Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Parkování

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  21.11.2006 07:17

Dobrý den,
mohl by na tomto fóru někdo fundovaný z radnice informovat veřejnost o tom, jakým způsobem chrudimští konšelé hodlají řešit nedostatečný počet parkovacích míst na chrudimských sídlištích?
Co třeba takové sídliště U Stadionu, kde je situace krizová? U malých 4-patrových domů jsou parkovací místa dostatečná, ale co domy, které mají 8 či více pater? Jak radnice za posledních 10 let reflektovala nárůst počtu vozů především u domů s větším počtem bytů?
Proč radnice investuje prostředky města do nákladných oprav dětských hřišť, když tato jsou za krátkou dobu poničená a je nutná další oprava?
Proč se např. nezmenší velikost hřišť ve prospěch parkovišť (a hřiště před domem 730-734 je zářným příkladem)? Nikdo nechce dětem upírat právo na jejich hry, ale na druhou stranu v době, kdy většina Chrudimáků musí do práce dojíždět, jelikož Chrudim pracovní místa dostatečně nenabízí, je auto jednou z hlavních možností, jak do práce mimo Chrudim dojíždět!
A ne každý má auto za nízkou cenu, tudíž ho asi nechce parkovat daleko od svého domu, kde na něj neuvidí a vystavuje ho riziku krádeže či poškození.
Nebo radnici vyhovuje, že se parkuje po chodnících, trávnících a chodci jsou nuceni chodit po silnicích, čímž se vystavují nebezpečí úrazu?
Pokud ano, tak za takovou radnici pěkně děkuji!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  05.12.2006 13:49

Takže nikomu z radnice nestojí toto fórum a chrudimští obačné za to, aby informovali o tom, jak hodlají řešit parkování na chrudimských sídlištích?
Případně alespoň uvést odkaz, kde je možné takové informace získat?
K čemu je potom takové vedení města? K pravidelné výplatě a slušným benefitům z funkce plynoucím?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.11.2006 16:37

Schválně se půjdu podívat před dům 730-734.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.11.2006 16:27

Počet parkovacích míst určitě není ideální,ale nicméně není kritický.
Když budu mít auto pod okny to ještě neznamená,že mi ho nikdo neukradne a nebo neponičí.Konkrétně sídliště U stadionu je podle mého nejlepší ze sídlišť co se týče parkování v Chrudimi.Obzvláště ta část co je u trati jak jste psala. Někteří lidé jsou hlavně líný udělat pár kroku na víc a někdy se jedná o pár kroku doslova.Kolik času může člověk strávit cestou od panelových domů k cihlovým?Když to přeženu tak 4-5 minut.


Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  23.11.2006 13:49

Tohle není o lenosti, to je o koncepci řešení problému parkování na sídlištích v Chrudimi.
Konkrétně co se týká domu 730-734, město před několika lety plánovalo úpravu chodníku ve prospěch parkovacích míst.Tudíž je zřejmé, že o tom problému město ví, ale od plánů se nepřistoupilo k žádné realizaci.
Nepřijímám argument, že sídliště U Stadionu má nejlépe vyřešený problém parkování, to není pravda, po 8 hodině večerní je situace kolem domu 730-734 krizová (ve většině případů).
Lidé jsou poté nuceni auta stavět na trávníky, na chodníky a nebo na druhou stranu domu, kde není parkování, ale auta stojí po pravé straně silnice dvěma koly na chodníku.
Při větším množství takto postavených vozů brání tato ve výhledu těm řidičům, kteří vyjíždějí od domu 730-734 a existuje zde riziko dopravních nehod.
Jak to město hodlá řešit????????????????
Nechat to vyhnít s odkazem na to, že nemá žádnou povinnost se o tuto problematiku starat?????????????
Jak jsem psal, návrh koncepce řešení již existoval!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  26.11.2006 22:50

No jo. Řešit. Jak? Vždyť na tom si nikdo nenahrabe. Všichni úředníci města mají svá parkoviště vedle úřadu. Někteří tam parkují i přes noc. Proč ne. Alespoň jim nikdo auto neukradne. A ti ostatní? Jsou úředníkům ukradení, tak ať se taky starají, jako my úředníci, že ano?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Semma

