Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Děti a jejich bolavé zuby

Odesílatel:  Karl von Banhof

Datum:  17.05.2006 16:55

Nepatřím mezi příznivce doby minulé, ale občas na ni rád zavzpomínám. Proč se o tom zmiňuji? Určitě si každý z nás vzpomíná na dobu, kdy chodil na základní školu. Já ano, a také si vzpomínám, že jsme se školou chodili pravidelně dvakrát za školní rok k zubaři. Bohužel, dnes už se tak neděje a tak pokud vaše dítě zrovna nebolí zub, pro všechny ty starosti které máme nanapadne nás s dítětem k zubaři preventivně zajít.
Nedávno mou dceru (8let)bolel zub a tak se manželka vydala ke svému zubnímu lékaři, bohužel paní zubařka neléčí děti a tak se vydali jinam. To co následovalo byl kolotoč přednášek zubařů a chození od jednoho zubaře k druhému bez toho, aby mou dceru některý z nich ošetřil.Jedna paní zubařka pravila že je rodinná ,tak pokud k ní nechodí celá rodina jeden příslušník nemá nárok.(alespoň tak to vyznělo), další dokonce poslala manželku s dcerou do Pardubic. Zkrátka prochodili půl dne z jednoho konce Chrudimi na druhý, aniž by se na dceru nekterý ze zubařů podíval, natož ji ošetřil.Vše vyřešil můj hodný pan tchán, který zavolal svému zubaři a ten mou dceru druhý den ošetřil a založil jí kartu. Co z toho vyplývá? Ne vše bylo na totalitní době špatné,o preventivní prohlídky se starala škola a vám bylo jasné, který zubař ošetřuje i děti.Ne, že by jste na své děti kašlali, to rozhodně ne!Ale dnes, chodíte-li od rána do večera do práce, nemáte čas trávit půl dne někde v ordinaci, zaměstnavatel vás nechce uvolnit a někdy si musíte vzít dovolenou.Je to nepochopitelné, ale mě tahle událost hodně rozlobila. Připomíná mi to můj úraz ve Špindlu, kdy mě mohli ošetřit jen za pěknejch pár stovek, neboť zdravotní zařízení bylo komerční a prý nemá smlouvu se zdravotní pojišťovnou u které jsem pojištěn. Nezbylo mi nic jiného než se nechat odvézt s vyvráceným kolenem až do Vrchlabí, kde se o mě vzorově postarali.A tak bude-li vás, nebo vaše dítě něco bolet, asi budete muset jet rovnou někam jinam, neboť tam kde jste, vás z nějakého důvodu neošetří!(pokud nemáte plnou peněženku!)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ala D.

Datum:  17.05.2006 17:18

Mě přijde normální, že když nemáte na zaplacení vašeho ošetření, tak vás bohužel odmítnou. Očem vy píšete, tak tomu se říká sociální jistoty, kterých v ČR je myslím až moc. A k tomu zubařovi, myslím, že o to by se měli starat rodiče a ne škola, ty mají svých starostí dost.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Rydl

Datum:  18.05.2006 08:58

Krávo, nebo vole?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karl von Banhof

Datum:  17.05.2006 20:12

Tady nejde o peníze, my peníze máme a jsme schopni si ošetření platit. Ale podle toho co jte napsala, tak ti co peníze nemají ať teda "pojdou"?! Píšete že sociálních jistot v tomto státě je dost, asi ano, ale nejde jen o poskytnutí ošetření zdarma. Základní ošetření by zdarma být mělo, a pokud je potřeba, tak ať si občan připlatí. Ale platit za nadstandart, za lepší léky atd. Tyto soiciální jistoty mám na mysli. V mém příspěvku šlo o to, že nikdo z navštívených zubařů se neměl k tomu, aby se na dceru podíval. . Kdyby to chtěli zaplatit - žádný problém.Problém je v tom, že každý lékař je zřejmě limitován nějakým počtem pacientů a ten zřejmě nemůže překročit. Dále k těm sociálním jistotám. Když jsem končil školu, věděl jsem já i moji rodiče že mám práci a mám kam nastoupit. Dnes dokončíte školu a nevíte kam nastoupit do práce. Sociální jistoty? Jaké? To že lidé končí na pracáku a pobírají sociální dávky? Dříve museli všichni pracovat a kdo nepracoval byl zavřen do basy za příživnictví. Dnes? Na pracáku se motá spousta lidí, kterým se makat nechce a tak raději budou pobírat soc. dávky. Nač také makat někde za např. 6000,- když je mohou dostat zadarmo. Toto jsou ty vaše sociální jistoty. To je to, co mě štve.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  vutdream

Datum:  18.05.2006 21:58

... no já bych si dovolil takovou poznámečku. Ono po škole by práce byla, ba dokonce si myslím, že práce je. Problém je však v tom, jak je hodnocena :( a každý logicky smýšlející člověk si spočítá co je lepší: makat jak blbej a mít dejme tomu o dva tisíce víc než na podpoře, nebo pohoda klídek tabáček :) btw: možná i ta hůře placená práce by nebyla tak úplně strašná, kdyby ji stát ještě neokresal srážkama :)))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karl von Banhof

Datum:  18.05.2006 22:32

To máte pravdu, možná před pár lety bych takto uvažoval, ale dnes představa, že bych měl být na pracáku je brrr.... To raději budu makat a budu mít o ty dva tisíce víc. A Ty srážky? Vždyť z toho co dostane člověk z pracáku mu taky seberou. Musí-li člověk pak něco platit kromě nájmu tak je to asi na mašli. Hold je taková doba. Prostě stále nechápu jak se tohle mohlo stát, že lidi nemaj práci. To jsme to dopracovali....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ondřej Kopp

Datum:  18.05.2006 10:11

No pokud se nepletu... tak v akutnich případech Vás musí ošetřit kdekoliv bez ohledu na to, zda mají smlouvu s pojištovnou nebo nemají.... a nesmí za to chtít žádné úhrady...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Děti a jejich bolavé zuby

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karl von Banhof

Datum:  18.05.2006 11:37

Bohužel, toto byla vlastní zkušenost.Hold bolení zubu dítěte asi není akutní případ. Copak bylo málo případů že někoho neošetřili z důvodu že neměl tu správnou pojišťovnu? Pojišťoven máme spoustu, ale asi je to špatně, neboť některá zdravotní zařízení nespolupracují se všemi. Ne všechny také platí těm zdrav. zařízením. Tak kde je zakopaný pes???? Jakou si vybrat? Ne vždy navštívíte jen toho svého lékaře který má smlouvu s vaší pojišťovnou a co pak???

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.