Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  konec klubu agora?

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  07.02.2006 11:20

Je to až komické, kdyby to nebylo smutné. Příští víkend možná budu v Chrudimi. Zavítal jsem tedy na stránky klubu Agora, abych se podíval, co bude o víkendu za muziku. Místo programu a novinek jsem uviděl následující hlášku: " Webová prezentace byla automatickým systémem vypnuta z důvodu neuhrazení poplatků za provoz. V souladu s platnými smluvními podmínkami není možné ukončit smluvní vztah neuhrazením poplatků.
Pro bližší informace prosím kontaktujte FORPSI."

Předminulý týden jsem si chtěl zajít na pivo a na okně mého dříve oblíbeného klubu jsem uviděl ceduli hlásající něco jako: "Pro nemoc všech kontaktních figur je až do odvolání hospoda uzavřena".

Takže jediný zdroj informací o tom, co se bude dít v zavřeném podniku jsou teď plakáty. Stane se, řekl by si asi leckdo a dál by se tím nezabýval. To by ale nesměl vědět, že hlavní nemocný dobrovolník občas točí pivo v jednom nejmenovaném klubu v Pardubicích, že vedení klubu před časem odmítlo jinou nabídku a nesměl by se pokusit dát si nealko drink o víkendu při koncertě u baru, který který svojí nabídkou nejvíc připomíná chrudimskou nádražku v roce 93.

Když si dám dohromady nepravdivé oznámení na okně klubu, bar jak před zavřením a vyplé webovky napadají mě jen dvě možná vysvětlení. Buď klub krachuje a bude se zavírat, nebo jsou ti, co se o něj starají ještě větší "pohodáři", než jsem se obával (následkem je pak logicky předešlá možnost).

Na začátku listopadu tady proběhla o Agoře debata, kde jsem si přečetl spoustu řečí o neplacených přesčasových hodinách, o tom jak je potřeba ke klubu přistupovat profesionálně a zodpovědně a spoustu dalšího. Byl jsem osočen z toho, že jsem demagog. O dva měsíce později vidím, jak se věci mění k "lepšímu". Kde jsou vidět ty přesčasy a ta profesionalita? Nelžete nám náhodou trochu víc, než jen s oznámením o nemoci? Bude se Agora zavírat, nebo si myslíte, že takhle bude fungovat dál?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Artem Vartanian

Datum:  07.02.2006 13:38

Toto je částečný seznam akcí, které se v Agoře budou v nejbližší době dít:

- hudební produkce/ prakticky každý patek nebo sobotu jako vždy pokud se neděje něco jiného/- 11.02, 17.02, 18.02 , 24.02 , program na březen se upřesňuje - 19.02 – divadelní společnost Outsider ART-Golem - 25.02 – večer pro Pákistán - před promítáni festivalu Jeden Svět v Chrudimi, březen /program a terminy se upřesňuji/ - Výstava / ve spoluprací s MO ČR a společnosti Člověk v tísní/-termín se upřesňuje, rozhodne v březnu - 4 března- orientální večer - 28 dubna-Seminář o Evropské Dobrovolnické Službě s následujícím hudebním večírkem

Stránky www. jsme nestihli včas zaplatit, což je celkem pochopitelné , vzhledem k tomu, že na začátku roku všechny neziskovky nemají moc peněz.
Tento rok díky podpoře města Chrudim alespoň nemusíme žit ze záloh, fungují telefony a máme na nejnezbytnější provoz.
Nicméně o každé částce pečlivě uvažujeme a snažíme se určovat priority. Všem návštěvníkům stránek se omlouváme, budou uvedeny do provozu co nejdřív.
Dobrovolníci si sami vybírají místo svého působení. V polovině Ledna vedoucí klubu strávil dva týdny v nemocnici. Nevidím důvod proč dění v Agoře takto hystericky skandalizovat, zvlášť pokud jste zřejmě pravidelný návštěvník Agory. Také nevidím důvod, pokud se cítíte natolik angažovaný, proč bazírujete na drbech a nezískáváte informace legitimní cestou : Ivan Kohoutek vedoucí Agory lobak@email.cz , tel. 731412051 Jan Axmann dramaturg hud. produkcí jan.axmann@koule.cz , tel.
608011081 Michal Zahradník výkonný ředitel myzamyza@seznam.cz , tel.
605732898 Marcela Adamkova, finanční manažerka: mar.ad@seznam.cz tel: 731 174 835 Fungování Agory přes týden je jedním z našich cílů. Momentálně na to nemáme kapacitu. V tuto chvíli děláme co můžeme. Hospod je ve Štěpánkově ulici dost a není naším cílem provozovat Agoru jako hospodu. Toť vše co mě v tuto chvíli k Vašemu příspěvku napadá.