Datum:  22.11.2006 11:25

Neví někdo, co se bude dít na Tyršově náměstí od 27.11.? Nikde jsem žádné info nenašel. Díky

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hana

Datum:  22.11.2006 08:54

a co ten kdo bydlí na namesti a v ulicich pod policii uz delsi dobu musi zaplatit nemaly obnos a to si jeste nezaparkuje pred domem ale policie ho odkaze na parkoviste na namesti,s tim ze pokud sezene misto tak at si zaparkuje tam,coz vime vsichni ,ze je to behem dne nemozne a auta mestskeho uradu si parkuji bez problemu,myslim si ze by bylo trochu spravedlive trvale bydleni v miste zohlednit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Leto

Datum:  22.11.2006 12:21

hano,
ano a to zde bez problémů parkují nejenom auta městského úřadu ale hlavně všech jejich pracovníků a to ještě tam kde potřebují.A to se stále přehlíží.Ještě horší je ale to,že se nikdo z radnice nezajímá,asi nemají čas,jich se toto netýká,tedy někdy si projděte parkoviště po městě-Dukla různé sídliště kolik tam stojí zjevně nepoj.aut-vraků.To by bylo míst?Kdo to má na starosti a konečně se probudí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  21.11.2006 14:19

Ano, na radnici se tento problém řeší. Strážníci již dostali seznam registračních čísel, aby nedali botičku někomu, kdo by na ně opět řval. MP objednala nové botičky a bloky na pokuty. A budou místa, kde se vybítrat bude - před Transportou, na náměstí, u divadla a místa kde ne, třeba Husova ulice. Proč to jistě každý chápe. Takže problém je téměř vyřešen.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Boban

Datum:  28.11.2006 14:06

Ano. A rozšíří se počet rodin, kterým vozidla MP slouží jako soukromé taxi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Marek

Datum:  21.11.2006 08:39

Město nemá povinnost budovat parkovací místa. To je to samé, jako kdybyste chtěl, aby Vám město zajistilo větší koupelnu, protože si chcete koupit novou pračku a ta se do té stávající nevejde. Navíc je nesmysl rušit dětská hřiště a veřejnou zeleň na úkor parkovacích míst. Rada na závěr: prodejte auto a jezděte veřejnou dopravou a nebudete mít problémy s parkováním.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  22.11.2006 20:21

A dokázal by jste nám říci co má vlastně město za povinnost? Já stále žiji v dojmu, že volení zástupci místní samosprávy jsou zde od toho, aby pracovali pro obyvatele města. Aby řešili problémy týkajících se zde žijcích lidí, aby vytvářeli podmínky pro jejich spokojený život.
Ale vlastně máte pravdu. Co chtít na zástupcích, kteří se zmohli na jediné. Veřejné záchodky zdarma. Takže lidi, až nebudete mít kde zaparkovat a cestou od kilometry vzdáleného parkoviště na vás přijde bolení, máte jistotu. Veřejné záchodky zdarma. Tedy pokud to k nim stihnete a budou otevřené.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  22.11.2006 20:43

Já Vám přeji ,aby vám to kladné myšlení zůstalo.
Ono je to to nejlepší, co člověk může mít.
Ale všichni zvolení zástupci jsou tu hlasvně pro to,aby se měli dobře hlavně oni.O tom nemá cenu diskutovat.To bylo,je a bude v Česku.Nechci se opakovat,ale ti zastupitelé mají bolševické myšlení.A to že jim na to někdo skočí,to je jiná.
Tady žádný soudruh nepočítal s tím,še každý kdo přebývá v těch komunistickejch ubytovnách(panelácích),bude mít nekdy v životě vůbec nějaké auto.Nebo aby mohl někde parkovat.Za to můžou opravdu soudruzi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  22.11.2006 20:52

Ještě dovolte dodatek.Když soudruzi náhodou udělali parkování u těchto kotců,tak nejlépe v korytu řeky.Ať si auta zaplavou.Proč ne.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.11.2006 16:30

Dobře napsané.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  21.11.2006 08:57

