Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Městská policie - část první

Odesílatel:  Lenka

Datum:  27.08.2003 22:17

Většinou jezdím pro benzín k Aralu. Když tam člověk jede pozdě večer, jsou stojany u silnice zablokovány kužely. Jelikož mé auto má nádrž na pravé straně, zbývá mi tedy pouze jedna řada uprostřed. Samozřejmě bych mohla použít i stojany zleva, ale většinou se mi nechce moc vyvíjet fyzická aktivita a tak, když neblokuju cestu, si radši počkám. Dnes si jedu jako obvykle (přesně ve 20.40h ) pro benzín. Stojany nalevo jsou klasicky zablokovány, takže musím doprostřed.
Ovšem ejhle, na "mé" straně u vzdálenějšího stojanu stojí těsně za sebou 2 auta. Jsou bez řidičů a tak jen doufám, že šli zaplatit a hned odjedou. Vyvíjet aktivitu se mi dnes opravdu nechce a tak možnosti plazit se s hadicí okolo auta nevyužívám. Ptáte se, proč nezajedu k bližšímu stojanu? To totiž nelze, jelikož před ním stojí skoro polovinou auto Městské policie. A to tak nešikovně, že ke stojanu už zkrátka nikdo nezajede. Trpělivě čekám, naštěstí řidiči obou aut vpředu přicházejí poměrně brzo a já tedy mohu natankovat. Jdu zaplatit dovnitř a naskytne se úžasný obrázek. Pan policista s paní policistkou v poklidu poíjejí kafíčko, žádný sters. Paní policistka zvědavě obhlíží zboží v regálech a s kýmsi hovoří, pan policista upřeně sleduje v rohu TV, zda někdo v Paříži netrhá světové rekordy...V klidu zaplatím (podotýkám, že jsem celkem kliďas a jen tak něco mě nerozhází) a na odchodu povídám panu policistovi, zda by příště nemohl parkovat lépe, aby neblokoval stojany ostaním autům. Pan policista se nestačil ani nadechnout a už se do "řeči" vložila jeho starší kolegyně a docela ostře mi sdělila, že nic neblokují. Její tón mě docela překvapil a tak jí povídám, že tedy blokují a že já jsem čekala v řadě. No a "milá" paní policistka znovu namítla, že nic neblokují a nakonec mi odsekla: "No, tak jste čekala, no!!!" Musím se přiznat, že mě to docela uzemnilo, vůbec ten směr, kterým se naše rádoby konverzace ubírala, když já jsem s ní stále hovořila klidně, takže jsem se pouze zmohla na odpověď v tom smyslu, že jsou placeni z peněz daňových poplatníků a v klidu si tam popíjejí kafe a radši jsem se dala na ústup. Paní policistka se ovšem nedala a odpověděla mi:" Milá paní nebo slečno (proč to řeší???)my taky platíme daně!" A pak dodala něco ve stylu, ať se teda hodím do klidu (moje interpretace). To už jsem byla skoro u dveří, tak už jsem se ani nenamáhala jí odpovědět, protože by to stejně k ničemu nevedlo.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jindra

