Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Chrudim roku 1989

Odesílatel:  Káles

Datum:  17.11.2005 01:32

Chtěl bych upozornit na novou webovou sránku Mladých konzervativců Chrudim - "Nedopusťme, aby se vrátily staré časy!!!" -http://www.konzervativci.cz/chrudim/listopad/ Naleznete na ní články z časopisů (Budovatel, Pochodeň, Fórum, Transportér, Noviny Chrudimska, Naše Chrudimsko) týkající se událostí v roce 1989. Dále si na této webové stránce můžete přečíst, co se dělo na zdejším Gymnáziu Josefa Ressela. Za RK MK Chrudim Josef Káles ml.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jaroslav Chrudimský

Datum:  25.11.2005 15:07

Souhlasím s Vámi pane J.Káles,ml. V dnešní době by se redakce místních regionálních novin měly zabívat s otištěním několika článků uveřejněných v roce 1989 v původních novinách jako byly BUDOVATEL,atd. tak zv. Kravské Rozhledy, Kravské proto, že se tam psaly kraviny a Rozhledy, aby měl člověk rozhled/, psané převážně původními politickými komunistickými vzdělanci, školenými na večerních univerzitách VUML -/ večerní univerzita marxismu leninismu /početně navštěvovaná synáčky kulaků,tedy univerzita chrudimského osvětového domu, ktere se zúčastňovali přední političtí a vedoucí pracovníci KSČ a ONV. Oni psali články," jak na to teď po v pádu přátelských spojeneckých vojsk do ČSSR v r. 1968."Tedy, dvě tváře pravdy, obrácený kabát a sedět na dvou židlích, pravdivý zákon dodnes! a jsou tam na těch místech někteří ještě do dnes.Nebyl by žádný problém vytáhnout z chrudimského archivu či muzea tyto písemné skovsty a znovu upozornit mladší generaci, co bylo a co příjde brzo dále, až se v parlamentu pan prtezident dohodne s KSČM o návrzích nových zákonů!!!! Poznámka: Hele, ty, co to teď čteš, jestli tomu nerozumíš, tak pošli příspěvěk na můj a já ti osobně odpovím.
Von Markovitz

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  26.11.2005 09:29

Ano je to tak.Nemám co dodat.Snad jen to,že ti co si schovali knížky jsou na tom lépe,než ti co je spálili.
Bojím se toho,že se jim budou možná hodit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  25.11.2005 17:42

Úsměv Ale rozumím. Až na to že Kravský rozhledy si svoji úroveň udržely a proto je nečtu Ok? - a doufám že sem tu před 16ti rokama s těma letákama po nocích nelítal zbytečně Úsměv a ty technický vočurávky proti estébáčkům věčně střihajícím dráty na ústředně za náměstím taky nebyly k ničemu Úsměv Mimochodem, nevíte někdo, u koho to skončilo? V můzeu by se to dobře vyjímalo...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  21.11.2005 20:42

Ne že by mě ten web nezajímal, ale bohužel tam vidím pár rozsypaných písmenek bez souvislosti (snad kromě souvislosti s listopadem 1989). Což takhle nastudovat něco málo webových standardů, třeba jak se definuje kódová stránka, jak vypadá kostra HTML dokumentu a některé další ne nepodstatné maličkosti? Nebo jste konzervativní úplně a doslova a hodláte na věčné časy zachovat status "MSIE only"? Ok? PS: mám ten pocit, že už jste tu nějakou stránku inzerovali a jen jsem se tehdy jaksi neobtěžoval na tu hrůzu reagovat Bohužel, škoda

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  22.11.2005 08:05

jojo, vypadá to, že jsou konzervativní i v této oblasti. Akorát na jejich obranu budiž napsáno, že to není zase až tak "M$-IE only", nýbrž třeba přihláška je v PDF a další texty v RTF.
A také to , že autoři jsou asi studentíci, tak snad je naděje, že se tvorbu stránek učí a budou se jen zlepšovat.
Podle validátoru tam vyloženě hrubé chyby nemají, jen několik desítek varování (chybějící DOCTYPE a nevyplněná sekce HEAD už není podle validátoru chyba)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  22.11.2005 20:09

Něco jsem vám chtěl napsat ale bohužel to asi cenzůrujou komunisto protože se mi to neuložolo,tak to zkrátím.
Komunisto včetně kandidátů patří do plynu.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  23.11.2005 11:57

Mno nevim, MIRKU, jestli Tvá reakce je adekvátní velikosti problému; nicméně alespoň víme , co seš zač, alespoň podle slovníku Úsměv Pro pobavení, takhle ta stránka vypadá: http://sweb.cz/tyy/konzervativci.png

Ať aspoň víme, vo čem o de řeč, a postižení se k tomu můžou vyjádřit.

Jinak k těm standardům: 1) pokud JÁ sem zákazník, a někdo PRO MĚ udělá takovou stránku, tak s tou firmou končím. Tečka. Pokud narazím na takouvouhle věc u on-line obchodu, v první fázi je upozorním - slušně ale důrazně - po většinou žádné reakci přišli o zákazníka.
2) pokud JÁ sem tý hrůzy programátor, tak je to MOJE vizitka a MŮJ problém, co si o MĚ budou lidi myslet. A tady vidím velkej prostor k zamyšlení pro naše konzervativní dorostence.