Přeji hezký den Artem Vartanian o.s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  09.02.2006 21:02

Ještě jednu věc:

Začínáte se schovávat, abyste vypadali pěkně, za velmi vznešenou terminologii: Jste samý "cíle", "strategie", "koncepce", "plánujeme".

Prázdný kecy, za kterejma jsou nanejvýš stohy popsanejch papírů.

Jen tak dál, holoubátka. Máte pravdu. Laicky informovaná veřejnost vám na tyhle hemzy opravdu naletí.

V tom jediným jste opravdoví PR profesionálové.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  myza

Datum:  10.02.2006 13:04

Dobrý den

Váš příspěvek je do té míry závažný, že je asi potřeba, reagovat na něj obratem a za tu dobu, co si píšeme už vím, že oceníte věcné a konkrétní odpovědi. Vzhledem k tomu, že nemám času nazbyt, budu postupovat po struktuře vašeho příspěvku.
­ Telefony: organizace má 9 zaměstnanců a spoustu dobrovolných spolupracovníků + donátory a dodavatele. Bez telefonu se celý provoz zastaví. Lidé v přímé práci a jejich klienti – tj. v klubech a v terénu (Futur, Prachovice, Kopretina v Bronxu, Skatepark a další), jsou bez telefonu ohroženi.
Mimochodem Se klidně přiznáme, že za pevnou linku dlužíme, protože v tuto chvíli není pro nás až zas tak důležitá. Co je důležité a to jistě pochopíte, je aby zaměstnanci měli co jíst na nájem a na poplatky. To znamená vyplatit mzdy a udržet provoz. Je to normální stav v neziskovém sektoru první tři měsíce na počátku každého kalendářního roku. Pokud je rozpočtové provizorium, trvá to tak do května. My co to děláme tak deset let už jsme si zvykli a ani s nějakými stížnostmi na tento obtížně ovlivnitelný stav nikoho neotravujeme. Abych byl spravedlivý musím dodat, že Chrudim je jedním z mála měst, které se svým neziskovkám snaží účinně pomoci ( a asi je nutné zdůraznit to množné číslo) a letos poskytlo překlenovací finanční příspěvek již na začátku ledna. Tyto peníze jsou určeny na udržení základního provozu a do toho callgirls určitě nepatří.
­ Událost s vypnutými stránkami je politovánihodná a můžu vás ujistit, že jsme přerušení tohoto komunikačního kanálu skutečně neplánovali. Neměli jsme peníze v hotovosti na úhradu původního hostingu, proto nás provozovatel odpojil. Hosting byl drahý. Využili jsme této situace a rozhodli se neobnovovat původní smlouvu (=zacházet s vašimi daněmi hospodárněji) a přesunout doménu www.klubagora.cz na jiného poskytovatele ( úspora cca 2000 Kč ročně). Stránky nebyly v provozu pouhých pět dní. Zprovozněny budou podle informací nového poskytovatele do konce týdne. Nejde tedy o aroganci z naší strany, ale o provozní kiks. Vám i ostatním návštěvníkům se omlouváme.
­ Žába na městském prameni,o které se zmiňujete, nic nehlídá.
Nemůže, nechce a ani naše organizace si nic takového nepřeje.
Chceme být totiž v mezích možností nezávislí, to konec konců vyplývá z logiky věci. Pokud bychom chtěli mít stálý přísun a teplá místečka, jak říkáte, bylo by asi strategičtější změnit status a stát se třeba příspěvkovou nebo akciovou společností.
Volíme raději taktiku komunikace,vyjednávání a spolupráce, díky, které má v tuhle chvíli Šance důvěru představitelů města a jejich podporu.
­ Být Vámi, ušetřil bych čas strávený sbíráním podpisů a stavil bych se v Šanci. Takový malý soukromý audit s Vámi Vám mile rádi poskytneme. Možná byste tak zjistil, že se s vašimi daněmi opravdu neplýtvá ( to konec konců dokládají i výsledky tak dvou až tří kontrol do roka). Také byste se mohl podívat jaká je struktura našeho financování ( město Chrudim v něm představuje cca 15% za rok 2005 ostatní peníze jsou z Kraje, ministerstev, EU, nadací atd.), tedy samozřejmě peníze daňových poplatníků, které ale nepadaji z nebe. Ke každé žádosti je třeba doložit záměr a plán a tak tedy i plánujeme. Každou realizaci je třeba doložit a tak dokládáme. Každou činnost je potřeba pojmenovat a dokumentovat a to pokud možno v terminologii, která se Vám možná nelíbí. Důsledkem jsou mimo jiné i ty stohy papíru, které je třeba ze zákona deset let archivovat. Vstupné a tržba z občerstvení jsou účtovány odděleně a nekryjí jiné náklady, než zase jen provoz a dramaturgii hudebních produkcí. Vybavení, údržba, další aktivity včetně webových stránek jsou financovány z jiných zdrojů.

