Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Palučiny

Odesílatel:  M.Slejšková

Datum:  08.07.2003 12:23

Kdo jste rádi jezdily nebo jezdíte na Palučiny,plačte."Citlivým" zásahem kraje byla vyšachována ze hry poslední bojovnice za uchování Palučinského tábora dětem chrudimské oblasti paní Hlaváčová.Opět nám zvítězila lež a touha po mamonu a nelze než spoléhat na boží mlýny.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Sedláčková

Datum:  14.11.2003 11:15

Je škoda přijít o tuto možnost, tj. víkendové i prázdninové pobyty dětí v přírodě nedaleko od domova.
Mé děti také často a rády jedzdily do Palučin. Přála bych to také všem ostatním. Bojujte za ně. Takto využitý čas je lepší než bezcílné poflakování po městě, sledování televize, brouzdání po netu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lukáš Němec

Datum:  05.11.2003 21:33

Dodatek ke kauze Palučiny, aneb jak to pokračuje ...
Noviny Chrudimska 5.11.2003http://www.novinychrudimska.cz/zpravodajstvi_cr/VC20031105000007.htmlKdo bude velet domu dětí?Dům dětí a mládeže (DDM) sídlící v chrudimské Palackého ulici se nyní nachází ve stádiu oficiálního "bezvládí". Bývalá ředitelka Jitka Hlaváčová byla ze své funkce zřizovatelem odvolána, takže její křeslo je v současné době prázdné.
Pro celý text článku klikněte na odkaz.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Radim Kadlec

Datum:  29.09.2003 17:08

Rád bych se připojil do této dikuse, i když nejsem z Chrudimi, ale na Paluciny jezdím už 10 let.
Poprvé jem byl na Indiánském táboře, když mi bylo skoro 10. Nejdříve jsem jezdíval pravidelně jen na tábory. Když jsem byl starší, začal jsem jezdit i na víkendové akce. Dnes již nevynechám žádnou příležitost, i když bydlím asi 70 kilometrů od Palučin. Nikdy nezapomenu na ty krásné dny, které jsem prožil v Palučinách se svým kmenem (oddílem). Úžasné celotáborové hry, táboráky, noční hry a dovádění v rybníce.
Nyní jako vedoucí se snažíme, aby si dědi užily tábory a víkendy jako my. Myslím, že se nám to daří, i když už nemáme rybník. Večerní táboráky a noční hry už jsou časově omezeny kvůli "starostovi".
Stále více času nám zabírá zajištění zázemí, ale přeto se snažíme, aby děti nic nepocítily.
Paní Málková sice tvrdí, že Rada Pardubického kraje si je vědoma důležitosti existence takového zařízení jako jsou Palučiny a chce je zachovat.
To je sice možné, ale zřejmě musí existovat ještě nějaký důležitější důvod, kvůli kterému chce Palučiny zničit!!Nechápu proč byl vypsán konkurz na reditelku DDM, když podle koncepčního materiálu Rady Pardubického kraje v oblasti zemědělského a speciálního školství, základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže a v činnosti služeb škole prošly schvalovacím procesem návrhy koncepcí ZUŠ a DDM, kde RPk doporučila převod zřizovatelských funkcí těchto zařízení na obce.
Proč bude volit nové vedení DDM Chrudim Rada Pardubického kraje, když bude zřizování DDM převedeno na obec Chrudim?Možná si kraj chce udržet DDM, dokud Palučiny nezruší, ale myslim si, ze to se nikdy nikomu nepovede!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  09.09.2003 12:24

Jako malá jsem navštěvovala spoustu kroužků-klavírem počínaje a třeba angličtinou konče.Ale jen DDM a v něm paní Hlaváčová mi nabídli program v Palučinách i o víkendech a o prázdninách.Díky této dobré duši jsem získala velmi mnoho a nejen já.Jsem vděčná všem vedoucím,kteří se o nás vždy s láskou starali a obdivuji nasazení všech,kteří v tom ve více než složitých podmínkách pokračují.Nemůžu proto pochopit,jak je možné jen tak nechat zaniknout fungující zařízení sloužící dětem,které je plně využíváno a za kterými stojí spousta dobrovolníků ochotných obětovat svůj volný čas a pomáhat při jeho údržbě.A nejenom to.O čem svědčí fakt,že děti,které překročí 15 let,zůstávají a pomáhají vedoucím s mladšími dětmi a s přípravou programu pro ně???To ať si každý přebere sám.Je smutné a pro mě naprosto nepochopitelné,že v dnešní době,kdy mají námi zvolení zastupitelé plná ústa primární prevence,hází klacky pod nohy těm,kteří myšlenku primární prevence naplňují v praxi a beze zbytku.Nebo jsou prevence a zájmy dětí pro naše zastupitele jen efektním předvolebním sloganem???

