Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Beseda s lídry

Odesílatel:  123

Datum:  12.10.2006 19:37

Včera prý proběhla v Bohemii beseda s lídry volebních stran? Koukám, že v diskusi je ticho po pěšině. Nebyla akce zrušena? Pokud ne, nemůžete někdo referovat, co pěkného tam včera padlo?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  13.10.2006 07:00

Oni to nebyli jen lídři. Organizoval to p. Beránek, dvojka ODS. Ale celkově to prý byl propadák ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Corkscrew

Datum:  13.10.2006 17:08

Kde jste přišel na to, že besedu organizoval p. Beránek? Organizátory byli Mladí konzervativci. Akci bych za propadák rozhodně neoznačil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  13.10.2006 17:23

Já jsem na to přišel např. z tohoto webu, kde byla na akci upoutávka a bylo tam napsáno Mladí konzervativci spolu s p. Beránkem. A běhalo tam jméno p. Beránka. Navíc tam byly jedničky ostatních kandidátek, pouze za ODS tam byla dvojka.
A jestli myslíte, že účast asi 20 lidí + nějací novináři je úspěch, tak si to myslete dál.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hans von Blick

Datum:  13.10.2006 18:02

Pepine, ty jsi dost bystrý hoch. Jinak Trávníček je jednička ČSSD?To jsou mi novinky. Zřejmě patříš k těm ukecálkům, kteří komentují především to, o čem nic něvědí. Jen tak dál, plno lidí to s touhle metodou práce dotáhlo až na poslance,takže máš šanci.Alespoň v ČR.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  13.10.2006 19:07

Milý Hansi von Blicku,

to je velmi zajímavá otázka, zda pan Trávníček je jednička ČSSD. Zkusme si rozebrat situaci:

1. Jedničkou ČSSD je MUDr. Půlpán
2. Mudr. Půlpán je primář v chrudimské nemocnici
3. V případě volebního úspěchu, je málo reálné, že by vyměnil úspěšný primariát za (nejisté) byť placené místo na radnici
4. Trávníčkův úspěch v Senátních volbách je velmi nejistý (alespoň doufám:)
5. Jedna z možností vývoje na radnici po volbách je "vláda" populistů (Řezníček, Beránek ...) I když Ti by se musel zřejmě rozpočítat - oba moc chtějí býti starostou.
6. Ti budou potřebovat kohokoliv aby postavili většinu
7. Hle ... Trávníček prohrává v "senátkách", díky centrálou zaplaceným billboardům vítězí ve své straně a přichází, aby doplnil tuto partičku a vytvořil s nimi (bohužel zřejmě za tiché podpory KSČM)těsnou koalici.

Je pan Trávníček jednička, nebo není? Jsou samozřejmě lepší scénáře, ale i tento je možný. Co Vy na to?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Corkscrew

Datum:  13.10.2006 17:57

Opět vás musím opravit - to že tam běhalo jméno p. Beránka neznamená, že to pořádal, což je zřejmé z této pozvánky - http://chrudimka.cz/servery/chrudimka/data/beseda-komunalky2-2.pdf.

Eduard Beránek měl původně být hostem jen čaje o páté, ale vzhledem k tomu, že p. Čechlovský se z besedy omluvil, automaticky místo něj nastoupil kandidát č. 2 (p. Beránek). Stejně tak tomu bylo i u ČSSD, kde místo p. Půlpána besedovala dvojka kandidátky pan Trávníček.

Počet účastníků besedy byl pokud vím 2x větší než tvrdíte, tzn. asi 40 lidí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Corkscrew

Datum:  13.10.2006 17:59

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Petra Váchová

Datum:  13.10.2006 09:08

No a divíte se tomu, že to byl propadák? V dnešní MF je krásný příklad, můžeme si přečíst jak to vypadá u nás ve městě, když se nedokážou dohodnou lidé v jedné straně (ODS), jak chtějí vládnout městu? Jen velká škoda, že pan Řezníček je ve straně nezávislých kandidátů, která nění mezi ostatníma tak oblíbená a známá. Ale je to jeden z lidí, který by si místo starosty nejen zasloužil, ale zároveň to myslí s našim městem skutečně vážně.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  satan