Změňme tón: my si nechceme stěžovat. Chceme dělat svoji práci, chceme jí dělat dobře, chceme aby byly výsledky vidět a aby nezmizeli za rok či za dva. Chceme, aby to co děláme nebylo závislé jen na nás, kteří tady teď jsme zaměstnáni, ale aby to bylo časem předatelné. Změny v organizaci se nedají dělat ze dne na den, leda by Vám někdo nadělil peníze na deset let dopředu. A buďte si jist, že nenadělí.
Ještě k programu: hudební produkce běží v klubu již tradičně vlastně každý víkend, kromě toho pořádáme i další věci, které jsou určeny i jiným lidem než stabilním návštěvníkům těchto produkcí. ( viz minulý příspěvek v tomto fóru).

Za Šanci pro Tebe Michal Zahradník

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Ivan Kohoutek

Datum:  10.02.2006 15:22

Ahoj Stránky www.klubagora.cz jsou opět v provozu. Omlouváme se všem příznivcům.

Ivan Kohoutek o.s. Šance pro Tebe

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  ANO

Datum:  11.02.2006 08:44

Něco drobně technického: stránky jsou nevalidní - "Failed validation, 75 errors" (viz.
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.klubagora.cz%2F) a obsahují několik desítek (!!!) neplatných odkazů. Jako příklad hned první stránka: 302 1 Usually nothing.
404 2 The link is broken. Fix it NOW! 500 1 This is a server side problem. Check the URI.

Takže: amatérština jako se vším. Doufám, že vám ty stránky někdo udělal zadarmo (jinak by to totiž bylo nehospodárné nakládání s dotacemi).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  10.02.2006 16:39

Tak to bych neřekl - alespoň ne na první pohled a několikanásobné obnovení ....

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  z*klika

Datum:  10.02.2006 13:54

Agora...

V prvni rade nechci kritizovat praci v socialni prevenci zamestnancu Sance pro tebe, protoze neznam vysledky. Pokud se muzeme bavit o vysledcich v tomto oboru.

Ale co znam velice dobre je Agora.Predevsim jako klub, vlastne jenom jako klub.V Cr* se uz temer nevyskytuju, la ekdyz jsem poprve videl na vyloze "meho clubu" car papiru a na nem prohlaseni, ze se, to co jsem navstevoval min. 8let, neni klub me velice prekvapilo. Samozrejme souhlasim s ideou rozsireni pusobnosti v techto prostorach.

¨Nechtel jsem soudit bez predbezne analyzy a tak jsem vyrazil do "meho clubu" (2mesice zpatky) a byl jsem svedky naprosteho upadku. Na baru 10 a vino.tot fse, zmatene jsem se rozhledl zda nejde o ftipny navrat do 60. let.
.................Chtel jsem pokracovat a napsat zde fse o tom jak jsem byl zhnusen. Podle meho soudu se jedna o naproste zprzneni "naseho clubu". Chapu, ze mate problemmy s mestem asi jako kazdy klub ve stredu mesta, ale tyhle pblm. tady byly po celou dobu fungovani Agory.
Mesto Chrudim je mala prdel, ktera si zaslouzi oasu zabavy, ale tim zpusobem jak to vedete vy se spise nabizi myslenka zda nejde jen o jeden velky podvod na nas hloupe obcany.

