Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Psi v Chrudimi

Odesílatel:  Blix

Datum:  19.11.2003 08:26

Schoolboy si postěžoval na nudu v diskuzi po vyvanutí tématu „Hofen“. Mám jedno (myslím) šťavnaté dvojtéma, které ho snad (Schoolboye) uspokojí. Dlouho jsem toto téma nechtěl nadhazovat, abych netříštil předchozí diskusi, ale teď je volněji a období, které se blíží tento nejen Chrudimský problém ještě zviditelní.
Jedná se o volné, často nekontrolované pobíhání psů kdekoliv, bez košíku. A jejich exkrementy kam se podívám (a mnohdy kam šlápnu). Pejskař–„sběrač“ je velmi vzácný úkaz a tyto výjimky velmi obdivuji a vážím si jejich smyslu pro odpovědnost. To jak se zhoršilo počasí (zima, déšť) poznám okamžitě kolem vchodových dveří – v okruhu tří metrů je mnohem víc naděláno. Pohodlnost psů? Spíš majitelů… S tím souvisí další část problému (proto dvojtéma) – pohyb psů na dětských hřištích a jejich znečišťování. Znám situaci v Pardubicích, tam se v tomto směru dost pokročilo. Chrudim zatím spí (přiznávám, neznám dost dobře místní vyhlášku). Stačí když jdu s klukem po městě a musím ho stále „řídit“ aby nešlápl támhle do toho a támhle do toho a nechoď na tu trávu je tam naděláno. Nakonec nemám jistotu ani na tom dětském pískovišti.
A volně se pohybující pes? Majitelé psů musí pochopit, že ne každý je zvědavý na toho jejich miláčka, jak ho očichává nebo se o něj otírá (A to kolikrát je pes na vodítku! Tudíž vodítko v tom případě neplní funkci.). Často je to dost i o aroganci a bezohlednosti – pes v Hypernově, dokonce jednou u personálu, pes přivázaný u poštovní schránky (nad kterou je výrazný nápis „nepřivazovat psy v blízkosti schránky“) apod. Pes je zvíře a i sebelépe vycvičený pes může jednou selhat. Takové to „nikdy nikoho nekousl“, „on si chce jen hrát“, „dyť je to jen štěně“ mě prostě nemůže uklidnit. Může to být pravda, ale já, nějaké dítě, nebo kdokoliv jiný, mu zrovna nemusíme jedenkrát „vonět“ a neštěstí je hotovo – případů jsme byli prostřednictvím médií svědky. Na druhou stranu já se nesmím hrnout ke kdejakému psu abych ho pohladil apod. A k tomu musíme vést i svoje děti.
Teď mě kdekdo může považovat za nepřítele zvířat, ale není tomu tak. Jen mě štvou ty související projevy. Je to jen a jen zase odpovědnost, ohleduplnost a tolerance – oboustranná.
Jsem zvědav co sklidím – bouři nebo nudu? Třeba jsem to téma přecenil…:O) S úctou Blix

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stín radnice

Datum:  08.12.2003 19:02

Nemluvilo se vloni o tom, že radnice pořídí čistící čtyřkolku s vysavačem ?????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  09.12.2003 07:25

Stíne, po městě už nějaký čas jezdí cosi jako Babetta a ten, co na ní sedí, má s sebou vysavač na exkrementy...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal

Datum:  21.11.2003 17:55

Blixi když nemáš rád psi kup si kočku.Podal si Nudné temá....promiň

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ja

Datum:  07.12.2003 22:00

- majitelu psu pribyva - moda? - pejskar uklizet hovinka nebude, dokud nebude pravdepodobnost 90 %, ze ho chytne mestsky straznik a nebude to resit domluvou.
- pejskari nechteji platit vic. Jen at plati, protoze to za ne nekdo musi uklidit.
- psy mam rad, chtel bych ho, ale bydlim v panelaku a nechci psa tyrat nebo mit nejakeho zmetka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bububu

Datum:  07.12.2003 23:20

Ty, můžeš mi ukázat někoho, kdo po pejskařích uklízí? A co kromě pytlíků na lampách dělá město pro majitele psů? Jediné, za co město pravidelně utrácí peníze vybrané na poplatcích za psy, jsou právě ty pytlíky! Poplatky se mi zdají (snad) přiměřené, ale jejich zdražení rozhodně nepodporuji! Souhlasím s tím, že by po sobě měli majitele psů zodpovědně uklízet, ale s Tvým názorem, že pes v paneláku je týraný, nemohu souhlasit!!!! Asi o psech (nebo možná vůbec o zvířatech) mnoho nevíš, co? Pravděpodobně jsi typické panelákové dítě, kterému byl tento názor od malička vštěpován a nemá na to, aby nad problematikou psů v bytech sám trošku popřemýšlel. Zkus se zamyslet nad tím, jak by na tom byl třeba .... Kokršpaněl na vesnici uvázaný u boudy a pes v bytě!!! V mnoha případěch je pes v bytě podstatně spokojenější než na venkově na dvoře, kde se mu třeba ani nikdo nevěnuje a pak ve své podstatě jediný kontakt s člověkem je, když dostáva nažrat (pokud je vůbec pravidleně krmen).... Všechno je to pouze o přístupu ke psovi samotnému ... těším se na Tvou reakci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Blix

Datum:  24.11.2003 09:05

Michale, jak prosím souvisí uklízení psích exkrementů po vlastním psovi s mít/nemít rád psy? Jakože kdo má rád psy, rád se brouzdá (aby to nebyla nuda) i v jejich výkalech? Koupit kočku? Nepochopil jsem.....promiň

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Psi v Chrudimi

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  nay

Datum:  19.11.2003 16:51

Hm, pejsci a jejich exkrementíky.. Témátko.. Když se budu dívat očima toho chudáka zvířete na vodítku, tak mé další řádky budou jen plny pesimismu. A očima matky, která se bojí o své dítě (mnohdy alergické), nebo otce - hygienika navigátora.. Jak to má být doopravdy? Nebudeme mít ve městě vůbec psy, nebo je budeme mít na vodítku.. Myslím, že to je neřešitelné.
Ale proč to tedy zvládli vyřešit jinde? Tahle otázka ve mně hryže a nenechá mě spát.. A s ní i ty tří výše uvedené pohledy.. Tak jak tedy, mám psy ráda, jejich exkrementíky méně. Tak se jen ptám, uděláme s tím něco?

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.