Hmm, to je rada, město nemá povinnost zlepšit lidem, kteří v něm žijí, jejich životní standard??????
A ta komparace s pračkou, to je opravdu příkladná metafora...
Až na to, že koupelna je můj majetek a bez dovolení mi do ní nikdo nevleze, ale veřejné parkovací místo je přístupné každému, tudíž z něj mají prospěch všichni.
A radit někomu, kdo denně dojíždí do zaměstnání, které např. nemá pevnou pracovní dobu a často se vrací pozdě v noci, kdy už žádná doprava nejezdí, ať prodá auto a jezdí veřejnou dopravou....??????
Pane Marku, nejde o povinnosti města, jde o to, jestli město něco řešit chce, jestli lidé, kteří tomu velí, pro své občany skutečně něco dělat chtějí a nebo ne.
A vo tom to je.
P.S. Vaše rady beru jako legraci, nicméně poněkud nejapnou!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Marek

Datum:  21.11.2006 09:32

Můj příspěvek jsem mínil naprosto vážně a nikoliv jako legraci. Pro Vaše sobecké zájmy chcete rušit zeleň a hřiště jen proto, abyste měl kam postavit své auto. Co myslíte, že je pro občany tohoto města přínosnější? Zdravé životní prostředí, plno zeleně a místa, kde si mohou hrát děti a nebo plno betonu a pokácené stromy?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  21.11.2006 12:25

Dobrý den pane Marku. Nechci se Vás nijak dotknout, ale připadáte mi jako důchodce, kterého obtěžují při odpolední procházce městem všudepřítomná parkující auta. Jako důchodce už možná auto nepotřebujete a klidně žijete ve městě s plnou občanskou vybavenosti a MHD. Jestliže nejste důchodce, máte to štěstí, že práci máte coby kamenem dohodil a nicméně ani nevyjíždíte někam za město. Jinak Vaše příspěvky nechápu.
Parkování je v našem městě opravdu kruté, ale také je správná otázka, jestli je to právě město, které se má starat o dostatek parkovacích míst. Můj osobní názor je, že tyto místa mají budovat majitelé domů (bytové družstvo či sdružení vlastníků), ale souhlasím také s názorem, že město by svou snahou o zlepšení situace, mohlo dát najevo zájem o problémy občanů.
Bydlím na větráku a do předvčerejška jsem jak tak našel Na Větrníku parkovací místo (neřeším, že bylo asi o 5 domů jinde). Tento týden, to ale nějak vše divně vykumulovalo, protože jsem v 8 hodin večer tady nenašel jediné volné parkovací místo a byl sem nucen, asi jako 30-50 dalších řidičů stát všude jinde, kde to vyhláška nějak zvlášť nezakazuje (viz. zóna zákazu stáni mezi "prsty").
Snad ještě jeden poznatek. Postavili tu nový barák a k němu neúměrně málo parkovacích míst. Připočtěme k tomu ještě tred, že každá rodina začíná pomalu vlastnit 2 auta... opravdu si myslím, že řešit tento problém se měl už včera (potažmo jako většina problémů v našem městě, regionu, státu).
PS: Schválně si dám tu práci a pokusím se spočítat kolik máme na větráku parkovacích míst v poměru k bytovým jednotkám. Jsem opravdu zvědavý na výsledek.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Marek

Datum:  23.11.2006 08:07

Zdaleka nejsem důchodce, do důchodu mi zbývá více než třicet let. Mám svoji firmu a žiju si dobře. K spokojenému životu auto nepotřebuji a vadí mi, že v zájmu automobilismu se ruší zelené rekreační plochy, dětská hřiště atd. V důsledku automobilismu se zhoršuje ovzduší a narůstá tzv. skleníkový efekt. Zde v Chrudimi je situace naprosto katastrofální. Pro chodce a cyklisty se absolutně nic nedělá, je problém přejít některou z hlavních ulic. Namísto budování cyklostezek a pěších zón - jak je tomu v jiných městech - tak se dělá všechno pro to, aby město bylo ještě více ucpané automobily. Kácí se stromy a ruší veřejná zeleň, aby mohla být vybudována další parkoviště ( např. Leguma, Romania ).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  23.11.2006 19:23

Dobrý den pane Marku. Omlouvám, že jsem Vás označil za důchodce, ale z Vašim příspěvků mi to tak přišlo. Ja totiž jezdím autem denně (do školy, do práce) do Pardubic a nedokážuu si představit, jak bych to zvládal bez auta.
Plně s Váma souhlasím o ustupování zelene automobilismu - také se mi to nelíbý, ale bohužel :( Ovzdusi, sklenikovy efekt - plne souhlasim (také se moc těším na dobu, až budeme mít konečně auta na elektřinu - ale asi se toho nedožiji, díky ropním šejkům :/ ), ale je tu problém se spoustou aut a málo parkovacích míst a to se musí řešit, protože jinak budou sídliště jenom o betonu, asfaltu a plechu - jakože už pomalu jsou.