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kristýna Nedvědová

Datum:  02.09.2003 18:04

Ráda bych se připojila k mnoha odezvám na příspěvek paní Slejškové. Do Palučin jezdím již od sedmi let, letošní tábor byl mým desátým. Poprvé jsem zde na táboře byla, když mi bylo sedm. Jako každý malý prvńáček jsem ještě moc rozumu neměla, ale už tehdy jsem poznala, jak jsou Palučiny úžasné! Tolik péče ze strany instruktorů a vedoucích, to se hned tak nevidí.
Čím jsem byla starší, tím jsem do Palučin jezdila raději a začala se těšit, až jednou naše generace převezme Palučiny po paní Hlaváčové. Nezbývalo mnoho a stala bych se také vedoucím. Už dva roky jsem na tábor jela jako instruktor a o děti jsem se starala se stejnou láskou a odhodláním, s jakým se dříve starali o mě.
Poprvé asi tak před třemi lety se nám, mladým, k uším donesla zpráva, že právě ten rok bude tábor naposledy.
Každý rok se to opakovalo a my jsme to řádně oplakali.
Tolik slz, kolik jsme vybrečeli, by nám znovu napustilo náš milovaný rybník. Ale slzy na tváři uschly a další rok se tábor konal znovu. A proto jsem pomalinku začala věřit, že Palučiny jsou nasmrtelné!Právě od té doby se naše parta Palučiňáků ještě více utužila a já jsem začla jezdit se svou mamkou, bráškou a dalšími kamarády třeba i dvakrát za měsíc do Palučin, nebo později bohužel i na jiná místa, na akce, jejichž patronkou byla vždy nenahraditelná paní Hlaváčová.
Na Palučinách i ostatních víkendových akcích jsem se naučila tolik věcí, od mytí koupelen a záchodů, přes korálkování a práci s hlínou a proutím, až po péči o děti a třeba i vyndávání klíšťat. Právě chvíle strávené na Palučinách mi hodně pomohly k rozhodnutí, že ve svém budoucím životě chci pracovat s dětmi.
Paní Hlaváčová se svým ohromným úsilím a odhodlaností nás dala všechny dohromady a poskytla nám možnost naučit se tolik věcí. Každý vám to potvrdí, jeden vedle druhého... ona je pro nás všechny jako naše druhá máma.
A takhle báječného člověka chce kdosi odstranit...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  pp

Datum:  25.08.2003 22:30

Palučiny a i paní ředitelka, která v nich se stovkami dětí strávila nesčetně mnoho víkendů (zadarmo!) jsou pro dlouhou řadu Chrudimáků fakt pojem. Žel, díky aroganci jedněch a hloupost i lenost druhých, půjdou zřejmě k čertu. Je fakt, že i když to bylo okresní zařízení, 95% obsazenosti přicházelo z Chrudimi. Nyní lze jen doufat, že radní to pochopí a postarají se o plnohodnotnou náhradu. Neboť je to pro obyvatele města, i když to spravoval kraj ... zdraví - pp.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  M.MA

Datum:  29.08.2003 13:49

Na Webových stránkách Pardubického kraje je zveřejněno stanovisko rady kraje mj. i k problematice Palučin.
Palučiny zůstávají pro kraj důležitým místem pro potřebu dětí a jednání budou v tomto smyslu vedena snad trochu jinou formou, ale cíl zůstává stejný.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jana Slejšková

Datum:  07.09.2003 20:51

Jsem ráda,že se díky této diskusi o problému Palučin dozvídá stále více lidí a mají zde šanci vyjádřit se obě strany. Proto mě také zaujala informace odkazující všechny na stránky Pardubického kraje, která je podepsán M.Ma. Že by snad samotná paní Málková?????? Pokud se nemýlím a je to skutečně ona, proč se nepodepsala celým jménem, bojí se snad vyjádřit vlastní stanovisko (nehledě k tomu, že tahle zpráva má skutečně pouze informační charakter, neobsahuje žádné vlastní názory) pokud nejsou schované za hlavičkou Pardubického kraje?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Luboš Jelínek

