Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Neco k zamysleni....

Odesílatel:  Peter van Hofen

Datum:  04.11.2003 18:49

Myslim, ze prispevku na tema Agora se jiz seslo relativne dost, a proto je cas na kratkou rekapitulaci(se znacnou mirou zobecneni). Mame tu dva nazorove proudy. Prvni, podstatne pocetnejsi, reprezentovany prevazne priznivci klubu, hlasa, ze klub je prospesny a hraje vyznamnou ulohu socialne preventivni. Tvrdi tez, ze negativni jevy, na ktere je poukazovano(hluk, vandalismus apod.), nemusi s klubem nutne souviset a klub nemusi, rozumej neni, jejich puvodcem. Naopak se domnivaji, ze v podstate neexistuje kvalitnejsi napln volneho casu mladych lidi, nez navstivit zarizeni tohoto typu. Kdo tak necini, zrejme si po vecerech hraje loutkove divadlo nebo jde o "diskofila", "skejtaka" atd.. Dale pak, ze je vzajmu nas vsech, aby byl klub zachovan.
Druha nazorova skupina (evidentne minoritni) tvrdi, ze existuji i jine alternativy, ve smyslu volnocasovych aktivit (hnusny neologismu, ale budiz), napr. sport, zajmova sdruzeni, jine kulturni akce(divadlo, kino atd.)- k te patrim i ja. Zaroven vsak pripousti, ze vzdy bude existovat mnozina(treba i vyznamna) jedincu, kteri budou odmitat navstevovat jazykovou skolu a sachovy krouzek(dovedeno ad absurdum). Pro tyto jedince, at tu kluby jako Agora zustavaji! ALE PROC NAPOMAHAME TVORBE KLIMATU, VE KTEREM NAVSTEVOVAT AGORU JE "IN" A SACHOVY KROUZEK "OUT" (OPET NADSAZKA)!!! Je zcela nepochybne, ze sportovni a jine, vyse zminovane aktivity, maji podstatne blahodarnejsi vliv na lidskou osobnost(a zdravi jedince), nez vysedavat kazdy vikend do noci v klubech.
Ja osobne musim rici, ze mi doposud neni jasne, jak pozitivne ovlivnuje vyvoj nasich teenageru (nemluvim zde jiz o jedincich dospelych, u kterych, alespon ve vetsine pripadu,je mentalni a fyzicky vyvoj dokoncen- ti at cini, co uznaji za vhodne). Snad tim, ze mohou pobyvat v zakourenem prostredi? Snad tim, ze se pohybuji v prostredi, kde mohou velmi snadno prijit do kontaktu s "lehkou" drogou, a tim jsou de facto chraneni pred temi tvrdsimi, "horsimi", jez jsou k mani jinde? To snad ne....
Zaverem bych jen uvedl, ze pokud by nekdo, alespon ve vetsine statu USA, prisel za zastupci municipality, zda by nebyli ochotni prispet financnimi prostredky na provoz zarizeni tohoto typu, nestaci za sebou ani zavrit dvere. V tomto ohledu je nase zastupitelstvo vice jak vstricne.
Jiz jen okrajove bych rad pripomenul, ze dodrzovani nocniho klidu a verejneho poradku patri k zajmum verejnym. A kazdy obcan ma pravo domahat se napravy, je- li nocni klid nebo verejny poradek narusovan. To nelze zpochybnit a zakon bude stat vzdy na strane legitimnich stezovatelu. Rada pro zastance Agory tedy zni: necht si objednaji merici vuz a hladinu hluku nechaji pri beznem vytoupeni premerit.
Nebudou-li prekroceny hygienicke limity, maji vyhrano. V opacnem pripade pouze potvrdi argumenty stezovatelu.
Vas Peter van HofenPS: Vzkaz pro Petr Cardinale:Nemecke sloveso hoffen se pise s dvema ff!Tudiz opet chybny preklad.
PS2: Proc pouzivate nemecky jazyk? Jsem snad Nemec?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kony

Datum:  05.11.2003 18:43

Už je tu zase. Demagog, manipulátor s fakty a mentorující kazatel. Začínám věřit tomu že Hofen je opravdu nějakej politik. Kdo jinej může v takovýhle diskuzi pustit z huby slovo "municipalita" ? Kdo jinej může takhle školit (shrnovat, rekapitulovat) než nějakej bývalej učitel? Co to je za kecy, že: "kdyby ve vetsine statu USA, prisel za zastupci municipality, zda by nebyli ochotni prispet financnimi prostredky na provoz zarizeni tohoto typu, nestaci za sebou ani zavrit dvere". ? Opět slušná demagogie. Naopak, v nám bližší západní Evropě jsou takový kluby úplně normal.
A nejvíc jsou podporovaný spíš ty, který jenom neprosej, ale dokážou si na svůj provoz vydělat taky trochu sami.
Myslím si, že Hofen je úplnej vůl. Kdo jinej může přísahat na smrt vlastních dětí?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  05.11.2003 20:54

