Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Dopravní zácpy

Odesílatel:  LukeD

Datum:  25.10.2006 19:33

Tak dneska už málem můj pohár trpělivosti přetekl. Snažil jsem se dostat z Pardubic (Černá za Bory) do Chrudimi. Jel jsem zadem přes Nemošice. Bohužel přes celý Ostřešany byla zácpa vedoucí ke křižovatce se STOPkou. Nevydržel jsem to a otočil zpátky na Pardubice. Chtěl jsem jet do Chrudimi předem. Ale zavřená křižovatka před Dražkovicema můj plán zhatila. Znovu jsem vjel do Pardubic a naplánoval si jízdu kolem Hypernovy přes rychlodráhu. Rychlodráha byla ucpáná až k tý Hypernově. Řekl jsem si tedy, že to vezmu opačným směrem po rychlodráze směrem Kaufland. Tam mě čekala další zácpa. Jel jsem tedy ke Globusu. Za Intersparem jsem narazil na Tu největší kolonu aut. Hodinu jsem v ní popojížděl. Pak přes Karlovinu zas do Černý za Bory a přes Tuněchody už v pohodě do Chrudimi. Cesta, která mi normálně trvá 10 minut, mi dnes vzala 1 hodinu a 45 minut + několik let života... Už se těším na zejtřek.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  29.10.2006 09:48

Ano dopravni situace je obcas k vytrhani vlasu z hlavy. Mam brigadu v Cerne za Bory, ale situace, kterou jste popsal - ucpana silnice uz skoro od Mnetic - jsem jeste (dikybohu) nezazil. Proc jste to ale nevzla rovnou na ty Tunechody? Ta silnice je vzdy v pohode prujezdna. Pravda drobatko delsi, ale vzdy radeji jedu nez popojizdim (preci jen moje starsi auticko zacne rychleji topit :D )
Vsem ridicum preji pevne nervy a hlavne spoustu ohleduplnosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 07:23

A právě kvůli podobným, co než aby postáli 5 minut v koloně a raději vystřídají všechny možné cesty, aby nakonec zjistili, že ta první cesta byla nejlpepší tyhle zacpy jsou větší a větší.... Respektive bez "spěchalků" jako jste vy, kteří jezdí sem a tam a naprosto zbytečne, by byli kolony mmenší Ok?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  LukeD

Datum:  27.10.2006 08:13

Jak už jsem psal dole, za normálních okolností bych v klidu tu zácpu přečkal. Jenže včera jsem potřeboval bejt v 17 hodin na tréninku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 08:20

A jak často jezdíte přes Pardubice autem ? Kolem 4 hodiny je to naprosto normalní... S tim je potreba pocitat a jet bud pred 3 anebo az po pate Ok?

a nejhorsi je to u parama, kde řada lidi neví co je hlavní a co je vedlejsí. Ten kdo je na hlavni tak nesmyslne pousti z vedlejsi v domeni, ze musi davat prednsot zprava a mamlasove z vedlejsi se snazi aplikavat ZIP a ohrozuji ty co jsou na hlavni Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  27.10.2006 09:07

Nevim, pro ty, co chtej aplikovat "zip" jak z hlavni tak vedlejsi jsou mamlasove. Trouba je ten, kterej to nepochopi. A ze jich je, vid Ondreji HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 09:18

ZIP se aplikuje kde se ze dvou pruhu stava jeden a ne v místě, kde se napojuje vedlejší na hlavní. a kdo neví jaký je rozdíl mezi hlavní a vedlejší je mamlas a nemá na silnici co dělat, že MAXI

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 09:17

Ten kdo jede po hlavni ma prednost... kdo jede po vedlesi MUSI dat prednost tem co jedou po hlavni...
a dát přednost podle § 2 zákona o provozu na pozemních komunikací znamená

q) dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy,

tzn. jedu po hlavní a kvuli nekomu z vedlejší nebudu zastavovat... však ať počká až bude mít místo nebude nikoho omezovat....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pirát

Datum:  27.10.2006 21:17

To co se tady vysvětluje dává jasně najevo to,že se sna řidičáky dávají opravdu za úplaty,jak se říká po městě.Super rady v této rubrice.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  27.10.2006 10:26