Datum:  30.08.2003 13:24

Přečtěte si jak Rada Pardubického kraje zdůvodnila odvolání paní Hlaváčové:Stanovisko RPk k odvolání ředitelky Domu dětí a mládeže Chrudim - 1.díl Stanovisko Rady Pardubického kraje k odvolání Mgr. Jitky Hlaváčové z funkce ředitelky Domu dětí a mládeže Chrudim (dále jen DDM)S ohledem na některé dotazy a probíhající diskusi ve věci odvolání z funkce ředitelky je nutno uvést některé základní informace: 1. DDM Chrudim je školské zařízení zřizované Pardubickým krajem a jako takové je zařazené v síti škol Pardubického krajeTím je jasně stanoven účel, ke kterému byla organizace zřízena, je vymezena jeho činnost, způsob hospodaření, správy a řízení organizace.
2. Rada Pardubického kraje, jako výkonný orgán zřizovatele, v tomto případě škol a školských zařízení, je zodpovědná za úroveň vzdělávání, hospodárné a efektivní vynakládání finančních prostředků na vzdělávání, v tomto případě také na využití volného času dětí a mládeže a za rozvoj organizace. Tuto svoji zodpovědnost vykonává rada kraje prostřednictvím jím jmenovaného ředitele na kterého tím přenáší kompetence a příslušnou zodpovědnost, prostřednictvím jmenovaného ředitele jsou realizovány záměry zřizovatele.
3. Ředitel jmenovaný radou kraje je pak tomuto orgánu, který jej do funkce jmenoval, zodpovědný za řízení a rozvoj organizace. Ředitel řídí organizaci v souladu s platnými předpisy a záměry zřizovatele, respektuje jeho pokyny a přání. V případě škol a školských zařízení je pedagogické vzdělání důležité, ale nestačí. Velmi důležitou podmínkou jsou stále více řídící a manažerské schopnosti, schopnost komunikace, hledání variantního řešení na základě zadání zřizovatele.
4. Rada Pardubického kraje je devítičlenná a v tomto složení také rozhoduje. Při hodnocení práce ředitele organizace posuzuje rada kraje vždy několik hledisek.
Rozbory a stanoviska v odborných činnostech organizace a ředitele např. v pedagogice, vzdělávání, hospodaření a podobně, zpracovávají odborníci v daných oblastech a poskytují je radě kraje jako podklad pro její rozhodování. Rada kraje jmenuje a odvolává ředitele školy nebo školského zařízení v souladu s platnými předpisy také po předchozím souhlasu ministerstva školství.
Nutno říci, že politická a územní příslušnost členů rady kraje, počet jejích členů a výše uvedené postupy jsou dostatečnou zárukou objektivního rozhodování.
Stanovisko RPk k odvolání ředitelky Domu dětí a mládeže Chrudim - 2.díl Rada Pardubického kraje se záležitostí DDM Chrudim zabývala dlouhodobě a opakovaně. Přesto, že problémy související s užíváním areálu v Palučinách a způsob jejich řešení ze strany DDM nebyly hlavním ani jediným důvodem pro rozhodnutí rady ve věci odvolání z funkce ředitelky, nelze problematiku Palučin od DDM Chrudim oddělit.
Rada Pardubického kraje rozhodla o odvolání Mgr. Jitky Hlaváčové z funkce ředitelky DDM Chrudim na základě zhodnocení všech podkladů a po předchozím souhlasu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy jednomyslně.
Důvody s nespokojeností práce ředitelky jsou odvozeny z hodnocení České školní inspekce a odborných pracovníků odboru školství mládeže a sportu Krajského úřadu Pardubického kraje. Od předchozího hodnocení se jedná o zhoršení. Na této věci nic nemění fakt,že poslední inspekce ČŠI proběhla před dvěma lety.
Činnost DDM stagnuje, neobjevují se nové věci, nebo jen velmi málo.
Činnost vedení DDM se příliš soustřeďuje na využívání základny v Palučinách, kde však nejsou vyřešeny soudní spory. Tím se řádně nerozvíjí další nutné činnosti DDM, jako školského zařízení, kdy vedle činnosti víkendové a táborové musí DDM plnit další funkce ve vzdělávání, zájmové pravidelné činnosti, činnosti spontánní a další.
Řídící, manažerská činnost a realizace zadání zřizovatele bývalou ředitelkou byla nedostačující.
V souvislosti s probíhající diskusí a poskytováním mylných informací z různých zdrojů je třeba zdůraznit, že Rada Pardubického kraje si je vědoma důležitosti existence takového zařízení jako jsou Palučiny. Pro výchovu dětí a mládeže má rozhodně nezastupitelné místo zejména v oblasti primární prevence sociálně patologických jevů. Členové rady chápou, že čas zde strávený je přínosem ne jen pro děti, ale i dospělé, kteří pobyt plánují a organizují.
Orgány kraje mají zájem celou situaci dále řešit ve prospěch dětí. Odvolání Mgr Jitky Hlaváčové z funkce ředitelky DDM na tomto záměru nic nemění.
Z mnoha důvodů jsou a budou i nadále ze strany zřizovatele vedena jednání v první řadě o možnosti dalšího užívání Palučin pro děti a mládež.
Ze strany zřizovatele, v úzké spolupráci s novým vedením DDM, však budou vedena seriózní jednání, budou respektována práva a oprávněné potřeby obou stran, tedy kraje, DDM Chrudim a jeho dětí i obce Morašice.
Výsledkem by pak měla být dohoda přijatelná pro obě strany.
Rada Pardubického kraje je pevně přesvědčena, že tato možnost existuje a věří, že jednání se zastupitelstvem obce Morašice k takovému řešení v obecném zájmu, tedy v zájmu kraje a dětí Chrudimska jakož i Morašic a okolních obcí, dospěje.
Z pověření Rady Pardubického krajeMarie Málkováčlenka Rady Pardubického kraje zodpovědná za oblast školství

