Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  spádové oblasti - zápisy do 1.tříd

Odesílatel:  Věrka L.

Datum:  09.01.2006 13:10

Mám dotaz na zastupitele města Chrudim,kteří odsouhlasili tyto spádové oblasti.
Mám základní školu cca 30m od místa bydliště, kde mé děti navštěvují mateřskou školu.
Od září dcera nastupuje do první třídy a dle spádových ulic spadá do školy na opačné straně Chrudimi.
Můžete mi někdo sdělit,proč bych měla šestiletou dceru převážet přes celou Chrudim, když mám školu téměř před okny? Má někdo podobný problém? Jaký mají tyto spádové ulice v Chrudimi smysl?Děkuji za odpověď.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: spádové oblasti - zápisy do 1.tříd

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lajos

Datum:  09.01.2006 19:39

Zdravím, jelikož je tvůj příspěvek poněkud nekonkrétní, tak snad jenom shrnutí právní úpravy: věc upravuje zákon č. 561/2004 Sb., školský zákon. Ten v § 178 zmocňuje obec, aby stanovila v případě, že je v obci více škol, jejich obvody. To Chrudim učinila ve vyhlášce 2/2005, podle mě je ta vyhláška formálně v pořádku. Snad abych tě uklidnil, tak § 36 odst. 5 školského zákona stanoví, že žák plní povinnou školní docházku v ZŠ v jeho obvodu, pokud zákonný zástupce nezvolí pro žáka jinou než spádovou školu. Pokud je dítě přijato jinam, ředitelé si mezi sebou informace předají. Aby to nebylo tak jednoduché, ředitel škol je povinen přednostně přijmout žáky, kteří tam spádově patří.
Takže doporučuju přihlásit dítě tam, kam ti to bude vyhovovat a čekat, jestli se kvóta dětí naplní nebo ne. Pokud ředitel rozhodne o nezapsání dítěte, musí vydat rozhodnutí podle správního řádu, musí jej řádně odůvodnit, doručit a je proti němu možné odvolání ke krajskému úřadu. Vzhledem k tomu, že od ledna platí nový správní řád, lze předpokládat, že se ředitel školy dopustí formálního pochybení a dítě zůstane zapsané tam, kams chtěla. Hlavní je nenechat se ředitelem odbýt, bude s tím mít sice úřadování, ale to je součástí jeho pracovní náplně.


Lajos

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: spádové oblasti - zápisy do 1.tříd

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Věrka L.

Datum:  10.01.2006 14:24

Děkuji za odpověď.
Byla jsem nekonkrétní,protože mě to všechno připadalo zvláštní.Chtěla jsem si to jen ověřit.
Myslím si,že v tak malém městě,kde je asi 7základních škol,určovat spádové ulice je pěkný nesmysl.Ještě jednou díky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: spádové oblasti - zápisy do 1.tříd

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Marie

Datum:  10.01.2006 17:01

Ředitel dítě možná přijme,ale pokud se jedná o školu připravenou k likvidaci,tak bych se raději smířila s obíháním celého města.Protože našim zastupitelům je to úplně jedno.To samé se může stát i rodičům,kteří na takovéto škole už jedno dítě mají a druhé jde teď k zápisu.Jestli se počet naplní,tak druhé dítě půjde do spádové školy a město můžete obíhat 2x dokola.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: spádové oblasti - zápisy do 1.tříd

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Marie

Datum:  10.01.2006 17:08

Mám s tím už své zkušenosti a nepomohou ani prosby ani vážné důvody.Myslím,že nejsem jediná.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.