Rád bych podotknul, že ten kdo přísahal na "smrt vlastních dětí" byl přímo p. místostarosta Řezníček (alespoň tak je to prezentováno v článku z Novin Chrudimska) a ne náš tajemný van Hofen.
Každopádně když jsem si to přečetl, trochu mi přeběhl mráz po zádech, k jaké nechutné přísaze se až člověk nechá zatlačit pod tlakem tisku. Fuj, nechutné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Georgina

Datum:  05.11.2003 22:14

Myslím, že ta nechutná přísaha není důsledkem tlaku tisku jako takového. Je to jen chladná vypočítavost.
Ta přísaha přece mohla být jakákoliv. Nestačila by vlastní čest? To by ale zřejmě nebylo tak působivé...
A ztratit image hodného slušňáka a tím i přízeň voličů přece stojí za trochu takové nechutnosti

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Tomas

Datum:  06.11.2003 09:18

Není co dodat. Opravdu nechutné!! Pane Místostarosto styďte se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nebo lépe - odstupte. Cožpak teď po takovém prohlášení je možné Vás brát vážně?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vrtiška

Datum:  05.11.2003 18:11

Mr van Hofen,jestli je tohle Vaše odpověď na "účelné vynaložení prostředků" v klubu Agora, pak tedy klobouk dolů, smekám!Myslím, že stejně tak, jako se dá poznat oslavný sloh Městské policie (viz příspěvek někdy před 2 měsíci), tak se dá stejně dobře poznat i styl politika - ti většinou mluví, mluví, mluví, ale v podstatě melou dokola jedno a to samé.
Kdo se prosil o to zobecnění v úvodu? Nepřipravoval jste se náhodou na zasedání zastupitelstva a omylem to vložil sem?Kdo tady kdy trdil, že chodit do Agory je "in"???A jaké klima, proboha?!?!?!Ať žije Zelený Raoul!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Kozel

Datum:  05.11.2003 11:51

Jo ještě jednu věc...hrozně se mi líbí jak každej politik říká tohleto je Švédskej model a tohle je Belgickej a tohle maj nevim kde....Vy jste vytáhl USA super.....voni to stejně ty amíci maj dobře vymyšlený dupou do nás všechny ty jejich jaloviny a my se je snažíme napodobovat....pak budeme tak zblblý že odkejvem jakoukoliv krávovinu....jooo už se moc těším...snad by jsme se měli chovat jako Češi...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Kozel

Datum:  05.11.2003 09:14

Tak to mě zase dostalo....
Vy jste asi vážně divokej....když tady všechny napomínáte jak můžou Vaše ctěné jméno takhle komolit a špatně překládat tak zároveň si ověřujte i svoje informace...protože pokud napíšete, že skejťáci nemají v Agoře místo a chodějí se bavit jinam tak jste úplně mimo. Chodějí tam na normální akce a až tam budou teď Indy a Wich tak jich tam bude hooodně moc....budete se divit já dokonce sportuji...bohužel už né nějak valně....jsem po 6 operacích kolene....ale sportuju....ale to jak se bavím večer je snad jedno....já jsem třeba v divadle i v kině byl....kolikrát jste navštívil Agoru? Mě to prostě nezaujalo...a tak tam nechodím....ale je mi úplně šuma fuk jestli tam chodíte vy....já uznávám, že každému se líbí něco jiného....ale netvrdím, že zrovna to moje je ideální...
bohužel musím pracovat a tak nestíhám odepsat něco víc....tak zatím...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Neco k zamysleni....

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  05.11.2003 10:04

Divokej jsem já, ne hoffen.
Ten je jenom ukázkovej demagog, protože to, jak shrnul předchozí diskuzi je nic jinýho než demagogie není. Jeho závěry typu: "Naopak se domnivaji, ze v podstate neexistuje kvalitnejsi napln volneho casu mladych lidi, nez navstivit zarizeni tohoto typu" jsou toho učebnicovým příkladem.
Z nepřítele Agory se změnil v někoho, kdo se zastává normálních lidi před agresivními agoráky. Je vidět, že hofen je politik, tohle je klasickej trik všech manipulátorů.
Nebudu to tady hoffenův poslední příspěvek rozebírat po větách, nemám čas a každej to asi podvědomě cejtí, Jenom bych rád ještě upozornil na to, že v této zemi se ctí presumce neviny, a proto vinu (překročení hluku) by měl dokazovat žalobce (stežovatel) a sám si měření zařídit a ne to hodit na obviněného.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.