Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Zveřejňování IP adres

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  11.01.2007 09:02

Zdravím všechny čtenáře naší milované i nenáviděné diskuse,
na základě zkušeností vývoje diskuse před komunálními volbami 2006 a negativních reakcí celkem velkého počtu lidí, zvažujeme zveřejňování IP adres u jednotlivých příspěvků.

Tuto funkci rozhodně plánujeme spustit cca 6 měsíců před dalšími komunálními volbami (2010), otázkou je, zda ji nespustit již nyní.

Předem upozorňuji, že cílem je zkvalitnění a zklidnění diskuse - sproštění se od sprostých, urážejících, ničím nepodložených příspěvků, nikoliv lov na zjištění pravé identity přispěvovatelů.

Co si o tom myslíte?

Admin

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  12.01.2007 07:48

Nápad je to zajímavý. Jen mi není jasná souvislost zveřejňování IP a "sproštění se od sprostých, urážejících, ničím nepodložených příspěvků". Ale budiž.
Co bych ale odmítal zásadně, je zveřejnění CELÉ IP adresy. Pro přehlednost by jistě stačilo použít 3 řady čísel a čtvrtou skrýt - potom by zveřejněná IP vypadala např. takto: "80.250.9.xxx".
V případě zveřejnění kompletní IP by měli usnadněnou pozici právě ti praví "anonymové" - lidé píšící z knihovny a dalších "veřejných internetů", zatímco lidé píšící z domova by byli v nevýhodě - dalo by se velmi snadno dohledat jejich bydliště.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  12.01.2007 15:01

To zní celkem zajímavě .... díky za názor.

Co třeba zobrazování místo IP doménového jména (xxx.chrudim.cz, apod.)?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  12.01.2007 21:14

To je pochopitelně ekvivalentní řešení. Ve svém příspěvku jsem vycházel ze zadání "Zveřejňování IP adres". Pokud by mělo jít o zveřejňování "hostname", pak tedy to vámi navrhované "xxx.chrudim.cz".

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  12.01.2007 15:28

Stále nechápu k čemu je dobré zobrazovat z jaké IP adresy nebo DNS se člověk připojil k internetu? Jak to má pomoc k zamezení zakládání více nicků jedním uživatelem? Jak to má zkvalitnit příspěvky na tomto fóru?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  11.01.2007 11:26

Že to je nesmysl. Pokud vím tak pod IP, kterou zjistíte můžou vystupovat podsítě se stovkami nebo tisíci dalších počítačů. Jestli chcete dosáhnout " ....zproštění se od sprostých, urážejících, ničím nepodložených příspěvků....", tak zveřejnění IP k tomu podle mě nepovede. Spíše naopak.

Řešením by byla spíše, možnost vytvářet vlastní uzamčené moderované místnosti, kde by měl vlastník místnosti možnost sám udržovat úroveň diskuze podle svých představ.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  navstevnik

Datum:  11.01.2007 10:50

Ja si myslím, že to není špatný nápad - možná by na toto téma mohla proběhnout anketa. Sice ta IP adresa nám mnohdy nic neřekne, ale odhalit násobné nicky by se s tím snad dalo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  11.01.2007 18:14

Mám dotaz.Jaké nicky chcete odhalovat?Potom nevím co je to vulgární nebo sprostý příspěvek.Takových je tady hodně málo.Ale čeho je tady hodně,to jsou žvásty o Široké ulici a podobně.Ještě mě zajímá jedno.
Když někdo napíše že jsou všude komančové a vládnou tomuto městu z postu podnikatelů, nebo že cikáni nemakaj kradou a chovaj se jako zvěř,že městem vládne korupce a že Crudim je mrtvé město né jenom co se týká kultůry,že se tady stavělo v korytách řek,že policie není schopná nastolit pořádek,tak to je sprosté a vulgární?Radši si zjistěte IP a jiné údaje o těch,kdo tomuto městu škodí.Nebo zůstaňte u tématu Široká ulice.Tam si můžete pobrečet, ale bohužel na cizím hrobě.Tak si poplačte.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  11.01.2007 19:50

Jak jsem již uvedl, hlavním cílem není odhalování pravých identit přispěvovatelů. Většina jmen by nám stejně asi nikomu nic neřekla Ok?

Pochopitelně, když nalezení pravé identity bude někomu stát za tu námahu ........

Rozhodně by se tím ale zmenšilo "riziko" násobných nicků jednoho a téhož přispěvovatele - na to je v této diskusi naráženo s železnou pravidelností.

