Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  letiště

Odesílatel:  pp

Datum:  26.08.2003 10:34

Letiště - tato kauza si zasluhuje velikou pozornost! Pokud někdo jen trochu cestuje po světě, pak ví, že každé - i menší město, než je Chrudim, své malé letiště má. Je to i kvůli cestování - řada lidí ve světě za obchodem či za zábavou cestují malými letadly. A že se tahle forma cestování bude stále víc prosazovat i u nás, o tom určitě není pochyb.
Jen je smůla, že ti naši připrcatělí radní mohou být z pracháčů z Podhůry dost na větvi, aby jim šli na ruku - a taky budou potřeba příspěvky do volební kampaně..., letiště by si zasluhovalo velmi razantní ochranu!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: letiště

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ještěrka

Datum:  26.08.2003 12:42

Aha, tak já přikupím z druhé strany: podle mých informací. Například se také říká prý:1. letiště Aeroklubu bylo před lety vyřazeno ze seznamu Civilní správy letišť (a není ani vojenské).
Každé letiště by ale mělo někam patřit. Jinak právně neexistuje.
2. některé stavby tam prý jsou načerno.
3. údržbu trávy prý prováděla armáda. Hodnota prací je několik miliónů ročně. (Zbytky jánabráchismu z dob Svazarmu?)4. a nejpodstatnější - pozemky náleží Pozemkovému fondu. Tzn. že město nemá vůči letišti žádné majetkoprávní vztahy a tedy ani povinnosti.
Já bych si tu také přál letišťátko ponechat, ale z výše uvedeného mi vyplývá, že PF může pozemek prodat komukoli (nebo vydat restituentům, má-li ještě nějaké neuspokojené). Takže, prosím, vůči komu je vlastně směrována ona petice?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: letiště

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pp

Datum:  26.08.2003 14:19

Problémy jsou - ví se o nich už hodně z dřívějška.
Město možná nemá páky (stejně tak i v případu Palučiny), ale má rozhodně vliv. Jenže když se nechce, je to horší, než když to nejde.
Mj. - existují možnosti, jak by město dostalo pozemky od PF - potažmo od státu - bezúplatným převodem.
Záježí mimo jiné zejména na stavu Územního plánu, potažmo pak (a to hlavně) na tahu na branku. Ale dnes je síla tahu na kteroukoliv branku asi ovlivněna hlavně penězi. A pokud naopak existuje zájem na branku netáhnout...
pp

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: letiště

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ještěrka

Datum:  27.08.2003 10:05

No jo, to zní pěkně. Ale jestli odejde armáda, jako že nevěřím, že z vytipovaných rušených posádek uhájí někdo existenci (leda snad Tábor), tak Aeroklub přijde o údržbu za hubičku a město v té době bude mít jistě prioritní zájem o budovy kasáren - pro bydlení. K tomu se MO dalo už na jaře slyšet, že už žádné bezúplatné převody majetku - chce jej dražit. Stejně tak nevěřím v bezúplatný převod pozemků od PF, alespoň nevím o tom, že by kdy město dostalo některé pozemky bezúplatně, pokud si vzpomínám, šlo jen o směny. To bychom museli obětovat lesy, pokud by je PF vůbec chtěl, nebo já nevím co. Připadá mi to pěkně nákladné ať tak či tak, když to porovnám s částkami, kterými jsou každoročně dotovány zbylé společenské či sportovní organizace.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.