Datum:  01.09.2003 12:52

Milá slečno učitelko Lenko HorákováReaguji na váš článek o příslušnících MP.Předem chci všechny upozornit,že nemám v řadách příslušníků žádné příbuzné,ani kamarády.Stal jsem se svědkem vašeho výstupu a chci věc uvést na pravou míru.Proto vezmu vaše "vykecáváni",jak jste ho nazvala postupně.Stojany nebyly zablokovány,všechny byly v provozu.Auto policistů stálo úplně v pravo,první stojan od myčky,stojany vlevo i uprostřed byly v provozu a volné to jsem se přesvědčil pohledem.Proč vám překáželo,když tankujete uprostřed?U pokladny jste je napadla tónem,který popisujete vy osobně a ta paní vám odpověděla slušně a na můj vkus dost klidně.Já bych vůči vám tak klidný nebyl.Jediná pravdivá věc z vašeho blábolu je,že skutečně nepřekáželi jak vám odpověděli.A na vaše hrubosti ohledně vašich daní,z kterých je platíte odpověděla,že daně platí i oni.Toto vaše jednání mě vůbec nepřekvapilo,jelikož jsem váš (již díky bohu) bývalý žák a vaše chování vůči zákům bylo stejné.Váše autorita byla na bodu mrazu,proto si zřejmě myslíte,že čím víc se na ně bude řvát,autorita se dostaví.Možná se ohradíte,že jsem zmrzelí student.Omyl,vašemu předmětu AJ se aktivně věnuji dajším studiem a úspěšně.Pokračuji dál.Příslušníci přijeli tankovat také,jejich vozidlo jezdí nejspíš také na benzín.Mezi tím co si objednali teplé jídlo sebou a než bylo hotové a zabalené,dovolili si to kafe.Jedl jsem tam s ostatními,dost často navštěvuji tuto pumpu,jediná ve městě má totiž teplé jídlo ve dne i v noci.Oni tam nikdy nejedí,jak píšete,ale berou si to vždy sebou.Dovedu si představit kritiku,kdyby kdy byli vyděni,jak sedí v hospodě neboli vzadu.Vy nepijete kafe ve sborovně?Vaše pracovní doba jak píšete je vic než 12.hod.Kde? V AGOŘE?Gympl nejede tak dlouho a vaše příprava?To jste u toho o hladu?To je celý můj zázitek díky vám a pokud jste pokračovala ve stejném tónu a stylu,jako na alaru,vůbec mě to nepřekvapuje.Nemám v lásce tyto složky,té "milé" policistce jak jste ji nazvala vzkazuji:Pokud budete potřebovat mé svědectví,stojím si za svým tvrzením a nebudu jediný.A ještě poslední postřeh,bydlím v centru města a mám oči.Všimla jste si,kdo každé ráno stojí na přechodech v dešti,mrazech i ve vedrech?Jsou to republikový policisté,či měští???Já kolem nich chodil celé studium.Kdo chodil po pouti,v extrémních vedrech,stojí na náměstí v mrazech,zase oni,nikdo jiný.A vzkaz KURTOVI:Proč jsi ničil kašnu,jak pišeš když pusobíš poblíž?Proč jsi nedostal vysokou pokutu a jen te napomenuli?Pokud by křičeli na tebe takové výrazi,jaké popisuješ,určite by se to pořádně rozléhalo a náležitě bys zaplatil.Nebo je špatné,že si všimly,že děláš bordel?Asi měli odejít(odjet) a nic nevidět?Zas by bylo o čem psát.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  02.09.2003 08:36

Jindro: psal jsem, že jsme dělali toto: "(seděli jsme asi čtyři na kašně)".
Takže: jaké ničení??? Příslušnice MP na mě řvala to o těch občankách, to o sráčích na sebe křičela ta "omladina", víš??? Trochu se Ti to popletlo, že? ;)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  far

Datum:  08.09.2003 04:22

Kdyby si neřval jek blbec tak by to možná nebylo rušení nočního klidu.a jestli ti vadeě nějaký pytle s bordelem, tak je ukliď nebo se dej k technickejm službám , třeba budeš brát víc než v "TAKU"

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  09.09.2003 18:30

Docela magor, že jo? NERVAL jsem se ;). No a ti, co se rvali, se taky nervali v noci - takže jak jsi přišel na ten noční klid fakt nevím...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Hurw

Datum:  01.09.2003 22:34

ALARU = ARALU, měští??? = městští, te = tě, atd........a shoda přísudku s podmětem tě taky asi nesere, co?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pinďa

Datum:  01.09.2003 21:16

Já si myslím, že student Jindra je virtuální identita příslušné městské policistky. Tolik chyb na několika řádcích by snad neudělal ani absolvent devítiletky, natož gymnázia - jak pan Jindra tvrdí. Nebo je na gymplu takhle mizerná vyjadřovací úroveň? :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lenka