Datum:  14.10.2006 08:06

Při besedě lídrů se prý pan Řezníček nebojácně vyjádřil ke stavu v Široké ulici. Všichni v radě prý byli překvapení, když zastupitelstvem odsouhlasená částka kolem 9 mega po projednání v komisi ve složení Jelínek, městský architekt Thér a Čechlovský se vyhoupla na dvounásobek! Pan Řezníček je prý označil jako poveenou trojici.
Údajně i pan Pavlíček se ocitl v rozpacích nad otázkou, zda považuje situaci, kdy je Thér jako straník zároven i v městské funkci a navíc se nechá jmenovat do komisí. Podle tazatele z publika by se to mělo pojmenovat jako jasný střet zájmů.
Pan Trávníček prý nezná program své strany pro městské volby. To je hodně smutná zpráva. Mají prý nejsarší věkový průměr. To je také smutná zpráva. Pan Půlpán, lídr na starostu, prý na debatu nepřišel, protože toho ví ještě mně, než pan Trávníček. Je to bída, je to bída.
Další z účastníků hodlá oslnit voliče svým morálním profilem. Už se zapomnělo na aférku před 20 lety, kdy ruce tohoto kandidáta spočívaly na zadečku jedné studentce déle, než vyžadovala záchrana při přeskoku. Tenkrát se prý vyšetřování podmíněně zastavilo. A jeho avantýry s manželkou městského ouřady jsou také obecně známé. No, nakonec ani pan Řezníček nemá co se rodinnho života týče zrovna čistý stůl. Nojo, Chrudim, to je malé město. Je to bída, je to bída.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Leto

Datum:  15.10.2006 20:15

Řezníček,bude jistě rád když končí ale také,pokud mu některý z kamarádů řed.škol dá práci.Ve vztahu k nim si to jistě zaskouží.Bude mít konečně nad ním slovo I.Slejška-bohatý Chrudimský podnikatel?A co rumová pralinka?JELÍNEK-bomba.Vím,že ho miluje p.HOFMAN+DALŠÍ.Tér by mohl dělat archikta i Moskvě,ale to i starosta.Pavlíček-jistě by mohl dělat tajemníka KSČtohoto města.A rumová pralinka?Znám I- jakost super baby bez zábran.!jAK DLOUHO JI BUDE CHUDÁK STAČIT??Pulpán-asi je opravdu moc rád,že odešel tak jak odešel.Jistě super milášek Libého.Sám říkal.Trávníček-chudáček který každému pouze vahrožuje a to jen proto,že na něho tolik vědí.Jistě to bude ještě super komedie.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pepin

Datum:  14.10.2006 09:43

Nejvíc ze všeho se mi stejně líbí Řezníček. 16 let na funkci místostarosty. Jak je to možné ? Je to populista. Vždy souhlasí s momentálním hlasem lidu. A vyplácí se mu to. Je jenom škoda, že mu to někteří žerou. Ale vlastně on to se všemi myslí dobře. A pro blaho nás občanů bude makat do roztrhání těla ...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Leto

Datum:  15.10.2006 20:21

Pepine,nechte čerta spát.Byla by tragedie našich dětí kdyby tento blbeček začal opět po tolika letech učit.Stačí,že je šéfem městských strážníků v čele s kamarádem Mgr.Červenkou.Kde jsou zakázky a kdy konečně začne někdo radnici řešit.??

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  13.10.2006 12:24

Milá Petro,

konečně jasný názor.

Prosím rozveďte ještě Vaše slova,: "Petr Řezníček by si místo zasloužil" a také nám napište něco konkrétnějšího k Vašim slovům: "Myslí to s naším městem skutečně vážně".

Jestli by si to místo měl zasloužit za rekord v rámci republiky v době setrvávání na postu místostarosty, za populismus a za mediální talent být viděn a fotografován u všech možných trachtací, potom ano. Jestliže by to mělo být za jeho pracovitost a nápady, potom raději ne. Také kdy by pracoval, když neustále zahajuje schůze, jezdí do družebních měst, odává a stříhá pásky? I jeho program se mi zdá mírně nevyvážený ...

