Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Pout !!!

Odesílatel:  Alena D.

Datum:  12.08.2003 20:27

Dobrý den,tak jsem čerstvá chrudimačka a povedlo se mi nastěhovat zrovna do nejhoršího obdobi, tedy kdy se pořádá pout přímo v historickém centru Chrudimi.
Jelykož bydlím přímo na náměstí oto bylo naše rozčarování větší, když se poutaři sjeli již v úterý a od čtvrtka začala oná pout fungovat. Divím se radnici a vůbec památkářům, že tuto letní atrakci města nepřesunou někam na okraj města. Když už obyvatelům centra nevadí hluk, tak snad památkáři by měli s tím něco dělat. spát se dalo tak akorát se sluchátky na uších a s prášky na spaní a ráno preventivně ke snídani něco na bolehlav. Jsem mladý člověk (23) ale tohle bylo na mne moc, a kdyz konečně přišla neděla a mělo se vše spakovat, tak ty gauneři celou noc sklízely atrakce a bušily kladivy, což snad bylo ještě horší.A velmi me zaskočilo, když jsme se dozvěděli, že již jednou pout pořádali za městem ale z důvodu lenosti chrudimáků byla opět přestěhována do centra.no příští rok radši vyjedu z města. Dít se tohle na západě, tak máte po zábavě.ala

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jarda

Datum:  24.08.2003 19:10

No ja jsem tedy zastance toho, aby pout v centru zustala. Nejvic se mi libi poznamka pani Aleny, ze by se toto na zapade dit nemohlo... Pani nejsme v roce 1988 kdy bylo na zapade vsechno nej. Co by rekli treba ve Spanelsku kdyby jim zrusili tradicni "rajcatove hody" nebo ty jejich byky, jak je honej po meste:-) Co takhle velka cena formule 1 v Monaku? Nebo love parade v Berline? Karneval v Riu atd...
No jo jenze vy jste se asi prestehovala do "mrtve" Chrudimi tak chcete mit klid. Paneboze lidi, budte radi, ze aspon jednou do roka Chrudim trochu ozije.
Jinak bych toto mesto zaradil do souteze o nejchciplejsi mesto sveta.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ještěrka

Datum:  15.08.2003 09:46

No, něco Vám, slečno, poradím. Až příště nebudete moci tři noci po sobě spát (s výjimkou Silvestra Vás to zřejmě čeká opět za rok), zalistujte si v gramatice, jelykož... ;-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  nestydaty anonym

Datum:  14.08.2003 22:42

lidicky, odpustte tu dojemnost, ale budme trochu tolerantni.
ja pout taky nemusim, taky ji mam skoro pod okny, taky jsem zrovna musel byt v chrudimi a jeste ke vsemu jsem na ni musel jit, abych nenaprd deti. nekdo ma proste rad holky, nekdo zase vdolky a pokud si budeme delat narok na stoprocentni obcansko-soudruzskou korektnost, kdy nikdo nesmi ani jediny den nebo vikend prijit zkratka "omezovanim ve svych pravech a svobodach", strane se z chrudimi nezajimave, mrtve a nudne mesto.
nesnasim pout... (a presto) at zije pout!!!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  OLGOJ

Datum:  14.08.2003 13:17

Tak pro4 sis kupovala byt na náměstí? To ses teda pěkněnapálila, co? :-)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Petra

Datum:  13.08.2003 20:38

Před několika roky se pouť konala v parku na Střelnici, i tady nebyli lidi z pouti nadšení.
Následky po pouti jako jsou odpadky, se tady likvidovaly pomalu až do podzimu, kdežto na náměstí se musí uklidit hned po pouti. Hluk tu byl nepředstavitelný od rána do večera. Na náměstí je hluk usměrněný od představitelů radnice.
Nejsem zastáncem vytěsnění pouti na okraj města, vždyť i tady žijí lidé.
Petra

