouhé návěsy se skutečně na pětníku - tedy Na bídě- neotočí, i kdyby řidič byl sebelepší.Pokud se Vám nelíbí už teď vyvrácené nové obrubníky v zatáčce v Čáslavské ulici nebo na kruháku u Bohemie, nemluvě o rozježděných trávnících, pak se obraťte na řidiče tahačů vozících pravidelně obří tubusy z areálu Transporty. Asi vám řeknou své (německy). Ale jinudy se bohužel skutečně jet nedá.
Závěrem - bez obchvatu je to všechno jen napůl. Když to jde např. v Čáslavi.....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Larry

Datum:  26.02.2004 14:46

Je to fakt, řádně fungující indukční smyčka a semafor by zcela jistě byly lepším řešením a možná i levnějším. Ovšem nejlepší řešení by byl obchvat Chrudimi. Co kdyby se dali dohromady ti, co mají zkušenosti s peticemi o letišti, průmyslové zóně, penymarketu apod. a vytvořili petici požadující urychleně obchvat Chrudimi ?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  27.11.2003 19:58

MF DNES 26.11.2003článek:Část řidičů kritizuje nové objezdyChrudim, kterou zatěžuje hustý provoz aut na hlavní silnici spojující Pardubice a Havlíčkův Brod, má již šest měsíců dva kruhové objezdy těsně za sebou. Řidiči se však nemohou shodnout, do jaké míry městu prospěly.
Zcela jistě ubylo dopravních nehod, fronty aut v dopravních špičkách jsou však nyní větší, než v dobách, kdy křižovatku na Bídě řídily semafory a u hotelu Bohemia byla jasně vyznačená hlavní silnice. "Nyní je těžké projet městem ve špičce z jakékoliv strany. Vždy se totiž na jednom z kruhových objezdů stane, že v místě, které bylo dříve hlavní silnicí, musí řidiči čekat, až projedou auta z ostatních směrů. Od Pardubic jsou proto kolony až od benzínové pumpy a od Slatiňan se táhnou od obchodního střediska Borzna," řekl Filip Mencl. Když předminulý pátek projížděl redaktor MF Dnes s fotografem před půl třetí Chrudimí ze směru od Slatiňan, trvala jim jízda více než dvacet pět minut.
Obyvatelé města upozorňují, že kvůli kruhovým objezdům se ve městě nejspíš zhorší i kvalita ovzduší. "Semafory nutily vozidla, aby čekala na další zelenou s motory běžícími na volnoběh. Dnes automobily popojíždějí po několika metrech. Je tedy potřeba neustále přidávat plyn, a životnímu prostředí to asi mnoho neprospěje," uvedl jeden z řidičů.
Kruhový objezd na Bídě má průměr dvacet šest metrů. Na křižovatce je jen provizorně vyznačen na zkušební dobu dvou let. "Už teď se ale kanály na silnici propadly o dobrého čtvrt metru a je pomalu o strach tam projíždět, aby si člověk neutrhl kolo," řekl Roman Jeníček.
Policisté i řada řidičů oceňují, že na kruhových objezdech se stává méně nebezpečných nehod, než na obyčejných křižovatkách.
"Kruháky jsou bezpečnější, a to i pro chodce, plynulejší a bezpečnější. Jen řidiči, kteří nejsou z města, by se měli naučit na nich jezdit podle pravidel silničního provozu," uvedl instruktor chrudimské autoškoly, který si nepřál být jmenován.
Foto: POMÁHAJÍ NEBO ZDRŽUJÍ? V Chrudimi nedávno postavili dva nové kruhové objezdy, které měly pomoci město zprůjezdnit. Řidiči si však na ně nezvykli, a ačkoliv uznávají, že bezpečnost se zvýšila, stěžují si na zácpy, které ve špičkách způsobují.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  JaDos

Datum:  28.11.2003 21:39

no já nevím co je na tom plynulého, když jedu přes ty dva kruháky ve špičce jako šnek. Navrhuji, aby ve špičce řidiči svá vozidla tlačila, bude to stejně rychlé, plynulé, a dokonce s menším znečištěním ovzduší :-DAle teď vážně. On by se průjezd přes naše kruhové objezdy zrychlil, kdyby byly větší. Zde jsou totiž tak malé, že pokud tam vjede vozidlo, tak to že odbočuje, člověk pozná na poslední chvíli (chvála těm co blikají) Na Bídě to půjde asi těžko, ale nechápu proč je před Bohemií tak malý??? Místa bylo dost, a dokonce i původní křižovatka zabírala více místa.
Když už kruhový objezd, tak pořádný. Ale zde někdo zase šetřil (jen aby) na nepravém místě. Podívejte se na ukázkový kruhový objezd u HK (na Jaroměř). A i v HB jsem dnes viděl podstatně větší, na "menším" místě...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  16.12.2003 11:48

Už se můžeme těšit na další kruhák, viz.
http://www.chrudim.info/forum/readmsg.php3?id=907&pid=846&days=30&js=0&lang=czPerfektní, ta křižovatka byla vždycky nebezpečná a odbočení vlevo, když jedete od náměstí je většinou 5min zážitkem.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  16.12.2003 11:54

A ještě jeden by měl vyrůst u sídla Východočeské plynárenské ve směru na Vestec. Taky dobře.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  žbl

Datum:  30.12.2003 22:00

tam je docela dost místa tak snad bude průjezdnej i pro rozměrnější povozy...
P.S. NEVÍM JESTLI SE TO ZDÁ JENOM MĚ?, ALE OD DOBY FUNGOVÁNÍ KRUHÁKŮ SE NĚJAK VYHÝBAJ CHRUDIMI TY VELKÝ TAHAČE S NÁVĚSEM,...... :-)))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  17.12.2003 12:51

Ať jsou oba tyto kruháky, je to jen dobře. A ten Kaufland rovněž - nejspíš pro město výhodně zafinancuje i ten potřebný kruhák. A na rozměry nových kruháků se snad dá víc pozornosti...
Blix :-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  20.12.2003 19:25

Jezdím KAŽDÝ den do Pardubice do práce. V 6:30 a 15:30.
Přijde mi lepší hlemejždit se přes dva kruháky nežčučet do semaforu. A taky si myslím, že nejvíc času sepromrhá díky neblikačům, u kterých člověk netuší, co vpříští vteřině udělají. Nejhorší na tom je, že mezinumi jsou i šoféři jak městské, tak státní policie!Nemluvě o ostatních "profesionálech". Navrhujunásledující: pokud vyjíždím na prvním výjezdu, blikámhned před vjetím na kruháč, jinak blikám až předvýjezdem (a vždy jen doprava). Tuším že tohle kopírujeněmeckou vyhlášku, aspoň na školení řidičů nám to taktvrdili.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  žbl

Datum:  30.12.2003 21:56

myslím že tohle řešení je v souladu s vyhláškama a měli by ho mít všichni normální řidiči už zažitý...
jinak 2 kruháky jsou lepší než světla, ale bez svátečních řidičů a těch co na kruhácích neumí jezdit... (zastaví, čekají co se bude dít, blikají doleva, atd...) Na Bídě ještě trochu vadí přechod od Bídy k Legumě....
možná kdyby se posunul dál k Romanii (vlastně Bohemii...) ..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Ještě jednou kruháky

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  22.12.2003 11:23

Velmi souhlasím s předchozím příspěvkem (vzhledem k předchozím vlastním příspěvkům asi nepřekvapuji...:-)) Blix :-)

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.