K poslednímu dotazu: Každý má právo na prezentaci vlastního názoru (a zatím jsme až na nepovolené reklamy nic necenzurovali), ale mělo by to být v mezích slušnosti.
Od zveřejnění IP adresy si také slibuji alespoň částečné umírnění "vášnivé" diskuse, která byla konkrétně před volbami.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tea

Datum:  12.01.2007 13:29

Zveřenování IP adres je nesmysl.Volby jsou jednou za čas a "vášnivé" diskuse probíhají všude. A to,že se někdo zaregistruje třeba 100x,to mi je úplně jedno,to je jeho problém,trochu opravdu pro psychiatra.Domnívám se,že veškeré diskuse na těchto stránkách probíhají ve vší slušnosti, a až na vyjímky nikdo nepoužívá vulgarismy tak, jak to vidíme jinde.Případ Melicharová proběhl v trochu drsnějším duchu,ale stále ne vulgárně.Zajímá mne názor úplně každého,ať už je to "myš" nebo "kočka".A s určitou ztrátou anonymity se omezí i chuť se vyjádřit k danému tématu.A člověk,který chce něco říci, a není úplně anonymní,raději se na to vykašle.Tady jsou tak slušný lidi,že je mi to až podezřelý!!HAHAHA! Zatím bych to nechala,jak to je.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  janek

Datum:  14.01.2007 23:15

Tea souhlasím,
nevím přesně, co si mám představit pod pojmem" vášnivá diskuse". Před volbama tady probíhala diskuse, která měla smysl, nechápu proč by se měla omezovat, či korigovat. Pokud se nelíbí místním politikům, to chápu, ale mohli se zapojit - myslím, že to i různou, nebo hrůznou formou dělali.
Chrudim je malé město a ze všech známých důvodů je lepší nechat možnost se vyjádřit anonymně.Otázka pro Admina.Umravňovat a korigovat zdejší diskusi je váš nápad? Děkuji.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  15.01.2007 13:32

Řekněme, že ta myšlenka vznikla na základě zpětných vazeb z většího počtu čtenářů a zkušeností z některých ostatních diskusí.
Vím, že je to celkem citlivé téma, takže velice děkuji za názory všech zůčastněných. Pokračujte ... díky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Agarwal

Datum:  15.01.2007 14:07

Stále to nechápu po technické stránce. Pokud se pro tři nicky (řekněme A, B, C) zobrazí stejná IP, tak to rozhodně nemusí znamenat, že se jedná o jednoho člověka. Na druhou stranu někteří poskytovatelé internetu přidělují veřejnou IP dynamicky a pak jeden nick může být vždy pod jinou IP (z rozsahu poskytovatele).
Osobně mi nijak nevadí zobrazení IP ze které se připojuji, ale nechápu jak by to mělo vyřešit ty problémy o kterých jste psal.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  11.01.2007 22:42

Diskusní forum na tomto serveru sleduji celkem pravidelně, občas sem i něco okomonetuji. Dovolím si konstatovat, že v porovnání s diskusemi na různých zpravodajských serverech jsou naše diskuse v podstatě na úrovni. Pokud se jedná o nechutnosti, napadá mě snad jen několik diskusí na téma "Mirka Melicherová", které jsem osobně moc nepochopil, a potom snad útoky na pana Lebdušku při tématech o investici v průmyslové zóně. Nejsem odborník na IP adresy, ale co se objeví, když se přihlásí člověk s neveřejnou IP z nějaké kabelové nebo bezdrátové sítě? Zveřejňování IP adres se nebráním, ale podle mě není zatím nutné. Pokud sem někdo vstupuje pod několika nicky, je to jeho problém a možná je to spíše případ pro docenta Chocholouška. Pokud se jedná o kritiku našich pánů konšelů, s touto se budou muset smířit, jak již několikrát judikoval ústavní soud, politik musí být připraven snést podstatně větší míru kritiky, a to i méně slušné,než "běžný" občan, a to na celostátní i lokální úrovni, a i na to si naši papaláši (volení zástupci) budou muset zvyknout.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Zveřejňování IP adres

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  11.01.2007 20:32

Já jsem nereagoval na Vás.Ale v současné době je to prostě tak,že někteří pánové v současné a budoucí vládě používají více vášní aq vulgarních slov,než pisatelé tohoto fora.
Ale mám pocit,že by se ta tomto foru měli uvádět konkrétní jména a IP těch,kteří opravdu tomuto městu škodí.Doufám že to nejsou právě ti,kteří se účastní tohoto fora.I když to kromě pár pisatelů,nevylučuji.
A před volbami? Budou další!!!!!Bohužel.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.