...tak pravi teorie a Ondrej Kopp. Rizeni auta ale neni o teorii, je to taky trochu o ohleduplnosti. A i kdyz u Parama jedu od centra (pres most), nemam vubec zadnej problem pustit auto od Rosic. Stejne treba v Chrudimi, kdyz vyjizdi nekdo od Neuperaaku a je tam kolona jak prase, proc bych ho nepustil, a taky vyjizdi jen z parkoviste...
Budu rad, kdyz Te na silnicich nebudu potkavat, nastesti je takovejch cim daaaal meeene.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 10:34

jasne vsichni budeme stat na hlavni pricemz z vedlejsi jede jednou auto za druhym ...

.... protoze MAX nema problem nekoho pustit....

... a to neni teorie to je zákon... stací jej dodrzovat a bude lip ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zima

Datum:  30.10.2006 21:03

nezdá se Ti divné, že jednu věc opakuješ několikrát,
co znamená ZIP a konstatovat tu nějaké zákony, které všichni znají? Přeci všichni vědí co je to hlavní a vedlejší ulice a dle mě pustit řidiče z vedlejší ulice
snad není takový problém....souhlasím s Maxem, čím mín
řidičů jako jsi ty tím lépe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  27.10.2006 13:32

Z Tebe musej´mit ridici opravdu velkou radost. Ja ten problem fakt nemam a nema ho posledni dobou vetsina ridicu, kteri napr. zrovna u toho Parama ty zprava/zezdola poustej´(ve jmenovanym "zipu"). Teda krome Ondreje Koppa, kterej kdyz je na hlavni, tak je holt na hlavni Ok? Az budem na silnicich vsichni bezohledni jako on, tak bude urcite liiip.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 13:57

z parkoviste fakt problem nemam nekoho pustit...
ale kdyz nejakej mamlas u parama zastavi a pousti celou kolonu od rosic tak to je na mrtvici.... nepoustim u parama od te doby, co se tam nachazeji vychcankove co jedou od hypernovy..... pojdedou most a otoci se se do protismeru smerem od rosic (na tu vedlejsi) a hned jsou nahore, kde je nejakej mamlas co nevi ze je na hlavni nebo je to Max pusti...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Norei

Datum:  28.10.2006 22:32

Princip "zipu" spočívá v tom, že já pustím jednoho a další pustí jednoho. Takře souhlasím s Ondřejem když píše "kdyz nejakej mamlas u parama zastavi a pousti celou kolonu od rosic tak to je na mrtvici.... " ale na druhou stranu je naprosto nepřijatelné, že by měl na to reagovat striktním vyžadováním svého práva přednosti !! To je totéž jako "oko za oko, zub za zub". Kam bychom to dospěli. Kultura lidské rasy spočívá na schopnosti myslet. A do toho se počítá i vzájemná tolerance a ohleduplnost. Kdo je zvyklý jezdit po západoevropských silnicích ví, že je to naprosto normální. Ovšem prapodstata úspěchu v oblasti mezilidských vztahů spočívá v ttom, že začnu od sebe !

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  29.10.2006 10:23

Ano presne tak ZIP funguje, ovsem tam, kde je ze dvou pruhu jeden (ted napriklad od polabin k mostu) a ne tam kde se krizi hlavni a vedlejsi ... ostastne se drzim pravidla, ze prednost mam tehdy pokud ji dostanu... nejak pocitam s tim, ze nejakej blbec, kterej jede po vedlejsi nevi, ze ma dat prednost na nacpe ce tam

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  29.10.2006 11:14

Máte pravdu.Zip na takové křižavatce?Koukám že někteří řidiči amatéři, mají bujnou fantazii.
Pravidla jsou přece jasná.Ikdyž někdy k ničemu.
Ale mám nápad.Co takhle tam postavit policajta.
Nemusí stát ani na sudu.Ale nedoporučuji jedno.
Když jste na hlavní,nikdy nedávejte přednost.
Ta se opravdu nevyplácí.Za Váma bude jistě magor,
ktejej to do Vás napálí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pavlicek