Agora byl Klub a nyni je to jen parodie na vesnicke kulturni zarizeni. . .

Nemyslim, ze tento vyplod choreho mozku na tom neco zmeni.
Neznam zakulisni hry, ale vim jedno, kdyz prijdu do Agory uvidim kysely xichty, bude tam prazdno a dostanu 10 nic veec. A to je kurevsky malo...proto dete do prdele a vrat te nam NAS KLUB ZMRDI

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: konec klubu agora?

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  anonym

Datum:  09.02.2006 20:55

"Stránky www. jsme nestihli včas zaplatit, což je celkem pochopitelné , vzhledem k tomu, že na začátku roku všechny neziskovky nemají moc peněz"

Tak to je docela hlína, ha ha.
Tak vy nemáte na zaplacení nájmu za hosting. Hlavně že máte na telefony! Bohužel, škoda

Nezlobte se, ale stále více mě přesvědčujete, že se chováte naprosto diletantsky (když už tedy vás nechci osočit z toho, že diletanti opravdu jste): podle čeho se nyní návštěvníci Agory dozví program? Z plakátů? To snad nemyslíte vážně! Nebo jste zaplatili telefony právě proto, že zaměstnáte call-girl, která bude na hotlajnu říkat lidem program telefonicky?

Pokud se nepletu, chodí k vám spíše mladší generace, která jinou formu získávání informací než z netu snad ani nezná. Takže si teď budete stěžovat na to, že k vám už lidi tuplem přestanou chodit a vy nebudete mít na provoz "klubu" ( HAHAHA! ) už vůbec a tak pomalinku to vlastně dospěje k tomu, že budete mít konečně transparentní důvod muziku v Agoře zrušit úplně...?

To je fakt hlína, ha ha

Začínám mít tý vaší (a mé stále oblíbené) Agory plný zuby. A jenom resentimenty mě brání v tom, abych sepsal takovou menší petici, sesbíral pár podpisů od lidí, co vám nepřejou (sice jsem vůči nim na opačné straně barikády, ale účel v tomto případě bude světit prostředky), myslím, že by těch signatářů bylo víc než dost, a zašel na město s požadavkem, aby vás přestali jakýmkoliv způsobem podporovat formou nájmu, vody etc. Protože to jsou i moje peníze jakožto daňového poplatníka a mě kurva hodně sere způsob, jakým ve vašich rukách ty mý peníze lítají komínem.

Jo, vlastně průser, vy tam máte jednu místostarostovskou žábu na prameni, co vám hlídá stálý přísun, že?

Nemyslím si ani, že by předchozí mejl divokýho billa byl nějak hysterickej, narozdíl od tohoto mýho příspěvku. Bill nazval věci možná tvrdě, ale pravými jmény. Skutečně mě - s prominutím - nasralo, když jsem dneska chtěl vlízt na stránky klubagora.cz a tam se dozvím, že jste notorický neplatiči. Uááááh.

Je mi to všechno fakt moc líto. Vůbec, ale vůbec o ničem jste mě nepřesvědčili. A - trochu samolibě, přiznávám - si nemyslím, že nemám páru o tom, jak fungují nízkopraháče, sociální práce, streetwork... a muzice, pochopitelně.

U vás mám jenom stále silnější pocit, že jste se zahrabali na takovým pěkným, teplým místečku, kde máte zaručený dotace, bráníte se to v Šanci trochu provětrat, vlastně vám to takhle nesmírně vyhovuje, protože jinak, jinak byste museli začít něco DĚLAT. Ve smyslu PRACOVAT. A tak hrozně věříte tomu "alternativnímu smyslu" Šance a potřebnosti podobného zaměření sociální práce, že už to v té strnulé pasivitě slouží pouze k vaší vnitřní (každého z vás) obhajobě vašeho flákání se.

Čus, zklamali jste mě

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.