K té druhé větě nemám, co bych dodal. O to více se těším na Vaše zdůvodnění:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Petra Váchová

Datum:  16.10.2006 08:20

No jak to myslím, ono věnovat se oblasti neziskových organizací je vždycky trochu rozporuplné. Možná, že lépe je na tom ten, který se účastní rautů při otevírání průmyslové zóny a nebo jede na pozvání do Kanady se záměrem vybudovat v Chrudimi Universitu. O tom se většina lidí ani nedozví. Ale někdo se musí věnovat i ostatním takzv. populistickým (jak to nazýváte) akcím. Ale pro nás normální a obyčejné lidi je možná důležitější, že když se mi narodila dcera přivítal jí do života v Chrudimi příjemný člověk, ze kterého nevyzařovala faleš a přetvářka. A ať chcete nebo ne někdo už je takový, že to myslí skutečně upřímně. A to, že by si tu funkci zasloužil už právě proto, že mu není zatěžko odpoledne místo domů jít do Pečovatelského domu nebo do Mateřské školy. A jinak Vám mohu říci, že jsem si myslela, že tady probíhá normální diskuse, ale kolem dokola je to samý blábol.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ben

Datum:  16.10.2006 20:45

Pan Řezníček právě na obyčejné lidi vašeho formátu sází. Těm totiž stačí, když se na ně při vítání občánků usmívá příjemný člověk. Pro mě je to zoufale málo. A už vůbec si nemyslím, že on a jemu podobní patří do vedení města. Populismus je sice cesta jak se na radnici udržet co nejdéle - už asi páté volební období (což je v ČR asi rekord), rozhodně to ale není vlastnost, která by prospěla občanům Chrudimi.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pirát

Datum:  17.10.2006 10:33

Bene,dobrý názor.Opravdu málo.Aco víc je pouze zásluhou tohoto pána,že úroven škol v městě a to někde až od ředitele je tam kde je.A jeho pucflek Slejška?Prý ho tam pouze drží.A co vše z čeho něco je?To je určitě p.Řezníčka parketa.Má smůlu-Libý+Čechlovský budou první ve finále voleb.Uzavřel jsem již sázku kde začne až na radnici skončí.Třeba sportoviště města??Ředitel s ním dokonce kandiduje!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  JangJang

Datum:  13.10.2006 07:15

No, na besedu s kandidáty do senátu přišlo asi 13 lidí (nepočítám-li novináře), na besedě s lídry jich bylo asi 40...to je v našich podmínkách úspěch...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  123

Datum:  13.10.2006 12:10

4O (někdo říká 32) lidí z 25.000.000 obyvatel je úspěch? Děláte si legraci? To je maximálně tragikomedie.

Nevím z kolika procent je to oprávněnou nechutí voličů, z kolika neschopností organizátorů (podprůměrná propagace) a nakolik to může být sex-appelem kandidátů. Asi kombinace všeho.

Setkání kandidátů byla pouze účelová akce a zástěnka podporující kandidaturu do zastupitelstva Edaurda Beránka, což zřejmě pochopili ti, kteří tam nepřišli.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  13.10.2006 19:30

Na naší akci bylo necelých 40 lidí. Co jsem slyšel, tak před rokem jich přišlo 6 (to nepořádali MK). Jak už tady někdo psal, tak na besedu s kandidáty do senátu přišlo něco málo přes 10 lidí.
Před půlrokem se uskutečnila krajská beseda se zástupci stran kandidujících do poslanecké sněmovny a bylo jich tam lehce přes dvacet (také to nebylo pořádáno MK). Myslím si, že se tato návštěvnost dá považovat za úspěch, tedy nemluvte zde o neschopnosti organizátorů, navíc dá se říct, že jsem to organizoval sám s pomocí Lukáše Blažka, který dělal moderátora.
První částí byl Čaj o páté, kterým jsme chtěli lidem ukázat, že skutečně podporujeme p. Beránka. Poté navazovala nezávislá beseda s lídry (bez KSČ). P. Čechlovský se slušně omluvil, tak jako p. Půlpán, a proto je zastoupily jejich dvojky. Besedy se také zúčastnila pí. poslankyně Páralová, které neskrývá své sympatie k p. Beránkovi.
Besedu tedy považuji za zajímavou (více Chrudimský deník, Mladá Fronta DNES) a úspěšnou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  13.10.2006 19:35