Datum:  30.10.2006 08:23

ZIP - jste si jisti, ze ustanoveni o ZIP se necha pouzit i pri vyjezdu z vedlejsi na hlavni?
Mam pocit, ze to funguje jen pri prechodu z dvou pruhu na jeden! Nebo se mylim? pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  30.10.2006 19:32

Samozrejmne, ze neda, ale mamlasove typu Max to nevedi... a proto se deje to, ze doprava stoji na hlavni az na kruhak k hypernove, jenom proto, ze MAX a ostatni aplikuji ZIP, dekujeme

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  30.10.2006 19:55

Ale no tak, kliiidek. Ty budes nejakej svatecni ridic na lince Hyperbouda Pardubice - Chrudim, vid ze jo. Vyvez se nekdy za hranice a pak tady budeme diskutovat, OK?
Uplne si te predstavuju, halda vajec z Hypernovy, svatecni kloboucek z Hypernovy, igelitky z Hypernovy, radost a veseli, ktere nam prece nemuzou zkazit ti otravni hlupaci co jedou po vedlejsiii a nejedou od Hypernovy.
Premyslej o sobe...pane teoretiku! HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  30.10.2006 20:31

tak to jsi uplne vedle, jak ta jedle...

a tady nejde o teorii, ale o zakon a bohuzel je ceskou tradici, ze se zakony nerespektuji..

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Max

Datum:  30.10.2006 11:25

Ciste dle teorie samozrejme pri soubehu dvou jizdnich pruhu v jeden, ale prakticky, napr. zrovna u Parama, neni od veci "zipovat" i "z vedlejsi" (kdyz se najdou sobci jako Ondrej Kopp, tak je kolona nikoliv k rosickymu nadrazi, ale az ke Globusu...dekujeme!!!)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  29.10.2006 11:53

no konečně někdo rozumný Ok?

Postavit tam policajta by bylo jestě horší

1. policajti neumí správně ukazovat
a když už nahodou umí tak
2. spousta lidí neví co ukazují



Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  29.10.2006 12:58

Ano.MÁte pravdu.Ctěl jsem napsat.
Policajta,který ovládá toto řízení dopravy.
Je jich málo,ale jsou tací.A co se týká řidičů?
Tam je to horší.Asi tak, jako na diskutovatelných křižovatkách zvaných-KRUHÁK.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pirát

Datum:  29.10.2006 17:10

To co tady píšete je alarmující.Máte řid.opr.nebo se na ně teprve chystáte.Vždyt dnes opravdu jezdí každý blbec.A to je právě to proč je na silnici tolik ages.+karambolů.A jinak stůjte na světelné křižovatce,když jsou světla vypnuta.Zoufalství kolik řidičů vlastně ani neví jak a kdo má projet.A začíná to již v autoškolách,znám i v našem Městě mistra který z žáků má pouze dobrý výdělek a vše další má dobře pod kontrolou.Atěch žáků!A to někteří neumí skoro ani česky.Jde ale o stejné-peníze.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mikeš

Datum:  29.10.2006 06:58

Bať, bať, pravdu díš! Ale problém těchto stránek ve většině případů je, že tady pisatelé začínají od druhých.Závist, pomlouvání, agresivní neduchaplné příspěvky. Národe český, kam jsi se to dostal?????

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  27.10.2006 10:36

Ovsem uz aby tu krizovatku predelali... neda se tam rozmne jet i kdyz se jede po hlavni...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karel Janák

Datum:  26.10.2006 10:24

Vážený pane,
pokud byste jel vlakem, byl byste v Chrudimi za 25 minut a neničil byste životní prostředí provozem automobilu. Docela Vám ty dopravní zácpy přeju. Autem zásadně nejezdím a jsem v pohodě.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  LukeD

Datum:  26.10.2006 17:11

Dík za radu kolego Karle, moc jste mi pomohl. Věřím vám, že auto nemáte ze zásady a ne z důvodu nezaměstnanosti. Taky vám docela přeju zácpu a buďte v pohodě ;o)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pirát

Datum:  27.10.2006 08:01

Luke,ještě jsi mu měl popřát zácpu na WC Nebo snad to druhé?Lepší je se p..... z něčeho než z někoho!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  26.10.2006 13:26

