Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  KRUHÁK

Odesílatel:  MIREK

Datum:  12.07.2003 14:30

KRUHÁK JE BEZVA.ALE CO S ŘIDIČI, KTEŘÍ NEPOUŽÍVAJÍ U SVÉHO AUTA SMĚROVÝCH UKAZATELŮ?KDYBYCH BYL SOUKROMÝ POLICAJT, TAK JSEM V BALÍKU.
JE TO ASI TÍM,ŽE PO NAŠICH SILNICÍCH ,JEZDÍ ČÍM DÁL TÍM VÍC IDIOTŮ.CHOĎTE RADŠI PĚŠKY.ALE ZASE NÉ PO KRUHÁKU.
TO JE DALŠÍ PROBLÉM,KDE SE PROCHÁZÍ DALŠÍ TLUPA IDIOTŮ S TÍM,ŽE MAJÍ NA PŘECHODU PŘEDNOST.RADŠI SE VRAŤTE NA STROMY.MIREK

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  toyenka

Datum:  08.09.2003 11:03

No, já si od té doby, co vy kroužíte a blikáte po nových kulatých chloubách Chrudimě, připadám jako kaskadér. Číhám, kdy na ten kruháček budu moci vlítnout a provléknout se tím nebezpečím jako užovka.
ROzměry jsou tak miniaturní,že když jedu od Pardubic do pravého směru, nestíhám ani zapnout blinkr a jen s míhám.. Ale nebezpečí, že to do mě někdo našije cítím až za krkem a miluju chodce, protože zadek mám na kruháku a předek na přechodu.. Jo, taky je bezvadný sledovat kamiony, asi je začnou dělat s kloubem uprostřed, protože za chvíli některé Chrudimí zřejmě neprojedou.. Obdivuju ty řidiče... :-))

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  toyenka

Datum:  28.08.2003 12:06

Ba právě.. někdo blinkr nezapne vůbec a někdo ho pro jistotu má zapnutý snad už od cedule Chrudim... Co s tím? Kruhák je dobrá věc, ale.... Když jedu každé ráno přes soustavu zdejších pidikruháků a večer se opačným směrem vracím, mám z toho smíšené pocity a rozkolotaný adrenalin...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Martinecek

Datum:  31.08.2003 09:55

Jestli nebude taky dost problem prave v te velikosti kruhaku. Nez na nej vjedu, tak uz v podstate vyjizdim a tak vetsina ridicu blika radsi furt. Pak je to takove neprehledne. Ale to chce cas, ridici se to nauci.
Jinak jsem byl minuly tyden svedkem mensi nehody na tom vetsim a malem z toho byla zacpa, ze vsech moznych smeru. Docela rad bych videl, jak by se tam propletala treba sanitka.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  L.Novák

Datum:  11.09.2003 15:18

Kruhák u Bohemie ještě ujde - i když směr od Evony k Bídě mohl jít stranou kruháku (viz. kruhový objezd za H.K u ČKD směrem na Trutnov), ale na Bídě byla původní světelná křižovatka bezpečnější a rychlejší. Dokonce i když semafory nešly, bylo zde alespoň průměrnému nebo přespolnímu řidiči jasné, kdo má přednost. Jedinou vadou bylo, že odbočovací pruh ze směru od Pardubic doleva k zemědělské škole měl začínat mnohem dříve, alespoň u zastávky autobusu a ne až u vrat do dvora DI. Auta by tak stála vedle sebe a případná fronta by nebyla dlouhá. Nové řešení je mnohem horší. I když pomineme to, že třeba blikat se zde ani podle vyhlášky nedá - zkuste si zatočit vpravo a při vjezdu na kruhák ani na něm neblikat a až pak zapnout pravý blinkr při opouštění kruháku! To prostě nejde, zkrátka se musí blikat pravým blinkrem už při vjezdu na kruhák. Mnohem nebezpečnější je to, že zde byly ponechány původní přechody pro chodce. Jsou totiž umístěné ve vzdálenosti od kruháku tak sotva na jedno malé auto.
Takže se často stane, že auta stojí kvůli chodcům i na kruháku - princip kruhového objezdu je ale v tom, že v žádném případě by se na něm nemělo stát! - nebo dokonce do sebe auta nezřídka bouchají díky chodci kaskadérovy vedeného utkvělou myšlenkou o přednosti na přechodu za každé situace. Proto volám : "Vraťte nám naš semafór, měli jsme ho rádi. Nic nám neudělal a i když třeba jen mrkal, bylo to s ním lepší!" PS: ano, v Evropě jsou kruhové objezdy časté, jsou i v malých městech a vesnicích, jezdí se na nich jedním i druhým směrem (to podle země vlevo nebo vpravo), ale na hlavním tahu s kamionovou dopravou takový "puntík" s vymlácenými kanály, srandovními retardérky a s chodci dohromady, je tato rarita hodná Chrudimě? Nebo snad právě proto ?!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Honza