K "podprůměrné" propagaci: Mladí konzervativci nemají dostatek finančních prostředků na billboardovou kampaň nebo na pronájem cityboardů. O besedě se lidé mohli dozvědět z reklamních ploch a bannery byly umístěny na stránkách mediálního partnera www.chrudimka.cz a na těchto stránkách, teda www.chrudim.cz. V Chrudimském deníku a v MF DNES se lidé mohli den předem dozvědět o této akci.
Pokud budete schopen sehnat třeba TV Nova nebo CNN, klidně přijďte, rád Vás využiju.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  13.10.2006 21:57

Mladí konzervativci, dospějete až budete mluvit se všemi. To jen tak na okraj. Potřeboval bych nějaké vysvětlení podle čeho se pozná současná demokratická strana - podle názvu nebo podle něčeho jiného? Prosím vás, ale neargumentujte zase 50. léty minulého století, to je již ohrané, omšelé a primitivní. Komanče nevolím, ale touto izolací z nich za chvíli budou hrdinové. Zdar.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  13.10.2006 23:00

Když se KSČM nedokázala za těch 17 let zreformovat a hlásí se k tomu co dělala, musí čekat, že s ní nikdo rozumný nebude mluvit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  15.10.2006 15:10

Co máte na mysli tou reformací, mají se snad přejmenovat na ODS 2, ČSSD 3 nebo nějak jinak? Pokud vím, tak se lidu omluvili, ale ten to pravděpodobně nepřijal. Majetek jim byl odebrán a předán lidu, kterému nevím, ale já nedostal nic (mám obavu, že došlo k přerozdělení mezi novodobé revolucionáře a jejich souputníky). Hlásí se k tomu co podle nich bylo dobré (ne procesy a buzerování lidí, ale ono se opravdu i za minulého režimu něco vybudovalo - byla práce, školství a zdravotnictví zadara, v zemědělství jsme byli soběstační, fabriky fungovaly - nic není jen černé a bílé). Hlásí se k Marxovi, ale to je jejich věc, že to nebyl žádný magor svědčí i nějaké to ocenění od našich západních bratří (v novodobé historii). Podle mne je rozumné a demokratické mluvit, ne nemluvit, protože to oni dělali čtyřicet let a jak dopadli ví každý. Osobně si vážím víc lidí, kteří se poučili z vlastních chyb, narovnali se a zůstali(vím co od nich mohu čekat) než ta hromada přeběhlíků, kteří zahodili rudé průkazky a rozlezli se po jiných stranách. To jsou pro mě jen prospěcháři a patolízalové. Dokud z nich měli, tak se mohli pos..t a odřít si čela, jak se soudruhům klaněli, teď na ně kydají hnůj - je to IN.
Jen tak na okraj, včera jsem obdržel předvolební leták ODS. Pěkný křídový papír (pravděpodobně od neznámého sponzora z Maďarska či odkud) a uvnitř fotky všech povedených staveb v blízkém okolí. Že by je stavěla ODS? Nechlubí se někdo náhodou cizím peřím? Z toho mi je slušně řečeno smutno. Víte, lidi k sobě měli dřív tak nějak blíž. To až nyní prachy a osobní úspěch jsou povýšeny nad lidský život a "obyčejný" člověk se v těch politických proklamacích nevyskytuje (pouze před volbami, kdy mu je slibováno modré z nebe). Neteskním po minulých pořádcích (není mi to potřeba) - jen konstatuji.
Můžete mne tedy poučit jak by se měli trasformovat? Kdyby to nebyla strana splňující určité standardy, tak by přece nebyla v Parlamentu. Jo a ještě něco, vpomínám na jedno revoluční heslíčko "Nejsme jako oni!", bohužel to není pravda. Jste! Taky chcete uzurpovat moc jen pro sebe a své příznivce, chcete ovládnout celou republiku a potom to dělat po svém bez ohledu na druhé. Je to pořád stejné. Kdo má moc, chce ji mít ještě víc. Před stranami a lidmi v nich je potřeba mít se na pozoru. Aby z toho nebylo, co? No přeci totalita (a je jedno jakou má barvu). Proto je dobrá opravdová pluralita. Nemluvení je nedospělé. Zatím naschle.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  shot

