Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  darování krve

Odesílatel:  MartinaL.

Datum:  03.12.2006 09:58

Jaký máte názor na bezplatné darování krve v okrese Chrudim?Je o ni vůbec zájem?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  04.12.2006 22:15

Několik let jsem chodil, a musím říci, že velice rád, do chrudimské nemocnice darovat krev a byl jsem moc spokojený - příjemný personál, atmosféra, snídaně, v 9h doma .... prostě pohoda.

Respektive, chodili jsme tam vždy pravidelně ve dvou - s kamarádem. Já mám skupinu mínus a on tu samou, jen plus. Když jsme jednou (cca před 2 roky) začátkem roku darovali krev a hned po odběru jsme se chtěli přihlásit na další termín, tak kamaráda chtěli vzít až příští rok, tj. po cca 10 měsících! Nejspíš nechtěná krevní skupina.

Jako rodilého chrudimáka mě to moc mrzí, ale kolegiálně jsme začali jezdit do Hradce Králové - tam alespoň zatím vše bez problému.

Ještě doplním, že nejsme jediní co takhle dopadli, vím minimálně o dalších třech konkrétních případech - a přitom se jednalo o chrudimské vytrvalce - tuším že více jak 40 odběrů.

Když vidím reklamu v TV a pak chrudimskou realitu, je to opravdu škoda.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  05.12.2006 08:24

Darování krve
- to, co se píše v této diskuzi zcela odpovídá mým pocitům. Sám mám zlatou Janskýho plaketu - a rád jsem s pocitem, že pomáhám na dobrém místě, chtěl pokračovat i dál. Připadalo mi ale, že se vnucuju, a tak jsem se nakonec před pár lety přestal hlásit o termín (i s manželkou) - a od té doby nás nikdo nepozval.
Vždy s podivem poslouchám pořad "daruj krev s českým rozhlasem" nebo stesky o nedostatku dárců tu či onde. V Chrudimi je zřejmě situace jiná, krve je přebytek a z toho vyplývá i určitá ignorance?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  06.12.2006 21:18

Jsem na tom podobně, neřku-li stejně. Také mám nějakou tu plaketu a taky jsem při své poslední návštěvě (cca 5 let zpátky) dospěl k názoru, že se vnucuji.
Takže nechodím dávat, neboť o to nestojí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myš

Datum:  07.12.2006 13:31

S hematologií ve špitále to nakonec dopadlo tak,že ji minimalizovali,do jejích původních prostor přestěhovali z kopečku mikrobiologické laboratoře.Takže úspory,úspory a "zdařilá" práce managmentu špitálu. A až z nemocnice v nejbližší době udělají akciovou společnost,jak jsem četla v tisku,jen bůh ví,čeho se ještě dočkáme-plastiské chirurgie na úkor jiného oddělení,za kterým pojedeme snad "jen" do Pardubic?i když i pardubická nemocnice má být akciovkou....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  06.12.2006 11:56

Kdyby jste se někdo zeptal paní primářky, jako jsem to kdysi udělal já, tak by jste se dozvěděli, že situace na Chrudimsku je asi následující:
Dárců je celkem dost. Díky nepovedenému státnímu projektu téměř nefunguje obchod s krví a nemocnice nemá skladovací kapacity, takže nemůže krev odebírat pro jiné nemocnice ani do zásoby. Proto ty dlouhé intervaly a proto ty nenadálé žádosti.

Před lety (nevím už kolika) vrazil stát několik miliard do státní firmy, která měla sloužit jako centrální krevní banka. Firma samozřejmě zkrachovala a legislativa (alespoň ještě před pár lety) neumožňovala podobnou činnost nikomu jinému.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MartinaL.

Datum:  05.12.2006 16:14

Mám stejný názor,krev na chrudimsku prostě potřeba není.Dříve se za dárcema krve dojíždělo,dneska se člověk doprošuje.Je to smutný.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tesinka

Datum:  09.05.2008 10:31

Vím, že je to dost dlouho od té doby co sis tady stěžovala, ale teď hledají dárce v chrudimské nemocnici: Dárce musí splňovat tyto podmínky:
věk 18-60 let (ženy), 18-65 let (muži); váha nad 50 kg; dobrý zdravotní stav; neužívat pravidelně léky (s výjimkou antikoncepce, antihypertenziv)
Odběrové dny:
příjem dárců - pondělí, úterý, čtvrtek
- od 6:00 do 9:00 hodin

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  10.05.2008 15:37

Krve je samozřejmně málo po celé republice a světě ani nemluvě,ale v Chrudimské nemocnici si zato podle názoru sposty lidí mohou dost sami tím přístupem k lidem.Nejeden dárce si na Chrudim ztěžoval.Člověk je musí zkoro prosit,aby mu vzali krev a o termínech odběru ani nemluvě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  navstevnik

Datum:  04.12.2006 09:00

Skoro není.
Nedavno jsem se objednával (volal jsem tam) a řekli mi termín tak cca za měsíc. Druhý den mi volali, jestli bych nepřišel darovat krev. Tak jsem trošku nechápal. Asi mojí skupiny měli nedostatek. Tak jsem řekl, že klidně pozítří příjdu. Škoda, že je to už nenapadlo o den dříve, kdy jsem si připadal, že prosím o to, abych mohl darvat krev. Trošku divné.
Pro ty, co tam nějaký čas nebyli : už po odběru nedostanete najíst, ale Wurstenku za 50Kč .

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  04.12.2006 22:18

Dobře, že to vím Úsměv , alespoň mě už nemusí mrzet ta chybějící snídaně v HK. Tam davají také stravenku.

Ale kvůli tomu to stejně většina dárců nedělá, že?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  potex

Datum:  21.05.2008 08:50

co vim tak měli problem s pc programem.
jo jasne, člověka to otravuje, když se chce objednat a dlouho to trvá.
Na druhou starnu si říkám kolik lidí by rádo dostalo snídani, pohlazení po čelíčku, pusinku, starvenku a den doma zaplacený - a to vše za hodinku.
To je nadsázka, nebo né?
Kolik lidí přizná, že tam chodí kvůli dnu volna a odpisu na daních? Nebo věří tomu, že tam chodí lidi z principu.
Já ne. Taky chodím a využívám všech výhod.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: darování krve

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  21.05.2008 19:18

Já tam chodím stále z principu, pro dobrou věc.

I když ty časy kdy jsem si na darování krve bral dovolenou místo placeného volna jsou již dávno pryč Ok?

Asi stárnu ...

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.