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mazi

Datum:  13.08.2003 08:42

Milá Aleno, chápu Vaše rozčarování nad poutí samotnou, ale snad jenom z toho důvodu, že na náměstí bydlíte.
Určitě je velice nepříjemné, když do noci se Vám pod okny rozehrávají ty příšerně ohrané songy se slovy - prodloužená jízda .... jediná atrakce čechách ......
Staročeská pouť ale patří k tradicím města již hodně dlouhou dobu a právě kvůli lidem jako jste Vy by mělo hrozit její úplná likvidace? Vždyť jste mladý člověk (podle toho co uvádíte), který nemá k dětským letem tak daleko a právě do Vás bych čekal spíš pochopení, než od důchodců, kterým vadí i hrající si děti večer za domem. Zkuste navrhnout, kde jinde než na náměstí by bylo vhodné pouť dělat? Ten jeden jediný víkend v roce nebo abych byl tedy dle Vašich slov přesný - ty čtyři dny v roce (pokud pominu Silvestr) se snad dají přežít. Svým způsobem by se dalo říct, že je to oběť za nádherné bydlení přímo v historickém centru města.
Navíc mi ještě není až tak úplně jasné, co mají památkáři společného s Vaším spaním a bolením hlavy?! Pravda asi je, že takový dav lidí může (možná) jistým způsobem poškodit historickou část města (pokud se o to budou vědomě snažit), ale kolotočáři si rozhodně v kostele ani na radnici ani v jiném historicky cenném objektu na náměsti své stánky nerozdělávají - proč tedy památkáři? Myslím si, že diskuze na téma víkendové pohodlí pro obyvatele historického centra města Chrudimě není až tak úplně na místě. Je to pochopitelně můj názor, proti kterému se můžete bouřit, můžete s ním nesouhlasit, můžete proti němu bojovat, ale to je tak asi všechno, co proti tomu můžete dělat.
Co se ale poutě samotné týká, nepozastavuji se snad ani nad vším co výše uvádím, ale nad samotnou celkovou úrovní. Právě proběhlá pouť mi spíš připomínala nedělní trhy ve Valech, kde je jeden asiat vedle druhého. Samé levné boty a asijské oblečení zaručeně pravých značek, které každému určitě sedí - dle slov trhovců ....čím víc pruhů, tím víc Adidas! A kde je ta ohromná spousta stánků, které na pouť patří místo vietnamského zboží? Děkuji za případní reakce.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ala

Datum:  25.08.2003 15:18

Dobrý den, reaguji na vasi reakci na muj prispevek. Defacto proti "staroceskym" opakuji staroceksym poutim nic nemam ale do stare dobre a nostalgicke "staroceske" pouti to ma sakra daleko. jako ditko jsem na ni take s rodici chodila..ale je to jine..jasne odraz dnesniho sveta..dost konzumniho, nemyslite? mozna, ze sjem trochu vice agresivnejsi proti teto akci, ale kdyz pominu "kolotocare", tak zbytek osazenstva krom prichozich se na tom podili predevsim trhovci - vietnamci..je to odraz nasi (vseobecne) miry vkusu.
mozna kdyby to vypadalo jako skutecna pekna staroceska pout se vsemi temi remeslniky..rucni praci atd. ale tady tak sezenete levne avsak nekvalitni boty, odevy a kdovi co jeste. ve svete, to vetsinou chodi tak, ze takoveto podobne parky stoji na vyhrazenem miste temer cely rok (dle sezony)..a trhy se konaji stale ale v jine atmosfere nez jaka je unas..mozna tak krome Staromeskeho namesti..ci ul. Na Prikopech..tam se to snazi obnovovat..ikdyz to je predevsim pro zahranicni cestovni ruch.ale proc nejit trochu v jejich slepejich a stale davat prostor vietnamskym trhovcum..je to odar nasi spolecnosti a tudiz tak se na nas divaji z EU.(nerikam , ze jinde nejsou trznice..to ano..ale nejak ukryte..viz napr Londýn).
Jo a stemi pamatkari.... tak nadmerny hluk, narusuje stavbu..ale budiz je to jak rikate jednou do roka..
Dekuji za vas ohlass pozravem Alena