Datum:  15.10.2006 22:00

Bonde, Bonde. Ty jsi se za minulého režimu také narodil, že ano? A jsi tady tedy zásluhou komunistů. Pěkné.
Komunisti nejprve sebrali co mohli. Vyháněli lidi z jejich domovů, zavírali. Drobní zemědělci dostávali za úkol takové odvody (kontingenty), které ani při dobré vůli nemohli splnit. Nesplnili = kriminál a pozemky do družstva. Když u krejčího našli pět špulek nití, udělali z něj nepřítele lidu. Zkus si přečíst některé novinové články a soudničky z té doby. Ano, i za komunistů se postavily mosty, silnice, bytovky. Ovšem střídavě nebyly k sehnání: sirky, toaletní papír, dámské vložky a kalhotky, ocet, uhlí…. Na ledničky, televize, šicí stroje a knihy se stály fronty v Široké ulici již od večera. Léky byly jen pro vyvolené, pro mou matku mi je vozili příbuzní z Německa a Rakouska. Ne práce, ale zaměstnání skutečně bylo pro všechny, protože kdo neměl zaměstnání, byl zavřen. A jenom mi odpověz na otázky: Jak to, že např. v Německu, Rakousku a jinde se lidé měli lépe a neutíkali k nám do toho komunistického blahobytu tak, jako lidé od nás k nim? Jak to, že např. v Německu, Rakousku a jinde také stavěli silnice, mosty, bytovky? Kdo je postavil? Jak to, že za komunistů bylo alespoň o polovinu méně aut v Chrudimi, než je dnes?
A ten majetek? Byl jim odebrán skutečně všechen?
V mnoha věcech s Tebou lze souhlasit. Je to ovšem také dáno onou absencí vlastnického práva za komunistické vlády. Všichni se naučili, že vše je vlastně nikoho. A že vše se dá nějak zaonačit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Bond

Datum:  16.10.2006 22:09

Želbohu v dost věcech máte pravdu. Jak to bylo při jejich nástupu, ze západu k nám taky nikdo neutíkal a zboží leckdy nebylo. Pamatuji fronty na jižní ovoce, auta, lednice, barevný televize a různé jiné. Ale ono je vždycky něco za něco (samozřejmě bych to nechtěl vrátit), zase nebyly fronty na pracáku, uhlí, voda, elekřina a potraviny za málo. V tom je ten rozdíl. Kapitál prostě zdraží to, co člověk k životu nejvíc potřebuje, z toho se nechá ždímat. Ale to jsem rozebírat nechtěl, to bychom se mohli dohadovat stále dokolečka. Již v předchozím příspěvku jsem se tomu chtěl vyvarovat (ač se mi to nepovedlo). Mně šlo jen o to, že někdo ostrakizuje určitou skupinu osob (mající své zástupce i v parlamentu a dodržující určitá daná pravidla) a ještě se tváří jako nejsvatější demokrat. Vždyť je to hrůza a mohou to vysvětlovat jak chtějí (stejně nic jiného než shora zmiňované věci nemají - nyní je ta strana asi jako jediná bez velkých průserů)). O to mi jde. A jak jsem již psal, dejme si pozor na přespříliš motivované strany chtějící ovládnout zcela všechny instituce - z toho jde strach. Jinak na závěrem - na schůzi KSČ mě nepočali a ani jsem nevyšel v závěrech nějakého sjezdu. Pravděpodobně se jednalo o normální pohlavní styk. Zdárek.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Beseda s lídry

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  kuna

Datum:  14.10.2006 07:10

Když ji nikdo nedokázal potrestan za to co tady dělala.A když se k tomu hlásí co dělala,tak je potřeba začít jednat.Co to znamená - když se KSČM nedokázala?Žádná vládam a patřičné orgány nic nedělají.Tady u této strany o reformách nemůže být řeč.Oni se začali reformovat tím,že se rozlezli do ostatních stran.A to je neštěstí.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.