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Veronika Červinková

Datum:  15.08.2003 11:17

Ráda bych touto cestou podpořila paní Hlaváčovou a její práci s dětmi.Neznám nikoho, kdo byse věnoval práci s dětmi tak obětavě a tak dlouho jako ona.
Naše dcera k ní chodila už ve školce na kreslení a hned v první třídě jela na tábor doPalučin.O tom jak ji zaujal táborový program,o přístupu vedoucích k dětem a celkové atmosféře tábora svědčí to,že malá prvňačka,poprvé od rodičů odloučená na 14 dnínás přemluvila,aby mohla zůstat ještě další týden.Myslím, že to hovoří za vše.
Takže o vztahu k dětem a profesionalitě nemůže být ani nejmenších pochyb.
A proto tu lidé jako paní Hlaváčová jsou - pro naše děti !!!Není to práce v pravém slova smyslu,je to spíš poslání.A co na to my?Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán!A tak budeme podporovat podnikatelské záměry jednotlivce (tam jsou přece znát peníze),než bychom se postavili za naše děti a jejich budoucnost.
Nechci se zaplétat do politiky,protože tohle politika je.
Jen jsem všem chtěla říct,jak si paní Hlaváčové a její práce vážím a jak je důležitáa propěšná.A že mě moc mrzí, co všechno se u nás může stát...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Helena K.

Datum:  19.08.2003 22:55

Chtěla bych se připojit k paní Červinkové a vyjádřit podporu paní Hlaváčové.
Do problému okolo Palučin jsem příliš zasvecená nebyla a bližší informace jsem získala až po návštěvě oficiálních stránek DDM.
Nedívám se na věc z politického hlediska, patřím k těm, kterým se pobyty na Palučinách hluboce vryly do paměti.
Na letní tábory a víkendové akce jsem začala jezdit v době, kdy rozepře s panem Ševčíkem byly na samém začátku. Pamatuji si na výstražné telefonáty, nesčetné stížnosti na hluk, třímetrový dřevěný plot, který si nechal pan Ševčík postavit, aby získal co největší soukromí(!). Vzpomínám na policii, kterou na nás poslal někdo z rodiny Ševčíkovy, když jsme si připravili táborovou diskotéku.
Přestože tyto události na atmosféře zrovna nepřidávaly a pociťovaly jsme je i my děti, všichni vedoucí byli skvělí a dělali vše s obdivuhodnou chutí a zapáleností sobě vlastní.
Proto bych chtěla podpořit nejen paní Hlaváčovou, která je opravdu jedinečná, ale i všechny zaměstnance a spolupracovníky DDM.
Chtěla bych věřit tomu, že se vše dá zpátky do pořádku. Vždyť nejhůř to odnesou ti nejmenší...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Martin Nedvěd

Datum:  14.08.2003 03:08

Na stránkách paluciny.unas.cz jsou nové fotky z letošního tábora z Palučin. Kdo chce, může se podívat na tento záznam z možná posledního tábora v Palučinách.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  zdenduse