Poznámka k bodu jedna: nebudu uvádět seznam bank a jejich e-bankovnictví (už se lepší, pomalu ale přece) a velkých zásilkových firem (znáte je sami)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  25.11.2005 00:43

Hele T. - máš buď rozsypanej počítač, nebo si konečně už udělej něco se svým připojením k I-netu. Protože to vypadá, že se ti ty stránky nenačetly celé. Já to až na tu češtinu vidím relativně dobře. Snímek obrazovky ti pošlu na maila.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  25.11.2005 08:13

Jenže ta fotka je z práce, ne z domu Bohužel, škoda 1Mbit.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  J. Káles

Datum:  23.11.2005 20:03

My se aspoň snažíme něco dělat. Kdežto někteří umí jenom kritizovat ... a spíš oni by se měli zamyslet sami nad sebou!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  stepankorbel

Datum:  07.09.2008 13:01

ani nevim

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  tohos

Datum:  08.09.2008 10:30

dobra reakce po trech letech HAHAHA! )

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  waterway

Datum:  23.11.2005 21:18

Pepíku, tady jste na pavlači, nečekejte vděk. Zkuste si od někoho nechat přejet ty stránky tak, aby je tedy mohla číst i pavlač, ale hlavně z těch reakcí nebuďte přešlí... Taková prostě politika je. Ju? HAHAHA!

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  24.11.2005 08:21

No konečně trochu konstruktivní nápad. Tak nějak jsem očekával spíš útok typu "dyš seš tak chytrej tak to předělej" než výpady ve stylu MIRKA a nebo obvinění z nicnedělání. Ale jo, pohoda, neuráží mě to, sme na pavlači Úsměv Ale asi to bolševický myšlení je opravdu na dvě generace...

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  24.11.2005 17:11

Ono nejde o výpady.Ale o fakta.Ale je to asi nad vaše myšlení.To je mě opravdu moc a moc líto.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  25.11.2005 08:13

Přehlíd sem ty fakta?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  waterway

Datum:  23.11.2005 21:19

Jejda, chtěl jsem nechat v poslední stopě obvyklý zdvořilý úsměv... : -)) - netušil jsem, že se to bude křenit v barvě.
Pardon.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  23.11.2005 20:43

Snaha se cení. Jen maličkost: "Cesta do pekel bývá dlážděna dobrými úmysly."

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  MIREK

Datum:  23.11.2005 16:37

A o tom to je.
Mám otázku.Jaký je rozdíl mezi bývalým komunistou a bývalým vrahem?Jak může být bývalý vrah? To je přece pořád vrah.
A co je potom bývalý komunista? Kandidát jaké koli strany.Anebo komunista.
Je to tak těžké pochopit?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  T.

Datum:  23.11.2005 20:42

Hele nejsi trochu mimo téma?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  waterway

Datum:  22.11.2005 10:23

Poslouchejte, lidi, a nemáte něco se svým počítačem? Díval jsem se na tyhle stránky doma a i nyní v práci a skáče mi to tam naprosto bez problémů, úhledně, fotky v pohodě; rád jsem si zavzpomínal... hm?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2005 07:58

Ještě k těm vlastním standartům - koluje poměrně výstižný vtip: "Kolik programátorů Microsoftu je potřeba na výměnu prasklé žárovky?? Žádný, prostě prohlásí tmu za standart!!"

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  23.11.2005 07:56

Takhle, pokud se na to díváte s počítačem, kde jsou nainstalované M$ Windows v české verzi, tak to uvidíte dobře.
Pokud však použite jiný operační systém (většinou s kódováním podle ISO) nebo i Windows s jiným jazykem, tak uvidíte místo českých znaků divné znaky (proto to přirovnání k rozsypanému čaji). Tvorba www stránek, přesněji struktura HTML, se řídí podle doporučení W3C konsorcia. Tam se uvádí, že soubor s HTML má začínat s označením typu dokumentu (DOCTYPE), pak hlavičkou (HEAD), kde jsou definovány některé údaje, jak například, v saké znakové sadě jsou stránky vytvořeny, a pak tělem (BODY). Na těchto stránkách chybí jak DOCTYPE, tak i vyplněná sekce HEAD a to, že je kódování v WIN-CP1250. A protože toto chybí, tak můj prohlížeč použil výchozí znakovou sadu ISO-8859-2.
Dalším smutným faktem je to, že si Microsoft bezohledně přizpůsobuje standarty svým potřebám a vymýšlí si vlastní standarty. Naštěstí je za to již "popotahován" a jsou mu ukládány pokuty (tuším že nedávno dostal pálku skoro půl miliardy Euro)

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  basák

Datum:  24.11.2005 21:22

moc tomu odbornýmu povídání nerozumím,ale proč to rovnou nemá háčky a čárky a je to v pohodě až když se to otevře při klepnutí na tu modrou adresu?

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Chrudim roku 1989

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Mexiko

Datum:  25.11.2005 00:41

proč to nemá diakritiku .... asi proto, že autoři stránek spíše než porušili, tak nenaplnili základní pravidla pro tvorbu webových prezentací. A doufám, že tak činí z neznalosti a že se v krátké době poučí. A chyby své napraví.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.