Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Kandidáti se zapletli s komunisty

Odesílatel:  Freeware

Datum:  12.10.2006 23:28

Kandidáti se zapletli s komunisty

Chrudim - Šest z osmi kandidátů, kteří usilují o křeslo v Senátu v chrudimském volebním obvodu a včera spolu debatovali v divadle Karla Pippicha v Chrudimi, mají jedno společné. Všichni se přiznali, že se za minulého režimu zapletli s komunisty. „Když jsem měla obhajovat disertační práci, byla jsem hodně tlačena k tomu, abych vstoupila do KSČ. Tehdy jsem říkala ne. Nakonec, a na rovinu říkám, že se za to stydím, jsem podstoupila školení kandidátů strany,“ řekla starostka Havlíčkova Brodu Jana Fischerová z ODS.

Do komunistické strany v roce 1969 na Dubčekovu výzvu vstoupil i kandidát ČSSD Jaroslav Trávníček, který však po roce zase odešel. Lidovecký kandidát a současný senátor Petr Pithart naopak právě v roce 1969 KSČ po devíti letech opustil na protest proti politice Dubčeka. „Můj táta byl předválečný komunista, byl radním v rudém Kladně. Za války byl v koncentráku, byl jsem v tom vychován,“ vysvětloval Pithart.

Nezávislý kandidát a odpůrce letního času pekař Stanislav Pecka přiznal, že byl komunistou od konce šedesátých let do roku 1989. Ovšem kandidát komunistů Jiří Šimek, který za bývalého režimu absolvoval vysokou politickou školu, neopustil stranu dodnes.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - pardubický kraj
Autor: (dp)

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.