Datum:  13.08.2003 12:22

Je to smutná zaležitost, já byla na táboře v Palučinách pouze jednou, ale za to vzpomínky mám ještě dnes. Úžasní vedoucí, kteří se nám věnovali. Dnes jsem ve věku kdy by mohly pomalu i moje děti začít jezdit na tábory, ale vzhledem k vzniklé situaci nebudou mít bohužel kam. O pí Zálešákové lecos vím. A tak snad jen dodat kdo má chce stále víc a nekouká na pravo ani na levo. Vždyť její děti v takovémto zažízení nikdy nebyly.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Administrátor

Datum:  07.08.2003 09:53

Vzhledem k tomu, že toto téma začíná být celkem zajímavé, rozhodli jsme se informace ohledně tábora v Palučinách shrnout do krátkého článečku, který budeme případně aktualizovat.
http://www.chrudim.info/zpravy/clanek.php?clanek=98

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Eliška Malinská

Datum:  09.08.2003 17:26

Zánik střediska v Palučinách je smutná záležitost, ale odvolání paní Hlaváčové je podle mého ještě horší.
Protože myšlenka Palučin je založená hlavně na práci s dětmi a pokud s těmi dětmi nebude mít kdo pracovat, pak nemá smysl bojovat o nějaké pozemky.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Martin Nedvěd

Datum:  06.08.2003 21:00

Několik příspěvků na téma Plučiny je velmi zajímavých, ačkoliv je škoda, že mnozí účastníci diskuse vystupují pod přezdívkami a ne pod svými pravými jmény.
Za svou osobu bych chtěl také přispět několika větami o Palučinách, i když půjde spíše o souhrn myšlenek, které se zde už objevily.
1) Dětská základna v Palučinách je pro Chrudim naprosto jedinečným místem pro rekreaci, výchovu a vzdělávání dětí a je ostudné, jak málo aktivity vyvíjejí oficiální zástupci města pro jeho záchranu. V dnešní době, kdy se vynakládají miliony korun na boj s drogami a dětskou kriminalitou by stačila iniciativa při jednání s obcí Morašice a zůstalo by zachováno ideální středisko pro prvenci těchto jevů. (kdo o Palučinách nic neví, může si přečíst na stránkách http://paluciny.unas.cz)2) Pokud jsem označil pasivitu chrudimského zastupitelstva za ostudnou, pak pro jednání zástupců Pardubického kraje již nemám slov. Odvolat ředitelku DDM v Chrudimi jenom proto, aby se snáze vyřešil spor o majetek (v neprospěch kraje), to už hraničí s se vším. Navíc způsob, jakým byla paní Hlaváčová odvolána (dozvěděla se o svém odvolání několik dnů předem z rádia Profil) také něco naznačuje.
Pro ty kdo to nevědí, rádio Profil figurovalo ve sporu o Palučiny už vloni. Krátce poté, co pan Ševčík, doprovázený několika po zuby ozbrojenými bodyguardy (vzhledem a inteligencí připomínajících orangutany) násilně obsadil hlavní budovu dětského tábora, vysílala tato rozhlasová stanice ostrou propagandu proti akcím pro děti, které se v Palučinách konají.
Na závěr bych jako volič rád požádal všechny členy Rady Pardubického kraje, aby při rozhodování, zda jmenovat do vedení DDM v Chrudimi opět paní Hlaváčovou, či někoho jiného, více přihlédli k zájmům svých voličů a jejich dětí.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Radovan Bogdanowicz

Datum:  04.08.2003 16:58

Vážení příznivci Palučin,jsem asi nenapravitelný optimista, ale stále věřím tomu, že nakonec zvítězí veřejný zájem a zdravý rozum.
Takovéto tábory s tradicí, léty prověřeným zaměřením, zajímavým, tvořivým programem, s ustáleným kolektivem obětavých vedoucích - a navíc v krásném prostředí, se sice dají snadno zrušit, ale nesmítně obtížně se budují. Problém bude asi v tom pěkném prostředí, které by se dalo komerčně využít...
Myslím, že než příslušné orgány vyřknou svůj ortel, měly by si vyslechnout názor všech těch stovek a tisícovek spokojených dětí (dnes jsou to již generace), které tímto táborem prošly. Náš jedenáctiletý syn (byl na Palučinách dvakrát a vždy velmi nadšen) by s podporou tábora neváhal.
Mgr. Radovan Bogdanowicz, Praha