Janáku Janáku.Pokud ti stačí vka a jedna igelitka,tak jseš šťastnéj Janák.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  26.10.2006 13:27

Chtěl jsem napsat vlak.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  26.10.2006 11:49

Ano, máte pravdu, vlakem to máte teoreticky 25 minut. Bohužel, ČD své služby provozují naprosto nespolehlivě. Jako spousta dalších chrudimáků dojíždím do PU do práce, neboť v CR, pokud se jedná o nabídku práce pro VŠ, možností mnoho není. 3 roky jsem využíval služeb ČD, ale už to zkrátka nešlo. Jízdní řád je něco, co je naprosto zbytečné, neboť pokud dráhy ve špičce nasadí interval kolem půl hodiny, a mají běžně 15 minut zpoždění, tak to je nanic. Běžně cesta vlakem do CR zabere 45 minut, většinu z této doby strávíte v Rosicích a Medlešicích při čekání na křižování. Pokud máte být v práci na čas, vlakem tu jistotu prostě nemáte, z deseti jízd v týdnu, bylo v průměru 8 jízd zpožděných. V zimě máte na výběr buďto absolutní mráz, nebo přetopený vagon, v létě na výběr nemáte, jedete v pohyblivém skleníku. Okna v hurvínku vám moc nepomohou. Ano, dráha by byla teoreticky ideální dopravní prostředek pro dojízdění do zaměstnání - vlastní trať, nejsou dopravní zacpy, relativně levné jízdné, pokud máte nějakou slevu, bohužel to, co nabízejí ČD na naší trati, lidi spíše odrazuje. V současné době střídám autobus nebo osobní auto. Obojí mi zabere od kliky ke klice cca 30 minut. Pokud jsem jezdil vlakem byla to hodina. Takže pokud jde o čas a spolehlivost, není co řešit (bohužel).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  hel

Datum:  26.10.2006 12:34

ČD mají oproti autu a busu jednu velkou nevýhodu - jediné nádraží v obou městech.Takže pokud bydlíte a pracujete na opačných koncích měst a měl byste ještě platit jízdenky za MHD, je auto prostě nejrychlejší a nejlevnější.
Vlak považuji za výborný na dlouhých tratích, na dojíždění do práce nikoliv.
Ovšem lukášův popis cesty z Pic do CR se mi jeví zbytečně komplikovaný.
Náhodou - cestu z Medlešic do CR opravili rychle.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  logo2

Datum:  25.10.2006 21:40

Ježkovy oči, LukeD, a proč jsi to v Ostřešanech nevzal doleva na Tuněchody ? Anebo - když z Černé za Bory, tak jeď přes Mnětice a Tuněchody rovnou, když už to teď znáš tak dobře v Pardubicích...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  LukeD

Datum:  26.10.2006 16:58

Přes ty Tuněchody jsem se nakonec do Chrudimi dostal. V Ostřešanech jsem to do leva nevzal z toho důvodu, že jsem byl teprv dole v zácpě mezi Nemošicema a Ostřešanama.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  25.10.2006 19:54

Milý Lukáši,
jsem v úžasu, co jste dnes musel prožít! Takových zážitků na cestě z Pardubic do Chrudimě. A tolik kilometrů najeto!
Jel jsem dnes stejnou cestu také, v klidu jsem se zařadil do kolony, poslechl jsem si v rádiu pár písniček, zavolal několika přátelům, docela mi to uteklo. Myslím, že tak za 30 minut jsem byl v Chrudimi. Zkuste to zítra také, už to nebude jinak:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  LukeD

Datum:  26.10.2006 17:05

Za normálních okolností bych v klidu tu zácpu přečkal. Jenže včera jsem potřeboval bejt v 17 hodin na tréninku. Proto jsem vyjel z práce už v 15:45, abych si stihl skáknout nakoupit, najíst se atd... Z toho důvodu jsem vzdal tu první zácpu a snažil se najít jinou cestu. A pak i další zácpu a další a další. Bohužel jsem domů přijel v 17:30 takže nic.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Dopravní zácpy

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  25.10.2006 19:42

Mám radu.Jeď na koni.Chrudim totiš prodělává zácpu.
Ale bude to horší až bude mít prújem.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.