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mazi

Datum:  26.08.2003 08:09

Dobrý den Aleno, souhlasím s Vámi, úroveň poutě už není co bývala - o tom jsem se ostatně zmiňoval již v předchozím příspěvku. Stejně jako Vy bych preferoval klasickou staročeskou pouť s řemeslníky a ručními výrobky ....
ale vypadá to, že všichni ti zruční řemeslníci asi již vymřeli ..... není se čemu divit, celá společnost začíná žít čím dál víc konzumnějším způsobem života a lidí, kteří se zajímají o oblast ruční výroby, stále více ubývá ..... ztotožňuji se s Vašim názorem, je to pravděpodobně odraz doby. O vietnamských trhovcích a jejich "kvalitním zbožím" asi ani nemá smysl se zmiňovat, je to kapitola sama o sobě a nedávno bylo toto téma na diskuzním serveru již otevřeno. Nejsem z nich zrovna unešený, ale pantofle jsem si u nich taky koupil.......
Přeji Vám Aleno v centru klidné bydlení a věřte, že navzdory hlučné pouti, Silvestra a několika dalších vyjímečných akcí, bych s Vámi byt v centru měnil ;c)Přeji Vám hezký den Radek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  15.08.2003 15:40

I tady (mám teď na mysli ty trhovce) zapracovala neviditelná ruka trhu a naplno ukázala kulturní a intelektuální úroveň Čechů. Nemyslím to teď hanlivě, prostě to tak je a jinde to není o nic lepší. Trhovci jsou jeden z neomylných a spolehlivých ukazetelů všeobecného vkusu (kdyby o ně lidi nestáli, trhovci by nepřijeli), ale i jeden z ukazatelů svobodné společnosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo

Datum:  16.08.2003 17:59

Trhovci nejsou jen odrazem vkusu, nebo spíš nevkusu kupujících, ale i odrazem jejich ekonomické situace.
To, ža tam nakupují, lidem kteří nemají peníze asi nemůžeme vyčítat.
Komu však situaci vyčítám je neschopná a zkorumpovaná státní poc a poslanci. Ti totiž tolerují dovozy ohromného množství zboží z Asie (těch tisíců kontejnerů by si muhli všimnout). Z tohoto zboží se neplatí clo, DPH, nepodléhá kvótám atd. Je to pak nerovná konkurence pro naše výrobce a prodejce.
A o tom, že se tomuhle byznysu daří svědčí ty akční zátahy našich celníkú, FÚ a policie. Zabaví zboží za spoustu peněz a za týden se jede dál ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Pout !!!

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Pavel

Datum:  13.08.2003 08:34

Dobrý den,moc nerozumím tomu, proč by zrovna památkářům mělo vadit, že je na chrudimském náměstí pouť. Vy jste si všimnula, že by bylo důsledkem chrudimské pouti něco poničeno? Podle mého spíše naopak bylo náměstí v pondělí ráno uklizené a prázdné.
Sám nejsem příznivce poutí a atrakcí, ale kam jinam by měla pouť patřit, než do centra města? Vždyť je to tak odjakživa. Alespoň jednou za rok na necelý týden chrudimské náměstí ožije.
Jako řešení pro Vás skutečně bude lepší, když příští rok odjedete někam za město, kde budete mít klid a nebudete si muset zase jenom stěžovat. Jelikož jste v našem městě nová, tak pro Vás mám ještě jeno malé upozornění a radu - výlet mimo město si naplánujte i na 31.12.2003, opotože to se na náměstí slaví konec roku a je tam poměrně dost lidí a hluku - tak ať si pak 1.1. nemusíte zase brát prášky proti bolení hlavy.
A odvoláváte-li se tu na západ - nevím, tam většinou město ožívá v 10 večer a nikoho by ve snu nenapadlo si na to stěžovat. A zábava tam jede do 2 do rána a každý den. Pavel

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.