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Kurt

Datum:  05.08.2003 10:39

Samozřejmě, neváhal bych s podporou ani já. Ovšem nesdílím Váš optimizmus - byl jsem se na Palučinéch nedávno podívat a současná situace ve mě bohužel vyvolala dost špatné pocity :(( jezdil jsem tam několik let a teď přemýšlím, kam budou jezdit děti (nejen) z Chrudimě. Asi nikam. Podobné zařízení zkrátka v okolí není a nikdo ho ani nevybuduje.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Zdeněk Pilař

Datum:  11.07.2003 17:41

Máte pravdu paní Slejšková.
Patřím k té generaci tehdejších mladých turistů, která chodila v sobotu, vždy po škole s báglem na zádech (každý týden), a to s vedoucím panem Chládkem poctivě makat, když se tehdy ze staré stodoly budovalo zázemí a ubytovací část "naší" dětské turistické základny.
Vyrůstali jsme v souznění s přírodou a byla v nás již od dětství pěstována láska ke zvířatům a přátelství k lidem a samostatnosti. Komu v dnešní době mohlo vadit skotačení dětí vyplývající z radosti a volnosti pohybu, když ve městě, v betonových kotcích a asfaltových hřištích nemohou dělat prakticky nic.
Ano, je to ten vzpomínaný mamon !!! Já se ptám. Kdo nám uhradí ty odmakané hodiny a za ty roky vytvořené dílo? Neměla by se nad tím zamyslet radní paní Málková? Co ona v dětských letech (a nejen v nich) udělala pro tábornickou skupinu, že tak prompně zasáhla a rozhodla?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  11.07.2003 12:55

Ano, teď už asi nic jiného opravdu nezbyde. Nicméně mám pocit, že za prohru v tomto případě může hlavně nezájem veřejnosti, který to panu *** značně usnadnil.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nyack

Datum:  13.07.2003 22:11

Proč schovávat jména za hvězdičky? Řekněme si na rovinu, že za tím vším stojí pan Ševčík, který bydlí nedaleko zmiňovaného tábora...Tenkrát, když jsme do Palučin jezdívali na prázdniny a na víkendy během školního roku, si s námi chodívaly hrát i Ševčíkovic děti. To jim byl tábor dost dobrý. Ale sotva děti vyrostly...opravdu nezbývá než doufat v ty boží mlýny...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan

Datum:  20.07.2003 15:23

Ono těch schovaných za hvězdičkama je více. Především bývalá slatiňanská starostka Málková - dnes radní Pardubického kraje, která plní přání podnikatelů Ševčíka a Zálešákové (radio Profil). Ti mají s pozemky na kterých stojí tábor Palučiny, své obchodní záměry.
A proč Málková takhle vyhovuje nějakému podnikateli? Budou opět volby a Zálešáková má mocný nástroj - rádio.
Jak jednoduché. Proto také byla vyhozena paní Hlaváčová z DDM - bránila totiž Palučiny i před soudem, takže hůl se našla. Že přitom zmizí ze světa jeden z nejlepších dětských táborů v republice a místo krásných vzpomínek na dětství pro stovky Chrudimáků je jim zcela jedno.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Palučiny

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Karel Slejška

Datum:  09.08.2003 14:04

Více jak 10 roků jezdím jako lékař s paní Hlaváčovou na tábor v Palučinách. Neznám jiného člověka, který by věnoval více svého profesionálního i soukromého času pro práci s dětmi. Tvrdím, že důvody pro odvolání paní Hlaváčové z funkce ředitelky DDM jsou ubohé výmysly, které mají zdůvodnit její odvolání a tím umožnit zrušení dětského tábora v Palučinách a odstranit tak poslední překážku podnikatelským záměrům pana Ševčíka.
Před rokem tábor navštivila paní Málková. Asi 2 hodiny jsme s ní diskutovali o situaci v Palučinách. Ve všem nám paní Málková dala za pravdu a dokonce si stěžovala na opakované a neodůvodněné stížnosti pana Ševčíka dokonce i v soukromí. Po roce náhle odvolává paní Hlaváčovou, bez jediného upozornění, že by Rada Pardubického kraje měla jakékoliv připomínky k její práci. Pouze na okraj, Rada Pardubického kraje odvolání odhlasovala dne 12.6.03 a paní Hlaváčová se o tomto rozhodnutí dověděla 27.6.03 z rozhlasu Profil.
To již svědčí a kvalitě a úrovni práce našich volených zástupců !!! V této souvislosti mě napadají myšlenky o neúplatnosti a nevydíratelnosti našich volených zástupců.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.