Datum:  13.07.2003 13:49

Zkus si někdy zajet do Evropa (západní). Tam na kruhákách nikdo nebliká. Že by žili na stromech? :)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  15.07.2003 19:21

Takže na celé planetě jezdí všichni na kruháku kolem do kola?Tam se všichni nevejdeme.
Ty poznáš kdy z kruháku odbočím?To patříš teda do Evropy.V Evropě se dělaj různý blbosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  divokej bill

Datum:  15.07.2003 12:16

Na kruháku se nebliká, nebliká se ani při vjezdu na kruhák, bliká se jen při výjezdu z kruháku. To naši řidiči rádi zanedbávají, čímž samozřejmě provoz na objezdu moc neurychlí (když někdo nebliká, nevim, jestli vyjede ven, nebo jestli mu musim dát přednost) Ale ono točit volantem na jednu stranu a blikat na druhou je na spoustu lidí dost složitý úkon...:)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Petra

Datum:  17.07.2003 19:08

Máš pravdu, při vjezdu na kruhák se nebliká, ale spousta řidičů to nezná. Byla jsem svědkem, že i řidiči hromadné dopravy v Chrudimi "někteří" při vjezdu na kruhák blikají.
Jen se bojím, kdo mě kdy na kruháku smete, stejně jako smetli moji kamarádku, která byla nedávno hostem chrudimské nemocnice s těžkým otřesem mozku.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  15.07.2003 19:26

Hlavně aspoň někdo to piochopil.DíkMirek

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Nemo

Datum:  18.07.2003 08:12

Kdo to nepochopil je Mirek. Na kruháku se bliká při výjezdu, takže je patrné, kdy ho vozidlo opouští. I když ale řidič nebliká, tak se nestane nic zásadního, pouze to zpomalí provoz.
K těm úrazům jen to, že se na křižovatkách stávají.
Kruhové objezdy ale obecně dopravu zpomalují a zvyšují plynulost provozu. Ta kamarádka by na standardní křižovatce třeba nebyla v nemocnici, ale v márnici.
Jinak si nemyslím, že by ve většině evropy, kde kruháky úspešně používají byli samí pitomci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Vaklaf

Datum:  24.07.2003 07:22

Pokud se po komunikacích pohybují hovada a ne řidiči, pak je úplně jedno jestli jedeš po klasické křižovatce, nebo po kruháku. Po tom kruháku jela na kole moje přítelkyně a ten chlap za volantem ji natvrdo odstřelil - protože přece on za volantem přece nebude dávat přednost cyklistovi :-(Nepřeji nikomu ty týdny, které si musela v nemocnici prožít.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Lomikar

Datum:  08.10.2003 16:51

Cyklisti jsou a budou na silnicích neštěstí !!!!!!Stalo se mi, že objíždím cyklistu (blikám sem, tam) a ten trumbera začal objíždět kanál, aby si na něm nerozbil hubu......měl to jen tak tak, prostě mi tam vjel......
Nebo v Presích. Jedu směrem nahoru, cestou objedu několik cyklistů lapajících po dechu, motajíc se po silnici metr vlevo, metr vpravo, a nahoře ejhle, za horizontem, kam není vidět dva idioti vedle sebe v jednom pruhu - asi si sdělovali zážitky.....jet rychleji, tak je sejmu - akorát bych si mohl zapnout stěrače.......
Lidi, prosím vás, vemte si tu škebli na hlavu, až to do vás narvu, tak ať máte aspoň šišku celou !!!Děkuji Lomikar

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: KRUHÁK

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jiří Procházka

Datum:  31.07.2003 17:48

Máte těžký život - všude samé hovado, nezávidím vám.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.