Přeskočit navigaci

Čtenář nepřihlášen.

Nová registrace

Náš tip: Nechte si zasílat jednou denně nově vložené příspěvky do Vaší emailové schránky. Stačí se jen zaregistrovat.

Téma:  Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Odesílatel:  Mr.Voza

Datum:  06.11.2005 23:58

Nevíte někdo, jak to vypadá s chrudimským letištěm? Slyšel jsem, že v poslední době má nějaké problémy a hrozí mu dokonce zrušení. Teď jsem se dočetl na jednom diskusním fóru o leteckých simulátorech, že "v listopadu by se to mělo vyřešit a příští sezóna by měla být OK." Pročítal jsem diskusní fórum na těchto stránkách, ale nejnovější příspěvky k tomuto tématu byly přes rok staré. Jinak nejsem pro zrušení chrudimského letiště. Myslím, že by nebylo moc rozumné zrušit něco, co má pro Chrudim takový význam, jako právě toto letiště, jenom kvůli nějakému panu B. z Podhůry (jak jsem se zde dočetl), kterému vadí že mu nad domem občas proletí nějaký ten ultralehký "komár". Když si tam pan B. kupoval pozemek a stavěl dům (nebo kupoval postavený dům - to nevím), určitě si byl vědom toho, že bude bydlet kousek od letiště a nějaké to letadlo nad jeho střechou sem tam proletí. Já bydlím kousek od stadionu a skoro přesně nad naším domem dřív běžně přistávali snad každý den letadla na chrudimské letiště. V životě by mě ale nenapadlo stěžovat si na nějaký "nesnesitelný" hluk. Tak ať si teď nevymýšlí že ho letedla nesnesitelně obtěžují. A jestli to opravdu nemůže vydržet, tak se může odstěhovat jinam.
Finanční prostředky na to určitě má.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  typo

Datum:  07.11.2005 15:14

Doufám, že chrudimské letiště bude dále v útlumu. Myslím, že hrstka nadšenců, kteří za něj bojují, si může zajet do nedalekého Vysokého Mýta, a tam se dosyta vyřádit (vylítat).

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Švadlenka

Datum:  07.11.2005 18:22

Nepatrite vy take k tem zmatenym lidem, kteri by z Chrudime nejradsi meli jenom obytnou zonu pro Pardubice? Upozornuji, ze to je neobycejne kratkozrake reseni, aby v Chrudimi fungovaly pouze sluzby a vetsi cast obyvatel dojizdela za praci jinam.
Zatim je to jedno, protoze mesta z podniku z nich sidlicich prilis mnoho nemaji, diky soucasnemu systemu prerozdelovani, ktery si vymysleli socialni demokrate a ktery prideluje penize podle poctu obyvatel, ale nikde neni psano, ze tomu bude uz navzdycky. Pokud bude zaveden system, ktery obcim bude priznavat vyznamny podil na vybranych danich od mistnich podniku, Chrudim bude nesmirne skodna. Najednou nebude mit penize vubec na nic. Nehlede na to, ze pro nektere lidi je lepsi pracovat v miste bydliste, takze by se z Chrudime mohli zacit stehovat pryc. Z techto duvodu prumysl potrebujeme. A co se tyce letiste: bydlim ve Skroupove ulici a nikdy jsem si nevsiml, ze by nejaka letadla delala nesmirny hluk, az by rusila sporadane odpocivajici obcany mesta Chrudime. Pro Chrudim je prestizni zalezitost mit vlastni letiste a bylo jeste prestiznejsi, kdyz tu sidlila slavna Ctyrka. To uz je bohuzel minulosti.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Michal Tůma

Datum:  07.11.2005 09:05

V listopadovem Chrudimskem zpravodaji byl rozhovor s novým velitelem 43.vpr - Zdeněkem Kolářem. A tam z rohovoru vyplynulo, že nyní vše záleží na aeroklubu, že ze strany armády nejsou žádné závažné námitky k uzavření smlouvy. Doporučuji si zpravodaj sehnat a přečíst. určitě by bylo dobré kdyby se ktomuto vyjádřil i někdo z aeroklubu. Protože letiště by tu mnělo určitě zůstat ať už kvuli tradici nebo prostě proto že sem patří. A nakonec jako bonbonek navrch sem vrátit bývalou Chrudimskou čtyrku (nyní http://www.flyingbulls.cz/start_c.html) to by bylo supr, ovšem to je už patrně nereálné.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Jan Švadlenka

Datum:  07.11.2005 01:51

Také by mě zajímalo, jak to vypadá s letištěm. Každopádně argumenty pana Berana jsou irelevantní. Kupoval vilu, která tam již stála, a on sám z Chrudimě nepochází. Čili to letiště tam bylo dřív než on. Pokud se mu tedy nelíbí, může se s ním leda tak smířit, případně jít. Stejně tak ostatní, kteří si v blízkosti letiště postavili vily a pak proti letišti podepisovaly petice. Já bydlím v blízkosti nádraží a Palackého třídy. Oboje je rozhodně hlasitější než párkrát přelétnuvší letadlo.
Přesto to není argument pro zrušení jak železniční tratě, tak Palackého třídy. Pokud se mi to nelíbí, můžu se leda tak odstěhovat.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  07.11.2005 17:11

Vypada to tak ze neustale bojujeme a nevzdavame to.A myslim ze tak malo nas neni myslim ze 50 letajicich lidi a 100 veteranu je slusny pocet lidi na obcanske sdruzeni.A je nas zase o kapku vic protoze zajem o letani je a my se o mlade letce starame.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Erik Bouzek

Datum:  08.11.2005 09:24

Získejte pana B.z Podhůry do pilotního kurzu a doporučte mu ať si koupí soukromé letadlo a hned budete mít vlivného příznivce.Tomu pánovi nejde o nic jiného než o vlastní blaho a po Chrudimi mu nic není.Myslíte že uvažuje co bude s městem dobudoucna? Jsem zásadně pro zachování letiště a ne s jeho rozprodáním na parcely pro stavbu soukromých domů.Nelze přece dělat vše jen pro komerci.

Reagovat na tento příspěvek

Téma:  Re: Jak to vypadá s chrudimským letištěm???

Příspěvek reaguje na ...

Odesílatel:  Rampa

Datum:  08.11.2005 17:25

S timto panem jsme jednali mnoho hodin dokonce ho i svezli on pouze vyuzil nasi snahu o urovnani a informace tak jak vsichni vime.No proste jsme obycejny lidi neumime v tom chodit.

Reagovat na tento příspěvek

© 2001-2024 Chrudim2000.cz

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další). Pokud čtete tuto zprávu, Váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro Vás.