Datum:  01.09.2003 20:41

Milý Jindro,až jsem se při tom čtení zapotila, kolik tam bylo informací. Vezmu to tedy po pořádku, aby to bylo přehledné.
Ad 1) Sama jsem uvedla, že ne všechny stojany byly obsazeny, ale uprostřed bylo opravdu plno a to přesně tak, jak jsem popsala v 1. příspěvku - dvě auta u předního stojanu (ode mě dále) a auto MP polovinou stojící před 1. stojanem. Nemám důvod si vymýšlet.
Ad 2) Nevím, jestli jste to postřehl, ale na pana policistu, zdůrazňuji na PANA policistu, jsem se obrátila až po mém zaplacení. A jak už to na benzínkách chodí - lidi přijíždějí a odjíždějí jako na běžícím páse, takže se Vám zřejmě naskytl jiný pohled, než jaký jsem viděla já, když jsem přijela. A jestli Vám stačí k obhlédnutí situace na celé benzínce pohled od stolku z restaurace, aniž byste povstal, pak mě nenapadá jiné slovo než nadčlověk.
Ad 3) Nikoho jsem nenapadla a za tím si stojím. Navíc jsem neměla v úmyslu bavit se s paní policistkou (doufám, že toho jste si všiml!...) Obrátila jsem se na pana policistu a ona, ač stojící asi 2 metry od nás, hbitě zareagovala a pana policistu nepustila vůbec ke slovu. Kdyby ho bývala nechala mluvit, mohlo třeba vše dopadnout jinak.
A pokud za "napadení" považujete otázku: "Mohla bych Vás poprosit, abyste příště parkovali jinde a ne přímo před stojanem? Tam totiž překážíte ostatním." (na to mám zase svědka já - člověka, který stál poměrně blízko nás, ale to vy jste z restaurace zajisté taky viděl...), tak se ani nedivím, že...
Ad 4)... můj tón hlasu považujete za řvaní. Nemám ráda bezdůvodné řvaní a snažím se věci řešit v klidu.
Ad 5) Opravdu si nemyslím, že autorita se dá získat řvaním a také se nedomnívám, že by moje autorita byla nulová. Pokud by tomu tak bylo a kdyby mě práce s mladými lidmi nebavila, už bych dávno ve školství nepracovala.
Ad 6) Nikdy jsem žádného Jindru neučila.
Ad 7) Příslušníci MP asi fakt tankovat nepřijeli. To mi potvrdila sama paní policistka (viz už můj 2.
příspěvek), když mi říkala, že nikde jinde zaparkovat nemohli, protože všude jinde bylo obsazeno. Proč mi to tedy rovnou neřekla? Tím by mi dokonale zavřela pusu a nebylo by o čem diskutovat, nemyslíte?Ad 8) Kafe ve sborovně nepiju.
Ad 9) Ve svém druhém příspěvku jsem uvedla, že "taky dělám i 12 hodin" - z této formulace vyplývá, že někdy dělám i 12 hodin a ne, že mám 12-ti hodinovou pracovní dobu, jak jste si mylně vyložil.
Ad 10) O mém působení v Agoře zřejmě víte jen z doslechu, asi tam často nechodíte. Jinak byste věděl, že se tam k 1.1. 2003 po pěti letech vyměnily týmy. A tudíž mě tam už nenajdete.
Ad 11) V jednom máte naprostou pravdu - pracovní doba na gymnáziu skutečně není 12 hodin. Ale pokud Vás to zajímá - vlastním ještě dva ŽL a předmětů činností, které jsou na nich uvedeny, plně využívám.
Ad 12) Při výkonu mých zaměstnání hladem fakt netrpím, ale využívám přestávek a pauz k tomu určených.
Ad 13) Nemusíte mít strach, že budete muset poskytovat svědectví. Nejsem typ stěžovatele a nikde nic rozmazávat nebudu, ani jsem to neměla v úmyslu. Na tom Aralu jsem taky nechtěla "prudit", ale jen, opakuji, jsem slušně požádala.
Ad 14) Píšete, že nemáte v lásce tyto složky, ale zřejmě jste hned po mém odchodu z benzínky vyskočil a paní policistce hned zatepla sdělil, kdo že to byl.
Celou dobu mi vrtalo hlavou, jak ta paní přišla na tu učitelku a teď je to, zdá se, jasné.
Ad 15)Neupírám MP některé jejich jistě záslužné aktivity, ale toho, že často jezdí na kafe na Aral si všímá hodně lidí. Neříkejte, že dá takovou práci vzít si s sebou do práce svačinu a udělat si tam kafe?Ad 16) Nevěděla jsem, že pouhým sezením se kašna ničí.
Mohl byste být konkrétnější?A taky poslední postřeh: pokud studujete angličtinu stejným stylem jako jste zřejmě studoval češtinu, tak no comment ( pozn. "bez komentáře" - pro anglicky nemluvící :-)S pozdravemLenka HorákováP.S. Pro vyřizování osobních účtů ( i když si opravdu nejsem žádných vědoma, hlavně nevím s kým) navrhuji využít mail, ať tady zbytečně neotravujeme ostatní.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lomikar

Datum:  08.10.2003 16:28

Městská policie nemusí jezdit na kávu na Aral, neboť "hoši" mají na služebně od Městského úřadu zapůjčenou rychlovarnou konvici. Vodu tudíž mají zdarma !!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Honza