Omlouvam se za prodlužování s tou statistikou, ale povinosti ve škole a doma mi zatím moc času k tomuto nedali, ale do konce příštího týdne to sem určitě můj výsledek vyvěsím.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myš

Datum:  22.11.2006 12:41

Ten nově postavený dům na Větrníku nepočítejte-je to tzv. startovací bydlení pro mladé a s nízkými příjmy, nedá se tedy kalkulovat s tím,že každá partaj bude mít auto,potažmo dvě.A když si řidiči myslí,že by každý měl mít možnost parkovacího místa,musela by se plocha měst zdvojnésobit,pokud by to nebylo na úkor hřišť,zeleně.Té je čím dál tím méně,protože mnohým obyvatelům vadí zbýdačený stromek před jejich okny,u chodníku..a těch hřišť taky není dost,když se tu maminka tříletého děcka ptala,co s ním v Chrudimi může podniknout...místo iniciativního hledání parkovacích míst tlačte na CONEX,ať se zapojí do integrované dopravy s Hradcem a Pardubicemi,zlepší propojení,vždyť třeba za kulturou se bez vozu do Pce dnes nedá,není čím jet zpět a v Chrudimi tak trochu chcípl pes...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.11.2006 16:36

V Chrudimi opravdu chcípl pes a když se náhodou něco děje,tak je špatná informovanost,že kolikrát o tom ani nikdo neví.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  roman-roman

Datum:  21.11.2006 21:33

No zcela s Vámi souhlasím - co se týče pana Marka...jeho názory vážně nechápu a jsem velice zvědav na Vaši statistiku parkovacích míst na větrníku !!! ono uz prijet po páté hodině a najít volné místo je des ... leda směr Kaplička...ale to už je fakt daleko Bohužel, škoda V Chrudimi zaparkovat to je umění !!! Viz Husova ulice,i Stadion.... to se vážně nedá. Auto potřebuje v dnešní době téměř každý . A jinak MŮJ NÁVRH K VĚTRNÍKU BY BYL.... když jdeme cestičkou od Pekárny přes zablácenou cestu a ošklivou zelení do hospudky u Gregora a po levé straně je hřiště ... přesně TAM bych udělal ,,nouzové parkoviště,, - je to nevyužité místo... Úsměv /předem se omlouvám za hrubky HAHAHA! /

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Katatonia

Datum:  21.11.2006 09:43

Sobecké zájmy?
Takže je lepší mít krásné hřiště, které kdokoliv do několika let zničí či zničit může a je nutné ho opět opravit, a kolem toho auta na chodnících, na trávě apod? Kdo jiný než město má u bytových domů budovat parkoviště?
Nebo si každý člověk, který v bytovém domě bydlí, může koupit od města kus pozemku, na něm si za své vybudovat parkovací místo, dostat značku a pak si parkovat kdykoliv s jistotou, že mu na to nikdo nevjede? Pokud ano a bylo by to v Chrudimi možné, jsem jenom pro!
P.S. To množství aut bude kolem těch bytových domů s větším počtem tak jako tak, bez ohledu na počet vytvořených parkovacích míst, nicméně je určitě lepší, je mít zaparkována na k tomu adekvátních parkovacích plochách a ne kdekoliv, mnohdy na místech, kde pomalu brání jiným autům v průjezdu!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  21.11.2006 10:13

Mozna by prozatim stacilo, aby MP oznacila nepojizdny vraky a nasledne je nechalo mesto na naklady majitele odtahnout... Par volnych mist by se potom urcite naslo Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Parkování

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kocourek

Datum:  22.11.2006 16:34

Tak to máš pravdu.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.