Datum:  16.10.2003 21:54

Tobě Měšťáci asi hodně vadí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lenka

Datum:  27.08.2003 22:46

Cestou domů se mi to rozleželo v hlavě a říkala jsem si, že jsem se paní policistky měla aspoň zeptat na jméno. U Borzny jsem to teda otočila a jela zpátky. Už za závorami jsem potkala auto MP, tak jsem dojela na Aral, otočila a vzala to domů přes náměstí. Měla jsem štěstí (kdo by se taky hned na počátku noci obtěžoval projíždět městem a kontroloval pořádek, když si může sedět na stanici a vyjde ho to na stejný prachy?) - pan policista s paní policistkou zrovna vystupovali z auta a nesli balíčky se sváčou - asi jsem jim zkazila chuť a na Aralu už by jim nechutnalo...Vylezla jsem z auta s tužkou a diářem zeptala jsem se "milé" paní policistky, jestli by mi mohla sdělit své jméno. Paní policistka na to, že jméno mi neřekne, ale že jestli chci, tak mi sdělí své služební číslo. Tak mi ho tedy sdělila a mj. mi ještě řekla, že ať si nemyslím, že ona ve službě taky odvádí daně a bla bla. Řekla jsem ji, že mě hlavně vadilo to, že blokovali místo a že mohli v klidu parkovat jinde. Paní na to, že jinde místo nebylo, že jsem si měla Aralku objet kolem dokola a viděla bych to. atd. atd. Nebudu Vás tady zatěžovat podrobnostmi, to se totiž musí zažít.
Každopádně závěr naší debaty nedebaty se nesl v tom duchu, že oni slouží 12-ti hodinové šichty a že mají právo na odpočinek a že já určitě 12 hodin nedělám.
Když jsem jí řekla, že taky dělám i 12 hodin, tak se zeptala: "Jó, a můžete mi teda říct, co děláte?" Na mou odpověď, že ona mi neřekla jméno, tak proč já bych jí měla sdělovat zaměstnání, povýšeně odpověděla: "No, jste určitě učitelka, tak to bych chtěla vidět, jak děláte 12 hodin!" Buch ho!!! Stačila jsem na ni jen zvolat, jak ji napadlo, že jsem učitelka, ale vrata od staré radnice se už zabouchla...
No, omlouvám se všem za sáhodlouhé vyprávění, ale bylo to čerstvé a potřebovala jsem se vykecat. Navíc z toho nemám dobrý pocit. Paní policistce jsem mj. totiž sdělila, že nám 3x vykradli auto a ona "Vykradli auto? - od toho máte republikovou policii!" Tak nevím, myslela jsem si, že Městská policie je tu od toho, aby zajišťovala klid a pořádek v ulicích, ale asi jsem se hluboce mýlila. Ale na Aralu asi mají dobré kafe...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  28.08.2003 09:56

No, milá Lenko, na Vaše příspěvky se dá odpovědět jediné: Trefa do černého! Když pominu to, že na mě právě ta „policistka“ o které píšete, řvala „doufám, že máte občanky!“ (seděli jsme asi čtyři na kašně), že se před 2 dny rvali nějací „mládežníci“ na náměstí, používali u toho výrazy, že „sráč“ je ten nejmírnější, bota jednoho z nich skončila v kašně a ona reagovala „chcete tu kašnu čistit!?“, tak mi připadá, že naše „MP“ NEPLNÍ svoji úlohu. Například: minulý týden ležely 3 dny dva pytle odpadků cca 15 metrů od náměstí, než zmizely. Samozřejmě, není to jejich práce, ale pokud chodí na pochůzky (mají to v popisu práce), tak o této záležitosti věděli - proč nesjednali jejich odklizení??? Včera končil trh - dva „strážníci“ stáli uprostřed náměstí a zřejmě hlídali balící a odjíždějící trhovce. Proč? Všude kolem lítaly spousty odpadků, takže o úklid jim asi nešlo… To opravdu neměli nic jiného na práci? Co vlastně v pracovní době dělají? Nevím. Vím jen, že vozili (nevím, jak je tomu nyní - je to cca 6 měsíců), zaměstnance Městského úřadu na „služební objížďky“. Je tohle jejich práce? Tak to se k nim asi dám taky…

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel

Datum:  02.09.2003 00:06

Vážený Jindro,četl jsem všechny příspěvky a musím pouze dodat, v žádném případě se nechci plést do těchto diskusí a však musím k tomu napsat několik slov.Byl jsem velice blízko celému incidentu.Pravda je taková,že městská policie v žádném případě benzin netankovala ( nevím jak to mají vedeno,ale vozidlo je jistě majetkem města,které by mělo vézti knihu jízd i shromažďovat doklady o tankování pohonných hmot.Což se dá velice lehce dokázat předložením těchto dokladů ).Tuto policistku ( malou,silnější ) jsem několikrát potkal ve městě a mohu pouze souhlasit s paní Lenkou.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  nezávislý

Datum:  08.09.2003 16:23

Vidím, že téma MP je stále velmi aktuální a názory jsou velmi protichůdné. Nechci se zastávat ani jené ze stran, ale neodpustím si podotknou jednu - pro určitě lidi nezanedbatelnou skutečnost. Za to, že městská policie navštěvuje benzinové pumpy, ať je to ARAL či jiné benzínky, jsou zcela určitě vděčni zaměstnanci těchto benzínek, neboť po nocích nenavštěvují pumpy pouze slušní lidé, kteří přijedou natankovat či pro jídlo, ale v mnoha případech různá individua - ať krást či za jiným účelem a to mnohokráte ve stavu pokročilé opilosti, takže myslím, že obluha je ráda, když se občas ukáže policejní auto a to ať městské či státní policie. Jen přítomností strážníků se v mnoha případech zabrání nepříjemnostem. Jinak Vám všem přeju v dalších diskusích a atakování se navzájem pevné nervy! Ahoj

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karel

Datum:  02.09.2003 20:08

Tak si to tady čtu a nevěřím o čem se dá dohadovat?Myslím si a je to jen můj názor,že je to o ničem.To Vám ty policajti tolik ležej v žaludku?Pokud jo,tak si běžte stěžovat?Nevím,co je na tom hroznýho,že si dali kafe?Jsou to taky lidi jako my?Žil jsem nějakou dobu v USA a tam je uplně normální,že policajti jezděj na čerpací stanice a dávaj si tam večeře a pití samo,že nealko.Jenže tam si nikdo nedovolí,zdůrazňuju nedovolí něco ceknout,možná by to chtělo zavést i tady.Já neznám žádnýho policajta ani státního ani městskýho,ale příjde mi uplně normální,že si dali to blbý kafe!A komu to vadí je to jeho věc.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jirka

Datum:  02.09.2003 22:26

Jo, ale to by taky museli k něčemu bejt - jako v USA.
Tady nejde o to jestli si dávaj kafe u Aralu, ale že se chovaj jako amatéři - po městě hulákaj opilci, na sídlištích se vykrádaj auta a oni se hádaj v benzince s učitelkama. Ale co chcete od policajtů, kterým velí nevzdělanej velitel.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Miloš

Datum:  02.09.2003 22:48

Jirko,myslíš,že jsou všichni špatný?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lenka

Datum:  28.08.2003 11:35

Nezbývá nic jiného než souhlasit, asi máme podobné zkušenosti. Také jsem na vlastní oči viděla "služebně" dovézt pracovníka MÚ na "služebku" - a to do hospody.
Bylo to zhruba před měsícem, takže to zřejmě nekončí.
Co se týká středečních trhů - no comment. Ten obrázek postávajících policistů uprostřed náměstí je tam vidět pravidelně. Taky jsem ještě nepochopila, co tam dělají. Možná kontrolují, aby si tam trhovci náhodou něco nezapomněli. Aspoň nějaká služba občanům...A co se týká Aralu - nemyslíte, že pan majitel má benzínku perfektně pojištěnou proti přepadení? Auto MP tam bývá k vidění celkem pravidelně a majitele to může stát třeba jenom to kafe...docela levná ochranka, kdo ví. A nám se zatím vesele ztrácejí stěrače, mlhovky apod.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  29.08.2003 14:25

Nevím - pracuji ve firmě, která má provozovnu umístěnu TŘI domy od služebny MP a bylo nám sděleno, že hlídání "nemají v popisu práce". Takže jsme si nechali nainstalovat bezpečnostní zařízení a uzavřeli smlouvu se soukromou bezpečnostní agenturou...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Městská policie - část první

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  jana

Datum:  29.08.2003 20:06

Nedávno proběhla televizí zpráva, že městská policie v jednom českém městě (zapomněla jsem) nabízí hlídání domů a domácností během dovolených. Když se chce ...

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.